Schitterende Arnor Gudjohnsen elljkspel Cercle Beveren aarop t recht heeft ijeeft Enkel het resultaat telt s 9 Uit de Lokerse wandelgangen UEFACUP S Lilt Si fkOFO Aktueel Jean-Marie Pfaff stopt de Mannschaft De Voorpost - 1 10.1982 - 29 SC Lokeren-Stal Mielec de wedstrijd scheerde geen hoge toppen, pan... maar doolden. Een ir in een Europabeker telt alleen het resultaat, draaiend schot van Tolmie 'Ing Is een ronde verder en dan zien we wel verdiende een beter lot. De wedstrijd tegen de Polen was In feite een Maar voor de rest moesten r|tageslag. De toeschouwers werden niet beloond we wachten tot de 80ste trainer Waseige heeft zijn doel bereikt. Zoals In minuut om weer in het Ig verslag aangekondigd, was Stal Mielec bijlan- schrijfgareel te kruipen, niet het zwakke broertje. Zowel technisch als Weer de IJslander aan de *dsch gaven ze zich terug honderd procent. Zet basis maar Tolmie kopte Buda maar In de Lokerse rangen nipt naast. Amor verbeet i no9 Qöns alle pijnen en Preben kraakt zijn schot. siJurde Ursen Pre. LI, a a?? centi- het Buda-testival. De Pool- meters tekort om a) te se nummer zes schudde ronden een paar nummertjes uit zijn mouw om vriend en Andre toch niet in de begin- vijand te bekoren. Als Cio- zijn normaal peil. Aan lek bij de pinken was kon den de Polen juichen. Op Scheidsrechter Hope de 39ste minuut spurtte (bijlange niet konse- Hnatio zijn lijn af, schotelde kwent) leidde volgende backlijn werd gestopt voor aan Kubicki maar de- ploegen: r een attente doelman ze vond een schitterende Sporting varz. Aan de 14* mi- parade van Bob Hoogen- I deed scheidsrechter boom op zijn weg. e (niet Bob) alsof zijn De koffie moet Preben s bloedde. Larsen werd Larsen goed gedaan heb- grond ingeduwd door ben want hij schoot direkt 'iwski maar in Schot- uit zijn Deense sloffen. Via moeten ze meer ge- een gestrekte pass van zijn. Enkele minuten Gudjohnsen stoof hij op gaf Laroy door aan doel af, maar scheerde de der Gijp. Deze ziet bovenkant van de lat. Wij vertrekken. Maar dachten de vlam in de grootste handicap Sporting Lokeren al in de opwarming. Gudjohnsen kreeg rugklachten. Medisch >lapt bereikte «de Wit- di tweede minuut gaf Van „liter het goede voor- Zijn schorvan buiten -vftSI Trainer Waseige: Polen fysiek sterker. Sorry voor de wedstrijd maar ik moet roeien met de riemen waarover ik beschik. De kwetsuur van Gudjohn sen speelde me ook parten. Ik loof het werk van onze kinesist Stany Rogiers die erin geslaagd is elf spelers strijdvaardig te maken. Gelukkig mogen we nu wat uitblazen. Wlodek Lubanakl: We zagen een zwakke wedstrijd, maar Sporting een ronde verder. Bij Lokeren was het duidelijk te merken dat verschillende spelers niet op hun gewoon niveau presteerden. Kwetsuren eisen hun tol op. Hoed af voor De Schrijver en Somers want op bepaalde ogenblikken zag ik een Poolse zege in het bereik. Nederland bondscoach Ceea Rijvers: Enkel De Schrijver en Somers gezien. Cees Rijvers vond het tech nische spel van de Polen beter. Van der Gijp heeft hij niet gezien maar hij was vol lof over het presteren van het duo De Schrijver-Somers. Bondscoach Guy Thya: Lokeren een ronde verder, dat telt! Guy Thys loofde het ploegenspel van Sporting Ondanks alle kwetsuren heeft de ploeg bereikt wat iedere supporter verlangt. De volgende ronde! De Polen waren konditioneel sterk. Nu hopen voor Sporting op een gun stige loting. André Lokeren: Hoo- genboom, Van Cauter, La roy, Tolmie, De Schrijver, Gudjohnsen, Verheyen, Somers, Van der Gijp, Mommens en Larsen. Stal Mielec: Stawarz, Ski- ba, Oratowski, Lubasik, Buda, Kawalec, Ciolek, Hnatio, Janikowski, Dobro- wolski. Al gaat Lokeren een rondje verder, een schitterende prestatie was dat niet. Larsen bedreigt hier wel de Poolse doelman (dm) SC Lokeren-Tongeren 3-1 De Nederlandse tv-ploeg van «Voetbal '80» was gekomen om René Van der Gijp te volgen. René kreeg weinig gelegenheid op de voorgrond te treden. Hij zat In de knel van een stevige Tongerense defensie. Waar niemand vat op kreeg was Arnor Gudjohnsen. De IJslander was weer eens ongrijpbaar. Waar «de Witten» die energie blijft halen is ongelooflijk! Zijn aktieradius bestreek het ganse speelveld, zijn kilometerteller moet ongetwijfeld een hoog cijfer halen. Bal ophalen in verdediging, mannetje voorbij, middenveld doorkruisen, aanvallen lanceren of zelf schieten. Kortom, bij elke fase betrokken. Voor zijn prestatie past maar één woord: schitterend. ot rtfrit Lokeren - Tongeren 3-1. Larsen kopt op doel maar deze keer zit er geen doelpunt in (md) Der Gijp tracht iets te forceren maar ook de Nederlander moest de 0-0 op het bord ho (dm) Tongeren heeft zijn Beer schotse prestatie niet kunnen bevestigen op Daknam, de goede wil van Hoste ten spijt. Maar Ivan vond nooit een ideaal aflossingspunt om zijn inspanningen te verzilveren. Schulze bewoog wel veel winderige Olympla-kuip, met slechts vierdul- kljkers, had zondagnamiddag een wel zeer aanblik. Wat de spelers van Cercle Brugge en en op de grasmat brachten, was navenant. Een nlg hoogstaande partij zonder sublieme num- s of Individuele glansprestaties. Een wedstrijd i de staart van de kompetitie en de kop van het inds voetbal. Eigenaardig genoeg ook een trljd om zo snel mogelijk te vergeten. Bveren, dat met een over ling tegen hekkesluiter cle alleen aan de leiding komen, bewees nog maar is dat de prestaties die op sthiel werden bereikt op tlaatsing helemaal buiten bereik blijven. De Waas- Iers probeerden nog maar met drie aanvallers de tnstander opzij te zetten r deze taktiek viel ook op npia verkeerd uit. Vooral it het middenveld op- iw niet draaide zoals het 8t. Schönberger, erg sterk in deze kompetitie, is latste weken geweldig te- g| (evallen en Patrick Stal- j S blijft het in de tweede steeds zeer moeilijk heb- j. De Looise speler heeft ijpelijk nog niet de kracht geurende negentig minu- volop door te gaan. Blijft Theunis. De Limburger dt door vriend en tegen- xler steeds opnieuw ge- »n om zijn werklust maar Brugge kon ook Paul het klaren. 8 drie puntspelers werden niet verwend maar Ronny Martens bijvoorbeeld had blijk baar ook weinig in huis om toch nog voor gevaar te zor gen. Kusto deelde in de malai se. De Pool, van wie we nu zo veel meer gewoon zijn, voerde slechts een nummertje op. En dan Erwin Albert, de week voordien de figuur van de kompetitiedag. De Duitser zorgde voor het meeste ge vaar en zorgde ook nog voor een degelijke opbouw. Het weinige werk dat doelman Barth zondagnamiddag had te klaren werd hem bijna volledig door Albert toebedeeld Net voor de rust kon Albert trou wens een strafschop eisen vermits uitblinker Gino Maes toen in duel met Erwin de bal met de arm speelde. Scheids rechter Ponnet. die anders wel een keurige wedstrijd floot, sloot nu de ogen. Misschien maar goed ook want twee pun ten zou voor Beveren wel iets te veel zijn geweest. Ook met Creve en Weihrauch in de tweede helft kon de geel-blau- we ploeg immers geen enkel ogenblik echt overtuigen. Hugo Aerts VOETBAL 1e Nationale maar leek ons toch te statisch ken. Het sputterde. Aan de om een De Schrijver of So- 56ste minuut liet Schulze een mers te verschalken. Het eni- reuzekans onbenut. De Loker- ge gevaar kwam in feite van se verdediging verkeek zich Beyens maar hij bleek een totaal op een Tongerense aan- paar maal niet beheerst ge- val. De Duitser moet daar zelf noeg om af te ronden. van verschoten zijn, want hij liet een kans liggen die zelfs Sporting Lokeren schiep de een scholier niet kon missen, meeste kansen. Preben Lar sen zat echter kompleet in de Sporting voelde niet alleen Iet- greep van Beuls. terlijk maar ook figuurlijk nat tigheid. Raymond Mommens Na tien minuten gaf Gud- drong aan op links en schudde johnsen een subliem hakje een prachtvoorzet uit zijn naar Tolmie. De Schot besloot schoenen. In prachtige zweef- nipt naast. Daarna probeerde vlucht scoorde Preben Larsen Door de Belgische, en zeker door de Waaslandse voetballiefhebber, werd tijdens de voorbije vriend schappelijke interland West-Duitsland tegen België vooral uitgekeken naar de verrichting van Beveren doelman Jean-Marie Pfaff. Na afloop van het duel was iedereen het erover eens: Pfaff hield de Rode Duivels overeind, Pfaff stopte de Mannschaft Zoals werd verwacht werd het voor onze Rode Duivels vooral verdedigen en dat deden Gerets en zijn maats heel goed. Het was echter niet alleen het handig gebruik maken van de buitenspelva! dat de 0-0 op het bord hield maar wel vooral het sterk optreden van doelman Jean-Marie Pfaff. In eigen stadion speelde Pfaff een uiterst sterke partij. In de eerste helft hield hij de ploeg tot viermaal overeind op schoten van Rummenigge, Litbarski, Briegel en Hannes. Na de rust bleef Duitsland doorlopend de aanvallende ploeg maar ook toen raakten Rumme nigge en Litbarski niet voorbij de Bayern München- doelman. Het was na afloop van de wedstrijd dan ook meteen duidelijk dat het verrassend gelijkspel tegen Duitsland vooral het werk van een grootse Pfaff was. In München is men ondertussen zeer tevreden over Jean-Marie. In zeven Bundesligawedstrijden werd Pfaff nog maar drie keer gepasseerd en in eigen Olympisch stadion werd hij nóg niet geklopt. Ook niet met de Belgische ploeg. Iedereen tevreden dus. Niet in het minst Pfaff zelf voor wie de transfer naar de Duitse kompetitie zeer suksesrijk blijkt te worden. Tijdens de rechtstreekse TV-uitzending was trouwens ook merkbaar hoe populair Pfaff in München op korte tijd geworden is Het sterk presteren van Jean-Marie, de merkwaardige herop standing na het Spaanse avontuur, moet ook voor de verantwoordelijken van de Belgische nationale ploeg een hele geruststelling zijn Pfaff staat er opnieuw. Sterker dan ooit. Hugo Af.rts Van Cauter het met een verre loeier, moeilijk «gegrabbeld» door Tervoort. met het hoofd 2-0. Dit was het sein voor de Deen om zijn eerder bleke eerste helft weq te vegen. Hij lanceerde René Verheyen maar Tervoort rea geerde gepast op diens schui ver. Ook Bob Hoogenboom speelde zich in de kijker door op sublieme wijze een kogel van Hoste naast de paal te pareren. Sensationele slotminuten Eén minuut voor affluiten duikelde Larsen de ruimte in. Twee man opzij en recht op Tervoort af. Dan volgde weer een typisch Larsen-staaltje keeper uit doel lokken en dan een wippertje in de hoek: 3-0. Tongeren verstond het zo niet. Bogaerts milderde op de valreep nog met een vallende kopbal. Scheidsrechter Crucke had het niet moeilijk met volgende ploegen: SC Lokeren: Hoogenboom, Van Cauter, De Schrijver, Ver heyen, Somers (Van Bergen) Van der Gijp, Mommens, Gud johnsen (Nijskens), Laroy, Tol mie en Larsen. SK Tongeren: Tervoort, Raeymaeckers, Vossen, Col- las. Beuls, Cuyx, Bogaerts, Hoste, Beyens (Sam per mans), Schulze en Van Hoo- renbeeck. Anoré Lokeren - Tongeren 3-1. Laroy opent de stand nadat doelman Tervoort een schot van Gudjohnson moest lossen (md) Aan de 21ste minuut beroik- te Mommens Gudjohnsen. Ar nor fusilleerde de Tongerse doelman Deze kon het leder niet onder kontrole krijgen en een goedgevolgde Rony Laroy schoof binnen: 1-0. Kort daarop schoot Beyens uit zijn krammen maar Bob Hoogenboom was attent. Aan de 33ste minuut wou Laroy zijn doelpunt overdoen. Ter voort redde maar moest de bal lossen. Helaas was niemand gevolgd. Tongeren begon nu de forcing te voeren, Schulze stak even zijn Duitse neus aan het venster maar Rik Van Cau ter haalde de ba! vóór de doel lijn weg. Regen spoelt Lokerse spirit weg Bij de aanvang van de twee de helft kon Sporting maar geen lijn in zi|n prestatie trek- Lokeren - Tongeren 3-1. Larsen maakte er 2-0 van met een schitterende kopstoot (md)

De Voorpost | 1982 | | pagina 1