Komen er badmintonterreinen te Oudegem? De stunt van Krak (Bisschop), Lover-Boy (Cooreman), -Lisette (De Petter) en Rubens (De Turck) Oostvlaams Ponyverbond zondag te Sint-Lievens-Houtem Vrijdagavondschutters aan de eer Vrijdag nationale ponykoers te Liedekerke PONYSPORT De Voorpost - 24 9.1982 - 41 BOOGSCHIETEN Tijdens het druk weekeinde van het O.P.V. te Buggenhout en te Zandbergen hebben Krak (Bisschop, Geraardsber- gen), Lover-Boy (Cooreman, Buggenhout), Lisette (De Pet ter, Liedekerke) en Rubens (De Truck, Ophasselt) voor de verrassingen van de twee daagse voor pony's en paar den gezorgd. Een schoner verjaardagsge schenk kon de 18-jarige Peter Boone zich nauwelijks inden ken toen hij met het good old Kwak zegevierend de eindstreep bereikte. Een klas sedraver kunnen wij Krak ze ker niet noemen. Wel ener giek! Een vechtertje van natu re. ledereen gunde dan ook van harte de jarige Peter deze zege. Het moet verder voor onder voorzitter Jozef Bisschop een prettige voldoening geweest zijn toen zijn bescherming van het huis «Krak daar te Zandbergen als laureaat werd gehuldigd. Een mooi moment in een koers die sportief ver liep en andermaal de grote massa lokte. Het Beschermko- mitee en de Sint-Lutgardis- school pakte andermaal uit met een modelorganisatie. Lover-Boy (Cooreman) kon eindelijk eens zijn talent verzil veren. Weken lang joeg Lover- Boy krampachtig die eerste zege na. Voor eigen publiek lukte het eindelijk eens. Verder een pluim voor F.C. Rapid met de gebroeders Van Handen- hcve als noeste werkers voorop. Lisette (De Petter) komt er weer. Na tal van kwetsuren bewees Lisette dat de konditie op peil is. Ook Rubens (De Turck) zorg de voor een verrassing. De mindere goden van de pony- sport kwamen op die manier eens terecht in het zonnetje te staan. (VDV) Uitslagen te Buggenhout Eén jarigen: 1e reeks: 1. Win- dou (Cobbaert, Sint-Ante links), 2. Petula (Wellington), 3. Bliksem (Bisschop) Eénjarlgen: 2e reeks: 1. Alpi nist (Vermassen, Kerksken), L 2. Arrow (Van den Heuvel), 3. Tom (De Wulf) Vlucht 1,10 m.: 1. Microb (Massagé, Schepdaal), 2. Pi- po (Neckebroeck), 3. Marva (Wellington) Draf 1,10 m.: 1. Quick-Star (Elaut, Sint-Lievens-Houtem), 2. Natacha (De Wulf), 3. Blik sem (Bisschop) Vlucht 1,20 m.: 1. Bona (Van Leuven, Oordegem), 2. Anja (Cooreman), 3. Bamine (Op de Cam) Draf 1,20 m.: 1. Blacky (De Wulf, Nieuwerkerken), 2. Fi deel (Vermassen), 3. Fideel (De Wulf) Vlucht 1,30 m.: 1. Lover-Boy (Cooreman, Buggenhout), 2. Lisette (De Petter) Draf 1,30 m: 1. Mistral (Van Bellinghen, Neigem), 2. Voske (Van Zeebroeck), 3. Goni (Van Wassenhove) Vlucht 1,40 m.: 1 Ronny (Ringoet. Sint-Katharina-Lom- beek), 2. Rabby (Van der Mee- ren), 3. Medoppe (Massagé) Draf 1,40 m.: 1. Rosalie (Bos- teels, Buggenhout), 2. Bougie (De Vadder), 3. Dinamiet (Van Wassenhove) Tweejarigen: 1. Kristal (De Wulf, Nieuwerkerken), 2. Boy (De Wulf), 3. Beauty (Versijp) Renpaarden: 1. Mysterieuse (Temmerman, Aalst), 2. Jum bo (De Wulf), 3. Mazurka (Corijn) Driejarigen: 1. Kristal (De Wulf, Nieuwerkerken), 2. Boy (De Wulf), 3. Beauty (Versijp) Vlucht Sulky: 1. Fury (Bae- ten, Teralfene), 2. Sissi (Nec kebroeck), 3. Pipo (Necke broeck) Draf 1,15 m.: 1. Jolita (Bové, Dilbeek). 2. Ducksy (De Vad der), 3. Krak (Bisschop) Vlucht 1,15 m.: 1. Dona (Van Leuven. Oordegem), 2. Cham pagne (Ringoet), 3. Wimpel (De Decker) Draf 1,25 m.: 1. Fideel (Ver massen, Kerksken), 2. Fideel (De Wulf), 3. Blacky (De Wulf) Vlucht 1,25 m.: 1. Lets-go (Neckebroeck, Ninove), 2. Boem (Wellington), 3. Anja (Cooreman) Draf 1,35 m.: 1. Bougie (De Vadder, Haaltert), 2. Goni (Van Wassenhove), 3. Pincky (De Wulf) Vlucht 1,35 m.: 1Rabby (Van der Meeren, Ophasselt), 2. Lo ver-Boy (Cooreman), 3. Medo- pee (Massagé) Draf 1,45 m.: 1. Prins (Ra- man, Wetteren), 2. Dinamiet (Van Wassenhove), 3 Rosalie (Bosteels) Renpaarden (fond): 1. Mys terieuse (Temmerman. Aalst), 2. Jumbo (De Wulf), 3. Ipsy (Joos) Uitslagen te Zandbergen Eénjarlgen: 1e reeks: 1Lies- ke (Van den Berghe, Ninove), 2. Petula (Wellington), 3. Win- dou (Cobbaert) Eénjarlgen: 2e reeks: 1. Alpi- Poneykoersen te Aalst. Zo fier als een gieter met de gewonnen trofee (ad) Zondag 26 september staan op het kermisprogramma van Sint-Lievens-Houtem ook nog pony- en paardenkoer- sen. Vanaf halfdrie wordt het voor de paardenliefhebbers volop genieten van de 22 reeksen verdeeld over draf en vlucht. Het wordt op de renbaan Bockstaele een speciale wed strijd. De laatste punten zijn te verdienen vooi het regelmatig- heidskriterium Het Nieuwsblad - Oostvlaams Ponyver bond met 200.000 fr. prijzen. In de meeste reeksen is het nog volop een nek-aan-nek race zodat de laatste wed strijd voor het punteklassement zeer belangrijk is. Vanaf oktober gaat men op de «nationale» toer. Voor het Iaat3t in dit seizoen zijn alle leden van het O.P.V. nog eens in hun vertrouwde familiaire kring. Onlangs werd nog bewe zen hoe sterk die O.P.V.-familie aan elkaar hangt. Voor eigen publiek zijn Robert Elaut, Norbert De Troyer, Patrick Bogaert en Willy De Maeseneire niet kansloos. Wint een of allen van het hogervermeld viertal, dan zullen de talrijke aanhangers zeker en vast lang aan het feest zijn. De sportliefhebbers van Sint-Lievens-Houtem gaan zon dag vergast worden op een met te missen spektakel. (vdv) mst (Vermassen, Kersken). 2. Arrow (Van den Heuvel), 3. Tom (De Wulf) Vlucht 1,10 m.: 1. Otello (Van Herreweghe, Destelbergen), 2. Santana (De Taeye), 3. Marva (Wellington) Draf 1,10 m.: 1. Natasha (De Wulf) Nieuwerkerken, 2. Quick-Star (Elaut), 3. My Lord (Bisschop) Vlucht 1,20 m.: 1. Milo (De Maeseneire. Oombergen), 2. Anja (Cooreman), 3. Rapido (De Taeye) Draf 1,20 m.:1. Blacky (De Wulf, Nieuwerkerken). 2. Fi deel (Vermassen), 3. Fideel (De Wulf) Vlucht 1,30 m.: 1. Lisette (De Petter. Liedekerke), 2. Don Carlos (De Taeye). 3. Lover- Boy (Cooreman Draf 1,30 m.: 1. Pincky (De Wulf, Nieuwerkerken), 2. Mis tral (Van Bellinghen), 3. Petit- Boy (De Vadder) Vlucht 1,40 m.: 1 Rabby (Van der Meeren, Ophasselt), 2. Ronny (Ringoet), 3. Silverbles (Marquebreuck) Draf 1,40 m.: 1 llsa (Cieters, Appelterre), 2. Charlo (Pop- pe), 3. Filou (Durant) Tweejarigen: 1Boy (De Wulf, Nieuwerkerken), 2. Arrow (Van den Heuvel). 3. Beauty (Versijp) Renpaarden (snelheid): 1 Prins (Raman, Wetteren). 2. Milano (Corijn). 3. Bento- Quick (Gouverneur) Driejarigen: 1. Boy (De Wulf. Nieuwerkerken), 2. Gardinac (Elaut), 3. Kristal (De Wulf) Vlucht Sulky: 1. Jolie (De Backer, Liedekerke), 2. Fury (Baetens), 3. Sissi (Necke broeck) Draf 1,15 m.: 1. Krak (Bis schop, Geraardsbergen), 2. Ducksy (De Masseneire), 3. Dino (Van Herreweghe) Draf 1,25 m.: 1. Fideel (De Wulf, Erpe-Mere), 2. Quintus (Legrand), 3. Petit-Boy (De Vadder) Vlucht 1,25 m.: 1 Boem (Wel lingtor., Ninove). 2. Lets-go (Neckebroeck), 3. Daisy (De Backer) Draf 1,35 m.: 1 llsa (Cieters. Appelterre), 2. Mistral (Van Bellinghen), 3. Filou (Durant) Vlucht 1,35 m.: 1Rabby (Van der Meeren. Ophasselt), 2. Lo ver-boy (Cooreman), 3. Silver bles (Marquebreuck) Draf 1,45 m.: 1. Charlo (Pop- pe, Oudegem), 2. Prins (Ra- man), 3. Bento-Quick (Gou verneur) Renpaarden (fond): 1 Johny- L (Ophalffens, Liedekerke), 2. Milano (Corijn), 3. Calife (Tem merman). Vrijdag 24 september: Liedekerke (nationaal 20 u.) Zondag 26 september: Sint-Lievens-Houtem Zaterdag 2 en zondag 3 oktober: Buggenhout (nationaal - kam pioenschap der kampioenen) VDV De sektor Beveren telde in juni V Jjg m) van dit jaar 620 leden met 33 1&P klubs uit 12 gemeenten. Daar hef8 kamptoerfschap,'""mócht ^.N F L.W.-schutters te Beveren. De Volksbroeders uit Temse wonnen de ploegenschie- gerekend worden op een deel- v' name van 70%, wat een mooi J Kadetten: 1. Nico Audenaert iMp /C jÈ*' Üt~fJBTT (De Meir - Beveren); 2. Patrick u, |T 'P*' H Maes (Sint-Elisabeth - Melse- 1 ïfUtff ff - Leeuw - Beveren). Mi I L aL, Juniors: 1Gunter Van Over- I eËfflRÊÊ tveldt (Bijlvrienden - Beveren); fKÊÊmmtJmKnf aBS-25! bastiaan - Beveren); 3. Ronny JUSKÉl jH De Jonghe (Moedige - Be- Dames: 1. Ann Van Hóeywe- 'fqÈnBk ghën; 2. Marie-Louise Van Goethem (Waterbak): 3. Maria H Cool (Oude Schutters - Haas- WfÊKÊÊtw^ÊÊÊÊÊtÊ donk); 4. Josefine Van Cleef (Cambrinus - Kruibeke); 5. Do- ra Van Acker (Waterbak - Bazel). 60-Plussers: 1. Amandus Thielemans (Herleving - Kiel- drecht); 2. Carolus Cole (Sint- Elisabeth - Melsele); 3. Albert Meersman (Ons Vermaak - Temse); 4. Cyriel Hagemans (Ons Vermaak - Doel); 5. Ar- mand Scheers (Herleving - Kield recht). Koningen: 1Etienne De Bou- verie (Fillekens). Kleine vogels: 1. Freddy Claessens (Rubensvrienden - Kruibeke); 2. Frans Peirsman (Oude Schutters - Haasdonk); 3. Marie-Louise Van Goethem (Waterbak - Bazel); 4. Alex Peirsman (Ons Vermaak - Temse); 5. Pros Van Hoey- weghen (Vrijschutters - Steen dorp). Hoogvogels: 1. Dirk Jans- sens (Ons Vermaak - Temse); 2. Wiily Smet (Wintervreugd); 3. Etienne De Bouverie (Fille kens); 4. Wally Goeman (Fille kens); 5. Luc Van Vlierberghe (Scheldevrienden - Steen dorp). Per ploeg: 1. Valkbroeders met Patrick Polfliet, Willy Mae- revoet, Marcel De Meyer, Ed dy De Cleen, Sylvain Roeland en Walter Van Bogaert; 2. Ru bensvrienden; 3. Ons Ver maak - Temse; 4. De Fillekens - Beveren; 5. Rubensvrienden; 6. Scheldevrienden en Vrij schutters uit Steendorp; 8. Rechte Schutters - Verre broek; 9. Pr. Bijlvrienden; 10. Hemelshof. N.a.v. de trofee koning der koningen werd een afvaardiging van de liggende wipmaat- schappijen ontvangen op het gemeentehuis van Sint-Gillis-Waas (Iv) yi smuut nmm Gentil Dossche uit Sint-Gillis-Dendermonde, lid van «De Filosoof» uit Oudegem. werd te Beveren de achttiende kampioen van België op de liggende wip naar kleine vogels. Van de meer dan 400 deelnemers was hij de enige die telkens raak trof. Paul De Haeck, ook van «De Filosoof» uit Oudegem won in de voormiddag het kampioenschap van Beveren hoog spel (v) B.N.F.L.W. schutters te Beveren. Alle individuele titels op één foto (Iv) Vrijdag 24 september om 20 u wordt de laatste avond- koers voor pony's en renpaarden georganizeerd op de renbaan 't Lindeken, te Liedekerke Stilaan weet men hoe het er aan toe gaat op zo n avondkoers. Een aparte sfeer die steeds een pak toeschouwers naar de renbaan lokt. Alle liefhebbers van om het even welke federatie knjgen startgelegenheid. (vdv) BADMINTON Elke vrijdagavond komen in het Sint-Niklase rekreatieoord De Ster de wipschutters bij elkaar voor zogenaamde oe- fenschietingen. Het is vooral onder impuls van pud-wcreld- kampioen Theo Verscheuren geweest dat deze vrijdagse bezigheid flink wat belangstel ling meekreeg. Toen Jozef Van Goethem nog een duw aan de kar kwam geven, was men voorgoed vertrokken. Stil aan ontstond zo een groep trouwe vrijdagavondschutters. die echte liefhebbers werden. Men stelde als enige voor waarde dat de deelnemers aan deze oefenschietingen moesten aangesloten zijn bij een of andere hogewipmaat- schappij. De hoofdbedoeling was de wipschutters een idea le training te bezorgen. Het zal allicht niemand ver wonderen dat deze vrijdag avonden spoedig uitgroeiden tot een wekelijkse verbroede ring. Verschillende maat schappijen van het Waasland voelden er zich thuis Een wedstrijd onder vrienden kon op de duur niet meer uit blijven. Dat is ondertussen ook gebeurd. Het werd een pracht van een apoteose. waarbij Ro- main Baert van Sint-Niklaas Smt-Sebastiaan zich de beste toonde voor Roland Geyssens van Temse. Julien Beyssen van Temse. Guido Mertens. van Sint-Niklaas Sans Peurs en Denis De Dapper, ook al van Temse. N.F.L.W. sektor Beveren. Nico Audenaert, kadetien- kampioen en Gunter Van Overtveldt, kampioen bij de juniors Iv ten q Nu de bouw van de sportschuur te Oudegem zijn D eindfase nadert wordt op het dossier van BLOSO gewacht om de belijning aan te vatten. Onmiddellijk (a) reist in sportmiddens de vraag welke sporten wor den toegelaten. in dit stadium is badminton steeds het zwart schaap, omdat volgens de bevoegde instanties het nog niet populair is. De sporthallen in Sint-Gillis en Appels hebben in de praktijk bewezen wat de gevolgen van dit beleid zijn. Sint-Gillis waar negen tot twaalf terreinen kun nen worden geplaats heeft er slechts drie en Appels even eens drie i.p.v. vijf. Gevolg hiervan voor de klubs is een grote noodzaak aan zeker zes speeluren in de week die echter niet vermijden dat op drie terreinen maximum 12 spelers kunnen oefenen, wat enkelspel al uitsluit, en lange wachttijden doet ont staan. Het dringt ook aan de klubbe- sturen een leden beperking op, wat meer maandenlange wachtlijsten schept. Voldoende terreinen zijn dus een grotere noodzaak dan ve le uren al zijn vier speeluren per klub toch een minimum! Te Dendermonde en in fusie gemeenten zoals Oudegem heeft het schepencollege te vens een uniek zalentarief ge- kreëerd waarbij het badminton tijdens het zomerseizoen 130 fr. per terrein en in de winter 160 fr. betaalt. Wil een klub vermijden dat een lid 6000 tot 8000 frank per seizoen van elf maanden moet betalen, zonder rekening te houden met materiaal en kle dij, is ze verplicht weinig uren te nemen. Een wijziging van dit onspor tief beleid zou het allereerste agendapunt voor de nieuwe sportschepen na de gemeen teraadsverkiezingen moeten zijn Sporthal Oudegem De sportschuur te Oudegem met een zaaloppervlakte van 42,03 op 24,16 meter volgens de technische diensten te Dendermonde. wakkert de hoop in vele badmintonharten aan. Komen er terreinen en hoeveel? Geleid door geruchten dat in eerste instantie geen terreinen voor badminton kwamen en later dat er slechts drie worden voorzien, bereikte ik na enkele doorgeeftelefoontjes in onze provincie de heer M Van Es pen van BLOSO te Brussel, die mij uiterst vriei delijk te woord stond. BLOSO Bladerend in betreffend dos sier verklaarde de heer Van Espen dat zijn diensten uitslui tend werken aan wat men een «plein-projekt» kan noemen Dit omvat een schematisch in plan brengen van de belijning van alle terreinen van handbal, zaalvoetbal, tennis, volley (2) en basket eveneens twee ter reinen. Zodanig dat een chaos verme den wordt. Op mijn vraag of badminton er komt en op hoeveel terreinen, antwoordde hij dat oorspron kelijk mijn sport met voorzien was omdat men met weet of te Oudegem hiervoor wel inte resse bestaat Later bleek dit toch overdreven en werden drie terreinen getekend. Mijn reaktie dat met enkel in woners van Oudegem maar mogelijk ook bestaande klubs naar deze sportschuur zullen muteren indien de volledige zaaloppervlakte voor zes ter reinen wordt benut, zette hem tot nadenken BLOSO tekent dus het lijnen spel maar het Schepencollege alleen beslist over de uitvoe ring en het aantal terreinen Ten slotte beloofde hij een gunstig advies aan mijn voor stel in zijn rapport aan de stad Dendermonde te geven Dendermonde Terug dus waar mijn speur tocht begon: de technische dienst te Dendermonde De stadsarchitekt aanhoorde ge duldig mijn argumenten. On gelukkiglijk kon hij echter mets bevestigen Wel vond hij het noodzakelijk een brief te schrijven aan het schepencollege en dat verdikt af te wachten Nochtans is een beetje spoed aangeraden, want eenmaal het plan en rap port van BLOSO ter stede 'B.N.F.L.W. sektor Beveren. Al de winnaars van het kampioenschap 1982 (Iv) aangekomen, zal daar waar schijnlijk nog weinig aan wor den veranderd. Hopen nu maar dat de nieuwe schepen van sport vlug het zalentarief zal veranderen en van de aanwezigheid van een gespecialiseerde firma in belij ning te Oudegem gebruik zal maken om zes terreinen in een halve zaal van de sporthal te Sint-Gillis aan te leggen Dit zal veel problemen voor de verantwoordelijke van de sportdienst voorkomen en een gelijke verdeling van terreinen en sporthallen per gemeente in de hand werken. (L.C.) Denderwindeke won het kampioenschap van België van ploegschieten op de Staande Wip. Ze werd ontvangen op hel gemeentehuis van Sinaai (Iv) B.N.F.L.W.

De Voorpost | 1982 | | pagina 13