Vanhaecke De virtuositeit van Frankie Werklustige Dirk Catrysse auteur van twee goals Scheidsrechter Tanghe in mineur Eendracht Zele mist vooral een goede spelmaker KAV Dendermonde- Geraardsbergen: zaterdagavond om 20 u ie helpt Eendracht Aalst uit de knoei Tafeltennistornooi Dynamica te Waasmunster VOETBAL De Voorpost - 24.9.1982 - 31 In het gewestelijk derby met Ninove heeft Een dracht Zele zijn tweede thuisnederlaag geleden. Door de 1-2 verliesscore boekte het een identieke uitslag als in zijn openingswedstrijd met Racing Doornik. Na dit treffen kon Eendracht nog aanspraak maken op een puntendeling, thans zullen er weini gen graten in vinden te stellen dat de zege van de bezoekers volkomen verdiend was. Toevallig in deze twee wed- Itrijden kwam de thuisploeg ook telkens op een 1-0 voor- iprong maar na de reglemen taire negentig minuten kon het pjn verworvenheden niet vrij waren. Eendracht speelde tot ontgoocheling van zijn aan hang een vrijwel inspiratieloze partij. Het leed blijkbaar meer onder de afwezigheid van Eugène Blomme in de spits dan Ninove waarbij midden velder Antoon Pfaff onbeschik baar bleef. Zijn teamgenoten bleken daarentegen veel vinni ger en vlugger op de bal en pok vooraan was er veel preci siewerk. Vooral in de eerste speelhelft akteerde de thuis ploeg zwak en gooide het op rechts boulevards open voor de kwieke De Bruyne. Tegen het spelbeeld in kwamen de Zeienaars toch op voorsprong. Hiervoor was een misverstand nodig tussen doelman Coore- man en Bakkali zodat naam genoot Mare Cooreman er als de kippen bij was om het ron de ding met het hoofd in het verlaten doel te plaatsen. Was de prestatie van Luk Colle- waert niet beter of slechter dan die van zijn medemaats toch bracht de wissel met Frangois Michiels enige verbetering in het middenveld. Michiels sti muleerde zijn maats naar een betere start na de pauze maar ook hij kon niet verhelpen dat zijn team na een goed kwartier opnieuw aan het zwalpen ging. Intussen had de onzichtbare Benno Pintens een reuzekans verknald toen hij op Cooreman stuitte nadat Moock duidelijk in de fout ging. De Zeienaars kreëerden slechts een handvol doelkansen en tekenend voor de wedstrijd was dat libero Jaak Goossens nog een van de beste afdrukmogelijkheden kreeg. De inzet van de Zeie naars verzoop in het frisse countervoetbal van de gasten die met geheven hoofd de overwinning mee naar Ninove namen. Voor Hervé Van Ler- berghe betekende deze nieu we nederlaag een koud stort bad: «Tegen de zege van Ni nove is niets aan te merken,» gaf Eendrachttrainer Van Ler- berghe sportief toe. «Ergens is men ontgoo cheld als men ziet hoe vinnig en snel onze tegenstander te werk gingl Wij hebben werke lijk zonder voorlijn gespeeld, de afwezigheid van Blomme was er teveel aan. Ook in het middenveld schort er wat. Er was duidelijk een tekort aan opbouw en afbraak maar het meest van al missen wij een brein dat onze ploeg doet draaien. Het gevolg is nave nant, de spitsen krijgen de no dige ruimte niet; het duurt im mers veel te lang eer zij wor den aangespeeld. Door de ak- tieradius van De Bruyne was ik zelfs verplicht om Cooreman van vleugel te wisselen. Ook Bordui nam teveel hooi op de vork. Teveel nutteloze inspan ningen die hij op het einde moest bekopen. Ik had noch tans duidelijk aangedrongen zoveel mogelijk voor de be voorrading te zorgen van onze voorspelers. Gedane zaken nemen immers geen keer. maar een 1 op 6 is een beden kelijk resultaat». Joost Arens Vigor Hamme - H.O. Merchtem 4-1. Vigorspits Schuddinck ziet het leder zeer nipt naast gaan (vh) VW Hamme-H.O. Merchtem 4-1 Pakweg 1.800 toeschouwers hebben tijdens de eerste helft een Hamse pletwals aan het werk gezien. De bezoekers, die door velen als titelkandidaten naar voren worden geschoven, kregen niet de minste kans om uit de omknelling te geraken. Daarvoor was de Hamse defensie te sekuur om zich op tekortko mingen te laten betrappen. Frankle Vanhaecke heeft ontegensprekelijk onder deze wedstrijd zijn handte kening geplaatst. Hij legde andermaal een opvallen de virtuositeit aan de dag en werd auteur van twee doelpunten. Vigor Hamme - Merchtem (vh) Ïoelare-K.A.V.D. 1-2 I Tevredenheid alom bij K.A.V.D. dat met sukses de klip Boelare heeft omzeild. Dendermonde was tij dens het grootste gedeelte van de wedstrijd de betere ploeg. Het kreeg hierbij nog verschillende kansen om de afstand met zijn opponent groter te maken. Aan de rust had de wedstrijd al een definitie ve wending kunnen nemen. gaan voeren. We hebben toen niet minder dan drie open doelkansen gekregen. Tegen de verwachtingen in is de thuisploeg via een vrije trap, op gelijke hoogte gekomen. We hebben het toen enige tijd lastig gehad. In de laatste mi nuten hebben we opnieuw ge scoord. Dat was een puik doel punt. Dirk Catrysse was uitge broken langs rechts, hij center de naar Eddy Van den Dries- sche die op zijn beurt de bal terug in bezit van Dirk bracht, die deze kans kon benutten. Globaal genomen hebben alle spelers hun opdrachten ver- Trainer Etienne Borré hier- ïver: «We hebben tien minu ten de thuisploeg opgevan gen. Daarna hebben we zelf ket initiatief genomen. Dat pidde tot enkele verrassende uitvallen en een doelpunt op let halfuur van Dirk Catrysse. kort daarop is Eddy Van den briessche alleen voor de doel- pond verschenen. Hij schoot Ie bal tegen de paal. In die lerste helft is Boelare slechts lén keer gevaarlijk geweest; Ie Dendermondse doelman is pen gepast tussenbeide ge lomen. Onmiddellijk na de kervattina zijn we de forcing vuld. Rekening houdend met het brede veld. had ik de twee buitenste middenvelders op dracht gegeven af en toe via de lijn op te rukken. Dat gaf de indruk dat we bestendig met drie aanvallers aan het werk waren. Taktisch werd die op dracht tot een goed einde ge bracht. De afwerking laat nog enigszins te wensen over, daaraan moet in de toekomst nog geschaafd worden. Wan neer we de kansen benutten die we krijgen, winnen we met afgetekende cijfers. Al bij al behalen we nu toch vijf punten uit drie wedstrijden en delen we de leidersplaats met Ver broedering Denderhoutem. Die uitgangspositie is belo vend nu er twee thuiswedstrij den op het programma staan. Geraardsbergen komt nu za terdag om 20 u op bezoek en een week later, eveneens op zaterdagavond ontvangen we Latem». Zaterdagavond om 20 u speelt KAV Dendermonde aan huis zijn vierde kompetitiewedstrijd. Het krijgt dan Ge raardsbergen op bezoek. In de Dendermondse voet balkringen is men tevreden over de kompetitiestart. Het is al vele jaren geleden dat men uit de drie eerste wedstrij den vijf punten heeft gehaald. KAVD voert samen met Verbroedering Denderhoutem de reeks aan. Op papier heeft het nu te maken met een zwakke tegenstander. Maar trainer Etienne Borré heeft hiervoor reeds gewaarschuwd: «Het is niet de eerste keer dat het venijn in de staart zit. Geraardsbergen heeft inderdaad nog geen enkel punt behaald. Maar daar mogen we ons niet op blind staren. Ook zij zullen absoluut punten willen halen. Bij ons komt het er op aan om gekoncentreerd te blijven. Dat heb ik de spelers deze week al herhaalde keren op het hart gedrukt. Het zou trouwens niet de eerste keer zijn dat zogenaamde mindere goden voor de verrassing zorgen. In principe zouden wij de wedstrijd moeten winnen. Zeker nu het voor eigen publiek is. Daarenboven spelen we volgende week opnieuw aan huis» KAVD laat zijn winnend elftal ongewijzigd: wel verdwijnt Jean-Pierre Heyvaert van de bank. Hij is gekwetst aan de schouders en kreeg twee weken rust voorgeschreven. Frank Schepens had deze week last aan de knie. maar zijn optreden tegen Geraardsbergen komt allicht met in gevaar Serge Van Stappen van zijn kant hervatte deze week de trainingen. Gunstiger nieuws is er ook van Wim Waegeman. Hij wordt volgende week verlost uit het gips. Maar het wordt allicht wel eind oktober vooraleer hij kompetitieklaar komt. De opstelling: Danny Verstrepen, Patrick Poppe. Luc Seghers, Alain Verstraeten, Dirk Van der Putten, Eddy Bellon, Dirk Catrysse, Stephan De Wolf, Jacques Joris, Frank Schepens, Eddy Van den Driessche (Tony Colle- waert, Peter De Ryck en André Turneer). (e.d.m.) Al na vijf minuten ging een kopstoot van de gewezen Gantoisespeler rakelings naast de paal. Hamme bleef bestendig het offensief voe ren. Na minder dan twintig mi nuten spel sloeg een vrije trap van Robbie Smet tegen het doelhout te pletter. Luc Schud dinck kreeg daarop nog een kans, maar zijn gekraakt schot bereikte verzwakt de Merch- temse doelmond. Dan kwam Frankie Vanhaecke op de proppen. Hij rondde een per- -/ Vanhaeke (Vigor) houd1 er zelfs een danspasje aan over 3J3J55 tPonmldSjk h£ ISBBBMBBHB^ op haalde weer zwaar maar deze keer was doelman Moyson de reddende engel. In die eerste helft werd doelman x Amelinckx zelfs geen enkele 111 keer bedreigd. De Brabanders W'kregen daarvoor niet de min- N JfiP Jr i ste kans. Na de hervatting T ^fSBl iü Él moest de thuisploeg enigszins H 4Éi£jï^ 9as terugnemen. Dat liet de BflBÉÈtw bezoekers toe zich wat meer IWP ^HBWP' te manifesteren, zonder even- wel te dreigen. Net zoals een ^l|||Bpife!^ j v 4 week voordien tegen Zweve- gem had Hamme ook nu maar Tg. een korte tijdspanne nodig om 1| L H definitief afstand te nemen van I zijn opponent. Een doeltrap HBBB|||ê.. k van Ronny De Beule werd jbMt r^sg^B door Luc Schuddinck verlengd S met een doelpunt als gevolg. M Amper twee minuten later gaf r Frankie Vanhaecke die al au- ;>*P| Hg. teur was geworden van de openingstreffer een voetbalde monstratie weg. Hij betoverde als het ware de bezoekende defensie en rondde die solo af met een knap derde doelpunt. Metéén was de zaak rond voor VW Hamme dat later via een werklustige Schuddinck nog aan een vierde doelpunt kwam. Coach Willy Meersman Hg. p uiteraard tevreden over het vertoon: «Vooral tijdens de BBP^^iTCr VBBM eerste helft hebben we prima Bp gespeeld. We hebben toen de bezoekers geen enkele kans gegund. Opvallend die pe- E ^BP^ .^HB I riode was de koncentratie V 11 waarvan onze verdedigers ,.Ll|L w HBBBBB blijk gaven. In de tweede helft z'jn we tijdelijk wat terugge- 'N ^;i -.y A plooid. Dat was het gevolg van HBBL be inspanningen tijdens de eerste helft, en ook van de drukkende warmte. Maar toen >4* BB is er een tweede doelpunt ge- I vallen. Dat kwam not op tijd. ^^HHBB^Hf I I 1 Tijdens de jongste twee thuis- wedstrijden zijn we met minder BfÉBlP^ 4 ban negen keer tot scoren ge- komen. Dat moet allicht de supporters genoegen gedaan Ook Buggenhoutenaar Raf Bellon die met H.O. Merch- hebben. We zijn terug flink aan tem uitkomt, kon tegen VW Hamme het tij niet doen bet spelen. We kombineren keren. Hij kreeg nog een boeking op de koop toe. (vh) Dirk Van Buvten van VW Hamme: gebroken teen (c) vlot en dat is toch wel hoopvol voor de onmiddellijke toe komst». In de Hamse voetbal kringen was Frankie Vanhaecke na af loop de meest besproken fi guur. Eddy De Malsche, die naast Vanhaecke op de rech terflank evolueert, weet beter dan wie ook wat hij aan de gewezen eersteklasser heeft. «In het verleden heb ik nooit een voetballer van dergelijke klasse naast mij gehad. Je kunt er aardig mee kombine ren. Bovendien trekt hij gere geld enkele tegenstrevers op zich Daarvan kunnen we ge bruik maken om toe te slaan. In de toekomst zou dat nog beter moeten ronddraaien. We zijn nog niet honderd procent gewoon aan deze voetballer In een wedstrijd als tegen Merchtem had het zonder hem best 0-0 kunnen blijven. Enke le keren trok hij als het ware de bezoekende defensie aan flar den. Hierdoor zijn we tot sco ren kunnen komen. Over de wedstrijd in zijn globaliteit zal allicht iedereen tevreden zijn. Wel was het biezonder warm. In de tweede helft hebben we daarvan enige tijd de negate-' ve invloed ondervonden en is de wedstrijd ook wat gaan ver wateren. In ieder geval is het gebleken dat we gemakkelijk tot scoren komen.» Dirk Van Buyten: teen gebroken VW Hamme zal de komen de drie weken geen beroep kunnen doen op Dirk Van Buy ten. Enkele minuten voor het einde van de wedstrijd kwam hij in duel met een tegenstre ver. Achteraf bleek dat Dirk er een gebroken teen aan over hield. Tijdens dezelfde wed strijd werd ook de Merchtemse speler Leemans ernstig ge wond. Hij werd door de hulp diensten naar het ziekenhuis overgebracht. Een onverant woordelijke autobestuurder had zijn wagen net voor de inrit van het Hamse voetbal veld geplaatst. Hierdoor gin gen er niet minder dan tien minuten verloren vooraleer de zwaargekwetste speler kon worden geëvakueerd. In het verleden is meermaals geble ken dat voertuigen worden ge parkeerd voor de inrit. Om in de toekomst dergelijke moei lijkheden te vermijden ware het best dat er door het ge meentebestuur op die plaats gele lijnen worden getrokken. E.D.M. Lokerse SV-SK Lebbeke 0-3 Niet dat we iets willen afdingen op de zege van Lebbeke. Deze is verdiend. Maar de wijze waarop scheidsrechter Tanghe zich in de kijker wilde plaatsen kan nauwelijks door de beugel. Waren het de zenuwen omdat hij kontrole kreeg, we weten het niet! Feit is dat hij de wedstrijd naar de vaantjes blies. Tot nadeel van SV en de toeschouwers. Eendracht Aalst zit in de Bloei, zo erg dat de klub bin- lenkort niet kan beschikken tver een paar oefenterreinen pet verlichting, ze met haar Waalf jeugdploegen op straat Maat en forfait zal dienen te keven voor de jeugdwedstrij den. Diezelfde voetballende kalsterse jeugd kan naarmate (iet winteruur nadert niet meer ketraind worden. Eendracht (ril investeren door bijvoor beeld op eigen kosten een Ichtinstallatie te plaatsen op ben of ander terrein, eigendom ran de stad Aalst, maar tot nogtoe is het schepenkollege pet ingegaan op het voorste! ban het Eendrachtbestuur pok voor de trainingen van het ifnionteam zit het nog met knor De spelers van de kern ketenen momenteel op het keld van FFR, dat echter ook pent voorzien te worden van ben aangepaste verlichting. Onderhandelingen zijn aan de F tussen de direktie van vooraanstaande Aalster- se firma en het Eendrachtbe stuur, maar tot op heden is de FFR nog met direkt bereid om een valabel huurkontrakt te ondertekenen. Voorzitter Dae- leman rent van links naar rechts om klubs te kunnen warm maken voor zijn drama tisch geworden probleem Ook trainer Heylens zit met de han den in het haar. «Het is ongelooflijk dat een klub in tweede nationale slechts over één speelveld kan beschikken. Dat is puur ama teurisme. Hoe kan een ploeg, die de ambitie heeft om hoger op te klimmen nu eigenlijk se rieus getraind worden? Onze voorzitter stelt alles in het werk om het schepenkollege op de ze onhoudbare toestand te wij zen Het stadsbestuur deed reeds lofbare inspanningen om de ruimte onder de grote staantribune komfortabel in te richten, maar zal op zijn beurt moeten begrijpen dat zonder oefenvelden Eendracht geen enkele kans maakt om binnen afzienbare tijd de poort naar litici die voor 10 oktober met eerste nationale te forceren, mekaar in de clinch gaan. de De tijd dringt, het is vijf vóór moed zal opbrengen om deze twaalf Ik ben werkelijk onverkwikkelijke toestand te nieuwsgierig welke van de po- verhelpen» Op zaterdag 25 september orgamzeert de Waasmun- sterse tafeltennisklub Dynamica in zaal Ons Juweel, Hoogstraat 5, haar jaarlijks tornooi. Meer dan honderd tafeltennissers worden verwacht. Dit jaar worden niet alleen de tafeltennissers uit het Waasland verwacht maar ook klubs uit het Luikse en zelfs uit Nederland. De reeksen bestaan uit validen 1 zonder klassement; 2. Jeugd tot 14 jaar. M-validen 3: zonder klassement en 4 met klassement Er wordt gespeeld op vijftien tafels, in poules van 4 a 5 spelers en elke speler krijgt een prijs mee naar huis Het tornooi start te 10 u. Op 25 september zal het opnieuw een sporthoogdag worden in de durmegemeente Belang stellenden die lid wensen te worden van Dynamica kunnen zaterdag terecht in Ons Juweel bij de be stuursleden. (pvg) Lebbeke klom aan de 18de minuut verdiend op voorsprong. Na inzenden van Van Hauwermeiren verlengde Van den Broeck suksesrijk in doel. Lebbeke was tot dan toe zeer ge vaarlijk geweest en SV be greep dat er wat moest gebeuren. Een offensief volgde. Tot aan de fatale 44ste minuut. Oswald Lambrechts stuitte foutief een bezoe kende aanvaller en vloog naar de kleedkamers. Een fout was het in ieder geval maar om die direkt met een uitsluiting te bestraffen? Meteen zat de vlam in de pan! Eigenaardig genoeg ging SV na de rust en slechts met tien man meer en meer drukken. Rushes van Costa Vervaet kenden nochtans geen sukses. Aan de 69 beging de kers verse libero Polfliet een fout op Lippens. Geen kat zag daar wat in maar scheidsrechter Tanghe wel. Nu ook Polfliet de laan uit! Trainer Baert, die een totale afstraffing voor SV wilde voorkomen deed de bal in eigen rangen cirkule- ren. Dat moet ook provoce rend op de ref gewerkt hebben want hij blies om de haverklap voor fout. Een totaal gedemorali seerd Lokerse kreeg dan nog twee doelpunten op het passief via Van den Broeck en De Grauwe. Nogmaals, aldus de diri genten van Lokerse, geen enkel verwijt aan Lebbeke. Nu afwachten wat de scheidsrechterskontroleur van dienst gaat neer pennen! Een speciale vermelding nochtans voor doelwachter Aendenhoff. Van Bogaert vervangen is geen sineku- re maar hij heeft zich, on danks de 0-3, uitstekend van zijn taak gekweten. Voor het behalen van de vier op vier in het kompeti tiedebuut zit hij voor een groot deel tussen. André Lokerse SV - SK Lebbeke 0-3. Lokerse werd door Lebbeke zwaar geklopt op eigen veld. (dm) Bevordering 3* Nationale Eendracht Zele-Ninove 1-2

De Voorpost | 1982 | | pagina 3