Vijfde Expo 2000 te Dendermonde Molenberghoeve in de belangstelling te Lokeren 125 jaar «Arme Klaren» te Aalst Weet je 't al? Jean Matthys Paul Dehaene "V. 12 - 1.10.1982 - De Voorpost Voorzitter Francois Macharis van de Unie van de Middenstand van Dendermonde wreef zich het zweet van het voorhoofd toen vrijdagavond de vele genodigden zich meldden in de feestelijk versierde tent waar voor de vijfde maal de Expo 2000 werd gehouden. Een gebaar dat velen zullen begrepen hebben, want inderdaad, deze realizatie van Expo 2000 Is niet van een leien dakje verlopen. Voorzitter Macharis somde in zgn welkomstwoord en openingstoespraak de moeilijkheden op. Gelukkig kwam alles nog tijdig klaar, zodat de vele genodigden, en natuurlijk ook de bezoekers tijdens de komende dagen zonder zorg en kommer konden genieten van een mooie handelsbeurs, die heel wat attrakties te bieden had. Het leek wel of de duivel zelf ermee gemoeid was. Deze Expo 2000 werd in derdaad gekenmerkt door een tal hindemissen die evenwel door het dynami sche bestuur met inzet van alle krachten ook werden overwonnen. Nadat men tot vorig jaar zijn intrek had kunnen nemen in een prachtig feestpaviljoen op de Oude Vest, midden in het stadscentrum, diende men voor dit jaar zijn heil te zoeken naar een ander onderkomen. Op het ter rein van de Oude Vest zijn immers grootse bouwwer ken aan de gang en plaats voor een tent is er niet meer. Men zocht en vond een geschikt terrein op de Geldroplaan, dichtbij het station en aansluitend op het centrum van de stad, ruim genoeg om een riante tent neer te zetten. Men verkreeg zonder enig pro bleem de toelating van de stedelijke overheid en dus kon men beginnen met het rechttrekken van de feest tent. Dat bleek echter niet naar de zin van eenieder te zijn, want nauwelijks wa ren de eerste palen in de grond geheid of de prefekt van het nabij gelegen athe neum deed de werken stil leggen. Op de grondei gendom van de staat, zo argumenteerde hij, komt geen tent zonder dat de staat daartoe toelating heeft verleend. De man had gelijk, want de grond was tussen het indienen en verlenen van de aanvraag bij de stad van stadsgrond staatsgrond geworden. Ge lukkig kon volksvertegen woordiger Verberckmoes al zijn invloed aanwenden om ook dit probleem op te lossen. De tent mocht en zou er komen. Een hele geruststelling voor het dy namisch bestuur van de Unie van de Middenstand met voorzitter Francois Macharis, ondervoorzitter Oscar Groessens, penning meester Clement Van He- cke, sekretaris Armand Goossens en de leden Ro land Van den Broeck, Jo zef Moens. Mare Tackaert en Roger Persoons, die met nieuwe moed aan de slag gingen. Het werd dinsdag en alles was in zoverre klaar dat men de mastodont van een tent kon rechttrekken. Maar, men had zonder het grillige weer gerekend, want net op het moment dat men aan dit karwei be gon, stak er een felle wind op, een storm die later in de Ardennen een heel dorp van de kaart zou vegen. Met man en macht werd gestreden tegen dit natuur verschijnsel. Veel mense lijk leed kwam eraan te pas, maar de vaste overtui ging dat men inderdaad de ze tent moest rechtkrijgen, maakte dat men doorzette en het uiteindelijk ook haalde op de strakke wind. En alsof het nog niet vol doende was, zette ook de verkiezingsstrijd de Unie van de Middenstand een hak. De vele affiches die men had uitgehangen over al waar dit mocht, werden door kandidaat-gemeente raadsleden van bevrienden en andere partijen met des kundigheid van zaken over- plakt. Voorzitter Macharis kon er niet om lachen. Ge lukkig had hij nog raamaf- fiches in voorraad en die heeft men dan op de meest strategische plaatsen de laatste dagen aangebracht. Tot daar het lijdensverhaal van de Expo 2000. Voorzit ter Macharis was ander zijds wel blij dat hij naast volks - vertegenwoordiger Verberckmoes, ook sena tor Van den Broeck mocht begroeten, evenals schepen Verhelst en enkele ge meenteraadsleden. Hij heette hen van ganser harte welkom en verzocht volks vertegenwoordiger Ver berckmoes om het lint door te knippen en de expo voor geopend te verklaren. Het hele gezelschap maak te vervolgens een rondgang langsheen de verschillende standen. Telkens werd even halt gemaakt om met de exposant van gedachte te wisselen. Rgke verscheidenheid Het kenmerk van deze Ex po 2000 is wellicht zijn gro te verscheidenheid aan pro- dukten. Hebben zij welis waar in hoofdzaak betrek king op het gezin en het huis. toch zijn ze allen even onmisbaar. Onder meer de meubels van hoogstaande kwaliteit, de stoffen aan de meter aan zeer lage prij zen, de boeken (waarbij het grote aanbod aan na slagwerken zeer opvallend was), een uitgelezen keuze aan tafelservies, chalets en zitbanken, verzekeringen voor het hele gezin en voor het bedrijf, zuinige kachels die in een krisistijd zeker en vast op hun plaats zijn, allerlei dingen voor de vrijetijdsbesteding zoals hengelroeden voor vissers en het onontbeerlijke standje met snoepgoed dat allicht tijdens deze drie da gen gouden zaken heeft Dendermonde. Expo 2000 of de initiatiefnemers op een rijtje, (c) orkest Tsjong Boem van de door, of deze plezante voorzitter Macharis dat de partij was, zal allicht nie- mannen zijn in de omtrek, zesde editie onder een be mand verwonderen. Er Kortom, het werd een ge- ter gesternte van start zal gaat in Dendermonde geen slaagde lustrumuitgave van kunnen gaan, wat we hem feest die naam waardig de Expo 2000. Al hoopt van harte gunnen. Deze hele Expo 2000 werd overgoten met een pleiade aan attrakties. Zaterdag was het de beurt aan de Koninklijke Harmonie Sin- te-Cecilia uit Dendermon de, gevolgd door een optre den van het majoretten- korps de Eekhoorntjes en het trommelkorps van Wil lem Loret. Later op de avond maakte de interna tionaal befaamde dans groep Loret haar opwach ting om de vele bezoekers op een gesmaakt optreden te vergasten. Zondagavond was de topper met een op treden van de Big Band Studio 10 met zangeres Ka- rine Bosman cn zanger Ed dy Van Iersel. Wie deze band een week vroeger aan het werk heeft gezien en gehoord op de Grote Markt te Dendermonde, zal deze avond niet willen missen hebben. De maan dagavond was dan weer voorbehouden aan de ve detten van ter plaatse. De Comellekes, de body buil ders en de para's demon streerden er hun talent luid aangemoedigend door vele toeschouwers. Dat het al om gekende en geroemde Dendermonde. De dansgroep De Eekhoorntjes voerde zeer mooie dansjes uit. (c) VK Wembley nodigt ons uit op het tweede Steakfeest in het lokaal Bredestraat 78, Aalst, op zaterdag 16 (van 19-22 uur) en op zondag 17 oktober van 11.30-14.30 en van 17 tot 21.30 uur). Reeds nu kan je kaarten kopen aan de prijs van 275 fr. en 220 fr. voor de kinderen —14 jaar. Vrijdag 8 oktober en zaterdag 9 oktober Grote Bakschieting Prijs Herman 1» telkens om 20 uur in Kafee Sportief, Driesleutelstraat 2. Dit is een organi satie van de ajuinprinsen. De orde der Ajuinprinsen geeft op 11 november een trofee aan een karnavalist uit klein en groot Aalst, en aan iemand van buiten Aalst, die wat deden voor onze zotte driedaagse en hiervoor geen erken ning kregen van de stad. Kandidaturen worden nog opgewacht tot 11 oktober bij Herman I, Ajuinprins 1982 Dr. De Moorstraat 76, Aalst. Vorig weekend werd te Seraing een wedstrijd gehouden voor Majoretten. Esmeralda Vijverman Hardingstraat 9390 Herdersem behaalde de Kristal len Marjorettenstaaf bij de miniemen van 6 tot 10 jaar; Patrick Berckx uit Berlare behaalde eveneens deze trofee bij de jongens. Wie deze twee jonge mensen aan het werk wil zien komt naar de verkiezing van de Prins van Oost- Vlaanderen op 13 november. Dan zullen ze een show ten beste geven. Minister Tijdens het Bal van Minister Mare Galle, gaf Keizer Kamiel aan eerstgenoemde een lange arm ten geschenke, kwestie om nog meer mensen aan 't werk te kunnen zetten. Op 9 oktober derde nacht van de Ieten Hond georganiseerd door de Snottebellen in hun lokaal Café Sportwereld, Stationsplein. Een nieuwe kandidaat Prins Karnaval meldt zich aan: Jean Pierre De Neef woonachtig Kafé Roman hof Gentse straat Aalst. Als lid van A KV De Sjiepeerekes zal hij wel van wanten weten. Op het volleybaltornooi van A KV De Dompe- leers waren heel wat personaliteiten te bespeuren uit de politieke wereld. Is er soms binnenkort verkie zing? Dit weekend gaat het tweede steakfestival van FC Excelsior door in de wijksschool Park De Blieck. Voor een smakelijke brok vlees betaal je slechts 220 fr- A join en Incognito Dendermonde. Vele handen maken het werk licht. Op de Expo 2000 was het pannekoeken bakken met alle beschikbare middelen, (c) Ter gelegenheid van de week van de landbouw die overal ten lande werd ingericht werd den gespannen om hun eigen een schitterende receptie gegeven bg de heer en mevrouw Lucien De Vylder-Vehent, <*om te beschermen. De burge eigenaars van de «Moleuberghoeve» te Lokeren. Een van de stallingen was ingericht als mees|er besloot met een laat ontvangstzaal. Daar werden de vele genodigden burgemeester en schepenen, raadsleden, herenTn aan'de veraoreers^van volksvertegenwoordiger Anthuenis, afgevaardigden van de SP, en nog veel anderen, te de lekkere spijzen zijn korte veel om op te noemen, verwelkomd door de gewestelijke voorzitter van de Landelijke toespraak. Ondertussen was Gilden, Michel De Roover. Hij wees op de betekenis van de landbouw: landbouw im mers betekent voedsel. Land bouw betekent tewerkstelling in tal van industrieën. En land bouw heeft een sociaal-maat schappelijke betekenis: hij schept ruimte voor de mens. Eén zaak staat als een paal boven water: Men kan niet zonder landbouw, en een wel varende maatschappij heeft nood aan een welvarende land bouw. Daar op werden de ge nodigden en gasten gebracht naar een voor die gelegenheid ingerichte hangar, waar ons op zeer bescheiden wijze een kof fietafel was aangekondigd. De Lokeren. De week van de landbouw te Lokeren werd ingezet met een openluchtreceptie voorzitter verontschuldigde op het bedrijf van Lucien De Vijlder. (md) zich eerst nog dat er ten gevol ge van de felle wind, misschien hun samenhorigheid. De boe- zitter Jos De Beule. om de vele nogal wat zand tussen de bo- ren hebben de nood aan sa- diefstallen en vandalenstreken terhammen zou kunnen ge- menwerking goed begrepen, te voorkomen. Op gebied van raakt zijn. Maar dat was over- en ook de nood aan specialisa- vandalenstreken en dierenmis- dreven. Van dat zand heeft tie. Dat bedrijf hier is volgens handelingen stipt de burge niemand iets gewaar gewor- de 82-jarige vader De Vylder meester aan dat de mentaliteit den, maar wel van al het ande- begonnen met 2 koeien en 3 bij sommige mensen wel heel re. Want die bescheiden kof- varkens. Nu zijn er tientallen bedroevend geworden is. Het fïetafel was uitgegroeid tot een koeien en runderen. De var- is erg dat dagelijks zoveel men- echt Breugeliaans festijn. Daar kens zijn er niet meer, maar sen in de wagen moeten wor- was vers boerenbrood volon- dat is de specialiteit van een té, met echte boerenboter, ander. Het is alleen met spe- hesp en kaas en we mogen cialisatie dat een bedrijf groot zeker het kopvlees niet verge- en rendabel kan gehouden ten, waaraan wel vijf varkens- worden, koppen als slachtoffer gevallen Die samenhorigheid van de zijn. Dan kwamen er nog de Lokerse boeren kwam onlangs Lokerse vlaaien en als laatste tot uiting bij het oprichten van de schotels rijstpap met bruine een boerenwacht. Dat was wel suiker. En of het gesmaakt geen primeur voor Lokeren. heeft! Een accordeonspeler Elders waren er ook al «wach- zorgde ondertussen voor leuti- ten» opgericht. Maar nergens ge muziek. Het kon ook niet is het aantal vrijwilligers zo anders of burgemeester Lie- groot geworden als in groot- baut moest ook zijn woordje Lokeren. Wel 200 wachters placeren. Hij wenste de boe- zijn ingeschreven en doen ren proficiat voor hun gestaag- nachtelijke dienst, onder im- de inspanning. En ook voor puls van de plaatselijke voor- het vijf uur geworden en de gastheer en gastvrouw hadden zich stilletjes verwijderd. Want ze moesten gaan werken! Want kermis of geen kermis: op de hoeve is er altijd werk en de koeien moeten gemolken worden. Wij hebben daar dan een staaltje van gezien. Hoe net en rein en hygiënisch dat alles verloopt. De koeien den binnengebracht langs hc ten vloeren met brede rete zodat er nergens vuil kan b! ven liggen. Mevrouw De V der bedient de elektrische stallatie. Handen komen n meer aan de melk. Alles g mechanisch, tot het verpakl toe. Ondertussen was er c een dansgroep van de Hi brug die op de open koer ei le dansjes uitvoerde, 's Ave om half acht werd door del Leback in de ontvangst een mis opgedragen. Het 'improviseerde altaar was maakt van twee stropei waarop een dekblad was legd. Lang na de nog vele gasten blijven naki ten. Vermelden we ook dat de opendeurdagen i richt voor de scholen op derdag en vrijdag ook groot sukses kenden. Hon< de schoolkinderen hel daar van dichtbij op een ze' tal plaatsen het modern 1 renbedrijf leren kennen waarderen. Ook de Getsz< tocht die de zondagnamii werd ingericht, en die de schillende opendeur-bedrij' in groot-Lokeren aandt kende een reusachtig sul Een proficiat aan de inricht van deze welgeslaagde Ij bouwweek. i zijn I Lokeren. Michel De Roover verwelkomde bij de officiële opening van de week vari landbouw heel wat vooraanstaanden, (md) KANTOOR VAN NOTARIS te LOKEREN Kerkstraat 66 Tel. 091 48.13.25 KANTOOR VAN NOTARIS te GENT Slnt-Amandsberg Schoolstraat 26-28 Tel. 091/28.14.07 under het bestier van Leer Eerweerden Heer D.J. Ver- jaar nog door de zusters samenvallend met de vie- maal feest met o.a. een duyn, Kanonik van St.-Baefs, Deken en Pastor van St.- werd betrokken. ring van een kwarteeuw in jubelmis in het teken van Nicolaes en de Abdis van bet Zelve Klooster wierd in de Mijlpaal in de geschiedenis de St.-Annalaan. het Franciscus-jubeljaar Maend Maert 1855 een huls gekogt maar vermits het zeer van de Arme Klaren te Met het gouden jubileum, (1182-1982) voor vrede in klein was en niet geschikt om door Religieuzen bewoond te Aalst was alleszins de 50 jaar in de St.-Annalaan, hart, gezin en kerkgemeen- worden was men genoodzaakt hetzelve ten gronde af te eeuwfeestviering in 1956 vierden de zusters ander- schap. Lu breken. -ts-ss-a Er wierd een nieuw klooster gebouwd in de Pontstraat te U*' **- 1ÉB& Aelst en de bouw wierd voltrokken den 3 september 1856 3 en de Religieuzen van gent hebben er bezit van genomen K ~S Tot Aelst aan de statie wierden zij ontvangen en naer de Dekenij geleid. Vandaer gingen zij proces- siegewijze naar de grote Kerk waar een Solemnele Mis werd gecelebreerd. Na de mis gingen zy plegtiklyk men den zeiven stoet naar hun Klooster. Zijn Hoogweerdigheid De ken De Blik droeg het Al lerheiligste' Sakrament en gaf, aen het Klooster geko men zynde, de Benedictie aan de groote menigte. Zy- ne Hoogweerdigheid deed de wyding en gaf aan het Klooster de benaming van Klooster der Onbevlekte Ontvangenis». Aldus lezen we in de oude kronieken. Het Klooster in de Pont straat was echter dermate vochtig en ongezond dat verhuizing zich voor de zus ters opdrong. Pater Cy- priaan. geestelijke vader van de Clarissen zelf pater- Capucijn. kocht in 1932, een halve eeuw terug, grond voor de bouw van een nieuw klooster aan de St.-Annalaan; klooster dat in september van hetzelfde OPENBARE VERKOPING VAN PERCEEL BOUWGROND kalf-tpM befcotrorlm) 16 KLEIN SINAA1 aan ria KlMSttrxtraat (Stakene) Notaris Jean MATTHYS ter standplaats Lokeren en nota ris Paul DEHAENE met standplaats Gent zullen open- baar te koop stellen, op ver- Aam. Reeds vijftig jaar verblijven de klorissen aan de Sint-Annalaan in dit sobenzoe^ van wie het behoort: gebouw, (perl GEMEENTE STEKENE (4* afdeling, Klein Sinaal) Een perceel bouwgrond, half open bebouwing, gelegen in de verkaveling BOUDELOO, palende aan de Kloosterstraat, ten kadaster gekend onder sektie E nummer 531/R voor een grootte van 372 m2 (lot 53 van het verkavelingsplan). Palende of gepaald hebbende: Noord: De Rop - Bleyenberg Karei te Melsele; Oost: Van Driessche - De Moor Etienne te Brussel; Zuid: de Klooster straat en West: Valgaeren - Van Wontherghem Ludo te Sint-Niklaas. Verkavelingsvergunning Kolle ge van Burgemeester en Schepenen te Sinaai dd. 27.3.1964 (referentienummer 10.216.521 V LC/JD). Onmiddellijk beschikbaar. De verkoping geschiedt oti de opschortende voorwaal van afwezigheid van hol bod gedurende vijftien dagl ENNE ZITDAG VrIRtof 15 iktt* 1* om drie uur in de namiddal café «De Ossekop» te Sin! Dries 29. Alle inlichtingen te verkrijl ter studie van de verkoopt! dende notarissen (plans V stedebouwkundige vif schriften). Gehuwde kopers dienen I den aanwezig te zijn, in bl van trouwboekje en huwelij kontrak! 40/1702-ASt K LOOS TtR STfta AT

De Voorpost | 1982 | | pagina 12