erste verliespunt oor Avanti Lebbeke Mirakel te Lebbeke ïpannend tot het einde Eerste nederlaag voor SK Grembergse HBC Dendermonde op zijn best Avanti 2 als een trein landbalkalender Dames Houthalen te sterk voor EV Aalst "1- HANDBAL De Voorpost - 15.10. T&82 - 43 Nationale 1m Landelijke eyne v. Lebbeke 20 20 Tegen Beyne, de Waalse mmer 1, heeft Avanti net >als Hasselt moeten genoe- nemen met een gelijkspel. J. Princen noemt dit geen drama. De Avanti- is ervan overtuigd dat bbeke er zal staan als de latchen moeten gespeeld >rden en op Beyne toonde iti zich reeds 45 minuten ^perieur. De Walen werden ■durende driekwart wedstrijd ■domineerd door een vlot jetend Avanti, dat via een 8- I ruststand tot 12-18 voor- jrong nam na 45'. Hoewel (rk Verhofstadt nog niet ge- neg in schietpositie werd ge acht door de Avanti-pivots, Irf wederop treden van Maes zal hieraan kortelings Kriel pen, werd Beyne duide- k overspeeld. Enkele nood- ikelijke vervangingen deso- knteerden echter het Avan- ipet en hiervan kon de thuis- oeg gebruik maken om tot M8 te naderen, amper drie Inuten later. Lebbeke - wei- rit te overmoedig - verwaar- r ^bsde daarna de opdracht de an»dstrijd rustig uit te spelen en ''Q'bde door het feit dat tijdens 5 laatste 4 minuten een zes- Ti si ditr tal open doelkansen werden gemist en een Avantiworp op het doelhout te pletter sloeg 40 sekonden voor het einde, kon Beyne lang%Tylko in de slot- sekonden nog een gelijkspel afdwingen. Het had er noch tans heel lang naar uitgezien dat Avanti naar een probleem loze zege stevende. Beyne kon weliswaar 10 minuten aanklampen (3-3) maar na een kwartier leidde Lebbeke met 4-7 via treffers van Ver- moesen en de gebroeders Verhofstadt. Zeven minuten voor de rust werd het 6-10 maar via treffers van Tylko kon Beyne de schade tot 8-11 be perken na de eerste helft. Via 10-12 leek Avanti op weg naar een afgetekende overwinning als er 10-16 op het scorebord prijkte na 39'. Met nog een kwartier te spelen leidde een gekoncentreerd spelend Lebbeke steeds met 12-18 maar mede door het missen van verschillende open doelkansen moest Avan ti nog onverwacht een gelijk spel toestaan. Zoiets kan nor maal niet maar Avanti is niet de enige ploeg die ondervond dat de Walen tot de laatste moment blijven strijden. Toch een onverwacht probleem Coach J. Princen wilde het onverwacht verlies van één punt te Beyne niet dramatiseren. Volgens de Avanti coach zal de Lebbeekse eerste nationaler klaar zijn voor de topmatchen tegen de rechtstreekse titelkonkurrenten (c) voor trainer-speler De Smedt. Beyne i? Keeper Nincovic maakte de Avanti Lebbeke 15 verplaatsing niet mee en zou wegens familiale redenen moeten stoppen met handbal. Avanti: Mertens en Vermei- ren, D. Verhofstadt 10, M. De Bruyn 1K. Verhofstadt 1Cor nells 1De Vlieger 2, De Rid der, H. Maes 2, Eddy De Smedt, D. Verguit, H. Vermoe- sen 3. Reserven: De Avantireserven blijven na 4 wedstrijden steeds onge slagen. Via een 3-6 ruststand werd het 12-15 na een vrij woelige wedstrijd. Avanti: J. Vermeir en M. Mertens, Van Gucht, Van Mol 5, De Batselier 2, Schaers 1, Van Onsem 2, Parijs 1, De Ridder 1Verguit 2, De Pauw 1, A. Maes. of 1 sJ Nationale JK Aalst 11 b^apek 12 ^Eendracht Vrij Aalst, zater- voor het eerst met de via dekreet getransfereerde blijft na een spannen- wedstrijd steeds punten- Na de prestatie tegen is er echter geen rede- 1 tot paniek bij de ploeg van er Weitekens. Tegen Ka- bleek duidelijk dat Een- t heel binnenkort met de l3»rwinning zal aanknopen al id men tegen Kapek min- Wis op één winstpuntje ge- 'jopt. Praktisch gedurende de 'jnse wedstrijd bleek Aalst de ^enknie van de bezoekers. »ide ploegen speelden welis- lar behoudend en aanval- nd kwamen ze maar moeilijk m hun trekken. Nadat G. m Malderen, na 5', de score Handbalklub Eendracht Vrij Aalst (per) ld geopend bleef het gedu- Aj. Lebbeke 24 Houthalen 23 Er bleven nog amper 2' 40 sec. te spelen toen een sterk spelend Houthalen met drie doelpunten voorsprong leidde (19-22). Alleen een mirakel kon Ajax dus nog aan de over winning helpen. Dit mirakel is te Lebbeke gebeurd. Welis waar stak een alles op alles zettend Ajax het lot een handje toe, maar het kan niet ontkend worden dat de bezoekers, tot dan toe heel professioneel spelend, met meer dan één arm toe te steken het mirakel mogelijk maakten. M. Huyck bracht op zijn eentje Ajax tot 21-22 terug minder dan 2' voor het einde maar een nieuwe uitstekende Limburgse aanval leidde tot 21-23. Ajax zag dan trainer De Proft voor het wed- strijdslot naar de bank uitwij zen zodat de wedstrijd eigen lijk beslecht was. Ajax, noch tans in numerieke minderheid, opteerde plots voor een pres sing over het ganse terrein en Houthalen verloor er zowaar de kluts bij. Minder dan 1 mi nuut voor het einde scoorde een ontketende M. Huyck nog maar eens en met nog 20 sekonden te spelen stelde een vrijgespeelde Van Medegael gelijk (23-23). Houthalen, vol ledig van de kook, leed nog maar eens balverlies door te vlug op doel te besluiten en met nog een paar sekonden te spelen scoorde M. Hendrickx ijzig kalm het winnende doel punt waar echt niemand meer in geloofde. Houthalen was in derdaad ontzettend sterk aan de wedstrijd begonnen. De Limburgers speelden de vijf eerste minuten de Lebbeekse verdediging op een hoopje en leidden met 0-3. Ajax kon dan toch het Limburgse offensief indijken en onder impuls van Dirk Huyck werd het 5-5 na een kwartier. Een nu vlot spe lend Ajax nam zelfs de leiding na 19' (6-5) maar een atletisch en taktisch goed Houthalen leidde met 10-12 aan de rust. Na de rust stevende het sterk spelende Houthalen on middellijk naar een 11-15 voorsprong maar hoewel Ajax daarna nogal wat balverlies leed konden de gebroeders Huyck de thuisploeg toch in de wedstrijd houden. Tien minu ten voor het einde was Lebbe ke langs Hendrickx op gelijke hoogte geraakt (18-18) maar via deze 19-20 leek minder dan 3' voor het einde de Ajax- nederiaag onafwendbaar (19- 22). Hoe Ajax dan nog eer mirakel verwezenlijkte, vertel den wij reeds. Ajax Lebbeke: De Bruyn en Dierick, Van Geel 1Dirk Huyck 7, Mare Huyck 8, Van Medegael 2, Hendrickx 4, Qui- dé, J. De Proft, P. Vermeiren, Dirk Vermeiren 1Holbrecht 1 Reserven Ajax Lebbeke 17 Houthalen 11 De Ajax-tieners flink geleid door het duo P Vermeiren-De Wit leidde aan de rust met 8-5. Ajax: Dierick en De Bruyn, Wezemael 3, De Wit 1, Hol brecht 6, P. Jacobs, De Sae- deleir 1, P. Vermeiren, R. De Saedeleer, Van Biesen 2, Van Vooren 2, J. Jacobs 2. Dirk Huyck die samen met broer Mare Ajax Lebbeke aan een belangrijke zege hielp tegen titelkandidaat Houthalen (v) Rob. Buggenhout 14 H echte l 17 Hechtel, na vier wedstrijden rfog steeds met het maximum, liet te Buggenhout niet zo een sterke indruk. De Limburgse zege werd inderdaad in de hand gewerkt door een flate- rende Buggenhoutse verdedi ging die Hechtel toeliet het merendeel van de doelpunten te scoren vanaf de 6 m-zone. De wedstrijd werd niettemin hardnekkig betwist zonder daarom in het brutale te belan den. De eerste helft verliep volledig gelijkopgaand. Via 4-4 werd het 6-6 na 21en 6' voor de rust zag Buggenhout een 8- 6 voorsprong teloor gaan on danks tijdelijke numerieke meerderheid. Ruststand 8-8. Na de rust bleef de Buggen houtse verdediging onzeker en hoewel de thuisploeg aan vallend vrij goed uit de verf kwam, leidde Hechtel na 45' met 12-14. Een hard werkend Buggenhout naderde nog tot 14-15 één minuut voor het ein de maar tweemaal balverlies kostte hen dan de 14-17 ne derlaag. Een opvallend goede keeper bij Hechtel vergrootte nog de Buggenhoutse proble men. Robuco Buggenhout: Vermaesen en J. Vermeir, De Vuyst 6, M. De Proft 1, Brouil- lard, J. Van Dam 1, De Maer- schalck 2, Van Rompaye, Van Nuffel 4, Moyersoon, Van Keer. Reserven: Robuco Buggenhout 15 Hechtel 18 Na een gelijkopgaartde eer ste helft (rust 7-7) moest Ro buco afhaken tijdens het twee de wedstrijdgedeette Scoor den: P. Vermeir 3, Verheyden 3, J. Van Dam 1, P. Van Keer 3, Vercammen 1, Moyersoon 3, Merckx 1 2" Landelijke nde de ganse eerste helft en hoewel D. Bayens tijdens te In gelijkopgaande wedstrijd, de laatste minuut er 11-12 van 6 2-2 rra 9' en 4-4 na 10' maakte waren de punten voor 3VOirgden de gebroeders Aalst verloren. en%vens ervoor dat de eerste Scoorden: Van Malderén 1, tafgesloten werd met een D. Bayens 6, R. Bayens 2, M. score in het voordeel van Bayens 1Van der Borght 1 "e5 thuisploeg. Ook in de twee- 4 helft bleven beiden sterk "•®a.rvf1 c 1 Tin elkaar gewaagd. Via 8-8 Aalst 9 Sparta Aalst 22 40' nam Kapek weliswaar KaP°k 11 Jochewoa 20 9-11 voorsprong na 46' Ondanks knap werk van E. Sparta met een geïmprovi- Diependaele 2, Quintelier 1 1"' Provinciale r- r- ------ upji iu mol dom yciuipiuvi- ---- -, na een periode van 9' Van Malderen in het Aalsterse seerde samenstellinq zonder HBC Dendermonde -1i_„t.. n ^1 4 3 c i SK Grembergse 16 Zandvliet 19 Tegen titelkandidaat Zand vliet heeft Grembergse de eer ste kompetitienederlaag van het seizoen geleden. De G.S.K.'ers gaven nochtans lang de indruk het te kunnen halen maar naar het wedstrijd einde toe bleek bij de meeste spelers het zenuwenpotentieel opgebruikt zodat de bezoe kers niet helemaal onverdiend de punten konden meepikken. Grembergse startte sterk en langs een opportune A. Dau- we werd van bij het wedstrijd- begin voorsprong genomen. De gevaarlijkse bezoekende schutter werd met een per soonlijke bewaking bedacht en 5 minuten voor de rust maakte Dauwe op aanspelen van Krogstrup er 9-7 van. En door gekneusde ribben gehinderde Segers miste toen een 7m- ïder doelpunten, bracht D. doel leidde Kapek aan de rust Verbestel, G. Corthals, Rot Sasja3 ins Eendracht opnieuw tot met 6-8. Scoorden: De Jae- tiers en S. Bomon heeft het 21 4 worp maar bij de rust leidde Grembergen steeds met 10-8. Ook tijdens het begin van de tweede helft bleef G.S.K. het wedstrijdgebeuren kontroleren maar Zandvliet kon toch ge bruik maken van enkele malen balverlies van de thuisploeg om na 44' voor het eerst op voorsprong te komen. Krog strup bleek toen wel even hu meurig en bleef op de wissel bank tot 4' voor het einde. Dit kostte Grembergen wellicht de zege want hoewel Hans Van Haute knap ging spelen was het toch 15-17 geworden 8 minuten voor het einde. Heir- man werd toen voor 2 minuten uit het veld gestuurd omdat hij zijn mond niet kon houden en nu ging G.S.K. zenuwachtig doen. Krogstrup zag 2 minuten voor het einde zijn 7m-worp nog gestopt door een knappe bezoekende keeper en een nieuw Grembergs balverlies liet Zandvliet nog toe een 16- 19 overwinning te boeken. SK Grembergen: W. De Jonghe, G. De Jonghe, Se gers 1, Doorns 1, Hans Van Haute 5, A. Dauwe 3. Krog strup 3, Heirman 2, T. Van Haute 1, P. Impens 1, Mertens. Brabo Denderb. 21 Kapek 2 31 Een ontgoochelend Brabo Denderbelle heeft ondanks het scoren van 21 doelpunten nog een zware nederlaag opgelo pen tegen Kapek 2. Ondanks een erg goed wedstrijdbegin - na 5 minuten leidde Brabo met 3-0 - diende Denderbelle 31 doelpunten te inkasseren en men moet geen helderzien de zijn om tot het besluit te komen dat Brabo verdedigend helemaal in de fout ging. Het tijdelijk onbeschikbaar zijn van trainer Bouteille - leger dienst- op de oefenstonden maakt het probleem niet ge makkelijker en bij Brabo wil men toch gaan praten om te zien waar het schoentje nu eigenlijk wringt. Via 5-2 leidde Brabo na 20' steeds met 7-5 maar met een 11-13 ruststand begon de ramp zich af te teke nen. Er waren amper 6 minu ten gespeeld in de tweede helft toen Denderbelle reeds met 11-18 in het krijt stond en hoewel de grieperige P. Bou teille en Van Lembergen nog milderden tot 13-18 werd het scoreverschil steeds maar groter. Brabo Denderbelle: Hey- vaert en Van Goethem, D. Van Goethem 2, Verpoest 2, Van Lembergen 1, Uyttersprot 4, De Smedt, Heuvinck 1, R. De Smedt, D. Uyttersprot 3, F. Bouteille 8, Van Royen. esn doelpunt (10-11). Ka- gher 2. Vinck 2, Van den Bos- niet onder de martd gehad met bleek na" de wedstrijd tegen k kon toen nogmaals scoren sche 2 en Cooreman 3. een gemotiveerd spelend Jo- chewoa Aalst. Tijdens de eer ste helft kon Sparta onder im puls van een efficiënt afwer kende G. Mens via 6-3 na 10 minuten de leiding in handen de thuisploeg gekoncentreerd Trainer-speler H. Trienpont Sasja 3 enorm opgelucht. Dendermonde had inderdaad de gestelde verwachtingen meer dan ingelost en vooral tijdens de eerste helft houden. Tien minuten voor de rust leidden de Spartanen met 8-6 en een eerder vlakke eer ste helft werd afgesloten met een 11 -9 score. Ook tijdens het begin van de tweede helft hield Sparta nog de teugels (15-13) na 40 minuten maar een alles op alles zettend Joc hewoa slaagde erin gelijk te stellen 10 minuten voor het einde (17-17). Jochewoa werd toen in zijn offensief gestuit door enkele aangevochten be slissingen van het scheidsrechtersduo en met een verdween de wedstrijd- koncentratie. Een moegestre den Sparta, met amper één wisselspeler, kon onverwacht i rekenen op Van den Brempt Hl die tijdens de laatste minuten x* Jochewoa de das omdeed met twee treffers. Sparta Aalst: W. Van Del- sen, Mens 11, F. Bomon 7, E. Van Temsche, Troch 2, Meert, Van Den Brempt, Kieckens. Jochewoa Aalst: De Gus- seme, Van Meert, Moens 1, lanks zes doelpunten van D. Bayens en een steengoede Quintelier. J Diependaele 1. Istrijd diende E. V. Aalst de punten aan Kapek te laten Petré 6, Eckeman 7. Van Her- zele 1, Van de Vijver 1. P Dat er verdedigend echt enorm gewerkt werd bleek overduidelijk uit de stand aan de rust. Dendermonde leidde met 8-0! Ook dankzij de opval lende prestatie van keeper Quisquater - en wij geloven niet dat dit al zo dikwijls ge beurd is bij herenwedstrijden. Langs Van de Velde en Ver- leyen werd het zelfs 10-0 voor aleer Sasja - dan nog via een penalty- voor het eerst kon scoren. P. De Swaef werkte weer ontzettend hard om zijn ploegmaten vrije doelkansen te scheppen en via 15-2 na 50' werd het uiteindelijk 21-4. Met een zijn de komende tegen standers van HBC Dender monde verwittigd, te meer daar trainer Trienpont binnen kort ook opnieuw beroep zal kunnen doen op Batselier. (e^ HBC Dendermonde: Man- naert, en Quisquater, Van de Velde 5, Van Cauwenberghe 2, De Bock 4. Trienpont 2, Gyssels 3, P. De Swaef 1, Horelbeek. De Smedt, Van Damme, D. Verleyen 3. Waasmunster 9 Avanti 2 32 De tienerploeg van trainer- coach L. De Nil speelde bij zonder knap tegen Waas munster dat er eigenlijk nooit aan te pas kwam. De thuis ploeg kon weliswaar langs M. Gyssels de score openen maar er waren amper 6' ge speeld en Lebbeke leidde reeds met 1-5. De Avanti-jon- gens overspeelden totaal de thuisploeg en via 2-12 na het eerste kwartier werd de eerste helft afgesloten met een 3-18 score. Na de rust kon Waas munster wel iets meer in de wedstrijd komen maar Van Ransbeeck en Co zorgden toch voor een overduidelijke 9- 32 score. Avanti: W. Schellekens, Moyersoons 5, Agneessens 3, Van Ransbeeck 9, Van Den Broeck 2, Hertsens 5. Van Lie- rop 2, Van Langenhove 2, Vlassenroot, De Feyter 3, Waumans 1. SK Grembergen 2 At. Temse 24 Hoewel At. Temse niet kon rekenen op een paar gekwet ste spelers - waaronder E. Buytaert - ondervonden zij weinig tegenstand van SK Grembergen 2 dat praktisch volledig samengesteld was uit jongere spelers. Temse nam onmiddellijk een 0-4 voor sprong en na een zeer goede eerste helft leidde de ploeg van P. Dauwe met 5-14. Hoe wel Temse tijdens d wedstrijd ook nog Metz verloor wegens kwetsuur dreef het regelmatig de voorsprong op langs een opportune Buytaert. SK Grembergen 2: G. De Smedt, De Jonghe, M. Impens 1, Vernimmen 4, Heirman 4, Peleman 1, P. Impens 1, De Vilder 1Vereecken. W. Buyle. Everaert, Mertens 1 A. Temse: Bruyninckx en Van Buyten, Buytaert 17, Metz 1W. Van Buyten 2, A. Baecke 1Noens 2, Leyssen 1 HBC Denderm. 2 15 DB Z wijnaarde 2 3 HBC Dendermonde 2 speel de een voortreffelijke wedstrijd tegen Don Bosco 2. De colle gejongens werden vooral aan vallend beperkt door een voor treffelijk sluitende Dender- mondse verdediging. Langs De Klerk en een opportune Horelbeke werd het onmiddel- Bart Van Ransbeeck (Avanti 2) scoorde 9 treffers tegt Waasmunster (v) lijk 2-0 en met een 5-1 rust- sprekende 15-3 ovenwinning, stand tekende de Dender- HBC Dendermonde mondse zege zich reeds dui- Mannaert, Timmerman 2, D delijk af. Na de rust bleek de Smedt 1, D'Hooghe 1, Kerre thuisploeg pas voor goed op mans 2, Hoorelbeke 4, Bat dreef te komen en via 9-3 na tens 3, De Klerk 1Claesser 40' werd het een voor zichzelf 1, Rosseel. ev ieker van België it. 16.10 te 19 uur Groot-Bijgaarderv-Brabo Denderbelle it. 16.10 te 19u30: Robuco Buggenhout-Kiewit it. 16.10 te 21 uur: Peer-EV Aalst bnd. 17.10 te 19 uur: Ajax Lebbeke-Grembergse tond. 17.10 te 19 uur: Temse-HBC Dendermonde ternes ond. 17.10 te 10 uur: Menen-Olympia Aalst Eat. 16.10 te 18u30: Duffel-RB Dendermonde Eat. 16.10 te 18u15: Robuco Buggenhout-Hamme. m<J 1" Landelijke EV Aalst 13 Houthalen 23 Houthalen deed te Aalst zijn reputatie eer aan. De Limburg se meisjes worden aangezien als titelkandidaat nummer éen en na hun prestatie te Aalst worden deze vermoedens nog bevestigd. Eendracht kon en kel tijdens de eerste 10 minu ten gelijke tred houden (3-3) want daarna stevenden de be zoekers via 4-9 naar een 5-10 ruststand. In het begin van de tweede helft bleef Eendracht nog even aanklampen (7-12) maar hoewel C. Simal zich bijzonder schotvaardig toon de, kon Houthalen niet be dreigd worden. Via 10-19 10 minuten voor het einde werd het een 13-23 nederlaag voor de ploeg van trainer Van Ey- ghem die in Houthalen een te sterke tegenstander ontvina. EV Aalst: Van Den Borre, Bascour 2. Simal 7, Wauters 2, Lievens 1, Buyl 1. Moens, De Schrijver, Cl. Simal, De Troyer. 2" Landelijke Rob. Buggenh. Av. Lebbeke2 Ook Buggenhout heeft on danks een degelijke partij het sterk spelend Avanti Lebbeke 2 niet kunnen bedreigen. Avanti 2 nam van bij het wed strijdbegin het initiatief in han den en via 2-4 en 4-7 werd de rust bereikt met een 6-9 stand. A.M. Bleyaert hield Buggen hout nog even in de wedstrijd maar toen een kollektief ster ker Lebbeke van 7-12 naar 8- 15 uitliep een kwartier voor het einde, was het pleit definitief beslecht. Robuco Buggenhout: Van Keer, A.M. Bleyaert 7, Verest 3. Van Damme 2, L. Calu- waerts. Permei, Ilse Calu- waerts, I. Permei,. Van Den Bossche. Sanders, Van Zee- broeck Avanti Lebbeke 2: Van Der Meersche, Quann, De Mee rsman 5, Y. De Smedt 2, De Troetsel 5, Elskens. Lissens, Maes, S. Muylaert 3, Vermeir 3, Walravens. RB Dendermonde 33 GSK Hamme 3 Tegen een over al zijn effek- tteven beschikkend Ros Bei aard maakte het jeugdige GSK Hamme geen kans. Vooral verdedigend viel Hamme te zwak uit om J. Heirman en Co te kunnen stoppen zodat bij d rust het scorebord reeds 15- aanwees. Langs de opvallen, knap debuterende H. Van Bo ven dreef Dendermonde do voorsprong steeds hoger op zodat Hamme zonder echte leidster op het terrein, de zwa re 33-3 nederlaag niet kon ver mijden. Scoorden: RB Dender monde: Heirman 10, De Dec ker 2, Van Der Jeught 3, Lau- reys 4, Tas 3, Van Boven 8, Hofman 3.

De Voorpost | 1982 | | pagina 11