I i Suggenhoutse (rachtbalklub begon lan vijftiende seizoen Basketbal in een notedop weede misstap De Meerleer schotvaardig Basketbalkalender Wasocub op de dool Nielse - Wasocub Waasmunster: 102-99 Dirk Vlassenroot en Eric Brems mikten naar Oostvlaamse titel sre dl - Scheldejeugd Temse: 58-63 BASKET De Voorpost - 24 9 1982 - 39 n Scheldejeugd zonder De irghgraeve (feest), Ivo en s De Pauw was meer dan handicapt om de zware ijd tegen konkurrent Were di te vatten. Insiders ver- tedden een vlotte thuiszege iar niets was minder waar. rallers Van Wouwe en Steur >nden zich van hun beste de. Eerst ging Van Wouwe e keer tereke zijn opponent itfried Aerts voorbij en van ze 2-9 start kreeg Temse HJgels. Were di bleef on- jndig de goede kadans zoe- n en in een ommezien stond m 6-21 stand op het bord (9* In.). De thuisploeg riep alle ms aan dek en met De Pauw vorm kwam Were di na 15 In. terug tot 22-27 om bij de st Temse in het vizier te Ijgen bij 28-33. Na twee mi rten in de tweede helft mocht ere di terecht hopen. Het is 32-33 en Temse ging heel 'en zenuwachtig tewerk, ikkingsfouten zorgden ech- r voor een averechts effekt. Van Wouwe, de man van de match, skoorde in twee minu ten een karrevracht punten op inlopers en bij 34-44 (4* min.) keek Were di weer op een achterstand aan. Het verging de thuisploeg van kwaad tot erger en gelukkig schoot de jonge De Brandt een 4 op 4 binnen of de thuisploeg werd in de vernieling gespeeld. Temse speelde oordeelkundig de bal rond en kon na 53-63 toch genoeg voorsprong over houden om verdiend te win nen. Were di ontgoochelde eens te meer in zijn tweede thuis- match en is dringend aan be zinning toe. Punten: Were di: Van Hassel 2-4, Verbraeken 2-0, De Pauw 12-4, Aerts Luk 8-6, Marin 4-0, De Block 0-2, De Brant 0-12, D'Hooghe 0-2. Temse: Steur 8-0, Gosselin 9- 11, Van Wouwe 8-15, Van Lom bergen 4-2, Verspecht 4- 2. (wega) tere Di - Scheldejeugd Temse 58-63. Scheldejeugd in de inval (dw) KRACHTBAL 'Ijdens het voorbije seizoen startte voor de Buggen- loutse krachtbalklub het vijftiende bestaansjaar, leze «moederklub» kon in de laatste zes jaren niet Hinder dan vier klubs stichten, die alras zelfstandig en eigen weg in de kompetitie opbouwden. De Bug- lenhoutse klub kon immers eigen verenigingen tot iven roepen In Malderen, Opdorp, Opstal en Lon- Jbrzeei. sen jonge en vrij ongekende nen natuurlijk niet verwezen- port: krachtbal. Weinigen 'ijkt worden zonder de steun dit snnen de regels en de nog en de inzet van talloze leden to- nj korte historiek van deze sympathisanten en ouders. ti|j- porttak, overigens van Medewerking wordt niet alleen en laamse ongine. Een vijftien verleend op de bouwwerf, ook tar geleden werd te Buggen- de pralineverkoop en vooral ilst out een krachtbalklub in het de ophalingen van oud-papier lal >ven geroepen, toen nog in- werden in Buggenhout een be- lekaderd in het St.-Michiels- grip Bijna wekelijks zijn er IR ollege. Vanuit Buggenhout krachtbalmensen op de baan terden overal te lande de- om papier te verzamelen. Bij nonstratiewedstrijden goorga- dit alles wordt het sportieve liseerd. De sportieve inspan- zeker niet verwaarloosd. Elke «ngen van de krachtballers dinsdag- en vrijdagavond im hun sport te leren kennen wordt er door dames, senio- lan het Vlaamse land droegen res, scholieren en kadetten nichten, want de klub kon duchtig getraind, terwijl de pu- nel veel jonge entoesiaste P'"en en de miniemen op za- pelers aantrekken. In kompe- terdagnamiddag hun kompeti- tD_ lief verband deed de klub het ,ie voorbereiden. Tijdens dit lok bijzonder goed en in de seizoen treedt de klub aan met 0n oogste regionen van de twöelf teams Basketbalklub Were Di (dw) BBC Lokeren - Dendermonde: 66-64 In eigen zaal bleek Lokeren weer eens de besten waard. Met Gerlo in goede doen kon na 16 minuten een 24-21 op het bord worden geprint en wanneer dan uiteindelijk Van Leemput toch onder de borden voor gevaar kon zorgen nam Dendermonde bij de rust het eerste voorsprong 27-30. Dat dit slechts strovuur was kon men de tweede helft vast stellen. Lokeren zocht gepast De Meerleer-Verdurmen ter wijl een loom Dendermonde slechts langs Goossens nor maal zijn peil bereikte. De in gevallen Segers lukte wel en kele lucky-doelpunten en hield zijn ploeg bij tot 46-46. De andere Denderjongens lieten begaan en Seghers was na 17 minuten uitgeblust. 57-60. Hij ging dan veel te persoonlijk tewerk en De Meerleer zette orde op zaken. Bij 62-62 kwam dan Gerlo op de proppen. Een technische fout van Coekel- bergh werd door Gerlo uitge buit en wanneer diezelfde Dendermondse spelverdeler een aanvallende fout kreeg aangesmeerd was het weer dezelfde Lokerse speler die haarfijn zijn twee vrijworpen omzette. Van de Spiegel mil derde wel tot 66-64 maar zijn ultiem shot belandde naast de ring zodat Lokeren verdiend won. Punten: Lokeren: Van de Vij ver 4-2, Gerlo 10-8, Moens 4- 4, De Nul 2-2, De Meerleer 6- 14, Van Goethem 2-0, Verdur- men 0-8. Dendermonde: Goossens 10- 12, Van Leemput 9-3, Coe- ckelbergh 3-3, Van de Spiegel 4-4, Verhas 4-0, Seghers 0- 12. TAFDELING: 20.15 u. (25.9): Avanti Brugge-Okapi Aalst 3* AFDELING: 20.30 u. (25.9): Osiris Denderleeuw-Lucht bal 20.30 u. (25.9): Hermes St.-Niklaas-Ger. Bomem 4° AFDELING A: 18.00 u.: Wasocub Waasmunster-Beveren 20.30 u. (25.9): Panters Baasrode-Guco Lier 20.45 u. (25.9): Rac Linkeroever-Cabrita Zele T AFDELING VROUWEN: 15.45 u.: Leonidas Aalst-Wytewa (zaal Okapi) 3° AFDELING VROUWEN: 20 u. (25.9): Pfaff Beveren-Jezebel Bredene V PROVINCIAAL VROUWEN: 15.45 u.: Akron Ronse-Osiris Denderleeuw 2* PROVINCIAAL: 11 u.: Lokeren-P. Hansbeke 10.30 u.: Panters Baasrode-Juventus 1* PROVINCIAAL MANNEN: 15.45 u.: St.-Niklase-Scheldejeugd 20 u. (25.9): Akron Ronse-6 Dendermonde 19.15 u.: Lokeren-Hoger Op 20 u.: The Tower-Deinze 20.30 u. (25.9): Silaba-Were di 20 u. (25.9): Red Boys-Bavo Geywa Moerzeke 2* PROVINCIAAL A: 20.30 u. (25.9): Grembergen-Melle 20.30 u. (25.9): Eenhoorn Bazel-Melsele 15.45 u. Sp. Temse-Ebes 20.30 u. (25.9): Hemaco-P. Velzeke 19 u.: Erpe Mere-Bertino 19.15 u.: Erembodegem-Lede 3* PROVINCIAAL B: 17.30 u.: Cibo Zele-Grembergen III 20.30 u. (25.9): Sleidinge-Bolas Dender monde 11 u.: Buggenhout-Modu 20.30 u. (25.9): Lochristi-Eksaarde 20.30 u. (25.9): Maldegem-Rubac BC Scheldejeugd Temse bracht de stunt tegen Standard Luik. Het mag verder bekeren (dw) Een gemotiveerd Wasocub scheen de eerste helft regel recht op een afgetekende ze ge af te gaan. Via 12-25 (10* min.) werd de kloof verder uit gediept naar 18-35 om maximaal 29 punten voor sprong te bereiken. Nielse ging volledig aan het zwalpen en bij een ten onrech te toegekende worp van Wa socub werd de thuiscoach nog naar de kleedkamers gestuurd door de refs. De thuisploeg was dus bij voorbaat versla gen ware het niet dat Nielse een temperament bezit om van te snoepen. Een ongena dige press leverde de tweede helft dan ook resultaat op. Na drie minuten waren de thuis- jongens zo agressief tewerk gegaan dat Jan Van Bossche even het noorden was kwijtge raakt. Er volgde een uitsluiting voor de Wasocub-sf>eler en dit betekende de doodsteek voor geel-blauw. Nielse ging met Selleslagh op zijn élan door en na 9 minuten kwam de thuis ploeg het eerst op voorsprong 61-60. De 29-punten achter stand waren ingehaald en voor Wasocub begon nu de afgang. Het bleef wel bij 38-81 even voor tijd en Wasocub kon op het nippertje de verlenging ha len met 87-87. Dit bleek echter onvoldoende want Vercruys- se, nochtans technisch een ta lent, werd veel te lang op de bank gehouden zodanig dat Nielse zijn wederopstanding kon bewerkstelligen. In deze verlenging gingen de bordjes na 3 minuten naar 98-96 maar toen was Wasocub uitgeblust en moest een zekere zege laten gaan. Punten: Wasocub: Kinders 10- 10-5, Van den Bossche 16-0- 0. Windey 9-4-7, Gerlo 5-6-0, Acke 4-4-0, Hofman 5-0-0, Van Damme 0-5-5, Vercruys- se 2-7-0. Nielse: Selleslagh 4-26-0, De Pauw 4-14-4, Smets 2-2-6, Van den Bril 4-4-3, Deekens 6- 12-0. (wega) nationale titel bij het NSVO. Naast de krachtbalwedstrijden bood de vereniging ook nog andere sportieve aktiviteiten zoals een wandelweekend in de Hoge Venen of een vijf daags sportkamp voor jeugd spelers. Om het seizoen vlot te kunnen aanvangen werd een studie weekend gewijd aan de sei zoenplanning. De ouderen vangen een seizoen aan met een aangename barbecue. De centen om alle aktiviteiten te kunnen laten doorgaan wor den verdiend via de organisa tie van een dansavond, een pralineverkoop (rond nieuw jaar) en vooral dankzij de tweemaandelijkse papierop- haling. Jaarlijks brengen leden van de krachtbalklub een bezoek aan de bewoners van het rusthuis Herfstdroom en overhandigen er een nieuwjaarsgeschenk. Vooraleer men in september 1983 het nieuwe krachtbal- kompleks officieel in gebruik Osiris Denderleeuw-Aurora Zele: 75-38 De thuisploeg had niet de minste last om een zwak Aurora Zele reeds aan de rust duidelijk te maken, dat het op geen wedstnjdpunten moest rekenen. De thuisploeg had meer talent in huis en bij de bezoekers kwam het meeste gevaar van De Lintdecker - De Graeve, maar ze konden niet vermijden dat er aan de rust 36-19 op het bord stond. In de tweede helft demonstreerde Osiris verder haar sterkte langs Van De Velde, De Moor, De Cremer. Mortier en dit/esu It eerde in 75-36 eindcijfers. Punten: Osiris: De Moor 12, Mortier 10, Van de Velde 18, De Cremer 10, Janssens 9, Claessens 8, Van de Piegel 4, De Saedeleer 2, Hermans 2. Aurora: De Luyck 8, De Lintdecker 15, De Graeve 11, Pletinck 2, Vah Eetvelde 2. Baasrode-St.-Kalelijne-Waver: Panters 67-59 Panters debuteert knap in bevordering. Het staat samen met twee andere ploegen mee op kop. Een situatie waarvan de meest fervente Pantersaanhanger bij het begin van het seizoen niet zal durven dromen hebben. Vorige zaterdag in eigen sporthoeve stuurden ze titelkan didaat St.-Katelijne Waver punten loos terug naar de veiling. In de eerste periode had de thuisploeg meer dan last van het hoge bezoekende tempo. In die periode hervond ze echter Rudy Vermeersch als afwerker, die vanop de vleugel een 7 op 7 binnenmikte en ervoor zorgde dat de ploeg reeéle hoop mocht hebben. De eerste helft was er één in schijfjes. Panters boog de 10-19 achterstand aan de 9* minuut om in een 19-19 aan de 12* minuut, kreeg dan een 0-10 te slikken en 19-29 aan de 15* minuut, om bij de rust de schade te beperken tot 33-36. In de tweede helft bleef het spannend. De bezoekers hadden zich fysisch vergallopperd, zodat bij 54-53 aan de 12* minuut het reboundtrio Moens - Verstappen - Dierick voor 59-53 zorgde en meteen waren de punten binnen. Punten: Panters: Stevens 0-5, Geert Moens 4-8, Guido Verstap pen 4-6, Vermeersch 21-9, Dierick 4-6. St. Katelijne Waver: Troniseck 1-0, Van Hoof 6-9, De Prins 4-4, Casteels 6-2, Becquet 13-4, De Backer 6-4 Cabrita Zele - Olsea: 71-70 Met de overwinning van het kleinste verschil mag de thuisploeg zeker niet klagen. De laatste 3 minuten zetten ze een moeilijke situatie recht. De 61-66 achterstand werd op 34 sekonden van het einde omgebogen in een 71-68 voorsprong. In die laatste drie minuten kwam het new- look-Cabnta tot uiting. Het was de zege van 40 minuten doorgedreven fysieke inzet. Momenteel moeten de Zeie naars het van die eigenschappen hebben om puntenwinst te behalen. Du Jardin begon goed met een 2 op 2 en 6-0 na 3 minuten, maar Olsea demonstreerde dan een grote preciesheid en het bouwde daarmee 20-26 op aan de 12* minuut. Van Hoeyweghen - De Brouwer brachten de ploeg terug tot 26-28. In de laatste minuut kon Cabrita de 31-38 achterstand nog verkleinen tot 34-39. In de tweede heltt stuwde Van Hoeyweghen de ploeg naar een totale inzet, waarvan hijzelf het exponent was en 51-51 aan de 10* minuut. De thuisploeg had alle moeite om de bezoe kende pivot Van den Bossche (10 op 13) op te vangen en het kon de 59-54 voorsprong aan de 14* minuut niet bevestigen. Olsea liep tot 5 punten uit maar Hendricftx - Du Jardin - Van Hoeyweghen liet niet begaan En De Locht, die op een goede match mocht terugblikken kon met vrijworpen op 34 sekonden van het einde de zege veilig stellen. Punten: Cabrita: De Brouwer 2-0, Van Hoeyweghen 6-p4, Du Jardin 11-11, De Locht 10-9, Hendrickx 2-9, Van Damme 3-2, Blancquaert 0-2. Olsea: Lalieux 8-4, Verbeeck 11-0, Gijsen 8-2. Van den Bossche 10-13, Roelandts 2-4, Luyten 0-2, De Ridder 0-6. Silaba Zelzate - Bavo Moerzeke: 77-81 Met 4 punten uit 3 wedstrijden mag Moerzeke op een goede kompetitiestart terugblikken. Zelzate is misschien wel één der zwakke broertjes maar daarom worden de punten niet zo gemakkelijk gewonnen. In de eerste helft kon Silaba nog een kleine voorsprong behouden langs Celie-Heriman - Janssens en 44-40. In de tweede helft bleef de thuisploeg de toon aangeven tot de 7' minuut 63- 52. De verdienste van Bavo ligt in het feit dat ze het niet opgaven en bleven doorvechten. De volgende 6 minuten zorgden ze voor een omgekeerde situatie en stond er 67- 69 op het bord. Van Loey - Van Riet - Van Houtte - Van Cleemput werden goed gedirigeerd door Van Houtte en de ploeg hield stand tot het einde. Punten: Silaba: Celie 6-10, Heirman 11-4, Pieters 8-0, Lippens 3- 2, Janssens 6-11. Moerzeke: Van Loey 8-16, Van Riet 14-7, Van Houtte 5-7, Colman 8-0, Van Cleemput 5-6, Van Broeck 0-5. BENO zal kunnen nemen moet er eigen tehuis zal bezitten, zal nog zwaar gewerkt worden men kunnen terugblikken op maar reeds in het verleden een vijftiental aktieve, maar hebben de krachtballers en vooral sportieve jaren, hun sympatisanten bewezen (|vd) van geen kleintje vervaard te zijn. Als KBC-Buggenhout op het einde van dit seizoen een MOTORCROSS rachtbalreeksen was de Bug- lpj jenhoutse klub steeds ver- De eerste ploeg die vorig jaar de promotie op het nippertje aan zich zag voorbijgaan kon pgenwoordigd. IP :en klub die spelers aantrekt °P eerste kompetitiedag it een hele regio en te groot r0eds flink van zich afbijten Ireigt te worden moet aan ~:a plitsen denken. De Buggen- outse krachtballers hebben irvoor geijverd om te Malde- en, te Opdorp, te Opstal en te .onderzeel zelfstandigeklubs p te richten. I7_ Gedurende verschillende ja- ie_ en maakte men gebruik van en terrein in de Vierhuizen. ,a. )e bouw van een revalidatie- en Bntrum en een kinderdagver- ,pl üijf maakte het onmogelijk het Bn Hein verder te blijven gebrui- Id »n. Toen een buitenterrein de lan de sporthal niet dadelijk in iet verschiet lag en de voor- 3n »aarden er niet geschikt wer- er len bevonden keek de kracht- an tolklub uit naar een eigen ter- or Bin. Langs de Bovendonk- et ttraat kon een perceel verwor- je len worden. Naast vier kracht- lalterreinen verschijnt daar nu je ten gebouw waarin kleedruim- fien een kantine zullen onder- 3Z jebracht worden kX h september 1983, als de klub )e laar derde lustrum kan vieren tullen de groen-zwarten hun ,n tigen terrein en akkomodatie 4 Officieel in gebruik nemen ej De bouw van het lokaal en de Ipnleg van de terreinen kun- BOOG SCHIETEN door met 15-12 cijfers te win nen tegen het Westvlaamse Oedelem. Samenstelling van de klub Alle aangeslotenen zijn speler of speelster bij één van de twaalf ploegen. De klub telt in totaal 69 aktieve leden. Het voorzitterschap wordt waarge nomen door Pol Brusselmans. Hij wordt bijgestaan door Dan ny De Witte, ondervoorzitter, André Moernaut, sekretaris. Hilde Vertongen, penning meester en door Frank De Maerschalck en Tony Goed gezelschap. bestuursleden De verschillende leeftijdskate- gorieén trainen o.l.v. de eigen oefenmeesters, allen gebreve- teerd door BLOSO. Tijdens het voorbije seizoen kon men een derde plaats ver overen in de tweede afdeling en de titel in het open Neder lands kampioenschap. De da mes eindigden eveneens op de derde plaats maar dan in eerste afdeling, zij werden tweede op de open Ned kamp. De kadetten deden het bijzonder goed, zij behaalden de titel in de provincie en de Eric Brems had duidelijk zijn zinnen gezet op de wedstrijd te Deinze waar ook de Oostvlaamse kam pioenschappen werden gereden. De eerste reeks wist hij als zevende te eindigen en in de tweede serie waar hij slechts als vijftiende uit de start kwam, kon hij toch oprukken naar een zesde plaats en werd vijfde in de eindstand. De eerste Oostvlaming, Mar- nix De Keukeleire, finishte ais derde. Dirk Vlassenroot ging in de eerste reeks als achtste de eerste ronde in om snel naar een vierde plaats te njden. maar in de laatste ronden sloeg het noodlot toe De pi loot waarmee hij in strijd was zijn machine liep vast net op een springplank. Dirk kon dit niet meer ontwijken waardoor beiden zwaar te val kwamen en hij erge verwondingen op liep. Alain Roels was ook een gevaarlijke kandidaat voor de provinciale trui want hij werd immers eerste Oostvlaming in de eerste reeks. Als vijftiende kwam hij slecht uit de start maar door zijn hardnekkig doorzetten tot in de laatste meters wist hij op de vierde plaats te eindigen. Bij de twee de serie werd er juist voor de start overvloedig water gestort door de sproeidiensten waarbij Alain het slachtoffer van een valpartij werd en na enkele ronden door moeilijkheden de strijd moest stoppen. Hij was nochtans als achtste gestart. Peter Leirens moest vanuit een dertigste plaats terugko men om bij de finish toch als dertiende te worden afge- vlagd. Na de start der tweede serie werd hij op een 22* plaats genoteerd om hierna naar een negende plaats te rijden en werd ook negende in de eindstand. Chantal De Nil finishte op een 34* en 32* plaats en had een 28* plaats in de eindstand terwijl Dimitri Maarschalk met twee 33° plaatsen, 29' werd in de eind stand. Brik Schelfaut uit Hamme kwam in de eerste reeks van een 33° plaats en wist op een achttiende plaats over de eindmeet te rijden en werd in de herneming ondanks een valpartij vijftiende wat ook zijn plaats was in de eind stand. Bij de 250cc-ers werd het tussen een drietal piloten een strijd om de eerste plaats waarbij Kurt Bussens die slecht als tiende gestart was, zich hier na enkele ronden kwam mengen en de tweede plaats behaalde. De tweede reeks was hij er direct vooraan bij en finishte terug op de tweede plaats en dus ook een tweede plaats in de eindstand Herman Lenaerts wist de eer ste reeks naar een achttiende plaats toe te rijden en kon de tweede reeks op een zevende plaats de eerste ronde in gaan maar in de derde ronde kwam hij m botsing met een gevallen piloot waarbij het versnellings- pedaaltje afbrak en hij de reeks moest stoppen. Johny De Witte kende terug tegen slag bij de nationalen 125cc, werd zestiende in de eerste reeks maar toen hij als achtste reed in de tweede reeks werd hij door moeilijkheden uitge schakeld Nationaal 500cc Pe ter Dhanls welke promoveer de naar deze hogere categorie vond al direct in Mare Baetens een harde tegenstander want nadat Peter als vijfde uit de start kwam moest hij met een tweede plaats genoegen ne men. De tweede reeks startte hij op een tiende plaats reed terug op enkele ronden naar die tweede plaats maar in de voorlaatste ronde kon hij, me de door een rijfout van Bae tens, aan de leiding komen maar kon niet genoeg voor sprong nemen om met de tijd de eindzege te behalen die nu naar Mare Baetens ging. Voor Franky Apers verliep deze promotiewedstrijd nog niet zo goed want de eerste reeks verdween hij uit de wedstnjd. De tweede reeks kwam hij als twintigste uit de start maar had een hapering in de tweede ronde waardoor hij op een veertigste plaats terug vertrok om als twaalfde 250cc-er te finishen op een 24* plaats. Zijspanpiloot Marc Van Lan- genhove nam de eerste reeks een goede start maar moest na enkele ronden met een los gekomen stuur de wedstrijd stoppen In de tweede reeks finishte hij op een tiende plaats. Gerry Doms reed nu zijn eerste wedstrijd als inter A en moest in de eerste reeks van een 24* plaats komen om twaalfde te worden bij de fi nish. In de tweede reeks kwam hij als dertiende uit de start om op de achtste plaats te eindi gen na Van Baelen en had toch een zesde plaats in de eindstand. J.L. Rosslgnol zette de stap naar de inters B waar hij de eerste reeks ne gende B werd op een 28* plaats. De tweede reeks verliep toch gunstiger waarbij hij van een 26° plaats na de start naar een twintigste plaats kon njden en hiermee zesde B werd. In de eindstand kwam hij op een achtste plaats Kalender Op vrijdag 24 september is er de nachtcross te Vloesbergen op een vaste omloop -Es- quennes» waar de trainingen gebeuren vanaf 18 uur Zon dag 26 september gaat de wedstrijd door te Wachtebeke voor een innchtmg M C. Stae- lens-Vervaet-Samen Sterk op het zanderig terrein gelegen Mendonkse dreef bij het pro vinciaal domein. Rennerspark en parking zijn hier vlak bij de Petrus Heirwegh (84) oud- omlo°P- ste lid van de Karlappers uit Lokeren werd met brio kamninpn nu

De Voorpost | 1982 | | pagina 11