Deir den bril van Seril Sigaret De Voorpost - 24.9.1982 - 17 WACHTDIENSTEN Dr. Bogaerts, Veldstr., tel. 70.54.22 Bazel - KLrulbeke - Rupelmonde Dr. Cole, Bazelstr., Kruibeke, tel. 774.13.09 Apot. De Vooght, Graaf Van Vlaanderenlaan, Rupelmon de, tel. 774.20.32 Beervelde - Lochristi - Zaffelare - Zeveneken Dr. Wauman, Gentse steenweg, Zeveneken, tel. 55.78.98 Apot. Boone, Dorp West, Lochristi Beveren - Haasdonk Dr. Helinks, Glazen Leeuwstr. Beveren, tel. 775.37.92 Apot. Deurinck, IJzerhand, Beveren, tel. 775.90.01 Belsele - Elversele - Waasmunster - Slnaai Dr. Martens, Molenstr., Waasmunster, tel. 47.79.56 Apot. De Roeck, Dries, Sinaai, tel. 772.30.73 Buggenhout - Baasrode - Malderen - Opdorp Dr. Goossens, Broekstr., Buggenhout, tel. 35.59.75 Dendermonde - Appels - St-Gillis - Denderbelle - Oudegem Dr. Leybaert, Hullekensstr., Dendermonde, tel. 21.01.54 Dr. Verbauwheide, De Harduwijnstr., Oudegem, tel. 21.32.25 Apot. Van Daele, Zw. Zusterstr. Dendermonde, tel. 21.31.24 Eksaarde - Moerbeke - Slnaai Dr. Leplae, Dorp, Eksaarde, tel. 46.92.72 Erembodegem Dr. Lievens, Terlicht, Kerksken, tel. 21.89.18 Hamme - Moerzeke - Grembergen Zaterdag: Dr. Joostens, Slangstr., Hamme, tel. 47.12.63 Zondag: Dr. Dupont, Aubroeckstr., Moerzeke, tel. 47.16.62 Apot. Vooruit, Achterhofstr., Hamme, tel. 47.82.84 Hofstade - Gljzegem Dr. De Backer, Steenweg op Dendermonde, Hofstade, tel. 21.67.79 Erondegem - Mere - N leu werker ken Dr. Robijns, Kwalestr., Nieuwerkerken, tel. 21.47.47 Overmere - Kalken - Laarne Dr. Cours, Dorp. Kalken, tel. 67.57.26 Kleldrecht - Doel - Verrebroek Dr. Van Goethem, Kouter, Kieldrecht, tel. 773.52.30 Lokeren - Daknam Dr. Vijdt, Lokeren, tel. 48.35.43 Apot. De Causmaecker, Markt, Lokeren, tel. 48.11.31 Lebbeke Dr. De Backer, Centrumstr., tel. 21.25.25 Apot. Halet, Brusselsesteenweg, tel. 21.20.23 Melsele - Kallo Dr. Deckers, Spoorweglaan, Melsele,, tel. 775.63.13 Nleuwkerken-Waas Dr De Leur, MeesterstrNieuwkerken tel. 776.09.97 Apot. De Schepper, Kerkstr. D, St.-Gillis, tel. 770.50.33 Apot. Van Bastelaere, Plezantstr. St.-Niklaas, tel. 776.00.69 Stekene Dr. De Caluwe, Dorpsstr., tel. 779.73.38 Schoonaarde - Berlare Dr. Vandekerckhove, Em. Hertecantlaan, Berlare, tel. 42.37.97 St.-Glllls - Kemzeke - De Kllnge - Vrasene - St. Pauwels - Meerdonk Dr. Blindeman, Zandstr. St.-Pauwels, tel. 779.71.21. Apot. De Schepper, Kerkstr., St.-Gillis, tel. 770.50.33 St.-Niklaas Zaterdag: Dr. Heuten. Tereken, tel. 776.62.32 Zondag: Dr. GHuys, Magnolialaan tel. 776.29.81 Gzzondheidscentrum, tel. 777.55.55 ook voor Belsele, Sinaai, Nieuwkerken. Apot. Van Bastelaere, Plezantstr. tel. 776.00.69 Apot. Van Haver, Hazewindstr., tel. 776.22.61 (alleen zaterdag) Temse - Steendorp - Tlelrode Apot. Van Daele, P&st. Boelstr., Temse, tel. 771.03.87 Wleze - Baardegem - Meldert - Moorsel Van Den Berghe, Steenweg op Aalst, Moorsel, tel. 21.14.23 Wetteren - Massemen - Westrem - Schellebelle - Wichelen - Serskamp - Uitbergen Dr. Bulte, Margote, Wichelen, tel. 42.23.68 Zele Dr. Van De Gehuchte, Hansevelde, tel. 44.75.41 Apot. Vanautgaerden, Kouter, tel. 44.44.36. Tandarts met wachtdienst De Meuienaer, Berkenhof, Nieuwkerken. tel. 776.63.22 Begrafenisondernemer Aalst Strens, D. Martensstrtel. 21.40.76 - 21.56.62 Antigifcentrum tel. 02/345.45.45 Mere. Hel bestuur en de leden van de KWB van Mere, (per) Herdersem. De Vinkeniersklub van de Pontweg te Herdersem vierde haar tienjarig bestaan, (per) Aalst rljdag 24 september ftrlstornool in zaal Netwerk. Vanaf 20.00 uur. Dit keer worden vragen gesteld door «Hoe grijzer hoe wijzer» Dorllchtlngsvergaderlng op het stadhuis te Aalst om 19.30 r. Tema «wat is diabetes». Spreker is de heer De Baere. Ook rer «impakt van diabets op het dagelijks leven» door E. ircammen. Toegang vrij. Georganizeerd door de Aalsterse deling van de Belgische Vereniging voor Suikerzieken («bouworde in Jebron, Begijnhof 1 te Aalst om 19.30 uur anningsbijeenkomst waarop alle belangstellenden welkom n. Organizatie Tele-Bouworde Aalst. iterdag 25 september Dppenkast in zaal Netwerk, De Ridderstraat 28. Om >.00 uur opvoering door poppenteater «Klak» van «De irdwenen zonnestralen». Gratis tombola en voor ieder nd een verrassing. Na de vertoning ballonnetjeswed- rijd met mooie prijzen. Toegang 30 F. Organizatie ond van Grote en van Jonge Gezinnen, eugdatelier Klakson, Driesleutelstraat 53: expressie et als tema het dierenbos. omo- en lesbiennefuif om 21.00 uur in het GOC, oogstraat 64. Organizatie: Gespreks- en Onthaalcen- um. oninklijke Balbooggilde De Ware Vrienden om 16.00 ur prijsschieting in café Den Bol, Geraardsbergsestraat I. tetanque om 19.30 uur ledentornooi en clubkampioen- chap bij PC Apollo. Kasteel Terlinden, Square Jacques eerinck. amillekes Aalst om 15.00 uur in het sportcentrum andberg: Kamillekes B - Evergem Center oetbal KSC Eendracht Aalst om 10.00 uur Juniores E Stade Denderleeuw (Zandberg); om 14.00 uur prov. uniores D tegen Zottegem (Osbroek b) en om 15.30 uur ov. juniores C tegen Zottegem (Osbroek b) olleybal om 17.00 uur in de sporthal Denderdal speelt K Erembodegem zijn kompetitiewedstrijd. T Kring Aalst, om 13.00 uur bijeenkomst Haring, etstocht 75 kilometer, Vrijheidstraat te Aalst ondag 26 september östzegelkring Dendria Erembodegem van 9 30 tot 12 00 ur clubvergadering in het Parochiehuis, Termurenlaan 4 te rembodegem enophora. Speleotocht naar een niet toeristische grot te ont-sur-Meuse (Namen) Vertrek om 7.30 uur aan de gewone erzamelplaats Fietstocht: «Grenzen van Groot-Aalst» om 9.00 uur stipt. Vertrek op de Grote Markt van Aalst. Bedoeld voor alle wielertoeristen, Omloop 54, 7 kilometer. Netwerk-Spuidag van 13.30 tot 18.00 uur. ledereen kan op dat gebeuren zijn khtieken en ideeën kwijt in verband met de werking van het sociokultureel centrum. Voetrally met vertrek aan Jeugdhuis Terlinde, Raffelgemstraat 8, tussen 12.30 en 14.30 uur. Wordt voor de zesde maal ingericht. Deelname in de kosten 70 F. Leden VTB-VAB 50 F. Grote prijzentafel. Prisma-woordenboek, schrijf- en meetgerei gewenst. Organizatie jeugdhuis Terlinden met medewerking van VTB Aalst. Halve dagultstap. Samenkomst aan station van Aalst om 8.30 uur of aan de kerk van Meldert om 9.00 ,uur. Uitstap naar Kravaalbos. Leiding: A. Kampen, P V. d. Bremt en L. Annaert. Meebrengen: flora's, loep en verrekijker. Organizatie: de Wiele waal, afdeling Denderiand Voetbal KSC Eendracht om 10.00 uur prov. juniores A - SNS (Osbroek b) KWB Heilig Hart in sporthal Ten Rozen om 10.00 uur kompetitiewedstrijd volleybal. Marcelinoclub, P. Capucijnen Aalst. Voorstelling van «asterix de Gallier» een tekenfilm over romeinen en galliërs. Maandag 27 september Postzegelkring Phllatella Alosta: Clubvergadering vanaf 19.00 uur in het lokaal, Filateliezaal, Kattestraat 33. Alle diensten in werking. Dinsdag 28 september Festival van Vlaanderen om 20.30 uur in het stadhuis. Liedrecital. Werken van Mozart, Schumann, Listz. Mahler Praatavond in zaal Netwerk De Ridderstraat 28. Om 20.00 uur. Tema «de Aalsterse beloften». Toegang gratis. Organizatie «De Wakkere Burger». Woensdag 29 september Maria Tell Show in de Mikisclub, Nieuwbeekstraat 35. Een cocktail van zang en humor. Aanvang om 15.00 uur. Toegangs prijs 50 F; 25 F voor houders van een plus 3 pas. Organizatie: Vriendenkring Derde Leeftijd «De Eenheid». Dia-vertoning en -wedstrijd n.a.v. van 60 jaar VTB. Alle leden van groot-Aalst kunnen aan deze wedstrijd deelnemen door het vertonen van een diareeks over een bepaalde reis die zij hebben ondernomen. Meerdere prijzen te winnen. Informatie: Herman Talloen, Parklaan 93 te Aalst (053/21.21.90). De vertoning heeft plaats op 29 oktober. Hopprljskamp van de stad Aalst. Vanaf 9.00 uur in de bloemenveiling Flora aan de Albrechtlaan. Alle hopplanters van het gewest Aalst - Asse mogen aan deze prijskamp deelnemen Donderdag 30 september Zwemmen. In het zwembad van het Sint-Jozefscollege, Stoof- straat van 18.00 tot 20.00 uur. Organizatie VTB afdeling Aalst. Leiding Paul Talloen, Eikstraat 82/7 Aalst (053/77.90.18). K.W.B. Mijlbeek K.W.B. Aalst Mijlbeek start het nieuwe werkjaar met de afde- lingsraad op zondag 3 oktober 1982 te 15 uur. De deelnemers van vorige jaren weten dat dit een gezellig familiaal samenzijn is, in een ontspannen sfeer, waar oud en jong aan hun trekken komen. Programma 15 uur in de kerk H. Eucharistieviering 16.15 uur in de feestzaal van het St. Maartensinstituut op de Moorselbaan: voor de volwassenen: terugblik op het voorbije werkjaar, jaarprogramma 1982-1983. voor de jeugd: aangepaste ontspanning. Daarna allen samen oezellio etentje. Vissen maar in Aalsters stadspark Voor een prijzenbedrag van 10.000 fr. waren in het Aalsters stadspark liefst 211 hengelaars opgekomen die het interklub- kampioenschap, georganiseerd door het stedelijk vrijetijdskomi- tee zouden betwisten. Bij de diverse klubs klasseerden de Piasvissers zich voor de Snuifvissers, de Lambiekvissers, de Parkingvissers, de oude Lambiekvissers uit Erembodegem en de Ajuinvissers. Individueel zag de klassering eruit als volgt: Edgard Van Cauwenbergh, Robert Paerewijck, Frangois De Vuyst, Jozef Soetinck, Hendrik Soerinck, Marcel Callebaut, Edward Sterckx, Fredy Paerewijck, Prosper Blanckaert, Louis Verpeten, Roland Lievens, Freddy Neirinckx, Johan De Cuyper, Willy Van den Bossche, Frangois Dhaese, Eddy De Simpel, Danny Arijs, Patrick Van den Broeck. Romain Nuyts, Emiel Christiaens. Etienne De Man, Marc Backaert, Frieda De Neve. Etienne Nuyts, Paul Lanckaert, Emiel Troch, Ronny Arijs. Albert Lau rent, Nina Verniers, Alfons Van den Bossche. Marcel Corthals, Ema Van Droogenbroeck, Oscar Bauwens. Jean-Pierre Bau- wens, William Soetinck, Marleen De Gendt, Rufin Coosemans, Alfons Van den Broeck, Louis Van Cauwenbergh en Jozef D'Hert. Eerste dame was Frieda De Neve, eerste veteraan Prosper Blanckaert en eerste junior Edward Sterck. Als eerste van elke deelnemende hengelvereniging werden gehuldigd Edgard Van Cauwenbergh (Piasvissers), Edward Sterckx (Ajuinvissers), Prosper Blanckaert (Suifvissers), Johan De Cuyper (Lambiekvissers), Frangois D'Haese (Parkingvis sers) en Albert Laurent (Oude Lambiekvissers). Hoge Vesten vieren kermis te Aalst Zaterdag 25 september 9 uur: openluchtmis voor overledenen opgedragen door Deken De Vos 10 uur: opening van de kermis met receptie 20 uur: uitstap met muziek, buurt in oude klederdracht Zondag 26 september 10 uur: keuring van versierde huizen 13 uur: Breugheliaanse smulpartij aan eigen tafel 14 uur: kinderspelen en tapijttekenen 15 uur: speciale editie van Wimbledon-tennistornooi 15 uur: speciale editie van Wimbledon-tennistornooi voor man nen in sportkledij. Maandag 27 september 10 uur: internationale beestenmarkt voor levende dieren en levende vrouwen. 76 deelnemers 14 uur: wandelkoncert door «Hoe langer hoe beter» 20 uur: traditionele bougiekenskoers in nachtgewaaid Dinsdag 28 september 10 uur: trekking van de tombola 14 uur: belotting 17 uur: grootse smulpartij middenin de straat. Herdenking Onafhankelijkheidsstrijders 1830 Op zondag 26 september worden de onafhankelijkheidsstrij ders. de mannen van de septemberdagen van 1830. te Aalst herdacht. Verzameld wordt op de binnenkoer van het stadhuis te 10.45 uur en te 11 uur. na de groet aan de vlag. spreekt de burgemeester de gelegenheidsrede uit waarna bloemen wor den neergelegd aan het monument van deze moedige mannen. Met een receptie in de trouwzaal van het stadhuis wordt de plechtigheid dan besloten. Praatavond over «Aalsterse beloften» Het Komitee «De Wakkere Burger» organiseert in Netwerk, De Ridderstraat Aalst, op dinsdag 28 september een Draatavond Vanaf den iesten oktoeber sloon de sigaretten ve- drom op. Dat es natierlek gien nies, de naft es vandeweik oeik neweiraal opgesleigen en Jos Ghijsen zoi 't in «Te-Bed»: doveir es 't er gien vwatier minder te zing op stroot. Alles werd dierder mor de mens jen 'n trekken eer da pesies nie al te nooig oon. Ze zeilen wel nekier rezzekes roespeteiren mor met 'n anderen springe z 'in eren ottomobil ver 'n stroot verder om e pakske sigaretten te roin. Naft on bekanst voifenderteg frang ver e literken en e sigaretjen ver twie frang en 'n sjiek 't stik... As g'oever ting joor in de bossen gon woeine wordj, zonder radjo, teivei, gazet en zonder vraavolk ver alles kommen te vertellen, ge zotj verschieten as ge vandaug weirkwamp! Ting joor gelejen... hoeveil kostegen da tein? Giene mensj die em da nog rappeleirt! Wer emmen gienen toid nemier ver da 't omtaven, wer moete rap nog ieveranst nortoe. Agaa nog e sigartejen omsteiken en poef op 't gaaspedalle- ken daven en wer zen der weiral. 't Droit attoid rond 't zelde: naft en sigaretten. De mensjen kennen da nemier missen, ze kennen 't nemier loten... Hoe dikkes hoeirde nie zeggen: «Smoeiren kaan ek nie loten»? En oeik: as z'oever iemand"klappen, tein zegge ze: «A ratj me nen...» en ze noemen 't meirk van zennen otto, want na kenrte ze dan otto beiter as de mensj die der mé ratj! De maanen die d'er oonzitten in de dobbele betiekenis van 't woerd weiten dat oeik allemool en ze passen eer dor fantjes on oon. De proizen me 't 'n ie nen. Dennen opslag van de sigaretten goot de stoot justekes e miljaar opbringen, zegge ze. Van de naft emme ze nie gesproeken. Wer meige zeikes nie weiten hoeveil da dat in eer kas zal bringen? len dingen weite me wel: ho mieër naft dammen der deir blozen en hoe mieër sigaretjes dammen dompen, hoe mieër geldj datter in 't stootsbaksken komt. Moor zé gerest, door goget oeik rap in domp op! 'k Wil mor zeggen: ons ekonomis sisteem es e soert stoemmaching en ver de moment domp et nog reidelek goed me onzen naft en ons sigaretten. Mor hoelank nog? Ge kejet mé nie afdoeng, mor ik em azu 't gevoel datter ons noor de gemintjekiezingen 'n kattastrof te wachte stoot. Na have z'eer nog 'n betje in mor noding zelle ze klasjoeir geiven, wacht mor. Na beloeve ze nog vanalles, moor.de ellefsten oktober es 't schoei oit en de belle za goon en iederien za weiten woor da de kleipel just hang! De stoot za wel teigen de gemintjen zeggen: weir sloon de naft en de sigaretten op en nog 't ien en 't ander da ze veil vandoeng emmen en da goed opbringt, zetj geir eir tarieven oeik mor ewat'hoeiger, azoei stomen geloik! Na kloppe ze nog op anne schaver en kroigde 'n hand, mor tein zeje ne klop in annen nek kroigen en eer hand za diep in anne zak zitten! Moi kaan 't in foite allemool woineg schillen: ik roin nie per otto en k'en smoeir nie.Mor men vraa ratj per otto en men dochter smoeirt, en azu es 't attoid iet. Sé, foitelek vin ek de mieste ottomobilisten en roeikers asosjole mensjen: ze zjoeven deir 't stad zonder nog iet te zing, iederien moet oit ere weg en wa da 't smoeiren oongoot, wie vraugt er na nog in gezelschap: «Es 't toegeloten?»... De mensjen zen natierlek mé 'n betje seffest azoei geworren: attoid hosteg en op van de zeinen. En 't stoot op gien beiteren zee. want den ienegste moyen ver de kadike- lekke stoot nog ewa recht 't haven es onte ploimen. Terwoil da zeer ver niet mé de dikke koesj plus sjoffeur rondroin en paradeiren mé de dikke sigaar in eer gezicht, stoje goi mé e zier gezicht on de naftpomp. En vanoit annen otto ziede dagge nier veir zetje moete roin mé droi literkes ver honderd frang En binstj dagga'a ver de goeikoeip e sigaretje rolt, peisd'in a oigen: «Hoe da 'k et hier na droin of kier, 't bleift toch ieuweg en droi daugen 't zelfde lieken de kleine maan es attoid de sigaar! Seril onder het motto «Aalsterse beloften» Zulks te 19.30 uur. Burgers en politici spreken er over hun toekomst. Een praat avond waaraan alle partijen die zich voor de gemeente raadsverkiezingen aanbieden deelnemen. Frans Vanvolsem. «Knipoogje», zal deze praatavond waarb heel wat Aalsterse informatie kan worden gebracht, leiden naa de formule «Sonja op maandag» van de Vara-TV. Geen afrekening met het verleden wordt bedoeld. Wél een blii naar de toekomst voor de volgende zes jaar Bij de behandeling van de diverse thema's zal het publiel ruimschoots aan zijn trekken kunnen komen. Men zal het o.m hebben over financiën, leefmilieu, stadsherwaardenng, verkeer welzijnswerk, OCMW, inspraak, openbaarheid van het beleid tewerkstelling e.d.m. Leden van de Aalsterse Persbond staan in voor een vlot en objektief verloop. Jmm Aalst. Jammer Jat Je prondelmarkt aan j Apostelken overbevolkt wordt door de A"1*' Zelfs een stoel die je bij het groot vuil gezet hebt. zou de kampioenenverkoper Van handelaars die er een tweede antiekbeurs meenden van te moeien maken tper) Gtjseghem voor 20 fr. van de hand doen. (per)

De Voorpost | 1982 | | pagina 17