■t Basketbal in san nsisusp Hechte eerste helft beslist Slechts een helft op peil Slappe koffie Bekerwedstrijden als start van de tafeltenniskompetitie llfit wint toptreffen net Sint-Antoon Jongeren doen het niet Waasmunster - Edegem 80-56 (dm) Francois Coen lortiel Temse - Velzeke 76-79 BASKET De Voorpost - 15.10.1982 - 41 i emse moest de eer ie helft de wet van de sterkste 'gaan. Niets liep ge- ierd en het reboundover- ;ht van Keerstok en De >yer was beslissend voor de k-58. Gorrebeeck probeerde nl te wedijveren met de Vel- overmacht maar de rtief verweer was te on- ifas de aanwezigheid van oud Benny D'Hooghe een mulans voor de thuisjon- wie zal het zeggen. Zij mnen aan een moedige helft met Aertsgeerts- Damme als afwerkers lar het werd een hopeloze achtervolging. Velzeke vond in De Mulder een vlijtige afwer- ker en hoe Van Damme ook binnenwierp het werd een be zoekende zege met een klein verschil. Sportief had de eer ste helft de punten weggege ven en kon uit het heroptreden van De Groep geen nut halen. Punten: Sportief: Gorrebeeck 8-4, Aertgeerts 6-8, Vael 4-2, Van Bruyssel 8-5, Van Dam me 6-15, Degroep 2-6. Velzeke: Keerstok 10-4, Van Rossum 4-8, De Troyer 12-0, De Lange 10-2, De Mulder 6-14. WEGA VASOCUB WAASMUNSTER - JONG EDEGEM: 86-56 i een vierpunten match tegen ong Edegem startte de thuis- loeg moedig langs Windey en onmiddellijk een voor- ng op het bord werpen, i 17-11 bleef Wasocub de I houden maar toen Wil- i met drives zijn ploeg in i goede plooi kon brengen 3 er paniek in de thuisran- Kinders werd ingebracht de Antwerpenaars ble- i het initiatief houden. Via 11-31 kwam er halfweg zelfs voorsprong voor Jong >m op het bord. Wat De Koninck aan zijn wijsmaakte weten wij Feit is dat Wasocub on- ellijk naar 43-37 door- i zonder dat de bezoe- konden reageren. Het ■ging Jong Edegem van i tot erger want tussen- i 53-43, 59-44 en 63- h toonden duidelijk de zwakte i Edegem in de aanval. In amper 16 minuten lukten de Antwerpenaars slechts 9 pun ten en het waren vooral Ver- cruysse- Windey die het ver schil op de bordjes brachten. Rond de 13* min. moest Gerlo met kniekwetsuur worden af gevoerd maar Wasocub ging door en stelde zijn jongeren op in de laatste minuten hetgeen nog afgetekende cijfers in de indafrekening gaf. Kinders werd de tweede helft niet meer opgesteld en is dringend aan een vormverbetering toe. Punten: Wasocub: Windey 9-8, Ver- cruysse 4-10, Acke 1-3, Van den Bossche 2-11, Gerlo 6-0, Hofman 7-6, Van Damme 2-2, Colman 0-3, Steeman 0-4. Jong Edegem: Sallaert 5-0, Lambrights 4-8. Aerts 5-3, Brokken 7-0, Willmems 12-7, Brielens 2-0, Kerckhofs 0-2. WEG4 De strijd tussen Sint-Niklaas en Dendermonde was zeer gelijk opgaand (dw) St.-Niklase - Dendermonde 48-60 Een goede start van de thuis ploeg 13-9 naar 20-9 bloedde dood na 15 minuten. Coach Van Hoeyweghen liet zijn jon gens na 20-15 manverdedigen maar dit viel falikant uit. Den dermonde kon zijn gestalte uit spelen en bij de rust naderen tot 22-21Het bleef ook tijdens de tweede helft een zij aan zij tot de 10* min. 40-41 maar toen gokte de thuiscoach voor de tweede keer. Hij plaatste enkele fanionspelers op de bank maar dit lukte geen twee de keer. Niemand vond nog de juiste opening en de Klas- skens verzonken in onmondig heid. Kapitein Dhaen ging niet akkoord met de zienswijze van zijn coach en onder algemeen gerommel stierf de wedstrijd uit die zo hoopvol was begon nen. Dendermonde moest geen wonderen doen om ge makkelijk te winnen ook al wa ren Verhas-Segers niet van de partij. Punten SNBC: Vanderlinden 0-6, Van Uytfange 5-0, Sauvi- lier 5-0, De Cauwer 4-6, De Poortere 6-2, Willaert 2-4, Bel- mans 0-2. Dendermonde: Coekelbergh 7-4, Van Leemput 8-11, Goossens 6-13, Van de Spie gel 0-6, Staelens 0-2, Van Causebroeck 0-3. WEGA Aurora Zele - Haantjes Leupegem: 60-53 De Zeelse meisjes behaalden eindelijk nog eens een overwin ning. Voor de moreel een goede zaak en meteen kan Aurora aan een heropstanding beginnen. De eerste opdracht is zich handhaven in 1e provinciale. Geen gemakkelijke zaak gezien het beperkt effektief. En daarbij komt nog dat de bestaande kern niet zo jong meer is. Het zijn echter De Lintdecker - De Graeve en nu ook De Luyck, die voor de aanvalskracht moeten zorgen en teenagers zijn het nu ook precies niet meer De Luyck kon samen met De Lintdecker een klein verschil maken. De 20-18 voorsprong werd echter aan de rust uitge bouwd tot een veelzeggende 34-25 tussenstand. De bezoek sters kwamen echter sterk terug en halfweg de tweede time werd Aurora opnieuw metde mogelijkheid van een nederlaag gekonfronteerd. Op dat moment kwam echter Bngitte De Graeve haar duit in het zakje doen en 60-53 Punten: Aurora: De Lintdecker 8-5, De Graeve 7-15, Pletinck 2-0, De Luyck 17-4, De Veirman 0-2, Roels 0-0. Haantjes: Tjoen 6-12, Looman 2-0, De Cock 6-2, Van der Meiren 6-4, Buyle 3-8, Lietaer 2-2. Cibo Zele 95 Hansbeke III 40 De thuisploeg toont zich te sterk tegen de derde ploegen. Van een match was er dan ook nooit sprake en de interesse was er reeds na 7 minuten uit toen Cibo de leiding nam met 20-2. Zonder dat het zich hard moest inspannen werd het aan de rust 47-14. De enige vraag die in de tweede helft nog voor wat opwinding zorgde, was of de thuisploeg de dne cijferszou bereiken. Uiteindelijk was de enige verdienste van de te zwakke tegenstanders dat ze een centuryscore konden ontlopen. Punten: Cibo: Werner Van Miegroet 16, Van de Velde 4, De Loose 47, Van Damme 13, De Prouw 4, Colman 7, Goeman 4. Tissac Gentbrugge 67 Cabrita Zele 68 De Zeienaars schijnen gemakkelijker te winnen op verplaatsing dan in eigen zaal. Tegen Tissac Gentbrugge was het De Locht die in de slotminuut met 2 vrijworpen de zege veilig stelde. In de eerste helft plaatste de Zeelse ploeg na 10-6 een 0-15 waan/oor De Locht, Moens, Hendrickx tekenden en 10-21 aan de 12e minuut. Cabrita kon die voordeelsituatie maar gedeeltelijk aanhouden en aan de rust was de thuisploeg tot 31p34 teruggekomen. In de tweede helft voerden de Gentenaars doorlopend het hoge woord. De Cabrita-verdediging beet zich de tanden stuk om de lokale aanvallers De Meyer - Van Vooren te kortwieken. Aan de 13e minuut liep Tissac uit tot 59-48 en aan de 15e minuut met 63-52 zag het er naar uit dat de punten in Gent zouden blijven. Jan Van Hoeweghen was nog maar eens de spelmaker die de press kommandeerde en het Cabrita vijftal kende een kollektieve produktieve bui en het plaatste een 0-10 en stond opnieuw langszij. In de spannende slotminuten haalde Cabrita de punten uit het vuur. Naast het basisvijftal werkte Johan De Brouwer met een 2 op 2 en 2 op 2 vrijworpen flink mee. Punten Tissac. Van Vooren 14, De Clercq 10, De Meyer 27, Rigelle 2. De Mulder 6, De Man 2, De Muninck 6 Cabrita De Brouwer 6-0, Van Hoeyweghen 2-8, Moens 9-6, Dujardin 2-8, De Locht 8-8, Hendrickx 7-4. Hemaco Dendermonde 79 Melle Vogelboek 56 In tweede provinciale is Hemaco veruit de sterkste ploeg. Voor coach Versmessen wordt het moeilijkste probleem misschien wel zijn spelers te blijven motiveren voor de opdrachten Tegen Melle Vogelhoek werd het na 3 minuten reeds 13-0 en meteen was de spanning uit de match. De bezoekers speelden kontrole- basket en Hemaco moest zich niet inspannen om te rusten met 37-23. Ook in de tweede helft werden ze eigenlijk nooit echt bedreigd, maar de koncentratie ontbrak om naar hogere winst te streven. Punten: Hemaco Hedwig Verstappen 0, Luc Van Lembergen 24, Pat Van Lembergen 19, Lieven Keppens 8, De Decker 6, Klaas Keppens 6, Leo Verstappen 10, Lermytte 2, Coppens 4 Melle Vogelhoek: Verspeeten 16, Doubels 8, Kenmve 14, Gorieer 9, Lataire 9. Panters Baasrode 71 Sp. Laarne 61 Sportief moest de thuisploeg geen schrik hebben van de bezoekers. Laame hanteerde echter andere wapens om te trachten de leiders de eerste seizoennederlaag toe te dienen. Via 12-5 en een goede start van invaller Mark Verstappen, met een 3 op 3, die soldaat Rudy Vermeersch verving, werd het na 9 minuten 22-7. Dan begon Laame met zijn anti-sportief reperto rium. De scheidsrechters lieten zich intimideren en grepen niet direkt in om de bezoekers te bestraffen. Geert Moens werd hierdoor zelfs het slachtoffer van een dijkwetsuur. Laame kwarr terug tot 25-25 en aan de rust 32-29. In de tweede helft liepen ze zelfs uit tot 34-37, maar Panters reageerde wel langs Guido Verstappen, Geert Moens en Dierick en 54-50. Tot 58-56 aan de 16e minuut bleef de score in evenwicht. Baasrode plaatste dan een 10-0 en meteen was de winnaar bekend. De belhamel streken bleven duren. De bezoekers achtervolgden zelfs de vluchtende scheidsrechter. Ondertussen viel er eindelijk, maar veel te laat een uitsluiting. Koen Dierickx mocht naar de kleedkamers en vierde daar verder zijn woede bot, zodat er zelfs de rijkswacht aan te pas kwam. Laame liet zich te Baasrode zeker niet langs zijn beste zijde zien en ze zijn de basketbalsport in Oost-Vlaanderen wel een sportieve revanche verschuldigd. Punten: Baasrode: Stevens 0-6, Geert Moens 9-11, Guido Verstappen 9-8, Dierick 4-8, Mare Verstappen 10-4. Wellekens 0-2. Laame: De Puydt 12-13, Van Hulle 2-8, Raman 6-2, K. Dierickx 2-4, F. Dierickx 2-0, Wildero 1-3, De Smedt 2-2, De Wilde 2-0. BENO TAFELTENNIS gl^aasmurtsrer - Edegem (80-56 (dm) »rt I roy het BBC Lokeren - Geraardsbergen (dm) Vovka Oudenaarde - Were Di 84-59 Deze week is de KKSFB-tafeltenniskompetitle van start gegaan. Zoals overal gebeurde dit met de wedstrijden om de beker. Een beker waaraan heel wat ploegen nogl wat belangstelling hechten. Deze wedstrijden zijn ook Intres- sant voor de mindere ploegen omdat ze een voorgift krijgen en dat brengt mede dat er meer evenwicht in de wedstrijden is. is de derde speelronde het Aalsters basketballief- bbersverbond hebben we »n paar verrassende uitsla- n kunnen noteren. Voor- rst de wedstrijd Sint-Antoon )lfit of het duel tussen twee luwe spelers: enerzijds Gui- Bieseman bij Sint-Antoon anderzijds Edwin Schorreel Olfit. De wedstrijd verliep in t voordeel van laatstge- temde 67-77. )ckpi? met een uiistskSTiue rre Van den Hauwe (42 pt.) n gemakkelijk van De Klok, arbij alleen Tuur Praet met pt. kon replikeren. Nachtwacht nam van in het 3in de maat van De Beiaard behaalde alzo zijn derde Wrwinning jeugd van B.C. Torenhof loest het afleggen tegen de ntjMine en de lengte van Her- vo/Wn Van Keer (B.C. De loom). Samen met Veillefon scoorden aeze twee spelers 63 punten. Borghmans heeft meer moeite gehad met "t Snoeperje dan zij hadden gedacht. Hugh's tenslotte heeft Terlin den met een tientpuntenne- derlaag naar huis gestuurd. UITSLAGEN De Klok-Cockpit 66-84 De Nachtwacht-Den Bei- aar- 53-4 i De Hoorn-Torenhof 93-74 St.-Antoon -Olfit 67-77 Snopertje-Borghhmans 60-65 Hugh's-Terlinden 58-48 Stand na 3 speeldagen De Hoorn - Olfit - De Na chtwacht: 6 pt.. Sint Antoon - Cockpit - High s: 4 ptn.. Toren hof - Den Beiaard - Borgh mans: 2 pt.; De Klok - Terlin den - Snopertje: 0 pt. V.E.M. Tegen kopploeg Vovka moe ten optreden zonder De Block- Verbraeken schiep voor de be zoekers wel heel wat proble men. Het jong talent werd heel de eerste helft op het terrein geplaatst en dat deze mannen wat in hun mars hebben bewij zen de tussenstanden. Een vroege 7-8 (5* min) voor sprong werd uitgebouwd tot 11-16 en 19-25 (15* min.) cij fers. De Pauw yanon SfStSTiu Md een taktische aanval hield zijn ploeg op voorsprong maar eens de laatste twee minuten beeikt stokte de Were Di aanval. Vovka na 28-27 voorsprong en kon door een technische fout van Wilfned Aerts doorstoten naar 33-29 rustcijfers. De tweede helft scheen voor Vov ka een volledige metamorfose te betekenen. De thuisploeg akteerde nu volledig op peil en de jongeren van Were Di gin gen van 48-37 onder naar 60- 41 (10* min). De verdediging liet te wensen over en Margodt de spelbepaler bij de thuis ploeg was niet aan banden te leggen. Aerts luk onkennelijk werd weer op de bank ge plaatst en het waren Van Has- sel-De Pauw die alle gewicht op hun schouders kregen Vercauteren kreeg 5 fouten en van een terugkeer was er nooit meer sprake Vm*; Won zoals cie traditie het wilde met ruim verschil tegen de Waaslan- ders die echter verontschuldi gingen kunnen inroepen. Punten: Vovka: Vervalle 6-4, Snoeck 6-7, Opstaele 7-2, Margodt 10-14, Verspeeten 4- 14, Van de Kerckhove 0-4, Castelain 0-2, T'Joncke 0-2, Verlinden 0-2. Were Di. De Brant 2-4, De Pauw 12-10, Marin 2-2, Ver cauteren 4-0, Aerts W 4-2, Van Hassel 5-10, Aerts L. 0-2. WEGA Triumf A heeft hard moeten vechten op de zeer aandrin gende spelers van Lebbeke van de zege te houden. Aan vankelijk scheen Lebbeke geen problemen te hebben 0- 2. Halfweg wedstrijd stonden allen weer samen op 3-3. Vooral Wittock bij de lokalen, was echt niet te houden. In het tweede gedeelte zou he nog spannender worden 4-4 en met noo e»" ?=£•„-,jo voor de boeg. Wittock en De Man zou den het onder elkaar moeten uitvechten. Uiteindelijk was het eerstgenoemde die het weer haalde. Patro E werden op eigen terrein met 3-6 van de wijs gebracht. De lokalen met De Clercq, Glas en Peie- brin werden eerst met een 0-2 op achterstand geplaatst. Ze zouden echter naar het einde toe toch nog hun woordje ko men meepraten 3-4. Maar als Van Geel; voor KWB B zijn volgende wedstrijd won was Patro een vogel voor de kat. BAC B met Van Kersavond, De Jonghe en Van den Bran den hebben net op de meet hun uitschakeling niet kunnen verhinderen. Van een 1-1 stand liep de thuisploeg uit tot 4-2 dit vooral dank zij Van Bogaert die nu weer niet te verslaan was. BAC echter ,beet dapper van zich af qn liep KWB A weer op de hielen 4-4. In de laatste beslissende wed- QImQ oe winst met kleine cijfers naar de lokale formatie. Grembergse B heeft in zaal Tivoli geen vinger in de pap gehad tegen Patro C. Op alle lijnen werden de bezoekers overklast. Een drietal keren hebben ze hun tegenstander wel tot een belle kunnen dwin gen. Een overwinning zat er niet in. Patro D haaide eerder gemakkelijk met 3-6 de punten weg te Troelant C. Van bij de start was het al duidelijk wie hier aan het langste einde ging trekken. Via een beste De Keyser liepen ze uit tot 0-4 en 1-5. Achteraf konden ze wel wat milderen, maar de zege was toch al een feit geworden voor Patro De Pardaf B heeft zich hard verdedigd tegen Troelant A en de bezoekers kwamen maar met de hakken over de sloot 4-5. Van bij de start was het duidelijk dat het hier een dubbeltje op zijn kant was 2-2 en 3-3. Maar bij een 3- 4 stand kon Troelant A tenslot te toch door een vijfde spel te winnen de zege vastleggen. Beveren B heeft het niet kun nen waar maken tegen Patro B. Aanvankelijk scheen het wel evenwichtig te zullen ver lopen 1-2 en 2-3. Vanaf da', moment echter verzwakte de lokale weerstand en ging de bezoeker naar een vlotte 2-7. Pardaf E kreeg hun vroeders Pardaf F op visite. Aanvanke lijk werd het echt boeiend en op 2-2 en 3-3 was alles bij elkaar gelopen. In de drie laat ste wedstrijden kon de F-for- matie met Bolssens, Verhae- gen en Van den Bossche de eindcijfers op 3-6 vastleggen. Verenigde Schutters m Moerzeke- Kastel (vh) BASKETBALLIEFHEBBERSVERBOND SINT ANTOON - OLFIT: 67-77 zijn. «Ook al sta je voor op een ploeg, je mag je niet teveel permitteren, zeker niet de eer ste helft. Je weet maar nooit. Wil je show brengen OK, mij goed, maar doe het dan op het einde van een match als je voor 100% zeker bent dat de overwinning binnen is», aklus de trainer. The Tower: De Schaepdrijver 11-4. De Smedt 4-2, Heyvaert 0-2, D'Herdt 16-6, Van Der Borght 6-2, Van Langenhove 2-7, Brijs 0-4, Goossens 3-3 Lievin 0-1, De Troyer 12. Moerbeke: Van Broeck 2-0 Van Haute 2-5, Colman 2-0 Van Cleemput 8-2, Van Loe 10 -9. Van Riet 8-6, Claessen 0-4. Ni Sint-Antoon is er in een zeer spannende wedstrijd niet in geslaagd Olfit achter zich te laten. Sint-Antoon startte gewoonte getrouw erg sterk met afwisse lend Renders en Rubbrecht in een box-and-one op Schor reel. Daarna viel de thuisploeg wat terug. Rubbrecht en Schelfhout speelden een reu ze-eerste helft. Ruststand: 37-32. Onmiddellijk na de rust, met onder andere ook een minder raak presterende Bieseman, kende Sint-Antoon een zwak kere periode, terwijl Olfit, via Schoorreel en Van der Ghijlen, een reeks korven scoorde. Meteen was een kleine kloof geslagen die door de thuis ploeg niet meer kon worden gedicht. In de slotminuten te kende ook Bieseman nog pun ten aan, maar Schorreel en vooral Steenhout controleer- Het basketbajfeam van de Lokerse Sportklub voor gehandikapten, Feniks (md) den de wedstrijd tot het einde. Punten: Smet 13, Rubbrecht 14, Tower hakte Bavo Moerbeke in de pan Schelfhout 8, Renders 4, Bie seman 18, Kiekepoos, BBC TOWER - BAVO MOERBEKE: 84-57 Blanckaert. Olfit: Van der Ghijlen 18, Schorreel 20, Steenhaut 23, De Wilde 14, De Saedeleer 2, Van Callenberghe, Verbeken. D'Haese, D'Haens, De Ridder. V.E.M. Zondag 10.10.'82 kreeg de Tower Bavo Moerbeke op be zoek. Deze konfrontatie was uniek in haar soort. Bavo, dui delijk overdonderd door het agressieve Aalsterse spel, bood maar weinig weerstand Vooral de treffers van het trio D'Herdt, De Troyer en De Schaepdrijver deden hen meermaals bibberen. Aalst gaf de indruk zijn superioriteit te weten en begon nonchalant de bal rond te gooien en zich tevreden te stellen met een «laat maar waaien»-mentali- teit. Tot grote ergernis van trai ner Van Miegroet die zijn man nen regelmatig op het appel riep. Het fluitsignaal bij het einde van de eerste helft kwam dan ook als geroepen. Stand: 50-32. Bij de herneming gingen de Ajuinen minder hard van sta pel lopen, zodat de bezoekers ook nog wat konden doelen. Vooral Van Loey werkte de puntenstand de hoogte in. Nochtans bleef De Tower de plak zwaaien door de rake kor ven van D'Herdt en Van Lan genhove. Toen Brijs wegens grof gedrag door een van de scheidsrechters de laan werd uitgestuurd, ontstond nogal wat ongenoegen bij de sup porters. Niettegenstaande al dat geharrewar behaalden de Ajuinen toch nog gezwind de ovenwinning. Stand: 84-57. Volgens Danny D'Herdt, beste man op het veld, was de match verre van goed. «De eerste 17 minuten hebben we echt basket gespeeld, achteraf was het niks meer. Er ontston den allerlei wantoestanden die we hadden kunnen vermijden. Zelfs de beslissing van de scheidsrechter was terecht toen hij Brijs naar de bank verwees. Je moet je kunnen bedwingen ook al ga je niet akkoord met de genomen maatregel. Ik heb al veel ploe gen en wedstrijden zien ten ondergaan door zo te reage ren. Jezelf onder kontrole heb ben man, dat is de boodschap, en dat is niet gemakkelijk, ik weet het maar al te goed», aldus D'Herdt. Ook trainer Van Miegroet was de mening toegedaan dat The Tower te zeker van zichzelf was, vooral de laatste minuten van de eerste helft. Dit uitte zich in het met voldoende af werken en het te vlug kontent

De Voorpost | 1982 | | pagina 9