^Külllllili dis Wat willen de Aalsterse kommunisten? Stemt Stekene verdeelder dan ooit tevoren? Kieskoorts - kieskoorts - kieskoorts - kieskoorts - kieskoorts - kieskoorts - kieskoorts - kieskoorts - kiesko^ Aalstenaars praten met politici over verkiezingsbeloften Aalsterse kommunisten ondertekenden verkiezingsprotokol niet Jat vt BGJG Erpe-Mere eist eerlijk gezinsbeleid 4 - 24.9.1982 - De Voorpost Als een rode draad lopen door het door de KPB voorgelegde programma voor de komende gemeenteraadsverkiezing twee centrale thema's: streven naar een echt zelfstandige gemeente met maximaal demokratisch leven en ageren tegen de allesover heersende krisispolitiek, beginnend hierbij op het thuisfront. «Onze stad is geen eiland en bevindt zich evenmin op de maan. Van hieruit moet het dus beginnen». O.C.M.W.: Tewerkstelling houden, een studie maken van puinhoop of prachtwerk? Het gewest Aalst kent een de eigen industrieën de ar- Op basis van hoorzittingen, werkloosheidsgraad zowat 3% beidsduurvermindering per aangevuld met sociologisch on- hoger dan het landsgemiddel- sektor bestudeerd en tewerk- derzoek, moeten de behoeften de. Het centraal gezag voldoet stellingsinitiatieven gestimu- van de bevolking worden ge- niet aan de wettelijke verplich- leerd. Bijzondere aandacht inventariseerd. Dit als basis tingen t.o.v. de gemeenten en wordt verleend aan KMO's. voor een nieuw beleid waarbij alleen financieel gezonde ge- De voorgestelde «T-zones» de bevolking zelf zal worden meenten kunnen een efficiënt bieden geen garanties maar betrokken. De staat moet de tewerkstellingsbeleid voeren. brengen ons terug naar 191 bestaansminima integraal be- In de openbare sektor kunnen eeuwse toestanden, talen en de tekorten van het noodzakelijke openbare wer- Gezonde geest in gezond O.C.M.W. op zich nemen ken versneld worden uitge- lichaam Naast een open beleid en een voerd. sociale woningbouw op- De KPB wil ijveren voor gezonde personeelspolitiek wil gedreven, het net van stadsver- sportpleinen en -hallen, funk- de KPB eerstelijnsgezond- warming uitgebouwd, een de- tionerende wijksportraden, heidszorg en -rechtshulp, uit- gelijk openbaar vervoer gerea- betere vakantiewerking, fiets- gebreide gezins- en bejaarden- liseerd en polyvalente wijkcen- en wandelpaden, ravotterrei- hulp, thuisverzorging, ouder- tra gekreëerd. nen, een stedelijke kamping en lingenraden en klare afspraken In de privésektor kan een een vrije werkplaats, met artsen in O.C.M.W.-zie- werkgroep de aspekten van de Om de poen is te doen! kenhuizen. tewerkstelling onder de loupe Gewestelijke en centrale over- Dinsdag 28 september om 19.30 u. in Netwerkcentrum Wakkere Aalsterse Burgers organizeren rond het motto «Aalsterse beloften» naar aanleiding van de komende gemeenteraadsverkiezingen, een praatavond in het Netwerkcentrum. De Ridderstraat 28 te Aalst. Deze dinsdagavond 28 september vanaf 19.30 u. spreken burgers en politici samen over hun toekomst Deze avond wijkt geheel af van de traditionele debat- en meetingsavonden. De praatavond waar het publiek, u dus, evenveel aan bod komt als de politici, wordt door Frans Vanvolsem, auteur van de rubriek «Knipoogjes» geleid naar een formule als «Sonja op maandag» van de Vara-tv. Het wordt geen afrekening met het verleden, maar men gooit een blik in de toekomst van de volgende zes jaar stadsbeleid. Vijf temata staan centraal: financiën, leefmilieu, OCMW, inspraak en openbaarheid en de tewerkstelling. De panels met politici zijn als volgt samengesteld: J. Caudron, J. De Neve, P. ]Heymans, W. Van Mossevelde, F. Janseghers voor de VU; A. Dooms, A. De Maght, J. De Boeck en L. Latoir voor de PW; F. Pyck, R. D'hondt, E. ,Dierickx. D. Baïta en E. Monsieur voor de SP; J. De Geyter, G. De Smet, L. De jRijck, J. De Geyter en C. De Smet voor de KP, M. Brackeva. D. Meert. P. Nijs. iM. Markey en W. Steenhaut voor PEEL; F. De Brul. D. Blendeman, G. Van '.Ransbeeck, L. Vanhaecke voor Agalev. Deze praatavond is geheel gratis toegankelijk. heid verhaalt de gevolgen van hun krisisbeleid ook op de ge meenten. De KPB eist dan ook dat de overheid sneller aan de gemeenten uitkeert wat ze aan belastingen voor die gemeen ten int, dat de wet op het gemeentefonds wordt geëer biedigd, dat diensten die door hogere instanties van de ge meenten worden geëist ook worden vergoed en verder wat reeds werd vermeld i.v.m. het O.C.M.W. De «saneringsle ning» ervaart ze als niet effi ciënt maar opteert voor keu zen waarbij én inkomsten wor den verzekerd én kostenmini- maliserend wordt gewerkt. De gemeentefiskaliteit kan verbeterd worden via een ge meentekas per bankfiliaal, be lasten van transport op indus trieel afval, «de vervuiler laten betalen», taks op grote publici- teitsborden, op de tweede kas sa in grootwarenhuizen, op energie- en waterverspilling. Jongeren, ontwaakt Qua jeugdbeleid wil de KPB het huidig systeem van samen houden van de subsidies ver der zetten. Kollektieve voor zieningen zijn efficiënter en goedkoper. Vormingskursus- sen moeten worden uitgebreid tot jeugdverantwoordelijken die werken met tieners en half- volwassenen. Verder bevorde ren van informatie en kontakt en in de jeugdraad moet ge zocht worden naar een kon- census waarbij de katholieken meer bevredigd worden doch de andersdenkenden niet in het verdomhoekje komen te staan. Speciale inspanningen dienen te worden gedaan voor niet-georganiseerde jeugd en er dient werk te worden ge maakt van participatie van jon geren aan het beleid via advie zen. desnoods door aktie. Stedelijk onderwijs De KPB wil het stedelijk on derwijs versterken, de werking van de diverse ouderraden koördineren in een overkoepe lend orgaan en na brede dis- kussie over doelstellingen, be voegdheden en samenstelling overgaan tot installatie van een onderwijsraad. De akademie blijft ook te Aalst een must. Ontwapenen om te ontwikkelen Kommunisten zien een recht streeks verband tussen onder ontwikkeling en bewapenings wedloop. Ook de gemeente kan ijveren voor internationale solidariteit. Kemvrij Aalst moet ijveren tegen plaatsen, transport en aanmaak van kernwapens en internationale kulturele kontakten dienen te worden gestimuleerd. De KPB wil een schepenambt voor ont wikkelingssamenwerking. rui me informatie. ontwikke lingssamenwerking het hele jaar door. verzustering met steden uit ontwikkelingslanden en steun aan projekten volgens valabele kriteria. Vrouwen Gelijke verdeling van arbeids- en gezinslast. Verder goede en goedkope kinderkribben en peutertuinen (één met 24-uren opvangdienst), uitbreiding van het familiaal verlof en een net van kollektieve voorzieningen in de wijken. Part-time wordt door de KPB als uit den boze zijnde beschouwd. Verder be tere opvang van vrouwen in noodgevallen en qua sociale woningbouw ook voorzien in gemeenschapshuizen en wo ningen voor aleenstaanden. Een juiste personeelspolitiek! Resoluut wordt geopteerd voor een vast wervingssekreta- riaat. Bekwaamheid, ervaring en anciënniteit moeten prime ren. Eerlijkheid in het perso neelsbeleid maar tevens eer lijkheid bij de inzet van allen die m de stadsdiensten wer ken. Een drieluik voor de demokratie Deelnemen aan het beleid kan enkel wanneer het demokra- Bij elke verkiezing ondertekenen de verantwoordelijken van de partijen die aan deze verkiezingen deelnemen te. Aalst een overeenkomst waarbij ze zich verbinden tijdens de verkiezingscampagne een aantal regels na te leven die vooral betrekking hebben op een «propere» campagne en sportiviteit. De Aalsterse kommunisten hebben in het verleden steeds deze overeenkomst onderschreven. Dit jaar ligt het wel effe anders. De KP van Aalst weigerde haar handtekening te plaatsen. De reden van dit verzet: «We zijn het beu onze handtekening te plaatsen naast die van mensen die van te voren weten dat ze de aangegane verbintenissen toch niet gaan naleven» aldus Jos De Geyter die in dat verband herinnert aan wat er in het verleden is gebeurd. Trouwens, nu reeds zijn er tekens die in dezelfde richting wijzen. Blijkbaar is een geschreven en ondertekende overeenkomst voor sommigen niets meer waard dan een vodje weg te gooien papier, aldus De Geyter die eraan toevoegt «wie het schoentje past, trekt het aan». De Aalsterse kommunisten hebben dus zeker niet de bedoeling de boel op stelten te zetten. Zij vinden het volkomen zinloos een protokol te ondertekenen, waaraan de meeste mensen gewoon hun voeten vegen. «Eerlijkheid in de campagne en in de propaganda is voor ons een eerste en dwingende stap naar een eferlijk beleid» aldus de KP van Aalst. de «get St O' bant mon pn-ï rekt brei ledif t bij nie k, n: top ich v t pr ppol: rtens l v. isgro De Bond van Grote en van Jonge Gezinnen van Erpe- Mere Iaat zijn 1.300 leden-gezinnen niet in de kou staan. By de tweede uitgave van de gemeenteraadsverkiezingen sinds de fusie van de gemeenten, wil de Bond tijdig de gepaste en noodzakelijke verbeteringen ter studie voorleg gen aan alle politieke partijen van de fusie. De Bond kan niet dulden dat tionale regering tekort schiet, de zwaksten achteraan worden moet een beter gemeentelijk gezet, daarom zal de BGJG beleid de richting van een toezien op de beloften, maar meer sociale opvang van de tevens ook op de uitvoering en noden van grote gezinnen, ge verbetering van een gezins- handicapten en alleenstaanden vriendelijk beleid. Waar de na- inslaan. Beschouwen we de 4 t Erpe-Mere. De Bond van Grote en van Jonge Gezinnen organizeerde een spel zonder grenzen. Het werd vol spanning wachten op de einduitslag, (ad) voorbije zes jaar als een inrij- periode, dan moeten de vol gende zes beslist de aktieve jaren worden. Er moet eerst worden geholpen waar de nood het grootst is. De Bond opteert onomwon den voor «prioriteit aan de gezinnen met het laagste inko men». Evenmin kan men het eens zijn met de afbouw van de sociale toelagen. Er moet een geboortepremie worden toege kend. omgekeerd evenredig met de nationale geboortepre mie, wat de premie voorhuwe lijkssparen betreft moet de maximum uitbetaling van 1.000 fr. worden afgeschaft en inzake grondbeleid wordt op gekomen voor het voeren van een sociaal grondbeleid. Voor grote gezinnen vanaf 3 kinde ren en een belastbaar inkomen niet hoger dan 700 000 fr moet er een tussenkomst voor water en elektriciteit worden voorzien. Dat zou ook moeten gelden voor gehandicapte ge zinshoofden en alleenstaan den, voor gepensioneerde ge zinshoofden en alleenstaande gepensioneerden. Ook voor de gehandicapten moet er een toelage komen. Biezondcre aandacht moet gaan naar de tisch leven maximaal ontwik keld is. Zulks via wijkraden waarin alle inwoners worden betrokken met als taak voor lichten van de overheid na openbare vergaderingen en be voegdheden op wijkgebied zoals in bepaalde Nederlandse gemeenten reeds het geval is. Verder polyvalante wijkcen tra, pluralistisch ingesteld en op mensenmaat met eerste- lijnsrechts- en gezondheids hulp en morele begeleiding. Kleinschalig en wars van alle prestigepolitiek Ontwikkelen van de demokra tie op elk niveau via openbaar heid van kommissiezittingen, spreekplicht van ambtenaren i.p.v. zwijgplicht, verstaanbare en volledige informatie die geen propagandawinkel wordt en adviesraden met aktieve in breng naar de overheid. Verkter De straat moet meer zijn dan een verkeersweg en het auto- gericht beleid is aan omkering toe. Zulks door o.m. optimaal ver weven van wonen, werken, le ren. winkelen, door bevorde ren van de leefbaarheid van de omgeving, het beschermen van fietsers en voetgangers, het meer efficiënt maken van openbaar vervoer, een betere planning bij openbare werken, saneren van goederentransport in groot-Aalst. Migranten Vreemde inwoners mogen niet gediskrimineerd worden, wat niet impliceert dat de KPB voorstander is van grote volks verhuizingen. Voor deze men sen wil de KPB dezelfde rech ten en plichten, dus ook, na een lange periode, stemrecht. Gastarbeiders moeten de gele genheid krijgen de eigen gods dienst en kuituur te beleven en eventuele migrantenraden moeten gestimuleerd worden. Kuituur voor iedereen Laat de kultuurraad zijn wette lijk toebedeelde rol vervullen zonder dat het bestuur zich er vijandig tegen opstelt. Kultuurbeleid kan slechts vala bel zijn na onderzoek naar de behoeften. Grootheidswaanzin moet plaats maken voor klein- schaligschaligheid. Voorzieningen voor de onder bouw moeten over wijken, buurten en deelgemeenten worden verspreid. Bijzondere aandacht voor mo derne kunst en steun aan jonge kunstenaars. Gezinsvriendelijkheid De KPB wil, zoals de BGJG vraagt, zorgen voor voet- en fietspaden, het verkeer regle menteren ter bescherming van volkrijke buurten, een tele- dienst organiseren voor nood gevallen. Ook over afschaffing of ver mindering van fietsplatentaks. terugbetaling van waterver bruik. geboortepremie i.p.v. huwelijksgeschenk, gratis sup plementaire vuilniszakken voor grote gezinnen. De kommunisten gaan echter niet akkoord met aanpassing van stadsbelas ting op niet-bebouwde percelen inrichting van kinderop vang door onthaalmoeders die «te dure» kinderkribben mifcaut ten vervangen. dezi Daarbij nog de kruciale vraj zal een gezin is dat alleen mt al vrouw en kinderen binnen ketel huwelijk, of kan het del c anders? Irerki Interkommunales, voor «thte voor wat? {keni De KP is onvoorwaardelj voor de zuivere interkomn» nale die maximale kontr door de gemeenschap biedt alleen bestaat in funktie het maatschappelijk nut. Vertegenwoordigers van gemeenteraad in de interkol munales zouden moeten w plicht worden alle raadsleJ tijdig, regelmatig en volledij informeren en slechts beslist gen onderschrijven na del en besluitvorming in de f meenteraad. Milieu, ruimte en werken Nog veel is te doen te Aalstfe dan niet «een vuile stad», lieupolitie kan sluikstorten f strijden. De vervuiler zou i moeten betalen en «groti mogen niet makkelijker rust worden gelaten «kleintjes». Urbaniseren mag geen frase zijn. Geen geknoei t bouwvergunningen m stellen in dienst van het opj baar belang. Betere koördinatie met nutsdiensten. Beschermen van de laf 1 overgebleven natuurgebied Ook het probleem van reku|~ reren van afvalstoffen dringend op een oplossing. veiligheid n al haar aspekten. Goed onderhouden voet- en fietspaden zijn een must. Ook de jeugd moet de nodige be langstelling wegdragen van de politici. Er moeten aangepaste speelruimten komen en ten minste een speelweide per deelgemeente. Intense kontrole op stortplaat sen en de graad van vervuiling van het grondwater in de di- rekte nabijheid ervan, behoren ook tot het eisenpakket van de Bond, die ook de strijd I aanbinden tegen geluidshit en luchtbezoedeling. Tensli n moeten er in alle deelgema,. ten glascontainers worden f plaatst. brd> Het heeft bijzonder lang geduurd vooraleer de verkie zingsstrijd in Stekene op gang kwam En nog is hij uiteindelijk niet in volle hevigheid losgebarsten. Akkoord, het zal nooit of nooit meer worden zoals twaalf jaar geleden. Dat is trouwens voor niets nodig, want toen was een «wind» links of rechts voldoende om 's avonds te moeten vaststellen dat men nog slechts drie banden onder z'n auto had in plaats van de gebruikelijke vier! Ook zes jaar geleden viel in «welig en woelig» Stekene nog een en ander te lezen. Welke inwoner herinnert zich niet meer dat fameuza pamfletje waarin (toenmalig) burgemeester Abdon Heyse de stemmen van de Klein-Sinaaienaren kreeg overgedragen door burgemeester Verschelden? Een «leugenachtige bewering», dachten onder meer Kemzeek- se burgemeester Bob Verbeke én de PVV. Deze laatste partij «vervalste» de foto zó dat burgemeester Heyse z'n burgemeesterschap overdroeg op z'n akoliet Pau! Koppen. Een «rel» die uitliep op de opschorting van het in dienst treden van de nieuwe groot-Stekense «regering», terwijl uiteindelijk alles bleef zoals het was. Tijdens diezelfde voor-verkiezingsperiode lazen we ook brieven aan «mensen zonder burgerrechten» c.d. meer Als de partijen zich ditmaal aan hun gegeven woord houden, wordt er niet geschimpt of gespot Men zal ook het plakken van de tegenstrevers eerbiedigen en dus niet overplakken, alhoewel sommige partijen aardig op weg zijn om borden te plaatsen cn (of) affiches te plakken op plaatsen die hen in 't geheel niet toekomen Bij de minste vonk slaat het vuur dus weer in de pan te Stekene Volks en kristelijk Onder deze slogan gaat ook de Stekense CVP naar de kiezers, met nog steeds Omer Boeykens hier en daar toch gekontesteerd als lijsttrekker Achter de ex- voorzitter van FC Stekene Sportief volgt, na enige heibel en gekibbel, dan toch mevrouw Persoon-De Saeghcr en op de (pas) derde plaats «vrijbuiter» en nieuwkomer (of liever terugkomer) Herman Rollier. Terugkomer, want twaalf jaar geleden kenden de Stekenaren al hun «nieuwe burgemeester» vooraleer ze ter stembus waren getogen! Deze keer dus (inderdaad) minder publiciteit daarrond. al scheelde het niet veel of deze «vrijbuiter» had alle «CVP- gezinde Stekenaren» rond zich geschaard. En blijkbaar zijn er die bij de Gemeentebelangen in overvloed Verder gaat de CVP er prat op, enkele jeugdige elemen ten te hebben aangetrokken (De Bruyne. Schelfhout. Laureys cn Mariens) terwijl een «oude garde» werd afgevoerd (J.E. De Block. Mels, Van Hooste. enz.) Ook de lijstduwer is «spiksplinternieuw», al is die niet meer zó jong Opvallend is wel dat het programma van de CVP bijzon der «wakker» is. al maakte diezelfde CVP gedurende zes jaar deel uit van de bestuursmeerderheid. En diezelfde bestuursmeerderheid stuurde de «Wakkere Burgers» tel kens met een kluitje in het riet. Wat een verkiezingspro gramma toch lijden kan! Enige kans op verandering Dat is de (weinig inventieve) nieuwe slogan van de Gemeentebelangen waar Arnoud Heyse voor 't eerst als lijststrekker aantreedt In tegenstelling met wat vorige keer werd afgedrukt: het was vader Abdon Heyse die in "76 lijststrekker was en 1758 stemmen naar zich haalde. Daarom is de creburgemeester nu trouwens lijstduwer Opvallend is dat P. Koppen «slechts» op de tweede plaats staat én dat Miriam Hollaert als nieuwkomer in één ruk op plaats vier neemt. Verdwenen zijn o.m «VVD-er» A. Ferket. Van Lieffeiinghe en J Eeckhoudt terwijl we verder Maria Dhollander. Ivo De Cock, mevrouw Gijsel Lijsten in Stekene Christelijke Volkspartij (CVP) 1 Omer Boeykens 2. Chnstiane De Saegher 3. Herman Rollier 4. Cyriel Van Hoye 5 Odilon Merckx 6 Hugo Samson 7 Raoul Van Callenbcrghe 8 Martin Verschrae- ghe 9 Prosper Smet Kt Riggy De Bruyne 11 Prosper Van Gucht 12. Lieven Schelfhout 13. Rachel Van Nerum 14 Theo Deelen 15. Maria Herman 16. Marcel Van Campen- hout 17 Georges De Block 18 Oswald Blanckaert 19 Noël Laureys 20. Martha Rollier 21 Leo Martens 22 Georges Temmerman 23 Raphael De Vos Anders gaan Leven (Agalev) 1 Michel Pectcrs 2 Jan Van Remoortel 3 Rita Gillebert 4 Jan Uyttcndaelc 5. Anne-Marie Hens 6. Jan Mels 7 Rudy Vercauteren 8. Mark Vercautercn 9 Mark Forme- syn 10. Erwin De Kind 11 Mark Troch Onafhankelijke Centrumpartij (OCP) 1. Robert Verbeke 2 José Thierens 3. Laurent Gecrinck 4. Andrea de Wegghelcire 5. Felix Van der Steichel 6. Karel Van Britsom 7. Emiel de Bruyne 8. Freddy Opde- beeck 9. Christiane Baecke 10. André de Bliek 11. Frans De Bock 12. Jenny Ruymbeek 13. Albert Sclis 14. Armand de Boever 15. Germain Iterbeke 16. Leon Verstraeten 17. Ronny Van der Heyden 18. Chretien Janssens 19. Magdalena Van Hecke 20. Juliaan Maes 21. Roland De Block 22. Ingrid De Ruyte 23. Johan Van Duyse Socialistische Partij (SP) 1. Wilfried De Saegher 2 Paul Noens 3. Mark Fruytier 4 August De Nolf 5. Carinc Van Steirteghem 6. Paula De Looze 7 André Heyninck 8. Godelieve Pellcman 9 Liliane Vermeulen 10. Wilhelmina Saman 11 Albert De Schrijver 12. Marcel Van den Berghe 13 Achiel Veree- cken 14 Frank Dullaert 15 Alfons Van Gasse 16. Romain Van de Vijvere 17. Lucien Van Daclc 18. Florent De Nijs 19. Beatrix Valke 20. Freddy Rollier 21. Omer De Roos 22 Constant Bourguillioen 23 Louis Ivens Gemeentebelangen I Arnoud Heyse 2. Paul Koppen 3. Jozef Cornu 4. Mirjam Hollaert 5. Frans Windhey 6. Freddy Merckx 7 Walter Drumont 8. Alfons Dhollander 9. Mark De Witte 10. Albert Anthuenis 11. Maria Dhollander 12. Ivo De Cock 13 Marie-Jeanne Gijsel 14. Cyriel Merckx 15. Aimé Van de Vijver 16 Mark Van den Eynde 17. Kris D'hamcrs 18. Gentiel Saelens 19. Sylvatn van Hamme 20. Paul Bacrt 21. Lucien Vaerewijck 22 Omer Calle 23. Abdon Heyse Partij voor Vrijheid en Vooruitgang (PVV) 1 Andre: Apers 2 Eddy Saman 3 Mane Pyckhout 4 Walter Vandamme Voor Vrijheid en Demokratie (VVD) 1 Walter Verbraeken 2 Francois Vaerewijck 3. Marita Vercauteren 4 Annv Gecrs 5. Suzanne Crols 6. Raymond de Poorter 7 Georges Buytacrt 8 Edmond Bacckclandt 9. Remi Van Santbergen li). Mieke Legrand 11 Godelie ve Van Driessche 12. Eduardus Poppc 13 Emile Vana- cker 14. Franki Vaerewijck 15. Julicn Stuer 16. Roger Erpe-Mere. Belangstelling was er genoeg voor het spel zonder grenzen, (ad) Reunis 17. Lea Van Goethem 18. Klaas De Block Marc Carette 20. Roger Geerinck 21. Georges Goedem 22. Ria Inghels 23. Godelieve Merckx. jenw cn Marc van den Eynde als nieuwelingen opmerken. Cm w bijdrage tot het politieke leven van Stekene: met heimwee j naar een korrekt cn hardwerkend bestuur Verder steil het bestuur van de groep dat de Gemeentebelangen dricr grote principes huldigen: Vlaams en streekgcbondelj'eu, (slechts zelfbewustzijn kan mensen inspireren zich in tilde zetten voor de gemeenschap), sociaal (geen geld naai prestigeprojektcn, maar naar zij die het nodig hebben)Jen i vrij en onafhankelijk (partijpolitiek past niet bij he^te gemeentebeleid; de gemeentebelangen staan borg voo|n e. een demokratisch bestuur) j Zij zijn trouwens overtuigd dat GB sterker is dan ooit: ce^UVI tk t< bekwame ploeg, jong maar reeds ervaren. Mensen met doorzicht De voorlopig laatste partij die reeds officieel van zich bel horen, was de Stekense SP. Met een «eerlijke, werkzame ploeg die van aanpakken weet en waarop u kunt rekenend treden de mcnscn-mct-de-roos de verkiezingen tegemoet! J. Diercndonck (die reeds lang geleden bedankte) werd al! kopman vervangen door gemeenteraadslid W. De Sael ghcr, terwijl onder meer ook Werner Aerts uit de bewel ging verdween. Wever Paul Noens komt op de tweede ciï autobusgelcider M Fruytier uit Klein-Sinaai op de derdJ plaats. Helemaal onderaan vinden we dan Louis Ivens, dJ man die de «varkenskwekerij» uit de Klein-Sinaaise PanJ ncnhuisstraat de bel aanbond. Net zoals de meeste programma's werd ook het SP! verkiezingsprogramma vrij algemeen gehouden, zodat hc! mits een goede interpretatie naderhand vele richtinl gen uitkan Toch enkele «opvallende» punten meegeven: decentralisa! tie van de administratieve diensten, permanente dialooJj tussen bestuur en bevolking, oprichten van een kinderopT pasdienst. een raad van de derde leeftijd, een taxidicn: met checks, een groene telefoon, bescherming van land! bouwgronden, integratie van de mindervalidcn, oprichteif van jeugdraad, sportinfrastruktuur in de verschillend® deelgemeenten, maximaal gebruik van de resterende mop gelijkheden voor objektieve tewerkstelling van werklozen!» BTK-personcel, enz DeBeEf

De Voorpost | 1982 | | pagina 4