Luc Van Lembergen: Mister 70 procent Thuisploeg op de taktische toer! BBC Tower: een lang verhaal van vallen en opstaan BASKET MATCH VAN DE WEEK Een zege waard Tweede nederlaag Vlot maar niet briljant Te weinig shotkracht Spannend tot op de meet Normale nederlaag Leonidas Aalst, de damesbasketbalploeg die meer is dan een gezellig babbeltje, koffie en koek Okapi Aalst geen top e maar een flop 38 24.9.1982 - De Voorpost Vrouwenbasketbal We hebben evenwel kunnen ervaren dat zowel trainer Mare De Vriese in het thuiskamp als rode bleef erin geloven en buitte het lengte voordeel van De Saeger uit en samen met De damesploeg van Cabrita Zele die een eerste kompetitie zege behaalde tegen de Baasroodse Panters (bvw) Hemaco Dendermonde - Grembergen: 79-52 Grembergen Onder Ons staat in tweede provinciaal mee aan de leiding (bvw) lend nog slechter omringd dan Luc Van Lembergen, die op een sterk verdedigend blok kan rekenen en er een heel pak centimeters bij heeft met Hedwig Verstappen, Leo Ver stappen en De Decker. De eerste minuten van de wedstrijd tussen twee onge slagen ploegen had geen aan loopperiode nodig. Bij de thuisploeg demonstreerde spelmaker Lieven Keppens met een 3 op 3 zijn precies heid. Grembergen zette er Meeussen met een 2 op 2 en 2 op 2 vrijworpen tegenover en lukte twee fastbreaks langs De Clercq - Goossens. Met twee vrijworpen kon Mijn aan de 10* minuut nog een 16-16 tussen stand wettigen. Daarmee was het bezoekende liedje gezon gen. Geen inspiratie tegen de Hemaco individuele defensie. Coach Comelis hield daaren boven zijn beste halve af- standshotter Straetman op de bank. Ondertussen schoof coach Versmessen zijn konm- Vovka Oudenaarde - St. Niklase: 67-62 Cabrita VHVD Zele - Panters Baasrode: 50-34 Al# onze bijdrage tot het propageren van het vrou wenbasketbal kozen we een regioinaal derby als match van de week. Cabrita VHVD een nieuwkomer In het vrouwenbasketbal en Panters, dat reeds enke le seizoenen een inspanning doet om de meisjes tot basketbal te sensibiliseren, verdienen die attentie: Op uitzondering van de eerste 10 minuten was er in het Dendermonds derby nooit spanning. De bezoe kers waren aanvallend te zwak om te kunnen wedij veren met de lokale ploeg. Hemaco dat op een goed formepeil drijft en dat zich vooral verdedigend ren dabel maakt, kan aanvallend op een bijzonder sterke pion rekenen, die ook het verschil maakte in dit derby Luc Van Lembergen scoorde 36 punten, bijna de helft van het ploegtotaal, maar aan een zeer hoog gemiddelde. Hij puurde 18 korven uit 26 pogin gen, hetgeen 70 ten honderd vertegenwoordigt. Hij spotte met bezoekende zoneverdedi ging, die de nodige inspiratie mistte om naar een tegenzet te zoeken. Bij de bezoekers was de werkkrachtige Meeu- sen de enige waardige tegen- aanhanger met 21 punten uit een 7 op 14. Hij was aanval- ginnestuk Luc Van Lembergen naar voor. Hij eindigde de eer ste helft met een 5 op 5, en via 35-19, was aan de rust allang het verdikt gevallen. In de tweede helft kregen we hetzelfde scenario. Een zwal pende bezoekende ploeg, die in alle onderdelen werd over klast. Het te laat inbrengen van Cuypers, die bij 55-31, Meeusen enkele keren kon aanspelen, maar dit woog niet op tegen een enthousiaste thuisploeg, die in het derby zijn Cabrita-Panters. Cabritaspeelster Van der Leken is sneller dan Hendrickx en De Bock en scoort twee punten (bvw) de bezoekende coach Geert Moens, nog heel wat werk op de plank hebben om de vrou welijke jeugd naar een hoger spelpeil te brengen. Op het vlak van de afwerking werd er in beide ploegen deerlijk ge faald. Cabrita VHVD kwam tot een kollektieve shotprestatie van 21 op 74 en 8 op 26 vrijworpen en Panters moest het doen met 12 op 73 en 10 op 29 vrijworpen. De shottech niek is een kwestie van trai ning. Sommige speelsters klampen zich nog te veel vast aan het verouderde tweede hands setshot. De thuisploeg kwam uiteinde lijk ais verdiend winnaar uit de bus en het won de match op het taktisch bord. Coach De Vriese opteerde voor een kombinatieverdediging in drie hoek en twee. An Vermeire moest de bezoekende pivot De Saeger opvangen en Van der Kelen kreeg de bewa kingsopdracht van De Boeck. De Saeger werd tot 10 punten beperkt en De Boeck kwam uiteindelijk tot 14 punten, waarvan 6 in de laatste minu ten toen de Zeelse wisselspe lers op het terrein stonden. In verdediging won Zele de wed strijd. Bij de lokalen konden Vermeire - De Block aan de 14* minuut een maximale 16-7 voorsprong opbouwen. Vanaf de 12* minuut had de thuis ploeg reeds 8 fouten. Ze wa ren weinig gelukkig met de 8-1 foutenverhooding op dat mo ment. Er kwam nervositeit bij Cabrita VHVD. Panters Baas de inzet van de ploeg en de aanvallende steun van De Boeck scoorden ze bij de rust een 0-10 en konden rusten met 16-17. De lokalen toonden te weinig penetratiekracht tegen de Panterszone en bleven 7 mi nuten zonder scoren. In de tweede helft zorgden Ost - Van der Kelen - De Block voor een goede start en 27-16 aan de 7* minuut. Coach Moens zocht voor Panters naar afwerkers vanop de vleu gels maar Heirwegh met 0 op 16 en De Boeck 2 op 13 kon den het niet waarmaken. Ook De Saeger liet het afweten, zodat Spitael voor enig ver weer zorgde, met 29-24 aan de 12* minuut. De thuisploeg kon rekenen op een re- boundkrachtige Kathy Dhoo- ghe, die meester was in de verdediging en in de aanval bleef kampen en zich goed in het tweern anspel met Vermei re liet betrekken. Het resultaat liet niet op zich wachten 36-24 aan de 14* minuut en Panters moest dan definitief afhaken. Via 44-28 werd het 50-34. Punten: Cabrita VHVD: Van der Kelen 2-7, De Block 4-2, De Bock 2- 4, Vermeire 4-11, Ost 2-5, Dhooghe 2-5, Van Hecke 0-0, Goetmaeckers 0-0. Panters: Spitael 1-6, Uytter- sprot 1-0, De Boeck 5-9, De Schutter 2-0, De Saeger 8-2, Heirwegh 0-0, Heyndrickx 0-0, Tassent 0-0, Kindermans 0-0. BENO Oxaco - Hermes: 54-52 In een volledig defensieve match leidde Hermes in de beginfase met 10-14 maar toch bleek Van Meerbeek de gevaarlijkse klant bij de thuisploeg. Zonder echte hoog vliegers te hebben kon Oxaco dan toch doorstoten tot 34- 30 rustcijfers en hoe Hermes ook zwoegde een zege kwam er niet Van Nuffel stond daarvoor tezeer alleen in de afwerking en het goed gemotiveerd Oxaco kon een scheve situatie 44-48 ombuigen tot 54-52 door een ultieme doelpoging van Van Meerbeek die meteen zijn ploeg de zege schonk. Voor Hermes een streep door de rekening want na een winst tegen Racing Brussel in een onlangs gehouden oefenmatch was winst een normale zaak geweest. Punten: Hermes: Van Nuffel 16 p., Lagrilliere 14 p. Oxaco: Van Meerbeeck 18 p., Van Loon 10 p., Meule- mans 12 p. Lochristi - Rubac: 44-68 De winst van Rubac was voor trainer Verhulst geen hoogvlieger. Rubac reeds tweemaal op winst ging nu wel na 10 minuten van de thuisploeg weg maar deed het met op de gewone manier. De shotprestatie bleef bij 34% en het was dank zij Becquet dat Rubac na 22-32 rustscore verder van de tegenstander kon wegkomen Verschoo- ren-Jansegers kunnen nog heel wat beter en ook in rebound moet Rubac beter kunnen Gevaarlijk voor de eindafrekening blijken nu Eksaarde (monsterscore tegen Hansbeke 3) en Cibo Zele Albert Verhulst heeft nog werk op de plank Punten Becquet 22 p De Breucker 8 p Verschooren 14 pPoppe M. 4 p., Jansegers 10 p., Poppe F 2 p Van Bntsom 0 p. WEGA BBC Bertino - Bazel: 58-65 Na de hoopgevende overwinning tegen Melsele wilde Bertino eenzelfde spelpatroon aan Eenhoorn Bazel op dringen. Dit lukte tot 20-22 stand maar dan schoot Meire, samen met Van Renterghem een verschil op het bord dat door Bertino haast onoverbrugbaar bleek. De 24-32 rustcijfers waren hel resultaat van een minder goede eerste helft en wanneer de tweede helft startte met een vrijwillige fout van Thiron op Van Renterghem kwam er even leven in de brouwerij. De thuisploeg miste 8 vrijwor pen op een rijtje en Bazel kon toezien hoe Bertino na 7 minuten zijn eerste fieldgoal lukte. Na 33-46 bleef het een makke partij met foutenlast voor Pauwels en Van Steelant en na 44-55 een ultieme inspanning van de thuisploeg tot 58-65 via De Souter, inspanning die echter veel te laat werd ingezet om resultaat op te leveren. Punten: Bertino: Vonck 6-4, Van Steelant 2-4, Thiron 2-2, Pauwels 2-0, DHooght 6-11. De Beleyr 6-9. De Souter 0- 4. Bazel: Toté 4-9, Meire 12-10, Borgraef 2-4, Van Renter ghem 14-8, Dirckx 0-2. WEGA Sportief Temse - Melsele: 68-69 Een slechte start van beide ploegen resulteerde in een 0- 0 stand na 5 minuten. De bordjes werden verhangen naar 2-1 (voetbalstand) na 7 minuten en eindelijk kwam er dan schot in de zaak. De thuisploeg nam een eerste voor sprong langs een steengoede Aertgeerts die praktisch een één tegen allen match speelde. De 32-27 rustcijfers waren praktisch allemaal Aertgeerts punten en bij Melsele was enkel Stout in normale doen. Na 10 minuten in de tweede helft bleek Temse regelrecht naar de winstpunten af te stevenen 47-40 maar het minder goed aanspelen van hun topschutter werd de thuisploeg noodlottig. Uitein delijk was het Melsele dat na 55-53 met de zege ging lopen maar of dat verdiend was is voor vriend en tegenstrever heel verschillend. Punten: Temse: Gorrebeeck 4 p., Aertgeerts 35 p., Van Bruyssel 13 p.. Van Damme 16 p. Melsele: Stout 22 p., Laureys 14 p., Willems 14 p., Polfliet 10 p., Van de Vijver 9 p. Bij Temse ontbraken nog steeds Van Laeken (werk) en De Groep (kwetsuur) terwijl Melsele nog steeds Van Goethem mist. WEGA Eikenlo - BBC Beveren: 82-68 Coach Stoop kon ons een verslag geven van een wedstnjd die wellicht tegen één der titelkandidaten werd gespeeld. Was Eeklo uitgebouwd met Moorman Breugel- mans-Van Kersschaever als besten dan schuilt in de Meetjeslandse ploeg wellicht de sterkste ploeg uit de reeks Al van bij de 10* min. 23-17 moest Beveren alle zeilen bijzetten om de thuisploeg bij te houden Deyaert bleek in een goede dag maar na 37-32 was het toch Eeklo dat definitief wegliep naar 51-40. Breugelmans was on houdbaar en hij zette zijn ploeg dan na 15 minuten op 62- 46 zonder dat Beveren kans zag om terug te komen Van Loo bleek niet secuur te zijn en Schmitt-Van Dosselaer waren niet van de partij om met alle krachten voor de zege te kunnen strijden. Punten: Eeklo Verspeeten 2 p.. Moerman 18 p Rijckaert 9 p Breugelmans 20 p., Van Kersschaever 17 p Motet 6 p.. Verborght 4 p., Regelbrugge 6 p Beveren: Vermeiren 2 p.. Deyaert 17 p Zonnekijn 10 p De Peter 17 p.. Van Loo 14 p De vrouwenploeg van Panters Baasrode (bvw) Een mooie korf na een prachtige inspanning van de Sint- Niklase pivot (dw) Dat de stad Aalst goede basketbalspelers telt, weet het kleinste kind maar dat er even knappe basketbal speelsters zijn daar wordt wel aan getwijfeld en nochtans is niets minder waar. Kijk maar eens naar Leonidas Aalst, de damesploeg die speelt in eerste nationale. Voor hen wordt het seizoen '82-'83 alvast prachtig. De Klaaskens moesten tegen wellicht de sterkste ploeg uit de reeks in het veld maar dit deerde hen blijkbaar niet. Na 12-8 schoten Verspeeten en Margodt raak en de 24- 14 voorsprong werd na 19 minuten teniet gedaan door de Klaaskens die verdedigend sterk uit de verf kwamen. Via 35-30 geraakte de thuisploeg nog aan 38-30 rustcijfers maar de tweede helft kwam dan pivot Willaert op het voorplan. Hij bracht zijn ploeg bij tot 44-41 en wie zijn ogen niet geloofde kon vaststellen dat na 12 minuten een 52-52 stand op het scorebord stond. Vovka plaatste echter een 7-0 en hiertegen waren de moedige Klaaskens niet bestand. Zij sloegen wel moedig terug tot 61-58 maar konden nooit een verrassende zege boeken. Willaert moest immers met fouten naar de bank en dit was fataal voor de bezoekers. Punten: Vovka: Vervalle 9 p., Verspeeten 16 p., Van de Kerkhove 4 p., Snoeck 2 p., Opstale 12 p., T'Joncke 10 p., Margodt 14 p. SNBC: Vanderlinden 10 p., Van Uytfange 6 p., Willaert 20 p., Sauviller 12 p., De Poortere 14 p. WEGA intenties blootlegde en de on voorwaardelijke titelkandidaat is. Het sterke wapen is de verdediging en Luc Van Lem bergen is momenteel in grote doen en bewijst dit met een rekordaantal punten. Hij was wel de uitschieter. Hemaco lukte 36 op 78 korven en 7 op 15 vrijworpen. Als we Van Lembergen uitschakelen komt de rest tot 18 op 52 en dit ligt niet zoveel hoger dan de 19 op 59 van Grembergen, dat met 14 op 29. deerlijk aan de vrij- worplijn faalde. Punten: Hemaco: Hedwig Verstappen 2-2, Willockx 0-3, Coppens 0- 0. Lermytte 0-2, Luc Van Lem bergen 20-16, Pat. Van Lem bergen 3-7, De Decker 4-4, Leo Verstappen 2-4. Lieven Keppens 8-0, Klaas Keppens 0-2. Grembergen: Goossens 2-0, Mijs 6-5, Straetman 2-2, Meeussen 10-11De Clercq 2- 2, Cuypers 0-4, Segers 0-3. Colpin 1-2. Daar is de heer Geyseleer, voorzitter, zeker van: «Wij starten met vitale jonge mensen en een ander spelsys teem. Vroeger was alles ge centraliseerd rond Mananne Rommel. Sinds zij in het begin van het nieuwe seizoen onze ploeg verliet, zijn we wel een belangrijke figuur verloren en werden we tot een andere aanpak verplicht. Het gat dat zij naliet vulden we met nieuw komers op nl. Danielle de Wandelaere en de grote Con- ny Van den Bossche, vroeger speelster bij Aurora Zele. Misschien staan we nu op pa pier zwakker gekwoteerd maar alleszins zal het enthousiasme bij de meisjes, hun inzet en de uitstekende ploeggeest dit ver lies kompenseren. Wij kunnen starten met Van Den Bossche Conny, 1.85 m - 21 j. Mitsi Stocks 1.80 m, 27 j. Karin Van Gestel 1.78 m -17 j. An De Swaef 1.74 m - 19 j. Karin Laporte 1.74 m - 19 j. Greta Heireman 1.65 m - 24 j. Diane Verhulst 1.63 m - 16 j. An Schelck 1.76 m - 15 j. Danielle De Wandelaere 1.74 m - 23 j. Miriam Marlens 1.78 m - 19 j. Brakman Marleen 19 j. De Moor 1.67 m - 22 j. Je ziet het zelf, we mikken op nieuw talentrijk jong bloed, zij moeten het nu trachten te ha len in de toekomst. En daar zullen ze in slagen. We pogen naar een plaats binnen de eer ste vijf» aldus de voorzitter. Op de voorbereiding van de speelsters valt niks aan te merken, de heer Verhulst en mevrouw Annie De Schrijver (trainer assistent trainer) zorgden voor voldoende af mattende oefeningen. Tijdens het verlof liepen de trainingen op tot 3 keer 2 u. per week, nu gereduceerd tot 2 keer 2 u. per week. Ook wou de voorzitter nog kwijt dat damesbasket te vaak ondergewaardeerd wordt, ledereen is van mening dat er spektakel ontbreekt, maar na een match veranderen de meesten vlug van gedachten. Is de situatie tussen het be stuur en de sponsor nog steeds gewrongen? Ik moet wel toegeven dat er interne moeilijkheden geweest zijn tussen de sponser en de be stuursleden, maar die zijn ge lukkig voor het grootste deel opgelost. Volgens onze spon ser was het beter Marianne Rommel nog een tijdje in de club te houden tot dat ze defi nitief naar het buitenland kon vertrekken. Maar dit was met haalbaar. Zo midden een seizoen een speelster vervangen is nadelig voor de prestaties. Er is weer een aanpassing nodig en dit 1 kunnen wij ons niet veroorlo- ven. Maar laat ons deze futili- J teiten vergeten en op een blanco blad beginnen. i 1ste wedstrijd: Leonidas Aalst - Wytewa Roeselare in de zaal Okapi Aalst, start 15.45 u. NR Tower vroeger Op 1 juni 1970 zag deze ploeg voor het eerst het daglicht. Dit onder impuls van de heren De Mangeleer en Caudron. Bei den waren zij ervan overtuigd dat er iets gedaan moest wor den voor de jeugd. Maar wat? Zij kregen het lumineus idee om een basketbalploeg met de naam Tower uit de grond te stampen. Het klubhuis Toren hof en het oefenterrein Enge lenplein waren hun enige rijkdom. Hier primeerde het amateurisme en tijdens tal van vriendschappelijke wedstrij den boekte de klub verlies en winst. Maar daar bleef het niet bij. De ambitie werd groter en op 11 november 1970 kwam het eerste tornooi. Het aantal sympatizanten nam steeds toe zodat op 12 januari 1971 een eerste officiële bestuursverga dering mogelijk werd. Er kwam een financiële en technische kommissie, een sponsor (Eu- rowas) en klaar was kees De ploeg verliet het Engelen plein en speelde voortaan in de zaal der Black Boys. De opmars kon definitief be ginnen. Tower nu Vandaag de dag is de Tower zijn kinderschoenen ontgroeid en ontpopt tot een ploeg van eerste provinciale. De huidige voorzitter Leemans, onder voorzitter Wouters, secretaris Van Neyghem, de bestuursle den en sponsors (3 in het totaal nl Hotel Molenhof Erpe, Bakkerij Elkerlyc, ondernemin gen Leemans) willen nog steeds het beste voor hun spe lers. Zij huldigen de aloude principes: «Niets is te veel voor onze klub». Het hooi op hun vork wordt steeds zwaar der en naast hun mannen- ploeg hebben ze ook een ka- dettenploeg opgericht. «Al deze jongetjes basketten met hart en ziel, zij worden stuk voor stuk goede krachten, daar zorgen de trainers Mare De Neef en Rizard Zurrick (een Pool) wel voor» aldus de sekretaris Prestaties Dat de Tower dit seizoen een goede start nam blijkt onge twijfeld uit de volgende resul taten: 5.9: Sint-Niklase - Tower: 42- 69 12.9: Tower - Lokeren: 80-61 19.9 Hoger op - Tower: 61-62 Wij kunnen tijdens de matchen rekenen op onze eigen kweek Brijs en de Troyer maar even eens op De Smedt, De Schaepdrijver, Lenoir, Hey- vaert, Labay. Van Der Borght en onze nieuwe aanwinsten D'Herdt en van Langenhoven. Zij hadden eerst te kampen met aanpassingsproblemen maar gelukkig zijn die van de baan Grote vrees... Nog te spelen wedstrijd in sep- Hun grote vrees gaat uit naar tember: de wedstrijden te spelen op: 26.9: thuismatch tegen 31.10: tegen Scheldejeugd Deinze. Temse (daar zwaaien de ge- Start te 20 u. in de zaal Okapi I4 broeders De Pauw de plak) Aalst. 7.11: tegen Vovka. NR li' jr Hellas Gent - Okapi Aalst: 63-51 ij De tweede speeldag in de eer- tigd. De stand bij de rust: 27- ste afdeling had meer weg van 28 in het voordeel van de be- e een gekke boel dan van echt zoekende groenen, basket. Langs de ene kant In de tweede speelhelft kwa- klungelden de Okapispelers men er grote veranderingen en aan de andere kant Hellas langs beide zijden. Bij Okapi [J Gent. Het leek er op of de zat Famaey nu op de bank en Aalstenaren met knik- Van den Bossche in het veld. kerknieën hun draai niet von- Danny Schorreel ging naar de 14 den tegenover de Gentenaren, vleugel 14 Het duurde dan ook een jjoos Hellas Gent veranderde van vooraleer het spel echt op taktiek. Het schakelde over44 gang kwam. van een zone naar een man Voor Hellas Gent begon alles per man verdediging. Hierdoor B goed met de 5-0 geskoord domineerde Gent duidelijk het door Verslycken. Na 10 minu- tweede gedeelte van de 14 ten spel werd hij echter terug- match. geroepen naar de bank. In de Eindstand. 63-51, een tweede eerste helft was het voor de verlies voor de Aalstenaren 6 ajuinen nog allemaal koek en Hellas: Verslycken 10, Deprez ei. Danny Schorreel maakte 8, Vandermeiren 10, Dierickx B 10 punten op lange afstand en 2, Johnson 22, Marien 7, De u er heerste een goede infiltratie Clercq 4. van de Amerikaan Danny Da- Okapi: Famaey 6, Van den vis. Bossche 2, Van den Broeck 4, Van den Broeck, Minnebo en Davis 23, Elias 2, Schorreel Elias deden het eerder gema- 12, Minnebo 2.

De Voorpost | 1982 | | pagina 10