Geslaagd kuituurweekend te Buggenhout Hilde De Kinder wint prijs van Buggenhout voor schilderkunst De Voorpost - 24.9.1982 - 23 Buggenhout. Animatie in overvloed tijdens de koersen op rollen, (v) ook een kinderjaarmarkt voor2 Buggenhout. Op den Opstal Buggenhout. Achter een harmonie komen meestal de bestuursleden en vrienden. Dit zijn de mannen achter «De Morgenster(v) Ter gelegenheid van het kulturele weekend dat vorig weekend plaats had te Buggenhout-Op- 8tal werd door de werk groep binnen de kultu rele raad een prijs voor schilderkunst georgani seerd. Het was voor de derde maal dat een der gelijke prijs op het pro gramma stond van de kulturele week. Deze maal werd gevraagd aan de lokale kunstenaars om een werk te borstelen rond het thema «lande lijk leven». Tien kunstenaars boden zich aan met 26 werken Het peil van de inzendin gen lag, zoals dat ook de 'wee andere malen het geval was, bijzonder hoog. Het is merkwaar dig welk schilderstalent er thuis is in de Bosge- meente. Opvallend was ook de jeugdige leeftijd Tan de kunstenaars De jury samengesteld uit Karei De Bouw, Hec- ;or Van Mulders, Jan Heuninckx en Pieter Van Neste verkoos de trilogie van Hilde De Kinder als mooiste in zending. Zij kreeg de eerste prijs voor haar drie werken «Koeien op stal», «Boerenerf» en Aardappelrooiers» Drie werken die een ho mogeniteit uitstraalden en alle geborsteld wer den met zachte pas telkleuren Hilde De Kinder is een jonge plus twintiger die woont aan de Provinciale Baan 92 te Buggenhout. De tweede prijs ging naar Ludo Annaert voor zijn kompositie met le vend materiaal dat hij presenteerde onder de ti tel «subjektief denkbeeld van een agrarisch mens». De derde plaats werd toegewezen aan Danny Heymans voor zijn werk. eerder een sfeerschepping. «Aan het werk» Andere inzenders wa ren Binon André, Bos- teels Walter, Frangois Peeters, Jean Tilley, Ric hard Van Nieuwenhove, Alfons Vereertbrugg- hen en Frangois Vermeir. Belangrijk is wel op te merken dat vroegere winnaars hun werken wel mochten inzenden, maar ze zouden dan wel buiten wedstrijd ten toongesteld worden. Dat was ondermeer het ge val voor Frangois Pee ters. Maar deze zag zich dan voor z'n moeite be loond door, meer dan verdiend, door het pu bliek naar waarde ge schat te worden. Tijdens de hele kulturele drie daagse mochten de be zoekers een formulier invullen en er de rang schikking van hun keu ze op noteren. Driehon derd vijfennegentig mensen deden dit en 140 onder hen verkozen het werk van de «oud» meester Peeters Zijn schilderij Oogst, haalde het met een ruime meer derheid van stemmen. De tweede prijs ging naar Hooitijd, een werk van Richard Van Nieu wenhove en als derde werd opnieuw het kom- positiewerk van Ludo Annaert beloond. Zij kregen respektievelijk 117 en 115 punten. De verantwoordelijke voor de wedstrijd Guido Du- rinck geloofde zeker in het voortbestaan van de wedstrijd, maar dacht wel dat het in de toe komst nodig zou kun nen blijken om het deel nemersveld te verrui men door de wedstrijd ook open te stellen voor bewoners van omliggen de gemeenten Maar hij was in elk geval in de wolken over de kwaliteit van de werken die nu drie jaar na elkaar ge presenteerd werden. Het schildertalent komt te Buggenhout stilaan naar de oppervlakte! (Ivd) he« alezi er v Dran pro :ptei Mar ?eve ig Zt ■n ge k, 1 t pr to< 3 tok m h rinn ste; bom sn t< nast aalc ïstn letje Buggenhout. In het Torenhof werd een eenakter opgevoerd, (v) le van het slechte weer. Ook tijdens de school feesten van het St.-Mic- hielskollege regenden de voorstellingen uit. Een gelukkige Karei Bosteels kon nu einde lijk het middeleeuwse wagenspel aan een pu bliek voorstellen. Het warme applaus vertelde hem dat alle toehoorders genoten hebben van zijn werkstuk. Net als enkele jaren ge leden pakte men te Op stal ook nu weer uit met een kinderjaarmarkt, een aktiviteit die de jon gelui bijzonder schijnt aan te spreken. Vele kin deren (ongeveer 150) waren komen opdagen met hun lievelings diertje. Muzikale kuituur was er bij de vleet. Naast de koncerten van de ver schillende lokale mu ziekmaatschappijen no teerden we ook nog een fel gesmaakt optreden van de Buggenhoutse rockgroep Woeste Baar tijdens het avondvullend programma van het Ver meylenfonds. Maar de muzikale akti viteit van het hele week end was wel het slotkon- cert in de parochiekerk. Hiervoor hadden het Ge- rarduskoor en de Delta Queen Jazz Band de handen in elkaar gesla gen. Zij brachten een programma met gospel songs en negro-spiri- tuals. Het werd een unieke show waarvan de 500 toehoorders ander half uur lang hebben ge noten. Het geheel was verzorgd en afgewerkt. Echt een initiatief dat navolging verdient. Honger en dorst hebben de bezoekers aan het •kulturele weekend zeker niet gehad. De verschil lende medewerkende verenigingen hadden gezorgd dat er een enor me variatie aan eet- en drinkgelegenheid voor handen was. Volgend jaar zet Bug genhout de kulturele tenten weer op in de wijk Briel. Ook dan re kent men op goed weer want aangezien men daar erg weinig akko- modatie onder dak vindt zal er opnieuw veel straatanimatie dienen te gebeuren en zullen vele aktiviteiten in open lucht moeten plaats vin den. In januari e.k. zal tijdens de algemene ver gadering van de kul- tuurraad een werkgroep gevormd worden om het kuituurweekend 1983 op puilt te stellen. Een goeie traditie, zoals de kulturele weekends, mag niet verloren gaan! Dank u met een foto De verschillende mede werkende verenigingen aan het kulturele week end te Buggenhout-Oo- 8tal hebben door middel van een foto dank u wil len zeggen aan de drie belangrijkste koördina- toren. Een foto van Mare Van Verre waarop het oudste huis van Opstal (gelegen Krapstraat 43) voorkomt, werd ge schonken aan schepen De Ridder, aan Eric Van Riet en aan Guido Du- rinck. Zij vormden het driespan die alle werk groepen hebben getrok ken doorheen het hele jaar dat het kulturele weekend vooraf ging. Buggenhout. De eenakter droeg de goedkeuring weg van iedereen, (v) werken van Luc Hoste, Henk Schellekens en Maurice Bosteels in de rijksschool en de ten toonstelling van de kerkschatten mochten rekenen op flink wat bijval. De meest in het oog springende standen wa ren die van de Bosuilen (met een hele rij straat zangers en volksgroe pen) en de KWB waarbij de bezoekers zich tegen elkaar konden meten op de fiets. Wie de eenak ters «De Geschiedenis van de Opstal» heeft ge mist, zal dat zich heel zijn leven lang bekla gen. De negen akteurs evolueerden biezonder vlot over de scène. Net zoals dat ook gebeurde in het ludieke boekje dat diende als script werd in het toneelwerk de vader landse geschiedenis ge hekeld aan de hand van Opstalse gebeurtenis sen. De mise-en-scène zoals die werd uitge dacht door Guido Kep- pens werd bijzonder geapprecieerd door de Opstallenaren, mis schien iets minder door «die van het center» want zij werden voort durend beschouwd als de «slechterikken». Het Wagenspel «Drie Dagen Heere» werd ein delijk door de Michiels- gezellen opgevoerd. De ze groep had hetzelfde stuk ook reeds gepro grammeerd tijdens het kulturele weekend te Opdorp, maar daar dien den de voorstellingen af gelast te worden omwil- Opstal kon zich geen beter weer indenken om een kultureel weekend te ontvangen. Een heel weekend lang mochten de talloze bezoekers onder een stralende hemel de verschillende stands aflopen. De verschillende aktivitei ten. waarvan verschillende in open lucht, genoten dan ook van een massale belangstelling. Dit was opnieuw een kultureel weekend dat deed terugdenken 1978, het jaar van het dorp, toen Opstal zich het dorp van het jaar mocht noemen. tHet kulturele weekend 1982 werd ingezet met een fietstocht langs het nieuwe fietspad dat de wijk Opstal verbindt met Buggenhout-centrum. Ter hoogte van de Meir werd de gedenkplaat plechtig onthuld door burgemeester De L&ndtsheer. De officiële opening van ,as in het weekend ging door ;gon de zaal Torenhof, soor Schepen De Ridder stel- /an de er de voornaamste iaal medewerkers voor: en koördinator Van Riet, hoe verantwoordelijke voor Made omlijsting Jef De ork« Baerdemackerverant- balt woordelijke voor de ten- lediu toonstellingen Guido ijds i Durinck, verantwoorde- 1e Fi lijke voor de muziek Al fons Saerens, verant woordelijke voor de kin- jjj m deraktiviteiten Rita Van arvo Dam me, woorden van dank gingen naar deze f jj verantwoordelijken, ;d maar tevens naar de vele ,rscb andere medewerkers. De s Ai technische dienst van de Lqj, gemeente o.l.v. de h. jj t6 Van Hoezen werd mede- 3 j0 betrokken in de bedan- king, want deze dienst ij vo had gezorgd dat de vele ■agt standen voorzien wer- [d g den van het nodige ma- c jaa teriaal. 'e Nadat Guido Durinck de proklamatie had ver- erbo iwec it. zorgd van de schilder- wedstrijd rond het the ma «Landelijk leven» ging burgemeester De Landtsheer over tot de opening van het kultu reel weekend. De hele groep genodigden en vooraanstaanden ver trok toen om een rond gang langs de verschil lende standen en de veertien tentoonstellin gen te maken. De opvallendste tentoon stellingen werden ver wezenlijkt door de werk groep van de kulturele raad (tentoonstelling van de geselekteerde werken in het kader van de wedstrijd «prijs van Buggenhout»), door de heemkring Ter Palen (Opstal via oude foto's, knipsels en dokumen- ten), door Fotoclub De Lens (met o.m. een dia montage over Opstal) door de volkstuinders en door de Landelijke Gilde. Ook de expositie met

De Voorpost | 1982 | | pagina 27