Beveren 18 - 1.10.1982 - De Voorpost Zaterdag 2 oktober Scoutsbal in de parochiezaal te 20 uur met «The Family Band». Toegang 60 fr. Zondag 3 oktober Eetfestijn in de parochiezaal van 11.30 14.30 uur. Voorin schrijving niet noodzakelijk. Poppenkast 't Kapoentje» met de belevenissen van Jomme- ken. Toegang 50 fr. Showavond vanaf 20 uur met free podium en kampvuur. Doorlopend bodega en modelscoutskamp en praatcafé. Herdersem Vrijdag 1 oktober Hardingkoor: elke eerste vrijdag verzorgt het Hardingkoor voor de H. Hartgezinsbond de avondmis te 19 uur. De tweede vrijdag zijn het de Chiromeisjes, de derde de KSA, de 4" kring 12 met het jeugdkoor en eventueel de 5* (in okt.). Kring 11 eveneens met het koor. Zangherhalingen van het Hardingkoor hebben plaats elke zondag te 10.50 uur in de kapel van het klooster. Het treedt op in de kerstnachtmis, bij het vormsel, op de ziekendag, tijdens de paaswake en bij nog heel wat andere gelegenheden. f Chlro Kallo (Beveren). De Nationale Strijdersbond herdacht de bevrijding (Iv) Beveren. Vijftien jaar plaatselijke fotoklub. Op Cortewalle gingen wij kijken naar i opening van de retrospektieve (Iv) Zijn de gemeente komen bewonen Lebbeke Dinsdag 5 oktober Voetverzorging door de zorgen van KGB in de parochiezaal. Zaterdag 9 oktober Belottlng in het Parochiaal Centrum te 20 uur georganiseerd door de Centrumvrienden. Meldert Nlevel-Kermis: Niettegenstaande hopfeesten te Mel- dert-Essene missiefeest in de abdij voetbalfeesten te Affligem en T.-D. te Moorsel had Nievelkermis sukses met een bal geanimeerd door «De Gensters» met wijn en smulkroeg en een mosselkermis in de hovingen van «den ast». Zaterdag 2 oktober «School St.-Anna-Pede» opening van de tentoonstelling «School St.-Anna-Pede» te 16 uur in het Affligems Kultureel Centrum. Jotam: muzikale avond met Koor en Orkest in zaal C. Van den Broeck te 20 uur. «Daar zit muziek in». Toegangspnjs 70 fr Voorverkoop 50 fr. Kravaalruiters: jaarlijkse pensenkermis in de jongensschool. Ook koteletten met friet te bekomen. Vanavond vanaf 20 uur en morgen zondag vanaf 12 uur. Zondag 3 oktober Literair uur met Franciscus te 16 uur in de abdijkerk Affligem die 800 jaar geleden te Assisi werd geboren (1182). Meer dan wie ook heeft deze heilige kunstenaars van diverse disciplines geboeid en ook in de Nederlandse literatuur was hij in de loop der eeuwen een blijvende bron van inspiratie. Na de geslaagde St.-Lutgardisviering in het voorjaar wil men te Affligem Franciscus op gelijkwaardige wijze gedenken Het wordt dan ook op 3 oktober een selektie uit de Nederlands talige literatuur, zo proza, poëzie als toneel, rond en over Franciscus. Voordracht van deteksten die muzikaal zal begeleid worden. Toegang gratis. Zondag 10 oktober Eten bij de Scouts: Van 11.30 tot 15 uur kan u in de turnzaal van de jongenschool t.o.v. de verkiezingen eten bij de Scouts. Soep (30 fr.), biefstuk natuur (300 fr.), 1/2 kip (200 fr), koude schotel (150 fr.), en vol-au-vent (150 fr.) met fnet naar believen kindermenu's kip (120 fr en vol-au-vent (100 fr.) Liefst op /oorhand inschrijven, 052-35.55.99. Beveren. A. Stoelen is de nieuwe brandweeroverste (Iv) Kleiduifschieten Op zondag 3 oktober is er in de Achterhoek nr. 104 te Beveren een demonstratie kleiduifschieten van de «Jachthoorn». Aan vang van deze aktiviteit om 1 uur. Ook in de weekends van 10, 17 en 24 oktober zijn daar oefenstonden mee te maken. Fotosalon in Cortewalle Ter gelegenheid van het 15-jang bestaan van de Fotoklub te Beveren, wordt een salon georganiseerd in het Kasteel Corte walle met dia's en expositie van foto's van eigen leden. Open op zaterdag 2 en zondag 3 oktober van 14 tot 19 uur. Toegang Dlaklub Prisma '80 Op maandag 11 oktober kan je een eerste les volgen van de kursus fotografie voor beginners in De Spiegel aan de Stations straat 28 te Beveren Aanvang te 19 uur Inschnjving voor de kursus is nog mogelijk. Reynaertnieuws uit Melsele Zaterdag 9 oktober te 15 u. is er in het lokaal van Reynaert, Grote Baan 183 de opvoering van «Moone's jongen huil niet» door het N.V.K.T. in regie van C. Detremmerie. Inleiding door professor Goedemé en gezamelijke nabespreking. Jefiklub Melsele Zaterdag 9 oktober wordt te 14 u. in het Parochiehuis van Melsele de film vertoond van «Lucia en de Mirakels». Deze jeugdfilm is warm aan te bevelen. De organisatie berust bij Jefi- Melsele. Filmforum in «De Spiegel» Tijdens het weekend van 6, 7 en 8 oktober worden in het ontmoetingscentrum De Spiegel aan de Beverse Stationsstraat 3 films vertoond van Fassbinder, de onlangs overleden groot meester. Aanvang telkens te 20 u. in de Spiegelzaal. UITSLAG MAANDELIJKSE PRIJSKAARTING BELOTTEN IN GASTHOF BIERBOOM 27 deelnemers 1 Costanzo Cossimo, 4.403 p.; 2. Vinck Fr., 4.252 p.; 3. Hofmans W„ 4.060 p.; 4 Baerl G.. 4.009 p.; 5. Bosman R„ 3.970 p.; 6. Bosman A., 3.947 p.; 7. Matthijs L.. 3.899 p.; 8. Vari Schoor P 3.887 p.; 9. Moeyersoon Fr., 3.885 p. Volgende prijskaarting als naar gewoonte de derde zondag van de maand, dus nu 17 okt., aanvang om 19 uur stipt! ledereen hartelijk welkom!!! Weer het weer! Marcel Pien, pardon Troch, heeft zijn voorspelling over de fjolitieke herfst 1982 vrijgegeven. Het weder zal voor velen vrij gunstig verlopen :dus minder prettig voor anderen). Het zal goed uitvallen voor dijkbewoners, energieverbruikers, ouden van dagen en wandelaars. Auto(be)geleiders en astmalijders zullen best op hun hoede zijn omwille van veel mist 's nachts en 's morgens. Opgelet dus: een verwittigd mens is er twee waard' of «Wie 't schoentje past Toch een nota bene van de weerman: «Vele mensen verwarren herfst met winter, hoewel er tussen beiden een groot verschil is. Op het einde van het najaar (ook herfst geheten) zal ik met zekerheid weten of we in een ijskast gaan terecht komen of niet; ik moet immers steeds rekening houden met 28 (weer)spelers en de ontleding van 10 weerteksten. Wie van kaatsen, voetbal of tennis iets afweet, kent het belang van de verplaatsingen, en ook van wie de hoofdrol zal spelen. Het magnetisch veld dat ik bestuderen moet, is 24 uren breed en 2.160 uren lang. En de conclusies dienen elk jaargetijde te worden vastgesteld. Wat een schaakspel!» JVL Jpliti Mc Burgerlijke stand Geboorten Van den Meerssche Bart, zoon van Hedwig en van De Meersman Marie-Rose, Wolvenstraat. Moens Davy, zoon van Marcel en van Van Haver Myriam, Aalstersestraat 31. Aerts Mike, zoon van Hugo en van Van Damme Jeannine, Mandekenstraat 11 De Backer Kenneth, zoon van Luc en van Saeys Hedwige, Centrumstraat 4. Van Weyenberge Ellen, dochter van Frangois en van Vermeir Maryse, Potaardestraat. Bosman Nady, dochter van Johan en van Saerens Myriam, Gr. Snijderstraat 26. Van den Abbeele Dannie, Lindekenstraat 14, kom. van Dendethrca monde. rsa Buyse Maria, De Naeyerstraat 9, kom. van Sint-Niklaas. t,na- De Smedt Robrecht, St. Maarlensstraat 9, kom. van Denderbel monde. Van Eeckhoom Herman, Potaardestraat 5, kom. van Aalst. r/ni Het gezin De Leener-Bosteels Herman, Kapellestraat 73, korrwp van Haaltert. r* Het gezin Rosseel-Van den Abbeele Frangots, Lange Breestfnk traat 52, kom. van Lede. (f* Vanderstappen Viviane, Kerkplein 1, kom. van Opwijk. v, J mond"13" GuStaaf' Rossevaals,raat 121, kom. van Denderi,ass Hebben de gemeente verlaten Vander Jeught Rosalia, Eikenveldstraat 15 naar Gent, Kortrijk- 1 sesteenweg 683. I Op Callaert Frans, Halfveldstraat 13, naar Brussel, Leopold I str)sc 274. (folks De Coninck Charles, Fabriekstraat 32 naar Opwijk, Stw. oi Dendermonde 238. Het gezin Van Herreweghe-Moens, Jan, naar Dendermonde Me Hullekensstraat 122. fare Van Haut Emilienne, Potaardestraat 99, naar BuggenhoutV11 Processieweg 50. Te V Van Biesen Katleen, Schoolstraat 26. naar Dendermonde, Klein'061 Gent 5. Hofman Maria, Dorp 15, naar Buggenhout, Molenstraat 168. Lissens Willy en dochter Opwijksestraat 83, naar Dendermon-1 de. Heirbaan 106. Moonen Karine, Hogebrug 49. naar Dendermonde, De Dam-P men laan 188. De Boeck Maria. Beekveldstraat 4 naar Antwerpen. Anselmo-l straat 97. Overlijden s Dierick Dominicus, Brusselsestw. 57, echtgen. Meskens Maria. Stassyns Theophiel, echtgen. De Man Maria, Konkelgoedstraat£ Callaert Alfons, ongeh., Fabriekstraat 14. Van Sande Marie, wed. Verhofstadt René, Laurierstraat 31. De Voghel Camiel, wednr. Kindermans Maria, Brusselsestwg.l De Landtsheer Maria, wed. Henkens Jacob, Brusselsesteen-1 weg 43 1 Huwelijksafkondigingen r_ Tas Johny, bediende, Moerstraat 125, Dendermonde en Van-TB denberghe Karma, arbeidster, Brusselsestw. 240. Verieyen Eddy, operateur, V. Langenhovestraat 109. Dender- monde en Van Boven Hilde. kinderverzorgster. Stationsstraat De Sager Patrick, elektrieker. Dijkstraat 59, Bomem en van Han Nysmans Ria, gezins- en sanit. helpster, Baasrodestraat 82. Stassijns Maurice, bloemist, Kakemanstraat 124 en Adam j Monique, lerares, Muntstraat 5, Aalst. Dauwe Dany, schilder, Vondelstraat 34 en Meersman Marleen inpakster, Vondelstraat. 1 Berlare. Karper vissersklub Piranas hield zijn kampioenenparade. <jj) Kampioen Verleden zaterdag ging te Haaltert de beslissende lutte door voor de kampioenentitel Kaatsklub Rapid Breughel van Moor sel moest het er opnemen tegen dorpsgenoten «Bal op Kruis». Daar Rapid liefst 9 punten voorstond in de hele reeks wedstrij den waaraan 13 ploegen hadden deelgenomen was winnen met noodzakelijk voor Rapid om de titel binnen te rijven. Verliezen mocht ook doch dan met geen te grote cijfers. Na eerst met 13-7 te hebben achtergestaan kon Rapid orde op zaken stellen en verloor uiteindelijk nipt met één spel verschil. Rapid is dus Kampioen. Erembodegem Achttiender Tijdens de wekelijkse kaarting voor gepensioneerden in het café Parochiehuis werd een achttiender getoond van harten door Clara Machery. Haar medespeler was Leon De Veirman en de tegenspelers Georges Bonnarens en Cyriel Van den Abeele Kat met negen jongen Roland Cobbaut, Schuitje 39, was met weinig verrast toen hij vaststelde dat zijn kat negen jongen had geworpen Het schijnt dat dit een uitzonderlijke gebeurtenis is... Karperklub hield kampioenenparade Op de private visput De Coensel aan het Donkmeer is sinds de maand mei een karpervissersklub aktief die het leven blijkbaar langs de zonnige kant bekijkt, want vorige week zaten de 96 leden bijeen aan tafel voor de feestdis. In de vijf maanden waarin de klub viste voor het kampioenschap werden zo maar liefst 165 karpers gevangen met een totaal gewicht van 579 kilogram. Tijdens de eerste wedstrijd in mei telde men 16 karpers. In juni waren het er al 55 en zo groeide het getal gestadig. «Volgend jaar gaan we verder, zei de voorzitter. Dan pakken we uit met nieuwe methoden en onder de duizend kilo's stoppen we niet.» Elke maandelijkse winnaar werd met een trofee bedacht. April Yvergnaux Pierre; zes karpers; Lammens Albert, zwaar ste karper 6,9 kg; mei: Caus Etienne 8 karpers en ook zwaarste karper 10 kilo; juni: Yvergnaux Pierre 7 karpers en ook zwaarste vis (spiegeikarper) 8 kilo; juli: Yvergnaux P. 10 karpers - Van den Brempt Georges met Edelkarper van 10 kilo; augustus: Yvergnaux P. 8 karpers zwaarste vis (spiegeikarper) 7k500. De zwaarste karper van het seizoen werd gevist door Caus Etienne met spiegeikarper meer dan 10 kilo. De meeste karpers werden gevangen door Yvergnaux Pierre met 36 in totaal en een gewicht van 155 kilo. De jaarkampioenstitel was voor Roger Schollaert die met een totaal van 9100 punten deze titel verworf. Tenslotte werd ook een koningstitel verworven en deze was voor Maurice Van de Moortele. Berlare. De kaartersklub De Nachtegaal bracht hulde aan haar kampioenen. Honoré Baeten werd koning, Burms koningin en Aviel Van Accoleyen en Cyriel Bauwens prinsen, (jj) Vrijdag 1 oktober Wintersportshow: «Totaal show» i.v.m. toerisme, mode, ski materiaal en gerechten: om 20 uur in het Parochiehuis Erembo degem. Gratis inkom. Gratis tombola (20.000 fr. prijzen). Organisatie: buro Van Daele, afdeling Sun Reizen i.s.m Pelsen Coppens. Huis Fijnkost. Patiserie Edelweiss, Maurice Mertens- Sport Zaterdag 2 oktober Smash T Dansant: te 20 uur in de kantine van de Sporthal Denderdal: 3* super Smash T.D. Met D.J. Tony Van Vlaan deren. Organisatie: Volleybalklub Erembodegem. Maandag 4 oktober N.W.K.: te 14 uur in de Crypte: N.W.K. raadpleging K.V.L.V. tumlessen: van 20 tot 21 uur in de Sporthal Den derdal. Trekking tombola Septemberverkoopaktie Dekenij Hoge- weg: te 20 uur in de A.S.L.K., Hogeweg Erembodegem. Dinsdag 5 oktober K.A.V. volksdans: volksdansles van 19 tot 20 uur in de sporthal Denderdal. K.V.L.V. turnlessen: van 20 tot 21 ui in de sporthal Den derdal. K.V.L.V. ontmoetingsnamiddag: te 14 uur in de Crypte; thema: «Werkloosheid en gezinsleven Woensdag 6 oktober Paplerophaling: vandaag opnieuw ophaling papier in Erembo- degem. 'SF Catechese 2de jaar: van 13.30 u. tot 14.30 u.: Catechese 2°* e-"^PÜHBPF' jaar, groepjes 1 tot 8 S.V.V. aktief te Kallo van 14.30 u. tot 15.30 u.: Catechese 2" jaar, groepjes 9 tot 15 in De Socialistisch Vooruitziende Vrouwen stellen handwerk ten- Beveren. De brandweer hield t.g.v. de open deur een ganse namiddag een demonstratie op het marktplein. Hoe je crflnd de Crypte. toon in het Volkshuis, dit op 9, 10 en 11 oktober. inzittende van een auto makkelijk bevrijdt wordt hier aangetoond (Iv) to di Donderdag 7 oktober A Capella Koor: te 19.30 uur in de Crypte koorherhaling; Nieuwe koorleden zijn steeds welkom! Baardegem Vrijdag 1 oktober Kabaret «urbi et orbi» in en rond de parochiezaal te 20 uur. Lledjestotolaureaat werd onze dorpsgenoot Kamiel Van Hec- ke met een juiste gok goed voor een wagen van 325.000 fr. Proficiat. EERLIJKE VINDER Tijdens de doortocht op de Vierschaar te Waasmunster van I de driedaagse Wuitens warsen was één der deelnemers zijn I geldbeugel verloren. Deze werd gevonden door het Waasmuns- terse CVP-raadslid Edgard Laureys, die deze belangnjke gelds om aan de plaatselijke politiekommissaris bezorgde. De eige- Hai Berlare. In café Kerksken te Berlare werd André Bonnarens gevierd als jaarkampioen, naar hiervan kon deze na identifikatie op het politiebureau (jj) a,halen (p.v.g.) Berlare

De Voorpost | 1982 | | pagina 18