Sukses voor VEDAD-autosalon te Wieze Werkgroep Kulturele Raad Buggenhout Speurtocht in appartementen van Dendermonds «klein Parijs» om het mooiste siertuinhoekje Ik neem de pen ter hand Sint-Niklaas - Rockfestival wel, fietseling niet V.M.O.-ballonnetjes ue voorpost - i/.y.työz - 4y Priester Poppeviering te Moerzeke koördinatie van het kulturele weekend te Opstal is in handen van Eric Van Riet. In de werkgroep zetelen verder og: Guido Durinck, verantwoordelijke voor de tentoonstellingen. Alfons Saerens die de muziekaktiviteiten ©ordineert, Jozef De Baerdemaecker die instaat voor de omhjstingsmanifestaties en Rita Van Damme die de kinder- H jeugdaktiviteiten voor haar rekening neemt. De werkgroep kon ook rekenen op de volstrekte inzet van schepen van nltuur De Ridder. De verschillende leden van de werkgroep vergaderden tijdens het laatste half jaar verschillende uien. zowel met de deelnemende socio-kulturele verenigingen als met het koordinatiekomitee. Op 19 april werd een Igemene vergadering gehouden, waarop ondermeer de film over het kuituurweekend van 1978 werd getoond, ijdens de algemene vergadering van 7 juni werd de definitieve programma-opbouw besproken en goedgekeurdDe utste schikkingen (wat de algemene vergadering betreft) werden getroffen op dinsdag 31 augustus. Nu is het ««n de selnemers zelf om samen met de werkgroep de laatste hand te leggen aan de praktische voorbereiding. dag 17 september opening van de kul de week met een fiets- vertrekkend aan de intelijke jongens- 100I in de Hanestraat. De iraanstaanden en geno- len fietsen dan via de iwe fietsroute «De Oude •kweg» naar Opstal. Bo- leiding: Wielerclub KWB- inkei, <t ren jen aats loor 17 u.: koncert op kiosk, kerkplein door de Kon. Fanfare St.-Isidorus; 18 u.: demonstratie van vrucht tot wijn, in tentoon stellingslokaal van Jon gensschool. Broekstraat 33 (organisatie: V.A.W.-wijn gilde); opvoering van de éénak- ter «Den Geschiedenis van den Opstal» onder regie van Guido Keppens op parking 1.30 u Aan de Meir wordt van Torenhof (org, kult. werkgroep); 19 u.: plechtige avondmis m.m.v. St-Gregoriuskoor van Buggenhout-centrum in parochiekerk. 20 u scrabble-avond in lo kaal van jongensschool (or ganisatie VTB-VAB); 20.30 u.: apotheose van volksdansgroepen met aan sluitend voiksbal (organi satie: VVKB-Bosuilen). «oude Kerk weg» inge- luldigd, met onthulling de naamplaat (zie foto), fanfare De Morgenster itert de plechtigheid op ganisatie: kult. werk- P)- i.; Het kultureel week- wordt officieel geopend lens een academische zit- het Torenhof, met insluitend proklamatie .e kunstwedstrijd jandelijk leven te Bug enhout» en reoeptie. u.: Opening van de ande tentoonstellingen (14 in op speelplaats van jongens school (organisatie: kult. werkgroep) Finales van «Fietsen op rollen». 18 u.: demonstratie «wijn maken» door Merchtemse wijngilde in hun tentoon stellingslokaal - jongens school; 18.30 u.: proclamatie «prijs van het publiek» in het ka der van de kunstwedstrijd «prijs van Buggenhout landelijk teven» in To renhof; 19 u.: totaalspektakel op terrein Broekstraat 86 met zang, dans, muziek en voordracht (organisatie Vermeylenfonds); slotkoncert in paro chiekerk m.m.v. St.-Gerar- duskoor en The Delta Queen Jazzband - program ma: Gospels en Negro Spiri tuals (organisatie, kult. werkgroep). van de tentoonstelling waarmee VTB-VAB - afde ling Buggenhout uitpakt. Zij vonden samen met de expo van de imkersbond «De Honingbij» een plaatsje in één van de klassen van de jongensschool. Nog in de jongens school, maar dan in de ref ter vind je tijdens de kul- tuurdagen een tentoonstel ling rond fruit, groenten en bloemen opgezet, door de Volkstuinders. Een ander lokaal van de ze school biedt plaats aan de wijngilde uit Merchtem die een tentoonstelling met de monstraties organiseert rond het thema «van vrucht tot wijn». Frans Huyck toont ei gen werk in het lokaal Jeugdhuis. Broekstraat 35. De socio-kulturele vere niging van Vlaamse Libera le Vrouwen organiseert een tentoonstelling van kunst werken in lokalen van de rijksschool, Meir m.m.v. Willemsfonds. De volgende kunstenaars brachten er hun werken onder: Luc Hoste. Henk Schellekens en Maurits Bosteels. Handwerk wordt ge toond in de meisjesschool - organisatie KVG-de Bezige Bijtjes. De Geschiedenis van de Bibliotheek te Opstal wordt opgebouwd in de bib.. Broekstraat 27. De Landelijke Gilde en KVLV zochten een plaatsje op de Dorpshoeve om een expositie uit te werken rond «landbouw betekent: voedselvoorziening, groen landschap en tewerkstel- Onder massale belangstelling had zondag te Moerzeke de viering van Priester Poppe plaats. Geboren te Temse op 18 december 1890overleed deze priester te Moerzeke op 10 juni 1924. Omwille van zijn voorbeeldig leven, werd Wardje Poppe een zeer geliefde figuur. Momenteel wordt in Rome gewerkt aan zijn proces lot zaligverklaring. In 1932 werd ter zijner ere een gedenkteken opgericht te Moerzeke. Na de tweede wereldoorlog werd zijn zaligverklaringsproces ingeleid. Dertig jaar na de oprichting van het monument, werd zijn stoffelijk overschot opgegraven en bijgezet in de prachtige kapel te Moerzeke. Poppe is bekend als de man die zich aan elke situatie aanpaste. Over zijn lippen is nooit enige klacht gekomen. Hij was ook de bezieler van de Eucharistische Kruistocht. ling» dit in het teken van de «Week van de Land bouw». SVV-afd. Buggenhout toont creatief handwerk in de tent ter hoogte van de woning. Broekstraat 86. KA V-Opstal heeft een info-stand in de lokalen van het Torenhof. Dc volgende tentoonstel ling is enkel geopend op zondagnamiddag Kerkschatten van de pa rochiekerk St.-GerardU8 te Buggenhout-Opstal. Langs de omloop van de kuituur- aktiviteiten zullen de plaat selijke middenstander trachten enige animatie t brengen en kunstvoorwei pen in hun etalage voorste len. Zodat het parcours e genlijk een vijftiende exp( sitie kan genoemd worde: Zondag 19 september: 9.30 u. Plechtige hoogmis in parochiekerk. 10 u.: alle tentoonstellin- _il). gen openen de deuren, - Avonds: kroegentocht kinderjaarmarkt voor huis in en met de Buggenhout- dieren en kleinvee met keu- fanfares, wagenspel door "ng door bevoegde keur- e St.-Michielsgezellen op meesters en tentoonstelling zondagavond 19 september: kerkplein «Drie Dagen tot 13 u - op speelplaats van «De historiek van het eert:» en begin van de jongensschool; Parochiaal Leven te Opstal De veertien tentoonstellin gen op een rijtje De volgende tentoonstellin gen worden geopend op vrijdag 17 september en blijven te bezichtigen tot ►uitse Driedaagse (organi- atie VTB-VAB). kampioenschap «fietsen is een expositie opgezet op rollen» schiftingen in door de Heemkring Ter Pa- jongensschool; len. Wie de vorige edities 10.30 u.: wagenspel Drie van de jaarlijkse Dagen Heere door Michiels- Heemkring-tentoonstellin- gezellen op Kerkplein; 11 u.: koncert door Kon. Fanfare De Morgenster op kiosk, kerkplein; 14 u.: ladder koers voor de jeugd op parcours - organi- gen heeft gezien, weet dat ook deze maal de mensen van de Heemkring Ter Pa len hun uiterste best heb ben gedaan om een zo gedo cumenteerd mogelijk ge heel uit te werken Deze «Historiek» wordt getoond in de zaal Beukenhof. Met- iterdag 18 september: alle tentoonstellin- en worden geopend. 4.30 u.: - kampioenschap Pietsen op rollen» op ter- ein Jongensschool. Broek- zit lejtraat 33 (organisatie WB-Opstal); jaaf- De Stipehow met Willy «»tie Chiro-Opstal onckers: buikspreken, 14.30 u optreden van drie oochelen, zang en anima- volksdansgroepen afwisse- refter van lagere lend °P parking Torenhof, een wordt ook het jaarboek leisjesachoolBroekstraat speelplaats Meisjesschool aan de leden verstrekt. In (organisatie CMBV en oud-voetbalplein - orga- de zaal wordt een kantklos- ■Vincentiusinstituut); nisatie VVKB-Bosuilen; demonstratie gehouden kindernamiddag in de *5 u.: - vrij podium op (doorlopend). - kiosk, kerkplein (organisa- De geselekteerde wer tie Bib. Opstal), ken gekozen uit de ïnge- Opvoering van eenakter «Den Geschiedenis van den Opstal» op parking To renhof. Turndemonstratie door turnkring Nut en Vermaak voor café Beukenhof 16 u. Luchtakkrobatie met zweefvliegtuig boven Op stal door Omer Van de Vijver; 17 u koncert op kiosk door Kon Fanfare De Een dracht; 17.30 u proklamatie van winnaars Kinderjaarmarkt nl»&i ent naast Broekstraat trganisatie Vermeylen- Bds); optreden van drie volks- an8groepen afwisselend drie podiums die opge ld zulten staan op de par- dang Torenhof, binnenkoer i lorpshoeve en ter hoogte an de Patattenmolen (or- anisatie: VVKB-Bosuilen); - Vrij podium op kiosk - erkplein (organisatie Bib. Jwtal); koncert op de kiosk, ndsl erkplein door De Kon. M knfare Met Moed Vooruit - ,n hppdorp. zonden kunstwerken de wedstrijd «Landelijk Le ven prijs van de gemeen te Buggenhout» worden ge- ex poseerd in de zaal To renhof. Fotoclub De Lens pre senteert een fototentoon stelling en diamontages rond het thema «Den Opstal door de Lens gezien» in de lokalen van de Jongens school, Broekstraat 33. «60 jaar VTB - Zuid- Vlaanderen in houtsneden van Karei Rosier» is de titel toelating en de financiële steun voor deze wedstrijd verze kerde. Zo werdt de tweede wedstrijd geboren en kon men met de voorbereiding beginnen. Door twéé bestuursleden van de af deling Verbeke Florin en Mon sieur Clementien werden de bewoners bezocht om zich voor deze wedstrijd te laten inschrijven. Was men verleden jaar reeds zeer tevreden met 34 inschrijvingen dan zijn er dit jaar bewoners die aan deze wedstrijd wensten deel te nemen. Dat er dit jaar zoveel deelnc- mers zijn zal zeker wel iets te maken hebben met de prachti ge prijzentafel die verleden jaar aan die wedstrijd werd geschonken door Volkswelzijn en het Werk van den Akker Geen gemakkelijke opdracht voor dc jury die bestaat uit de H Michiels van het Nationaal verbond der Volkstuinen en de heer Van Wezemael Alois, af gevaardigde van dc bouwmaat schappij Volkswelzijn. Het Werk der Volkstuinen van Sint Gillis dat de organisator was van deze wedstrijd trok met Van Ranst Win, Van den Ab- beele Alfred en Brouillard Paul de keurende jury achter na. Iedere deelnemer aan de wedstrijd «om het mooiste siertuinhoekje» had zijn bo venste best gedaan om buiten dc dagelijkse versiering nog iets meer nog iets mooiers te brengen De juryleden werden aangenaam verrast door de vindingrijkheid en hadden het werkelijk moeilijk om het bes te eruit te halen "j&ieuwkerken (Sint-Niklaas). De expo van het Vrije Kunstsalon werd plechtig geopend J ',re,klnK >dn (,e PrÜ*en °$ieïdmgg(dZTteT °e V'dtS' beSte"d'8 afeevaard'8de De Cuyper verzorgde de Steuwe getouwen vall Toen verleden jaar «het Werk van den Akker» van Sint- Gillis zjjn 50 jarig bestaan vierde, werd gedacht om een wedstrijd te organiseren in de appartementen voor bejaar den in de wyk «klein Parijs» te St.-Gillis Dendermonde. Deze bewoners die wegens het bereiken van hun leeftqds- grens het geluk niet meer kennen om in hun eigen tuintje de groenten en bloemetjes te verzorgen en te onderhouden in hun eigen tuintje kunnen wel een hoekje naast hun appartement vullen met allerlei planten en bloemen die ze naar hun eigen smaak en denken kunnen en mogen inrichten. Dij velen van deze bewoners «hel dienstencentrum» voor wordt dit siertuinhoekje prach- bejaarden in de Breestraat 109 tig verzorgd en het is eens de werd op zaterdag 11 september moeite waard om op een na- de uitslag bekend gemaakt middag de appartementen te Onder een massale belangstel- bezoeken. Door het sukscs van |jng onder wie de voorzitter verleden jaar heeft «het Werk van de bouwmaatschappij de van den Akker» er niet op heer schepen Maes en de h. gewacht om dit initiatief terug Frans Michiels afgevaardigde op hun jaarkalender te zetten van het nationaal verbond der Er werden kontakten gelegd Volkstuinen, werden de aan- met Volkswelzijn die ons de Pwezigen verrast op een ver- VIJF JAAR VLAAMSE FEDERATIE GEHANDICAPTENZORG TE LOKEREN Reeds 5 jaar feesten, reizen, clubnamiddagen etc... brengen w samen door. De Vlaamse Federatie Gehandicaptenzorg nodii iedereen uit op zijn feestnamiddag die plaats heeft op zaterda 25 september om 15 uur, feestzaal De Roos, Volkshuis Markt l Lokeren. Herfstfeestprogramma: Een drie uur durende show met Eddy Wally, de Vlaamse Charmezanger, met orkest, zangeressen en danseressen: koffie met lekkere boterkoeken; tombola en een reuzeverjaar- dagfeest in het verschiet! De inschrijvingen worden ingewacht tegen uiterlijk maandag 20 september bij Roger Bussens, bureau Bond Moyson, Grote Dam 9 te Lokeren, vanaf maandag 6 september. Wegens de uitzonderlijke show hebben per uitzondenng onze prijzen een aanpassing ondergaan. Leden betalen 80 fr en niet- leden 150 fr. J.V.L. frissing alvorens met het pro gramma te beginnen. Door de voorzitter Etienne Lauwaert werden de aanwezi gen verwelkomd en kon de heer Michiels enkele tips ge ven over het onderhouden van kamerplanten. Hierna kwam het grote ogen blik waaiop iedereen wachtte. Door sekretaris Wim Van Ranst werd de uitslag bekend gemaakt. Het bestuur van het «Werk der Volkstuinen» had beslist om per appartement een rangschikking op te maken en iedere deelnemer een prijs te overhandigen: Appartement «De Boterbloem» 1 Ost Virginia 2. Uyttersprot Joseph Moortgat Maria 4 Pincemaille Marie Geeraert-Pauwels Marie 6. Verriest 7 De Coninck Clothilde De Backer-De Sitter Caroline 9. Moens Celine Vera Elmire De Smet Joanna 12. De Beuie Raymond Leenknecht Lucia Cornelis Maria Moortgat Irene 16 Cornelis Helene 17 Vijvermans Lucie 18 Vermeir Josephine De Backer Sylvie 20, De Beule Irma Appartement «De Klaproos» 1 Cornells Henntte 2 Vera Constant 5 Ringoot Louisa ermeulen Camilla 5 Callaert Isabella De Smet Sidonie 7. Alens Germame Van Cotthem Floreus 9 Verhelst Pietens 10. Permentier Frans 11. Van Doorselaer Maria 12. Helon Maria Van Steertegem C Mannaert Adeline 15. Pee Josephine 16. Vcrhaegen Ivonne De Potter Remond Dc Boeck A 19. Peelman-Peersman R. 20. Van Rumst Elisabeth Appartement «De Zonneb loem» 1Lanoey Emiliene 2. Rombaut Anna Celina 3. Marien Maria Vrcye Jozeph 5. Philips Elza Luvpaert Maria Hendricks Eveline 8 Gijssels - Verleyen Temmerman Albert Holbrecht Hortense Ravijts - Moens Van Ransbeeck Jan 13. Meysman Clementine Hcuninck - Staelens Van Nuffel Maurice Vanden Hove - De Rop 17. Vermeir Maurice Van Doorelaer Julia Van Hecke Frans 20. Bosteels Germaine Schietaert Martha Moens-Pieters Geubels Maria JjH Everaett Carniel - J. De verspreiden. Maar om een vensteraffiche op te hangen aan e... Bruyn zichtbare plaats in Huize Palpertuus Reynaertpark, moet eerst Heuvink Maria toestemming gevraagd worden aan het bestuur De heren Van 26. Vermeir Martha Daclc en De Cock weigeren De affiche is te politiek menen zij. De Munck Clotilde Rockfestivals of aktiviteiten van de bij hen aanleunende groepen Jules-Wie- aankondigen is géén politiek Nu dateert het verbod op informatie niet van vandaag in de sociale woningen. I.v.m. de parlementsverkiezingen mochten er géén affiches hangen van de tegenstrevende partijen, wel van de hunne Raar trio. de heren De Vidts. Van Daele en De Cock, deze politiekers vinden aan inspraak doen vies. ook het normale politieke leven in onze stad is vies, en voor veilige fietspaden ijveren is ook vies. Maar om zelf aan politiek te doen. dat is niet Weet gij waarom? Guido Verbuyst Revnaertpark 149 2700 Sint-Niklaas Uitnodigen tot bijwonen van een rockfestival kan. uitnodigen om aanwezig te zijn op een debat over struktuurplanning en fietseling in Sint-Niklaas niet. Dit menen de tandem Van Daele en De Cock, respektievelijk voorzitter en beheerder-zaakvoer der van de SNMH (Sint-Niklase Maatschappij voor Huisves ting). Een verduidelijking van de feiten: MOW (Maatschappelijk Opbouwwerk) en Wesp (Werkgroep Struktuurplanning) organi seren een debat rond de problematiek van de struktuurplanning (17 september, café Hemelrijk), daaraan gekoppeld een fietse ling (fietsbetogmg, 18 september) om de onveiligheid van de fietsers aan dc kaak te voelen De ondertekenaar mocht van onze burgervader de weigering ontvangen om het debat in een zaal van de stadsbiblioteek te laten doorgaan U weet wel, inspraak en zo... MOW en dc Wesp zaten niet stil en maakten o.a. vensteraffiches om dc beide aktiviteiten aan te kondigen, die ik ook hielp Teirbroodt landts 29. Moens Maria De Donder Maria Van Acker Elvicre Puttcman M Vranckaert Sabine De Loose-Smekens 35. Hevaert Elvira 36 Van der Slock Margareta Appartement «De Vlasbloem» 1 Moortgat Frans 2. Eeckhoudt Angéle Jonck Lea 4 Van Doorselaer-Camé 5. De Ridder Maria Vcrdickt Elisabeth 7 Peeters Frans 8. Putteman Maurice Keppens-Hendrickx 10. De Beule Madeleine Deraedt Maria Bianckc Florence Cassiman 14 Van Steen Erna 15 Vervacke Danielle Corthals Qudhémar 1" Gijssels August Keppens Frans Pimenaille Clemenée 20. De Beul Caroline Ik neem de pen ter hand Tot mijn grote verwondering trof ik in De Voorpost van de afgelopen week niets aan omtrent de amncstieaktie die de V.M O hield t g v. de vredesfeesten te St -Niklaas. Hierbij werden méér dan tweeduizend ballonnetjes uitgedeeld die de Grote Markt heel wat kleur bezorgden. Het valt te betreuren dat het grootste gedeelte van de persmedia enkel over dc V.M O. schrijft als het om vermeende geweldda dige aktics gaat Met dit gebeuren bewees de V M O overduidelijk dat ze evengoed op een ludieke wijze Belgische wantoestanden kan aanklagen Het is dan ook werkelijk jammer dat vredelievende akties s'"; deze telkens weer in de pers zo weinig aandacht krijgen. Miguel Lento, Lokeren. k vijfde uitgave van het autosalon van de VEDAD Vereniging van Dendermondse Autodealers) had vorig reekend plaats in de Oktoberhalle te Wieze. Voordien adden de inrichters die autoshow telkens gehouden in een •ote tent op de Oude Vest te Dendermonde. Wegens jouwwerken allerhande was dit echter onmogelijk gewor- Jen en diende naar een nieuwe tentoonstellingsruimte te gorden uitgekeken. )e meeste exposanten von- en dat de Oktoberhalle C, ekend als de expohalle bij litstek, heel geschikt was het sukses van vorige ieek heeft bewezen dat ze lelijk hadden. Deze im mense zaal, 80 m. diep en m. breed, biedt immers 'péér mogelijkheden voor Jet aanbrengen en het ex- ;eren van de wagens; ze gemakkelijk te bereiken tn omgeven door een uit- ïstrekte parking; ook qua [erlichting en ventilatie Jeeft ze veel voordelen. |let enige bezwaar, de ver plaatsing van Dendermon de naar Wieze, nemen de automobilisten er graag bij. DE EXPO Door een 20-tal dealers uit de regio Dendermonde werden er circa 150 gloed nieuwe wagens aange voerd. Alfabetisch gerang schikt waren volgende mer ken vertegenwoordigd: Al fa Romeo. Austin. BMW, Citroen, Daihutsu, Datsun, Fiat, Ford, Honda, Hyun dai, Mazda, Mercedes, Mitsubishi, Opel, Peugeot, Renault, Talbot, Toyota, Volvo en VW. De standen waren keurig met bloemen opgesmukt. Bereidwillige dealers stonden bestendig paraat voor het verstrek ken van inlichtingen, en de bezoekers - en er waren er zeer vele, vooral 's zon dags konden aan elke verkoopstapd mooie fol ders of brochures krijgen met gedetailleerde infor matie. Daarin vindt men diverse gegevens inzake start-, rem- en acceleratie vermogen, snelheid, weg- ligging, vering, cilinderin houd. benzineverbruik, wageninterieur, bagage ruimte en ook over de laat ste snufjes aangaande het benutten van de elektroni- ka. Bij nader toekijken ontdekken we nog inlich tingen nopens betalings voorwaarden, uitleen- dienst, proefritten en servi ce-na-verkoop. De wagens zelf staan er in beschreven met de vleiendste predika ten: luxueus, ekonomisch, komfortabel, praktisch, veilig, handig, estetisch en veel meer nog! Van al deze eigenschappen en karakteristieken kon men zich ook de visu over tuigen. De expo was wer kelijk een streling voor het oog, met dien verstande dat men over smaak en kleur liefst niet diskus- sieert. Sommige wagens zijn volgens hun persoon lijkheid en charme al een uitnodiging op zichzelf; an dere verbergen hun deug delijkheid onder een min der uitgesproken kleur, vorm of presence. Vanzelf sprekend rijst dan ook de vraag: «Hoeveel kost zo'n wagen wel?» Het antwoord kon men op elke wagen vinden, want alle stonden ze duidelijk geprijsd. Som mige waren te koop voor minder dan 150.000 fr.. wijl de duurdere exemplaren ruim tienmaal meer kost ten. Tot daar een summier overzicht over deze ge slaagde tentoonstelling. Volledigheidshalve willen we toch vermelden dat er een stand was van de BBL, de bank voor financiering van wagens, met een dob belspel voor de kinderen, dat er gelegenheid was voor een vlug etentje of een frisse drink en dat de jeugd bij het gebeuren be trokken was met een leuke De Voorpost-ballonnetjes wedstrijd. Voorzitter Philemon De Ruysscher en zijn be- stuursploeg hebben met dit nieuwe initiatief beslist een stap in de goede richting gezet! (jvl)

De Voorpost | 1982 | | pagina 49