Hoogstaand derby Lebbeekse pechvogels 1* Provinciale «We hadden een overwinning verdiend* EKOEK QEROOVEt Wjm Waegeman is op komst bij K.A.V.D. TVER DE SIERK VAN DE WEEK Eerste open kampioenschap Engelse Vogelpik te Nieuwerkerken Schaakklub: Pion-Aalst 36 - 15.10.1982 - De Voorpost VOETBAL Trainer Etienne Borré (KAVD): KAV Dendermonde voert samen met Verbroedering Denderhoutem de algemene rangschikking aan in de hoogste provinciale afdeling. Paarsblauw verloor nog geen enkele wedstrijd. Toch hadden velen in Lokeren een nederlaag verwacht. De Wolf en zijn maats hebben daar een puntendeling in de wacht gesleept. Trainer Etienne Borré is van mening dat zijn ploeg met wat geluk beslag had kunnen leggen op de volle inzet. «G rosso modo waren we de betere ploeg. In het begin van de ontmoeting hadden we het wat moeilijker. Lokerse hield er trouwens een stugge mandekking op na. Enkele van onze spelers werden daarbij nogal hardhandig aan gepakt. Stefaan De Wolf, Eddy Bellon en Frank Schepens ondermeer werden op een weinig vriendelijke manier getrakteerd. De spelleider had op dat ogenblik kordater moeten optreden. Sommige overtredingen konden trou wens niet door de beugel. Naarmate de eerste helft vorderde namen we meer het initiatief in handen. Dat resulteerde spoedig in enkele uitvallen en een paar kansen langs ondermeer Eddy Van den Driessche en Bellon. Laatstgenoemde vond immers op een gegeven moment het doelhout op zijn weg. Aan de rust hadden we met wat geluk al kunnen gelijkstellen. In de tweede helft kwam Lokerse er nog nauwelijks bij te pas. We hebben toen alle aanvalsregisters opengetrokken. In vele geval len hadden we de Lokerse doelman op onze weg. Die man heeft zich trouwens verschillende keren in de kijker gespeeld. Toch zijn we er via Dirk Van der Putten in geslaagd om op gelijke hoogte te komen. Dat was meer dan verdiend. Globaal genomen hadden we zeker aanspraak kunnen maken op een overwinning. Vooral wanneer je de kansen vergelijkt. Bovendien kwam Lokerse er na de rust nauwe lijks nog bij te pas. Daarenboven werden er tal van overtredingen begaan op onze spelers en meenden we op een gegeven ogenblik aanspraak te kunnen maken op een strafschop. Ik ben in ieder geval tevreden over de verrichting. Ook vooral omwille van de gunstige reaktie van de spelers, nadat we op achterstand waren geplaatst. Toen werden alle hens aan dek geroepen. Een bewijs dat we bekwaam zijn om een achterstand op te halen», aldus trainer Borré. SV Lokerse-KAV Dendermonde 1-1 St. Wetteren-SK Lebbeke 3-1 SK Lebbeke had bij Standaard Watteren beslist meer verdiend. Maar de Konkelgoedpioeg had deze keer met blezonder veel pech af te rekenen. Anderzijds liet het enkele kansen onbenut In een periode waarin het bestendig in het offensief was. meer gerekend. Minder gun stig nog is het feit dat men nog geen enkele keer voor eigen publiek heeft kunnen winnen. Ook daar zit men in be- stuurskringen deerlijk mee wedstrijden. De klubleiding en verveeld. In ieder geval zou ook trainer Dreesen hadden Lebbeke nu zondag op zijn wellicht op een paar punten veld zich geen puntenverlies Trainer Fons Dreesen hier over: «We zijn tijdens de eer ste helft goed van stapel gelo pen. In die periode werd be hoorlijk voetbal geprocueerd. Net voor de rust echter zijn we gecounterd geworden door een own doelpunt. Een vlucht- schot week af op het lichaam van Bruno Van Bladel. Metéén stonden we op achterstand. Na de hervatting hebben we alle aanvalsregisters openge trokken. Via Chris Ferket ko men we op gelijke hoogte. Op dat moment gaf niemand nog een frank voor de thuisploeg. Wij hebben zowat vijfentwintig minuten het doelgebied van de tegenstrever bezet gehouden. Geregeld hebben we zwaar uitgehaald. Maar tot scoren zijn we niet gekomen. Daar zat ook de Wetterse doelman voor een flink stuk tussen. Maar tegen alle logica in, zijn we opnieuw gecounterd gewor den via een own goal. Dat was een koud stortbad. Ten gevol ge van balverlies viel er daar na nog een derde thuisdoel- punt, en was de match ge speeld». SK Lebbeke heeft in ieder geval een mindere start geno men dan aanvankelijk was vooropgesteld. Momenteel telt men zes punten uit evenveel Chris Ferket van SK Lebbeke (vh) mogen veroorloven tegen Borsbeke. Allicht ontbreekt Leo Verhulst nog op het appel. Vermoedelijk zal Frank Braeckmans, die in Wetteren moest verstek geven, terug van de partij zijn. Hierdoor wint de Lebbeekse aanvai in ieder geval aan stootkracht. Antoine De Nul van SV prees Dendermonde als binnen te koppen: 1-1. Sche- een bijzonder sterke ploeg. «Vooral hun middenveld pens brak dan nog eens ge was reuzesterk. Bij ons sputterde het daar. André waarlijk uit maar Van Bogaert Maes bleef de bal te lang dragen. Toch wil ik er op kon hfl °nhfl bezweren. Het wijzen dat de bezoekers geen enkeie uitgespeelde Strd Sr vl^e! kans konden scheppen. Ik loof mijn ploeg voor de kr^ de bal van t inzet maar mag niet nalaten nogmaals Prevenier te strever en besloot prachtig De citeren en ook Kris De Cock. Die groeit naar de grote scheidsrechter moet toch iets formebemerkt hebben want hij keur de de SV-treffer af. De talrijke Dendermonde begon de de gelijkmaker. Van der Putten toeschouwers aan de Scher- wedstrijd op technisch hoog- maakte van een ogenblik on- peputstraat zullen ongetwijfeld staand peil. Met vloeiend be- oplettendheid in de Lokerse voldaan huiswaarts zijn wegingsvoetbal daagde het defensie gebruik om verdiend keerd. Hoogstaand voetbal, geregeld op aan de grote backlijn. Maar daar liep het steeds falikant uit. De eind toets ontbrak. SV ving dit alles op met een grote inzet en bleef baas in de meeste kopduels. Rond het kwartier trok Oswald Lambrecht de bal voor. Mi- chielsen verraste zijn oppo nent Verstraeten en schoof kalm naast een geklopte Ver strepen binnen: 1-0. Vijf minu ten voor rust zat de gelijkma ker er bijna. Met een forse kopstoot schroeide Van den Driessche het doelhout. Na de koffie wilde Dender monde absoluut de forcing voeren. Maar SV lag op de loer en Maes kon uitbreken. Zijn gepast inzenden naar de vrijgelopen Michielsen kon nog nipt door doelman Ver strepen onderschept worden. Daarop was het de beurt aan de lokale doelman Marc Van den Bogaert om zijn talenten te tonen. Joris legde gevat aan maar Mare kon mooi in hoek schop verwerken. Juist met die hoekschop kwam echter een sportief derby en een k sche puntendeling. Wat wil F dan nog meer? Lokerse SV: Van den E gaert. Van Rumst, Polflif Meerschaut, Lambrecht, chielsen, Permentier, Everaj (Van Tongerloo), Maes, V4. vaet en De Cock. KAV Dendermonde: V^ strepen, Poppe, Verstraeta Van der Putten, Segers, Jorf"" Catrysse, De Wolf, BellqBi Schepens en Van den sche. e B EREN Lokerse - Dendermonde 1-1. Van de Putte scoorde met het hoofd de gelijkmaker (drr^e De sfeer is uitstekend bij het ongeslagen Dendermon de. Over de verrichting op Lokerse was iedereen tevre den. K.A.V.D. bleek in staat om een achterstand op te halen. Dat was vorig seizoen haast ondenkbaar. Trainer Etienne Borré noemt het resultaat een overwin ning op punten. K.A.V.D. had beslist de zege verdiend. Nu krijgt het FC Ronse op bezoek. De Dendermondse oefenmeester hierover: «We zullen spelen om te winnen. Dat staat vast. Maar toch zullen we voorzichtig van stapel lopen. De bezoekers beschikken over twee snelle spitsen. Wellicht zullen zij gesloten de wedstrijd aanvangen en proberen via de counter toe te slaan. Achteraan zullen we dan ook biezonder gekoncentreerd moeten blijven». Bij K.A.V.D. is er ook gunstig nieuws omtrent Wim Waegeman. Hij heeft deze week de trainingen hervat. Allicht zal men op het einde van deze maand op hem opnieuw beroep kunnen doen. De opstelling: Danny Verstrepen, Luc Segers, Patrick Poppe, Alain Verstrae ten, Dirk Van der Putten, Eddy Bellon, Stephaan De Wolf, Dirk Catrysse, Frank Schepens, Eddy Van den Driessche en Jacques Joris (Peter De Rijck). PC5TB Lokerse - Dendermonde 1-1. Meerschaut ontzet krachtig met het hoofd (md) Boon wijk - Aalst 1-0. Zelfs dit prachtige goochelnummertje kon de Aalstenaars mei van de nederlaag behoeden. Het lijkt wel alsof deze speler jongleert met de bal en zijn tegenspeler die er blijkbaar helemaal niet gelukkig om is. (vh) Zaterdag 9 oktober nchtte de Dart Club The Fair Players in zaal Volkskring te Nieuwerker ken hun eerste open kam pioenschap Engelse vogelpik in. Door het slechte weder was er geen al te grote opkomst. Toch lieten er zich spelers van R.. 5. De Man W„ 6. Van Malle, 7. Van der Scheuren, 8. Kregelmans, 9. Van der Linde; Heyndels; De Clercq; Van Paemel F.; De Schrijver; Andy Lambi; De Wilde en Heyndels A. Bij de vrouwen ging de strijd Zaventem, Oostkamp, Rud- tussen De Cuyper en Van dervoorde, Bottelare, Wette- Landschoot, die in het voor ren, Aalst en Nieuwerkerken <jeel van De Cuyper eindigde. inschrijven. Er werden 50 inschrijvingen genoteerd, waaronder 7 vrouwen. De heren werden ingedeeld in 8 reeksen. De vrouwen speel den in 1 reeks. Bij de heren gingen de twee eersten van iedere reeks over naar de 1/16* finale. De spanning was er bij de finale, toen de plaatselijke speler De Paepe Patnck uit kwam tegen van Paemel GOLFBILJART Thierry (secretaris van de Bel- Landschoot met 138 punten, gische Vogelpikbond). De Hoogste uitworp vrouwen: Van spanning was te snijden toen Landschoot met 92 punten, de stand op 1-1 kwam. Dus Hoogste worp heren: Van der moest er een derde manche Linde met 180 punten, gespeeld worden Deze Hoogste uitworp heren: manche werd gewonnen door Dhondt Paul met 117 punten. De Paepe na een spannende Op de genomen foto staan van links naar rechts: Matthijs Ronny (voorzitter D.C. The Fair Players), Van Paemel Th 1De Paepe Patrick (dart club (2* plaats), De Paepe P. (1* the fair players), 2. Van Pae- plaats), De Vlieger (3° plaats) mei Thierry (Oostkamp), 3 De en Van den Bussche R. (4* Vlieger en Van den Bussche plaats). De plaatselijke speelster De Ceuninck Linda werd eervol derde. Uitslagen dames: De inrichtende klub slaagde erin om ook nog a 1De Cuyper (Oostkamp), 2. leveren (per) Van Landschoot (Oostkamp), 3. De Ceuninck Linda (D.C. The Fair Players), 4. Lemoine N„ 5. De Wilde C., 6. Van Driessche M. en 7. De Wilde P. Hoogste worp vrouwen: Van nieuwe Belgische vogelpikkampioeny eindstrijd Uitslagen mannen: De nieuwe Belgische vogelpikkampioen (midden, geruit hemd) komt uit de Aalstel5^ deelgemeente Nieuwerkerken (per) Uitslagen na 2 speeldagen In het klubkamploenschap: 2* Klasse: DeValck-Inzé 0-1 F. Cherreté - Van Cottem 1 -0 De Mol - Smet 1 -0 Van Cauwenbergh - Sneppe 1-0 Miert - Chyssens 0-1 Stand: Inzé, De Mol en Cherreté 2 punten Van Lierde: 2 wedstrijden b punten. Meyts: 2 w. - 4 p. Hoebeke: 2 w - 4 p B. Boterbergh: 2 w - 4 p. Cornand: 1 w. - 3 p. F. Matthys: 1 w. - 3 p. Stockman: 2 w. - 2 p Neivens. 1 w - 1 p. Let wel op. in de 3* klasse worden de wedstrijdpunten als volgt verdeeld. 3 p.: winst - 2 p.: remise en 1 p verlies. Op zondag 17 oktober star- Af oorsel A slaagde erin om leider Palace in toom te houden voor de kompetitie in de A- reeks. Het werd 3-3 (per) De Valck, Van Cottem, Van ten de nationale interklubkam- Cauwenberge en Ghyssens: pioenschappen. Pion Aalst I krijgt J. Jaurès op bezoek (2 klasse A). Pion Aalst II moet het thuis opnemen tegen Oude God III (4* klasse G). V.E.M. 1 punt. Smet, Sneppe en Meert: 0 punten. 3* klasse stand: Sfeer en belangstelling genoeg tijdens de finale van de Belgische vogelpikkampioenschP pen in Nieuwerkerken (pr)

De Voorpost | 1982 | | pagina 4