.qf-« Het festival Erwin Albert E. Aalst: de beste kansen... V «V "k Metamorfose De aanloop is definitief genomen Ballet van de week Georges Heylens: «Ik had een sterker Charleroi verwacht» Toemaatjes uit de Aalsterse voetbalkatakomben VOETBAL 30 24.9.1982 - De Voorpost V Nationale Beveren - R.W.D.M. 4-0 ol.... Na de nederlaag van Beveren op Antwerp sprak trainer Urbaln Braems van een «misstap zoals elke ploeg er wel een maakt». Best mogelijk want datgene wat we van de Waaslanders vorige zaterdag te zien kregen was duidelijk andere koek. Met de 4-0 over winning tegen R.W.D.M. trapten Schönberger en zijn maats de eerste nederlaag naar de vergeethoek. De komst van de Brusselaars te nemen maar nu waren Stal- had meer dan 10.000 toe- mans en vooral Kusto daar om schouwers naar Freethiel ge- dB rol van de Duitser over te lokt en dat was veel meer dan nBmen vooral Kusto want hoe de Beverense verantwoorde- |anger hoe meer s|aagt de N|ken oor hadden durven den- Po0| erin aich bij hBt te ken. De toeschouwers kregen |alen bakken. Zaterdag van de vlotspelende thuis- spurtte Mafek Kust0 „,et al. p oeg een heerlijk voetbala- |een maer |angs de rechterzij- vondie voorgeschoteld. Aan- li]n maar sne,|e bewegingen vankelijk bleef het wel btj een brachten de rasvoetballer de stenel overwicht en konden de beste buitenlander in het Bel- bezoekers op het middenveld gisch voetbal sinds Rensen- geli'ke tred houden met geel- brink, ook geregeld in de spits, blauw. Schönberger kreeg het. RWDM verdedigde echter met de sterke Golliere op de leuk, nooit brutaal, en de we- hielen, opnieuw met gemakke- deroptredende Ruiter voor- li|k om het middenveld in bezit kwam met sterk vuistwerk toen de Beverense openingstreffer. Nog voor het halfuur moest de bezoekende doelman zich dan toch gewonnen geven toen een vrije trap van Kusto pre cies bij Theunis kwam die hard binnenkopte. Daarmee kreeg de Limburger datgene waarop hij recht had na 27 minuten hard werken. De Waaslander die ondertussen zwak stond te spelen was Ronny Martens. Trainer Braems zou in de tweede helft trouwens Peter Creve laten opdraven. De 1-0 ruststand gaf Beveren iets te weinig, doelman Ruiter had RWDM overeind gehouden. De hattrick van Albert De eerste minuten van de tweede helft was er weinig te beleven. Alleen Kusto werkte hard, op zoek naar zijn eerste Freethieltreffer. Het mocht niet zijn. R.W.D.M. ging toen trou wens beter meespelen en oe- durende 25 minuten moest Beveren vechten om het over wicht uit de eerste helft te herstellen. Doelman De Wilde kreeg toen trouwens ook de kans eens bij de bal te komen. Halfweg de tweede helft moest Ruiter een schicht van Stal- mans met een nieuwe save onschadelijk maken. En plots scheen of Beveren hierop ge wacht had om nieuwe voetbal daden op het Freethielgras te schrijven. En het was Erwin Albert die ervoor tekende. De lange, slungelachtige Duitser, in de eerste helft zwaar zwoe gend maar toch nooit echt ge vaarlijk, herinnerde de suppor ters aan het seizoen 1978- 1979. Toen werd Albert de schrik voor de verdedigingen, de topschutter en... werd Be veren kampioen. Zaterdag avond kregen we het nieuwe Albertfestival. Drie doelpunten op rij. Een hattrick binnen acht minuten, de dokumentatie- mensen bij diverse kranten zoeken nog steeds of dit mis schien geen Guinessrekord zou zijn. Het ging voor Albert trouwens allemaal erg makke lijk. Eerst een schot van Theu nis, door Ruiter weggewerkt en door Albert hard binnenge- trapt. Daarna een hoekschop van Kusto weer bij Ruiter en opnieuw bij Albert die nu met het hoofd afrondde. En ten slotte, nog maar eens Kusto naar Albert die net voor Ruiter de bal in de netten toverde. Beveren was toen zeker van de zege, RWDM liep er begrij pelijk wat aangeslagen bij en uitblinker Marek Kusto kreeg van Braems een applausver- vanging. 10.000 Waaslanders bedankten de Pool maar het was Erwin Albert die zaterdag met de meeste stemmen lo pen ging. Hugo Aerts Tijdens de wedstrijd tussen Sparta Appels en Doggen Erembodegem zagen we dit mooi ballet, een pas de deux uitgevoerd op een kurkdroge grasmat. We hebben echter wel de indruk dat beide antagonisten volkomen naast de bal schopten en dat dit beeld er het originele gevolg van is (ks) 2' Nationale E. Aalst - Sp. Charleroi 1-0 Op grond van het aantal kansen dat Eendracht Aalst wist te kreêren In de wedstrijd tegen Sp. Charleroi had het beslist recht op de volle inzet, ofschoon die winst werd verzilverd door een own-goal van M'Bum- gu, die de bal op een onverbeterlijke wijze in eigen doel devleerde. Maar goed, zo'n tegenvaller kan Iedere verdediger al eens overkomen, maar te Aalst prevelde men na de match alleszins «merci petit Heylens prentte voor de wed strijd zijn poulains flink in het hoofd welke Waalse knapen biezonder in het oog moesten gehouden worden. In de eer ste plaats was dat de beweeg lijke spits Goretti en de «zwa re» Engelse aanwinst MacGin ley, terwijl bovendien in het middenveld spelmaker De- proot zoveel mogelijk van de bal diende gehouden. Die op dracht werd naar behoren uit gevoerd. Goretti werd van dichtbij geschaduwd door Alain Van Kemseke, en toen deze wegens een kwetsuur reeds op de 38e minuut naar de kleedkamers moest, door Luk Limpens. MacGinley van zijn kant kreeg voortdurend het «tegengewicht» Steyaert tegen zijn Engelse body ge plakt. Die konfrontatie groeide tenslotte uit tot «een wedstrijd in de wedstrijd». Al deed de flink uit de kluiten gewassen Waaslander het minder orto- doks, het moet gezegd worden dat MacGinley weinig of geen kans kreeg om zijn harde Kop stoten te plaatsen. Was Char leroi gedurende de eerste twintig minuten beslist aanval lend sterker dan de thuisploeg, dan was de glamour er duide lijk af naarmate de eerste helft vorderde. Trouwens nadat Horvat met een schitterende refleks de doorgebroken Goretti een ze ker doelpunt had ontfutseld en Deproot in het middenveld minder ging schitteren na een schouderkwetsuur kwam Aalst sterker dreigen en wist het zelfs twee valabele kansen te kreëren voor Sergeant en Lim pens. Na de rust kon de wed strijd nog alle kanten uit, maar naarmate de tweede helft vor derde was het duidelijk dat Aalst sterker uit de verf kwam en minder last scheen te on dervinden van de warmte. rozen te brengen. Kansen wa- diende zege voor Eendracht, ren er wel nog voor de Ajui- dat met vier op zes punten bij nen- maar Yangare en Glazer, de koplopers blijft in tweede Niettemin was in die tweede deze laatste mist duidelijk nog nationale en het seizoen gun- penode nog de own-goal no- precesie en konditie, verkwan- stiger inzet dan verleden jaar. dig van M Bungu om Aalst op selde deze. Al bij ai een ver- (abl) Georges Heylens was na de kend en Goretti werd op per- steyaert." 'Bv;ed011 ,de fekte wijze geschaduwd door Toen de opmerking werd ge- zege tegen koploper Charie- Van Kemseke, na drens uitval- maart dat de nieuwe Hongaar- u Van "fj len door LimPens Bovendien se aanwinst Robert Glazer in gekreeerde kansen hebben werd de Engelse aanwinst, het zijn rol als spits wel gedeelte- teij? a^e tostet verdiend, type van een Britse stormram, lijk had getaald, merkte de Aal- te, Charleroi wel MacGinley uitstekend atge- sterse coach op: «Laat ons «tssterker verwacht. Deproot dekt door mijn zware jongen niet vergeten dat die Magyaar speelde niet zo mdrukwek- in vijftieS dagen niet heeft kun- nen trainen. In zijn klub in Györ Cfliliii'nnhf i.i.i was hij afgeschreven en inge- Ccnurduni AdISu volge allerlei administratieve geplogenheden kwam hij pas Tlllf fin P0n nimf verleden week te Aalst aan. Illn U|l UUII MUIII Het is dus duidelijk dat hij konditioneei achterop is, maar Eendracht Aalst brengt zon- oefenmeester. Georges Hey- neem van mij aan dat hij voor dagnamiddag een bezoek aan lens zal op Berchem starten ons team een zeer nuttig ele- het Rooy te Berchem. Voor de met vier middenvelders (een ment wordt. Hij verscheen Ajuinen wordt het terug een taktiek die al vruchten afwierp trouwens vandaag driemaal moeilijke uitwedstrijd. Alhoe- op Sint-Truiden), zodat in de voor de neus van de bezoe- wel deze Antwerpse tweede- spits óf Glazer of Yangara kende goalie en wist gepast af klasser zich in alle gelederer naast Van Roy zullen ope- te drukken. Dat het geen tref- flink heeft versterkt past dh reren. fers werden verwijt ik hem niet. team beter in het kraam var Het wordt dus countervoet- Wanneer hij zich maar in riet Eendracht dan bijvoorbeelc bal vanwege Eendracht Aalst Eendrachtteam zal ingeleefd Benngen, Sint-Truiden er op Berchem Ondertussen hebben, wordt hij misschien Charleroi die bij krachtvoetba heeft ook Jefke Comelis na wel aanleunend bij Geert Van zweren. Dat is ook de opinie een heelkundig ingrijpen de Roy, een gevaarlijk heerschap van Georges Heylens: «Ber- trainingen hervat, en zal over voor de doelwachters van chem is een ploeg geblever een paar weken kunnen proef- tweede nationale.» Aldus die nog steeds houdt van ver- stomen in het reserventeam Georges Heylens. fijrtd voetbal, geschoeid op een hoge technische kwaliteit. Zo'n spelkonceptie past ook in het spelpatroon dat Eendracht kenmerkt, vermits in mijn Aal- sterse formatie elementen hui zen die ook zeer technisch begaafd zijn. Het ligt dus in mijn bedoeling op Berchem *~4' AALST apt jf E. Aalst - S.C. Charleroi l-O. De Waalse keeper is verslagen door een bal van Geert Van Roy die afweek op een plaatselijke verdediger (per) E. Aalst - SC Charleroi 1-0. Enkele keren liet Glazer een glimp bewonderen van zijn technisch kunnen. Van zodra het konditioneei peil er is, zullen ook de doelpunten volgen (per) - Alain Van Kemseke zal waarschijnlijk voor een drietal weken forfait dienen te geven wegens een lieskwetsuur. «Eigenlijk een dom ongevalletje, zei ie ons na de wedstrijd Aalst-Charteroi, ik bleef met mijn studs in de grond steken toen ik een bal wilde ontzetten en voelde kort daarop een stekende pijn in de linkeriiesstreek. Meteen wist ik dat ik out was voor de rest van de wedstrijd.» - «Geen weer om te shotten, kloeg Geert Van Roy, te weinig zuurstof in de lucht. Men heeft dan teveel tijd nodig om serieus te kunnen rekupereren. Voor de rest ben ik dik tevreden met de volle winst. Charleroi is trouwens beter uitgebalanceerd dan vorig seizoen. Met de komst van Glëzer is het nog wel een beetje zoeken en tasten vooraan, maar ik denk dat we over een paar weken wel meer brokken zullen maken». - Mare Steyaert die door een stugge mandekking de Engelse stormram MacGinley aan banden legde was de mening toegedaan dat iedere Eendrachtspeler de hem toegemeten opdracht heeft vervuld. «Ik mocht mij van daag niet offensief uitleven vermits mijn opdracht luidde MacGinley te verhinderen zijn headings te plaatsen. Ik meen dat ik daarin volkomen ben geslaagd. Vermits Gerard Desanghere momenteel in een uitstekende vorm verkeert is het misschien niet aangewezen dat ik als laatste man wordt uitgespeeld. Als iedereen zijn taak naar behoren opknapt, kan er achteraan bij Eendracht weinig scheef lopen», aldus Mare Steyaert. - Wat schort er met Stallaert? In de wedstrijd tegen Charleroi is het ons opgevallen dat William Stallaert konditioneei nog niet in orde is. Hij onderging een reeks testen in de VUB waar men vaststelde dat hij kerngezond is maar vooral een gebrek aan «karakter» vertoont. «Het is niet de eerste keer in zijn loopbaan dat William zoiets meemaakt, maar deze keer is hij «diep» gevallen en zal hard moeten knokken om weer het gewenste peil te be reiken», zei ons Heylens tijdens het traditioneel praatje met de trainer. - Hans Groenendijk had er tegen Charleroi graag bijgelo pen. Hij was eigenlijk een beetje ontgoocheld dat Heylens de beslissing nam hem nog een week te laten rusten. «Ofschoon hij beweerde dat hij tip-top in orde was vond ik het aangewezen Hans nog een verdere week kompetitie voetbal te laten ontberen. Ik wil niet het risico lopen dat door hem te vroeg in de strijd te gooien zijn blessure (een verrekking van de rechterbovendij) hem weer parten gaat spelen», aldus de filosofie van Georges Heylens. - Eendracht Aalst zit in de knel met de opleiding van de jeugd. «We moeten instaan voor de training van dertien jeugdploegen en beschikken over te weinig terreinen om die taak naar behoren te kunnen opknappen. Derhalve doe ik een oproep langs deze weg tot de klubs in het Aalsterse die over een oefenterrein met verlichting be schikken om Eendracht een helpende hand te willen toe steken». aldus de Eendracht-voorzitter. (abl) sche voorspelers Galis Svehlik kregen dan wel enkele wenkende kansen voor de voeten maar misten telkens. Op een rijtje: een lob van Galis Sp. Hasselt-Sportkring Sint-Niklaas 0-2 ..-r. \jyi Dat de Oee'-b'auwen een wispelturig elftal vormen minstens' een punt 'weg"te ,s reeds sinds lang een bekend gegeven, maar als de graaien. Veroveren van de Ploe9 ze|fs in het Vanden Bergh-tijdperk in staat is halve inzet past trouwens in om zeven dagen na een werkelijk ontmoedigende het schema dat is vooropge- match tegen Stade Leuven uit te pakken met een stejd», dixit Georges Heylens. gave verrichting tegen Hasselt, dan valt het als aikrofeïkïo»''k J^°cdt hetsuPP°rter of volger zeker moeilijk om de haren niet alleszins met voor Sergeant en uit het hoofd te nlukken zijn maats. Bij de aanvang van e Plukken- ver®c^'inen a'le Op twee plaatsen werd het venstebeste kermisattraktie 80 *1 lissenelftal van vor'9a week gewij- vergasten De twee Tsjechi- knjtlijnen, en in tweede natio- 2igd: in het doel kwam einde- nale blijft iedere uitwedstrijd |jjj< ,je nieuwe doelman Ton een groot vraagteken. Hoe van Eenennaam postvatten dan ook, aan de basisploeg Aan deze ex-Nac Breda-spe- van wit-zwart zal weinig of ier hebben we in de voorgaan- „D11 ,ai, ^ano mets veranderd worden tenzij de weken reeds heel wat inkt welke (optimistisch) hoog was het feit dat Stallaert vanaf het gespendeerd maar door aller- gelanceerd, vervoloens een startsein zal worden ingescha- |6j komplikaties werd zijn ei- kopbal van diezelfde Galis te- rf 'n vervangmg van Alain genlijk seizoendebuut tot nu gen de kruising en een slecht (V^?r.e?" dne" uitgesteld. besluit van Svehlik na een on- talweken uitgeschakeld mge- Tweede vervanging was de weerstaanbare solo van Van vokje een lieskwetsuur). van origine offensief gerichte Hove. Vanaf de twintigste mi- Hans Groenendijk hoeft za- van Wambeke door Gino Nys, nuut deden ook de gasten re- ^dagnamxfdag a s. nog een die in de oefenperiode zijn gelmatig hun duit in het zakje hafve helft in het reserveteam pioegverantwoordelijken met met vooral de bestendig op ,afv0rens to" overtuigen als laatste man kansen hongerende tandem bef het fiat te knjgen van zijn en nu als buffer voor de verde- Van den Hende-Simoen in de digmg moest fungeren om kijker Zo raakte Hasselt tot tegenstander Dewallef het Ie- drie maal toe de val nabij ven zuur te maken. Dat be- Danny speelde eerst drie man duidde meteen dat Verhoosel uit maar slaagde er in met zijn gehandhaafd bleef als laatste gave center kollega Simoen te man en ook Beirinckx zijn va- verrassen. Jan zette ruim ste stek als linksachter heeft naast. Vervolgens swingde heroverd Swat Janssens als in zijn bes- In de eerste twintig minuten te dagen op rechts, trok bijzon- was er niks dat wees op een der scherp voor maar zowel vrolijke afloop voor de Waas- Truyens als keeper Hermans landers want de mannen van hadden met het leder maar de oefenmeester Jozef Masopust zon in de ogen. Ook Georges wilden het publiek oo een bo- Leekens onderstreepte zijn betere konditie want hij zette een verre bal in de Hasselt defensie die nogal wat paniek zaaide. Van den Hende kon er eerst met het hoofd bij, Her mans sloeg weg tot in de voe ten van Simoen maar Jans rebound werd door de staak gekeerd. Op het eind van de eerste periode kwam de thuis ploeg nog eens goed over met een rush van Van Hove en een schot rakelings naast van Svehlik. herneming legde geel- blauw voor zover daar nog twijfel over bestond Sporting aan banden door het sterke middenveld, en konden doel punten niet lang uitblijven. Na een grove misser van hemzelf, kwam Simoen dan toch aan de fel nagejaagde treffer door een geplaatste steekpas van La- croix direkt op de slof te ne men (0-1). Hasselt zag het dan waar schijnlijk nogal zwart in en ging over tot een dubbele vervan ging Dupas voor Noelmans en Silliard voor de ondermaat se Svehlik. Die Silliard had in deze tropische hitte waar schijnlijk geen opwarming no dig want bij zijn eerste schot trof hij het zijnet Dat was slechts een tijdelijke, vlug ver zwonden opflakkering van de Limburgers want al hun hoop op puntenwmst werd in de daaropvolgende minuut (64') volledig weggewerkt door een onbegrijpelijk balverlies van laatste man Ennekens Hier door had Van den Hende vrij baan naar zijn eerste kompeti tietreffer M.N. Zo kunnen we misschien nog het best de eerste winst van Sportkring Sint-Niklaas omschrijven Na een onbe twistbare nederlaag op verplaatsing bij KV Mechelen en een allesbehalve grootse puntendeling aan eigen huis tegen Stade Leuven waren de verwachtingen voor de ontmoeting tegen Hasselt wel bangelijk, maar trainer Staf Vanden Bergh had er kennelijk toen reeds alle vertrouwen in. Hij had immers de slagorde van de Limburgse hoofd stedelingen goed onder ogenschouw genomen en zag in de persoon van Gino Nijs een geschikte bijkomende middenvelder om de linksachter met offensieve bedoelin gen (Dewallef) aan banden te leggen. Dat betekende ook dat Peter Van Wambeke terug naar de bank verhuisde. Tevens was doelman Van Eenennaam voldoende uit de zorgen - en dat werd meer dan tijd - om het Wase doel voldoende te kunnen verdedigen. Na een twintigtal minuten waarin Sporting zich het gevaarlijkst aanstelde, kreeg SK voldoende greep op het veel te eenzijdige spel van de tegenstander, en dit vooral onder impuls van een sterk opzittende Swat Janssens. die zich de kritieken in de voorgaande weken sterk ter harte nam en deze ook zo vlug mogelijk wou weerleggen, en Georges Leekens die bijzonder autoritair en klaarziend de verdediging leidde. Ook Patrick Verhoosel was in zijn rol van laatste man kennelijk gegroeid, getuige zijn verwaar loosbare kleine foutenlast en het feit dat meerdere keren goeie aanvalsimpulsen van zijn voet vertrokken. Gino Nijs kwam zijn rol van verdedigende middenvelder goed na. Lacroix speelde zoals in de voorgaande matchen met overzicht en ontworstelde zich meestal aan zijn direkte tegenstander én Fred Truyens deed ook enkele opmerke lijke zaken die we te lang van hem hebben moeten ontberen. Kortom, met een erg waakzaam spitsenduo als Vanden Hende en Simoen erbij, kreeg Hasselt het in het laatste speeluur bijzonder lastig. Staf Van den Bergh hierover -Het kon met anders of we konden kansen kreeren en dat was reeds in de eerste helft meermaals het geval. Afronden was er op dat moment nog met bij, maar orde op zaken kwam er wanneer na de rust elk van onze twee targetmen knap induwde na even mooie voorbereidingen van respektievelijk Lacroix en Truyens. Het stemt me alleszins bijzonder optimistisch voor de komende matchen dat heel de ploeg zonder enig onderscheid gezamenlijk en geestdnftig voor de zege vocht». Dat een eerste winstmatch een noodzaak werd geeft de geelblauwe manager zonder enig voorbehoud toe. maar de wijze waarop en de tegenstander waartegen dat gebeurde is alleszins een ander punt dat zeker enige aandacht verdient. Meteen komen de Klaaskens in het pak van de achter volgers terecht met drie punten uit evenveel wedstrijden. Er zit alleszins progressie in zodat de supporters warm gemaakt door de winst in Limburg waarschijnlijk een nieuwe kans gunnen aan de neo-tweedeklassers. Dat is trouwens één van de stokpaardjes van dezelfde Vanden Bergh: Het is ongetwijfeld zo dat de snelheid van uitvoering in tweede een stuk hoger ligt. Ook dat geldt voor spelers die in het verleden in eerste klasseploegen uitkwamen. Vergeet overigens niet dat we door heel wat kwetsuren en met heel wat trainingsachterstand hadden te worstelen. De rodageperiode lijkt nu wel definitief voorbij en nu is er maar één weg meer. deze van de alleszeggende puntenwinst en de daaraan gekoppelde goeie klassenng Uit dit alles kunt u opmaken dat het vertrouwen dat verleden week onder nulpunt stond weer volledig is teruggekeerd aan de Watermolendreef Het elftal van zondag tegen Diest moet het optimisme van zijn trainer dan maar eens op het terrein zelf bijkleuren. Zeker is dat keeper Van Eenennaam voor het eerst zijn opwachting zal maken voor eigen publiek, terwijl de verdediging en aanval bijna zeker onveranderd zal blijven. Alleen in het middenveld zetten wij een vraagteken bij de naam Gino Nijs. in diens plaats zal meer dan waarschijnlijk Peter Van Wambeke wegens zijn offensieve kwaliteiten terug op draven. M.N.

De Voorpost | 1982 | | pagina 2