51 ploegen in het suksestornooi de «Beker van de Rozenstreek» Vitesse Kruibeke in zes jaar van vier naar vier Zaterdag te St.-Gillis: KWB Verbondsbeker 1982 Nieuwe reeks, nieuwe zaal, nieuwe supporters voor Sigivoc Ook volleyprovincialers hebben afgeteld... Overgangsjaar voor Rapid Sint-Niklaas D L L Lokeren wil dit jaar de top spelen... Eindklassement - Liga Vlaanderen Hamme Eindklassement - Jeugd (K.N.K.) Rubbens kampioen na hervormde kompetitie Kaatstornooi - Kaatsklub «De Ster» in Buggenhout-Opstal 40 - 24.9.1982 - De Voorpost Volleybal bij de KWB VOLLEYBAL Zaterdag 25.9 wordt vanaf 13.30 u. in de sporthal te St.- Gillis het 3* Verbondelijk Vol- teybaltomooi betwist. De twee vorige uitgaven werden een sukses. In 1980 te Schellebel- le toonde Keur A zich onbe twistbaar de sterkste en in 1981 zorgde Grembergen B voor de totaal-verrassing door de Beker in de wacht te sle pen. Dit jaar is zowat een feestjaar voor het KWB-volley- verbond Dendermonde. Inder daad, in 1973 werd gestart met zes ploegen en nu, tien jaar later, nemen 27 ploegen deel aan de kompetitie. Uit tienjarig bestaan wordt op 6 november gevierd in de Zaal Boonwijk. G. Van Wezemael die de alge mene leiding in handen heeft van de werkgroep Volley gaf ons een kort overzicht van de ze toch wel bloeiende KWB- tak. Na de eerder bescheiden start in 1973 -St.-Gillis speelde toen kampioen- was het A. De Bock die tot 1979 de stu wende kracht trachtte te zijn achter het KWB-volleybalge- beuren. In 1980 nam G. Van Wezemael deze taak over en samen met de werkgroep Vol ley - die tijdens de kompetitie een zestal keren samen komt - is alles nu erg duidelijk gestruktureerd. Naast G. Van Wezemael ziet deze werkgroep eruit als volgt: L. Van Hecke, E. Van den Abbeele, A. Cooremans, W. De Cocker, H. Comelis en H. Ketelbutter. Dit seizoen wordt Keur A opnieuw algemeen kampioen. In reeks B is de beslissing nog niet gevallen en in reeks 3 is Schellebelle zeker van de titel. (eva) Sigivoc Sint-Gillis-Waas be gint aan het eerste seizoen in tweede nationale met identiek dezelfde ploeg als waarmee vorig jaar de titel in derde be haald werd. Alleen de jeugdige Kris De Wolf kwam van VK naar Sigivok, maar dit blijft natuuriijk in de familie. De eer ste wedstrijd die Sigivok in die nieuwe reeks mag spelen brengt onmiddellijk de ge doodverfde favoriet Maldegem naar de gemeentelijke Sportzaal in de Pompstraat. Jawel, Sigivoc speelt na jaren omzwervingen eindelijk weer thuis. De zaal was slechts op het nippertje af en pas deze week konden de mannen van sekretaris De Wolf voor de eerste keer in hun thuiszaal trainen. Met de verhuis van De Klinge naar Sint-Gillis-Waas hoopt Sigivok eindelijk op nieuw de massa te kunnen boeien en de grote schare po tentiële toeschouwers te berei ken. Zaterdag, om 19.30 u., zou dat al moeten kunnen wanneer Maldegem op be zoek komt, een Maldegem waarbij toch een zekere Roger Maes voor het goede weer moet zorgen. Meteen een ideale waardemeter voor Sigi voc want voor de rest wordt het afwachten hoe zwaar de tegenstanders wegen. Als de traditie geëerbiedigd wordt gaat Sigivoc een reuze-sei zoen tegemoet. Die traditie wil dat na een slechte oefencam pagne een goed seizoen ge speeld wordt... (johan van duyse) Om favorieten en degradanten in de provinciale volleybal reeksen te kunnen aanduiden moet men wel in het koffiedik kunnen kijken. Spreekt men met de vertegen woordiger van ploeg 1 dan wordt ploeg 2 de te kloppen ploeg terwijl ploegen 3 en 4 vogels voor de kat zijn en als men tegen iemand van ploeg 3 spreekt krijgt men als stellige overtuiging net het omgekeerde. We zullen dus maar best enkele wedstrijden wachten vooraleer favorie ten te kunnen aanduiden, favorieten dan in beide richtin gen. Eerste provinciale heren lijkt een nieuwe reeks te zijn ten opzichte van vorig jaar. Hades Temse, Merelbeke, Steendorp, Heusden, Evergem, en ATB Sint-Niklaas zijn nieuw en deze ploegen vertegenwoordigen toch de helft van de reeks. Enkel Herzele, Bazel, Geraardsbergen, Destelbergen, Kemzeke en Kontakt Temse zijn oude getrouwen in de hoogste reeks. Bij de dames moeten Zelzate, Moerbeke, Baasrode. Gent, Zomergem, Sint-Amandsberg, Appelterre, Rosne. Kieldrecht, Herzele, Sint-Niklaas en Denderwindeke het onder elkaar uitvechten voor titel en degradatie. In de lagere provinciale reeksen zal wel duidelijk blijken dat hier en daar een zeer sterke ploeg regelrecht naar de promo vering wandelt terwijl ook de zwakkere broertjes of zusjes vrij vlug zullen ontdekt worden... (johan van duyse) Vitesse Kruibeke startte zes seizoenen geleden in vierde provinciale nadat er enkele jaren geproef- stoomd werd in de Kruibeekse rekreatiekompetitie. Het zevende seizoen wordt aangevat in vierde natio nale zodat men werkelijk van een blitz-klub spreken mag. Rekreatie- volleybal Kon Rapid Sint-Niklaas zich vorig jaar netjes redden in eer ste nationale dan belooft het volgende seizoen vrij moeilijk te worden. Met het vertrek van Kurt Heyninck (definitief naar Herentals), Jan Flies (Temse), Luc Speleman (Steendorp), Peter Maes (Kontakt Temse), Herman Moerloose (Nivok) en Freddy De Gendt (gestopt) en met de komst van Mark Hof man (Temse), Danny Poppe (Eksaarde) en William Linthout (Zottegem) beschikt Rapid nog slechts over een kern van 7 mensen. Het is wel een jon ge ploeg zodat dit jaar als een overgangsjaar moet aange zien worden want als men dit jaar de redding kan verzeke ren dan staan er nog mooie volleydagen te wachten in Sint-Niklaas. Die kans op red ding zit er ongetwijfeld in want net zoals vorige jaren is eerste klasse een evenwaardige reeks, de absolute toppers niet te na gesproken zoals er in het verleden Zonhoven en Roese- lare waren. In de voorberei dingstijd bleek het niet al te slecht te gaan met Rapid zo dat er toch met gematigd opti misme naar de kompetitie uit gezien wordt. Eerste tegen stander wordt Seraing, een ploeg waar men vorig jaar door de spelleiding verloor. Of er uit het Luikse een overwin ning kan meegebracht worden valt natuurlijk af te wachten... (johan van duyse) Renaud Goedeme (de bezie ler van toen en nu), Eric De Block, Patrick Hiel en Hugo Pauwels waren er tijdens het seizoen 76-77 al bij toen er een... voorlaatste plaats be haald werd in vierde provin ciale. Het volgende jaar toen men zesde werd kon men via de Hadesperikelen (deze klub kocht toen een stamnummer in eerste) de plaats van Elver- sele in derde kopen waar men twee jaar later onder andere, onder impuls van vader en zoon Muyldermans, Eddy Ver- straeten en sponsor Eli Fou- bert tweede werd na Kemzeke om zo in 80-81 naar tweede provinciale te promoveren. Daar werd onmiddellijk de titel meegepikt (ditmaal voor Kem zeke) zodat Vitesse Kruibeke vorig jaar in de hoogste provin ciale reeks kon uitkomen. En daar leek er lang geen kruid gewassen tegen Vitesse tot er tijdens de laatste wedstrijden, en vooral in het derby tegen Bazel, zodanig geklungeld werd dat Zulte in extremis nog met de titel kon gaan lopen en Vitesse dus veroordeeld leek om één jaar langer stage te lopen in eerste provinciale. Een fusie in het Brabantse, tussen Woluwe en Asub, bracht dan toch nog onver wacht een tweede Oostvlaam- se stijger met zich en Vitesse kon de droom waarmaken. Om in die vierde nationale een goed figuur te slaan versterkte Vitesse zich vooral met men sen van «over 't water». Trai ner-coach wordt Erwin Croes (Brabo) die van dezelfde ploeg Guy Joossen en zoon Ben Croes meebracht. Van VC Mortsel kwam Luk Jansens over en Luk Verbruggen verliet Sint-Jozef Mortsel. Met kapi tein Eddy Verstraeten, en de andere blijvers Hugo Peeters, Luc Michielsen. Leo Van Mier- lo moet Vitesse, naar eigen zeggen, binnen de eerste vijf kunnen eindigen, verder reikt de ambitie niet, zegt men... De voorbereiding laat nochtans een en ander verhopen want zo werd tijdens het vorige weekend derde nationaler Marke op eigen veld met 1-3 geklopt in het kader van «de Beker van België». Vitesse Kruibeke speelt net zoals vorig jaar in de Bazelse sporthal, De Dulpop, een sporthal die minstens twee keer zal vollopen want voor het eerst staan beide Kn beekse ploegen Vitesse i Pardaf in kompetitieverbai tegenover elkaar. Hi aanvangsuur werd wel ve vroegd: in plaats van zondagi vond 20.00 uur wordt er nu a 18.00 uur gespeeld. De rese ves beginnen om 16.45 u. 0 tweede ploeg die in vierde pn vinciale uitkomt speelt a 14.30 u. en de reserves a 13.15 u. Op dezelfde uren (maar da tijdens de «andere» weel spelen de Vitesse-dames hu wedstrijden in vierde provi ciale. Deze nieuwe ploq wordt getraind door nieman minder dan door international Lieve Van Der Auwera. Tijd van en Kral gen Bug ter, (De verr daa den Eer schi Boe ken old einc sed ker giek Tot slot kunnen we nog evq het bestuur van Vitesse KnJ beke voorstellen, ere-voorz) ter is dokter Jan Cole, voorzi ter-sponsor is Eli Foubert, o» der-voorzitter is Jean Mee schaut, secretaris-pennira meester is Renaud Goederm en leden zijn Roger De Ba ker, Patrick Hiel, Hugo Pa» wels, Kamiel Van Gheem e Armand Eeckelaert. Het klul sekretariaat is gevestigd in o Van Hovestraat 49 te KruibeH (tel. 774.22.76) en het klubk kaal bevindt zich in café «Pr» senhof», Bazelstraat 16, waa meer dan 100 leden zich suj porter van de nieuwe vierij nationaler noemen.. Johan Van Duy$ voo prei zijn het Zan geh Het gaat uitstekend met de Scheilebelse organisato ren van de «Beker van de Rozenstreek». Nadat vorig seizoen de kaap der 40 ploegen met twee eenheden werd overschreden, kon men zaterdag 18 september II., ter gelegenheid van de algemene vergadering, een deelnemersveld voorstellen van zo maar even tjes 51 teams! Opnieuw werd een «magische» grens doorbroken. «Zeker bij de eerste vijf en bijna zeker bij de eerste drie», zegt trainer Thienpondt van Real Testa Lokeren als we hem naar de verwachtingen van zijn klub vragen voor het zoveelste volleyseizoen in der de nationale. En wie voor de naam Thienpondt het woordje coach mist heeft geen last van oogpijn maar heeft goed gele zen. Theo Meersman, 10 jaar bazisspeler bij Real Testa neemt de taak op het veld over. Bij Real Testa, waar niemand wegging kwam Patrick Van den Berghe (ex-Wetteren) de ploeg versterken en met het nog aanwezige materiaal hoopt men naar die top door te dringen. Vorig jaar verloor Lokeren al leen tegen kampioen Sigivoc thuis maar werd er op ver plaatsing nooit gewonnen zo dat er tot het einde moest geknokt worden tegen de de gradatie. Dit jaar verwacht men de rol van underdog te kunnen spe len in het voorspelde titeldebat tussen Schelle en Luchtbal, twee Antwerpse ploegen, en wie weet... Uit West-Vlaande ren ziet men dit jaar geen kampioen komen, heel een voudig omdat de overtalrijke klubs uit die gouw elkaar het licht in de ogen niet gunnen om kampioen te spelen terwijl ze voor elkaar door een vuur zouden gaan om degradatie te vermijden. Zelfs scheidsrechterlijke hulp is daarvoor niet te veel, zoals men vorig jaar in Lokeren nog al eens ondervond. Maar ver mits men nu naar de top wil spelen (johan van duyse) KAATSEN Lagere II 1. Duvel Willebroek 20 16 4 286 192 40 2. De Flinst. Haaltert 20 15 2 279 186 36 3. Kastel 20 10 10 252 236 29 4. Zele Durmen 20 8 12 241 253 28 5. Brussegem 20 6 14 202 267 21 6. Wieze 20 5 15 155 281 15 (at) Junioren - Eindklassement - K.N.K. 1. Kastel 12 12 0 32 2. Merchtem 12 9 3 22 3. St.-Amands 12 6 6 19 4. Wieze 12 6 6 19 5. Nieuwerkerken 12 4 8 17 6. Herdersem 12 3 9 9 7. Brussegem 12 2 10 8 (at) KADETTEN 1. Kastel 2. Denderbelle 3. Erembodegem Hoké 4. Hamme St.-Anna 5. Kerksken 6. Haaltert 7. Baasrode Toek. MINIEMEN 1. Kastel 2. Baasrode Toek. 3. Erembodegem Hoké 4 Merchtem 5. Wieze 6. Baasrode V.A 7. ZeleDurmen 8. Brussegem PUPILLEN 1. Baasrode V A. 2. Denderbelle 3. Hamme St.-Anna 4. Wieze 5. Kastel 6. Brussegem 12 12 0 33 12 9 3 26 12 9 3 24 12 6 6 19 12 4 8 12 12 1 11 7 12 1 11 5 (at) 14 14 0 40 14 10 4 29 14 10 4 27 14 10 4 25 14 5 9 19 14 5 9 19 14 1 13 5 14 1 13 4 (at) 15 14 1 37 15 11 4 32 15 9 6 23 15 8 6 23 15 3 12 12 15 0 15 0 (at) Uitslagen van 18.9.'82 Groentenhalle-T oyota Rodama-KWB/Christ. Broekkant-Lamotboys Van Malderen-Ons Vermaak Van Gaeveren-Zolderken (at) Wedstrijden voor 25.9.'82 (laatste speeldag) Broekkant-KWB/Christ. Van Malderen-Madelon Van Gaeveren-Lamotboys Ons Vermaak-Zolderken Groentenhalle- Rosania (at) Kaatstransfers Yven De Kinder (seizoen '82) bij Baasrode V.A., nu bij Op stal Pelote Michel Hendrickx (Brusse gem) nu naar Baasrode V.A. (at) De lottrekking gaf de volgende reeksindeling: Reeks 1 Lobos Lochristi 1 St.-Eligius Gentbrugge KWB Falos Zingem De Zwaluw Gent Reeks 2 Lobos Lochristi 2 Volleyvrienden Zomergem VC Meersvlieg Drongen VC Krivo Gent Reeks 3 VC Brandweer Gent 5 Heros Deinze St.-Gregorius Gentbrugge KWB Waarschoot Reeks 4 VC Mullem Ros Beyaard Gent VC Brandweer Gent 4 Bavok Oostakker Reeks 5 Kandibal Oostakker Jan Borluut St. Amandsberg KWB Oostakker JH Maegher Goet Oostakker Reeks 6 Pletsers Baasrode KWB Overmere 1 KWB Hamme Center KWB Schellebelle JH Snuffel Grembergen Reeks 7 KWB Overmere 2 KWB Kalken Stam WKS Wetteren De Molen Grembergen Rebels Massemen 2 Reeks 8 KLJ Heiende Lokeren Rebels Massemen 1 KWB Denderbelle KWB Zele Kouter Reeks 9 LWB Opwijk KWB Baasrode 'Vovog Wetteren JH OKA Schellebelle Reeks 10 VK Affligem 2 UFO 78 Aalst Egmont Zottegem VC Unie Herzele Fleko Haaltert Reeks 11 VK Affligem 1 KWB Overboelare JH Dido Erpe JH Eureka Erembodegem Reeks 12 Trevoc Nieuwkerken-Waas KWB Nieuwkerken-Waas KWB Kruibeke Vos Reinaert St.-Niklaas In iedere afzonderlijke reeks wordt een mini-kompetitie ge speeld met heen- en terug wedstrijden. Deze wedstrijden in de voorronde dienen ge speeld te worden in de periode tussen 2 oktober 1982 en 13 februari 1983. Nadien gaan de reekswinnaars door naar de eindronde, die gespeeld wordt vanaf 24 februari 1983, en vol gens de formule van recht streekse uitschakeling. Topfavorieten in dit tornooi zijn uittredend bekerwinnaar HE ROS DEINZE, maar zeer ze ker ook VC Meersvlieg Dron gen, VC Knvo Gent, Rebels Massemen 1, Egmont Zotte gem en tweevoudig bekerwin naar UFO 78 Aalst. Uiteraard zijn de talrijke outsiders niet op één hand te tellen. De «Beker van de Rozenstreek» kan er maar goed bi) varen! De tornooiformule van deze vierde «Beker van de Rozen streek» ziet er konkreet als volgt uit: A. VOORRONDE GROEP GENT: 20 ploegen 5 reeksen van 4 ploegen 20 Totaal. 5 reekswinnaars 5 ploegen in de eindronde GROEP DENDERMONDE: 18 ploegen 2 reeksen van 5 ploegen 10 2 reeksen van 4 ploegen 8 Totaal: 4 reekswinnaars 6 ploegen in de eindronde: de reekswinnaars 2 ploegen, die in de reeks van 5 ploegen op de tweede plaats zullen eindigen. GROEP AALST: 9 ploegen 1 reeks van 5 ploegen 5 1 reeks van 4 ploegen 4 Totaal: 2 reekswinnaars 3 ploegen in de eindronde: de 2 reekswinnaars 1 ploeg, die in de reeks met 5 ploegen op de tweede plaats zal eindigen. GROEP ST.-NIKLAAS: 4 ploegen. 1 reeks van 4 ploegen 4 Totaal: 1 reeks winnaar 1 ploeg in de eindronde Nivoc Merelbeke. Spannende duels aan het net met eè miniem overwicht van de Nieuwkerkse jeugd (dw) B. EINRONDE De eindronde wordt gespeeld met 16 ploegen: de 12 reeks winnaars de 3 ploegen die in de reeksen met 5 ploegen op de tweede plaats zullen eindigen -t- 1 ploeg, die zal aangeduid worden bij loting. Die éne ploeg is afkomstig uit een reeks met 4 ploegen, én moet bovendien op de tweede plaats eindigen. De eindronde wordt gespeeld volgens de formule van rechi streekse uitschakeling, va gens onderstaand pro gramma: 1/8 finales (16 ploegen) met heen- en terug: tussen 24.2.'83 en 13.3.'83 1/4 finales (8 ploegen) met heen- en terug: tussen 24.3.'83 en 10.4.'83 1/2 finales (4 ploegen), troosting en finale, op 1 dag op neutraal terrein. Baeyens Geerl Rubbens heeft zich op de voorlaatste speeldag verdiend tot kampioen gekroond deels door een overtuigende zege op het Gemeentepersoneel en deels door het algemeen for fait van de beide De Meester- teams. Deze laatsten hebben zich niet kunnen verzoenen met de uitspraak van het Be- roepskomitee waarin besloten werd de uitgestelde terugwed strijd voor de halve finale in de Beker van Zele toch te laten doorgaan op zondag 26 sep- Na vier spannende schiftingszondagen zijn de uiteindelij ke finalisten gekend. De volgende ploegen plaatsten zich voor de grote finale op zondag 26 september 82 1. Pastoor Andriespark Opstal (Herman De Kinder - Johny Tempels). 2. Vrij en Blij Malderen. 3. Meub De Backer Opstal (vice-kampioen in het ver bond van Steenhuffel). 4 en de orgamzerende klub «De Ster Opstal» De trekking en de volgorde der wedstrijden wordt bepaald door lottrekking Deze trekking gebeurt op zat. 25 9 82 om 20 uur in het lokaal van kaatsklub De Ster Al deze wedstrijden hebben plaats in de Stnestraat te Buggenhout-Opstal. en de aanvang is om 13 30 u Kaatslief hebbers, wie het neusje van de zalm-wenst te zien, mag dit zeker met missen' (at) tember. De Meester wou niet ingaan op de uitnodiging van Rubbens om deze wedstrijd te verdagen wegens de onbe- schikbaarheid van een aantal spelers. Het sportkomitee van zijn kant stelde De Meester in het gelijk maar Rubbens ging in hoger beroep en kreeg het recht naar zijn kant. De Meester gaf algemeen forfait. Door deze gang van zaken mag Rubbens nu ook de finale betwisten om de Beker van Zele tegen zijn reeds eerder gekende tegenstander Neyt. Gemeentepersoneel - Rub bens 1-15: Niettegenstaande het moedig verweer van de thuisploeg heeft de huidige leider in de rangschikking zijn overdonde rend meesterschap nog maar eens bewezen. De thuisploeg kwam met verder dan een eer- reddend spel Het overige was een demonstratie van kunde en konditie. Neyt - Van Geeteruyen - Poppe 15-7: In dit treffen was de eerste speelhelft vlug te vergeten Langs beide zijden viel er wei nig te beleven en van keren was nauwelijks sprake In de ze tweede periode was het spelpeil beter wat de opslag betrof Zodoende slaagden de bezoekers er toch in een punt te veroveren. Dit was evenwel te weinig om de thuisploeg van ruyen-Poppe 0-15 (ff), De de derde plaats te verdringen Meester A - Pimpernel 0-15 (ff.) De Meester A - Van Geete- Rangschikking: 1. Rubbens 15 14 1 221 69 40 2. De Meester A 15 11 4 185 115 33 3. Neyt 15 10 5 194 130 30 4. Van Geeteruyen-Poppe 15 10 5 184 150 27 5. Durmen 15 6 9 150 158 21 6 Gemeentepersoneel 15 6 9 122 192 14 7. 't Hoeksken 15 4 11 129 196 14 8. Pimpernel 15 4 11 111 190 13 9. De Meester B 16 2 14 198 223 9 Wedstrljden voor de laats speeldag op zaterdag 3 ij september: Pimpernel - Ne (Eddy De Beule), Rubbens - Hoeksken (Theo Wauten Van Geeteruyen-Poppe - qNu meentepersoneel (Henri 6 eln Paepe). ge' («I rei dei In i Kaatsen, Beker van Hamme Toyota-Le Patrimoine won de derby tegen Groentenhaü met 12-11 en werd kampioen (vh)

De Voorpost | 1982 | | pagina 12