Deir den bril van Seril Bishop C%ÏK De Voorpost - 1.10.1982 - 17 WACHTDIENSTEN Aalst Dr Saeys, Schendelbeekhofstr Aalst tel. 21.44.73 Bazel Krulbeke Rupelmonde Dr. Luyten, Oud Hotlaan Bazel tel. 774.18.43 Apot. De Vos, Bazelstr. Rupelmonde, tel. 774.10.84. Beveren, Haasdonk Dr. Helinckx, Glazen Leeuwstr. Beveren, tel. 775.37.92 Apot. Rooyackers, Vestenstr. Melsele, tel. 775.72.35 Belsele, Waasmunster, Sinaal, Elversele Dr. Vandaele, Eindestr. Belsele, tel. 772.49.81 Apot. Magerman, Dries Sinaai, tel. 772.36.14 Buggenhout, Baasrode, Malderen, Opdorp Dr. Ransschaert, Rosstr Baasrode, tel. 33.31.12. Dendermonde,Oudegem, St.-Gillls, Denderbelle Dr. Vermeulen, Gentse steenweg Dendermonde, tel. 21.37.81. Dr. Halsberge, Molenveldstr. Denderbelle, tel. 21.12.69. Apot. Lievois, Kerkstr. Dendermonde, tel. 21.20.55. Eksaarde, Moerbeke, Sinaal Dr Lecluyse, Lindenplaats Moerbeke, tel. 46.93.17. Erom bod egem Dr. Meersman, Stationsstr Haaltert, tel. 78.71.78 Hamme, Moerzeke, Grembergen Zaterdag. Dr. Callaert, Zogge Hamme, tel. 47.98.85 Zondag. Dr. De Raeck, Dr. Haeckstr. Grembergen, tel. 21.92.50. Apot. Dierickx, Kapellestr. Hamme, tel. 47.78.86 Gljzegem, Hofstade Dr. De Loof, Hoogstr Hofstade, tel. 78.74.22. Overmere Dr. Sonneville Begoniastr. Overmere, tel. 67.52.84 KMdrecht, Doel, Verrebroek Dr. Van Mieghem, Dorpstr. KiekJrecht tel. 773.52.74 Lokeren, Daknam Dr Lemo, Durmelaan Lokeren, tel. 48.15.28 Apot Jacobs, Markt Lokeren, tel. 48.20.89 Lebbeke Dr. De Ridder, P. De Buckplaats, tel. 21.20.58 Apot. Bourguignon Dendermondsesteenweg tel. 21.49.24. Melsele, Kallo Dr Delacave, Kalishoekstr. Melsele, tel. 775.71.34. Nleuwkerken Dr. Tersago, Vrasenstr. Nieuwkerken, tel. 770.30.87 Apot. Van Lede, Grote Markt St.-Niklaas, tel. 776.00.09 Apot. Nagels, Plezantstr. Meerdonk, tel. 773.49.25. Stekene Dr. De Vrieze. Potaarde, tel. 779.75.57 Schoonaarde, Berlare Dr. Van den Noortgate, Schoonaardebaan, Schoonaarde, tel. 42.36.38 St.-Gllls, Kemzeke, De Kllnge, Vrasene, St.-Pauwels, Dr. De Smet, Brugstr. Vrasene, tel. 775.79.49 Apot. Penne, Kerkstr. Stekene Apot. Nagels, Plezantstr. Meerdonk. St.-NIklaas Zaterdag Dr Dhaen, Pr. J. Charlottelaan tel. 776.88.09 Zondag Dr. Lippens, Raapstr. tel. 776.55.95 Apot. Van Lede, Grote Markt, tel. 776.00.09 Apot. Van Bastelaere, Plezantstr. tel. 776.00.69 (alleen zaterdag) Gezondheidscentrum, tel. 77.55.55. ook voor Belsele, Sinaai. Nieuwkerken Tsmse, Steendorp, Tlelrode Dr Zenner, Gebr. Boellaan Temse tel. 771.08.03 Apot. De Keyser, Haasdonksesteenweg Temse, tel. 771.06.69 Wleze, Baardegem, Meldert, Moorsel Dr. Van Huffel, Kruisabeelstr. Moorsel, tel. 78.92.75 Wetteren, Massemen, Westrem, Schel lebel Ie, Wiche len, Seskamp, Uitbergen Dr. Van De Meulebroecke, Gentse steenweg Wetteren, tel. 69.12.18 Zele Dr. Somers. Zuidlaan tel. 44.63.65 Apot. Callaert, Kouter, tel. 44.40.99 Nlnove, Meerbeke, Denderwlndeke, Outer Dr. Bourdeaud'huy, Geraardsbergsestr. Ninove, tel. 33.03.78 Apot. Penne, Stationsstr. Ninove, tel. 33.26.00 Tandarts met wachtdienst Eyckerman, Dorp Belsele, tel. 772.31.95. Begrafenisondernemer Aalst Bruyland, Moorselbaan, tel. 70.10.47 Antigifcentrum tel. 02/345.45.45. De smidmaakt zijn vuur aan. (ad) vrije Ridder en Keyserstraat. Infostand van 9 uur tot 17 uur Je vindt er informatie over drugs, energie, jeugdwerk, alkoholisme, homofilie, dokumentatie voor spreekbeurten, enz. Open alle dagen van maandag tot vrijdag van 13.30 uur tot 18 uur en op woensdag van 10 uur tot 12 uur en van 13.30 uur tot 18 uur. Ook op afspraak (053/78.99.36). Jeugdatelier Klakson, Drie Sleutelstraat 53 met infostand op de dekenijfeesten in de autovrije De Ridder- en Keyserstraat van 9 uur tot 17 uur. Jeugdatelier Klakson is elke zaterdag open van 14 tot 17 uur voor kinderen van 5 tot 14 jaar. (053/78.99.36) Teater Lanseloet (Jozef Meganckstraat 26) om 15 uur en om 20 uur en zondag 3 oktober om 15 uur opvoering van Joran, tovenaar met een ster»; muziekteater naar Henri Van Daele in de stadsschouwburg op het Vredeplein te Aalst. Toegang voor volwassenen 100 fr. en voor de jeugd 80 fr. Organizatie Teater Lanseloet. Zondag 3 oktober Koninklijke Balboogmaatschapplj Slnt-Servatius om 14.30 uur in café Bristol kallescheut. Koninklijke Balbooggllde De Ware Vrienden om 14.30 uur in café Den Bol, kallescheut. Handbalclub Jochewoa in de sporthal Ten Rozen om 17 uur wedstrijd tegen Dendermonde. Handbalclub Aalst Sportief in sporthal Ten Rozen om 14 uur tegen Duffel. Petanque PC Apollo in kasteel Terlinden, finale van het clubkampioenschap. Voetbal om 10 uur de junioresA tegen Sint Lievens-Houtem in Osbroek B Numlsmatlekclub van 9 uur tot 17 uur in de Sint-Annazaal, Roklijf 4 te Aalst. Tafelreservering aan 100 fr de lopende meter Inlichtingen Johnny Bosman, Spaarzaamheidstraat 8 te Aalst (053/77.33.11) Wandelen. Bijeenkomst grote ingang stadspark om 14.30 uur Wandeling onder de deskundige leiding van de heer Luc Kieckens. ledereen welkom. Organizatie Bond van Grote en van Jonge gezinnen. Maandag 4 oktober Postzegelkring Philatelia Alosta vanaf 19 uur in de filateliezaal in de Kattestraat 33, clubvergadering. Alle diensten in werking. Dinsdag 5 oktober Scrabbleclub Aalst vanaf 19.30 uur in de filateliezaal, Katte straat 33 clubvergadering. Woensdag 6 oktober Toespraak in de zaal 't Apostelken (Mijlbeek) om 20 uur met als tema «Wat betekent mijn familienaam» door de heer Jozef Van Overstraeten, ere-voorzitter VTB-VAB. Organizatie: Vlaamse Vereniging voor Familiekunde, afdeling Aalst. Donderdag 7 oktober Dames gymnastiek in de Cesar Haeltermanstraat te Aalst van 20 uur tot 21 uur Organizatie Teater Lanseloet. Meer inlichtin gen Ledebaan 19 te Aalst (053/70.16.50). 25748 106 KWB en KAV Aalst St. Anna KWB en KAV Aalst St. Anna organiseren twee interessante aktiviteiten. Op vrijdag 15 oktober te 20 uur In het jeugdhuis Terlinden, gespreksavond rond DRUGS. De heer E. Van Mol, officier van de gerechtelijke politie, die goed op de hoogte is van de situatie in Aalst, zal de inleiding verzorgen Alle leden en sympathisanten zijn welkom. Ook jongeren vanaf 17 jaar worden venvacht. Op zondag 17 oktober 1982: herfstwandeling In het Zonlën- woud, onder leiding van een boswachter. Een groepswandeling in het bos als de bladeren bruin worden en stilaan afvallen, geeft een speciale sfeer. Het wordt een toffe namiddag voor iedereen. Vertrek aan de St.Annakring, Roklijf 4 om 13 uur. Terug tussen 18 en 19 uur. Prijs voor de autobus 160 Fr. voor de volwasse nen en 130 fr. voor kinderen tot 12 jaar. Elke kiezink verschoinen d'er nieve gezichten op d'affichen en zen der bekendje die verdwoinen. Van deize kieër es 't nie anders. Óp de plakkoten zien ek gezichten en naumen die 'k nie 'n kaan en vantoid zien 'k 'n smoel wovan da 'k peis: Gotmuljaar geift den dienen em oeik oon!». As g'azoei ne kier goe kekt, t'er stoot toch ewat op all die loisten, zee! Mieeër bladvillink as iet anders... 't Er zen natierlek mor ienenvierteg plosjkes in de geminterood en 't es bekanst op veirhand geweiten wie datter gekoezen za zen. Boiten e poor verschoivingskes en surprieskes komt dat attoid oil; wie da nie op kop of on 't stertjen van de loist stoot ver te trekken of te daaven, eit woineg kans van gekoezen te werren en domei emmen de polletiekers zuveil moeite ver eer loist vol te kroigen. Want wal avans as g'op veirhand wetj dat ge nie veil ookosje etj van d'er boi te zen? Da doeje mor as ge zeidelek verplicht zatj of as g'er nie on oit en kentj of as g'e graalek gedacht etj van a oigen. Want er zen d'er attoid die peizen da ze mieër stemmen gon kroigen as de polletieke kopstikken! Sikkeleers. Moor 't es oever iemand da na van het polletiek toniel go verdwoinen da 'k iet wil zeggen, oever onzen Biskop. De lesten berremiester van klein Olsjt en ver de moment nog attoid scheipen van Fiestelek- heiden. En fiestelekheiden da wiltj in Olsjt zuveil zeggen als karnaval. De mens jen van den boiten zelle weiral peizen da ze te kert gedoon werren, ik vin da z'er vantoid ewa noig van emmen, mor ik kaan der oeik nie on doeng, Castelauved es toch iet anders as ne gewoeine keiremis. En wie datter nie moe van weiten, den dienen moe mor nor zenne keiremis goon, 'k em dor oeik niet teigen, goeste es koeip! leder zen oige gedacht. En oever Biskop gesproeken, dienen eit oeik oever alles zen oige gedacht: as 't 'n iet gepeisd eit doe g et em tein mor af. As 't inzenne kop eit, eiget a nie. ge wetj wel woor hein! Batoid was 't ewat oeverdrei- ven, wird et 'n betjen nen «idei fiks» en tein koster ieren en daugen teige stroin zonder geloik te kroigen. Mor wie eit er na gien gebreiken? 'k Em iensj riezje g'at mé em oever Vastelauved en as 't 'n mé noding teigekwamp bekeiken mé mor schief, mor noor 'n toiken was da weir oever en na es alles lank vergeiten. Van Biskop kaan ek allien mor zeggen da zen hert op zen tong leit, datten alles zeit gelek as 't em opkomt en somweilen es da nie oon te roin, de mensjen pakken a da koolek. 't Er zen der veil die Biskop zen scheirpe tong nie al te goed afkosten en teigen em nie op 'n kosten, 't Er zen der die nie koste verdraugen datten va polletiek koleir veranderd es, en ierlek gezeid, d'ieste weiken was ek dor oeik nie noig oever te spreiken. Mor 't es tein, op diene moment, dagge rechtaf a gedacht moetj zeggen en domei es de kaas ten af. Moor in de plosjelekke pers, gelek as ze da noemen, was 't be kan alle weiken da z'op Biskop zenne kap zouten. Ge zojet ver minder op de zeinen kroigen mé all dé knipoeigskes! Steltj a na veiren datter iemand gediereg oeigskes nor a stoot te pinken, zoje da geren emmen7 't 7.o nog 'n graalekke schoein gieze meige zen, 't zol op den dier oeik op a nerveis sisteem beginne weir ken... En wa gezeid oever diene panoramist, die joorelank zenne kolleiga was in 't Voil Hemmeken en die oeverlest in 't nief gazetjen onder dezelde schoilnaum schreef oever Biskop. Dat 'n oever vier joor oeverge- loeipen was... Ochiere, most da zoeilank noding malgerei nog insj vernoemd werren? Was 't er anders gien nies? Pertank, op diene moment stonten der ienegste op hiete koelen ver oever te loeipen, mor zemmen ten d'oklozje nie gat.En da was nies op diene moment! Ik voel mé nie geroepen ver Biskop zennen avekoot te speilen, moor tissen hokskes wil ek hier zeggen, dat de pers hier in Olsjt batoid nogal e stikske ver oigen gebroik moe dienen. As ze teigen iet of iemand iet emmen, keje da leizen in eer gazet. Ze schroiven datein in bedekte teirmen of ze sloon der noor terwoil da z'er 't foin nie van weiten en ge wiltj of ge kentj er nie op antwoeren. 't Es gelek die «Vroi Tribune» op den teivei of in sommegste gazetten: de polletiekers van de groeite partoin kommen 't door nekier foin oitleggen, de klantjes meigen aliensjt gien woerd zeggen, niemand kroig valeven d'okkosje van 't antwoeren... Ge moetj geh wel zwoigen. Van Biskop keje niet zeggen datter iemand em valeven kennen doeng zwoigen eit, en stillekes klap pen eit'n oeik noeit nie gekost. Ge zotj bekanst zeggen: 'n Groeite moil...» en zegt er tein mor derekt boi»... mé e klein herteken, want dat es 't 'n gielegans. Moor.mé e groeit hert ver Olsjt, ver Vastelauved. 'k Zien em vandejoor nog in de stoet goon, zen fasade in vier koleiren, da ze 't em mor insj nodoeng, want as zelfkritiek es da toch nie mis! De polletiek inteigendiel kwamp onzen Biskop de lesten toid langst zen oeiren oit en da verstoon ek graalek goed, want in foite geloeif ek nie da Marcel valeven nen echte polletieker geweist eit: doveir moe je en giel joor deir 'n viz os je op emmen! Moilentrekken lieërt allemaan op den dier en Biskop moste vanoigest gien moilen lieren trekken, 't zo der nog on mankeiren. Mor wa da 'k wü besloten: Marcel Biskop was en es nog attoid ne mensj, mé zen kleine en groeite kanten, mor ne mensj. Azoei zollen der in Olsjt den dag van vandaug mieër moete zen, 't er zo mesching ewa mieër lawoit zen in Olsjt, mor zeiker en vast veil, veil, mieër... echt amuzement! Seril K.W.B. Mijlbeek K.W.B. Aalst Mijlbeek start het nieuwe werkjaar met de afde- lingsraad op zondag 3 oktober 1982 om 15 uur. De deelnemers van vorige jaren weten dat dit een gezellig familiaal samenzijn is, in een ontspannen sfeer, waar oud en jong aan hun trekken komen. Programma 15 uur In de kerk: H. Eucharistieviering 16.15 uur In de feestzaal van het St. Maarteninstituut op de Moorselbaan voor de volwassenen: terugblik op het voorbij werkjaar jaarprogramma 1982-83 voor de jeugd: aangepaste ontspanning. Daarna allen samen: gezellig etentje, hopsa met de beentjes, een danspasje naar ieders kunnen en vermogen. Deelname in de onkosten 50 fr. per persoon of 150 fr. voor gans het gezin. K.W.B. H. Hart De jaarlijkse raadsvergadering van K.W.B. Aalst H. Hart heeft plaats op zaterdag 9 oktober om 17 uur in de Kring Dr. De Moorstraat. Programma 17 uur: H. Mis 18 uur: Etentje: boerenhesp en bruin brood. 19.30 uur: Raadsvergadering: verslag over de werking in het voorbije jaar Programma voor het werkingsjaar 1982-83. Aandacht voor het centrale thema «Gezin, een open thuis». De inschrijvingen worden vóór 7 oktober verwacht bij de wijkmeesters of de pastoor. De deelname in de onkosten bedraagt 50 fr. per persoon. K.W.B. Kreatlef Vormingsinitiatieven Zaterdag 2 tot maandag 4 oktober 1982 Mere, boekenbeurs Zondag 3 oktober 1982 Aalst Mijlbeek, Kerk, 15 uur, Eucharistieviering en daarna in St. Maarteninstituut Afdelingsraad. Zaterdag 9 oktober 1982 Aalst H. Hart, Kring 17 uur. Eucharistieviering en Raadsverga dering. Vrijdag 15 oktober 1982 KWB-KAV Aalst St. Anna, Jeugdhuis Terlinden, 20 uur. Ge spreksavond over drugs. WOENSDAG 13 OKTOBER Om 19.45 u. in de Sint-Martinuskring een feestelijke avond met kaas en wijn waarbij tevens het nieuwe jaarprogramma aan de aanwezige leden ter goedkeuring voorgelegd wordt. ZWEMKLUB Elke donderdag van 20.00 u. tot 21.00 u. in het zwembad van het Sint-Jozefskollege, Pontstraat 7. Inschrijving ter plaatse. STADSWANDELING Op zondag 3 oktober organizeert de Vereniging voor Aalsters Kuttuurschoon een morgenwandeling in de stad in met histori sche, kulturele en sociale uitleg in de Molenstraat, Werf en Achterstraat. Alle leden van de WAK en ook niet-leden zijn hartelijk welkom. Vertrek aan het stadhuis om 10.00 u. De leiding berust bij Jan Van der Hulst, voorzitter van de WAK. TENTOONSTELLING Ter gelegenheid van haar 30-jarig bestaan richt de WAK een tentoonstelling in over oude hoekjes van Aalst en groot-Aalst in het Oud Hospitaal te Aalst van 10 tot 31 december. De WAK doet een beroep op de personen-bezitters van oude schilderijen, etsen (van Aalst en van groot-Aalst) die hu medewerking willen verlenen en mededeling ervan te doen aa Jan Van der Hulst, voorzitter van de WAK, Ploegstraat 24, t Aalst, met opgave en grootte en schilder. Het spreekt vanze dat de schilderijen, etsen, enz... verzekerd worden bij vervo< en gedurende heel de tentoonstelling. Wat betekent mijn familienaam? De afdeling Aalst van de Vlaamse Vereniging voor Familiekur de organiseert op woensdag 6 oktober te 20 uur in 't Aposte ken, Mijlbeek-Aalst, een voordracht over de betekenis van uv familienaam. Erevoorzitter VTB-VAB Jozef Van Overstraeten, Aalstenas en auteur van talrijke artikelen in «De Autotoerist» en sinds ko ook in «De Vlaamse Stam» is er aan het woord. Het wordt alvast een boeiende avond. LI Moorsel Vrijdag 1 oktober Minivoetbal Resocub in de sporthal Denderdal om 20 uur tegen Kruibeke. Zaalvoetbal in de sporthal Denderdal om 21 uur Cosmos Aalst tegen Artevelde Gent Zaalvoetbal in sporthal Ten Rozen om 21 uur Beukenhof tegen Groene Duivels Ninove. Netwerk kwls om 20 uur. De vragen worden dit keer gesteld door «Volgend jaar beter» Vijftig jarig priesterjubileum van deken De Vos en de jezuieten Doomaert en Geniets. In de Capucijnenkerk een koncert om 20.30 uur door het Halleluja gemengd koor onder leiding van G. De Cock. Yoga in de stadsschool Vredeplein. Vnjheidsstraat 65 te Aalst om 20 uur. Een nieuwe kursus yoga voor beginners, met algemene konditietraining, anti-stress-oefeningen, relaxatie technieken, enz, geleid door gediplomeerde leraren, wordt aangevangen met een uiteenzetting, demonstratie van de oefening en de inschrijving van gegadigden. Prijs 400 fr voor een heel jaar, een abonnement op een yogatijdschrift inbegre pen. De Yogavereniging telt ruim 1 .OOOtevreden beoefenaars. Organizatie Yoga Vedante (tel. 053/77.74.90). Zaterdag 2 oktober Voetbal KSC Eendracht Aalst Om 10 uur juniores - Heldergem (Zandberg), om 9 uur juniores D - Wieze B (Osbroek A), om 10.30 uur juniores C - Smetleden (Osbroek A), om 10 uur juniores B - Kerksken (Osbroek B) en om 15 uur in het Pierre Comelisstadion Reserven tegen RC Mechelen Volleybalclub Danny speelt in de sporthal Ten Rozen om 15 uur tegen Overboelare Volleybalclub Kangoeroes Aalst speelt in de sporthal van Erondegem Spel zonder grenzen. Kruiwagenrijden werd als de beslissende laatste proe] I om 18 o» SKa0rSol^s'lienn OutonaaTeUïnninr™0 ingelast nada, de ploegen in hun plankenlopen me, vaktechnische problemen ,e kampen MMm wa, mosselen werden geserveerd, (ad) Jongerenservice (De Ridderstraat) dekenijfeesten in de auto- hadden, (per) Zaterdag 2 oktober Rock T.-D. in zaal Katolieke Kring vanaf 19.30 uur, georgan seerd door A.K.V. «De Flierafloiters». Toegangsprijs 40 fr. bi «l s ,fT

De Voorpost | 1982 | | pagina 17