Liefheb ibers sporten zo F .C. Kingston - F.C. Bristol 5-6 Nieuwe shirts voor F.C. Kabul uit Sint-Niklaas Walivo Wedstrijden, uitslagen en standen if COMAR SPORT alivo's wedstrijd van de week Zes Vlaamse jeugdtiteis voor Asahi Kwai-Zele De Voorpost - 15.10.1982 - 45 GROOT - KLEINHANDEL Specialisatie VOETBAL TENNIS SKI Een sportzaak met ERVARING! Schoolstraat 54 Koolstraat 159 9300 AALST Tel. 053-21.25.56 enkele weken voor de van Walivo's nieuwe tnschappen werd in de ing van het station te i, F.C. Kingston over de gehouden. Meer be- in het gelijknamige café de Schrijberg, welke daar tot de gemeente Waas- ster behoort. Ginds bij ny en Ema Heirbaut waar notorsport ook nogal thuis M.C. Rising Sun met 43 stonden enkele jon- rond de geboortewieg F.C. Kingston. Eigenlijk de basisleggers van deze Iploeg en dan worden Heirbaut en de twee i, Hoste en Strobbe Uit dit groepje ook het klubbestuur werd dan als volgt sa- voorzitter Benny ondervoorzitter Danny Roeyen, penningmeester Strobbe en als sekreta- Carla De Waele. De van F.C. Kingston door een 18-tal jongeren Allen stamgasten uit (Taverne Kingston en het il werd uit de moto- Rising Sun gepuurd. Het iasme voor die voet- groeide daar als van- Ook nu nog trouwens on- iks de zware nederlagen wekelijks bij Walivo wor- 1 geïnkasseerd. Door F.C. igston werd trouwens bij dit bond aangesloten. De »l-blauwen die zichzelf als I n ploeg uit Sinaai beschou- n, werden daar in de zater- jse derde afdeling reeks A pdeeld. De resultaten van E. Kingston werden er ge- anionweg opvallend. In hun ,ktfleel dan en na een viertal itch en werd al éénmaal ge- u K>rd en werden er al 45 pietjes uit het eigen net ge bild. Ergens een beetje lo- iSch als we rekening houden ,y.K het feit dat F.C. Kingston, rójnder enige voorbereiding in tel kompetitievoetbal duikel- Die nederlagen kunnen de tewgde bij deze voetbalgroep hter niet verstoren. Al doen de leert men zeggen die geel- luwen van F.C. Kingston. In 10)l ploeg heerst trouwens nog i sfeer van uit de aanvangs- en van het liefhebbersvoet- Thans worden de uitsla- ook al iets beter. Tegen Herten Aas één der top- gen uit die reeks, werd behoorlijk resultaat ge- d en verleden week op der terreinen van de Wa- te Sint-Niklaas, werd te- i F.C. Bristol met slechts één doeltje verschil verloren. Zoals gewoonlijk met de glim lach en een uitzonderlijke fair- play, welke bij F.C. Kingston trouwens bijzonder centraal wordt gesteld. Voor een plaats vooraan in de rangschikking vem de sportiviteit, is F.C. Bris tol al gestruikeld. Fred Van Duyse de doelman sprokkelde reeds een rode kaart en dat werd voldoende voor een vroegtijdige uitschakeling. Verleden jaar in hun reeks werden de mannen van F.C. Bristol nochtans de laureaten van de fair-play. Een onder scheiding welke F.C. Kingston thans wil waarmaken. Die heb ben er trouwens de ingesteld heid voor en het huidig kam pioenschap, wordt voor F.C. Bristol beslist met ups en downs gekruid. Zoals het vori ge seizoen trouwens, toen nogal onderaan de rangschik king werd geëindigd. Voorzit ter Rudy Bracke en zijn boys zullen nu trachten om beter te doen. Een p'aats in de mid denmoot behoort dan tot de doelstellingen van F.C. Bristol. Daarvoor werden Erik Kinsa- bil, Roland Verley, Patrick Rot tier en Erik Baekelant aange trokken. Eigenlijk verspeelde F.C. Bristol ook Serge Barthier aan A.C. Excelsior Sint-Nik laas. Door omstandigheden die dan ergens doorwegen en voor de wedstrijd tegen F.C. Kingston, stond F.C. Bristol niet eens voltallig in het veld. Kwetsuren, een schorsing en andere redenen, worden dan opgenoemd om een misschien te beperkte spelerskerri te ver doezelen. Nochtans begon de match voor het negental van F.C. Bristol, in uiterst gunstige omstandigheden. Ondanks hun nummerieke minderheid trokken deze onmiddellijk de offensieve kaart. Met bijval trouwens want reeds in de aanvangsminuut, skoorde Erik Kinsabil (0-1, 1* min.). Bij deze fase werd Benny Mels de doel man van F.C. Kingston echter gekwetst. Een evacuatie werd daarbij noodzakelijk en bij dit ongeval, werd de wedstrijd ook éen paar minuten onder broken. Misschien ook al door die geweldige regenval en bij de hervatting, stond Danny Van Roeyen bij F.C. Kingston tussen de palen. Een veldspe- ler die tot doelman werd ge bombardeerd en de lokale voetbalploeg werd hierbij tot tien eenheden herleid. Na de ze vrij overrompelende start van F.C. Bristol, herstelde F.C. Kingston nochtans het even wicht. Langs een opvallende en zeer bedrijvige Eddy Tolle- naere realiseerde F.C. Kings ton ook een paar standjes voor de kooi van F.C. Bristol. Tel kens zonder enig doelgevaar en Gino Van Acker, de gele genheidsdoelman der gasten, werd nooit gemeend op de proef gesteld. Daarvoor ver liep het bij de lokalen allemaal te doorzichtig en te inspiratie loos, om hieruit het volle profijt te kunnen halen. Gevaarlijker werd het aan de overzijde als Danny Hoste een vrijschop naar doel afvuurde en toen werd de bezoekende voor sprong bijna verdubbeld. Na een kwartuur geraakte F.C. Kingston met een opgelapte Benny Mels terug voltallig. Achteraan akteerden de plaat selijke geelhemden trouwens nogal behoorlijk. Vooral tijdens het tweede kwartuur en F.C. Bristol realiseerde daarin maar weinig doelgevaar. Ook voor F.C. Kingston waren de skore- mogelijkheden eerder zeld zaam. Nochtans werden daar voldoende inspanningen gele verd om de gelijkmaker te be stellen. Die kwam er na een misverstand in de bezoekende verdediging en daarvan profi teerde Mario Van den Berghe maximaal (1-1, 25* min.). Een doelpunt dat het enthousias me bij F.C. Kingston trouwens feller deed oplaaien en bij mo menten, werd er zelfs iets keu rig uit de lokale schoenen ge schud. Doelgevaar tevens ook en Mario Van den Bergh werd daarbij eens foutief gestopt door Luk Heyndrickx. Noch tans bleef F.C. Bristol ook niet bij de pakken zitten en een uitstekend schot van Guy Van de Sompel, werd door de loka le goalie gehouden. Tijdens de laatste tien minuten voor de rust werd het voor de plaatse lijke voetbalploeg dan moeilij ker Temeer omdat die zich telkens verkeek op de verre uittrappen van Gino Van Ac ker, de doelman van F.C. Bris tol. Dan werd het altijd gevaar lijk en ook de gladheid van het speelveld, werd voor de lokale defensie een serieuze handi- kap. Een uitglijden van Jean- Paul Neefs werd trouwens de oorzaak dat Patrick Rottier F.C. Bristol terug naar winst schoot (1-2, 35* min.). Diezelf de Rottier zou zich kort daarna nog een paar maal gevaarlijk aanstellen. Eerst keilde een schot rakelings naast en twee minuten nadien, trof Patnck Rottier de deklat. In die perio de had de lokale doelman ook een paar goede tussenkom sten. Ondermeer bij een kop stoot van Jo Van Goethem maar als Guy Van de Sompel afdrukte, werden de bordjes weer verhangen (1-3, 43" min.). Even later werd diezelf de Van De Sompel van de sokken gelopen door Jean- Paul Neefs en met die vrij schop van Luk Baeckelant, skoorde F.C. Bristol een nieuw doelpunt (1-4, 44* min.). Tus senin was er nog een te zwak afdrukken van de lokale Benny Strobbe en juist voor de rust, onderschepte de plaatselijke doelman nog een poging van Roland Verley. Na de kam pwisseling vertrokken de blauwbroeken van F.C. Kings ton weer met nieuwe moed. Nogal suksesrijk trouwens ook en Dirk De Waele, milderde gezwind (2-4, 46* min.). Dit schoof terug enige spanning in een technisch weinig hoog staande wedstrijd en twee maal, werd Patrick Rottier de puncher der gasten van een doelpunt gehouden. F.C. Kingston had hierin meer ge luk en via een tweeschot, skoorde Benny Strobbe ook (3-4, 55* min.) Opwindend werd het alleszins en langs Benny Strobbe met Peter Cop- pens, geraakte F.C. Kingston bijna aan de gelijkmaker. Aan weerszijden konden we trou wens doelgevaar noteren en daardoor werd het nog aan trekkelijk. Na een geweerde poging trof een opvallende Pa trick Rottier met een vlucht- schot, weer raak (3-5, 68° min.). F.C. Kingston liet zich daardoor niet ontmoedigen en een weifeling in de bezoeken de verdediging werd voor Ma rio Van den Berghe voldoende (4-5, 71* min.). De lokalen zochten nadien krampachtig naar de gelijkmaker en Benny Strobbe, miste daarvoor een reuzekans. Nadat de plaatse lijke doelman zich op pogingen van Patrick Rottier en Erik Baeckelant had onderschei den, skoorde deze laatste na een hoekschop toch (4-6, 81* min.). F.C. Kingston reageer de hierop nogal gevat en Ma- FC Plezantshop (dw) rio Van den Berghe met Eddy Tollenaere, Jean-Paul Neefs en doelman Benny Mels als de beteren bij de plaatselij ke voetbalploeg trof de vuisten van de bezoekende goalie. Nochtans zouden de inspanningen van F.C. Kings ton nog beloond worden. Dit gebeurde dan kort nadat Pat- riek Rottier voor F.C. Bristol nogmaals de paal raakte. Toen werd de bezoekende de fensie weer in verlegenheid gebracht en Mario Van den Berghe, schoot meteen de eindstand op de plank (5-6, 88* min.). Roger VAN LAERE Zaterdag 1* afd. 3 linden - F.M.C. Habotim -1000 Appels Sparta - Avanti Bondgalm - R.M.S. Milaoo - V.K.W. 70 Siera - Palamos Rodeo - Raap 2* afd. sll Hubo - Temsica Cup 81 - Jacky Boys y Kabul - Klub 69 Puyvelde - Cup Baert H Hem Laer - Tivoli Berg Op - S.V.S. Vivak - Inter Service JI 3* afd A il Ankerhof - Motoreco 51 Boemerang - Eendracht Lorenzo - Hertn Aas eis) De Zwervers - Familia Dino Boys - Alucona El Aiyoune - Doregem King Stone - Bristol 3* afd. B Vercauteren - Wazoo Novelty - Niko Boys V.K. 80 - Wijnveld Zw. Parels - Oud Geel Old United - Oud Belsele Nantes - N. Marokko FC Rony's Travel vrij Zondag I 1 j afd Beebhouwerken - Desfo I Rode Duivels - United I Slachthuis -1000 Appels I Bondgalm - Car Center I De Cock - Volksunie I Geywa - Sannic Cenral I Sparta vrij 2* afd Siera - Centrumvr. Oostberg - Bonaparte V.K. Fan - Ankelicht Hemelaer - Post ■la 3 Linden - Ruitershoeve Klub 65E Wijnveld 3-1 0-1 1-3 2-1 afg. 3-4 afg. 0-3 8-1 1-3 4-4 afg. 3-0 4-1 9-0 5-6 0-4 afg. 0-5 afg. 1-0 nieg géfep. 2-3 6-2 4-0 4-11 niet gesp. niet gesp. 2-3 1-4 Damesreeks Goalgetters - J.M. Pfaff 4-0 Raapse Girls - Hamme Ladies 3-2 Hardy Dames - Verh. Meys 7-1 Wazzo Girls - Plezantshop O-7 Hofstade - Bonte Girls 0-3 F.C. Anker Girls vrij Reeks B De Strijdsters - Vercauteren 0-0 Zillebeekgirls - De Loezers 3-4 1* afdeling 1. Bondgalm 6 12 2. Siera 3. 3 Linden 6 10 4. P M S. 6 7 5. Avanti 6 6. 1000 Appels 6 6 7. Palamos 6 5 8. Milano 5 5 9. Sparta 7 5 10. V.K.W. 70 5 4 11. Rodeo 5 4 12. Raap 5 3 13. F.M.O_ 6 3 14. Habiton 6 2 2* afdeling 1. Interservice 6 12 2. Cup Baert 6 12 3. Hemelaer 6 10 4. Klub 679 6 9 5. Jacky Boys 5 5 6. Temsica 6 5 7. Vivak 8. Kabul 6 5 9. S.V.S. 5 4 10. Cup 81 5 4 11. BergOp 5 3 12. Hubo 13. Puyvelde 6 2 14. Tivoli 6 1 3* afdeling 1 De Zwervers 6 12 2. Boemerang 6 11 3. Herten Aas 5 10 4. Motoreco 6 8 5. Ankerhof 7 6. Lorenzo 5 5 7. El Aiyoune 6 5 8. Dregem 6 5 9. Eendracht 6 5 10. Familia 6 4 11. Bristol 6 4 12. Dino Boys 6 4 13. Alucona 5 14. King Stone 6 0 3* afdeling B 1. Wijnveld 5 10 2. Wazoo 6 10 3. N. Marokko 4. Nantes 6 8 5. Niko Boys 5 6 6. Ol United 6 6 7. Rony's Travel 5 4 8. Zw. Parels 5 4 9. Oud Belsele 5 4 10. V.K. 80 6 4 11. Oud Geel 4 1 12. Novelty 4 1 13. Vercauteren 5 1 Zondag 1* afdeling 1 De Cock 5 9 2. Car Center 5 9 3. Beenhouwerken 5 8 4. Geywa 5 8 5. 1000 Appels 5 7 6. Sparta 4 6 7. Slachthuis 6 6 8. Desfo 6 5 9. Volksunie 5 4 10. Bondgalm 6 4 11. United 5 2 12. Rode Duivel 4 0 13. Sanni Central 6 0 2* afdeling 1. V.K. Siera 3 6 2. F.c. ruitershoeve 3 5 3. FC Bonapart 3 4 4. F.C. Wijnveld 3 4 5. Sportklub Post 2 4 6. F.C. Dne Linden 2 4 7. F.C. Centrum vrienden 3 2 8. V.K. Fan 2 2 9. P.W. Hemelaer 2 1 10. Klub 65 3 0 11 F.C Ankerlicht 2 0 12. F C Oostberg 3 0 Dames Reeks A 1. Goalgetters 5 10 2. Plezantshop 5 9 FC Kabul (dw) JUDO Op de provinciale kampioenschappen wonnen de kadetten, beloften en juniores vijf provinciale titels en behaalden ze 13 medailles. Die 13 deelnemers deden het op de Vlaamse kampioenschappen nog beter. Zes titels kwamen mee naar ten, anders was de Zeelse Zele en 8 podiumplaatsen. En- triomf nog groter geweest. Bij kele certitudes lieten het afwe- de beloften werd provinciaal kampioen Dirk Van Hecke (- 68 kg) uitgeschakeld. Deze klasrijke judoka kan echter rui me verzachtende omstandig heden pleiten. Op het provin ciaal kampioenschap werd hij het slachtoffer van een her senschudding, zodat hij zon der training op de tatami 3. Herdy Dames 4. Raapse Giris 5. Hamme Ladies 6. J.M. Pfaff 7. Bonte Girls 8. Verh. Meys 9. Hofstade Ladies 10. Ankergiris 11. Wazoo Giris Reeks B 1. De Strijdsters 2. Zlllebeek 3. De Loezers 4. Vercauteren 4 7 16 u Eendracht - Rodeo. De Rijck 4 6 Wijnveld I - Palamos, Van Hoomijck 5 6 1000 Appels I - Wazoo, Herreweg 5 6 Hemelaer I - Doregem, Van Mieghem 5 3 Oud Geel - V.K. 80. De Vos 4 1 14 u Inter Service - Ankerhof, Van Riet 4 0 Old United - Jacky Boys, Van Poucke 3 U 14 u.. Herten Aas - Hubo, Van Brussel 4 0 16 u Lorenzo - Novelty, Colman Fons El Aiyoune is vrij 2 3 2 2 2 2 2 1 Walivo's Bekerwedstrijden Zat. 16 oktober (met telkens aftrap te 15 uur) 14 u.: Tivoli - Zwarte Parels, De Puysselijr 14.30 u.: Cup 81 - Boemerang, De Bock 14.30 u.: Vercauteren - Oud Belsele, V.D. Voorde A. 14.30 u.: Kabul - King Sone, Cappaert F.M.C. - Bondgalm I, Van Brande Berg Op - Habotim, Moortgat Cup Baert - Raap, Vergauwen S.V.S. - Bnstol, Peeters Alucona - Familia, Van Steelant Sparta I - Rony's Travel, De Wilde R.M.S. - Vivak, Van Osselaer 14 u.: Avanti - Nieuw Marokko, Steeman Temsica - Dino Boys, Colman Leo 14 30 u.: Puyvelde - motoreco, V.D. Voorde F. Club 69 - Drie Linden I. Rossenboom V.K.W. 70 - Siera I. Va Royen Nantes - De Zwervers. Heirbaut 14.30 u.: Niko - Milano. Plaquet Zondag 17 oktober 1982 (met telkens aftrap te 10 uur) Volksunie - Wijnveld I, Van Steelant 10.15 u Slachthuis - Sanicentral, Moortgat Siera II - Geywa. Roosenboom Ruitershoeve - Sparta II. Waterschoot Bondgalm II - Car Center, Wijmeersch 1000 Appels II - Desfo, Van Brussel United - De Cock, Van Hoomijck Beenhouwerken - Rode Duivels. V.D. Voor de A Kompetitie zondag tweede afdeling (aan vang 10 u.) Fan - Ankerlicht, De Jonghe Hemelaer - Post. De Bock Zondag (met telkens aftrap te 15 uur) Dames Reeks A Plezantschop - J.M. Raff, Herreweg 14 u Hamme Ladies - Anker Giris, Van Riet Verh. Meys - Hofstade, De Puysselijr Bonte Giris - Raapse Giris, Plaquet Hardy Dames - Goalgetters, Steeman Wazoo is vrij moest. Nog bij de beloften liet Belgisch kampioen Abdella Bouharrak (- 48 kg) zich in de finale verrassen en verloor met koka (3 p.). Ook vorig jaar kwam de jongste Bouharrak niet verder dan zilver, maar won de Belgische titel. Filip Callaert werd bij de beloften in - 68 kg door een eerder onjuiste beslissing uitgescha keld. Bij de kadetten geraakten Gi no Bauwens. Edwin Van de Cauter en Willy De Clerck niet door de schiftingen. De kampioenen Bij de juniores zijn Said Bou harrak (-60 kg) en Nico De Maesschalck (-71 kg) paraat voor de belgische kampioen schappen. Beide wonnen met overtuiging de titel in hun kate- gorie. De twee titels bij de beloften waren voor Eddy Van de Cau ter (- 68 kg) met 4 ippon over winningen. Provinciaal kam pioen Karei Van der Slijcken (- 75 kg) zette vier overwin ningen op een rijtje en dat was meteen goed voor zijn eerste regionale titel. Bij de kadetten waren het Pascal Perdaen (- 35 kg) en Gert De Graeve (- 42 kg) die voor goud zorg den. Zij sloten ook hun vier kampen succesvol af. Op de provinciale kampioenschap pen voor eigen volk geraakten ze niet verder dan zilver. Bij de kadetten won Jo Murphy (- 35 kg) een bronzen medail le en dwong zijn selektie af voor de nationale kampioen schappen van 17 oktober te Brussel. BENO De levensdraad van F.C. Kabul wordt nu al méér dan twintig jaren doorheen het Ilefhebbersvoetbal gewe ven. Een roemrijke klubgeschiedenis werd het resul taat daarvan. Reeds van in het begin werd het al duidelijk dat F.C. Kabul een topploeg worden zou. Een reeks van 46 wedstrijden zonder één enkele nederlaag, zegt in dit verband genoeg. Een gouden tijdperk trouwens voor F.C. Kabul dat door de basis leggers Oscar Van Audenaerde en Julien Weyns zaliger, tot een goed georganizeerd voetbalteam uitgebouwd werd. Een ploeg die ook meermaals bul, zijn nu duidelijk afge- op de scheidsrechterlijke me- zwakt Nochtans wordt er dewerking kon rekenen van naarstig aan de heropstanding een Freddy Willockx. De gewerkt en bijzonder door het reputatie als goed voetballen- klubbestuur, wordt deze naae- de en moeilijk te overwinnen ploeg werd dan tot het einde der zeventiger jaren doorge trokken. Toen had F.C. Kabul al enkele jaren voor Walivo's kompetitievoetbal gekozen. Daarbij werd ook een plaats in de zaterdagse elitereeks ver overd. F.C. Kabul heeft zich daar echter met kunnen hand haven en onlangs nog werd door die Sint-Niklase paars- witten, het derde seizoen in Walivo's zaterdagse tweede afdeling aangesneden. Sinds de terugval wordt F.C. Kabul er meer als een middelmatige voetbalploeg beschouwd. Ei genlijk terecht trouwens en de matchresultaten uit de vroege re qlansperiode van F.C. Ka- streefd. Een klubbestuur dat er momenteel alsvolgt uitziet: Fons Martinet (erevoorzitter), Fons Van Den Brande (voor- zitter-sekretaris), René Vonck (penningmeester), Theo Hey- ninck (materiaalmeester), Hans De Pelsmaecker (raads lid) en Gilbert Van Dam, als klubcoach. Deze laatste wordt samen met Patrick Van Hoey- landt, Lucien Windey, Omer Bauwens, Ronny Keppens en Reginald D'Haen, als de nieu we aanwinsten van F.C. Kabul beschouwd. Daarvan keerden er enkelen terug na een over stapje naar een andere voet balploeg. Thans beschikt F.C. Kabul over een degelijke spe- lerskem. Daar worden echter nog geen wonderen van ver wacht. Het behoud in Walivo's zaterdagse tweede afdeling, wordt bij F.C. Kabul reeds als voldoende beschouwd. Noch tans hopen die paars-witten heimelijk op een betere klas sering. Misschien behoort dat ook tot de mogelijkheden van F.C. Kabul. In alle geval werd verleden week al een behoor lijk resultaat behaald. Een drawn tegen Club 69 uit Ham me, een van de betere ploe gen uit deze tweede afdeling. Daardoor werden de nieuw shirts geschonken door d verzekeringen Arfin of Wil' Van Goethem, door F.C. Ki bul nog voorbeeldig ingr speeld. In een thuisbeurt ae de Witte Molen te Sint-Niklat en tevens in de onmiddellijl< omgeving van café Kabul, h paars-witte klublokaal. Daar i Marcel en Simonne Oste-Vf Camp pleistert die voetb. ploeg trouwens al van bij h ontstaan... Roger Van Lae:

De Voorpost | 1982 | | pagina 13