Wase kandidaten betrapt: houdingen als houvast? Iets aan de hand? Een klare kijk Paf sta je van hen Ten voeten uit kieskoorts - kieskoorts Hoed af Honger naar kuituur en zo De Voorpost - 1.10.1982 - 5 Somberheid. ingetogen heid. scepticisme, blijheid, het valt allemaal van som mige gezichten af te lezen. Neem nu de Wase kieskan- didaten. De Sint-Niklase SP-ers Freddy Willockx en Pros Matthys sluiten hun ogen voor de doemgedach- te dat Paul De Vidts weer burgemeester wordt. PW- voorman René D'Haeyer ziet het blijkbaar wat som ber in, in Sint-Niklaas, CVP'er Staf Van Daele uit Sint-Niklaas bekijkt fier de medaille voor volksverbon denheid die hij zichzelf heeft opgespeld. De VU bindt de strijd in Sint-Ni klaas in hemdsmouwen aan (Arnold Vandermeulen). in Stekene is ze listig ver momd als Gemeentebelan gen (Arnoud Heyses blik is enigszins teneergeslagen). U herkent verder Stekenes Wakkere Burger (in voet balplunje) Johan Van Duy- se (OCP-er. voortaan), en twee CVP-ers uit Sint-Gil lis; de heel ernstig ogende Herman L'ppens en de schalks k jkende, haar handtas omklemmende Godelieve De Meyer. De breeduit glimlachende Sint- Niklazenaar Paul De Vidts weet waarom eenvoud en inzet samengaan. Wijzen, verwijzen, zweren, jongleren, doseren, illustreren. Je kan het allemaal met één enkele hand, vaak zelfs met één vinger. Terwijl Leo Van Hoeylandt (VU-Sint- Niklaas) zijn hart of een orgaan daar in de buurt vasthoudt, nodigt Wies Goyvaerts (VU-Beveren) een mogelijk koalitiepartner al uit tot het sluiten van een vóórakkoord. Siegfried Buytaert (CVP-Temse) heeft de handen zedig gevouwen, zijn middenstande- lijke kollega Désiré Van Riet bidt een weesgegroetje. Patric Gorrebeeck (CVP-Sint- Niklaas) toont aan hoe fors de inbreng van de kristelijke arbeiders in het strakse schepenkollege zal zijn, René De Winne (SP-Sint-Niklaas) tempert met beide handen de mogelijke euforie van de kristendemokraten, maar Ward Vergauwen (CVP-Sint- Niklaas) zweert dat hij opnieuw schepen zal worden. Handen kan je, zoals Pros Matthys (SP-SintNiklaas). gebruiken om je broek op te hijsen, of om. zoals Dirk De Witte (Gemeentebelangen-Sint-Niklaas) een wat voorbarig kampioenengebaar te maken. Marcel Van Gijsel noemt zich de primus inter pares bij de SP-middenstandskandidaten in Sint-Niklaas. André Schelfhout (PW-Sint- Niklaas) houdt het hoofd vast bij de gedachte dat de SP straks opnieuw de OCMW- voorzitter leveren mag. En Lieven Lenaerts (CVP-Sint-Niklaas) heeft het allemaal in 't snuitje. In dit handige mozaiekje hebben we ook het Fingerspitzengefühl van Leo Tindemans binnengesmokkeld. Karei Van Miert klopt zich op de kop bij al die Willockxeffekten. Deze Wase elektora- le mozaïek werd sa mengesteld door Wouter Vloebergh. Volgende week ver volg en slot: fietsen de kandidaten, lie den die op de bus wachten en in de au to hebben postge vat, zoenoffers wor den uitgebracht, Het rookgerief van enkele Wase kandidaten. CVP-er Theofiel Heynderickx smoort kulturele sigaren, de Lokerse CVP-er Michel De Roover houdt het bij een demokrati- sche sigaret. Daan Anthuenis van de Sint-Niklase VU kan zich sigaren permitteren kortom, we vatten '(omdat kuituur zo vluchtig verdampt, vinden hij en Fiel) en Robert Blommaert van de (Je koe bij de horens! 'Beverse CVP pijpt zich in de gunst van zijn fans. MM jjj Héél hun fysieke en intellektucle bagage werpen sommi ge burgemeesters in de schaal Twéé Wazenaren betrap ten we op heterdaad- Paul De- Vidts heeft niks te verbergen in zijn Sint-Niklaas. Georges Verberckmoes van Kruibeke demonstreert hoe je zonder gevaar de stap naar de politiek kan wagen. Daan en Georges Daan Anthuenis van de VU in Sint-Niklaas defi leerde vorige week over een volle redaktionele pagina in een niet gesigneerd artikel in ons «zuster- blad» Het Vrije Waasland. Den Daan werd op 1 april geboren, in 1943. Net als Roger De Neef. de «rosten» uit Lokeren. topwielrenner van toen en later slalommend van CVP naar VU in de Durme- stad. Maar Anthuenis wrikt zich onverbiddellijk uit het wiel van De Neef los. Felle fietser, de voormali ge «filosoof van 't stadhuis», want volgens Chris De Stoop van het weekblad Knack heeft Daniël vorig jaar zelfs een kamerzetel in de wacht gesleept. Nu zijn Georges (PVV-Lokeren) en Daan (VU-Sint- Niklaas) wel verre familie van elkaar, maar voorals nog is Georges volksvertegenwoordiger en Daan nog géén schepen. Miel en Jan Is de revolutie in Sint-Niklaas nog niet voor mor gen'' Chris De Stoop laat in Knack uitschijnen van mèt. maar uit de door hem ingewonnen informatie blijkt dat de aanzet wél al gegeven is: Snel. de linkse eenheidslijst. is samengesteld, aldus Chris, uit men sen van de PvdA. Ral en KP. Miel én Piet samen met Jan op dezelfde lijst.' Klopt natuurlijk niet. het vroegere Amada doet niet mee aan de linkse bunde ling in de Wase hoofdstad. Hoedt u voor namaak! Dit zijn de enige, echte Sint- Niklase karnavalisten. Zij heten Van Daele Gustaaf en D'Hollander Hilaire, CVP-ers in de hoedanigheid van raadsleden, kandidaten bovendien De attributen van de Wase poltici. Is hun intellektueel, gastronomisch of elektoraal peil daaraan te meten? René D'Haeyer (PVV-Sint-Niklaas) snuistert in het blau we boekje. Paul De Vidts (CVP-Sint-Niklaas) moet de lektuur van «De Witte» nog even uitstellen, tot de drukte wat geluwd is. ook Wilfried Martens geeft blijk van enige belezenheid. Op naar Beveren. waar landbouwvoorman Robert Blommaert (CVP) tot Marcel Van der Aa zegt: «An apple a day keeps the troubles away», brouwer Paul Goossens (CVP) toont zijn buit. één puit' Frans Wy- meersch laat niet tornen aan de ongeboren vrucht, hij is in Sint-Niklaas kopman van het Vlaams Blok. Freddy Willockx (SP-Sint-Niklaas) speelt een maatje naar bin nen, Hilaire Liebaut (CVP-Lokeren) houdt het op een gelijkaardig visje om een snoek te vangen. René Hey- ninck (SP-Sint-Niklaas) heeft zijn regenscherm bij de hand (paraplusysteem bij het OCMW?) en Vincent Foubert (CVP-Sint-Niklaas) is de rechtgeaarde werkman gebleven, hij rukt met zowel emmer als boekentas aan Freddy en Georges We worden onder de -effekten» bedolven De Morgen van 18 september -Hoe %er reikt het Willockxeffekt in Sint-Niklaas'- Knack san 22 september: hoewel de nationale verkiezingen vorig jaar wel de schok van het Willockx-effekt brachten De krant De Morgen lichtte de verkiezingssituatie in zowel Sint-Niklaas als Loke ren üoor In vedette wordt voor Sint-Niklaas ge plaatst Freddy Willockx: «Ofwel word ik burge meester. ofwel blijf ik in de nationale politiek». In Lokeren heet de nieuwe ster aan het politiek firmament- volgens De Morgen Georges Anthue nis. hoewel de klemtonen in de bijdrage over de Durmestad liggen op de lege stadskas en op een aantal prestigieuze projekten. toestanden waarover auteur Etienne Baete niet zo opgetogen doet.

De Voorpost | 1982 | | pagina 5