V Jules Christiaens uit Zele: Quiévrainspeler op hoog niveau! Urbain Vermeiren uit Berlare: Stervliegers uit Noyon en Quiévrain Familiale sfeer en rekreatie troef bij «Tennisklub Zonder Vrees» in Lokeren DUIVEN VOETBAL TENNIS 42 - 24.9.1982 - De Voorpost dubbeld tegen de oude duiven. Op 9.5: oude: 1*, jaarlingen 1*; op 16.5: oude: 1*. jaarlingen: op 23.5 gemist op 30.5: oude: 2*. jaarlingen: I n op 6.6.: oude: 2", jaarlingen 1'; I op 13.6: oude: 4*. jaarlingen I 2*; op 20.6: oude: 7', jaarlingen: 7' op 27.6: oude: 3', jaarlingen: Wü 2' op 4.7: öude: 2jaarlingen: 1 op 11.7: oude: 1*. jaarlingen: op 18.7: oude: 1°, jaarlingen 3° Naast die individuele uitschie ters kwam het hok Urbain Ver- meiren tijdens het seizoen 1982 ook tot een kollektief aa9 sterke prestatie. Ondanks hij Wa; meer dan tevreden is over zijn boe seizoen en de prestaties uit Quiévrain en Noyon, blijft hij I zijn voorliefde voor de halve fond niet onder stoelen of banken steken BENO FC Lutterzele (ks) Je groentenboer uit de Wipakkerstraat te Berlare heeft altijd de naam gehad een zeer sterke halve- fondspeler te zijn. De zaterdaglossingen van de boven Parijs vluchten staken ook bij Urbain serieuze stokken in de wielen. Beroepshalve moest hij het halve-fondspel terzijde laten en probeerde het dan maar uit Noyon en gedeeltelijk uit Quiévrain. Op die vluchtlijnen was hij er direkt bij, zodat we kunnen concluderen met een gezegde, dat goede wijn geen krans hoeft. ning om zijn duiven te zien komen. Bij hem is het dan ook de gewoonte dat alle beschik bare weduwnaars worden in- gekorfd. Ook degenen die er regelmatig eens naast vliegen. Dat is goed voor de maat schappij redeneert hij. De twee dagen, die hij thuis is, maandag en dinsdag, is hij zeer vroeg in de morgen pa raat om eens op de hokken te gaan rondneuzen en te obser veren naar de gezondheids toestand. De uitwerpselen zijn voor hem de barometer van de konditie op het hok. Tijdens ons bezoek bij Urbain werden we gekonfronteerd met een kolonie die hoofdza kelijk steunt op de kwaliteit van de duiven. Urbain Vermeiren moet fel gebeten zijn door de duivenmikrobe. om te blijven volhouden. Hij vertrekt iedere woensdag naar Wallonië om er zijn zaak te runnen en hij komt pas de zaterdagmiddag terug. Hij is volledig afgestemd op de hulp van verzorger Henri /ermeiren, iemand uit de buurt die honderd ten honderd meeleeft met de kolonie van Urbain. Hokken kuisen en de vliegers gezond houden is zijn dagelijkse bezigheid. Urbain neemt de zondag als ontspan- Alleen kwaliteit telt De afstamming is primordiaal bij Urbain en hij heeft er dan ook voor gezorgd dat er in zijn kweekren bloedstromingen aanwezig zijn, die hem toela ten een vliegkolonie te vor men, die zich op de prijsvluch- ten kan klasseren. De basis is gestoeld op de drie rassen Jules Van Driessche Strijpen. Jos Kempeneers Nieuwkerken en de gebroe ders Heirman Berlare. Uit die duiven kruistte hij zich een eigen stam, die hij later aan vulde met herkomsten als Omer Van den Balk Kampen hout, Achiel Leus Lede, Dom. Roelandt Lede, Piscador Le de, Remi Van Damme St.- Amandsberg, Gilbert Van As- sche Zele. Urbain houdt het bij de gewo ne speelwijze. De weduw naars worden half januari bij elkaar gezet en achteraf op nieuw gescheiden om voor het speelseizoen nog eens gekop peld te worden en na 10 dagen broed gescheiden te worden. Voorbehoedend raadpleegt hij Urbain Vermeiren uit Berlare mag rekenen op verzorger voor en na het seizoen de Henri en op zijn kleindochter om zijn duivenhok in het duivenarts en voor de rest oog te houden (bvw) tracht hij door een goede ver zorging de ziektekiemen weg te houden. Urbain is van oor deel dat de gezondheid de duiven doet vliegen. Volgens het seizoen wordt de voeding aangepast en gerst is het bes te bindmiddel. De kracht en de sterkte van het hok Urbain Vermeiren was ons voornamelijk opgevallen toen we de uitslagen van 9 mei 1982 bespraken en op onze uitslagentabellen zijn naam vier keer als eerste prijswin naar dienden te noteren. Voor ons geen alledaags feit Te Berlare in De Toekomst lukte zijn jaarlingcrack twee eerste prijzen uit Quiévrain zowel te gen de oude als in zijn eigen kategorie. Op dezelfde dag klokte hij met twee verschillen de duiven de eerste prijs uit Noyon met een jaarling en een oude duif. Drie verschillende duiven van één en dezelfde kolonie die de eerste prijs vliegt, daar moet kwaliteit zit ten, was onze redenering. Als we dan de afstamming ontle den kunnen we niet anders dan bevestigen dan dat het inderdaad zo is. Dat duiven die vroeger goed waren op de halve fond het ook nog elders kunne, kreeg zijn beslag bij kampioen Ver meiren. Zijn ouden, een kombinatie V: Van den Balk x M: Kempe neers. Heirman, een duiver van 75, was de blikvanger Bo ven Parijs en dit seizoen vloog hij 13 prijzen van 13 inkorvin- gen uit Noyon in samenspel Lede-Wanzele. Op 17/4: 43'; op 24/4: 4"; op 21 5: 5'; 9/5: 9"; 16.5: 3'; op 23/5: 37°; 30/5: 3°; 6/6-: 3* 13/6: 4T; 20/6: 7'; op 27/6: 18*; 4/7: 27" op 11/5". Urbain die geen regelmatige Quiévrainspeler is begon te Berlare met een jaarling de 424/81een zoon uit De Bijter, één van de stamduiven van de kolonie en de aanloop was bepalend om hem op Quié vrain te houden, waar hij van 9 mei tot 18 juli 10 eerste prijzen vloog. Zijn palmares is zeker de moeite. Hij werd telkens ge- seizoen, zodat hij als duiven melker stilaan naar de 1000 eerste prijzen gaat. Een getal om van te duizelen. Fllosoof-prlmus Momenteel dweept Jules met de resultaten van de Filosoof, een uitzonderlijk vlieger, die pas jaarduif is en in twee sei zoenen reeds- 20 eerste prij- Voor de prestaties van Jules Christiaens op de Quiévrainvluchten hebben wij altijd al een beetje ontzag gehad. Wij kennen veel hokken die jarenlang aan de top van hun specialiteit staan, maar de een of andere keer een mindere periode doormaken. Jules Christiaens staat reeds 30 jaar op de hoogste ladder van Quiévrainvluchten In zijn streek. De Zeelse kampioen legt zichzelf een stipte verzorgingsproce dure op, maar hij heeft een broertje dood aan uitslagen bijhouden. De tegenspelers zijn echter de beste getuigen om de Chris- tiaens-hegemonie te bevesti gen. Het valt niet te loochenen dat Jules als duivenmelker misschien wel zo hoog staat als de kwaliteiten van zijn sterk snelheidsras. Hij heeft het in de vingers zo men wel eens pleegt te zeggen. Hij laat niets onverlet om door verzorging zijn kolonie gezond te houden en hen in ideale omstandighe den op de vluchten en op de kweek voor te bereiden. Pri mordiaal is lucht, licht en ruim te. Jules zal liever een vlieger minder houden, dan het risico van overbevolking te lopen. Het is niet makkelijk om een nlaats te verwerven op het weduwnaarshok aan de Gent sesteenweg. Een eerste prijs vliegen is nog geen certitude. Een duif moet bewijzen, dat ze tijdens de vliegperiode regel matig en zelfs konstant in de kop kan vliegen Het is voor Jules gemakkelijk redeneren als men keuze heeft uit kwali teitsvliegers. Het is misschien ook een reden dat hij het blijft volhouden. In zijn ploeg zit er nooit een zwakke schakel door zijn ruime selektiemogelijk- heden. Het seizoengemiddelde ligt sedert dertig jaar zowat om en (christiaens uit Zele poseert met zijn «blauwen rond de 30 eerste prijzen per filosoof» (bvw) zen naar huis vloog. In de najaarsvluchten komen er op nest misschien nog enkele bij. Het is een produkt uit en zoon van de «Ouden Blauwen» van 1969, gekoppeld aan een dui- vin van Gerard Van der Hey- den uit St.-Gillis-Waas. Het bloed van de «Ouden Blauwen», een fantastische vlieger tot 1977 en nog betere kweker, loopt als een rode draad door gans de stam Jules Christiaens. Het fundament waar Jules in dertijd zijn kolonie opbouwde is zeer smal. Hij beperkte zich tot duiven afkomstig van Van Hauwermeiren Lede, R. De Vos Zeveneken, Van Herck- Bergmans Alsemberg en voor enkele jaren kwam er een dui- vin van Staf De Wilde uit Lo- christi en een koppel Duivin- nen van Gerard Van der Hey- den uit St.-Gillis Waas bij. We moeten er geen tekeningsken bijmaken om te vertellen, dat Jules dus een fervent voor stander van familiekweek is Hij heeft zijn blauwe-lijn uitge bouwd tot een kompleet dui- venras, waarbij snelheid pri meert. In zijn lange loopbaan heeft hij al veel cracks gekweekt, maar voor het moment heeft hij de mond vol over de resultaten van zijn «Filosoof» en mis schien wel terecht Een duif, die na twee seizoe nen reeds 60 prijzen won, waarvan 20 eerste prijzen ver dient wel die status. Als jonge duif werd de «Filosoof» 18 keren ingekorfd en nooit mistte hij. Hij won 28 prijzen waaron der 7 eerste en 18 keren in de eerste tien. Op het einde van het seizoen werd hij uiteraard gedubbeld tegen jaarlingen en (of) oude duiven. De «Filo soof», kreeg zijn naam mee, niet om zijn prestaties, maar wel door zijn gedragingen. Als jonge duif, kon Jules pas na het vluchtseizoen uitmaken of het een duivin of een duiver was. Hij zat ganse dagen te filosoferen op het planksken, maakte geen enkele aanstal ten om te paren, maar iedere zondag was hij paraat om te vliegen. Voor Jules was het een filosoof, met grootse da den. Als weduwnaar, kwam hij aanvankelijk moeilijk op gang, maar eens hij de draai te pak ken had, stond er geen maat meer op. Gelukkig voor de tegenstrevers, liep hij, in tegenstelling met zijn andere weduwnaars, niet gemakkelijk binnen. De reden was moeilijk te achterhalen. Wel kwam Ju les tot de vaststelling, dat wan neer hij de laatste drie vluch ten de drinkpot, die juist voor zijn woonbak stond opgesteld wegnam, de Filosoof niet meer verlette Tot het weduwnaars seizoen werd hij 18 keer inge korfd en mistte geen enkele keer Hij won 13 eerste prijzen, 8 tweede prijzen en verder nog een tiental keer in de eerste tien. Kwaliteit primeert op kwanti teit Jules Christiaens is groots van daden, maar met van aantal duiven Hij beschikt over vijf koppelkwekers en dit seizoen had hij 15 weduwnaars: 9 ou de en 6 jaarlingen. Hij is voor stander van zeer lichte kost. Voor het vluchtseizoen bren gen de weduwnaars twee ron den jongen groot Het is pas De heer F. Aertgeerts, verantwoordelijke propagandakommissie O.-VI. K.B.D.B., overhandigde een check van 20.000 fr. aan de heer Heyninck, voorzitter O. C M. W. Sint- De: Niklaas ter gelegenheid van de ingebruikname van het nieuwe duivenhok rustoord qoo «Populierenhof» Nieuwerken-Waas. in aanwezigheid van de heer Hellemans A, adm. de direkteur rusthuizen O.C.M.W., Zr. Gratienne en enkele fervente duivenliefhebbers van spel het rustoord. izaal ploe wor van geK de Astt Rafi daa stee kers volti kan Een star bon voo mer gen klut hen op het derde broed dat ze op weduwschap gaan. De reden is te zoeken in het feit dat de jonge duivers moeten overge- wend worden van zijn jonge duivenhok, dat bij zijn zoon Frangois staat opgesteld. Om de jaarlingen hokvast te ma ken zijn twee nesten jongen noodzakelijk. Sommigen be weren, dat het nadelig is voor de vliegprestaties, maar het palmares van Jules, als be wijsmateriaal, wordt het tegen deel bewezen. Ondanks de jarenlange volge houden kampioenenstijl als Quiévrainkampioen houdt Ju les niet van hoogdravendheid en nog minder van publiciteit. sfeer waarin deze wedstrijden verlopen zijn. De klub nam ook deel aan ontmoetingstomooien met Keerken Eksaarde en ITC Wachtebeke om de vriend schap tussen burenklubs te bevorderen. Ook een geslaag de barbecue voor ongeveer 100 aanwezigen zorgde er voor dat vriendschap in de klubrangen geen ijdel woord was en is. Oprichting vzw Natuurlijk moest ook verhol pen worden aan de fiskale pro blemen Marc Van Driessche kon niet beter geplaatst zijn om te weten dat ze met de «mannen van 't Hoeksken» in orde moeten zijn Guido Van Hemelrijck werd aangespro ken en gevraagd het fiskaal .statuut te regelen Onder zijn supervisie werden de laatste financiële puntjes op de i ge zet. Vóór het ontstaan van de vzw werden leden gratis aan vaard. Hierin moest wel nood gedwongen verandering ko men. Er diende een zeker lid geld betaald om aan de gelde lijke problemen te kunnen vol doen In juni werd de klub off cieel VZW Tennisclub Zon der Vrees Bestuurs- en werkende le den kleven liefst geen titel achter hun naam Uitbaters en eigenaars Berla Naenen en Jean De Vreese staan borg voor een perfekt en gastvrij onthaal. Guido Van Hemelrijck bereddert de admi nistratieve geplogenheden met als sekretaris Marc Van Driessche. André Michiels is de organisator van de techm- FC Gijzegem (ks) Chou De Bleeckere maakt het mooie weer bij Lutterzele sche kant van de zaak. Met alles wat onderhoud en tech niek te maken heeft is hij be trokken. De manager van de klub is Rony Van Bruyssel Hij heeft wel met de allure en omvang van een Alois De Rijcker maar zijn taak is minstens even goed volbracht. Hij wordt hier bij uitstekend bijgestaan door Erwin De Block. Op 2 oktober richt de klub een dubbeltornooi in voor de le den Toeschouwers kunnen zich dan komen vergewissen van de familiale geest waarin aan rekreatiesport gedaan wordt. Tennisklub Zonder Vrees is een voorbeeld op dat gebied. André Hij is de melker, die uiteraard De graag wint, maar er de ge- Ron noegdoening aan heeft, om Verl tussen de mensen te komen blai en tussen pot en pint een De i boompje over het duivenspel zoo op te zetten. Hij is en blijft de Een duivenmelker met de pet kwa BENO bes: die huic drift. Op een maandagavond, pre cies twintig vóór acht, werd ineens beslist een tweede ter rein aan te leggen Met man en macht werd er dezelfde avond nog tegenaan gegaan Voor de groenten en ae plan ten die zich op deze plaats bevonden had men vlug een oplossing en in één week a.u.b. lag het plein klaar. Een paar dagen later de fijne top laag erop. ledereen mocht te recht iedereen feliciteren. De ze mensen hadden bewezen dat door kameraadschap en eensgezindheid mets onmo gelijk is. Op één dag werd 75 ton fijne toplaag opengevoerd, om «travauxwerkers» jaloers te maken. Het ledenaantal steeg naar 104 waarvan er 70 regelmatig twee- a driemaal per week komen tennissen. Momenteel groeit de wachtlijst van geïnteresseerden ziender ogen aan. De inrichters kleven het «bordsysteem» aan ieder lid krijgt zijn nummer en kan dat op het bord naast datum en uur plaatsen. Zo verloopt de programmatie en veldbezetting vrijwel zon der problemen. De bestuursleden van Tennisklub «Zonder Vrees- uit Beveren (dm) Klubkampioen volgens zelf p opgestelde regels «Zonder Vrees» is geen kom- petitieklub. De nadruk wordt op rekreatie gelegd De regels worden dan ook in die zin aangepast. Over een periode van bijna drie maanden werd I een klubkampioenschap afge- J haspeld Erwin De Block werd p kampioen bij de heren. Moni- I que Stevens bij de dames en Eddy De Vijlder bij de jeugd Ze zijn fier op die titels maar beklemtonen de sportieve Het is ongelooflijk in welke korte tijd «Tennisklub Zonder Vrees» aan de Eyermanstraat 38 «uit de grond werd gestampt». Bovendien mag het prat gaan op een uitstekende akkomodatie. Schooldirekteur Van Wulpen van het Konink lijk Atheneum was de feitelijke aanstoker. Hij is de gebuur van Jean De Vreese en Berta Naenen. Van Wulpen was gek op tennis en raasde het hoofd van Jean en Berta aan flarden, want zij bezaten de nodige grond. Zij werden enthousiast voor de gedachte. Een paar maanden later is de klub een feit, en wat voor een... Eens de grond ter beschik king, verliep alles aan een ra zend tempo. Jean kende Rony Van, Bruyssel. Deze had de nodige ervaring op gebied van aanleg van tennisvelden. Ook Marc Van Dnessche stak di rekt de handen uit de mouwen. André Michiels wilde zeker met onderdoen en samen nrö de praktische kant van de zaak aangepakt. Uren en ••ren vnje tijd werden opgeof ferd. Het werd een gevecht ngen de tijd en tegen de vijfels van Jean De Vreese. Jean bleef met vraagtekens rondlopen en moet menig maal, in stille momenten, ge dacht hebben waar ben ik aan begonnen'' Trouwens de naam «Zonder Vrees» is ont leend aan de eerste twijfels van de eigenaar-uitbater Maar Jean had gerekend zon der het dynamisme van zijn vrienden. In een mum van tijd kwam het tennisveld klaar en werden de eerste wedstrijden onder elkaar gespeeld Na een informatievergadering in café Francochamps werd besloten op 1 mei een vriendentornooi in te richten. De bedoeling: elkaar leren kennen in een gemoedelijke en ontspannen sfeer Meer en meer aanbod en een tweede terrein Meer en meer mensen begon nen zich voor de klub te inte resseren. Door een systeem van gezinskaarten kwam voor al het familiale aan bod Het werd een overdonderend suk- ses! Steeds meer aanbiedin gen stroomden binnen. De twijfels bij Jean hadden onder tussen al geruime tijd plaats gemaakt voor laaiende geest-

De Voorpost | 1982 | | pagina 14