Berlare gaat feestelijke weken tegemoet Haringgeur lokte niet alleen Buggenhoutenaren Koveken Lokeren blijft een trekpleister Dendermondse Kerkstraat geen racebaan 48 - 17.9.1982 - De Voorpost iense Dordi ujeuj nltuu lalen. lgem< ydem latste eelne: La:; enho Ou.: 9 ten Jtaai; i Av an er Bfan: e St et ke tuit» ktie 1 aterd 0 u. De komende weken zullen de feestvlaggen niet meer weg te van R. Beek. Om 18.30 uur Kloosterlandstraat. Na de denken zijn uit Berlare. Er is onder meer de inhuldiging zal de dirigent van «Vol- tweede wereldoorlog wer- van het nieuwe brandweerarsenaal, de inhuldiging van de harding» uit Berlare het di- den er 13 woningen opge- sporthal, een eerste muziekfestival met Berlaarse maat- rigeerstokje overnemen, trokken te Overmere en schappijen, de inhuldiging van een nieuwe woonwijk te Deze maatschappij speelt tussen 1955 en 1959 werden Overmere en het 60-jarig bestaan van de bouwmaatschap- stukken van KG Alford. G. er nog 49 huizen gebouwd pij Hulp in Woningnood. Voor deze verschillende mani- Duyck, J. Bultiauw. Ma- Het zou tien jaar later zijn festaties bestaat heel wat belangstelling. Zo zal men onder lando. R Cardon en W. vooraleer er nog een aantal meer eerste minister Martens en gemeenschapsminister Schild. Om 19.30 uur is het nieuwe woningen werden Lenssens mogen verwelkomen en worden er natuurlijk dan de beurt aan de Sint- opgetrokken. Dit keer wer- Pietersvrienden van Uit- den er 44 huizen gebouwd bergen met muziek van m Overmere. Hiervan wa- nog flink wat andere vooraanstaanden verwacht. Nieuw brandweerarsenaal van deze sporthal een sti- Burgemeester Van Sande mulans heeft betekend zette deze feestelijkheden v'oor heel wat klubs. Se- uiteen tijdens een perskon- dertdien rezen er niet min- ferentie op het gemeen- der dan 14 minivoetbal- tehuis van Berlare. Begin- ploegen uit de grond, kre- n' °m uur voIêl dan naam «Vennepark. b j n I I een nrcmiprp mpt namp inon c. nen we met de brandweer- gen de liefhebbers van judo kazerne die plechtig zal en karate een prima zaal geopend worden op vrijdag ter beschikking en zijn de 17 september in aanwezig- mogelijkheden voor volley heid van minister Lenssens. bal. tennis, basketbal, bad- terwijl er op 18 en 19 sep- minton en andere zaalspor- tember opendeurdagen ten legio geworden. Na- worden gehouden, zodat tuurlijk zijn ook de turners het grote publiek kennis zal van harte welkom en ook kunnen maken met het ma- volksdans kan er in geoe- terieel waarover de Ber- fend worden, laarse pompiers be- Voor de inhuldiging van de schikken. sporthal werd een heel pro- Het programma voorziet in gramma in elkaar gesto- een ontvangst op vrijdag 17 ken. Om 10 uur wordt pre- september minister Lens- mier Martens op het ge- sens zal op deze plechtig- meentehuis verwacht, waar heid aanwezig zijn. Om hij zal opgewacht worden 18.30 uur vertrekt het hele door de leden van de ge- gezelschap naar de brand- meenteraad. Om 10.30 uur weerkazerne, begeleid za' de fanfare De Vrien door de fanfare en de KLJ denbond de genodigden vendeliers om door een ge- naar de sporthal begeleiden denksteen te onthullen, en een kwartiertje later Uiteraard zullen er daar wordt daar een gedenk- ook toespraken worden ge- plaat onthuld. Er zijn dan houden, en zal onder lei- ook toespraken door bur- ding van brandweerkom- gemeester Van Sande en Berlare. Eerlang betrekt de brandweer zijn nieuwe lokalen. Ondertussen kreeg ze enkele nieuwe wagens om bij branden nog efficiënter te kunnen optreden (jj) worden de genodigden op het gemeentehuis verwacht en gaat men in stoet naar de wijk, waar dan gedenk plaat zal onthuld worden Burgemeester Van Sande en de heer De Smet. direk- teur-generaal van de Natio nale Maatschappij voor de Huisvesting zullen bij die gelegenheid het woord voe- menwerkende Maatschap pij «Hulp in Woningnood. (net zoals bij de auto-in- Deze maatschappij werd spektie). De kaart wordt vergaderzaal, sportmanifestaties, waarop op 10 juli 1922 opgericht en door de leerlingen zelf be- iedereen is uitgenodigd, bouwde sedertdien 293 ge- waard en na verloop van zins- en bejaardenwonin- enige tijd volgt een tweede gen verspreid over Berlare. kontrole. De bedoeling is Overmere en Schoonaarde. natuurlijk dat daartegen al- Nog in het stichtingsjaar le mankementen hersteld werden de eerste tien hui- zullen zijn. Bovendien is de zen gebouwd in de Kerk- kaart een soort identiteits kaart voor de fiets. mandant Robert Bonna- eerste minister Martens, rens een bezoek gebracht waarna de genodigden een worden aan de lokalen, kleine rondgang zullen ma- Dan trekken de genodig- ken. Om 11.15 uur is er een den naar de nieuwe lokalen optreden van de kunst van het Rode Kruis. De groep Alkuone. Deze twee volgende dagen is er groep heeft een geweldige dan een opendeur. Men zal bekendheid in binnen- en zich dan de visu kunnen buitenland en is zowat het overtuigen van het degelijk beste dat wij bezitten op materiaal (waaronder een het stuk van vendelzwaai- totaal nieuw uitgeruste en. en dat betekent toch ren. Dan volgt er nog een brandweerwagen, een rea- wel wat. Bovendien brengt akademische zitting op hfet nimatiestoestel. enz), het de kunstgroep Alkuone uit gemeentehuis van Overme- nieuwe uitgangskostuum. Aalst ook enkele ritmische rc, naar aanleiding van het Uiteraard zal men ook een dansen die fel in de smaak 60-jarig bestaan van de Sa- kijkje kunnen nemen in de zullen vallen, nieuwe lokalen waarin De namiddag is dan voor- ruimte is voorbehouden behouden aan een aantal voor een stortbaden, een garage voor het onderhoud. Het Om 14 uur wordt er een gebouw beschikt over tele- volleybalwedstrijd ge- geleide toegangspoorten speeld tussen de Thunder- die vanop afstand kunnen bals Berlare en VC Satur- bediend worden en van uit- nus Berlare. Om 15 uur zonderlijk nut zijn Ver- volgt er een judo-demon- melden we ook nog dat de stratie door de Berlaarse straat, de Lindestraat en de ruwbouw van deze kazerne judoklub en om 16 uur is er werd gebouwd in samen- turnen voor iedereen. Het werking met herscholings- wordt een demonstratie on dienst. Bij deze brandweer- der de leiding van de kazerne leunt ook het lo- sportlerares van de ge- kaal van het Rode Kruis meente Martine Van den aa,7. O0'4 dit lokaal.zal men Berghe Op het program tijdens o'c foendeurdagen ma ook jazz-dansen door kunnen bezoeken 1216'^ jongeren van de gemeente, van 13 tot 18 uur en zondag Ol1* '7 uur treedt de ven van 10 to 12 en van 14 tof delgroep van de KLJ aan 18 uur Ook het Rode en om >7.30 uür YC.'gt een Kruis zal demonstraties ten tenniswedstrijd georgail.'- beste geven. zeerd door Tennisklub Overmere. Om 19 uur is er Sporthal minivoetbal met de troos- Zaterdag 18 september zal tingswedstrijd van het pre- eerste minister Wilfried kompetitietomooi. Niet Martens de nieuwe minder dan 14 Berlaarse sporthal van Berlare offi- teams hebben daaraan cieel openstellen Deze deelgenomen. Om 20 uur is sporthal is er zeer snel ge- een volksdansinitiatie en de komen Op 24 april 1980 sportmanifestaties worden hechtten de raadsleden van afgesloten om 21 uur met Berlare hun goedkeuring de' finalewedstrijd van het aan het voorstel In sep- pre-kompetitietornooi mi- tember 1981 werd begon- nivoetbal. nen met de voorbereidende Kermis en eerste mu/.iek- tornooi Voor Berlare Kermis werd een uitgebreid feestpro gramma samengesteld. Maar het onmiskenbare Cardon en Beck en van 20 ren er 8 bestemd voor be- tot 20.30 uur speelt de fan- jaarden. In 1978 volgde fare Sinte-Cecilia uit Berla- dan een reeks van 95 hui- re werken van Beck en Co- zen. De wijk kreeg de In een premiere, met name 1980 dan volgde Schoon- het allereerste gezamenlij- aarde. Daar werden 29 ge- ke optreden van de plaatse- zjns- en 12 bejaardenwo- lijke zangmaatschappijen ningen gebouwd. De wijk «Eendracht», «Leerzuchti- in de Boerenkrijglaan en ge broeders» en «De de 12 Oktoberlaan is de Woudgalm». Zij brengen jongste realizatie van deze enkele liederen van G. Fe- maatschappij die in de toe- remans. Dirigent is Jan komst haar grondbeleid zal Waegeman. Het eerste mu- verder zetten. Momenteel ziektornooi wordt besloten is men bezig met de reno- met een koncert van «De vatie van de woningen te Vriendenbond» uit Berla- Overmere en binnen af- re. Zij spelen werk van hun zienbare tijd zullen een 50- eigen dirigent FDen tal sociale woningen te Uit- Roover, F. Ruelle, W. bergen worden opgetrok- Hautwast. ken. Het zal hier gaan om een nieuw type woningen. Nieuwe woonwijk dat volledig past in het ge- Zaterdag 2 oktober volgt heel van het dorpsbeeld dan de inhuldiging van de van Uitbergen. Fermette- wijk «Boerenkrijglaan - 12 woningen dus met 1 verdie- oktoberlaan» te Overmere. P'ng- Er zÜn verschillende Hier werden 41 woningen Yplumes in de verkaveling opgetrokken. Deze wijk opgenomen, kadert in het BPA 1 en het y schoo|verkeer BPA 2 dat in totaal een 160 I*"'8 stnoolvcrKeer huizen voorziet. Om 15 uur c'e twee Jaar organi- zeert men in Berlare in sa menwerking met Via Secu- ra een verkeerspark. Om verschillende redenen kon dat dit jaar niet. Daarom werd uitgekeken naar een nieuwe aktie en die werd toegespitst op het veilig schoolverkeer. Het is voor al bij het begin van het schooljaar dat de kinderen het meeste aandacht van alle lagere scholen werden door de overheid aange sproken en verzocht hun medewerking te willen ver lenen aan het initiatief dat deze maand zijn beslag krijgt. In de loop van de maand zullen inderdaad de leerlingen van de eerste, tweede en derde leerjaar uitgenodigd worden op een diamontage die gaat over veilig wegverkeer. De leer lingen van het vierde, vijf de en zesde leerjaar krijgen een «Fietsenregistratie- kaart» overhandigd. De be doeling is dat de leerlingen van de 11 lagere scholen die Berlare telt. deze kaart invullen en op een op voor hand bepaalde dag hun fiets aan een kontrole on derwerpen. Wanneer er tij dens de kontrole iets niet in orde blijkt met de fiets, dan zal een gaatje worden ge knipt in de kontrolekaart Veren reekei muwv Buggenhout. Volk in overvloed en handen tekort op de Haringfeesten, (c) Dat de haringfeesten een sukses waren moet men een Opstallenaar niet vertellen. Dat heeft h(j wel aan den lyve ondervonden. Twee dagen lang heeft hij de geuren kunnen opsnuiven van gebraden haring, een reuk die men de i eerste dagen niet uit huis zal krijgen en deze week tijdens het kulturele weekend wel nog op te snuiven zal zyn voor de bezoekers van de Dorpshoeve. De organisatoren van dit heer mocht twee collega's, haringfestijn 1982. de vijf- oud-gedienden van de Ha- de uitgave, zijn in de wol- ringfeestei\ verwelkomen, ken omwille van het suk- De Dendermondse burger- ses. Hun naam «Fanfare vader Cool en zijn Zeelse De Morgenster» doet reeds collega De Bruyne kwamen vermoeden dat de festivi- voor de derde maal haring teiten lang aansleepten en proeven. Nieuw waren mi er dient gezegd, ze hebben nister Lenssens en twee in Opstal hun naam alle eer volksunie mandatarissen: aangedaan! senator Peeters en volks- Reeds op zaterdagnamid- vertegenwoordiger Van dag liep de Dorpshoeve in Boxelaer. Maar natuurlijk de Broekstraat al snel vol werd de eretafel verder ge- met Haringliefhebbers. Na vuld met schepenen, raads- een trappist bij de overbe- leden en kandidaat-politici kende paters was het aan- van verschillende partijen, schuiven geblazen om een Uit Dendermonde zakte plaatsje in de feesttent te ook uittredend schepen bemachtigen. Een mecha- Verhelst af. Het gesprek- nisch orgel zorgde voor de sonderwerp van de dag, nodige sfeer. was, na de smakelijke ha- Op zondagmiddag moesten ring, niet moeilijk te raden, de haringbakkers dubbel Toch overheerste de sporti- werk leveren; niet enkel in viteit en wenste men elkaar de feesttent en op de bin- sukses met de komende nenkoer wachtte men op de strijd om de zetels in het gebraden haring, maar ook gemeentehuis, verschillende Opstallenaars Op zondagavond werden schoven aan met een pan- de aanwezigen nog vergast Buggenhout. Vader Abt en broeder brouwen klinket neke om hun visje thuis m op een optreden van de het sukses ran de Haringfeesten. (c) met» alle rust en vree te gaan groep De Bosuilen evenals 0Ü1 j oppeuzelen. van de muziekband Studio verteerd, de trappisten-ka- De Haringfeesten zitte traat Rond 15u lieten de burge- 10. Twee optredens die erg ter is verdwenen en de rijst- weer op. Voorzitter WB-' meesters van zich horen, veel bijval genoten. pap wordt nu weer enkel in rens denkt al een jaa-De Burgemeester De Landts- De haringen zijn intussen de hemel voorgeschoteld, verder! -if. Ge moet een koven zijn om zoiets te missen.... Traditioneel de vierde zondag van september is het volkstoeloop op de Heirbrug te Lokeren. De Reuzenstoet vormt nog altijd een attraktiepool. Dat weten de vier inrichters maar ze drukken er nogmaals op dat op geen enkele andere wijk de medewerking van de bewoners zo groot is als op Heirbrug. Maurice Baetc, August Broeekhove, Wilfried Van Rostenberghe en Roger Rogiers loven nogmaals de mentaliteit van de inwoners. Zo'n organisatie in leven houden is hard werk maar ieder jaar slagen zij erin Koven te doen herleven. En op welke wijze! De folklore en volksleute viert er nog altijd hoogtij. Vanaf zaterdag 25 tot dinsdag 28 september moet je maar eens naar Heirbrug komen maar sla vooral de Reuzenstoet van zondag niet over De kollektorcnwerken in het centruiiï van Dendermonde hebben reeds heel wat inkt doen vloeien. Toch ulc.nt ge zegd du! de uitvoering van de ze noodzakelijke werken vlot verloopt In de Franz Cour- tensstraat gebeurde dat zelfs sneller dan algemeen werd aangenomen. Maar in de Kerkstraat zijn er een aantal onverziene omstandigheden die voor problemen zorgen Eén van die problemen is het drukke verkeer van fietsende bouwwerken. Op 8 decem ber werd de eerste steen gelegd. De barre winter- omstandigheden waren er de oorzaak van dat de we ken gedurende twee maan- njdbaar is het voetpad een stuk veiliger vindt. «Ik ben zelf al tweemaal gevallen in het zand van de Kerkstraat», was Zijn verontschuldiging Bewoners van de Kerkstraat vertelden ons ook da! fietsers, bromfietsers cn zelfs motorrij ders uit de Franz Courtens- straat koïTïen gereden, ter hoogte van het Justitiepaleis resoluut het voetpad opschie ten cn vol-gas hun weg vervol gen Ze maken van het voet pad een waar snelheidspar- schoolgangers Die maken van cours, aldus de bewoners die de gelegenheid gebruik om het veronderstelden dat de Kerk- oetpad om te toveren in een straat voor de duur van de waar racecircuit, daarbij flink geholpen door hun bromfiet- sende collega's cn vrienden Ongevallen zouden dus niet uitblijven Woensdag was het zerken gesloten was voor alle gcmotorizeerd verkeer en voor fietsers. Feit is dat deze situatie nog indcre ongevallen zal veroor den stil lagen Maar door hoogtepunt wordt onge- een degelijke planning en twijfeld het eerste koncert- veel inzet, werd de sporthal programma dat de eigen toch op de voorziene da- muziekverenigingen in de turn. 26 augustus van dit sporthal zullen brengen op jaar. opgeleverd. De zaal zaterdag 25 september De staat ondertussen reeds ter «Verenigde Vrienden» van beschikking. Overmere zullen om 18 uur Burgemeester Van Sande dit festijn inzetten Zij onderstreepte dat de bouw brengen uitsluitend werk een dame door een fietsende wordt opgetreden Allicht heb- schoher aangereden De ben ook de scholen hier een vrouw viel ten gronde cn liep opvoedende taak te verrichten vrij ernstige verwondingen op en moeten zij hun leerlingen De gewrichtsbanden van de erop wijzen dat de verkeers- pols gescheurd en kneuzingen reglementen in alle omstandig- ovcr het hele lichaam, zo stel- heden moeten nageleefd wor de een gem De fietser Dendermondeverklaarde omwonden dat Kerkstraat zo goed als onbc ■sheer vast den En voor de politic of de kwestie. M V uit rijkswacht ligt er een preven- >n- lieve taak tc wachten de Het fenomeen koven Aan praktisch elk huis kan men er een vinden. De le vensgrote poppen stellen ofwel een beroep voor, een politiek figuur of bekend individu. Ze zijn de lako- nieke getuigen van de oud ste wijkkermis van uren in 't rond. We keren terug naar 1803 toen de consul Napoleon Bonaparte een bezoek aan Lokeren bracht. Napoleon was zo verheugd dat hij de toen malige burgervader Van Kerckhove een gouden snuifdoos schonk. Dus mo gen we aannemen dat Ko ven uit een snuifdoos ont staan is. Dit jaar heeft Ko- vekenskermis nog geen thema. Wellicht te wijten aan het feit dat de 4' eigen reuzin nog niet klaar is Jacobus. Jacoba en Maurits Kassei zullen nog wat moe ten wachten op de vrouw- van Maurits. Gevarieerd programma Zo'n organisatie kost geld. Enorm veel! Toch weet Maurice Baeté ons reeds te vertellen dat de omhaling en de aktie steunkaarten dit jaar alle verwachtingen overtreffen. Om nog maar eens te bewijzen dat Heir brug steeds dèar is als er mee te werken valt. Df inrichters willen het «Klein ivlüzickske» in het zonnetje plaatsen Deze 22 leden brengen door hun di verse optredens geld in 't bakje. VW Toerisme mag evenmin vergeten worden voor de hulp terwijl ook de Heemkring, Koveken in 't hart draagt. Zeker niet te vergeten de heren Paere- wijck en Paul Trienpont. Door hun eindejaarsaktie nemen ze de volledige ver lichting van Heirbrug voor hun financiële rekening. En dat is al heel wat! En dan is er nog Piet Vervaet. een vroeger inwoner van de wijk. Volledig belangloos maakte hij een tekening van de gerestaureerde St. Annakapel en die tekening wordt natuurlijk commer cieel gemaakt. Het volledig programma integraal weergeven is on begonnen werk. Toch een grabbel uit de ton om aan te tonen dat er voor elk wat wils is. Zaterdag 25 september 13 uur: Wandeltocht 10 km en 15 km. Dat is een eerste organisatie van «De Rare Mannen» met medewer king Sportdiensten en Sportraad 14.30 uur: Opening brads- rij. kunst- ambachten- en prullemarkt. 15 uur Optreden door Drumband, Show- en Ma- jorettenkorps Concordia uit Ledeberg. Zondag 26 september 9 uur: Vogeltentoonstelling in Het Schuttershof (ook zaterdag) 10 uur Keuring der Kovens m.m.v. Heemkring De Sou- vereinen. Stedelijke Feest commissie, VVV Toerisme 15 uur De rasechte ko- vensstoet met 40 reuzen, enig in de kontreien! Maandag 27 septemb^teld 10 uur: Jaarmarkt huis- en neerhofdieren itorps café Blauw-Wit F1 d 13.30 uur. De reuzen f1^81 de wijk doen hun plaatsferkp ke sortie begeleid door nimuziek «De Kovens» je u 20.15 uur: Avondstferkp m.m.v. «De Rare Mjknfa nen», de reuzen en f-ppdoi monie St. Cecilia Dinsdag 28 september Kaarting voor gepen- neerden in Café Schutte hof. Inschrijven van 9 tot 10 uur. 20.30 uur: Prijsuitreiki voor de kovens in de z van Café Sport, Ai Van 15 lot 22 X[ aanstaande organiseert de cictas Europa- PncumoloT ct.l internationaal kongrcJ Knokke-Hcist cn te Brua De vereniging groepeert d verse dcclspecialismes all op het gebied van longzickfl Van 18 september tot 51 cember organiseert het scum voor Schone Kunste|] Gent een belangrijke ziehttentoonstclling gewijd 1 de Belgische BeeldhouJ| Georges Minne Deze toonstelling is een gezamei ke realisatie van het Gef stadsbestuur cn het Gemtj tckrediet van België. f tevens een hulde aan konr?", valor Paul Ecckhout die dr e' zomer afscheid neemt van I file u\

De Voorpost | 1982 | | pagina 48