Hoge Vesten... uur uw kat niet naar Braderij Kattestraat te Aalst ifón kennismaken met «Den Aschranten Lokereir» Ga jij ook naar Wimbledon- tennistornooi op Aalsterse Nieuwe krachtbalploeg te Buggenhoui Aalsterse Immer fit klub De Voorpost - 24.9.1982 - 47 Hoge Vestenkermis zorgt volgend weekend ander maal voor vier dolle dagen. Ajuinboer Albert Verbe- stel, Melanie Stuyver en Richard Amant staan sa men met een hele staf er weer voor in dat leute en plezier er hoogtij vieren. Met uiteraard volks amuse ment in een uniek kader. In een straat waar iedereen meedoet en waar men zich uitleeft op nog echte Oilj- sterse wijze. Op 25 september wordt de openluchtmis er te 9 uur opgedragen door De ken De Vos. een vriend van de Hoge Vesten. Met een receptie wordt dan te si. Tijdens de opendeurdagen mochten de allerjongsten op een grote steeds piepende 10 uur de kermis geopend 2?or zitten, (per) en 's avonds, meer bepaald te 20 uur stappen de buren in oude klederen op achter 'gg 'ÉÊÊÈt de muziekmaatschappij. Op zondag 26 septeber is er ijzj W-é JÊtÈm^ WÊr WË>te 10 uur keuring van de versierde huizen en volgt te 13 uur een Breugheliaanse smulpartij, ieder aan eigen tafel. Kinderspelen en ta pijttekenen zijn aktiviteiten voor de namiddag en te 15 uur is er een speciale uitga- P ve van het tennistornooi Lokeren. Een kabel die te laag hing zorgde voor enige problemen. Toen de toren van de kerk er onder door moest, bleek dat niet te gaan. (md) Naast de reeds gevestigde klubs uit Buggenhout, Opdorp, Opstal en Malderen krijgt Bug genhout er een vijfde bij. Om dat het jeugdig talent van KBC Opstal tijdens het vorige sei zoen weinig of geen kans kt. Tijdens de opendeurdag bij de politie kon je niet alleen de cellen bekijken, maar "Vlf ,ani°?elf1a| °P t als herinnering je vingerafdrukken mee naar huis nemen, (per) den„ ges||ch, "W(llried9eMa"; naert. huidig voorzitter en se- kretaris Werner Brusselmans. meenden dat er nu genoeg in het reserveteam was ge speeld. Toen die reserven ook nog kampioen speelden in hun reeks, meenden zij dat het lang genoeg geduurd had. Zo kwam een splitsing tot stand. Momenteel heeft KBC De Ho ge Linden - Opstal acht spe lende leden de uittredende kampioenen Wemer Brussel mans (linker-vleugel). Peter De Cooman (achterman), Wil- fried Mannaert (barrageman), Piet Van Riet (achterman en rechtervleugel) en Ronny Ver- eecken (rechtervleugel), de jongste speler Rudy Veree- cken is nog scholier en is ook een rechtervleugelspeler, ter wijl er twee aanwinsten zijn van KBC Buggenhout: Nico De Rouck (linkervleugel) en Rudy Wauters (barrageman en rechtervleugel). De verwachtingen van deze pas gestichte klub liggen uiter aard niet zo hoog. Met een plaatsje in de eerste vijf is ze al zeer tevreden. Volgend jaar moeten er wel nog enige verse krachten bijkomen om aan de top van derde afdeling C te kunnen meedraaien <Dekeng Kattestraat», de oudste van Aalst, organi- milie De Mot, de «vaarten- land» midden een drukke, I haar jaarlijkse braderie op vrgdag 1, zaterdag 2 en flikkers» van de straat die hooggekwoteerde handels- ndag 4 oktober. Zondag 3 wordt daarbij een echte op zekere dag met bed en straat. Niet gekompen- Jag- al door het plafond zakten, seerd dooi" de natuurlijke n a de stovenwinkel binnen. charmes van Madame Céci- i o^er samenwerken Steeds crescendo le mo(1jste ®1eiding tot de stichting De Kattestraat zou toon- Nieuw leven na de oorlog m° 'S C Q;de eerste handelsdeke- aangevend blijven. De pe- Uiteraard zette de oorlog Vernieuwing 6.e Aalst was de versie- node van de gaspitjes werd een domper op alle festivi- Met Deken Frans Steen- 13_ van de Kattestraat ter er afgesloten en uitgere- teiten doch in 1951 blies haut die. een korte onder- 10-genheid van het Eucha- kend deze straat kreeg de Deken Jozef Van der Vorst breking niet te na gespro- 7-»ch kongres van 1928 eerste elektrische straatver- opnieuw leven in de aktivi- ken. het roer dertien jaar in rbij Jozef Arijs die de lichting. teiten van de Dekenij. Wel handen hield, kwamen er 4->eerste Deken zou wor- En het ging steeds cres- kwam er éénrichtingsver- de eigenhandig genaaide 4-en de dynamische Pier- cendo. j^j. jn jg straat waartegen rood-witte dekenijvlagge- 3-De Winter hun beste Er kwamen een kindercor- men zich, zonder sukses tjes en in 1969 nam Deken 3-jtje voorzetten. Onder so en zandtapijt in het jon- evenwel, heftig had verzet Jozef Van den Steen de 4[jls van Alfred Kelders gensweeshuis en een deke- doch een paar jaar later scepter over. 2. André Blancquaert nijvlag, geplaveide voetpa- trok voor de eerste maal Vernieuwing drong zich m er dan ras de eerste den oranje-rode bevlag- een muziekmaatschappij op, doch de middelen ont- gjerie geopend met liefst ging en spandoeken. door de feeëriek verlichte braken. 2_ daverende kanon- 't Was de periode dat men straat. Het door de stad opgelegd 6-lten- «op zijn lappen» kon gaan In 1963 gingen de laatste verbod nog met de karna- 4-le Kattestraat zag men bij Mathilde van den Boe- Oudjes het oudevrouwen- valstoet door de Katte- 3- in dat handelaars er renhandel, «zot» doen in huis in de Kattestraat uit straat te trekken werd de 3-r zouden bij varen sa- de Ritz, bij Angèle en wat aanleiding gaf tot het volk die van de Dekenij D-* te werken dat mekaar Louis de «hof van Valen- volledig vervallen van het Kattestraat de meest aktie- ekonkurreren. Via bra- cia» gaan bezoeken waar pand, later nog geaksen- ve van Aalst zou maken, eën in de verschillende bomen in de Andaloesische tueerd door de brand die De straat van Fred Kei len zou de verkoop ge- slaapkamer groeiden of ge- de H. Geestkapel in 1979 ders, die toch aan de basis uleerd worden. woon meeleven met de fa- teisterde. Een «niemands- lag van deze stoet, kon niet 0-C afgelegenheid van een jubileum... over het hoofd worden ge zien... Onder zwarte pro- testvlaggen en rond de symbolische lijkbaar ge schaard ontstonden ware vriendschapsbanden, nog nauwer toegehaald tijdens het «Kattemaal». De realisaties van de laat ste zeven jaar zijn fel uit eenlopend. Een nieuwe verlichting «met kattekoppen». karna- valhumor met de «seksboe- tiek», het planbureau, de kapel, «in het jaar 2000». 't zwart schaap van de karna- valstoet, de historische vlaggen van de wijk (van- aan de Kattestraatpoort, van de «catte», een aarden dam met vlechtwerk ver sterkt en van een lijder aan melaatsheid, een leproos), de gendeksteen van Fred Kelders, de tentoonstelling van werken van Prins Karei stuurde die dan ook zijn kat, en last but not least het eigen betaalmiddel in de Kattestraat, «de catte». Momenteel bestaat het be stuur van de organiserende Dekenij uit Deken Jozef Van den Steen, ondervoor zitter Eugène Appelmans. sekretaris Jo Cleymans, feestleider Mare De Jode en bestuursleden José Ag- neessens. Luc Camu, Staf De Clerck. Johnny Hae- leydt. Karei Mussche en Walter Reyghler. Ploeg die dit jaar ook instond voor de organisatie van een pron- delmarkt op de wijde par keergelegenheid aan de H. Geestkapel. Met Peper- en De Ridder straat inkluis en de hoek met de Vrijheidstraat telt deze Dekenij een zeventig tal handelszaken en is er parkeergelegenheid voor een 30-tal wagens in de Pe perstraat. een 150-tal bij de Kapel en een 200-tal op het Esplanadeplein. Na de braderij volgt dan nog de «Week van de Wol» met tal van attrakties in een grote feesttent. 0 onafhankelijke stadskrant voor groot-Lokeren is aan zijn vijftigste nummer toe. De 7 £vers verwachten geen lofbetuigingen, zeker niet. Ze staan nu niet bepaald in de 9 it van de gevestigde partgen. Toch werken ze verder op hun bepaald stramien. 10 iewerkers die vastgeroest zaten aan een zekere denkwgze konden niet voldoende 10 >elheid aan de dag leggen en verlieten het schip. Nieuwe kwamen erbg die trachten de 4ogie van de stadskrant konkreet te verwoorden aan de hand van de beschikbare «rse gegevens. Zg citeren Mark Grammens: «Een opinieblad kan alle richtingen uit, 1Q hts één daarvan is fout, die van het vastgeroest denken». 10 Aschranten Loke- paalde aangevallen? js keihard verdediger van 11 (t sta?* nummers, personen nooit recht- eigen principles en wordt als 17 ,1 moeilijkheden wer- streeks reageerden maar dokter een beetje als een 3 opgevangen door een steeds via een omweg.» «buitenbeentje» be- iusbaar enthoesiasme. Vera denkt terug aan de schouwd. Marc is van oor zijn te gast bij Mare spontane reaktie rond de deel dat de Orde van Ge- jfyjJaert aan de H. Hart- 30 miljoen. In de T-Klub neesheren aan een hervor- 4 te Lokeren. Vera De werd besloten met. 15 men- ming toe is. Op dit ogen- Ie schetst het ontstaan sen het stadhuis te bezet- blik zijn er reeds 350 dok- ndehet blad. Ze ts de over- ten. Was het slecht georga- ters die hun lidgeld niet jrerfende van de initiatief- niseerd of het was «ge- meer betalen. Maners in 1977. klikt»? Na pas enkele mi- «Het gaat toch niet op dat solidee is ontstaan uit een nuten stond de politie reeds dokters moeten oordelen verjp jongeren die aktie binnen. De man die een over kollega's. Het zou een den tegen de fameuze oogje in 't zeil moest hou- neutrale kommissie moeten ïg miljoen die aan den voor de politie was met zijn die de belangen van de rting Lokeren gegeven het noorderlicht verdwe- patiënt verdedigt en niet J pyj De stfdskrant ev°- nen en met een fles deze van een dokter laat s 4- verder naar een jenever. Dergelijke akties primeren», gestieuiting voor iets. werden niet meer overwo- Marc is «verslaafd» aan Lu/rnamelijk opkomen gen. Maar de uitgevers be- lektuur op welk gebied Df inspraak, openbaar- ten zich vast in een scherpe ook. 's Zaterdags speelt hij Al van informatie, voor pen en dat kwam niet altijd voetbal met FC Tivoli in 10 rechtvaardig beleid, sympatiek over. In zulke het Liefhebberstornooi Lo- -Nf een kritische benade- omstandigheden kwam keren. Ook volleybal van gemeentelijke pro- Mare Dullaert de «troe- spreekt hem aan. mpen. Wij kenden voor- pen» vervoegen. Vera De Beule is ergothe- ■den in Brugge, Leuven Mare Dullaert werd gebo- rapeute in het rusthuis te HAalst. Maar ook daar ren te Nieuwkerken-Waas Lokeren. Zij werd in 't be- Hlen ze de klassieke en kwam zich in 1979 in gin wel een beetje scheef JJilijkheden. Wegens de Lokeren vestigen. Hij leer- bekeken wegens haar enaangehaalde redenen de via de T-Klub ook Vera «aschrante» aktiviteiten. ieten ons medewerkers De Beule kennen en liet Maar ze replikeerde gevat i er kwamen andere zich «strikken» voor Den met haar werk gewetensvol Eigenaardig dat be- Aschranten Lokereir. Hij ter harte te nemen. Zo Mare Dullaert en Vera De Beule. de draaischijven van den Aschranten Lokereir. (md) klaarde de toestand toch Aschranten Lokereir dan- even op. Ze staat in voor ken allen die meegewerkt de ontspanning van de be- hebben om van de woners van het rusthuis en stadskrant te maken wat ze tracht er zoveel mogelijk nu is. Zij doen een oproep variatie in te leggen. aan personen die hun bij- De uitgevers van Den drage willen leveren: infor manten, tekenaars, foto grafen. tipgevers, penne- ridders en betalende leden. Alle inlichtingen en sugges ties welkom op postbus 6 te 9100 Lokeren. Andrc Deze klub voor de beoefening van de Fitheids- gymnastiek en de volleybal staat open voor dames en heren vanaf 16 jaar. Tij dens de turnlessen houdt men steeds rekening met eenieders konditie en wen sen. zodat nieuwkomers of oudere mensen er genoe gen kunnen aan beleven. Zo is het ook met het vol leyball, de beginners ko men op maandag, de meer ervaren spelers krijgen de kans op donderdagavond. De Aalsterse Immer Fit Klub bestaat reeds meer dan tien jaar. Ze werd des tijds opgericht door wijlen Piet van de Velde. De be doeling van jong en oud een uurtje te laten sporten per week leeft nog steeds verder. De lessen fitheidsgymnas- tiek worden gegeven op de graanmarkt in het athe neum. Men start maandag 13 sept. Men kan inschrij ven vanaf 19 uur. Voor het volledige schooljaar betaalt men 1500 fr. Hier is de verzekering inbegrepen. Waar het volleybal vroeger louter rekreatief was, zal vanaf dit jaar, bij de begin ners zowel als bij de gevor derden, tijdens het eerste halfuur van de les. speciaal de nadruk gelegd worden op het aanleren en verbete ren van de speltechniek. Belangstellenden kunnen tevens deelnemen aan het volleyballkampioenschap tussen Aalsterse gemengde amateursploegen De lessen voor de begin ners worden gegeven elke maandagavond van 21 tot 22.30 uur, in de stedelijke Gymzaal, Kapucienenlaan (naast het zwembad). De gevorderden zijn welkoir elke donderdagavond var 18 tot 19.30 uur in de Rijks school, Cesar Haelterman- straat Aalst. Ook voor deze cyclus betaalt men 1500 fr. Als je echter de beide kur- sussen volgt betaalt men slechts 2000 fr. Alle verdere inlichtingen kunnen bekomen worden bij: Jel van de Velde, IJze- renwegstraat 23, 9473 Wel le (tel.: 053-66.02.53). van W imbledon voor man nen uit de Hoge Vesten in sportkledij. Maandag 27 september biedt een grote internatio nale beestenmarkt voor le vende diereq en levende vrouwen met liefst 76 deel nemers. Zulks te 10 uur. Te 14 uur geeft de vrouwe- lijkse fanfare «Hoe langer hoe beter» een wandelkon- sert en een van de blikvan- l- l. gers van dn festiviteiten i-o*"™1- D' historische sioel op Heiende, (md) wordt dan andermaal te 20 uur de traditionele bougie- kenskoers voor mannen en vrouwen in nachtgewaad. Wellicht een unicum. Dinsdag 28 september biedt te 10 uur de trekking van de tombola verbonden aan de steunkaarten, te 14 uur een belotting voor de mannelij ke leden en te 17 uur een grootse smulpartij in het midden van de straat voor ingeschreven leden. In schrijvingen en prijsuitrei kingen gaan door in café «Gerarda». Vier volle dagen volkse es battementen in het ver schiet. Aalst. Deze knaap had het blijkbaar bij het rechte eind, want hij werd laureaat van de tekenwedstrijd, (ad)

De Voorpost | 1982 | | pagina 19