H KI |m .Ni C J NIEUWE LEIDING BIJ KREDIETBANK LEBBEKE Lebbeke 'endermondse rijschool De Voorpost - 15 10.1982 - 25 LMVOORSTELLINGEN -lag 17 oktober in 't Toreken: filmavond «Caveman» van Gotlieb met ex-Beatle Ringo. •n 15 oktober 1982 in zaal «Ons Huis», scholenvoorstelling: ■•'—ten gevraagd» door het MMT. tlngscentrum 2 19 oktober te 19u30 wordt door de A.W.D. (Arrondis- nteel Welzijnsorganisme Dendermonde) in een lokaal van b gemeentelijke jongensschool een bijeenkomst belegd voor bdere bespreking der plannen van het kuituurcentrum. Op het programma: stand van zaken m.b.t. het projekt, nkend maken van dit projekt in Wieze, organiseren van een b-avond (timing, hoe die avond opvullen, taakverdeling, -kondiging), eventueel verdere bekendmaking. De vergade- zal voorgezeten worden door stafmedewerkster Lieve ssens. Dnderwelzljn Op dinsdag 19 oktober van 14u30 tot 15u30 in de lokalen van I jongensschool, kosteloze raadpleging voor kinderen tot 3 ar, met gelegenheid tot inenting tegen kinderverlamming, ttthoest, klem of kroep. Jinkeronderzoek Deze om de belanghebbenden eraan te herinneren dat in de 'meentelijke turnzaal gelegenheid is om zich te laten onder eken inzake kanker. Dit onderzoek heeft plaats in de loop van i dag op 19 oktober op uren waarover de betrokkenen ;ht werden. ALTERNATIEVE BOEKEN- EN INFOBEURS TE LOKEREN Door de werkgroep «Alternatieve boeken- en infobeurs», die is samengesteld uit verschillende verenigingen van Lokeren en omliggende, is er een programma uitgewerkt dat staat onder de auspiciën van de Lokerse Kulturele raad. Voor de vierde maal te Lokeren: onder de naam «Het andere boek». Dit heeft plaats in de Torenzaal te Lokeren, op zaterdag 16 oktober van 14 tot 19 uur; op zondag 17 oktober van 10 tot 18 uur. Wij worden dagelijks overspoeld met leesvoer. De grote uitgeverijen die kapitaalkrachtig genoeg zijn om een goede verkoopspromotie te voeren, beheersen bijna volledig die boekenmarkt. Uitgeverijen die een alternatieve positie innemen in de boekenwereld, krijgen in de aanvangsperiode vaak moeilijk een voet van de grond. Ondanks het feit dat zij meestal met degelijk materiaal verschijnen. Niet alleen de uitgeverswereld is er aanwezig, ook tal van aktiegroepen zullen er met hun informatiestand hun doelstellingen naar voor brengen. Voor wat de uitgeverijen aangaat, zijn wij verzekerd van de medewerking van: Kritak, Epo. Dulle Griet, Masereelfonds, Poëziecentrum, en voor kin derboeken: Infodok en De Alverman, om de voomaamsten te noemen. Op zondag 17.10 om 15 uur treedt het Poppenspel «Palut» op met het sprookje «De Spokenburcht». De toegang bedraagt 25 Dit werd ons meegedeeld namens de Lokerse inrichters' Masereelfonds, Kristenen voor het socialisme, LEF-werkgroep, Herman Gortergezelschap, Jongsocialisten, Socialistische Vrouwen, Wereldwinkel e.a. J.V.L. Lokeren NTOONSTELLING p zondag 17 oktober organiseert de basisschool van Onze- jve-Vrouw-Presentatie in de Slagveldstraat, in samenwerking t de Stedelijke Bibliotheek een boekententoonstelling. Van tot 17 uur kan men een keuze van kleuter-, kinder- en idboeken inkijken en kopen (dit laatste zonder enige ver ging!). Dit jaar zijn er ook posters en kaartjes te bewonde- Daarenboven is er vanaf 14u30 geleide animatie voor leren. Ook komt de auteur Henri Van Daele vertellen over boeken Met de feestdagen voor de deur kan deze instelling een goede inspiratiebron zijn voor een deugd- J geschenk. Alle ouders, sympathisanten van de school, 9 andere belangstellenden zijn hartelijk welkom. J.V.L. 'EECKMAN 053-70.02.93 De specialist in maatwerfc De laagste pri|zen der matrassen Schuimrubber, Latex, Staalveren. Super-Bultex Bergemeersenstraat 18. AALST 334J321 052-21.37.94 van het type A. Praktisch en theoretisch ondemcht door gespecialiseerde personen De Dendermondse Rijschool, Veldstraat 47, Sint-Gillis-Dendermonde. leerl U sturen zoals het moet. Alle inlichtingen. 30/0076 Iroottundel FABRICATIE van A.E.C. POORTEN Plastiek Aluminium Skinplate Hout meranti - afzelia - ceder DEPOTHOUDER van HÖRMANN Standaardprodukten Industriedeuren Garageboxen 520 x 270 20 950 BTW Afstandsbediening vanaf 9 900 BTW geleverd A.E.C. Kantalpwrten P.»ba BUREEL en WERKHUIZEN. Zeebergkaai 2. 9300 AALST TfJJl53i77.B7.23 ERMAN 052-21.38.16 Michem Tapison. nylontapijt, en andere vloerbedekkingen in overgrote keus t»i Herman Mchem Potiaulaan 16 St Gillts-Dendermonde Vraag vrijblijvend inlichtingen O-SPORT 052-21.17.59 Alles, maar dan ook alles van sportartikelen, alsook sporlkledi| en camping Statiestraat 21 Lebbeke Kroostrnke Gezinszegels 30 026C OM, LEEN GERUST 053-21.60.16 Op handtekening, Hypotheken verzekerde geheimhouding Inlichtingen bi| Van den Berghe. Droeskouterstraat 12. Haatten 31-0060 oto's Hofman Tel. 053/70.33.95 Gekend voor de laagste prijzen Gespecialiseerd in de beste merken Alle benodigdheden en kleding 6/f633 IEUWLANDT 853-70.28^1 Woonverbouwing van de kelder tot het dak ook ondert al verbeteren en herstellen Langestraat 116. 9300 AALST 300354 NDERNEMING VAN. BEHANG SCHILDERWERKEN MUUR- VENSTERDEKORATIE VASTTAPUT - LINOLIUM VINYLVLOERBEKLEDINGEN MEUBELEN MEUBELDEKORATIE RUSTIEK - MODERN OF KLASSIEK BAMBI PVBA DECOR (oud huis PERI 56-54 - AALST iRFECTA meubel; «Ar :°ratie -ASS1EK l&A IALST I meubels) UBLICITEIT 052-21.40.60 een groot woord, dal door Groep De Cuyper in een eenvoudig begnp wo^ft omgezet. Raadpleeg haar specia UAND0 053-21.40.60 n de reeks moeilijke Latijnse woordjes volledig t quts. quid. quo. quando. quomodo enz wie. wat. waar. wanneer en hoe? Het antwoord op de vragen m verband met uw advertenties wordt U gegeven door Groep De Cuyper ETRO in antiek-finish Kunstvoorwerpen, wandtapijten en repro- dukties van gekende meesters Alomoekend voor salon-oarm'L"en in jgder31-0107 URWERKEN COVENS Lange Zoutstraat 44. AALST 053-70.18.20 29 0166 ERGEYLEN R. EN ZOON 053-21.49.91 V n 052-21.40.60 een toverformule'' Neen een vergelijking Uw inbreng en onze vaklui geven samen een fijn resultaat aan uw reklame- problemen Bel even naar Groep De Cuyper Op de lijn Antwerpen-Beveren-Doel kantelde deze bus in een sloot (Iv). Alpinisme Met zowat achthonderd dia's geven de Vlaamse alpinisten een beeld van hun Pamir-expeditie naar het dak van de wereld in een uithoek van Rusland. Pamir is het knooppunt van de grootste bergketens ter wereld. Een heel boeiende toenstische avond van Vakantiegenoegens op vrijdag 15 oktober om 20 u. in Het Centrum, Vervaetzaal. Toegang 20 frank. Naar Wachtebeke Gezinswandeling, georganizeerd door Vakantiegenoegens, op zondag 24 oktober. Om 14 u. verzamelen aan de Poststraat 2, in Lokeren. De wandeling in het landelijke Wachtebeke duurt ruim twee uur, deelname 10 frank per wandelaar, 30 frank voor een gezin. Sint-Niklaas Sint-Niklaas, Nieuwkerken. De Christelijke Vervoerarbeidersbond bestaat 75 jaar: goed voor een kunstschotel van de stad. Iv Dansoefenavond Vrijdag 15 oktober wordt te 20 u een dansoefenavond ingencht door dansklub Het Centrum, Grote Markt nr. 40. De leiding berust bij het danspaar de h. en mevr. Cremers. Italiaanse graven Op vrijdag 15 oktober te 20.15 u houdt prof. Monique Jacqmain in de Reinaertzaal van de stedelijke openbare biblioteek een voordracht over «Beroemde begraafplaatsen in Italië» De toegangsprijs bedraagt 40 fr. Vogeltentoonstelling Op zaterdag 16 en zondag 17 oktober wordt in het Dobocen- trum aan de Gladiolenstraat een vogeltentoonstelling georgani zeerd door de Wase Vogelvrienden. Opening zaterdagmorgen te 10 u. Dansavond Op zaterdag 16 oktober te 20 u organizeert jeugdklub Ons Huis in de Schoolstraat nr. 284 een dansavond. De toeqanqspriis bedraagt 50 fr. Belcantogezelschap Op zaterdag 16 en zondag 17 oktober treedt te 20 u in de stadsschouwburg het Belcantogezelschap op met lievelingsme lodieën uit de opera en operette. Ruildag Op zondag 17 oktober wordt van 9 tot 12 u in Het Centrum op de Grote Markt een ruildag ingericht door de Vlaamde Bond voor Postzegelverzamelaars. Bezoek aan kerncentrale Op maandag 18 oktober organizeert CMBV Centrum te 14 uur een bezoek aan de kerncentrale van Doel. Karei Verleyen Op woensdag 20 oktober te 14.30 u is Karei Verleyen te gast in de vertelzaal van de stedelijk eopenbare biblioteek aan het H. Heymanplein. De toegang is kosteloos. Feestavond met Jos Ghysen Op woensdag 20 oktober wordt te 20 u in de lokalen van CMBV Centrum een gezellige ontspanningsavond ingericht n.a.v. het 30-jarig bestaan van CMBV-Centrum. Als gastvedette werd Jos Ghysen uitgenodigd. Optreden van Jean Blaute Op woensdag 20 oktober organizeert «Spiraal» te 20 u in de stadsschouwburg een optreden van Jean Blaute. De toegangs prijs bedraagt 150 fr. Ruildag Op donderdag 21 oktober te 19.30 u organizeert postzegelvere niging Phila Waes een ruildag in het lokaal van de Kredietbank op de Grote Markt. De Zwitserse Rivièra Op vrijdag 22 oktober wordt te 20 u in het Dobocentrum aan de Gladiolenstraat een dia-avond georganizeerd De h Paul Li- beert uit Lauwe (die reeds verschillende zwerftochten door Zwitserland ondernam) zal die avond gedurende anderhalf uur meer dan 900 lichtbeelden tonen over Ticino, een Zwitsers kanton aan de Rivièra. De h Libeert was reeds verschillende malen te gast in de foto- en diaklub «Don Bosco» en is gekend voor zijn groots opgevatte montages. Exploiratiefilm Op vrijdag 22 oktober wordt te 20 u in de konferentiezaal van de stedelijke openbare biblioteek een exploratiefilm (met voor dracht) getoond over Noord-Thailand Bijbelse bezinning Op zaterdag 16 oktober wordt te 19 uur in de gebedsruimte van het Kollege de eerste Jabbok-viering gehouden Tijdens deze samenkomst zullen de lezingen van de weekendliturgie vertaald worden naar de eigen leefsituatie. Jabbok is een vereniging die zoals Welzijnszorg opkomt voor de bazisrechten van de zwak- sten in de samenleving en streeft naar vrede, ontwapening en het kreëren van ontwikkelingskansen voor de Derde Wereld. Zesde kleindiershow Op vrijdag 15 oktober van 21 tot 22 u, op zaterdag 16 oktober van 10 tot 22 u en op zondag 17 oktober van 9 tot 18 u organizeren de Neerhofvrienden van Groot-Sint-Niklaas hun jaarlijkse tentoonstelling in de stadszalen aan de Leopold II- laan. Naast de 1600 rasdieren zullen ook een 15-tal standen met sierkatten, vogels, vissen en bijen te bezichtigen zijn. De toegangsprijs bedraagt 50 fr. voor volwassenen en 20 fr. voor kinderen tot 15 jaar. Een gezinskaart kost 100 fr. Politiek debat Vrijdag 29 oktober te 20 u wordt in café «Stad Nantes» door het Nationalistisch Jongstudentenverbond en de studentenvereni ging De Keikop een debat georganizeerd tussen Karei Dillen en Luc Goeman. Het debat zal aansluiten bij een spreekbeurt die Karei Dillen zal houden en waarin een antwoord gegeven wordt op de vraag, kan het nog verder met de parlementaire demokra- tie of moet gestreefd worden naar een elitaire staatsvorm? De wereldkrisis Dinsdag 19 oktober te 20.30 u organizeren de Katholieke Gilde en de Katholieke Vlaamse Hogeschooluitbreiding Waasland in de feestzaal van het stadhuis een spreekbeurt. Prof. dr. Herman van der Wee (K.U.L.) zal die avond spreken onder de titel «De wereldkrizis in het perspektief van deze tijd» Na de voordracht wordt aan al de aanwezigen een receptie aangeboden. Fotoklubnleuws Wie zelf zijn kerst- en nieuwjaarskaartjes wil maken kan op maandag 25 oktober terecht in het lokaal Vrijerwijszolder in het Gildenhuis. Daar komt te 19.30 u de Foto- en Diaklub samen om over dit onderwerp een massa nuttige informatie te verstrekken aan de belangstellenden. Gezinswandeling Op zondag 31 oktober organizeert Vakantiegenoegens een gezinswandeling te Bazel. Vertrek te 13.30 u aan het Gildenhuis (Hendrik Heymanplein). Te 14 u start men voor de wandeling aan de kerk van Bazel. Reisweg: via de rijksweg van Sint- Niklaas naar Temse en daar linksaf (langs de Krijgsbaan) om via Steendorp de dorpskom van Bazel te bereiken. Laarzen zijn aanbevolen voor deze wandeling. Bijdrage: 10 fr. per persoon of 30 fr. per gezin. VOS opnieuw aan de slag Zaterdag 23 oktober opent het Verbond van Vlaamse Oud- Strijders te 20 u het nieuwe werkjaar met een dia-voorstelling in de feestzaal van café «Hemelrijk» op de Grote Markt. De h. Jos D'Hollander zal er een reportage voorstellen over de hoogte punten van het flamingantisch verenigingsleven in de Wase K.V.L.V. hoofdstad anno 1982. Het betreft de deelname aan het Vlaams Donderdag 14 oktober vnendschapsnamjódag voor weduwen Nationaal Zangfeest, de VOS-frontstreekverkenning in de Wes- en alleenstaanden in zaal Agra te 14 uur. Onderwerp van het thoek, de uitstap naar Frans-Vlaanderen, de Ijzerbedevaart en gesprek zal zijn: «Op het ritme van je leven» en wordt ingeleid de vierde Volkskunstweek. door Mevr. De Wilde. Hartelijk welkom. Kursus filetwerk uit grootmoeders tijd Op woensdagen 20 en 27 oktober en 3 en 10 november telkens van 19.30 tot 22.30 Voor de eerste les gelieve een haakpen en aangepaste wol of katoen mee te brengen. Kom zeker op tijd. Naamfeest E.H. Proost Griekse avond in de zaal Roggeman, Bruinbeke te Schellebelle RLt^TooMr^an T^nkt^i^n,E'H'. om 19.30 uur op zaterdag 23 oktober. Georganizeerd door de 4 hier^ UUr Culturele Centrale van Schellebelle. Op het programma film. 9 hiervoor tijdig inschnjven. Griekse dansen, algemene info, Griekse receptie, discoba. Prijs Vormselkatechesa 1983 Alle aanstaande vormelingen en hun katecheten worden ver wacht op zaterdag 16 oktober te 14 uur in de ST -Ludgeruskerk. Niemand mag ontbreken. Stekene Tlroola Chirobal Het bal van de Kemzeekse Chiro gaat door op zaterdag 30 oktober onder de naam «Tirools Chirobal in het parochiecen trum, Molenstraat te Kemzeke met aanvang om 20.30 Deejee Eggie Smet zorgt voor aangepaste muziek. Inlichtingen en inschrijvingen bij Hilde Meerschaert, Regentiestraat 33 A te Kemzeke, tel.: 03-779.76.21, of bij Flip Kegels. Voorbout 45 te Kemzeke, tel. 03-779 95.38 KWB Kemzeke Alle KWB-leden van Kemzeke worden uitgenodigd op zaterdag 16 oktober voor de algemene jaarvergadering van KWB- Kemzeke, in het parochiecentrum rond 20 uur Daarna is er mooselmaal ofwel koude schotel plus brood en koffie. De eerste konsumptie is gratis Daarna volgt een diareeks over het voorbije werkjaar met muziek en kommentaar Vissersbal In chalet «De Kriekepitte» op het Kemzeekse voetbalterrein wordt zaterdag 16 oktober het tweede groot vissersbal georga niseerd vanaf 21 uur. Toegangsprijs is 100 fr. Avond rond Libanon In Stekene wordt er voor de 11.11.11 .-aktie gewerkt rond «Libanon en het Palestijnse volk». Op 15 oktober te 20 uur gaat er in het doplokaal te Kemzeke een informatievergadering door met spreker en film over genoemd onderwerp. De bedoeling is natuurlijk informatie verstrekken en op die manier méér mensen betrekken bij de organisatie van het 11.11.11.-weekeinde dat doorgaat op 5, 6, en 7 november Oude Amachten Binnenkort starten in het «Vossenhol» van Reintje Vos, Sint- Jansteenstraat te Kemzeke weer 4 kursussen in oude ambach ten: weven, mandenvlechten, kantklossen en pottend raaien. Geïnteresseerden kunnen daarvoor terecht op een kontaktver- gadering (hoe, wanneer, hoeveel enz). Woensdag 20 oktober te 20 uur voor weven, om 21 uur voor het pottend raaien, donder dag 21 oktober te 20 uur voor kantklossen en om 21 uur voor de kursus mandenvlechten Verdere inlichtingen bij Chris van Remoortel te Kemzeke, tel. 03-779.71.14. Volkstuinen Zondag 17 oktober organiseert het Stekense Werk voor de Volkstuinen een werkvergadering met begin om 9.30 uur in de leraarskamer van het Technisch Instituut in de Stekense Nieuwst raat. Op verzoek van meerdere leden spreekt Carlos De Keere oer «Alles wat betrekking heeft met de witloofteelt» KAV Stekene Donderdag 21 oktober ontmoeten de KAV-leden elkaar in «vriendschap en vreugde» op de herfstvergadering die gaa; onder het thema «Gezin en Arbeid». Eerst zal het theme worden toegelicht door R. Ferket, nadien is er een smakelijk hapje, daarna ontspanning met muziek, sketches en samen zang door Paul van Hoeykonck uit Brasschaat en als besluit eer tombola. Vakantiehuizen Vakantiegenoegens organizeert op vrijdag 22 oktober om 20 u een dia-avond over vakantiehuizen aan zee, in de Kempen er de Ardennen. Bruno Machiels informeert je in het Gildenhuis Dorpstraat 43, in Stekene. Van links naar rechts: de nieuwe kantoordirec teur, Michel Bauwens sn zijn echtgenote, de afscheidnemende kantoordirecteur. Albert Van Puyvelde met echtgenote en Onderdirecteur Jo- han de Wit. De basis van de activiteit van de Kredietbank te Lebbeke werd reeds gelegd In de twintiger jaren. Na de Heren J. Roosen en J. Van Geertruyen werd KB Lebbeke uitgebaat door Hugo Winkels, thans onderdirecteur bij de Regionale Zetel te Gent. In 1958 kwam dan Albert Van Puyvelde, nog steeds in de «schoonste plaats» bij Mevrouw De Maeseneir, op de Pastoor De Buckplaats. In 1959 opende de KB met een schitterende re ceptie bet nieuw kantoorgebouw dat zij thans nop betrekt. De Heer Van Puyvelde bleef er tot op beden actief en nam op vrijdag 8 oktober jl. afscheid van zijn talrijke kliënlen. Meteen een gedroomde gelegenheid om zijn op volger. de Heer Michel Bauwens, persoonlijk aan alle aanwezigen voor te stellen. De Heer Jan Bosselaers, afgevaardigd-beheerder van de KB, en de Heer Herman De Rammelaere, directeur van Zetel Gent, bedden er aan gehou den samen met belde kantoordirecteuren de vele genodigden te begroeten. Onderdirecteur-De Wit sprak met veel lot over de loopbaan van da Hoor Van Puyvelde on wees er op dat tijdens bijna 25 jaar dienstbetoon, echte vriendschap ontstond tussen hom on da vale kllënten. Het dynamisme en de Inzet ven Michel Bauwens, zijn sterke waarborgen voor de ventere groei en bloei van het KB-kantoor te Lebbeke. waarvoor zijn voorgangers zich hebben Ingespannen.

De Voorpost | 1982 | | pagina 25