Week van de landbouw te Lebbeke Week van de landbouw in het Waasland Hamse Neerhofvrienden vieren eerste lustrum Weggevoerden en werkweigeraars Berlaarse dolle dorpsdagen in teken van landbouwweek Week van de Landbouw te Lokeren 10 - 24.9.1982 - De Voorpost Zele Week van de landbouw. De plechtige hoeveel P*" Dcdini K In! gehore Jgell me gezr „fcpa Alle aanwez met bewo n kunstig gesel rlijke landtx ng :kekcn. Het boerenm; De «week van de landbouw», die plaats vindt op amper enkele weken van de gemeenteraadsverkiezingen en geor ganiseerd wordt door de Belgische Boerenbond, ging vrijdag j.l. officieel van start. Via de plaatselijke afdelingen van de landelijke gilden, de K.V.L.V. en de K.L.J., grijpen deze week in ca. 500 steden en gemeenten allerlei aktiviteiten plaats waarmee men de aandacht van de burgers wil vestigen op de landbouw. Dat het Waasland zich by deze landelijke akties niet onbetuigd liet bleek vorig weekend al te duidelijk. Dat het prachtige zomerweer hierbij ook van de partij was kan zeker niet worden ontkend. Het zou ons te ver voeren van alle manifestaties die reeds plaatsvonden of eerstdaags nog zullen plaatsvinden een uitgebreid relaas te geven. We zullen ons dan ook beperken tot een schematisch overzicht per fusiegemeente. Groot-Beveren Daar ging men reeds vrijdaga vond van start in het Gilden huis met een welkomstwoord door J. Baukeland, voorzitter Beveren, week van de landbouw. Impressie van de manifestatie die in het Gildenhuis op het getouw werd gezet (Iv) van de Landelijke Gilde van Melsele en een toelichting door ir. Blommaert. schepen van landbouw en kabinetsat taché van minister Lenssens. waarna burgemeester Van Der- Aa de week van de landbouw officieel voor geopend ver klaarde. Daarnaast was er nog een diamontage over de land bouw, een receptie en een ten toonstelling. Zondag was er vanaf 2 uur Vlaamse kermis met kraam pjes, het optreden van de volksdansgroep Lange Stien van Beveren en de KLJ-vende- liers evenals de prijsuitreiking van de schoolkwis. Vermelden we nog het optreden van E. Dieleman uit Stekene met kleinkunstliederen In Verrebroek was er nog het gepland bezoek aan de Stockmanshoeve met o.a. de kinderboerderij en een hoeve zoektocht voor de school- gaanden. Vrasene pakte uit met een ori ginele fietstocht, demonstra ties van de ruiters, volksdan sen, wagenspelen enz. 's Avonds was er reuzekaarting. Groot-Sint-Gillis Hier grepen, om praktische re denen. de festiviteiten reeds veertien dagen geleden plaats. Cfr. trouwens De Voorpost van toen. Groot-Sint-Niklaas De Landelijke Gilde van de stad organiseerde zondag j.l. fietstochten in de namiddag. terwijl er in Nieuwkerken volksdansen werden uitge voerd. Sinaai organiseerde die dag een volksfeest en voordien hadden reeds schoolbezoeken plaatsgegrepen aan landbouw bedrijven. Groot-Stekene N.a.v. de feestmarkt werd door de Landelijke Gilde een speciale landbouwstand opge richt. Ook waren er bedrijfsbe zoeken voor scholen en allerlei hoevezoektochten (per auto of per fiets). Groot-Kruibeke Zondagmorgen was er zowel in Kruibeke, Bazel als in Rupel- monde een boerenmarkt. 's Namiddags vond er een rally plaats en nadien een kwis en een bonte avond. Groot-Temse Daar werd vrijdagavond de 1 andbouwweek officieel geopend door senator De Bondt. waarna een diavoor stelling volgde. Daags nadien waren er fiets- en hoevezoek tochten evenals allerlei anima tie op de hoeven zelf. Groot-Lokeren Deze week zijn er diverse be drijfsbezoeken voor de scho len. Zaterdag is er om 4 uur 's namiddags receptie en Breuge- liaanse koffie voor de persona liteiten en om half negen 's avonds een wagenspel. Zon dag daarop zijn er dan nog auto-, fiets- en zoektochten Admo Hamme. Het openluchtbedrijf van De Keyzer mocht tijdens de landbouwweek m< bezoeker ontvangen. De eigenaar diende meer dan eens uitleg te verschaffen over telen van groenten, (vh) De Hamse Neerhofvrienden de bedoeling een opsomming periode is gerealiseerd. Wel lijkingen aan bod en ook de Onder het voorzitterschap van Paul Praet en met de volle inzet van bestuur en leden werd het voorbije jaar het «Klubhuis» gelegen aan de Drapstraat 100 te Hamme voor de leden geopend. Dit klub huis is een echt ontmoetings centrum geworpen voor allen die iets met klein- en pluimvee bestaan vyf jaar. Het is niet te geven van al hetgeen in die komen de recente verwezen- vooruitzichten. te maken hebben. Elke zater dagavond en zondagvoormid dag is er wat op til. Meer en meer worden er voordrachten gegeven om de leden klein- veefokkers te helpen in hun hobby. Binnen korte tijdspanne zal getracht worden een soort mu seum in te richten op de bo venverdieping: deze zal nader hand worden opengesteld voor het onderwijs en voor alle be langstellenden. Bekwame mensen zullen op aanvraag aanwezig zijn om uw bezoek in goede banen te lei den. Tevens zal met een ge luidsband en dia's het geheel didaktisch uitgewerkt worden. Het voornaamste punt in de werking van de klub is de jaar lijkse Klein- en pluimveeshow. die dit jaar voor het eerst de titel Nationale mag dragen. Het is een echte kroon op de vijf werkjaren. Deze show heeft plaats op 8-9 en 10 oktober in een reuzetent op het Tweebruggenplein te Hamme Wie houdt van kippen, konij nen, park- en waterwild, ca via's of wie echt eens wil ken nismaken met deze hobby, zal hartelijk ontvangen worden op voormelde show. Het volledige programma van deze aktiviteiten kan men te rugvinden in «Aktueel van ok tober 1982. Tot dan! Hamme. Tuinier Vermeir geeft inlichtingen aan de bezoekers. Zijn grote special |uysk< tomaten, (vh) Zondag was de zon van de partij om het welslagen van de start van de 'week va landbouw' te bezegelen. Rond twee uur, onder een warme zon, kwamen heel m ee Bellenaars, en enkele Wiezenaars en Lebbekenaars het dorpsplein opgefietst, was en he hun opdracht voor de zoektocht ontvingen. De opdracht liep niet altyd van een c dakje: jaartallen tellen op de kerk van Belle gaat veel vlotter dan schatten hoeveef®^14 volwassen vaars weegt of hoe groot de grootste weide van Belle-broek wel is. Rond drie uur was de hele Nieuwstraat 44. Bij een koele tweestemmig, ten groep aan het pompstation, pint bier was een heerlijke bo- was een aangename waar gelukkig een verfrissing terham echt boerenbrood met sfeer. Dan kwam het g ,(jerw wachtte De hele groep kreeg lekkere boerenhesp of Belgi- moment: de prijsafroeping jjj -j toen uitleg over de werking sche kaas een welkome maal- de zoektocht, van het pompstation. tijd. Bovendien werden de Dit station is gebouwd ter vrij- sultaten van de tekenwed- waring en afwatering van de strijd, evenals de prijzen Pas- en de Steenbeek en ook in een stand met kaassoorten v het vooruitzicht van de verho- Belgische makelij tentoonge- ging van het peil van de Den der voor de scheepvaart. De betonconstructie heeft 32 de Wiezekaas miljoen gekost en de elektri hadden reeds met bewofc0^,, ring naar de kunstig gesel tafel, vol heerlijke produkten, gekeken, werkelijk een mooi en kl< jg steld. Wie wou, kon voor het zicht. De uitslag was als eerst in zijn leven proeven van 1. Huttener Wilfried, 2. (ueke. reman Pieter, 3. De jury be- sa, 4. Saeys Els, 5. Uytters [«ten Jeannine, 6. Hoofteer Pi kjj de heer Gerard Bos- 7. Van Gijseghem Lea, 8. naai( u. o—.i \zn„ tee|s pje, 9 Van Drie; Euwe Carlo, 10. Van Geet Frans g mc In de eerste reeks: kleurteke- D'Heer Louisa, 12. De G(en^t^ Het Nationaal Verbond van Weggevoerden en Werkweigeraars. afdeling Den- dermonde (dat wil zeggen Dendermonde, Buggenhout. Hamme. Lebbeke. Waasmunster en Zele) doet een oproep tot al zijn leden en ook tot de niet-leden. om aanwezig te zijn op de algemene vergadering van het Nationaal Verbond. Deze algemene vergadering vindt plaats op zaterdag 9 oktober om 15.00 uur in 't Peird, Kasteelstraat 1 te Dendermonde. Het betreft hier een uiterst belangrijke bijeenkomst, waarop uitleg zal verstrekt worden over de wet van 4 juni 1982. Ook zal de herziening van sommige dossiers van weggevoerden en werkweige raars worden besproken en zal men kunnen napraten over het voorbije kongre* van Malmedy. Tekenwedstrijd: sche installatie nog eens 30 stond uit de heren De Heyter. miljoen, zonder BTW, of ont- leraar, eigeningen. De vier pompen teels en de hr. Paul Van en de vier schroeven komen uit veghem in 2 bekkens. De pompen heb ben een vermogen van 1 m3/25 ning voor het eerste en het Gerard, 13. Philips per sec. Waar de vlocidijk tweede studiejaar, was het re- vroeger op 6 m 10 lag, is hij nu sultaat als volgt op 5 m 80. Als het water te hoog komt, kunnen de pom pen met werken. Rees natuurlijk bij de aanwezi gen de vraag naar het nut van Van Bosbeke, Jan De Lands- deze installatie. Naar aanlei- heer e a. In de tweede catego- ding van het indijken van Bel- rie: nl. bij de schilderwerkjes Van Baveghem Paul. 15 Proft Jozef. Lebbeke. ló.jst je h 1. Benny De Smet. 2. Carole Poel Theo. Lebbeke. -ofessi lebroek i dienen en z als potpolder te Dendermonde bij Zele. Week van de landbouw. De plechtige opening geschiedde in aanwezigheid van senator Cooreman en de Zeelse overheden. De week wordt besloten met een opendeurdag en een hoeverally, (gb) Justy, 3 Petra Redant. daar- Cooreman Johan. Belle na: Peter Cooreman. Bart Van Keer Jan. 19. Hofman, Conny Redant. Els zef, 20. Bogmans Moens Jozef, Lebbeke Van Mol Guido, 23. Hendrik, 24. Hofman 25. Cooreman Karei, D'Hooghe Danny, 27. Jozef, 28. Cami Roger, 29 Mannaert Louis, 3' Mol Jozef, Lebbeke. Tot hier de eerste dertig, de week van de Landbc haalde Christine Mannaert de eerste prijs. Stijn Paerewijck overstromingsgevaar te vrijwa- werd tweede en Tom Van Ba ren, zijn de weiden, die zeer veghem derde Verder Ger- goede hooiweiden waren, stil- truud Cooreman, Daisy Sic- aan verzuurd Deze indijking card, Mary Van de Voorde, dateert van 1934 Om bij een Heidi Huttener. Geert De waterstand, die overstroming Winne en andere. Bij de reeks dit in alle geval een symf van het Broek meebrengt, collages haalde Annelies De ke, ontspannende en a maar met gepaard gaat met het Geyter de eerste prijs. Chris- ovcrlopen van de vlocidijk. de- tiane De Smet werd tweede en Van Berlare. Dolle Dorpsdagen bij de Berlaarse boeren Zelfs bollen op het erf was erbij, (jj) Berlare. De beste landbouwprodukten werden verkocht (jj) De Berlaarse boerenvere- nigingen hielden het voor bije weekend de traditio neel geworden drie dolle dorpsdagen die in een an der kleedje waren gesto ken. gewoon omdat men dit keer de week van de landbouw vierde. Het ak- tieterrein werd dan ook verlegd naar de landbouw bedrijven De boerderij van Basiel D'Heer was het uitgelezen terrein waarop de drie feestelijke dagen zich zouden afspelen. En feest werd het. want er stond een stralende zon aan de hemel en dat had voor gevolg dat heel wat mensen van de gelegenheid gebruik maakten om zich duchtig de tijd te gunnen het boe renbedrijf grondig te gaan bekijken. Aan deze drie dolle dorps dagen waren ook een hele boel wedstrijden verbon den. Onder meer een te kenwedstrijd voor de schoolgaande jeugd. Bij de gezamenlijke werken ging de Vrije Meisjesschool Sint-Anne met de eerste prijs lopen in de eerste graad: in de tweede graad mocht RBS vierde leerjaar op het hoogste schavotje en bij de derde graad waren de bloemen voor A Hema- co. Bij de indivtduelen kre gen we volgende winnaars: eerste graag Emilie Pee, tweede graad Steven Tac- kaert. derde graad M. Chr Van Acker. De fotowed strijd voorbehouden aan de leerlingen van het middel baar onderwijs werd ge wonnen door Katleen Van Malderen en Tamara De Geest werd bekroond bij de kollages middelbaar on derwijs. Op het dorpsplein had on dertussen een kleinveejaar- markt plaats. Kelly De Regge exposeerde met de mooiste vogel en Biesiade bleek het schoonste knaag dier te bezitten Bij de schepen ging de eerste prijs naar Lieve Carlier en Sabi ne Van Hauwermeiren kreeg de medaille bij de geiten Kristof Schiettecat werd laureaat bij het pluimvee en Petra Ras- schaert zag haar lievelings hond uitroepen tot de mooiste viervoeter. Bij de katten ging het goud naar Christophe Hucninck en bij de kategorie uitzonder lijke dieren was de over winning voor Geert Bogaert. Voegen we. eraan toe dat de wedstrijd «raad het juis te gewicht van dit varken» werd gewonnen door Geert Bogaert. ze weiden zo vlug mogelijk Patrick droog te leggen, werd dit derde, pompstation gebouwd Naar verluid zou de verzuring stil- tieke start geweest We mekaar terug te ontmoet Langenhove terdag 25 september a kerk van de Minnestraat uur voor de Verder was er nog Heidi Co< reman. Huttener en Rudolf De zondag 26 september aan afnemen en zouden dc Smcdt. Al deze kinderen kon- Lange Breestraat op de boeren toch genieten van het den een prijs kiezen uit een deur-dag van een bloem tafel vol fijne, leerrijke en nut- een varkensbedrijf en e resultaat van deze konstruktie. Wieze: na het bezoek aan het tige prijzen. Onder leiding van pompstation met zijn machine- Gerard Bosteels bracht de kamer en zijn automatische re- 'Denderkantorij' dan enkele gelbord, ging de tocht terug typisch Vlaamse liedjes, op door het Broek naar Wieze. een frisse en pittige manier. mengd bedrijf. Onze bouw is rijk, nuttig en n< kehjk. als je er van d kennis mee maakt, besef hoe belangrijk hij is Lebbeke. In Wieze groeide de week van de landbouw uit tot een grandioos sukses Door de Katolieke Landelijke sukses startte met de oprich- itraat 62 Lokeren, 48.34.18 - Gilden, Vormingswerk voor ting van de Boerenwacht. Bij Melkvee landelijke Vrouwen, en de Ka- gebeurtenissen die niet kunnen Antoine De Roover. Vier- tolieke Landelijke Jeugd, bogen op traditie, vraagt men schaarstraat 59 Lokeren wordt nationaal een «Week allicht naar het doel en de 48.52.66 - Melkvee, varkens. van de Landbouw» georgani- betekenis ervan. Raymond Van Wachtbeke. seerd. Ook de verenigingen Rechtstraat 100 Eksaarde van Groot-Lokeren willen hier Programma 46.84.28 - Melkvee. zeker niet ten achter blijven. Op donderdag 23 september Maurice Hillaert. Dorp 148 temeer daar zij voor vele der- reeds werden bedrijven open- Eksaarde 46.87.25 - Melkvee gelijke gebeurtenissen en ma- gezet voor schoolbezoeken Theo Verhofstede. Nieuwe nifestaties de primeur haalden Deze schoolbezoeken gaan Baan 15 Eksaarde 48.87.79 in de streek en ver daarbuiten verder op vrijdag 24 september Fruitteelt Denk maar aan de tentoon- van 9 tot 12 en van 13.30 uur Albert De Keukelaere, Gentse stelling destijds over de «Lo- tot 16 uur. En volgende bedrij- Steenweg 74 Lokeren 48.13.70 kerse landbouw in het verle- ven staan er voor open. De Varkens den», aan de opendeurdagen leerkrachten kunnen met de Etienne De Geest, Eksaarde- in 1973, en heel recent was uitbaters vooraf kontakt baan 100 Lokeren 48.70.14 Lokeren-Daknam-Eksaarde opnemen. Bloemen. één van de eersten die met Lucien De Vylder, Oosteinde- Zaterdag 25 september om 16 uur: receptie en breugeliaanse koffietafel voor dc genodig den, opgeluisterd door vende len. wimpelen, en een wagen spel opgevoerd door KLJ- Heirbrug. Om 19.30 uur plechtige eucha ristieviering. waarvoor ieder een is uitgenodigd, en daarna gezellig samenzijn. Dit alles heeft plaats op het bedrijf van L. De Vylder-Vehent. Molen- berghoeve Oosteindestraat 62 te Lokeren (vlakbij Het Groothof). Op zondag 26 september: opendeurdagen op volgende bedrijven: Maurice Hillaert, Etienne De Geest en Lucien De Vylder, adressen hierbo ven reeds vermeld. De honge- rigen en dorstigen zullen op passende wijze gespijzigd en gelaafd worden. In de namiddag wordt een au to- en fietszoektocht georgani seerd doorheen groot-Loke ren. waar de opendeur-bedrij- ven en wetenswaardigheden zullen aangedaan worden. De start is voorzien tussen 13 en 14 uur op het bedrijf van Paul Van de Vijver. Vogelzang straat 2 (Heiende) en eindigt op het bedrijf van Theo Ver hofstede. Nieuwe baan te Ek saarde, waar rond 19 uur de prijzen zullen uitgereikt worden. J.V.I

De Voorpost | 1982 | | pagina 10