Zonder veel moeite Afwerking okee jDe cijfers zijn overdreven Wervelende Zeienaars in aangenaam derby De thuisploeg in kampioenenstijl... hoe lang is dat geleden? Temse bijt de tanden stuk op 'Wieze wacht nog steeds op een zege Vier doelpunten: VOETBAL I 2' Provinciale I 3' Provinciale s lajS.K. Oudegem heeft vrij overtuigend afstand geno- jigc men van zijn opponent. Het won vlot, na een wed- meij strijd waarin het beter kombineerde en een opvallen- twin de werklust aan de dag legde. Al na vijf minuten kon lt '^Paul Van Cauteren een voorzet van Guy Goossens t0®; benutten om toe te slaan. De thuisploeg heeft nadien 8nog een paar kansen gehad om een grotere voor- pjjtjjsprong op de bouwen. 9®} Dat was o.a. het geval langs den over de verrichting <aJChns Van Cauteren. Na de «Er werd goed gevoetbald en hervatting heeft Buggenhout de inzet was er. De tegenstan- 9s^gepoogd om die achterstand der viel weliswaar te licht uit. Ik flop te halen. Maar toen Marcel had hem sterker verwacht. s ^'Geerinck op een voorzet van Globaal genomen werd het Hans Hofman Oudegem op 2- een partij die aantrekkelijk !0 bracht was de pijp uit voor de moet geweest zijn voor de toe- ^moedige Spartanen Chris schouwers. Van Cauteren werd later au- Vier doelpunten is een weelde leur van een derde doelpunt, voor S.K. Oudegem Men Een parel zoals men dat ach- heeft mij gezegd dat dit lang teraf in Oudegem noemde, ter- geleden is. Ook is men in het wijl Mare Rombaut de eind- verleden maar zelden de baas trow stand vastlegde. gebleven over Sparta Buggen- Trainer Bauwens was tevre- hout. Tevreden ben ik vooral laatj gem— ver] Denderleeuw - St. Gillis 5-0 D.MEendracht St.-Gillis werd in Denderleeuw met forfait- cijfers ingeblikt. Verdiend is de zege van de thuis ploeg in ieder geval. Die staat buiten iedere betwis ting. Maar toch zijn de cijfers overdreven. Trainer Willy Goossens hier- wedstrijden. Ik had vooraf drie over: punten vooropgesteld. Het zal We hebben gespeeld tegen er nu om te doen zijn om de een sterke ploeg. Misschien eerstkomende twee wedstrij- wel de beste ploeg van de den te winnen. Die worden edenreeks. Aan de rust stonden we aan huis gespeeld». St-Gillis i alle met 1 -0 in het krijt. Maar toen zal in ieder geval van dat thuis- irmij-: het na de hervatting 2-0 werd voordeel moeten gebruik ma- lanij hebben we iets moeten onder- ken. Het krijgt nu zondag Win- eken nemen. We zijn toen risiko's nik op bezoek Daarna is Pol gaan nemen. Dat is falikant lare te gast in St-Gillis. Logi- metjuitgelopen. Toen het 3-0 werd scherwijze zouden deze twee >ordi*as de zaak verloren. Een wedstrijden vier punten moe- Coh Schaduwzijde was wel het feit ten opleveren Anders zal het de dat enkele spelers hun op- een kompetitie zonder ambitie Val) drachten hebben verwaar- worden voor Eendracht St - aer-bosd Ik ga overigens de ne- Gillis, met een afname van de Pi» derlaag niet verdoezelen. Al- belangstelling voor gevolg :ker. ben kan ik zeggen dat de E.D.M. ndrè cijfers enigszins overtrokken lijn. Globaal genomen hebben we nu twee punten uit drie over Guy Goossens. Hij toon de een algehele inzet. Daar mee wil ik zeker niet de presta ties van de andere spelers in de schaduw stellen. Tijdens de tweede helft heb ik nog twee wissels doorgevoerd. Hans Hofman poetste de plaat voor Eddy Vermeir. Van De Voorde kwam er in voor Van Hauwer- meiren. In ieder geval bete kent de winst een heropleving voor Oudegem We hebben nu drie punten uit evenveel wed strijden. Dat is geen slecht resultaat. Nu zondag staan we voor een moeilijke taak in Wie- ze. Er zal daar flink moeten geknokt worden willen we een kans maken. In principe houd ik de opstelling ongewijzigd. Normaal immers. Never chan ge a winning-team. E.D.M. De ploeg van trainer Van Ge- nechten kan de rol van titel kandidaat blijkbaar nog niet aan. Dat stellen we niet zonder enige verrechtvaardiging: in de thuismatchen gaat er steevast iets fout en is het ook duidelijk dat de blauw-witten het spel met naar hun hand kunnen zetten. Na de halfver- loren beurt tegen Kemzeke bij de openingswedstrijd, ging de KSV-slagorde tegen Malde- gem wel in het offensief, maar brouwde alles uit met weinig overleg in de middenveld- strook. Maldegems hoop was natuurlijk een puntje aan de Scheldeboorden mee te rijven en de wijze waarop dat moest gebeuren was hem gelijk. In de ganse eerste helft kwam Temse slechts één keer goed door met een lobbal van Be- noey welke op de dwarsligger buitensloeg. Ook een af standsschot van Verbeke mocht vermeld maar dit werd goed afgeweerd door doelman De Vuyst. In de tweede helft wanneer het duidelijk werd dat Temse het niet zondermeer kon waarmaken, huilde de lo kale aanhang bij twee gele genheden voor de zwaarste sanktie: eenmaal wanneer Verstappen in een duel werd neergetrokken en eenmaal wanneer Walter Van Haver omver werd gehaald. Beide keren besliste de scheidsrech ter dat er niks aan de hand was, zodat de tweede thuis- drawn met meer kon afgewend worden. Sombeke Heikant 0-1 Heikant blijft bevestigen. De score kon zelfs hoger oplopen langs beide zijden. Maar dan moest Sombe ke doelpunten maken. Als Godderie en Sillis de doelkansen benutten zat er misschien een andere uitslag in. Feit is dat Heikant oververdiend dit aange naam derby gewonnen heeft en het zich een paar maal gedwarsboomd zag door een schitterende lo kale doelman. Malfliet. Aan de 13* mm. mocht Heikant een vrijschop nemen Een oor deelkundig opgestelde Paul Laureys bracht met kopstoot de bezoekers op 0-1. Ge steund door hun sekure verde diging bleven de Zeienaars ko men Van den Driessche kraakte een kans en een kop bal van Mare Dhollander werd schitterend door doelman Mal fliet gepareerd. Sombeke viel wel aan maar het ontbrak aan het nodige tikkeltje spirit. Na de rust bleven de aanvallen van de thuisploeg stereotiep hetzelfde patroon behouden. En Heikant maar counteren... Paul De Kegel trok op de solo toer maar zijn doelpunt werd wegens buitenspel afgekeurd. De Zeienaars begonnen nu een slotoffensief, ze voelden dat er nog meer in zat. De lokale doelman Malfliet speel de verschillende keren de red dende engel en mag voor ons part als figuur van de match bestempeld worden. Voor de poulains van trainer André Van Driessche een mooie pu bliciteit voor de volgende thuiswedstrijd tegen Haas donk zondag a.s. André Ede - Eist 5-1 Nieuw voetbalterrein te Hofstade. Onderpastoor Claus zegende het terrein in (per) Eist. dat zijn twee eerste matchen met veel glans had gewonnen stond ongeslagen aan de leiding in het klasse ment. Het kreeg echter op het terrein van Ede een eerste harde dobber te verwerken Toch begon het schitterend voor de bezoekers die reeds op de achttiende minuut met 0-1 op voorsprong stonden, na een mooie goal van Veke- mans. Toen de match 25 minuten oud was begon de thuisploeg aan de forcing en in amper zes minuten tijd lukte Ede drie doelpunten. Op de 27e minuut kon kapitein Jos Hunninck de stand gelijk maken, waarna drie minuten later Drognée er 2-1 van maakte. Toen de be zoekers weinig later onder de felle druk ook nog een own- goal moesten toestaan, was dat een ideale ruststand voor de gastheren Ook na de herneming bleef de thuisploeg drukken en op de 55* minuut lukte Drognée zijn tweede goal. Toen Lievens op de 61* minuut 5-1 op de bord jes prikte was het hek hele maal van de dam. Gelukkig nam de thuisploeg het nu wat kalmer op zodat de stand niet meer wijzigde. Johnny Verhofstadt mag zeker vermeld worden als de beste speler van het veld, terwijl de ruim driehonderd toeschou wers met alleen een aange naam kijkstuk maar bovendien een billijke uitslag kregen voorgeschoteld. (gm) De Voorpost - 24.9.1982 - 33 Oudegem - Buggenhout 4-0 de Maldegemse muur Thuisploeg overbrugt achterstand in laatste vijf minuten Sporting Sint-Gillis - Melsele: 2-2 Met een achterstand van twee allerlaatste wanhoopsaanval een pnma intippertje van Pa- doelpunten ging de thuisploeg raakte een center tot in het tnek Waem en bij het ingaan de laatste minuten in met een centrum van de Sveltaverdedi- van het laatste kwartier ver- alles-of-niets-pogmg welke er ging, de bezoekende laatste dubbelde Van Strydonck het in bestond dat alles naar voren man was een tikkeltje later bij verschil na vlotte aanvalsbe- werd gejaagd. Dat had in de het leder dan Raoul De Roeck weging. 85ste minuut al voor het eerst en de 2-2 stond in extremis op sukses wanneer Luk Bolsens het bord. Daarmee kregen de een vrijschop kon lepelen tot Melselenaars, over de wed- bij Martin Van der Weecken en strijd bezien de betere ploeg, deze laatste onder de Svelta- wel iets te weinig. Hun slagor- doelman door in duikvlucht de was dan wel niet zonder kon binnenkoppen. Verder enig voorbehoud op aanvallen dan een eerreddend doelpunt afgestemd, maar afbarnkade- zou Sint-Gillis wel niet raken, ren was er ook niet bij. Rond dachten alle aanwezigen niet het halfuur raakte Svelta ook zonder reden, maar kijk, in de verdiend aan de leiding door Wat daarna volgde schetsten we reeds bij het be gin van ons verslag. Over het geheel genomen een allesbe halve boeiende wedstnjd waann de ploeg die de kansen het best kon benutten nog de halve inzet verloor door toe doen van de Sint-Gillissenaren verdedigen. Robur Moerzeke - Olympia Gent 3-1. Wuytack (Robur) krijgt de bal niet onder kontrole jjf hóe wel de Gentse doelman ver uit zijn kooi is (vh) ge e Robur - Olympia Gent: 3-1 Hert Sint-Pauwels - Kemzeke. Motyka gaat hier wel voorbij kapitein De Vleeschauwer maar zijn schot gaat naast (Iv) Herleving Sint-Pauwels - Klauwaerts Kemzeke: 3-0 Vroege achterstand fataal voor Herleving Vras ene WC ge De Vos. Globaal genomen waren we in alle kompartimen- >dt Hrt 3-1 eindresultaat dat Robur Moerzeke wist te Jefker dan de bezoekers jr behalen tegen het Gentse Olympia Is geenszins rerovsedrsywi. Het had beat nog meerkunnen worden, heb gezien "SJÏrZl De tegenstand die de bezoekers boden was zwak. In me da, geenszins- aldus zoverre dat de thuisploeg zelfs niet tot het uiterste Freddy De Maere. Nu zondag ,aq van haar krachten moest gaan om de situatie te speelt Robur op Ganda-Spar- ek beheersen. Dat Is trouwens ook de mening van ta. Een ploeg die allicht een klublelder Freddy De Maere. flink stuk sterker is dan het andere Gentse Olympia. Met er «Aan de rust was het nog altijd kreeg Saerens de gepaste een punt is men in Moerzeke 9&0-O. Toen hadden we een paar voorzet van Vlaminck voor de bij voorbaat al tevreden. vin'keer tot scoren kunnen ko- voet om toe te slaan. Vanaf Wij vermelden nog dat junior °,n,men. We kregen daarvoor dat ogenblik is het tempo Wemer Valgaren tijdens de ."trouwens een paar kansen enigszins gaan luwen. De be- zondagvoormiddagwedstrijd langs o.m. Willy Raemdonck zoekers hebben toen niet eens tegen Moerbeke een sleutel en Vercauteren. De bezoekers de kans waargenomen om beenbreuk opliep. Ook invaller iU^ zijn in die periode zelden in zich te manifesteren. Blijkbaar Mare Vercauteren liep een ons doelgebied verschenen, zijn ze toen al gaan berusten kwetsuur op. Hij tuimelde za- Onmiddellijk na de hervatting in hun lot. Met nog zowat twee terdagavond van de trap. Hier- ar' hebben we kunnen toeslaan minuten speeltijd voor de boeg door was Robur Moerzeke ge- langs De Prijcker, die een ak- zijn we een derde keer tot noodzaakt om een andere tie met Raemdonck wist af te scoren gekomen. Deze keer «twaalfde man» op te roepen, ronden. Korte tijd daarop langs de amper zeventienjari- E.D.M. ■00 Nedere name-Wieze 2-1 FC Wieze is er na drie wedstrijden nog niet in geslaagd om een overwinning te behalen. De tweede provlncialer totaliseert momenteel slechts, één punt: een mager resultaat. Toch moeten we onderstrepen dat Putteman en co het al drie keer tereke moesten opnemen tegen ploegen waarvan wordt verwacht dat ze een toonaangevende rol zullen vervullen In twee de provinciale. In Nederename had Wieze alvast een puntendellng In het bereik. Sekretaris Staf Moens hierover: «We hebben globaal geno- Siccard ten val. Hij hield er een een goede verrichting gebroken pols aan over. Later Weggegeven en zijn vrij snel is Luc De Meersman in botsing wan stapel gelopen. Later is de gekomen met een tegenstre- (oncentratie enigszins zoek ver en werd gekwetst aan de jeraakt. De thuisploeg is vijf neus. De thuisploeg is uitein- .minuten voor rust op voor- delijk via een vrije trap op bprong gekomen, maar vrijwel winst gekomen. Eigenlijk zat >nmiddellijk zorgde Luc De er voor ons een gelijkspel in. lersman voor betaald ant- Dat hadden we zeker en vast tord. Tijdens de tweede helft verdiend. Het negatieve saldo ladden we met onkans af te na deze wedstrijd is het uitge- ïkenen. Eerst kwam Julien breider geworden lijstje met Herleving had In deze dlrekte derby weinig aanpae- slngstijd nodig want bij de eerste doorgevoerde aanval riep de Klauwaertsdefensle niet voor niets alle hens aan dek. Een aanval op de linkerkant werd door Barthier zwierig voorgebracht, Van der Haegen zette de bal op het hoofd van de voor het eerst sinds lang volledig herstelde Jan Demets. Hij duwde het leder met het hoofd in doel. Hierdoor kwam het eerste kwartier natuurlijk met onderscheiding aan de thuisploeg toe, waarna men nog een rustig meesterschap doortrok tot het einde van de eerste helft. Zonder merkelijk onder te doen voor de Adegemse thuis- spelers, werd Herleving Vra- sene voor de tweede achter eenvolgende keer op een uit- verlies getrakteerd De gast heren hadden bij hun eerste echte aanval al dadelijk suk ses, want Andries nam een geajusteerde center van Ryde goed over met het hoofd. Ver der lieten ze de Waaslanders weinig of geen maneuvreer- ruimte zodat het overigens sterk technisch wit-zwart ge heel vrij behoudend reageer de. Desondanks traden de Vrasense artilleurs nog meer dere keren op de voorgrond, maar daar bleek keeper Van der Jeught een meer dan nor maal obstakel Schoten van Van der Linden, Cool en Lar- denoit werden door de Ade- gem-doelman klasrijk onscha delijk gemaakt. gekwetsten. Het ziet er naar uit dat we het voorlopig zonder vier titularissen zullen moeten stellen. Marc Van der Jeugt en Roland Delsin lopen er al een tijd niet bij. Nu zijn Julien Sic card, onze gangmaker in de middenlinie en Luc De Meers man, die een sterkr kracht is, voorlopig ook uitgeschakeld. Wieze lijkt op een klein zieken huis. Daarbij komt nog dat we niet iedere speeldag eer. be roep kunnen doen op Paul Thoen. Hij moet geregeld op zondag werken. Toch hopen we zondag aan huis te winnen tegen SK Oudegem. Een over winning is nu broodnodig ge worden. Zeker nu Wieze niet minder dan drie weken aan feesten toe is, met de Oktober feesten die dit weekend starten.» De Klauwaerts zagen dan ook wel in dat er bij de rust iets moest ondernomen worden, daardoor kwam William Merckx in de ploeg in plaats van Hubert Henderickx. Dat bracht wel een veldoverwicht op voor de Klauwaerts maar zorgde voor weinig of geen gevaar voor het thuisdoei. Herleving bracht in de 55ste minuut een kollektieve aanval voor, waarbij Barthier gepast inzond tot bij Motyka. Rudy stond wel bijzonder schuin ten opzichte van het doel van Lar- denoit, maar leverde toch een suksesvolle knal af (2-0). Een minuut later werd alles dan nog beslist doordat Ronny Herremans vanaf de grote backlijn mocht oprukken, in de loop plaatste van de ongedek te Flor Van Hoye en deze laatste via de voet van de laat ingrijpende Regi De Maeyer binnenschoof. De Kemzekenaars wilden met die zware stand, 3-0, geen verder gezichtsverlies lijden en namen nu het initiatief in handen. Het meeste gevaar konden ze nog veroorzaken uit vrijschoppen van achtereen volgens De Maeyer en Van Gulck maar steeds weer slin gerde Herlevingkeeper Franky Herremans zich in de baan van het schot. Alweer Tony Van Gulck probeerde het na derhand nog met twee gelij kaardige kopstoten maar de Pauwelsportier was nogmaals attent. Deze overwinning sluit meteen een 14-jarige periode af waar in Sint-Pauwels het nooit kon halen tegenover de naaste ge- buren de Klauwaerts was immers ruim elf jaar aktief in eerste provinciale en kon ver leden jaar tegenover geel zwart telkens een drawn af dwingen. Door deze overwinning zijn de Sint-Pauwelsnaars met trainer Samson voorop ervan over tuigd dat een goeie heenronde in de lijn van de verwachtingen ligt. Indien volgende week te gen Maldegem een revanche wordt gegeven voor de sma delijke nederlaag met 5-1 van twee jaar terug (en het latere verlies in een testmatch van voor twee jaar) én de daarop volgende twee thuisbeurten tegenover Edvelde en Ever- gem met goed gevolg worden afgerond, zien we wel nog ver der. Maar wat ons betreft wachten we liever af. In Kem zeke verloopt het tot dusverre nog niet zo overtuigend, want na een knap drawnpuntje uit de eerste match bij Temse. zijn de bewoners van Krieke- pitte niet meer aan punten- winst toegekomen. De volgen de drie weken worden wat dat betreft de rood-zwarten door de kalendermaker lichtelijk verwend met 3 opeenvolgen de thuiswedstrijden tegen Adegem, Waarschoot en Mal degem. De verwachting langs de provinciale baan luidt dan ook: mits er vier op zes wordt gehaald, raken we voorlopig uit de grootste zorgen. De vooruitzichten Sporting Sint-GIIII» zegt voor een lange periode vaarwel aan eigen omgeving want niet min der dan drie maal achter el kaar moeten de Daneelsjon- gens op verplaatsing: achter eenvolgens naar Vrasene. Destelbergen en Adégem. Na deze drie wedstnjden zal wel voldoende blijken of de blauw- witten het dit seizoen nog ver kunnen schoppen. Zondag staat de korte verplaatsing naar buurploeg Herleving Vrasene op het programma, en dat is en blijft een bijzonder moeilijke klip voor de Sportin- gers. Temeer aangezien de Goemaere-elf node aan pun ten moeten raken en daar ze ker op eigen veld een te duch ten blok zullen vormen. Onze pronostiek is een drawn. De andere stijger uit Melsele heeft geen plankenkoorts meer en staat zondag voor onze match van de week op eigen veld de derde uit de reeks te woord. De bedevaart mannen zullen aan Gaveriand meerdere weesgegroeten moeten lezen willen ze voor alsnog aan winst raken. Ook Temse moet zich einde lijk wel eens kunnen rechten tegen de enige ongeslagen ploeg uit de reeks. Het feit dat dit op verplaatsing bij Evergem moet gebeuren is volgens ons al lang geen nadeel meer want de Van Genechten-ploeg is reeds langer dan vandaag een goed kounterend geheel. Herleving Sint-Pauwels van zijn kant gaat met herladen batterijen naar Maldegem om «daar minstens een puntje uit het vuur te halen». Of dat er werkelijk uitkomt zal groten deels van het middenveldtno Motyka-Demets-Herremans afhangen. En tenslotte Klauwserts Kemzeke dat nog steeds ach ter eerste winst jaagt en dat zeker tegen Adegem moet kunnen bekomen. Rac Bambrugge - Herzele. Vooral de kassier van Bambrugge was een gelukkig man. Er kwam veel volk opdagen voor deze match waarin Herzele tijdens de eerste helft het gevaarlijks was (per)

De Voorpost | 1982 | | pagina 5