Marek Kusto maakt iedereen weer gelukkig Zaterdag voetbalhappening op Daknam Eendracht Aalst: zonder ideeën De strafschop Konflikt BRT-Beveren opgelost Eendracht Aalst: moeilijke wedstrijd Voetbalkalender 34 - 15.10.1982 - De Voorpost VOETBAL Beveren - Winterslag 7-2. Het tweede doelpunt van Albert (dw) 1° Nationale Het gebeurde jaren geleden.. Beveren-Winterslag 7-2 Het gebeurde jaren geleden en men vermoedt dat Slnt-TrukJen toen het slachtoffer werd. Zeven geel- blauwe doelpunten op Freethlei. Een evenaring van het rekord trapten Schönberger en Co vorige zater dagavond op het scorebord en bereidwillig slachtof fer werd nu Winterslag. Erwln Albert maakte zijn tweede hattrick, zijn zevende doelpunt na amper negen speeldagen. De grote bewerker van het Beve- rens sukses was echter opnieuw wonderspeler Ma- rek Kusto. De Van Himststijl doet het bij Anderlecht Anderlecht mag terug voetbal spelen! Het Ivic- koncept ligt In de lappenmand. Pol Van Himst heeft het roer in handen en wie hem kent weet dat hij van een stijlvol vertoon houdt. Tegen Beerschot mocht Anderlecht nu eens voluit gaan. De raspaarden uit het Astridpark hebben het sierlijke vertoon nog niet verleerd. De toeschouwers werden nog eens ver wend. Zaterdagavond krijgen we op Daknam onge twijfeld waar voor ons geld. E. Aalst - Oudenaarde 1-1. Vandepopuliere gaf de doorgewinterde prof Hansu, Groendijck een duwtje. Meteen kreeg ref Van Volcem de kans om Aalst te redden van een tweede thuisnederlaag. Hij wees naar de elfmeterstip. In Oudenaarde kunnen ze het, nog niet geloven (per) mti 2' Nationale Marek Kusto (dw) Schönberger In greep van Aanvankelijk leek het voor Beveren niet zo makkelijk te worden. Heinz Schönberger, de laatste wedstrijden steeds met een rechtstreekse bewa ker, kreeg in de persoon van Thieu Denier een klassespeler op het natte lijf geplakt. Het Beverense middenveld kreeg gedurende het eerste halfuur dan ook geen stevige voet op de drassige Freethielmat en alleen Kusto kon in die periode de toeschouwers alle natte na righeid doen vergeten. Zeer onverwacht geraakte Beveren rond de twintigste minuut dan toch op voorsprong toen Jas pers vanop dertig meter doel man De Zutter verraste. Beve ren kreeg toen meer ruimte maar voor echt nieuw gevaar moest toch tot het halfuur ge wacht worden. Toen rondde Ronny Martens aardig werk van de rechtervleugel af. Be veren kon nu makkelijker spe len en vooral de Winterslag- verdediging ging sterk in de fout. Vitali kreeg geen vat op Kusto en de snelle Pool gooi de bestendig gevaar voor het doel van De Zutter. Erwin Al- bert voerde, na knap werk van Kusto, de stand naar 3-0. Nieuwe hattrick voor Albert Het werd zaterdagavond trouwens het avondje van Er- win Albert. De lange spits van Beveren werkt opnieuw af zoals men van hem een paar seizoenen geleden gewoon was. Vorig seizoen klikte het niet zo goed. Twee blessures hielden de Beier toen een tien tal wedstrijden uit de ploeg en echt terugkomen was er voor hem toen niet meer bij. «De ploeg draaide trouwens niet zoals het moest. Wel naar het einde van de kompetitie toe maar toen draaide alles rond het middenveld waar we met Van Moer en Schönberger sterk presteerden. Dit jaar wordt veel sneller en veel meer in de diepte gespeeld. En plots kreëren we meer kan sen. Het is geen toeval dat bijvoorbeeld ook Ronny Mar tens plots beter gaat scoren. Het inbrengen van een speler als Kusto laat Beveren op nieuw het voetbal van vijf sei zoenen geleden spelen. Beve ren toen met Jean Janssens en Cluytens, Beveren toen ook landskampioen». En Kusto deed het in de tweede helft verder voortreffe lijk. Enkele minuten na de her neming bleef de uit verband gespeelde Winterslagverdedi- ging mets anders te doen dan de Pool in het strafschopge bied neer te leggen. Schön berger zette zijn vijfde straf schop van het seizoen om. Beveren ging nu hard door. Winterslag was een puinhoop. Regen en wind konden het entoesiasme van de geel- blauwe spelers en supporters niet blussen. Kusto bleef maar uitstekende en zwierige num mertjes op het natte gras teke nen, was overal aanwezig en maakte de Winterslagverdedi- gers plots heel zenuwachtig. Hij trapte nog een haarzuivere hoekschop naar het hoofd van Albert en er stond 5-0 op het soorebord. Winterslag, met Van Woerkum eenzaam in de spits, vocht nog terug en doel man De Wilde ging toch wel in de fout. Geen nood want on middellijk daarop haalde Be veren uit een vier tegen twee situatie voordeel en scoorde Albert zijn derde doelpunt. Een tweede hattrick, een zevende kompetitiedoelpunt voor de herboren Erwin Albert. Het mooiste thuisdoelpunt moest toen echter nog komen. Het was opnieuw Marek Kusto die de voorbereiding voor zijn re kening nam. De Pool ging op rechts, iedereen in snelheid voorbij, gaf dan naar het cen trum waar Ronny Martens hard voorbij De Zutter schoot. Beveren had het rekord van jaren geleden geëvenaard Meer koncentratie had waar schijnlijk voor nog zwaardere cijfers gezorgd maar de trou we geel-blauwe supporters waren tenslotte buitengewoon tevreden hun doornatte klub- en leeuwevlaggen te mogen oprollen. Die zullen wel enkele dagen te drogen hangen. Nie mand zal er wakker van liggen. Hugo Aerts De Ivic-periode is voorbij. Een zucht van verluchting gaat door de Brusselse rangen. De spelers herademen en zijn verlost van hun keurslijf. Ze kunnen zich nog eens uitleven met de bal. Er steekt terug zwier en elegantie in de aan vallen. Enkel de afwerking loopt nog wat mank. Maar eens Vandenbergh en Czemia volledig ingespeeld en aange past mogen we terug paarswit- te exhibities verwachten. In de verdediging heeft Van Himst drastisch ingegrepen. Morten Olsen werd laatste man en die komt er steeds al voetballend uit. Peruzovic kan zich nu meer uitleven op de plaats van voorstopper hetgeen wellicht beter in zijn Joegoslavisch kraam past. Voor Ludo Coeck is er terug een rol" weggelegd die hem gegoten ligt en die hij zo graag speelt. Die van op bouwende en stuwende mid denvelder. Van daaruit kan hij naar hartelust op doel afdruk ken. Bob Hoogenboom weet al wat hem zaterdagavond te wachten staat. Wie zich ook terug in zijn sas voelt is Juan Lozano. Voor hem geen ver dedigend labeurwerk meer, hij kan zich opnieuw ten volle uit leven achter Erwin en Alex. In die funktie is hij moeilijk te houden. Aanvallende flankverdedigers Een gevaarlijk heerschap opnieuw is Michel De Groote. Die mag terug naar liefkozen oprukken op links. Zijn infiltra ties zijn aartsgevaarlijk en be tekenen een welkome steun en afleiding voor de Brusselse aanval. Ook Hofkens komt nu geregeld mee vooraan opdui ken. Hij is en blijft een lastige sodemieter en bovendien van geen greintje vervaard. De man die in de komende wed strijden wel eens volop in de belangstelling zou kunnen ko men is Frimann. Dit jeugdig talent werd al te lang door Ivic ofwel niet ofwel verkeerd ge bruikt. Ongetwijfeld zien we zater dag twee ploegen aan het werk die de toeschouwers een spektakelwedstrijd kunnen aanbieden. Ze gaan beiden in de Europabeker de Portugese toer op. Een idealer algemene repetitie kunnen we ons nau welijks voorstellen. Alhoewel dat woord repetitie relatief is. Beide elftallen kunnen het zich niet veroorloven punten te grabbel te gooien. De top in de klassering blijft beide aan spreken. De winnaar van de avond moet ongetwijfeld de Sporting- kassier worden. Anderlecht is nog altijd een naam. zeker nu een zekere Pol Van Himst de speelwijze bepaalt. Een waar borg voor een prettige voetbal- zaterdagavond. ANDRÉ r P Eendracht Aalst presenteerde tegen Oudenaarde - op papier een gemakkelijk af te handelen klusje- wellicht de zwakste partij van het seizoen. Uit hel middenveld kwam raar een ideale voorzet - ook De Bolle was duidelijk In eet\er mindere dag - terwijl vooraan de spitsen, eens in het bezit van de bal, op geerfev enkel moment een vleugje Inspiratie vertoonden. Eendracht Aalst was tijdens dëm tweede periode wel duidelijk de betere ploeg, maar het bleef bij een steriel overwicht, zodat doelman De Jaegher weinig of niet In werkelijk gevaaij^ verkeerde. E. Aalst - Oudenaarde 1-1. Sergeant kopt de bal naar Yangara die hem voor de voet legl^ van Luc Impens. Met een loeier naast de rechterstaak kreeg hij een enige kans voor Aalstc Er werd bij Aalst trouwens te eens moet uitdokteren voor tuiging. We hebben de indruljf De trouwe kijker van Sportweekeind moet zich al afgevraagd hebben waarom de BRT geen thuiswedstrij den van SK Beveren meer op de beeldbuis bracht. Dit seizoen waren de kamera's van onze nationale teevee inderdaad nog niet op Freethiel opgesteld. Dit had te maken met te overvloedige reklame rond de Beverense grasmat. Op Freethiel staan immers drie rijen reklamebor- den en dat is volgens de voorschriften van de ERU precies een rij te veel. De eerste band op de omheining en de tweede daarachter wordt gedoogd. Meer niet. Beveren en Club Luik waren de twee eersteklasseploegen waar de reklame niet aan de normen voldeed Vorige week stapte BRT-baas Daniël Mortier op Freethiel af om orde op zaken te stellen. De zaak is ondertussen uitgepraat en opgelost. De wedstrijd tegen Waregem, eerstvolgende thuiswedstrijd voor Beveren, zal door de BRT gevolgd worden. Om in de toekomst alle narigheid en misverstan den uit de weg te gaan zal de BRT in haar volgend kontrakt met de Belgische Voetbalbond meer preciesheid vragen. Er wordt in dit verband trouwens ook gedacht aan een overkoepelend kontrakt met enkele grote sponsors per klub. De BRT zou dan zelf rechtstreeks kunnen delen uit de reklamepot. H.A. Beveren - Winterslag 7-2. Een knap doelpunt van Albert (dw) Beveren - Winterslag 7-2. Zo legt men Kusto aan banden: penalty en goal (dw) Eendracht Aalst staat zondagnamiddag a s. weer voor een zware dobber. De verplaatsing naar RC Harelbeke is geen lachertje en ons steunende op wat Aalst tegen Oudenaarde weggaf zijn we de overtuiging toegedaan dat Sergeant en zijn maats tijdens de zevende kompetitiedag minder krampachtig zullen dienen te voetballen willen ze op Harelbeke niet tegen de lamp vliegen, ledereen die van dicht het Aalsterse voetbal volgt is overtuigd dat Eendracht nog lang niet op het gewenste peil voetbalt en de inspiratie zoek is. «Op het taktisch bord wordt iedere te spelen match in alle details uitgetekend en tijdens de oefeningen nog eens extra ingestudeerd. Tijdens de wedstrijd zelf vertonen bepaalde spelers een ware black out' zodat alles in het honderd begint te lopen Ik kan tenslotte niet achter iedereen gaan hollen om hem diets te maken wat wel en wat met op de grasmat kan en mag getekend worden,» aldus Georges Heylens. In ieder geval zal hoogstwaarschijnlijk Stallaert uit de kern geweerd worden. Stallaert speelde tegen Oudenaarde zonder veel overtuiging Hij wandelde als het ware en heeft voor zijn matig voetbal volgende verklaring: «Er zijn dagen dat het helemaal niet vlot. Dat men onhandig is bij het spelen van de bal en men akteert als een strijkijzer. Ik beleef inderdaad een moeilijke periode, maar een uitleg kan ik er niet voor vinden,» aldus Stallaert. Georges Heylens heeft blijkbaar geen verder vertrouwen meer in zijn poulam en zal voor de wedstrijd op Harelbeke weer beroep doen op Alain Van Kemseke, die staat te trappelen van ongeduld om weer serieus aan de slag te kunnen gaan. Bovendien zocht Heylens in de loop van de week naar middelen om zijn spitsen beter te kunnen afzonderen Het is ons inderdaad - en zeker niet voor de eerste keer - opgeval len dat Eendracht moeilijk spel kan maken eens dat tegen een versterkte verdediging dient opgetornd te worden En neem van ons aan dat men ondertussen in Harelbeke weet hoe het huidige Eendracht moet aangepakt worden. ABl Op drie minuten van het eindsignaal paste ref Van Volcem de zwaarste sanktie toe toen in de grote recht hoek Groenendijk na een lichte duwfout van Philippe Siau tegen de vlakte duikelde. Strafschop en meteen kreeg Van Roy de gelegenheid om voor Aalst nog een onver hoopt gelijkspel uit de brand te slepen. Er werd in beide kampen nogal druk nagekaart over die harde beslissing van de scheidsrechter. De Oudenaardse trainer vond de leiding van ref Van Volcem zeer zwak. «De man was duidelijk niet in zijn dagje. Kijk eens, die 1-1 uitslag vind ik billijk hoor, maar tenslotte heeft de h. Van Volcem daarover niet te beslissen. We speelden hier op Aalst een van de betere wedstrijden van het seizoen en de man in het zwart ontneemt ons een punt. Onbegrijpelijk van de scheidsrechter. Dat er onmiddellijk na de wedstrijd nog lelijke woorden geuit werden aan het adres van de h. Van Volcem is een begrijpelijke reaktie van onze spelers», aldus Luk Sanders. In het Aalsterse kamp vertelde coach Georges Heylens omtrent die penalty het volgende: «Mijn inziens was er wel degelijk een duwfout. misschien niet zo zwaar om een strafschop te bekomen en wellicht heeft ref Van Volcem zich laten beïnvloeden door de val van Hans Groenendijk. In ieder geval was die elfmetertrap welgeko men voor ons, al geef ik grif toe dat we wellicht tegen dat hard van zich afbijtende Oudenaarde de slechtste wed strijd van het seizoen etaleerden. We demonstreerden tijdens de tweede periode een doorlopend overwicht, maar dat was te steriel op de goed sluitende bezoekende defensie te kunnen ontwrichten», aldus Georges Heylens. (abl) lunons IC <30110 IIIUD1 uitwruviv.i .VU. weinig via de flanken gespeeld hem welke funktie hij kan toe- opgedaan dat hij uit de ken en er zwierden teveel hoge bedeeld krijgen waaröij hij be- zal verdwijnen ten voordel centers in het doelgebied van ter aan bod kan komen. Stal- van een jongere speler, dii de bezoekers, die in de lucht laert, die maar niet in de ge- wat meer inzet vertoont, li doorlopend baas bleven over wenste vorm geraakt, iiep er ieder geval kan Eendracht rw> de Aalsterse aanvallers, die nu tegen Oudenaarde bij voor blij zijn met dat gelijkspel, war niet tot de grootsten behoren, spek en bonen. De man die tot deze keer stak de scheids Dat oefenmeester Heylens verleden seizoen zulke fraaie rechter duidelijk een handj een ontgoocheld man was na dingen op de flanken kon to- toe op drie minuten van h« dit Oostvlaams derby, namen nen als aanvallende verdedi- eindsignaal. we grif aan. «Kijk eens, er ger speelt zonder enige over- A. Bloc worden op de training maneu vers ingestudeerd om te trach ten een defensie te ontwrich ten. Maar spijtig genoeg komt dat tijdens de wedstrijd niet genoeg naar boven. Bij een dergelijk steriel overwicht laat men aan de tegenstander kan sen te over om het doelgebied tijdig te zuiveren. Ik moet eer lijk zeggen dat buiten een Lim- pens ik deze namiddag totaal ontgoocheld ben over de pres taties van mijn jx>ulains. Er zal deze week eens ernstig moe ten nagekaart worden hoe die steriliteit kan verdwijnen,» al dus Georges Heylens tijdens zijn klassiek napraatje met de pers. Nu behoort het tot onze plicht om even die Aalsterse aanwinsten onder de loupe te nemen. Hans Groenendijk eta leerde een zwakke eerste hetft, maar was o.i. boter in zijn sas tijdens de tweede periode. De manier waarop hij die straf schop uitlokte was meesterlijk. De Hongaar Glëzer - waarvan men in Eendrachtmiddens be weert dat hij nog steeds in een rodagepenode verkeert (hoe lang nog?) - heeft ons al evenmin kunnen bekoren. We blijven bij onze bewering dat de Magyaar geen typische spits is en dat Heylens maar Vi hc re ik (wedstrijden voor zondag 17.10.1982) 1* nationale SC Lokeren-SC Anderlecht (Verhaeghe) (zaterdag 16.10 om 20 u.) Lierse SK-SK Beveren (Costantin) 2* nationale SK Sint-Niklaas-FC Boom (Bots) RC Harelbeke-Eendracht Aalst (Buts) 3* nationale VC Jong Lede-RC Jet (Cauberge) KV Oostende-E. Zele (Vekemans) Bevordering FC Eeklo-VW Hamme (Leroy) 1* provinciale SK Lebbeke-Borsbeke (Bockstaele) Dendermonde-FC Ronse (Van den Berghe) 2* provinciale A Melsele-Waarschoot (Balthazar) Vrasene-Robur (De Saedeleer) St.-Gillis-Waas-FC Oostakker (Lambrecht) Evergem-Kemzeke (Segers) Destelbergen-St.-Pauwels (Anica) OL Gent-Temse (Kneuvels) Gandasparta-Ertvelde (Van Parijs) 2* provinciale B Buggenhout-Zulte (Loeman) Wieze-Sp Petegem (De Meyer) Olsene-E. Meldert (Tanghei St -Gillis-Dendermonde-Oudegem (Ver- cauteren) 3* provinciale C Terjoden-Oudenhove (Drieghe) Burst-Heldergem (Eeckeman) be Voorde-Moerbeke (Ryndziewiz) Elst-Herzele (Van den Eede) Nieuwerkerken-Etikhove (Cooreman) Kerksken-Ede (De Bruyn) 3* provinciale D Heikant-Grembergen (Van Zande) TK Meldert-WK Moorsel (Vermassen) Sombeke-Haasdonk (Staes) Beriare-Stekene Sp. (Van Hoey) Herdersem-Baasrode (Van der Haegen) hc Bazel-Schellebelle (Van Droogenbroeck) he SK Aalst-Excelsior (Lauwereys) Kallo-Boonwijk (Burm) 4* provinciale C Val. Overmere-SK Lokeren (Galle) SK Kalken-SK Overmere (Opdecam) 4* provinciale G Mere-Massemen (Aelbrecht) Edixvelde-Serskamp (Fierens) Erpe-Westrem (Leroy) 4* provinciale H Baardegem-Lutterzele (Vervondel) Opstal-lddergem (Reyniers) S. Moorsel-Doggen (De Meulenaere) Gijzegem-Appels (Philips) Erembodegem-Wichelen (Weytens) Hofstade-Schoonaarde (Redant) 4' provinciale I Vrasene-Moerbeke (Roelandt) Kruibeke-Verrebroek (Moons) Kieldrecht-Tielrode (Van Renterghem) Sinaai-Waasmunster (De Wolf) Klinge-WB Sint-Niklaas (Cornelis) Meerdonk-Gerda (Boeykens) Str Stekene-Rupelmonde (Van HauweiT" huyse) de Aj T hi a de loc

De Voorpost | 1982 | | pagina 2