video Jean-Pol Velo ter aarde besteld Naar depolitisering van personeelsbeleid te Aalst 250 F per 48 uur antasie troef in geslaagde kindertekenwedstrijd m Hei Befse buurthuis PMi M|£ pil VERHUUR VAN VIDEO CASSETTEN FOTO ROLAND Fietsende betogers in hartje Sint-Niklaas derie Hoveniersstraat-Molendries-Varkensmarkt De Voorpost 24 SEPTEMBER 1SB2 35' JMR6ANG NR. 37 - 30 F GEEN LIDGELD VHS BETAMAX VCC FOTO-CINE-VIDEO Prins Albertstraat, 44B KOOPCENTRUM WAASLAND ST.-NIKLAAS De fietseli of fietsende betoging van vorige week zaterdag is een sukses geworden. Om halfdrie in de namiddag verzamelden zich op het Stationsplein een vijftigtal misnoegde Fietsers. Ik reken niet de dames en heren van de Antwerpse Federatie van Christelij ke Mutualiteiten mee die, heel toevallig, om precies hetzelfde uur en op precies dezelfde plaats een zeer vrijblijvend fietstochtje begonnen. Vijftig fietsers dus en misnoegd omdat zij in Sint-Niklaas als zwakke weggebruikers bij elke haal op het pedaal hun leven riskeren. Sint-Niklaas is, vooral voor voetgangers en fietsers, een pilootstad inzake ver keersonveiligheid, maar dat las u al wel. In de Wase hoofdstad is de auto koning, menen de betogers, en daaraan zou tijdens de komende legislatuur iets gedaan moeten worden. dag en zaterdag al mocht de braderie van de Hoveniersstraat-Molendries-Varkens- ;t zich over een massale toeloop van kijk- en kooplustigen verheugen. Uitzonderlijk niet, want ieder jaar opnieuw kent de braderie in de meest volkse buurt van Aalst norm sukses. de kindertekenwedstrijd, die sinds jaren in samenwerking met «De Voorpost» - Gouden Blad» wordt georganiseerd, is een hoogtepunt in het jaarlijkse braderiege en. vorige zondag waren talrijke kinderen in de Aaisterse Hoveniersstraat present om tekentalenten te komen demonstreren. ode wedijver temberzon zorgt voor haast naam wissen zich herhaal- d halftwee zijn ze er al, tropische toestanden en de delijk het zweet van het de geluidsinstallatie doet wat onwillig, doch even voor tweeën is alles klaar en kan met het inschrijven worden gestart. Juryvoorzitter Karei De Naeyer, tweevoudig karna- valprins en voorzitter van het A.V.K., en Rik De Vijver gelasten zich met het karweitje. Ze zijn als oud-medewerkers aan deze krant niet aan hun proef stuk en dus loopt alles op wieltjes. De deelnemende kinderen krijgen papier met hun naam en leeftijd erop, een doosje kleurkrijt- jes en een half uur om hun verbeelding op het teken papier bot te vieren. Het wordt een ware storm- «mjQAM Dat zijn ze dan, de fiere winnaars van de tekenwedstrijd die de dekenij van de Hoveniersstraat in samenwerking met ons blad organizeerde artiesten-in-spe. Een ijverige bestuursleden van voorhoofd. De voorbereid oon stralende sep- de dekenij-met-de-lange- selen verlopen vlot, alleen loop van Aaisterse en gast arbeiderskinderen. Vooral de Turkse familie Gul is gul met zijn kroost. Karei De Naeyer meende er zo'n twaalftal te hebben geteld. Ze spreken van klein tot groot een keurig Neder lands en zetten zich meteen tussen de gndere kinderen op de knieën en aan het werk. Hier geen sprake van diskriminatie of ook maar enig onderscheid, wel een gezonde wedijver tussen kinderen... Zo hoort het ook en al die ijverig teken de meisjes en jongens zit ten vredig naast elkaar, het tongetje soms druk bewe gend tussen de lippen of op een andere manier uiting, gevend aan de inspanning die ze leveren. iedereen krijgt snoep Honderdvijfendertig zijn het er tenslotte geworden en na een halfuurtje leve ren ze de vruchten van hun verbeelding in en gaan ge duldig staan wachten tot de jury zich heeft uitgespro ken over de kwaliteit van hun werk. De tekeningen worden per leeftijdskategorie gerang schikt en rond drie uur wordt de wedstrijd afgeslo ten en begint de jury een eerste schifting. Om halfvier wordt de laat ste tekening afgegeven en gaat de jury, samengesteld uit voorzitter Karei De Naeyer, Anny en Rik De Vijver, fotograaf André en ondergetekende, definitief aan de slag. Lees door blz. 8 Sint-Niklaas. Herman Cole onderneemt verwoede pogingen om de vergulde fiets, symbool van de zwakke weggebruiker, uit zijn verdrukte positie te bevrijden (carme) Van het Stationsplein fiet ste de kolonne. die na kor te tijd al een goeie twintig eenheden méér lelde, rich ting Stationstraat. Rinkel rinkel van jewelste, de stoere en wijd wegschallen- de koperstoten van het be reden ensemble 'Arm maar Proper' en een onverdroten voortgetrapt, de meest scherpzinnige ondubbelzin nigheden spuiend, driewie- lig radiovoertuig. Verbaas de gezichten natuurlijk, maar ook lachende. Nijdig klaxongetoeter nu en dan, een wagen zich zich, zie dend, rechtsom akseleleer- de. Geen nood echter, de ordehandhavers bleven na bij. Eén ervan zelfs nabij én mooi. Markt, Park straat, Plezantstraat. Lees door blz. 8 alle Bellenaren in de gelegenheid te laten kennis te maken met de problematiek van 1 ond het buurthuis, heeft het Aktiekomitee vrijdagavond een informatie-avond 'aniseerd. Op verschillende panelen werden alle dokumenten van het buurthuis- komitee geafficheerd. Het begon by de fameuze «roze folder» van AVVD en eindigde j erschillende persartikelen. Elke Bellenaar en andere geïnteresseerde kon kennis I ;n van de korrespondentie van het Aktiekomitee met het gemeentebestuur, met de Igroeperingen en met de verschillende gemeenschapsministers. Alhoewel het tlijk de bedoeling was meer informatie te geven en de participatie te aktiveren, was pkomst niet helemaal zoals verwacht. Toch kwamen ongeveer een 50-tal mensen fc' gen. Bostecls zei bij zijn inlci- alle betrokken partijen om de overheid, in dit geval de Ge- «De bedoeling van deze tering naar de nering te zet- meenschapsminister van kul- I is informatie brengen ten». André Macharis poogde tuur, die het projekt kan gemeente en gemeen- vooral, met de nodige sereni- tegenhouden of subsidiëren. :id in het algemeen en teitkennis te geven van het Maar als het gesubsidieerd n het bijzonder rond het dossier «buurthuis». Om te be- wordt, zou het dubbel zinloos huis Wij willen hierdoor ginnen, zei hij, zie ik dit dos- zijn het niet te bouwen, volgt weten dat wij waakzaam sier als een drichoeksvcrhou- verder waarom. Als eerste par- n. Deze avond richten ding tussen het 'Gemeentebe- tij is er het Gemeentebestuur, ogmaals een oproep naar stuur, het Aktiekomitee en de Op 31 maart is er de éénpa- Aalst. Tekenen was het devies. Wie weet was er geen goede prijs aan vast? (ad) Sint-Niklaas: de begrafenis van een fiets (carine) w beke. In zaal «De Ster» werd gedebuteerd over hel buurthuis en of er dal al dan met f komen, (ks) rig goedgekeurde princieps- bcslissing: «overwegend dat tal van verenigingen in Belle ge hinderd worden in het uitvoe ren van hun aktiviteiten en nood hebben aan een polyva lente zaal voor het kwalitatief en kwantitatief opdrijven er van. «Op 26 november 1981 volgt dan een éénpang goedge keurd voorontwerp van onge veer 17 miljoen frank, waarbij op het Gemeentekrediet van België beroep zal gedaan wor den voor de financiering. Tus sen de éénparige beslissing van 31 maart en 26 november wordt door de gemeente aan AWD gevraagd een behoef- tenonderzoek te doen. Dit be- hoeftenonderzoek is een nood zakelijk onderdeel van het dossier Wat wel zeer belang rijk is in de partij van de ge meente is dat er twee éénpari ge (dit is: alle gemeenteleden stemden 'ja') beslissingen zijn De tweede partij is het Aktie komitee. Dit komitee dat een drukkingsgroep is, is geen ge sprekspartner voor de Minis ter Het Aktiekomitee is ge groeid uit tegenstand, na de roze folder van AWD Uit de tentoonstelde briefwisseling blijkt dat het aktiekomitee ook een aantal vooraanstaanden heeft aangeschreven De derde partij is dan de Ge meenschapsminister van kui tuur Poma. Het buurthuis Hoever staat het Belse buurthuis nu? De beslis singen gebeuren als volgt: eerst beslist de gemeente een buurthuis te bouwen en stuurt een aanvraag tot subsidie in. Dan gebeurt een behoeftenon- derzoek, waaruit men het be sluit trekt: is een buurthuis daar nodig of niet? Dan gaat het plan naar de advieskom missie. die haar mening geeft maar die zich niet uitspreekt óver de opportuniteit. Zij heeft een meer technische be voegdheid. bv. de deuren moe ten naar binnen draaien, of de trap moet smaller zijn. of er moet een lift zijn om ook de ander validen toegang te ver schaffen enz. Dan geeft de minister zijn akkoord om ver der te gaan Pas dan wordt een architekt aangesteld Die te kent een plan kamers, zalen hoeveelheid, grootte Dit voorontwerp gaat opnieuw naar de Advieskommissie Als het dossier, het voorontwerp definitief goedgekeurd is gaat het terug naar de minister voor de definitieve toezegging van subsidiering. Daar zit het dos sier Belle momenteel Dit is de laatste fase voor de definitieve uitvoering Zeer onlangs vonden de lijsttrekkers van de negen Aai sterse lysten in hun bus een voorstel tot meerpartijenkon- trakt i.v.m. de depolitisering van het personeelsbeleid. Volgens initiatiefnemer Jan Caudron zouden alle vier de «grote» partijen zowat ziek zijn in het zelfde bedje en wordt het hoog tijd dat bij het personeelsbeleid, benoe mingen. bevorderingen, alle politieke invloed wordt geweerd. Lees door blz. 8 Dépolitiseren staat reeds jaren bij elke verkiezing in tal van programma's te le zen. doch wat is er reeds van gekomen? Met niet te willen deelnemen aan een bestuursmeerderheid zo depolitisering met tn het akkoord wordt opgeno men. wordt de kwestie van zelfsprekend niet opgelost. Wie dan niet wil meedoen, wordt gewoon de dupe. Jan Caudron. ten privaten titel en zonder enige kritiek op wie of wat. opteert dan ook voor een meerpartijen- akkoord. Dergelijk voorstel werd een paar jaar terug reeds door CVP-raadslid en volksvertegenwoordiger Ghisleen Willems gedaan, doch werd toen als inop- portuin afgewezen. Wanneer is dergelijk voor stel wel opportuun? Caudron meent dat nu het moment is aangebroken, vóór de verkiezingen waar bij alle mogelijkheden nog kunnen openstaan Hij heeft zijn twijfels om trent de graad van be kwaamheid van het stads- personeel nu sinds het «sta tuut van Gent» het diploma bestuurswetenschappen niet meer vereist wordt. Hij citeert dan ook enkele feiten: «Geen enkele op steller aan de stad heeft het diploma bestuursweten schappen. Van de 40 kler ken is er geen enkele inge schreven voor dergelijke kursus. Over enkele jaren kunnen tien topambtenaars met pensioen gaan. Wie gaat hen vervangen en op welke basis? Met het huidi ge examensysteem kan men slagen als men 50% heeft in het totaal wat het mogelijk maakt op de ge meentewet 0% te hebben als men maar goed is in bvb algemene vakken. Met een diploma van lager middel baar kan men momenteel via interne bevorde- -ingsexamens het tot direk- :eur brengen». Lees door blz. 8

De Voorpost | 1982 | | pagina 1