Berlare heeft zijn sporthal Minister Lenssens hakte brandweerkazerne open te Berlare rf Kortrijk groene jongens „onderhouden 160 ha WAREGEM: Ontmoetingsplaats «Op de Biest» ten dienste van alle Biestenaren. Liers Spui wordt zacht gerestaureerd. Mee doen. Mee beslissen. Suksesrijke t.v.-aktie in Kieldrecht 'zo - 24.9.1982 - De Voorpost Berlare. Premier Marlens was paraat om de sporthal voor geopend te verklaren, (jj) In aanwezigheid van eerste minister Martens werd zaterdag te Berlare de sporthal plechtig ingehuldigd. De voorname gasten werden in de nieuwe raadszaal hartelijk welkom geheten door burgemeester Van Sande, die er onder meer op wees dat deze sporthal in een minimum van tijd is klaar gekomen. Vorig jaar in de maand september was men inderdaad begonnen met de bouwwerken. Nu staat men voor de plechtige tekening, die gepaard zou gaan met heel wat sportieve manifestaties die Berlare de hele dag in de ban zouden houden. Burgemeester Van Sande verzocht daarop de eerste minister het gulden boek van de gemeente te willen tekenen, waarna het hele gezelschap in stoet naar het fraaie gebouw trok. Premier Martens mocht er het trikolore lint doorknippen en een gedenkplaat onthullen. Daarna was het de beurt aan de sprekers. Naar vrijetijdsmaatschappij In de konkrete vrijetijdsbeste ding. aldus eerste minister Martens, neemt de sport de eerste plaats in, naast andere vormen zoals rust en globale ontspanning, kunst en kuituur- beleving. Hij onderstreepte ook dat de sport soms centraal kan staan in het leven van de doorsnee Vlaming, maar hij wees er ook op dat de kuituur van de geest en van het li chaam hand in hand moeten gaan. «We evolueren naar een vrijetijdsmaatschappijdat wil zeggen dat wij op 25 jaar 75 dagen meer vrij hebben, dagen waarop wij zelf kunnen bepa len wat wij graag willen doen. Het spreekt vanzelf dat de sport hier een voorname plaats kan in bekleden. De aktieve sportbeoefening bevat inder daad een aantal waarden die ons helpen meer mens te zijn. Premier Martens bleef ook stil staan bij de fair-play gedachte, die een integrerend deel van de sport is en van onschatbare waarde is in deze wereld van geweld. De sport moet overal, ook in Berlare. een middel zijn om de vriendschap tussen de mensen te bevorderen, aldus de premier die erop aandrong dat ook achterop geraakte groepen in de nieuwe sporthal aan hun trekken moeten kun nen komen. Hij had het meer bepaald over de schoolverla ters, de gepensioneerden, de gezinnen met kleine kinderen ^-.i de gastarbeiders. Het is im mers al enkele jaren het hoofd doel van het sportbeleid zoveel mogelijk mensen tot aktieve sportbeoefening te brengen door het kreëren van optimale voorwaarden. «Ik hoop dat in Berlare vooral aktief aan sport gedaan wordt door iedereen, kompetitie- en rekreatiespor- ters, mannen en vrouwen, jon geren, schoolgaande jeugd en zij die de gouden leeftijd be reikt hebben». Burgemeester Van Sande dankte premier Martens voor zijn aanwezigheid en voor zijn toespraak, waarop hij vervol gens wees op de snelheid waar mee de sporthal tot stand is gekomen. Op 24 april 1980 stemde de gemeenteraad van Berlare het voorstel tot het bouwen van een sporthal. Het zou haast een jaar duren voor aleer men alle administratieve «hindemissen» had overwon nen, maar in september van vorig jaar werden de voorbe reidende werken ingezet. Op 8 december 1981 werd de eerste steen gelegd. Daar het een harde winter werd, was men verplicht de werken twee maand stil te leggen, maar toch, en dit dank zij de uitste kende planning werd de ople vering van de werken mogelijk op 26 augustus 11. Vervolgens ging hij dieper in op de invloed die de bouw van deze sporthal heeft gehad op de Berlaarse sportbeoefe naars. Sedert de bouw zijn er reeds 14 minivoetbalploegen opgericht, die nu gegroepeerd zitten in een eigen kompetitie. Verschillende van die ploegen zou men tijdens de loop van de sportdemonstraties aan het werk zien. Tenslotte onder streepte burgemeester Van Sande dat deze sporthal ge meentelijk is, wat wil zeggen dat ze openstaat voor ieder een, voor elke groepering, voor jong en oud, ongeacht politieke kleur, overtuiging of leeftijd. Ook de scholen zullen van deze nieuwe, prachtige in- frastruktuur gebruik kunnen maken, aldus de burgemeester die vervolgens de vele gasten uitnodigde om samen met hem een bezoekje te brengen aan de nieuwe realizatie. De sporthal zelf heeft een op pervlakte van 24 op 44 meter en laat dus alle zaalsporten toe. Daarnaast en onmiddel lijk aansluitend op de zaal. is er een bergplaats voor sportmateriaal Verder is cr een polyvalente zaal. waarbij ook een bergplaats hoort, is cr een cafetaria die het mogelijk maakt van daaruit de sporte venementen te volgen. Verder zijn er natuurlijk de kleedka mers. een technisch lokaal, de nodige sanitaire voorzienin gen, een vergaderzaal (voor de sportraad), een lokaal voor de direktie en voor de eerste hulp bij ongevallen. Drukke dag In de namiddag werden er dan allerlei sportdemonstraties ge geven. Onder meer een volley balwedstrijd tussen de Thun- derbals en VC Saturnus, een demonstratie van de Berlaarse judoclub, turnen en jazz-ballet door de jongeren van Berlare en onder de deskundige leiding van de sportlerares van de ge meente Martine Van den Berghe, was er een optreden van de vendelgroep van de KLJ en speelden de leden van de tennisclub van Overmere een wedstrijd. De minivoetbal- lers kwamen ook aan hun trek ken met de kleine en de grote finale van het pre-kompetitie- tornooi. Tussen beide wed strijden in was er een volks- dansinitiatie. waaraan ieder een kon meedoen. De sporthal is open alle dagen van 8 tot 23 uur en op zondag van 8 tot 20 uur. In de cafetaria kan men terecht van 14 tot 24 uur en tijdens de weekends van 10 tot 21 uur. Wie van de sporthal gebruik wenst te ma ken. doet cr best aan eerst kontakt op te nemen met de uitbater, wanneer het gaat om een manifestatie in de loop van de week, voor de vier volgende weken kan men terecht op het gemeentehuis (052/42.35.21 of 42.35.31). Er is in de loop van de week ook turnen voor iedereen on der leiding van de sportlerares van de gemeente. Iedere dins dag kunnen van 18 tot 19 uur de vrouwen jonger dan 30 jaar en van 19 tot 20 uur de vrou wen ouder dan 30 jaar in de sporthal terecht, op woensdag is er tussen 17 en 18 uur bewe- gingsrekreatie voor bejaarden en de schoolgaande jeugd kan iedere woensdag van 15 tot 16 uur gaan turnen. Tenslotte is er om de veertien dagen op zaterdag van 14 tot 15 uur jazz- initiatic voor de jeugd Berlare. Minister Lenssens hield de gelegenheidstoespraak bij de opening van het nieuwe brandweerarsenaal en het Rode Kruislokaal. (jj) zei de kommandant we zijn al bezig, want hij bezat geen lo kaal, tafels, noch stoelen. Daarom gebeurden de bespre kingen en onderrichtingen tus sen de wagens» Nieuw Een goedwerkend vrijwilli gerskorps moet dan ook kun nen geschikken over degelijk materiaal en over uitgeruste lokalen. Een gemeente raadsbesluit zorgde ervoor dat de plannen er kwamen om de schamele bergingsplaats die er was. om te bouwen tot de brandweerkazerne die thans wordt opengesteld en waar vergaderruimte, stortbaden en een onderhoudsgarage met telegeleide toegangspoorten voor handen zijn. In samen werking met de herscholing van de RVA Dendermonde werden de gebouwen opge trokken Maar ook de spuit gasten waren bereid mee te werken aan de voltooiing van hun arsenaal. De moed en de inzet van al die jaren verdien- gende gemeenten zijn de Ber laarse spuitgasten in snelheid moeilijk te kloppen. De andere en niet minder be langrijke taak is een opvoe dende. Daarom zou het mis schien nuttig zijn, aldus minis ter Lenssens, dat de leiding van het korps de schoolgaande jeugd in de school voorlichting zou geven om een brand of de oorzaak ervan te voorkomen Gaat het in de meeste gevallen niet om een nalatigheid of on voorzichtigheid die kan voor komen worden door een goede preventie. U beschikt over goed uitgerust materiaal en met de opbrengst van uw jaar lijks feest koopt u nog mate riaal aan welke de gemeente niet aanschaft maar ook wij willen verder meewerken aan de veiligheid, daarom is in mijn begroting een bedrag voorzien v#or subsidiering van het centrum te Geel dat zich bezighoudt met het opzoeken van wat moet gebeuren bij brand van gevaarlijke stoffen en waar alle brandweerkorp sen in Vlaanderen voor inlich tingen terecht kunnen. Ik hoop aldus Lenssens. dat dit mooie gebouw met zijn totale uitrus ting zoveel mogelijk gebruikt mag worden om te oefenen maar zo weinig mogelijk om snel uit te rukken. Nadat de minister een rond gang had gemaakt door de lo kalen begaf hij zich naar de nieuwe lokalen van het Rode Kruis die een onderkomen vonden in de terug verworven gemeentescholen. Ook hier sprak de minister vol lof over de organisatie die zoals de brandweer op vrijwillige basis rust wat misschien wel de sterkste betekent van deze ver enigingen. Meteen waren de deuren geopend en heeft de Berlaarse bevolking van de gelegenheid gebruik gemaakt om nader kennis te maken met twee niet meer weg te denken organisa ties in de gemeente Waren op 3 september de on gure weergoden achterwege gebleven? Feit is dat het weer uitstekend was, ook in Kieldrecht. Veel volk op de markt, een drukke bedrijvigheid aan de kramen en zeer veel belang stelling voor het te winnen t.v.- toestel. Je zag het zo. de ijveri ge bestuursleden van de Wase Marktkramersvereniging lie pen er met de glimlach bij. Bij veel nieuwe markten is het een verschijnsel dat gedurende de eerste maanden men op de koppen kan lopen, maar na dien de belangstelling vermin dert In Kieldrecht ziet men het tegenovergestelde. In de loop der jaren is de belangstel ling fel aangegroeid De marktkramers kunnen rekenen op een trouw Kieldrechts kiiëntecl. Door zijn uitsteken de ligging (vlakbij de Neder landse grens) krijgt deze markt nu meer dan ooit bezoekers uit Holland. De tijd dat de Belgen hun aankopen verrichten in Nederland lijkt voorbij. De goedkope franken zetten steeds meer Noorderburen er toe aan hun aankopen te ver richten in Belgic. De W; Marktkramersvereniging he dat zeer goed begrepen door publicitaire akties zo deze te Kieldrecht probei men de markten zo aantrek! lijk mogelijk te maken. Het was in Kieldrecht opv lend hoe de klanten zelf v gen om hun deelnemingsbe netjes en deze gretig dep neerden in de voorziene bus Om 4 uur had de trekki plaats onder grote publieke b langstelling. Een onschuldi kinderhand besliste over winnaar. De prijs va T.V.-toestel werd gewonm door Richard Thilleman, Hi sterlooyraat 32, Nieuw-N men Vrijdag 1 oktober wordt de aktie herhaald met weeral ei winnaar voor een t.v.-toest< De trekking heeft plaats op c markt om 16 uur. U kunt de trekking bijwonen en indien gewonnen hebt uw gewonn» t v.-toestel meteen mee n naar huis. Voor de allerlaatste wordt deze aktie herhaald vrijdag 5 november De stedelijke plantsoendienst van Kortrijk kent drukke dagen. De groene jongens van Kortrijk zorgen onder de leiding van schepen Omer Soubry voor het onderhoud en de aanplanting van zowat 160 ha groen dat gelegen is langs straten en parken van Groot-Kortrijk. in woonwijken, in de nabijheid van sport terreinen, langs spoorwegbermen en noem maar op. Er dient gemaaid, bladeren moeten verwijderd, bomen worden gesnoeid. Kortom, er is werk aan de winkel. Er werden ook een aantal Houthalen lost eigen problemen op: VERKEERSDREMPELS LIGGEN ER! HOUTHALEN GEEFT HET VOORBEELD. Het gemeentelijk magistraat o van Houthalen Helchteren Burgemeester-senator Jan Gerrits cn rarst^Khepen Wlttm doordllchtt, mensc„ got bruiken geen grote omhaal van woorden. Zij weten ook dat er vvanneer zii nogal wat dlskussle is over het al of niet toegelaten zijn v verkeersdrempels in de woonstraten. Toen^chter -1-* van 1789 en 1790degemeentenjia^»»**— de veiligheid bied. waren e. nieuwe initiatieven genomen om de Groeningestad in de bloemen te zetten Stedelijk Groenkomitee Aan de projekten wordt ge werkt door een tumarchitekt 2 werkleiders. 5 ploegbazen 53 vaste personeelsleden en 10 tewerkgestelde werklozen Voorts is nog een stagedoen de milieuadvizeur. soms stads ecoloog genoemd in dienst De vzw Stedelijke Groenkomi tee werkt nauw samen met de stad bij het projekt Altema tief Spoorwegbeheer' waarin cr-^j tumarchitekt 2 beambten en 14 arbeiders bedrijvig zijn Spoorwegbermen Oazen van groen Tijdens een vorig BTK proiekt werden een 14-tal ravotplein- tjes aangelegd Die v ragen nu verder onderhoud Alternatief spoorwegbermbeheer ver zorgt op zijn beurt zowat 6 km spoorwegbermen Op ongi nele wijze wordt ernaar ge streefd de spoorwegbermen terug te herscheppen in oazen van groen en zeldzame plan ten Natuurgebied bewaren De stedelijke plantsoendienst heelt daarbij nog enkele tien tallen ha natuurgebied in be heer of in medebeheer De zorg is nu dit natuurgebied zo veel mogelijk in de natuurlijke staat te bewaren Het behou den van aanwezig groen, het voortdurend aanplanten van nieuwe bomen langs de stra ten het planten van duizen den bloemen ui en rond de stad moeten van Kortrijk tij dens de komende zomer een kleurrijke stad maken In aanwezigheid van bur gemeester Marcel Coucke. de schepen Devos. Carron. Al- goet. Vanryckeghem. Tim merman en Destoop en ver scheidene raadsleden werd vrijdag 1 mei in de voormid dag de gedenksteen van het nieuw gemeentelijk ontmoe tingscentrum op de Biest in gewijd door E.H Vande wynckel. Die eerste steen werd gelegd ¥cd°°r burgemeester Coucke ve nadien, net als de pastoor de hoop uitsprak dat het een trum een ontmoetingsplaats voor alle Biestenaren moge worden. Hij roemde de werk lust van de parochianen van St Jozef en ook hun zin voor maatschappelijk werk en hulp aan de ontwikkelingsge bieden, waarvoor overigens tijdens de voorbije vasten nog een landbouwtraktor voor het arme gebied Dominica werd gegeven IX- gemeente zal toe zicht houden over het nieuwe complex en verscheidene ko mitees zullen inspraak heb ben in het bestuur. in eli de problemen EEN GLOB HEIDSPLAN In 1977 ligheidsplan g snelheidsbc fkheden b bouwde kom geen nieuwe wegen meer zon der voetpaden en of fiets paden erkeersvertragende aanslui lingen van wege programma voor de aan leg van 35 km fietspaden leg van verkeersdrem pels bij nieuwe woonuitbreidm gen wordt een verkeersv t ragend wegtrace getekend De voor de hand liggende be doeling was het verkeer abso luut veiliger maken voor Ie dereen in plaats keer alsmaar sneller te ma het winteronderhoud ze fietspaden Zo 1 diskussie weer loerse fietspade eilig kunnen g den Bi) gelijkvlo den heeft de fietse der moeilijkheden bi)| en afrijden Reeds 37 verkeersdr zijn aangelegd Dit kost de gemeente 000 BF per drempel Dev drempels worden aangekigjfr over de volledige straal te. In den beginne kek,, bewoners nogal geergerd op blijkt elke zinnige die drempels toe te juichen Reeds 28 km fietspaden zijn aangelegd Pendelgewest Denderleeuw-Zottegem komt beter aan zijn trekken. Uw went zopa, de nieuwe luepang tot het Sla- jerleeuw met onderdoorgang - en de daarop pendelparking opengesteld. Daarnaast werd Ig de electriflcatie van de lijn 89 tussen Den tttegem operationeel. tien pendelaars uit deze streek van Aalst be ealisaties een niet onbelangrijke verbete filing lenstelling van deze tunnel met parking had JOpenbare Werken G De Backer woorden /oor Minister Chabert (die de beslissing nam Ie uit voering van deze grootse werken) en de N M B S Kabinetschef E Schouppe sprak in naam van mevrouw D Hondt de gelegenheidstoespraak uit Deze dankte en felici teerde het Denderleeuwse gemeentebestuur prees de talnj ke bemoeiingen van Schepen Van der Poorten en wees op belang van deze tunnel en parking voor de Den derleeuwse gemeenschap •Inzet CVP schepen Burgemeester optimistisch MECHELEN WEER «DIE HEERLIJKE» Als we burgemeester Vanroy op z'n woord mogen nemen dan wordt het over een jaar biezonder Interessant om in Mechelen te wonen. Er zullen dan geen wegomlegglngen meer voorko men. Op verscheidene plaatsen zijn rustige rekreatleparkjes aangelegd. De sportcentra zijn dan tiptop In orde De dijken zijn keurig afgewerkt en het gevaar voor overstromingen is ge weken. Kortom. Mechelen mag dan weer echt de titel dragen van Die Heerlijke», zoals in ver vervlogen tijden, en zoals de Dijlestad nu wordt voorgesteld In toeristische brochures. De Mechelse burgervader partij de CVP Momenteel heeft een en ander uit de doe wordt in Mechelen links en ken gedaan op de algemene rechts gemord omdat bruggen ledenvergadering van zijn worden afgesloten wegen on derb. of onkc. Sbrti en noem maar I n totaal zijn er momenteel in Mechelen zo n zeventien wer ven aan de gang zegt de bur gemeester. en dat brengt on gemakken mee De Meche laars moeten nog wat geduld hebben en dan zijn ze gega randeerd voor de v olgende 75 jaar gerust De infrastruktuur is dan zo goed als «afen dan kunnen de beleidsmensen meer gaan denken aan de menselijke kant van de samenleving, aan de «kleine dingen» in ons leven die ook belangriik zijn Ml Lierse monumenten, ^^Sui. zal nog dit )aar ver Tjkt worden Het ge il een zachte restaura "'■gaan dit is het in zijn cjoestand herstellen i één van de •jfoeden mevrouw de Van den Bogaert .Kans Het is dan ook feij haar inzet dat nog van dit jaar aan de werkzaamheden zal begonnen worden Een moeilijke erfenis. Het initiatief om het gebouw te restaureren werd in 1973 ge nomen door het toenmalig stadsbestuur Architekt De Bruyn werd toen aangezocht als ontwerper Dat dossier werd omzeggens geerfd door de huidige legislatuur Het stond reeds in de faze van de finitief ontwerp Het vonge schepenkollege had uit de- voorontwerpen van de archi lekt haar keuze laten vallen op een restauratie waarbij een trapgevel zou worden opge richt Het gebouw zou een funktie knjgen als cafetaria Hiertegen rees er heel wat protest Een nieuwe opdracht. Aan de architekt werd dan door het schepenkollege een nieuwe opdracht gegeven om een zachte restauratie uit te voeren Het Spui zal een tentoonstel lingsfunktie knjgen en het unieke ophaalmechamsme van de sluizen zal zichtbaar bliiven Het dossier wordt nog deze maand terug verwacht zodat in het voorjaar een aan besteding voor de restauratie werken uitgeschreven kan worden De werken kunnen dan nog voor de zomer aange vat worden lesjfiswtt» Het was een gelukkig man. brandweerkommandant Ro bert Bonnaerens, hij die binnen enkele maanden op rust gaat had de eer minister Lenssens te mogen verwelkomen bij de opening van de nieuwe brandweerkazerne. Met grote fierheid liet hij dan ook zijn goed getrainde manschappen schouwen alvorens de gedenkplaat aange bracht op de gevel van de nieuwe kazerne te laten onthullen. Bij het traditioneel lintje knippen hadden de spuitgasten de schaar vervangen door een bijltje, wat meteen de minister de gelegenheid gaf zijn forse spierkracht te demonstreren. 3ij openingen worden natuur lijk toespraken gehouden en nadat kommandant Bonnae- rtens de gasten had verwel komd in zijn nieuwe arsenaal, was het burgemeester Van Sande die de noodzaak van deze nieuwe kazerne belichtte. «Toen ik in 1977 door de kom mandant werd uitgenodigd om een gespreking bij te wonen, aldus de burgemeester, en wij zowat aan het praten waren vroeg ik de kommandant wan neer gaan we beginnen en waar gaan we ons zetten. Toen de uiteindelijk een zichtbare waardering. Preventie Minister Lenssens had natuur lijk vele woorden van lof voor deze verwezenlijking. Hij vond dat de brandweer twee taken diende te vervullen, na melijk snel uitrukken bij even tueel onheil en een tweede en niet minder belangrijke taak is de opvoedende taak. «Snel uitrukken, aldus de mi nister dat kunnen ze te Berla re. want naar ik hoor in omlig- Berlare. Een reusachtige brandweerman hield tijdens de opendeurdagen getrouw wacht, (jj) Demonstraties Tijdens de twee opendeur da gen welke werden gehouden op zaterdag en zondag 19 en 20 september kreeg de bevolking ook de kans om enkele demon straties bij te wonen welke werden gehouden aan de brandweerkazerne. Zo was er o.m. de spectaculaire redding bij een auto-ongeval waarbij een auto volledig bijna diende te worden afgebroken om de aanwezige slachtoffers te red den. De ganse Rode Kruis- ploeg deed tweemaal aan zwaar «gewonden» vervoer. En na deze eerste demonstra tie werd de auto met in brand gestoken en rukte brandweer met zijn beste n terieel aan om een schuimb over de brandende wagen spuiten welke zijn efficien ten volle bewees. De brandweer van Wetter was aanwezig met ziin laat; nieuwe aanwinst een bran weerladder welke hydrolis tot 30 meter hoog uitschoof ons zelf de kans bood om v op dertig meter hoogte te zi< hoe groot het nieuwe bran wecrarsenaal wel is vanuit lucht uit gezien. HARELBEKE: CVP-ronde kende boeiend verloop Tijdens de maand mei organi seerde de Harelbeekse CVP een «Ronde van Harelbeke» voor de inwoners van gemeente. In de drie deelge meenten Bavikhove. Hulste en Stasegem en in de vl|f wij ken van Harelbeke zelf wer den in totaal acht hoorzittin gen georganiseerd, waarop alle Inwoners van de deelge meente of de wl|k welkom waren. Per wijk werd ook e diamontage uitgewerkt die een beeld moest geven van de wijk en waarop de aanwezi gen dan met kritiek of sugges ties konden reageren. Inspraak, een noodzaak In totaal werden ongeveer mensen bereikt, ongeveei per wi|k Deze goede opkomst is een bewijs van de bereid heid van de Harelbeekse be volking om haar mening o het gevoerde beleid kenbaar te maken en dit ondanks hel zeer mooie weder van de ala- lopen weken dat zeker nu i vergadc-rvnendelijk was I werden ti|dens deze hom/u tingen ongeveer 200 npn» ktngen. suggesties en km ken geformuleerd over d< v\ m zelf of over het gemeenn li» beleid Dit illustreert dal n i Harelbeke nog heel wat j»r blemen bestaan die nog aluin geen oplossing hebben gekn gen Ook wordt het gebn k aan informatie en inspraak duidelijk aangevoeld bij de bevolking

De Voorpost | 1982 | | pagina 28