Doelpuntenlawine E Kijk op derde provinciale Technisch betere thuisploeg Ludwig Galle drie keer achter het kanon de laan uit Twee spelers van Rupelmonde Jan Berkels en Patrick Matthijs overdonderen thuisploeg ^Wi Haast geen doelkansen VOETBAL 3' Provinciale S.O.S. Schellebelle - F.C. Baasrode 4-5 luventus Schoonaarde-Moorsel 7-0 Eerste zege van het seizoen voor de Schoonaard- se vierde provincialer die niet minder dan zeven keer scoorde. Zo een overwinning verhoogde uiteraard de kermissfeer onder de aanhangers. In de gemeen te draaide trouwens de paardenmolen op volle toe ren. Het hoeft niet gezegd dat klubleider Beuckelare tevreden was met die eerste winst. «Het werd eigenlijk tijd dat 3 eens een wedstrijd won nen. We hadden er al een paar weken op gewacht. Nu is het gelukt. Dat we doorlopend het initiatief in handen hadden, hoef ik niet te zeggen. De cijfers spreken in dat opzicht boekdelen Na een kwartier zette Ludwig Galle het sein op groen, en amper vijf minuten later werd dezelfde speler au teur van een tweede doelpunt. Metéén was de ploeg gelan ceerd. Toch zouden de bezoe kers. zii het niet zonder enige moeite, tot de rust kunnen stand houden. Na de hervat ting zou het verweer breken, nadat Marc Van Hauwermei- ren een derde keer raak trof. Nadien kwamen de goals op een rijtje. Guy Clement schreef het nummer vier en vijf op zijn rekening. Met nog vijf minuten speeltijd voor de boeg nam Ludwig Galle een zesde doelpunt op zijn slof. Patrick De Mey viel de eer de beurt om net voor inrukken de eind cijfers vast te leggen Een der gelijke zege doet plezier. Bo- /endien wonnen ook al onze eugdploegen. De juniores la S.K en zich daarbij niet onbetuigd mei n drie wedstrijden kwarrm-jtrl jie niet minder dan eenentwirvde 1 lig keer tot scoren. Dat apai hoopgevend voor de toei^ komst. Nu zondag spelen wi op Gijzegem. We hopen e een punt te winnen. Spijti(1 genoeg dat we nog altijd ge handicapt zijn. Rudy Tackaei en Luc Vertongen ontbrekeij nog altijd omwille van kwetsm( ren. Van zodra zij hersteld zijl j beschikken we over onze ster kste wapens». noc spr Dat Chri herv gep< op tl Gee Han Obri Stekene blijft de show stelen De Sportiefjongens hebben dan wel hun plaatsje in derde provinciale pas opnieuw veroverd, maar hebben niet in het minst een aanpassingsperiode nodig. Dat blijkt al thans uit hun verbazend goede resultaten, na een wat krappe thuiszege met 3-2 tegen Schellebelle, wisten ze verteden week een verdiend puntje weg te kapen bij Heikant Zele en zondag bleven ze duidelijk overeind tegen Thor Meldert. Dat verliep natuurlijk niet zonder enige slag of stoot, want de bezoekers lieten beslist geen slechte indruk maar hadden vooraan geen schutter van dienst. De mannen van trainer Freddy Van Goethem lieten zich evenwel niet wegdrukken in de middensektor en kwamen bekwaam opzetten voor het vijandige doel. Zo werd de eerste noemenswaardige kans ook al omgezet in doelpunt: in de 22ste minuut trok De Boom de nieuweling die zich in luttele weken reeds een eigen plaat= heeft weten te verwerven bij Stekene kundig enkele tegenspelers naar zich toe en stuurde schitterend in de loop van Mark Van Stappen Deze prikte makkelijk binnen Hierdoor kreeg het vertrou wen in lokale rangen natuurlijk een fikse stoot in de opwaartse richting en was het ook aan rood-geel om eens te bekijken hoe de gasten zouden reageren. De voor sprong werd zonder grote problemen tot de rust behou den en pas vier minuten ver in de tweede periode leverden de Stekenaars met dezelfde pionnen een copie- doelpunt af van het eerste. Patrick De Boom temporiseer de dus weer gepast, schoof in de richting van de sterk opzittende Van Stappen en diens tweede goal legde de wedstrijd ook in zijn definitieve plooi. Excelsior laat tweemaal een doelpunt boni verloren gaan De fikse opsteker van verleden week de overwinning in Schellebelle kwam niks te vroeg voor de ploeg van Seppe Goossens, zodat men nu onverdroten op het zegepad wil doorgaan. De tegenstander uit Berlare had dan wel nog maar 1 puntje in de voorlopige klassering, de ploeg in zijn geheel gaf een kranige indruk in de Heistraat. De Sint-Niklazenaars kenden nochtans een droomstart. In de vijfde minuut reeds rukte Vereecken krachtig op en kon de vrijstaande Stremersch isoleren. Deze schoot zonder verwijl onder de Berlarekeeper in doel. Excelsior bleef vanaf dan de gevaarlijkste ploeg, maar kreeg lik op stuk wanneer Van Buyten vernietigend uithaalde in de 26ste minuut (1-1). Groen-zwart bleef niettemin voluit zijn kans gaan en klom aan het halfuur alweer op winst. Luk Vereecken kwam in vrije schietpositie voor de keeper maar zag zijn schot door deze laatste gekeerd. De afgeweerde bal stuitte in het bereik van De Breuker en de 2-1-stand was meteen een feit De thuisspelers kregen na rust de weerslag van hun onblusbare aanvalszin in de eerste helft, en Berlare pakte op zijn beurt uit met een overrompelende reeks aanvallen. Toch moesten de be zoekers tot de 82ste minuut wachten om hun aanvalslei der Van Buyten de stand op gelijke hoogte te zien brengen. Excelsior wou dan nog redden wat kon, maar kreeg geen snedigheid meer in de akties. Haasdonk gaat met het kleinste verschil op eigen veld de boot in tegen S.K. Kallo Dat een bijzonder goeie aanloopperiode daarom nog geen goeie seizoensstart garandeert, is de ervaring die de spelers en bestuursleden uit Haasdonk zeker dit jaar kunnen rondbazuinen. Na een kampagne in de Beker van het Waasland waarbij geen enkel puntje werd verloren en slechts een tweetal tegendoelpunten werden toegestaan, verloopt de kompetitieaanhef bijzonder zwak. Zondag was daar echter een aanwijsbare reden te verzinnen voor het mindenwaardig presteren van rood geel. Niet minder dan acht effektieven moesten worden vervangen: met name de trouwlustigen Stevelinck, De Beule en Erik Maes plus vijf gekwetsten De eerste helft was ronduit slecht en in de tweede helft slaagde de thuisploeg er warempel in het best in de kombinatie te gaan. moe Van leur Een tera wijl kompetitie, waarvan we trou star wens veel verwachten». Trai Dit weekend staat de verplaat sing naar S.K. Erembodegen op het programma. In het ver leden heeft Lutterzele het daa" -- nooit gemakkelijk gehad. de komende wedstrijd daaf een uitzondering gaat op ma ken is nog altijd een vraagt'- teken samenspel en geordende ak ties kon de skore nog hoge opgelopen zijn. De Waas- munsterboys waren tevredenreel met de punten en wensten alM roe' mogelijke kontakten te vermqj het den de kompetitie is nog lanjj en je ontmoet niet alle weken n©n voetbalvlegels. 9aa Waasmunster trad aan mew Ull9 Van den Broeck - Van Hoordl - André Schalckens - Kris CoH fch man - Kris Van Puyvelde Frank Van Bocxlaer - Jos Va( dra' Cleemput - Luc Van Osselaer: toot Eddy De Beule - Gustaaf Pie d«r ters en Yves van de Neucker. ter André öjfc .lijn we Tussen deze lokale druk in, timmerde Kallo een tegen stoot in mekaar welke via Mark Rottier bij Franky Rotthier terecht kwam. Franky draaide zich verrassend om en schoof de bal overtuigend in de verste hoek. De plaatselij ken lieten de armen nog niet hangen maar gingen naar de gelijkmaker op zoek. Die kwam er weliswaar via Kleber Maes, maar dit mooie doelpunt werd geannuleerd wegens voorafgaande fout. De forcing van Red Star bracht ook naderhand niks meer op zodat men aan eigen huis in kompetitieverband nog geen enkel puntje heeft kunnen buitmaken. Over de wedstrijd tussen Grembergen en Bazel verneemt u wellicht meer van mijn kollega aldaar, maar we willen hierbij wel nog gauw kwijt dat de Waaslanders zich in deze ontmoeting als meest gevaarlijk aanstelden doch meteen ook te kampen hadden met een veelzeggende onmondigheid vooraan. De komende speeldag Volgende week staat Stekene op de belangrijke affiche, voor de top van het klassement dan toch. tegen leider Baasrode Hoe de Sportiefploeg hier zal kunnen ontsnap pen aan het niets ontziende aanvalsgeweld van de lijstaanvoerder goed voor 13 goals in drie matchen is voor ons een grote vraag, voor trainer Van Goethem hopelijk een weet Sportkring Kallo draait voorlopig ook aardig mee en moet zondag op eigen veld tegen Wilskracht Moorsel alleszins een punt(jes) kunnen pak ken. Excelsior moet zondag zijn reputatie buitenshuis kunnen hooghouden op Herdersem. En dan resteren er nog twee Wase klubs die achter een eerste winst in deze kompetitie aanzitten Bazel thuis heeft zijn lot in eigen hand tegen de zwakke verdediging van Boonwijk en Haasdonk mag zich evenmin laten afschrikken door de uitbeurt bij Heikant, dat zelf een bijzonder vruchtbare start kent manil F.C. Baasrode schiet met scherp. Het kwam in drie wedstrijden niet minder dan dertien keer tot scoren. Ook in Schellebelle sloeg het toe. Daar lukte het vijf goals. Wel diende men er vier toe te staan. Maar dat veranderde niets aan het globale resultaat. Metéén leidt Baasrode de rangschikking in derde provinciale met een maximum aan punten. Guido Catrysse van SK Grembergen (c) ^jj Lutterzele - Gijzegem 3-0 Lutterzele heeft een vlotte en verdiende zege weten te behalen tegen Gijzegem. Deze ploeg was alleen tijdens het eerste halfuur de evenknie van de Loka len die in het derde kwartier twee keer tot scoren kwamen. Toen na de hervatting de thuisploeg een derde keer toesloeg was de wedstrijd gespeeld. Klubleider Paul Roels hier- hun kansen geloofden. Opval lend bij die mensen was wel het bestendig gekrakeel tij dens de tweede helft. Men slingerde mekaar verwijten naar het hoofd. Dat zijn zaken die niet bevorderlijk zijn voor Bovendien viel het tempo (je goede geest in de ploeg, enigszins terug. Voor ons was Maar dat is onze zaak niet. de overwinning op dat ogen- pejj IS (jat we goed op weg zijn blik een zekerheid, terwijl de en we mogen gewagen van bezoekers met eens meer in een flinke start in deze nieuwe over: «Gijzegem heeft inderdaad een halfuur goed meege draaid. Maar in die periode was het wel duidelijk dat wij, voornamelijk op het technisch vlak de betere ploeg waren. Met nog zowat zes minuten te spelen in de eerste helft zijn we op voorsprong gekomen Dat was na een doorsteekpas van Rivera die m één tijd door In de eerste helft werd de wedstrijd gekenmerkt door Waasmunster - Rupelmonde 3-0 De Bleeckere werd overgeno men en in doel gedeponeerd. Kod daarop gaf Lens een «hieltje» naar de in zijn tred lopende Eddy Van Puyvelde die de kans te baat nam om toe te slaan De tweede helft was maar pas op gang of er viel een derde doelpunt. Dat kwam tot stand na een ver uittrappen van doelman Van De Sompel Rivera kreeg de bal in bezit. Kontroleerde die op de ÖÖfst en schoot vervolgens binnen het hard opzitten van de Rupelmondespelers, dat oversloeg naar brutaliteiten. Resultaat: twee bezoe kers van het terrein verwezen. Bepaald geen publici teit. Wegens al deze perikelen was er de eerste helft weinig spra ke van voetbal. De intimidatie pogingen van Rupelmonde werkten nefast op de Waas- munsterploeg. Goede wil ge noeg bij hen om enige orde in de opbouw te leggen. Maar als je dan met de regelmaat van een klok getorpedeerd wordt verdwijnen ook de goede Meteen had de wedstrijd een moet barbaar definitieve wending genomen. kalmerend gewerkt hebben. Waasmunster nam nu resoluut het heft in handen. Gustaaf Pieters opende de doelpun- tenreeks met een gemeten kopbal op inzenden van Van Hoorde Bij het tweede doel punt gaf Pieters zelf de voor zet en Frank Van Bocxlaer ploft de bal in de linkerhoek. Nu oordeelde Yves Van de Neucker zijn ogenblik geko men en maakt er na persoon lijke poging 3-0 van. Mits meer Haasdonk-Kallo. De doelman van Kallo kan gepast ingrijpen. Pannecoeck komt iets te laat (dw) F.C. Boonwijk (v) Boonwijk - Herdersem 2-8 De wedstrijd Boonwijk-Herdersem heeft een onge looflijke wending genomen. Aan de rust leidde de thuisploeg met 2-0 cijfers na doelpunten van Eddy Van Ransbeeck en Willy Danijs. Het had toen best meer kunnen zijn. Dat is iets wat men zelfs in de bezoekende kringen toegaf. Maar na de hervatting is het tot een voetballawine gekomen. Hoe het kwam? Dat mag Joost van het zesde doelpunt. Jan weten. De aan de rust voor Berkels nam nadien de zeven een zieke Bracke ingevallen de voltreffer voor zijn rekening Jan Berkels gaf de bezoekers terwijl Matthijs de eer werd blijkbaar sterke impulsen, gegund om de eindcijfers vast Eerst opende Patrick Matthijs de stand. Korte tijd daarop werd diezelfde Patrick Matthijs binnen de strafschopzone on deruit geschopt. Dat leverde logischerwijze een penalty op die door André Hendrickx werd binnengetrapt. Van dan af begon de zwanenzang van de thuisploeg, die geen kopie meer had aan de ploeg van de eerste helft. In de kortste tijd werd het een kompleet Water loo met doelpunten van Jan Berkels die een voorzet van Dirk Annee op zijn slof had genomen. Louis De Cock die alleen een doorbraak forceer de. Later weer langs Jan Ber kels die twee tegenstrevers in de wind plaatste. Op een voor zet van Frank Hanselaer werd Patrick Matthijs nog auteur De kern van FC Herdersem te leggen. Eerlijk gezegd had de wedstrijd nog vijf minuten langer geduurd, dan was al licht het cijfer tien op het sco rebord gekomen. Niemand be greep achteraf de teloorgang van de thuisploeg. Was de warmte misschien de oor zaak? Maar voor de bezoe kers was het al even warm. Dus dat kon niet de reden zijn. Voetbalkenners zullen allicht al weten waar het schoentje nijpt bij de Boonwijk. Zou het misschien niet te wijten zijn aan de zwakte van de defen sie die blijkbaar maar moeilijk haar taak aankan in derde pro vinciale? Het wordt in ieder geval hoogtijd dat men zich in de Boonwijk herpakt. Speler trainer Leo Pissens zal allicht slapeloze nachten achter de rug hebben. Wat gaat het zon dag worden in Bazel? E.D.M. Al na tien minuten had Baasro de op het veld van Schellebel le een 0-2 voorsprong opge bouwd. Het eerste doelpunt kwam tot stand nadat Braem in een paniekerige reaktie zijn eigen doelman D'Hauwe had verslagen. Onmiddellijk daar op kon Marcel De Cock vanop redelijke afstand de cijfers ver dubbelen. Maar ook langs de kant van de thuisploeg liet men zich niet onbetuigd. Tij dens dat eerste kwartier dwon gen Van Poucke en Meert een paar respektabele kansen af. Beslist niet onverdiend zou Schellebelle na een periode van overwicht tot 1-2 terugko men langs Patrick Verheuen. Deze gewezen laureaat van de zilveren voetbal lukte zijn eerste kompetitiedoelpunt. Hij zou later in de wedstrijd nog van zich laten spreken. Schel lebelle, toch enigszins aange moedigd door dit doelpunt, bleef enige tijd domineren. Toen iedereen zich aan de gelijkmaker verwachtte, viel aan de overzijde een derde Baasroodse voltreffer, waar van Eddy Var> Keer de auteur werd. Dat was net voor het ingaan van de rust, en dus een psychologisch gunstig mo ment. Toen Baasrode na de herneming uit een aktie Eddy Van Keer - Lieven D'Hollan- der, afgewerkt door Wim Moens aan een vierde doel punt kwam, dacht iedereen dat de zaak beklonken was. Maar dat bleek geenszins het geval te zijn. Via Willy Meert en an dermaal Patrick Verheuen kwam Schellebelle tot 3-4 te rug. Vanaf dat ogenblik kon de wedstrijd weer alle kanten uit. Toen de thuisploeg een on rechtstreekse vrije trap mocht nemen en Van Geem de bal rechtstreeks in doel schoot wees scheidsrechter De Clip- pelaire naar de middenstip. Protest uiteraard vanwege de Baasroodse spelers. Toen de spelleider zich bij zijn grens rechter ging vergewissen, kwam hij op zijn beslissing terug. Dat was de logische gang van zaken. Minder lo gisch leek ons het feit dat hij eerst het doelpunt had goed gekeurd. Hoe dan ook, vanaf dat ogenblik leek de thuis ploeg totaal ontredderd. Baas rode nam toen meer en meer het initiatief en kwam langs Marcel De Cock aan een vijfde doelpunt. Enkele sekonden voor het laatste fluitsignaal lukte Patrick Verheuen voor Schellebelle een vierde doel punt dan aan het globale eind resultaat niets meer veran derde. In kringen van de thuisploeg was men ontgoocheld over het resultaat: «Tot nu toe kwamen we in drie wedstrijden niet min der dan zeven keer tot scoren. Maar we hebben hiermee nog geen enkel punt gewonnen. Tegen Baasrode hadden we toch wel een gelijkspel ver- FC Baasrodes voorzitter André Veyt met zijn ondervod zitter fvl diend. Het wordt nu hoogtijd dat we punten gaan winnen», aldus de kommentaar bij de lokalen. We willen daarbij nog die periode een paar keer op v de tanden moeten bijten. UiU'loev eindelijk zijn we overeind ge bleven. Dat was zeker niet Rol onderstrepen dat het vooral de onverdiend. Over de kompeti- defensie is die zwak lijkt bij tiestart kan men in Baasrode H«t Schellebelle. Het probleem ligt nu best tevreden zijn. Zes pun- beta vooral bij voorstopper Bonnae- ten uit drie wedstrijden is eer ova< rens die blijkbaar niet opge- resultaat dat niemand vooral j wassen is voor zijn taak. had durven voorspellen. Nu Nadien zijn Grembergen er Berlare onze gasten. Drie 9&g_o - l0n0nh0H°n "..nton «o :men. Speler-trainer Marcel De Cock staan er drie thuiswedstrijden van Baasrode was uiteraard op het programma. Zondag v"n opgetogen; «De wedstrijd ver- krijgen we Stekene op bezoek. liep tegen een bijzonder hoog klub tempo. Ook de thuisploeg was, net zoals wij, zeer offen sief ingesteld. Normaal trou wens, want zij had nog geen enkel punt gewonnen. Voor haar was een overwinning een dwingend streefdoel gewor den. Toch waren wij technisch de betere ploeg. In verdedi ging waren we enigszins te klein in gestalte. Hierdoor kwam de thuisploeg trouwens een paar keer tot scoren. Toen we in de tweede helft een 1 -4 voorsprong hadden gereali seerd, dachten we op rozen te zitten. Niets leek minder waar. De thuisploeg is toen nog sterk teruggekomen. Wij hebben in legenheden om punten te win- nen. Aan huis kunnen we ons geen puntenverlies veroorloj ven. Zeker niet, nu iedereen ambities begint te krijgen. We steken het trouwens niet onde- stoelen of banken dat we dir' seizoen een ernstige kandi - daat zullen zijn», besluit Mar-h cel De Cock. Schellebelle "ei~ moet nu zondag op verplaat- sing naar Berlare. Of het daas de eerste punten zal kunnen sprokkelen is een levensgroot vraagteken. Grembergen - Bazel: 0-0 (vh) Het is tijdens de wedstrijd Grembergen-Bazel zelden tot opwindende momenten geko men. Noch de thuisploeg, noch de bezoekers konden zelden kansen afdwingen. Ge lukkig voor de toeschouwers was er de zon waarvan men kon genieten. Spektakel heb ben die overigens niet kunnen meemaken. Klubleider Geor ges Buydts hierover: «Misschien heeft de drukken de warmte een negatieve rol gespeeld op de prestatie. Dat is enigszins begrijpelijk. Grem bergen was tijdens de eerste helft wel de betere ploeg, na dat het eerst een tiental minu ten een bezoekend overwicht had moeten ondergaan. Kan sen van betekenis werden er niet geschapen. Dat was ook in de tweede helft het geval. Toen waren het de bezoekers die het meest in balbezit wa ren. Maar ook zij konden zel den of nooit onze doelman op de korrel nemen. Veel was er dan ook niet te beleven tijdens deze wedstrijd. Zeker niet na de hervatting. Toen werd er praktisch alleen nog gewan deld.» Grembergen staat thans voor een zware opdracht. Het speelt zondag op S.K. Aalst. Deze ploeg wordt door velen als een titelkandidaat voorop gesteld. Moest men een punt winnen dan zou men in de Grembergse middens reuze gelukkig zijn. E.D.M.

De Voorpost | 1982 | | pagina 4