mm*m 24 - 15.10.1982 - De Voorpost Feestavond van De Volkstuin Vrijdag 22 oktober 1982 om 19u30 stipt in de Parochiezaal. Programma: Feestmaaltijd met als menu: speciaal gebraden kip fruit sandwi hes. Koffie met gebak Gastsprdker: de h. Michiels, hoofdinspekteur der Volkstuinen. Tema: hoe fruit te bewaren. Uitslag hofkeuring met huldiging der laureaten. Gratis tombola met mooie en nuttige prijzen. Dranken aan sociale prijzen. Zeer lichte en aangepaste muziek. Fotoklub Lichtkunst Op 18 i.p.v. 25 oktober vindt de maandelijkse samenkomst van de leden plaats, een demonstratie met doka-computer is gepland. Donderdag 25 oktober kunnen de leden van deze Melseelse fotoklub onder begeleiding zelf met de computer werken. Aanvang om 20 u. De vlgende fotowandelingen zijn gepland voor 17 en 21 oktober, verzamelen aan het Kerkplein om 8.30 u. telkens. Het klublokaal vind je in het Parochiehuis, Grote Baan, in Melsele. Ontwapenen om te overleven Onder deze slagzin organizeren de ACV-Jongeren een informa tie- en gespreksavond over de huidige bewapeningswedloop, ledereen is welkom op vrijdag 15 oktober om 20 u. in de CM- zaal van het Gildenhuis, Ciamberlaindreef 250, Beveren. Robert De Gendt is gastspreker. De diamontage 'kernwapens': veilig heid of waanzin' wordt ook vertoond. Berlare. Octaaf D'Haese werd gevierd als jaarkampioen bij de vissersklub Het Loze Vissertje» aan het Donkmeer. (jj) Hamme. Gedenkplaat onthuld aan het klooster van de Zusters van Barmhartigheid, i Hamme Dendermonde. Marise D'Hooge uit de Kloosterstraat won een draagbare tv tijdens de braderie te Baasrode. Ze mocht haar prijs uit de handen van voorzitter Hugo Cools in ontvangst nemen. FEDEKAM-ERETEKENS TE OUDEGEM Op zaterdag 16 oktober worden te Oudegem Fedekam-erete- kens uitgereikt aan verdienstelijke bestuursleden en spelende leden. Feestprogramma: 16 u. Plechtige eucharistieviering, opgedra gen aan al de afgestorven leden van de vereniging met offer en opgeluisterd met een aangepast koncert. Al de betrokken familieleden worden daartoe uitgenodigd. Om 17 u is er een wandelkoncert met bezoek aan enkele leden-herbergiers. Om kwart over zeven worden de voetjes onder de tafels van «De Filosoof» gestoken voor al de ingeschreven leden en hun familie. Om 21 uur heeft dan de uitreiking plaats van de eretekens. Het stadsbestuur verleent daaraan zijn medewerking. Rond 22 uur begint het groots familiebal, opgeluisterd door het Klein Muzieksken uit Gijzegem. POLITIEK CAFE Zaterdag 16 oktober om 20.00 uur wordt in de zaal «Herleving». Potiaulaan 4 te Sint-Gillis Dendermonde een politiek café georganiseerd door de Jong-sociatisten en het Frans Masereel- fonds. Sprekers zijn Nelly Maes voor de Volksunie, M. Mom- maerts voor KWB nationaal, D. Vandepitte voor de Jongsocia listen en M. Roossens nationaal voorzitter van het Frans Masereelfonds. Moderator is Willy Courteaux en de animatie is in handen van L. Caudron. De toegang is gratis. DE BANKEN IN DE KRISIS Het Komitee Dendermonde van de Belgische Vereniging der Banken organizeert een didaktische tentoonstelling onder de titel «De Bank». Naar aanleiding van deze tentoonstelling wordt er ook een voordracht gegeven over de banken in de krisis. Spreker is de heer M. De Smet, direkteur-generaal van de Belgische Vereniging der Banken. De voordracht heeft plaats op donderdag 21 oktober 1982 om 19.30 uur in de feestzaal van het stadhuis te Dendermonde. De tentoonstelling «De Bank» zal worden opgesteld in de zaal «Het Vaderland», Grote Markt te Dendermonde van 18 tot 22 oktober. De tentoonstelling zal worden bezocht door volgende scholen: Abdijschool, Heilig Maagdcollege, Koninklijk Atheneum I ep II, Koninklijk Technisch Atheneum I en II, Technisch Instituut Sint-Vincentius, Vrije Handelsschool en Vrij Technisch Instituut. KENNISMAKEN MET VFG DENDERMONDE Op zaterdag 16, zondag 17 en maandag 18 oktober kan men kennis maken met de Vlaamse Federatie van Gehandicapten, afdeling Dendermonde. Op die dagen stelt het VFG zijn vernieuwde lokalen in de Veerstraat 2 te Dendermonde te kijk. Zaterdag en zondag kan men er terecht van 18.00 tot 22.00 uur en op maandag 18 oktober van 10.00 tot 15.00 uur. Vrijdag 15 oktober is er de officiële opening om 19.00 uur. Tijdens deze opendeurdagen kan men er makrame, pitrieten, pottenbakken, houtbewerking, houten speelgoed, patchwork, filetwerk, Borduren, breien en haken, knuffelbeestjes en nog veel meer bewonderen. Opendeurdag Brandweer Zondag 17 oktober a.s. jaarlijkse opendeurdag van het j brandweerkorps van groot-Hamme Om 11 uur op de Markt: schouwing van de manschappen en inspektie van het materieel I door de gemeentelijke overheid. Van 14 tot 20 uur zijn de lokalen van het brandweerarsenaal in de Damstraat toegankelijk zijn voor het publiek. Aan alle inwoners wordt een oproep gedaan om eens een bezoek te brengen bij hun brandweermannen, die een gans jaar door ten dienste staan van de bevolking. MOERZEKE Pronostiekersklubs «De Molen vrienden» bij Pros Verschelden, Madeleine Rob- berecht en Elodie De Backer wonnen deze week met ieder 7 punten. In het klassement staat Frans Robberecht aan de leiding met 31 punten. «Onder den Toren» bij Julien Verhofstadt. Winnaars werden Louis Van Overstraeten en Maria Van Peteghem, elk met 9 punten. De top van de rangschikking: 1 Marie Van Peteghem 39, 2. Marie Vercauteren, Danny Verhelst, Albert Coen en Bea Verschelden, ieder 36 punten. KAV Moerzeke Op maandag 18 oktober richt de K.A.V.-afdeling een wande ling in. Men vertrekt op het Dorp om 13u30. Duivensport Maatschappij «De Eendracht», lokaal J. Vermorgen uit Quié- vrain. 23 oude duiven: 1. Jozef Colman, 2. Petrus V.D. Kelen, 3. Van de Vrecken-De Donder, 4. Henri Van den Broeck, 5. Oscar Deck. 23 jaarlingen: 1Wilfried Rottiers, 2. Petrus V.D. Kelen, 3. V.D. Vrecken-De Donder, 4. Alois De Kinders, 5. Pierre Sertijn. 98 jonge duiven: 1Bernard Huylebroeck, 2. Marcel De Potter, 3. Van Riet-De Ridder, 4. Thierens-Wlgenhof, 5. Petrus V.D. Kelen, 6. Jacob Jozef, 7. Louis Van Vossel, 8. Remy De Ruysscher, 9. Pierre Sertijn, 10. Henri V.D. Broeck. Film «Norma Rae» in het Volkshuis, Kapellestraat 26 te Hamme. Organizatie Culturele Centrale Hamme. Inkom 50 fr. De hoofdrol in deze film wordt gespeeld door Sally Field die voor haar optreden de prijs voor de beste vrouwelijke vertolking kreeg te Cannes in 1979. De film wordt vertoond op zaterdag 16 oktober. Hamme. De Chiro Joken vierde zijn 35-jarig bestaan. Ook Sagola vierde mee. Die bestaat 15 jaar. (vh) Lebbeke Kaasavond De chiro oud-leiding van Wieze organiseert een eerste kaasavond op zaterdag 16 oktober om 20 uur in de muziekzaal op het Dorp (Wiezeplein). De toegangsprijs bedraagt 100 fr. Op het programma: verzorgde uitleg over kaas. dia-montage over kaasfabrieken, proeven naar hartelust van de verschillende kaassoorten, een glaasje wijn voor iedereen en tombola. Men dient echter vooraf in te schnjven met de desbetreffende formulieren die te verkrijgen zijn bij Gerard De Wolf, Armand Van den Steen, Francis Thoen, Guido Van der Jeught en Luc Hamme!aal Den Bond vierden de gehandicapten feest, (vh) Uyttersprot. Erpe-Mere f KWB ERONDEGEM-OTTERGEM-VLEKKEM Hamme. In het tuincentrum hield de vogelvereniging «Kanarie Special Club» een u Alle bedevaarders, familieleden, kennissen en belangstellenden tentoonstelling. De kampioenen wilden samen wel op de foto staan, (vh) Hamme. Een nieuwe vissteiger voor de gehandicapten aan de c worden verwacht op de Lourdesavond van KWB Erondegem- Ottergem-Vlekkem op 23 oktober 1982 om 19.30 u. in de zaal van het klooster te Erondegem. Programma: Welkom Diamontage «Lourdes, een bevrijden ontmoeting» Nabespreking door Etienne Merckaert, verbondelijk voorzit- ter Lourdeskomitee Interview met mensen die Lourde reeds meemaakten en die het willen beleven. Praktisch inlichtingen. oude Durme. (vh) KWB-LEDENFEEST De jaarlijkse ledenvergadering van KWB-Lede gaat door op 22 oktober 1982 in het lokaal naast de turnzaal van het St. Maartenkollege te 20 uur. Agenda: Welkom door de voorzitter Diamontage over het gezin Etentje: bruin brood met smout - kop kaas en een pint bfuin bier kaarten en bakschieten. Inschrijvingen bij de wijkmeesters of bij Verhoye Godfried, Hamme. Tijdens de Sint-Baafsfeesten trokken de reuzen Bavo en Nele door de straten £2SS™?n de onkosten 90 fr. van Moerzeke. terwijl de kinderen rond hen dansten, (vh) Hamme. Tijdens de boekenbeurs te Sint-Anna had men keuze te over. (vh)

De Voorpost | 1982 | | pagina 24