w-im De Klinge wordt enig leider Dirk Francais in veie akties betrokken Gelijkspel ware juister Meer inzet bij de lokalen en verdiende zege leder een helft Zelfs met tien stal alleen op kop Geen goede start voor de Dendermondse kompeiiiiopioegen Thuisploeg na de rust onkennelijk VOETBAL De Voorpost - 15.10 1982 - 39 Scköonaarde-SK Erembodegem 2-3 \Appels-Moorsel 4-0 Juventus Schoonaarde heeft op eigen veld de duimen moeten leggen tegen SK Erembodegem. In kringen van de thuisploeg is men van oor deel dat het best een punten- deling had kunnen zijn. Ook bij de bezoekers zag men daarin geen graten. In ieder geval kwamen er tijdens de eerste helft niet minder dan vier doel punten tot stand. De bezoe kers kwamen op voorsprong via een strafschop. Schoon aarde zou echter de cijfers omdraaien langs Ronny Grib- be en Marc Van Hauwermei- ren. Voor het ingaan van de rust kon Erembodegem gelijk stellen. De tweede helft kende een wisselend verloop met een paar kansen langs weers zijden. In de slotminuten kon Erembodegem uiteindelijk toch beslag leggen op de volle inzet. Schoonaarde moet nu op stap naar Hofstade. Het wordt beslist een moeilijk karwei. SK Erembodegem geniet wel het thuisvoordeel tegen Eendracht Opstal. Het zal zeker de mou wen moeten opstropen wil het een kans maken tegen de Buggenhoutenaars. E.D.M. SK Lokeren - Laarne 1-0. Milliau komt te laat om verschalken (md) omhaal en een bezoekende verdediger liep de bal in doel. Algemene konstemaüe want de scheidsrechter annuleerde de treffer wegens gevaaiüjk spel. De tweede hetft bracht een doorlopend lokaal over wicht. Dit werd bekroond aan de 60ste minuut. Bij een hoek schop van Patrick Van Hoecke devieerde Van Hoorick de bal naar Wim Van de Voorde. Te gen diens schot was de be zoekende doelman niet be stand 1-0. Nu kon SK zijn geliefkoosd spel patroon ont wikkelen: de counter. Mare Cardon brak nog een gevaar lijk uit en Jef D'Haen viseerde de bezoekende doelman te de 'at Hel t>,ee' jPirk Francois van Sparta Appels (v) laat Sparta Appels heeft op- terde het spel enigszins. Het nieuw met scherp geschoten, draaide niet ai te best meer ze keer was het Schroevers rond, wat misschien wel begrij- Moorsel die het slachtoffer pelijk is, wanneer je komforta- ~*~n van een algehele Ap- bel op winst staat. Toch heb- inzet. De thuisploeg ben we nog een doelpunt kun- vier keer tot scoren. Op- nen maken. Met negen punten llend was wel dat bij drie van uit vijf wedstrijden hebben we vier doelpunten Dirk Fran- redenen om tevreden te zijn. s was betrokken. Spijtig dat we vorige week op Het eerste doelpunt bracht eigen veld een punt hebben T tot stand, nadat Bert De verspeeld. Maar dat is nu één- hem de bal had voorge- maal voetbal», aldus De Man. en. Bij het derde doel- Alhoewel Sparta een goede lanceerde hij Eric De verrichting weggaf als koliek die de gelegenheid tief geheel, was er toch Chris om toe te slaan. De Rosez die ons inziens nog bo- goal bracht' Dirk Fran- ven zijn kollega's uittroonde. andermaal zelf tot stand, Hij vertolkte op het middenveld it deze keer Jean-Claude een behoorlijke partij en liet Koninck het voorbereiden- zich gunstig opvallen. Zowel werk had geleverd. Alleen offensief als defensief kwam het tweede doelpunt had hij behoorlijk aan zijn trekken. e £0irk Frangois geen aandeel. Sparta moet nu op stap naar Dat bracht KamielVemimmen Gijzegem. Deze ploeg klopte vanop de zijlijn tot stand. Wichelen in eigen vesting. Het f Spieler-trainer René De Man is voor Dirk Frangois en zijn is tevrrfden met de gang van maats maar best aangeraden zaken: «We speelden een uit- de zaken niet te makkelijk op stekende eerste helft. Met drie te nemen, doelpunten aan de rust was de e.d.m. zaak voor ons al voor beke ken. Na de hervatting verwa- De wedstrijd ging aan snel tempo van start. Trainer Miel Rombout die vonge week niet te spreken was over de lokale inzet kan nu tevreden zijn. SK verzette bergen werk en bleef overeind tijdens een sterk Laarnekwartier. De jeugdige doelman Patrick De Mul ver ving op waardige wijze de ge kwetste Serfaien Braeckman. Geen spektakelnummertjes maar door zijn gepaste plaat sing klaarde hij menig standje gepast op. Door zijn merk waardige kalmte gaf hij zijn ploeg vertrouwen. Een doel punt van Guido Van Hoorick werd op dubieuze wijze afge keurd. Guido kreeg een voor zet toegespeeld, waagde een SK Lokeren - Laarne 1-0. Opnieuw Milliau in strijd met een bezoekende (md) verdediger Eddy Van Puyvelde van FC Lutterzele (c) Lutterzele-Hojstade 1-1 Wie de wedstrijd Lutterzele- Hofstade heeft bijgewoond was getuige van een aantrek kelijke partij. Iedere ploeg nam een helft voor haar rekening. Dat was het geval voor de thuisploeg in de eerste helft en voor de bezoekers na de koffie. Klubleider Paul Roels over het verloop van de match: «Het was echt een aangena me wedstrijd om volgen. Lut terzele speelde uitstekend in de eerste helft. Op het halfuur bracht Eddy Van Puyvelde ons op voorsprong. Overigens werden er nog verschillende kansen afgedwongen. De be zoekers raakten slechts moei zaam over de middenlijn. In de tweede helft is Lutter zele stilgevallen. Hofstade is toen meer in de wedstrijd ge komen. Bij ons draaide het blijkbaar niet meer zoals voor de rust. Daarvan kon Hofstade gebruik maken om enkele Kan sen af te dwingen. Die zijn uit een strafschop op gelijke hoogte gekomen. In het laat ste kwartier hebben onze spe lers nog gepoogd om de zege in de wacht te slepen, maar telkens vonden ze de bezoe kende doelman op hun weg. Globaal genomen vind ik het een juist resultaat. Hofstade liet bepaald een goede indruk tijdens de tweede helft. Ver mits we op eigen veld toch een punt hebben moeten prijsge ven, ware het beslist aangera den dat we zondag in Baarde- gem minstens beslag zouden kunnen leggen op de halve inzet.» Hofstade krijgt aan huis met Schoonaarde af te rekenen. In logische omstandigheden zou dat voor de boys van Boskamp geen problemen mogen ople veren. En dit na een bewogen speeldag waarop medeleider White Boys het op eigen terrein lieten afweten tegen Herleving Slnaai, en zo aan zijn eerste verlies toe was In het seizoen. Trainer Behiels kan voor deze mindere prestatie natuurlijk verwijzen naar de vele gekwetsten waarmee hij op dit moment zit opgescheept, maar tevens beseft hij dat zijn ploeg zelden of nooit in de partij geraakte en helemaal ging zwalpen wanneer voorstopper Vercauteren uitviel en hij hiervoor Janty In de ploeg liet komen. In elke hetft prikten de handige bezoekers een tegendoelpunt binnen en verder kontroleerden ze de wedstrijd op degelijke manier. Westrem - Edixvelde0-1 Bijgevolg bijzonder veel ont goocheling bij de groen-witte supporters en bestuursleden, die na de goeie aanhef in pun ten bezien dan toch, nu een eerste blauwtje liepen. En ook voor de volgende weken lijken de White Boys nog niet direkt uit de problemen te raken: Vercauteren, Verbeeck en Spiessens zijn de nieuwe on- beschikbaren, terwijl Mark De Cauwer en Alois Van Damme in volle herstelperiode zijn her vallen. Dat impliceert meteen dat de Puitvoetenaars met een geïmproviseerd team naar Sportkring Klinge kunnen trek ken, alhoewel de zogenaamde routine voor zover die beschik baar is. wel eens terug in de ploeg zou kunnen opdagen (we noemen geen namen). In dien aan de grens een puntje kan worden meegepikt zitten de Boys goed, terwijl een ne derlaag vooral voor het moreel een nieuwe opdoffer zou zijn. De andere Sint-Niklase ver tegenwoordiger uit de reeks, FC Gerda raakte zondag aan eigen huis eveneens niet ver der dan een 0-2 nederlaag tegen de oranjehemden van Sportkring Klinge. Vooral in de eerste helft was deze partij genietbaar omdat dan het meeste doelgevaar én twee doelpunten konden worden opgetekend. De Gerdaploeg kwam vanaf het begin onder zware bezoekende druk te staan waarbij keeper De Pels- maecker in de 2de minuut reeds gelukkig mocht zijn dat hij in uitgespeelde positie een reboundschot kon onder scheppen. Maar dat was slechts tijdelijk uitstel, bij een volgende Klinge-aanval werd het leder onoordeelkundig weggewerkt door de Gerdavoorstopper, de lokale doelman duwde de bal in de voeten van Reyns en deze lepelde hoog in de touwen. Klinge voelde nu natuurlijk dat de jeugdige thuisspelers door deze blitzstart danig waren verrast en lieten hen dan ook geen kans zich hiervan te her stellen. Toch raakte de Gerdaformatie even uit de om knelling weg met een vrije trap van De Bruyne. na fout op Van Spittael, welke juist over de deklat ging. De Klingse mid denvelders pikten goed aan en in hun tweemansvoorhoede waren ze zelfs meerdere ke ren opvallend goed bij schoten op doel. Zo kon Pica vet tot tweemaal toe vanop ruim twin tig meter aanleggen, maar De Pelsmaecker reageerde steeds keurig. Ook aan de overzijde raakte doelman Fer- ket even in verlegenheid wan neer Dirk De Bruyne vinnig voorbracht waarop een Klinge back het leder devieerde en Erik juist met de vingertoppen en met behulp van de rechter- staak kon buitend uwen Op het halfuur gaven de gasten nog eens loopoefening, een eenzame Gerdaverdediger werkte onnauwkeurig weg tot in de voeten van Coucke die koelbloedig binnenknalde. Meteen was de wedstrijd be slist en dat was ook de mening van de bezoekers die vanaf dan op de kontroletoer gingen, meer afgestemd op beveiligen van de voorsprong dan het uitbouwen ervan. Bij Gerda doet deze nieuwe nederlaag wel enige vraagtekens rijzen en gaan er meer en meer stemmen op dat het trainers duo Beirnaert-De Wael terug naar de wat oudere meer routi- nerijke spelers zou overscha- teter Mol speelt bij E. Opstal (c) Edixvelde heeft tegen hekke- sluiter Westrem een zeer moeizame overwinning be haald. De bezoekers mogen echter verzachtende omstan digheden inroepen. Eddy De Greve kreeg immers reeds op de tiende minuut een tweede boeking en al was de fout maar licht, het betekende toch de uitsluiting. De bezoekers behielden toch het ovenwicht maar de kijkers moesten wachten tot de tweede helft om het enige doelpunt van de wedstrijd te zien maken. Het kwam er op de 55* minuut langs uitblinker Van den Bremt. Toen de bezoekers meenden dat hen een penalty werd geweigerd, protesteer den ze volop, maar de ref deed alsof zijn neus bloedde. Edixvelde speelde dus tachtig minuten met 10 man, zodst deze zege zeker verdiend mag genoemd worden. Het bestuur van Edixvelde organiseert in het voordeel van de klub op zaterdag 16 oktober vanaf 18 uur een ganse reeks wedstrij den, waaronder pitjesbak, bakschieten, vogelpikken enz. Er zijn talloze panklare hanen te verdienen. (gm) Vorige week startte de interklub-kompetltle voor de gemengde ploeg van Dendermondse en de gemengde- en herenploeg van St.-Gillls BC. De kennismakingsronde bleek voor de drie ploegen een sterke tegenvaller. Kan de oorzaak daarvan weerom het tekort aan badmlntonterreinen in de Dendermondse sporthallen zijn? Of ligt het aan het tralningspatroon van de klubs zelf? Lebbeke-Opstal 1-2 goede wedstrijd van de leiders uit Buggenhout. il In de eerste periode speelde Eendracht beneden zijn Ie. In die eerste helft was de thuisploeg trouwens tal in balbezit en kwam ze op voorsprong. Die voor rong moest men In de tweede helft prijsgeven. Toch had minstens de halve Inzet verdiend. veerd. We zijn als het ware blijken beuken op de thuisde- fensie. Via een vrije trap om gezet door Stany Van Mol, konden we in extremis nog de zege in de wacht slepen Is deze prestatie zeker niet om over naar huis te schrijven, dan is het resultaat het enige wat ons gunstig stemt. We blijven de algemene rang schikking aanvoeren met een maximum aan punten. Voor ons komt het er nu op aan om zondag aan huis tegen Idder- gem te winnen». Met drie punten uit vijf wed strijden en nog geen enkele overwinning blijft Rapide Leb- beke beneden de verwachtin gen Het wordt tijd dat men daar iets aan doet. Misschien nu zondag tegen Red Star Opdorp? FC Moerbeke-VVS Stekene 1-1 Zo goed als de eerste helft van de thuisploeg was, zo slecht was de tweede. Wie had de koffie klaargemaakt? Het moet in leder geval slappe geweest zijn! Dat geeft ook sekretaris Van Dl van Eendracht Opstal grif «Lebbeke heeft inderdaad s de eerste helft de bete kansen gehad. Wij speel- op dat ogenblik een flink onder onze mogelijkhe- b. Voor dat slecht presteren ik geen enkele verklaring, lens de rust heeft onze trai- aan zijn spelers eens :htig de levieten gelezen. Ibleek na de hervatting ef- t te hebben. Toen werd er flink stuk beter gevoet- Doorlopend waren we r van de situatie. Toch s het countervoetbal van de isploeg zeker niet onge- arlijk. Gelukkig kon Etienne i Der Vreken die aan de t was ingevallen voor Ste- i De Waegeneer vlug ge stellen Hierdoor waren on- spelers weerom gemoti- Moerbeke flitste aanstonds uit de startblokken. Met snel en gevarieerd vertoon plakte het Stekene in zijn doelgebied Aan de 11de minuut haalde Guido Dullaert uit maar de be zoekende doelman kon juist redden. Zes minuten later werd Dullaert neergehaald buiten de backlijn. Corrijn ach ter de bal, een millimetervrij- schop naast de muur maar weer was de Stekenekeeper paraat Kort daarop kopte Ba ker rakelings over Rond het halfuur was het prijs Baker stuurde Saman weg, deze be diende Dullaert en het over- verdiende doelpunt was er. Ferket van Stekene kwam dan nog eens zijn neus aan het venster steken Hij verscheen alleen voor De Brabandere maar besloot naast Wat er tijdens de rust in de thuiskleedkamers gebeurd is. mag Joost weten. Wat was er in de Moerbekebenen gesla gen"? Verkiezingen? De koffie of wat anders"? De thuisploeg stond de tweede helft met flanellen be nen op het veld. Een onvervalste slaptitude' Het wil de maar niet boteren in de suikergelederen. Daarvan maakte Stekene dankbaar ge bruik en voelde dat er een punt in zat. Het was zover tn de 72ste minuut Dhams werd omspeeld Cornjn en De Schepper bekeken elkaar wie het ging opknappen, maar on dertussen was Ferket allang de pijp uit: 1-1. Roger Roels zal biecht moeten horen deze week! Dendermondse BC Dendermondse speelde uit te gen Temse II. De Wase ploeg had haar damesploeg ver sterkt met drie C 1-speelsters waar tegen M.L. Egelie en C 1 Van Den Abeele C. niets kon den inbrengen. Sterke Denderfiguur William Delcart (C 2) bezorgde zijn ploeg twee overwinningen Zal Dendermondse de over gang van C 1 Van der Streeck D. en Cool Lieve naar Lebbe ke snel kunnen opvangen? St.-Gillis BC Woensdag 6 oktober kreeg St.-Gillis BC in de sporthoeve te Baasrode de klub uit Temse op bezoek die eerder Dender mondse met 6-2 cijfers had verslagen. De C 2-dames van St.-Gillis bleken mets te kun nen inbrengen tegen de Tem se C 1 -ploeg en verlóren lako- mek al hun wedstrijden in twee sets met telkens 2-15 en 0-15 cijfers. Buitenbeetje B 2-Van Damme was niet in zijn dagje en had een harde dobber aan C 2 Luc Staes in het enkel en te samen met vader Tené in het dubbel aan de Temsenaar met part ner Martin De Prijcker Van Damme won uiteindelijk zijn drie wedstrijden en scoor de de enige punten die zijn klub behaalde. Herenkompetitie Door een gebrek aan voldoen de dames die bereid zijn aan interklub deel te nemen, nam de PBO vorig seizoen het ini tiatief een herenkompetitie te beginnen. Afgelopen zaterdagnamiddag ging St.-Gillis op bezoek naar de Bazeise klub Scaldis. De vijfmans-ploeg van St.-Gil lis startte met goed humeur maar zag dit vlug verdwijnen na vier opeenvolgende neder lagen in het enkel. Het duo Hermans-De Blieck en Rasschaert-De Blieck kon den de eer nog redden door hun dubbel te winnen. Waarom oefenen? Uit een gesprek met de leden van Temse en Scaldis bleek dat deze of een beknopt trai ningsschema volgden of tegen hoger geklasseerden oefenen De Temse jongens oefenen bijvoorbeeld tegen B 2-spelers en de aames spelen harde wedstnjden tegen de heren Waarom kan dat in het Waas land en niet bij de Dender- klubs? Elementaire training voor de dames kan tijdens een wed- stnjdje gemengd dubbel inge- kalkuleert worden. Voor een wedstrijd tot 21 wordt tot 11 gemengd ge speeld, waarop bij het wisse len van terreinzijde de beide dames samen verder spelen tegen de heren. De dames behouden de 11 -puntenstand en de heren het laagste cijfer van het gemengd dubbel. Wordt er gespeeld naar twee winnende sets van 15 punten, zal de eerste set gemengd worden gespeeld en de twee de als dubbel Maar bij de tweede set "beginnen de da mes met 8-0! Als de «wijze man» echter het nieuwe stadsbestuur mocht bezoeken en daaruit zes bad mlntonterreinen te St.-Gillis en Oudegem en vijf in de Appeise sportschuur zouden voort vloeien, zal het badmintonpeil evenredig de hoogte in gaan. (LC.) kelen, om zo de jeugd zelf tot bedaren te brengen. WeHicht wordt de verplaatsing naar Meerdonk hiervoor een gele genheid, waarbij Yvan Barthier indien hij voldoende hersteld is, terug in het middenveld zal worden opgesteld. DE VOORUITZICHTEN EN PRONOST1EK Onze twee wat nader beke ken matchen brengen dus eni ge aftekening aan de kop van de klassering omdat Sportkring Klinge nu met twee eenheden een trio voorafgaat, waarbij de White Boys, Moer- beke, dat zondag niet verder raakte dan een matige drawn tegen Straatje en Jong Vlaan deren Kruibeke, dat met een zelfde 1-1 stand moest tevre den zijn op Tielrode. Voor Kiel- drecht was er zondag geen speelgelegenheid maar dat Sparta Waasmunster de sne digheid van de eerste twee matchen niet meer bezit, mag zeker blijken uit hun doelpun- tenloos gelijkspel thuis tegen Hoogeinde Klein Laar krab belt inmiddels langzaam maar zeker uit de onderste regionen naar boven troe, maar mocht zich zondag redelijk gelukkig prijzen met het puntje behaald bij Verrebroek En tenslotte de formatie van de week. White Star Meerdonk, dat tot nog toe aan geen overwinning was ge raakt en zondag plotseling met duidelijke 0-4 cijfers ging ze gevierden op Olympia Rupel- monde, het begin van een be tere periode? De komende speeldag heeft, dat alles in rekening ge nomen, heel wat te bieden. Eerst en vooral de wat verwa terde topper tussen De Klinge en de White Boys, waarbij de gastheren volgens ons de móSS :?;~li~2Sse I**» men en geen onoverkomelijke problemen mogen hebben met de wispelturige bezoekers. Klein Laar moet het thuis be redderen tegen Moerbeke en rukt mits een overwinning ver der op; ook Kruibeke kan van mogelijk puntenverlies van de eerstvermelde ploegen profite ren om zich voorin te nestelen maar dan moet wel gewonnen worden op eigen plein tegen Verrebroek. SK Kieldrecht moet zeker de zenuwen de baas blijven tegen het hardop- zittende Tielrode. maar doet bij de huidige forme wel een goeie uitslag verhopen. Meer naar onderen van het klasse ment toe staan er eveneens enkele levendige wedstrijden gepland: zo bijvoorbeeld tus sen Meerdonk en Gerda, waarbij de Sint-Niklazenaren zeker moeten zorgen dat ze aan een puntje raken Straatje Stekene tegen Olympia Rupel- monde vormt als vanouds ook een stevige affiche en is een direkte stnjd met de laatste plaats voor de verliezer Op zettelijk verzwegen we de par tij die Herleving Sinaai tegen Sparta Waasmunster mag af werken de roodwitten moeten beslist uit een ander vaatje gaan tappen willen ze de ze kere titeldromen niet te erg in diskrediet brengen. Dat beduidt onze prono: Vrasene-Moerbeke 1 Kruibeke-Verrebroek 1 Kieldrecht-Tïelrode 1 Sinaai-Waasmunster x Klinge-Wh. Boys 1 Meerdonk-Gerda x Stekene-Rupelm. 2

De Voorpost | 1982 | | pagina 7