27" WIEZE OKTOBERFEESTEN Provincieraadslid Gustaaf Vercauteren lijsttrekker van SP Zele Kieskoorts - kieskoorts - kieskoorts - kieskoorts -^kieskoorts - kieskoorts - kieskoorts - kieskoorts - kieskcae Stekene schiet «wakker» voor verkiezingen Veel nieuwe en jonge kandidaten op Beverse VU-lijst CVP-Waasland en Nobels-Peelman Hams aktiekomitee voor kernstop weer van start Trefzeker verkiezingsdrukwerk Drukkerij DE CUYPER Ook in Stekene werd ruim een jaar geleden een projektgroep «Wakkere Burger» opgericht, groep die openstaat voor iedereen. Wat ook z'n politieke, morele of religieuze overtuiging is. Met een reeks ideeën over openheid e.d. trokken de Wakkere Burgers uit Stekene naar het schepen kollege en ook naar de gemeenteraadsleden. Maar van hun «eisen» kwam bitter weinig in huis. Men deed zelfs niet de moeite om de voorstellen te bepraten op de gemeenteraadszitting. Inspraak, participatie, informatie... het blijven loze woorden en holle slogans. Om hun ideeën of een deel ervan te kunnen doordrukken, om niet steeds verder tegen een muur van onbegrip (onwil) te lopen, stellen enkele men sen van de projektgroep «Wakkere Burger» uit Stekene zich nu verkiesbaar. Daar een afzonderlijke lijst men dacht oorspron kelijk aan de «Sjagreinige Stekenaar» of iets derge lijks niet haalbaar en/of opportuun was, kunnen de wakkere Stekenaars verdedigers van hun ideeën vinden op twee verschillende lijsten, nl. op Agaiev (2. Jan Van Remoortel, 5. Anne-Marie Hens, 11. Mark Troch) en onderaan op de lijst van de Onafhankelijke Centrumpartij (21. Roland de Block, 22. Ingrid de Ruyte en 23. Johan van Duyse). Bewust dus géén «Wakkere Burgers» op de traditio nele Stekense kleurpartijen. Dit betekent echter niét dat de «Wakkere Burger»- projektgroep nu Agaiev of OCP is. Integendeel, ook na de verkiezingen (hoe de uitslag ook moge wezen!) blijft de «Wakkere Burger» als groep werken, boven alle partijen heen en openstaand voor iedereen die van mening is dat het gemeen tebeleid dichter bij de mensen moet worden ge bracht. 6 - 17.9.1982 - De Voorpost woensdag 29 september, om 20 uur, in 't Klokhuis. Ring 65 te Hamme Wie geïnteresseerd is in de werking van het H.A.K.S. of wie wil meewerken, kan steeds kontakt opnemen met Rudy Bogaert. Dam straat 60 te Hamme. of kan afkomen naar de eerstvol gende werkvergadering, op maandag 27 september om 20 uur. in The Old Chap. Mandemakerstraat 4 Hamme. Rupelrtionde. In aanwezigheid van partijvoorzitter Verhojstadt en parlementsleden Antheunis, Verberckmoes en Van den Broeck werd de PVV-formatie van groot Kruibeke voorgesteld (dw) Reeds een tweetal jaar is het Hamse Aktiekomitee .voor Kernstop (H.A.K.S.) doende om de Hamse be volking te informeren en te sensibiliseren rond de kern- energieproblematiek en het kernwapengevaar en dat door infostands. tentoon stellingen. vormingsthea ter, demonstraties, infor matie-avonden. filmvoor stellingen. publikaties, en zovoort. Na een rustperiode neemt het H.A.K.S. weer de draad op. De vredesbewe ging moet op gang blijven en daarvoor zijn demon straties niet genoeg! Daar om heeft het H.A.K.S. zich nu tot doel gesteld om «De Vredesgazet». een uitgave van de 'Vrienden van het Vredesboek'. te versprei den in de hele gemeente Hamme. Dat vraagt echter geld én praktisch werk: per nummer kost het ons 6.000 fr.We zoeken dus nog steeds mensen die finan- ciëel en/of praktisch willen helpen. Wie écht begaan is met de vredesopbouw. kan zijn naam opgeven bij volgende mensen: André Raem- donck. Evangeliestraat 48. Jo De Waele. Boteraard 11A. Mare Weyn. Hollands Hof 37. Ann Claessens, Bootdijk 7, allen te Ham me. Wie financiëel wil steu nen, kan storten op het rekeningsnummer 001- 1198598-45. ten name van H.A.K.S.. met vermelding 'Vredesgazet'. De aktiegroep zal ook. net zoals de vorige jaren, aan wezig zijn op de Jaarmarkt te Hamme (21 september) met een infostand. Verder plant het H.A.K.S. een gemeentelijke fiets tocht (11 november) Iedereen wordt daartoe van harte uitgenodigd op de voorbereidingsvergade ring, die doorgaat op Het C.V P-bestuur van liet arrondissement Sint-Niklaas verheugt zich over de soepele houding van de schuldeisers van het bedrijf Nobels-Pecl- man De partij is van oordeel dat een gezondmaking van het bedrijf moet gerealiseerd wor den via een konkordaat en ver werpt de mogelijkheid van faling Daarom drong het bestuur er bij de beheerraad van Sid-In- vest. Vlaamse staalholding op gericht door Sidmar en de Na tionale Investeringsmaatschap pij (NIM). op aan. een vlugge en positieve beslissing te ne men Voorwaarde voor deze positieve beslissing was de geldinbreng van de Gewestelij ke Investeringsmaatschappij voor Vlaanderen in Nobels- Peelman Gezien bij beslissing van de Vlaamse Exekutieve van 9 juni de geldmiddelen aan de GIMV werden toegezegd met opdracht tussen te komen kampagne voeren, die zodoen de partij kiest tegen de al te dure papieroorlog Het partijbestuur legt enkele klemtonen waaruit wij wille keurig opvisten: «Van prestige naar kleinschaligheid». «Her stel van de demokratie». «Vlaamse welvaart, teeen Bel gische armoede». «Een door zichtig huisvestingsbeleid». «Een mensgericht OCMW». «Een schepenambt voor te werkstelling. handel en mid denstand». «Pro kleinschalig kulturele gemeenschapscen tra». «sportprojekten in alle deelgemeenten» en «een jeugdbeleidplan». Let wel dal dit geen volledige opsomming is van de programmapunten. W.V.D.V. Advertenties Folders Postkaarten Affiches Zelfklevers Pamfletten Posters Brieven Bedelingen huis aan huis Precies naar de wens van elke kandidaat! Vraag vrijblijvend inlichtingen! Oude Vest 34, DENDERMONDE Tel. 21.40.60 - 44.50.65 Zele. Dat zijn ze allemaal: de Zeelse kandidaten op de SP-lijst. (bvw) Tijdens een perskonferentie verduidelijkte de Zeelse So- Broeck (textielarbeidster). cialistische de samenstelling van haar lijst, die eenparig 8. Gustaaf De Kegel (boek- door de algemene vergadering werd goedgekeurd en gaf houder ABVV). 9. Eddy de hoofdlijnen van hun programma. Provincieraadslid Gustaaf 1. Gustaaf Vercauteren Vercauteren. die als lijst- (mutuliteitsbediende). 2. trekker werd vooropgezet. Edgard Francois - Wilson gaf toe dat de SP bij het (mutualiteitsbediende). 3. vormen van haar lijst ge- Andre Christiaens (re- tracht heeft om die meer gent), 4. Jozef Van Dries- inhoud te geven dan dit in sche (regent lich. opvoe- het verleden het geval was. ding). 5. Maurits De Vriese Men heeft uiteraard in ei- (mutualiteitsbediende). 6. gen midden gerekruteerd Daniel De Keyser (genees- alhoewel ze tegen niemand heer). 7. Henriette Van exclusieven hebben. De heer Vercauteren meende dat de kwaliteit van de lijst is opgedreven en in dat ver band citeerde hij sportpro- motor Jef Van Driessche en dokter Daniël De Key ser als nieuwkomers. Het programma, dat werd voorgesteld door advokaat Werner Pissens, eveneens een nieuwkomer in het plaatselijk bestuur, is wars van alle niet haalbare pro- jekten. De SP wil. indien ze rechtstreeks bij het be stuur moest betrokken worden, een planning, waarbij hoofdzakelijk is re kening gehouden met de informatie, de inspraak en de participatie van de burger. In de eerste plaats willen ze meer betrokkenheid van de kiezer bij het gemeentebe leid. Bij het behandelen van belangrijke problemen moet er vooraf informatie zijn. Planning werd door advokaat Pissens primor diaal gesteld. Bij een legis latuur moet er een vijfja renplan worden opge maakt. waarbij men het eerste jaar afweegt wat kan verwezenlijkt worden en men de volgende vijf jaar die opties, met als voor naamste oogpunt, dat er gerealiseerd wordt met wat er ter beschikking is Lijsttrekker Gustaaf Ver cauteren hoopt op zetel winst voor zijn groep. Hij meent dat zijn partij voor zes jaar niet beloond is om haar medebestuur en die vruchten wil ze nu plukken, temeer omdat er door het verdwijnen van enkele be langrijke politieke figuren in Zele de omstandigheden anders liggen op de ge meente. De SP zal met volgende lijst naar de verkiezingen gaan: Viette (technisch inge nieur). 10. Alois Vehent (postbode). 11. Luc De Vylder (technish electroni- ca), 12. Andre Van Lan- genhove (onderhouds werkman RMS), 13. Albert Van Broeck (bode ABVV), 14. Linda De Geyter (huishoudster), 15. Otto Van Driessche (ver tegenwoordiger). 16. Mad- dy Smekens (bijzonder on- ALLE lat me derwijzeres) 17 Suzaiijst g Aerts (hoofdklerk), por a Leon Heytfijk (meestergast). 19. Willy F°°r 1 Leenheer (metaalarf"1^1 der). 20. Willy Van GafjJ (bouwvakarbeider). Lgevi Oscar Verstuyft (bouwf» de karbeider), 22. Willy we dar lox (meestergast), 23. |P p'a. bert Van Driessche scfc kon der), 24. Willy Vercru#"*' (bediende NMBS). 25. f je' zei Coppieters (vakbons£nte(!; retarisd. oud-schepen). T BESgeme I dus II ma. leze a voor Nobels-Peelman. was er geen reden waarom de GIMV zou talmen Deze tussenkomst van over heidswege vindt de CVP- Waasland des te meer verant woord daar er geen speciale maatregelen werden genomen om Nobels-Peelman een finan ciële kompensatie te geven voor de verhoging van de staal- prijzen. daar waar dit bijvoor beeld wel gebeurde voor ande re bedrijven De C V P van het arrondisse ment Sint-Niklaas wou dat te gen gisteren 16 september, da tum waarop de rechtbank zich zou uitspreken over de homo logatie van het konkordaat de inbreng van de GIMV en van Sid-Invest zou beslist zijn Het partijbestuur steunt ver der de inspanningen van de CVP-mandatarissen op natio naal vlak om ook het bedrijf Gonzales-Cock uil Lokeren Ie redden. VAN 24 SEPTEMBER TOT 10 OKTOBER 1982 RUSTDAGEN: WOENS- EN DONDERDAGEN INLICHTINGEN: 053/21.52.01 PROGRAMMA VRIJ0A6 24 SEPTEMBER Tussen 20 00 en 22 00 u. opendeurdag - gratis toegang plus 1/2 liter Wieze Pils aan al de bezoekers ZATERDA6 25 SEPTEMBER Te 12.00 u grote optocht. Dit eveneens op de zondagen 26 september. 3 en 10 ok tober MAANDA6 27 SEPTEMBER Dag der Grool-lnvalieden en oudstrijders Avond der Bierhandelaars DINSDAG 28 SEPTEMBER Dag van Groot-Lebbeke met optreden van Incar. Wieze Kermis VRIJDAG 1 OKTOBER Dag van de Maitrank DINSDAG 5 OKTOBER Verbroedering Vlaamse ge pensioneerden Studentenavond VRIJDAG 8 OKTOBER Doop van de Wieze Kaas Overhandigen van wisselbe ker aan Waterschei Namiddagen van dinsdag 28 september, 4 en 5 oktober voorbehouden aan senioren. Orkesten: Bückeburger Jager - Kapelle H. Blum - Kapelle Monheim Orkesten Herberger - Theo Mertens - Sky Liners - Peter Starshine. RADIO MAEVA is ononderbroken aanwezig. OP NAAR WIEZE... Met 17 nieuwe gezichten en 18 mensen die vroeger reeds op de VU-lyst hebben postgevat, trekt de Volksunie van Be veren naar de komende gemeenteraadsverkiezingen. Lijsttrekker Alois Goyvaerts ziet zijn partij winnen, mede door het feit dat de VU wind in de zeilen heeft in dit land, zegt hij, en bovendien omdat de Volksunie de afgelopen zes jaren flink presteerde in de Beverse raad. Opvallend is de afwezigheid van de dokters De Paep, maar even opgemerkt zijn de namen van lijstduwer Fred Jegers, en van de nieuwkomers Jan Weyers, Toon Pfaff en mevrouw Deglin-Suy. Volledigheidshalve geven wij hier de volledige samenstelling van de lijst nr. 13. Op de eerste plaats Goyvaert A. 2. Van Vossel Gisleen 3. Vlegels Bou- dewijn 4. Weyten Erna 5. De Block Armand 6. Schoenaerts Lieven 7. Smet Lea 8. Laureys Guido 9. Crutzen Paul 10. De Cauwer Gabriel 11. Lampers Freddy 12. Thoen Ludwig IJ Wenselaers Petrus 14. Dege- lin-Suy Gilbert 15. De Keule- naer Émiel 16. Pfaff Antoon 17. Kajpus Willy 18. De Schepper Alfrend 19. De Paep Hubert 20. De Roeck Hubert 21. Van Nerum Georges 22. Bolssens Rachel 23. De Ridder Rudi 24. Stoop Jo 25. Nevel steen Maria 26. Van Hove Hu- go 27. Schols Roger 28. Smet Eddy 29. Roggeman Jacques 30. Braem Gilbert 31. Janssens Roger 32 Van Puyvelde Ed- mond 33. Wevers Jan 34. Claessens Frederik 35. Jegers Alfred. Gisleen Van Vossel, die de perskonferentie voorzat, stak het niet onder stoelen of ban ken dat de VU een paar zetels méér viseert in de gemeente raad. Alois Goyvaerts van zijn kant wees erop dat men bij de samenstelling van de lijst géén «namen» gezocht had. maar wél figuren die zich reeds ver dienstelijk hebben gemaakt in de Volksunie, dit op een paar uitzonderingen na. De meest opvallende nieuweling is onge twijfeld onderwijzer Jan Weyers. ex-voorzitter van de Gaverlandwijk en meermalen suksesrijk kwiskandidaat op de televisie. Met Antoon Pfaff trekt men duidelijk de sportie- velingen aan. Samengevat zijn er 12 kandidaten uit Beveren zelf. 7 uit Melsele. 4 uit Kiel- drecht en 4 uit Vrasene. 3 uit Haasdonk en 3 uit Kallo en 2 uit Verrebroek Uit Doel is er niemand op de lijst, maar Paul Crutzen. die de negende plaats inneemt, oefent te Doel een praktijk uit van kinesitherapie Wat het programma betreft wenst de Volksunie niet deel te nemen aan de «traditioneie» kostelijke opbodpolitiek De ekonomische situatie in ons land laat dit niet toe, stellen zij. De partij zal een milieu vriendelijke gematigde kies- Beveren. De Volksuniekandidaten poseren voor kasteel Cortewalle

De Voorpost | 1982 | | pagina 6