jc m mm*. Brusselmans zet Baasrode k.o. Programma Alleen aan de leiding! Boonwiik heeft ervoor gewerkt Grembergen: acht punten uit zes ontmoetingen Voetbal uitslagen Eerste thuiswinst Leider komt thans naar Herdersem Stekene blijft doorzetten BKlSUSjö Kerkske dat va list, staal beslur troeven 38 - 15.10.1982 - De Voorpost VOETBAL SK Aalst moest nipt buigen voor RC Boonwijk. Het werd 1-0 (vh) 3' Provinciale 3' Provinciale Sportief Stekene staat zondag voor een hele klus met name een verplaatsing naar Berlare, zoals U weet de ploeg die leider Baasrode zondag in het zand deed bijten. Toch lijkt de ploeg van Freddy Van Goethem stevig genoeg om ook uit deze wedstrijd een puntje te halen. Excelsior gaat na twee thuiswedstrijden (met een drie op vier) naar Aalst om daar het lokale Sportkring te gaan bekampen: ook hier denken we dat de Waaslandse ploeg niet zomaar mag onderschat worden. Sportkring Kallo moet zondag zeker terug aanknopen met de overwinning wil het in het klassement niet teveel terrein prijsgeven, of Racing Boonwijk zich echter zomaar zal laten doen is een andere zaak. En wat dient gezegd van Eendracht Bazel dat door de afwezigheid van nogal wat gekwetsten echt niet op dreef raakt: als geel-blauw zondag weer verliest in eigen huis tegen Schellebelle worden ze definitief naar een staartpositie verwezen. Bij Red Star Haasdonk loopt het overigens ook niet zo vlot, misschien is de verplaatsing naar het evenmin overtuigende Som- beke een aanzet tot verbetering. Onze prognose: Sombeke - Haasdonk: X Bazel - Schellebelle: 1 Kallo - Boonwijk: 1 Berlare - Stekene: 1 SK Aalst - Excelsior: X Manll VC Ede - E. Nieuw erkerken 1-3. Vierhonderd toeschouwers volgden een harde, bitsig! derby, gekruid met vier doelpunten. Ede strandt hier opnieuw op een sterke defensi! (per) Ede - Nieuwerkerken: 1-3 Boonwijk - S.K. Aalst: 1-0 De beste wedstrijd van het seizoen voor Racing Boonwijk. Tegen S.K. Aalst domineerde het tijdens het grootste ge deelte van de wedstrijd. In de tweede helft kwam het tot sco ren. Een doelpunt dat Willy Danijs tot stand bracht. Spe ler-trainer Leo Pissens leek te vreden zowel over verrichting als over het resultaat: «Vorige week al hadden we een flinke partij weggegeven. Nu was het nog beter. Uitge zonderd tijdens het eerste kwartier, hebben we een voortdurend meesterschap aan de dag gelegd. Tijdens de eerste helft kregen we een paar kansen langs Willy Danijs en Van Ransbeeck. Dat was ook na de hervatting het geval. Het was in die periode dat we ons winnend doelpunt hebben tot stand gebracht. Tijdens het laatste kwartier van de wed strijd hebben de bezoekers nog wel gepoogd om in extre mis een punt in de wacht te slepen. Daarin zijn ze niet ge lukt. Eerst en vooral omdat onze defensie zich niet liet betrappen op tekortkomingen, en omdat we op het midden veld de situatie bleven beheer sen. Globaal genomen werd het een verdiende zege die zelfs nog sterker kon uitge drukt zijn. Van de bezoekers had ik eerlijk gezegd meer ver wacht. Ik had de indruk dat die te veel onder stress speelden. Blijkbaar «moet» men daar kampioen worden. Iets waar ik redenen heb om aan te twijfe len. Bij ons deed Ronny De Feyter zijn wederoptreden. Hij deed dat voortreffelijk. Hij nam de funktie over van mijn broer, die geopereerd werd aan de enkel en vermoedelijk enkele weken buiten strijd zal blijven». Zondag reist Racing naar Kal lo. Gemakkelijk zal het daar niet gaan. De Waaslanders zullen allicht hun nederlaag die ze in Grembergen opliepen op eigen veld willen uitwissen. Wil S.K. Aalst van zijn kant zijn titelambities blijven kracht bij zetten, dan mag het zich op eigen veld tegen Excelsior St.- Niklaas geen verlies veroor loven. E.D.M. Door de nederlagen van Kerksken en Bambrugge en de overwinning van Edixvelde op gebuur Ede, staat Een dracht nu alleen aan de leiding met twee punten voorsprong. Hoewel er enige konkurrentie was van E. Aalst-Oudenaarde, mocht de kassier van Ede toch tevreden zijn. Hij had trouwens de toegangsprijs op 75 fr. ge bracht. De supporters van bei de partijen waren tevreden met het verloop van deze sportieve derby. Op een prachtige center van de wederoptredende Arijs, kon De Bosscher (weer hij) het openingsdoelpunt maken voor Eendracht. Toen de thuisploeg het ene offensief na het ande re lanceerde om de bordjes in evenwicht te brengen, was het Drogniez die zou scoren met hulp van de paal. Nog net voor rusten kon de mee-opgerukte stopper De Saedeleer de be zoekers opnieuw op voor sprong schieten. Na de koffi>>' bleken de spelers van traint? Spitaels gevaarlijker dan thuisploeg en het was een dienstelijke Walter Van Biest die met een het sein op groen zette. Door het verlies van te Ouden hove en dat Bambrugge tegen Eist, de Eendrachters alleen aan <Jn/ri leiding. Nieuwerkerken zl zich moeilijk van zijn plaat laten verdringen... M fC i SK Grembergen heeft VU-lijsttrekker Herman Burghgra- ve als voorzitter (c) VC Ede - E. Nieuwerkerken 1-3. Er is wel paniek in de Eendrachtrangen, maar de wordt schromelijk gemist door de Ede-aanvaller (per) Grembergen Kallo: 5-1 - VfirhPtPrillll SK Grembergen heeft een goede kompetitiestart genomen. MWV" ,UI MUIÜI ■■■51 Het behaalde acht punten uit zes wedstrijden en Is metéén Mei tl art- 7 7 vooraan In het klassement te vinden. Tegen Kallo werd het Haasdonk - Meldert. 1-1 eerst op achterstand geplaatst. Daarna kwam het vijf keer tot scoren. Dat werd voor de zoveelste heid verzilveren. Het waren een goed opgezette aanval Burghgrave keer dit seizoen duidelijk tij- daarentegen de kounterende via Catthoir bij Lieven hier- teerde in nog twee doelpunten dens de thuispartij tegen Thor bezoekers die op zeer profijti- belandde. Deze klopte Voorzitter r- - over: die telkens door Chris Dierickx Meldert, een ploeg die toch ge wijze op winst raakten wan- door tot bij de «De eerste helft bleef onder- tot stand werden gebracht. Al niet geroemd wordt voor haar neer bij zijn eerste tussen- Eddy Maes, die kon maats. We speelden niet goed met al zijn we tevreden tot nu stevig spel. In de eerste perio- komst in de herneming Red Met deze stand leek de en rond het halfuur kwamen toe. We hebben het al tegen de kwamen de Stars het Star-doelman Luk Van Moese- ploeg wel de beste de Waaslanders zeker niet on- zware ploegen moeten opne- meest aan de bal, kreëerden ke grandioos in de fout ging. bezitten maar dat konden verdiend op voorsprong. Maar men. Tot nu toe zijn we zeker ook de beste kansen maar De eenzame bezoekende naderhand niet meer in dc net voor rust zijn we via Chris niet gehavend uit de strijd ge- konden geen enkele gelegen- spits De Visch kon dit uitbui- punten omvormen omdat Boonwijk - SK Aalst 1-0. Boonwijkenaar Van Ransbeeck knalt op doel n naast (vh) Baasrode - Berlare: 1-3 Leider Baasrode Is op een gssbek gelopen. Het verloor zijn wedstrijd tegen een wilskrachtig F.C. Berlare. In de eerste helft werd de thuisploeg op achterstand geplaatst. Herman Brusselmans zorgde In die periode voor twee doelpunten. Dat was een ontnuch tering van formaat voor Marcel De Cock en zijn maats. Die hebben na de hervatting wel kunnen tegenscoren, maar toen naar het einde van de match, Berlare, andermaal langs Herman Brusselmans, een derde keer kon toeslaan, was de ontgoocheling groot bij de plaatselijken. Buydts op gelijke hoogte geko- komen. We blijven vooraan men. Dat was psychologisch postvatten. Nu zondag moeten een gunstig ogenblik. Nauwe- we naar Heikant Zele. Een lijks was de tweede helft op ploeg die mee de rangschik- de bal gaat 9309 of we konden in korte tijd king aanvoert. Er zal in ieder tot twee keer toeslaan. Eerst geval te knokken vallen, willen langs Chris Buydts, daarna we er kans maken op de halve langs Guido Catrysse. Dat inzet.» was voor de bezoekers een Kallo krijgt Racing Boonwijk op koude douche. Wij hebben bezoek. Ook dat wordt geen toen bestendig een overwicht makkelijke opdracht, kunnen afdwingen. Dat resul- E.D.M. 1* nationale SK Beveren-FC Winterslag Seraing-SC Lokeren 2* nationale La louvière-St.-Niklaas E Aalst-SV Oudenaarde ten. Maar nu schakelde de voorlijn het al ploeg van oefenmeester afweten. Rooms al bijna op slag over op vaak I Excelsior - Bazel: 2-0 In Berlare was men uiteraard tevreden met de winst. Klubleider Bruno Sacré hier over: «We hebben doorlopend de wedstrijd gedomineerd. Vooral tijdens de eerste helft waren we meester van de situatie. Het is in die periode dat we twee doelpunten konden tot stand brengen. Na de hervat ting was ons overwicht minder uitgesproken. Baasrode is toen meer in het offensief ge gaan. Ze hebben kunnen tegenscoren. Maar aan het eind van de ontmoeting heeft Herman Brusselmans met een puik doelpunt alle twijfels kun nen wegnemen. In het vooruit zicht van drie opéénvolgende thuiswedstrijden tegen Steke ne, Herdersem en Haasdonk, konden we ons geen beter resultaat dromen. Je mag daarbij niet vergeten dat we het zonder-titularis André Lion moesten rooien. Die is drie weken uitgeschakeld wegens een kniekwetsuur». In Baasrode heerste begrijpe lijke ontgoocheling. Frank Moens hierover: «We hebben een slechte wed strijd gespeeld, voornamelijk in de eerste helft. De bezoe kers hebben op een psycholo gisch gunstig moment kunnen scoren. Dat was heel in het begin van de eerste helft en net voor het ingaan van de rust. Onmiddellijk na de her vatting bracht Walter Meert ons met een kopstoot op 1-2. We hebben toen gedacht dat de scheve situatie nog zou <unnen worden rechtgetrok- <en. In een periode dat we duidelijk veldoverwicht had den, zijn we een derde keer gecounterd geworden Metéén waren we aan het einde van ons latijn.» Ondanks de nederlaag blijft Baasrode aan de kop van de rangschikking. Zondag moet het naar Herdersem. Verlies aldaar betekent allicht het ver lies van de leidersplaats. Wij vermelden nog dat drie Baas- roodse voetballers op een boeking werden getrakteerd. Het gaat om Johan Van Bo ven, Eddy Van Keer en Luc Van Der Veken. Schellebelle - Herdersem: 1-1 2* provinciale A Herdersem is erin geslaagd die ons zondag een bezoek Temse-Desteibergen een punt weg te halen bij komt brengen. Indien we kun- St^auvwls-Evergem Schellebelle. Het speelde nen winnen springen we Baas- FC Qostakker-Vrasene nochtans geen te beste wed- rode voorbij en bestaat de Robur-Melsele strijd. De thuisploeg kwam op kans dat we mee de leiding Adegem-St.-Gillis-W. het halfuur op voorsprong via zullen aanvoeren. Zo ver is het v proVjnc|a|e b een strafschop. Na de hervat- uiteraard nog niet. Ik hoop in oudegem-Oisene ting kon André Hendrickx met ieder geval op een algehele e. Meidert-Wieze een vrije trap vanop dertig me- inzet van de spelers. We moe- sp Petegem-Buggenhout ter gelijkstellen. Toch verloor ten onze supporters duidelijk Nederename-St-Gillis-D Herdersem bijna de halve in- maken dat we inderdaad am- 3* pr0vlnciale C zet, ware het niet dat doelman bities hebben. Wat de andere Bambrugge-Eist Chris Janssens in de laatste ploegen in de reeks betreffen, Herzele-Voorde minuut de winninggoal van de liet F.C. Berlare me tot nu toe Meerbeke-Burst lokalen kon verhinderen. de beste indruk. Ik ben de Trainer Geert Preneel is tevre- mening toegedaan dat deze £^.^^0^0^00 den in zijn werkkring: ploeg een kanshebber is. In E Moerbeke-Okegem «We behaalden thans negen het huidig stadium van de punten uit zes wedstrijden. Dat kompetitie is het uiteraard nog EX£^jor.[ja2ei is beslist een behoorlijk resul- te vroeg om ploegen voorop te eaasrode-Bertare taat. Dit betekent dat we thans stellen. Het is maar na de schellebeiie-Herdersem tot de toonaangevende ploe- jaarwende dat de prijzen wor- Haasdonk-TK Meiden gen behoren. We hebben net den gedeeld» aldus Geert w. Moorsei-Heikant In deze wedstrijd stelden de delijk door de knieën ginj Sintniklazenaars zich van in en dat werd ook in droge! het begin als meest aktieve fers uitgedrukt, eerst door f ploeg op en hadden de gasten glasheldere schuiver van f wel geluk dat doelman Troch Vereecken en vervolgens d 1-0 tot twee keer toe goed ingreep een knap uitgespeelde aar| bij pogingen van Mark De afgerond door Bombeke. I vw Hamme-FC Denderleeuw 2-0 Breucker. De rust werd dus doende zijn de groen-zwail gehaald met een doelpunten- pas bij hun vierde thuiswr 1-1 loze stand waarbij Ruymbeke strijd aan een overwinning! 3"1 en Cie stellig op dat puntje waarmee trainer Bressif bleven hopen. De thuisploeg vanzelfsprekend in zijn non 2-2 kon ook na de pauze het beste was en waarbij hij voor V 2-0 spel voorbrengen maar zorgde eerst ook kon spreken van I j"9 voor te weinig doelkansen, wedstrijd waarin alle opdrJ 2_2 Daar kwam in het laatste kwar- ten naar behoren werden g 1-1 tier enige verandering in om- gekomen. dat enkele bezoekers dan dui- Bevorderlng 1* provinciale Lokerse-Dendermonde St Wetteren-Lebbeke punt minder dan leider Preneel. Baasrode. Het is deze ploeg E.D.M. Grembergen-Kallo Boonwijk-Aalst Stekene-Sombeke 4* provinciale C SK Lokeren-Laame Eksaarde-Heusden SK Overmere-Val Overmere Kaïken-Lochnsti Herman Brusselmans van FC Berlare (v) Stekene - Sombeke: 7-0 t. G Serskamp-Mere En dat onderstreepten ze zon- tijd ook een kloof van twee «watrecht-Erpe dag ten nadele van Sombeke doelpunten. De makers waren 4. prov,nc,ale H dat op een smadelijke 7-0 ne- Mark Van Stappen en Mark wicheien-Gijzegem derlaag werd vergast. Een Vereecken. Stekene dreef op Appeis-Moorsei ovenwinning voor de Steke- een bijzondere autoritaire wij- Doggen-Weiie naars die aanvankelijk niet zo ze de skore in de tweede helft Ft Lebbeke-Opstal in de verwachtingen lag omdat op tot zeven tegen nul met Iddergem-Baardegem de bezoekers zich degelijk or- treffers van De Ruyte en De ^^^trde-Erembodeoer gamseerden en zelfs tot twee- Cock (elk tweemaal) en ten- ^crwonaaroe-tremDoaege maal toe voor keeper De Roos slotte Herman die in de voor- f*ov'"cla,# verschenen. Maar dat was dan laatste minuut werd beloond ^B -Nikufas-Sinaai ook alles wat de Sombeke- voor zijn onvermoeibaar zwoe- Waasmunster-Hoogeinde aanval liet zien, want vanaf het gen in het middenveld. Een jielrode-Kruibeke kwartier grepen de lokale wedstrijd die op het eerste verrebroek-Vrasene voorspelers het initiatief en kwartier na slechts door één Moerbeke-Str stekene sloegen in een drietal minuten enkele ploeg werd gekleurd. Rupeimonde-Meerdonk BBC Lokeren - Geraardsbergen (dm)

De Voorpost | 1982 | | pagina 6