Hamme aurlts De Kuyper lor de tweede opeenvolgende keer ining bil de Zogse karabiinkiub i Hamme De Voorpost - 22.10.1982 - 17 Jaarlijkse watelslag van WKS-WKM. De scouts en gidsen van de O.L.Vrouwgroep organiseren hun traditionele wafelslag op maandag 1 en dinsdag 2 november Zaterdag 23 oktober komen zij de bestellingen opnemen. Speelgoedaktle van jeugdhuis «Leeuwerik» Naar jaarlijkse gewoonte organiseert het Leedse jeugdhuis Leeuwerik een speelgoedaktie. Het ingezamelde speelgoed zal met Sint Maarten geschonken worden aan een instituut voor mindervalide kinderen uit de omgeving. Men kan met z'n overtollige speelgoed terecht in het jeugdhuis, alle dagen (behalve dinsdag) na 19 u. Tot 7 november rmondeOpendeurdag in het hobby- en ontmoetingscentrum van de Vlaamse atie van Gehandicapten. Op 10 oktober II werd de jaarlijkse film vertoond. Dit jaar was deze vertoning een bijzonder sukses met de prent «De Dolle Kever». Op zondag 24 oktober e.k. gaan de K.W.B.-vrienden aan de tafel, een gelegenheid om op feestelijke wijze het nieuw jaarprogramma aan te kondigen, temeer daar 1983 voor de K.W.B.-afdeling een jubileumjaar is. Men viert immers 35 jaar K.W.B. in Moerzeke! Dendermonde. De jongsocialisten hielden zaterdag een debatavond over de Vlaamse kwestie (ks) Maandag 25 oktober 13.45 uur: Vrouwenhuis: wandeltocht. Vertrek Neerstraat 98 14 uur: K.V.L.V. Center: algemene vergadering «Ons dorp, een plek om te leven», door Mevr. Van Molem, met bezoek aan bejaardentehuis. Gepensioneerden middenstandsbond; kaarting. Zaal De Ring. 19 u.: K.V.L.V. St. Anna: huishoudelijke vergadering. Kantklos sen. St. Annacentrum. Alle K.W.B.-ers worden op zondag 24 oktober verwacht, om 18 k.A.V. Moerzeke: algemene vergadering met voordracht door u. in de zaal «De Vier Gekroonden» voor het mosselfeest. De avond wordt ingezet met een mooie dia-montage, die in het teken staat van «Gezin, een open thuis». Bloedinzameling Zondag 24 oktober 1982 van 10 tot 12 uur in het oud- t Hamme-Zogge had de jaarlijkse keningsschieting plaats van gemeentehuis te Moerzeke kan iedere gezonde persoon van 18 65 jaar zich aanbieden om bloed te geven, chutters waren opgekomen om de titel in de wacht te slepen. Groot Bal I, drie aanbeurlschoten bleven er nog «er karfdaten oven 23 oktober de 2aa| „De Wl, aard„ Vrijb0oms,raat Eze waren M.J. Geertnck. C. Wlllaert L. Van Heek eni Mauntt 4e GrsM Kazoo.bal ericht de karnava|graep ..De k Kuyper. De overige mochten vn, thug hun Ka200-S. Muziek Radl0 speciale. Aanvang om 20 uur. coningsdromen opbergen. Bij de eerste afvalbeurt bleef enkel Maurits De Kuyper over, zodat deze voor de tweede opeenvol- Pronostiekersklub gende keer koning werd van de Zogse karabijnschutters. «pg Molen vrienden» bij Pros Verschelden. Deze week 3 Nadien bleef nog de titel van prins te betwisten. winnaars met ieder 6 punten: Albert De Kuyper, Paul Robbe- Deze werd in de daaropvolgende ronde ingepalmd door c. recht en Leo willaert. In het klassement nog steeds Frans te .WHIaert. Robberecht aan de leiding met 35 punten. «Onder den Toren» bij Julien Verhofstadt. Franky Van Duyzen an was de enige winnaar met 9 punten. De top van de rangschik- ei- 6emeentell ke begraafplaatsen pe^m pm en 2. Danny vemeist 8p^prz huish0udtechnische lfr en Mana Vercauteren 42 punten. pamrhio»aai •t De belanghebbenden worden hiermede verwittigd, dat binnen rarocmezaai en de maand, te rekenen van heden de gronden voor gewone Duivensport grafsteden op de gemeentelijke begraafplaatsen center, de Maatschappij «De Verenigde Vrienden», lokaal Frans Ost - uit graven van de jaren 1960 en 1961 - 2de blok vooraan rechts, de Quiévrain: gemeentelijke begraafplaats Moerzeke, de graven van de jaren 21 oude duiven: 1944, 1945 en 1946 - achteraan links en te Kastel de graven 1. Jozef Colman, 2. Richard Vermeir, 3. Bernard Huylebroeck, van de jaren 1937 tot 1945 vooraan rechts, zullen ontruimd 4. Alois De Kinders, 5. Theofiel Heirweg. worden. De rechthebbenden mogen intussen, mits schriftelijke 27 jaaringen: toelating van de burgemeester, de graftekens, zerken of andere 1 en 4. Jozef Colman, 2. Remy De Ruysscher, 3. Willy te voorwerpen terugnemen welke zij op de grafsteden geplaatst Vercauteren, 5. Bernard Huylebroeck. nt" hebben. Na dit tijdsip zullen ze van ambtswege weggenomen 101 jonge duiven: worden en zullen de gronden weder in bezit genomen worden. 1 Rochus Peleman, 2. en 9. Alfons Van Hoey, 3. Remy De ID M ft 1 D,.„r»h», A D/vinr n CwnHh K Alrüe Polman R on 1(1 1 (P.V.G.) Ruysscher, 4. Roger V.D. Eynde, 5. Alois Colman, 6. en 10. en Hamme. In Den Bond» werden de Hamse kaartkampioenen gevierd, (vh) eg tie. Andró Colman Vogelkampioen Henri V.D. Broeck, 7. Henri Delcart, 8. Bernard Huylebroeck :en In het tuincentrum Bernard Permentior, Strijderslaan te Hamme Zondag 24 oktober zelfde prachtige gewaarborgde prijsvlucht jjd werd een grote vogeltentoonstelling georganiseerd onder de u'' Quiévrain in het lokaal «De Eendracht» bij Jacqueline 9 14 titel Kampioenschap van Groot-Hamme. Deze expo kende een Vermorgen, Kasteellaan 2. grote belangstelling. Niet minder dan 27 liefhebbers hadden zich hiervoor laten inschrijven. Tijdens de openingsplechtigheid m stelde voorzitter Permentier dat het voor de eerste keer was dat Infohoekje voor Groot-Hamme Guido Vercauteren. «Gezin en arbeid». Vier gekroonden. K.A.V. H. Familie «Gezin en Arbeid» door Mevr. Van Couwen- bergen. Parochiehuis. 19.30 u.: Judoclub Jitsu Kwai: training voor veteranen. Sporthal De Wuiten. 't Klokhuis: cursus vergader- en gesprekstechnieken. K.A.V. Center: vierjaarlijkse bestuursverkiezing. Den Bond. 20 u.: Fotokring Imago: experimentele da's door K. D'Hanis. Lokaal. Dinsdag 24 oktober 9 u.: K.A.V. Moerzeke: ochtendseminarie «Leren praten en omgaan met elkaar», door mevr. Van Dijck - Geldof. Vier Gekroonden. 13.30 u.: K.A.V. Center: 2de deel van lintwerk maken, door Jeanine De Smet. Den Bond 13.45 u.: Vrouwenhuis: joggen. V.P. Plein. 14 u.: K.B.G. Hamme Center: kaarting. Den Bond. 18.30 u.: V.A.B. Jiu-Jitsu training. Den Bond 19 u.: Gezinssport B.G.J.G.: training volleybal. Gemeentelijk meerkleurige breien K.W.B. H. Familie: volleybal. Turnzaal Broekstraat. 19.30 u.: Judoclub Jitsu Kwai: training voor 14-jarigen. Sporthal De Wuiten. 20 u.: The Old Chap: volleybal in sporthal De Wuiten. Woensdag 27 oktober 9 u.: K.B.G. Rust na arbeid H. Hart: voordracht en praktijk «Gezonde voeding voor zestigplussers», door Mevr. Annie Lambrecht. Zouaaf. 13 u.: K.B.G. Rust na Arbeid, H. Hart: turnen en kaarten. Zouaaf. B.30 u.: Judoclub Jitsu Kwai: training voor - 14 jarigen. Sporthal De Wuiten. De Trouwe Hond: africhtingstraining. Vlierkouter. Karateklub Chikara: training. Turnzaal Broekstraat. 19 u.: K.A.V. H. Hart: kookles, door Mevr. Annie Lambrecht. Zouaaf. Ritmische dans- en tumgroep Het Korenbloempje: ritmische dans- en turnoefeningen voor kinderen. Zaal De Vrijheid. Buurthuis 't Hofken: ontmoetings- en ontspanningsavond voor iedereen. 20 u.. Judoclub Jitsu-Kwai: training voor dames. Sporthal De Wuiten. 't Klokhuis: kursus wijn maken. The Old Chap: fit-o-meter. Samenkomst aan den Chap; C.M.B.V. Moerzke: turnen. Meisjesschool Killestraat. Ritmische dans- en tumgroep Het Korenbloempje: ritmische dans- en turnoefeningen voor jonge meisjes. Zaal De Vrijheid. Donderdag 28 oktober 13.30 u.: K.A.V. H. Familie: lessenreeks huishoudelijke vor ming; kreatief handwerk. Parochiehuis. 19 u.: The Old Chap: rustige instuif. P.V.V. Vrouwenbond Het Korenbloempje: kreatief Handwerk, Zaal De Vrijheid. V.A.B. Jiu-Jitsu: training. Den Bond. 19.30 u.: Judoclub Jitsu-Kwai: training voor 14-jarigen. Sporthal De Wuiten. 't Klokhuis: «De nieuwe orde en het hedendaags fascisme» 20 u.: Vrouwenhuis: kursus internationale politiek: Griekenland, door A. Bogaert. Bijdrage: 60 fr. Hospitaalstraat 63. 20.45 u.: K.A.V. Moerzeke: zwemkursus. Olympos Dender monde. Rode Kruis: kursus helper Op 3 november start het Rode Kruis van Lede met een kursus EHBO in 20 lessen. Minimum leeftijd 16 jaar. Inschrijven bij de bestuursleden of in het lokaal «Oude Rijkswachtkazerne». VU scheidsrechter te Lede Van het moment dat ex-burgemeester Gravez zich afscheurde van de coalitiegroep waarmee hij zes jaar geleden opgekomen was en via dewelke hij de burgemeesterszetel veroverd had, lag het voor de hand dat, wanneer de VU met een afzonderlijke lijst zou opkomen, de VU op de wip zat. Voorzitter Ghislain Hendrickx heeft er duidelijk goed aan gedaan van zijn wil door te zetten, na noodgedwongen in eigen rangen mensen afgestoten te hebben om met een eigen lijst met jonge en nieuwe mensen naar deze verkiezingen te gaan. Hij speelde een gewaagd spelletje, maar hij heeft het gehaald De CVP-Groep Gravez behaalde 10 zetels en de coalitie PW- SP-Grepdon behaalde 11 zetels. De VU met haar 4 verkozenen kon zodoende de weegschaal doen overhellen naar de kant die zij wilde. Blijkbaar waren de Leedse demokraten het eerst erbij en waren hun voorstellen voldoende aanlokkelijk om de VU meteen te doen toehappen. Nog dezelfde nacbt tussen zondag 10 en maandag 11 oktober werd een overeenkomst gesloten De Leedse demokraten zouden drie jaar Grepdon als burge meester hebben. De volgende drie jaar zouden opgevuld worden door provincieraadslid en huidig schepen Jules Hende- rick (VU). De VU zou ook nog zes jaar schepenschap krijgen terwijl de drie eerste jaren, dus tijdens het burgemeesterschap van Grepdon. Jules Hendrickx een schepenambt zou vervullen. De VU zou ook nog beslag leggen op drie jaar voorzitterschap OCMW. De taktiek van voorzitter Hendrickx om voldoende aandacht te besteden aan de vrouwen op zijn lijst en die dan nog te groeperen ook heeft blijkbaar zijn vruchten afgeworpen. Er werden zomaar twee vrouwen verkozen, onder wie zijn eigen echtgenote Liliane Hendrickx-Cnop, die echter niet kan zetelen wegens familiebanden met schepen en toekomstig burgemees ter Jules Henderickx. Zij zou opgevolgd worden door de 1* opvolger, de jonge Luk De Poorter uit Oordegem. Het gerucht doet de ronde dat mevrouw Henderickx-Cnop dan het voorzit terschap van het OCMW toegewezen zou worden. Bij nader navraag werd dit bencht echter ontkend. Het met een eigen lijst opkomen van de VU voor de eerste keer in Lede heeft het politieke beeld in Lede grondig overhoop gegooid. Lebbeke Belotprijskamp Op 16 oktober had er een belotwedstrijd plaats in de zaal Madeion Isidoor De Smedt won met 4.361 punten; tweede werd Leon Matthijs met 4.037 punten. Derde Etienne Van Weyenberg (3.876 p.), Leopold Loomans (3.781 p.) en vijfde Valerie Van den Abbeele (3.626 p.). Volgende en laatste speeldag van het seizoen op zaterdag 13 november om 20.00 uur. Lokeren voigenae prijzen weraen naaien ungerein: agemeen Kam- De Kanarie Club Special van Hamme hield een Kampioendag pioenschap. 1 André Colman, 2. Roger De Beule, 3. Philemon 18 uur. Judoclub Jitsu Kwai. training voor -14 langen. Sporthal De ui|s| An()(e £^man. 2 R De Beu|e; 3 Fi{emon te Hamme een dergelijk initiatief werd genomen. Volgens woordvoerder wil men de belangstelling voor het houden en v «-Jan oo nUtnKo kweken van vogels aanwakkeren. Hij dankte tevens het ge- vr'Jaa9 OKiODer meentebestuur voor de steun en medewerking. The Old Chap: plannings- en evaluatieweekend, leder geinte- Volgende prijzen werden nadien uitgereikt: algemeen kam- resseerde is welkom, ran POönschap. 1. André Colman, 2. Roger De Beule. 3. Philemon 18 uur: Jud~ Van Huffel, 4. Patrick Wouters, 5. Guy Truyens, 6. Désiré De Wuiten. Spiessens, 7. Achiel De Roos, 8. Erik Peeters, 9. André De 19 uur: Gezinssport B.G.J.G.: training volleybal. Gemeentelijk Puysseleer, 10. Theo Salembier. speelplein. Kampioenen-1982: P. Wouters - Europees, A. Colman, exoten Karateclub Chikara: training. Turnzaal Broekstraat. en zebravinken; Theo Salembier - vetkleurige kanaries; W De 19-30 u.: Judoclub Jitsu Kwai: training voor veteranen. Sporthal ,n' Wilde, nieuwe kleuren; Erik Peeters, borders; A. De Puysseleir, De Wuiten. ,0Ü andere posturen; P. Van Huffel, kruisingen; Désiré Spiessens. Boogschuttersmaatschappij De Vier Gekroonden: schieting parkieten; R. Lepouttre, alle kruisingen, M. Van Duysen, Euro- Vier Gekroonden. pese vogels; W. De Beule. vetkleurige kanaries; G. Piryns, 20 uur: 't Klokhuis: instuif kruisingen zonder kanariebloed; A Van Roosendael. zaadeten- hSi8e,(o' 110 P.V.G. 18 u.: Judoclub Jitsu Kwai: training voor - 14 jarigen. Sporthal De Wuiten. 19 u.: Gezinssport B.G.J.G.: training voor veteranen. Sporthal De Wuiten. 20 u.: 't Klokhuis: instuif. 3.B. Hamme: voetbal: C.B. Hamme-Tassibel V.P. Plein. Kanarie Club special Huffel; 4. Patrick Wouters; 5. Guy Truyens; 6. Desire Spiessens; 7. Achiel De Roos; 8. Eric Peeters; 9. André De Puysseleir en 10. Theo Salembier. Lede jze V.T.B.-dla's Op vrijdag 22 oktober te 20 uur art! u, ,ic i^. Sportlaureaat Sportklub '82 Lede Zoals ieder jaar verkiest de Leedse gemeentelijke Sportraad zijn Sportlaureaten en of Sportklubs. Hiervoor komen in aan merking: alle sportbeoefenaars (in klubverband of individueel), Zaterdag 23 oktober The Old Chap: plannings- en evaluatieavond, leder geïnteres seerde is hartelijk welkom, de kleine zaal van «Ons 10 uur: Karateklub Chikara: training. Turnzaal Broekstraat Huis»,'Leo Duboisstraat te Lebbeke: diavoordracht door Eric 14 uur: De Trouwe Hond: africhtingstraining. Vlierkouter. r Decabooter. hi een eerste deel worden drie landen aan de Rode 15 uur: C.B. Hamme: voetbal: wielertoeristen Bazel - C.B. alle sportklubs, alle beoefenaars van een rekreatiesport (in Zee bezocht: Israël - Egypte en Soedan. Hamme. Bazel. klubverband of individueel). De schriftelijke kandidaturen moe- De wondermooie koraalriffen en tuinen krijgen hierbij de Voetbal V.K. Hamme III - Siera Zogge. Terrein Moerheide. ten binnen zijn voor 15 november 1982 bij de voorzitter van de bijzondere aandacht. In het tweede deel trekken we naar de Boogschuttersmaatschappij Den Bond: schieting. Den Bond. Sportraad: Willy van Royen, Leeuwerikstr 4. 9310 Lede. De Malediven, een eilandengroep in de Indische Oceaan, om dan 19 uur: K.W.B. H Familie: algemene vergadering. Jaarvergade- organisatoren kunnen enkel rekening houden met de tijdig verder te reizen naar Kenia en Zuid-Afrika, waar we vooral ring met Breughelmaal Met Luc Van Hecke. verbondssecreta- binnengestuurde schriftelijke kandidaturen, bewonderend de natuur bekijken. Toegang: leden: 40 F, ande- ris. Bovenzaal Parochiehuis ren 60 F. 19.30 uur: Wandelklub 't Hoeksken: algemene vergadering w - - - Wijk «Kleine Kouter» proeft wijn en kaas VerKiezing bestuur Ontspanning Kaarten, tritsen, De'wijk „Kleine Kouter„ ^r9a„isea^ in het Ontmoet,ngscen- c,rioon trum, Nachtegaallaan, voor de 2* maal een wijn- en kaasproef- avond. Ditmaal gaat de avond door op vrijdag 5 november om 20 u. De wijn wordt verzorgd door wijntransit Leon De Schrijver, terwijl het bestuur van de vzw Kleine Kouter zelf voor de kazen zorgt. j Vergadering sjoelen. I De jong K.A.V.-kem houdt op dinsdag 26 oktober om 20 uur in Zouaaf. het Gildenhuis een bijzondere vergadering. Belangstellenden 20 uur: Vrouwenhuis: onthaal. Hospitaalstraat 63 zijn van harte welkom. 't Klokhuis, instuif. Feestviering Zondag 24 oktober jDeV.V.K.A. (Kristelijke Vrouwenbond) is op zondag 24 oktober The Old Chap: plannings- en evaluatieweekend, ledereen is in feest welkom 60 )aar VTB-VAB Op het programma: om 10 u. hoogmis t.e.v. O.L.Vrouw voor de 8 uur: Wandelklub 't Hoeksken. Merchtem, mars Lustige wande- Lede De VTB-VAB-afdeling van Lede organiseert t.g.v. haar afgestorven en levende leden van de vereniging: om 15 u. in het laars. 60e verjaardag een feestavond, met eetmaal dat wordt verzorgd Gildenhuis koffietafel. Afstanden: 40 - 30 - 20 - 12 - 7 km. door de leden van de kookklub van de VTB. De Molenberger Inschrijven bij de bestuursleden. 9.15 uur: Voetbal V.K. Hamme miniemen - Ekkergem. Terrein Blaaskapel zorgt voor de muzikale noot. Deze feestavond vindt Moerheide. plaats op vrijdag 29 oktober 1982 in zaal «Edenroc» Steenland. K.W.B.-Moerzeke 10 uur: Judoclub Jitsu Kwai training algemeen. Sporthal De Lede. Wie wil deelnemen gelieve in te schrijven en 350 fr. per Het Mosselfeest Wuiten. persoon te storten op rekening van VTB-VAB Lede: 000- 4 Alhoewel wij reeds met twee belangrijke aktiviteiten ons werk- 't Klokhuis: voetbal 't Klokhuis - Zillebeek. V.P. Plein. 0121359-12. Inschrijven bij Roger Quintijn, bij Herman Coppens M jaar 1982-1983 ingezet hebben, ons jaarlijks mosselfeest blijft V.A.V Jiu-Jitsu-training: na afspraak, Den Bond. dij Frans Van der Eecken. Wijnstraat 44, Lede de traditionele startdag van onze K.W.B.-werking. Inderdaad op 10.30 uur Voetbal V.K. Hamme (kadetten) Daknam - Terrein ^11 september II. werd een «fietsenkontrole» voor de gehele Moerheide bevolking van Moerzeke georganiseerd. De opkomst van de è5 uur The Old Chap rustige instuif kinderen, vooral dan van de gemeentelijke jongensschool, was Voetbal K.F.C. - V.W. Hamme - Gullegem. Voetbalplein zeer groot. 20 uur: 't Klokhuis: instuif. Zaterdag 23 oktober Wielerklub «Bakkerij Govaert E.» organiseert z'n eerste vriendenbal in feestzaal Edenroc op zaterdag 23 oktober om 21 u. Met orkest «The New SDirits» Fotosalon In het kader van de Lokerse «kulturele week» organiseert de Lokerse fotoklub een fotdsalon in de zaal Torenstraat van donderdag 28 oktober tot dinsdag 2 november, telkens van 9 tot 12 u en van 14 tot 18 u. Er is werk te bekijken van drie gastfotografen: Kamiel D'Hanis (fotokring Boelwerf), Johan Du Pré (Fotart) en Robert Taghon (Altra); en verder natuurlijk van de eigen klubleden. Tijdens de openingsuren doorlopende projektie van dia's. Koninklijke katolieke stedelijke harmonie Dit jaar wordt het Sint-Ceciliafeest aangeboden daan de leden: Marcel Van Daele, vereremerkt met de gouden Palmen er Kroonorde, 50 jaar spelend lid en 40 jaar sekretaris. Roger Bastiaens, Gouden medaille van Leopold II, 60 jaar muzikant. Willy Van den Durpel, 35 jaar muzikant. Alsmede aan al de verkozen CVP-gemeenteraaosleden. Op vrijdag 29 oktober om 20 uur: kunstkoncert in het kader der kulturele week in de zaal der Torenstraat. De toegang is gratis. Op vrijdag 12 november om 20 uur: koncert door het jeugdor kest Excelsior in de zaal v n «Het Voik» Poststraat. Op zaterdag 13 november om 18 uur: plechtige eucharistievie ring in de dekanale kerk ter nagedachtenis van overleden jubilaris Leopold Buyle. Deze eucharistieviering wordt muzikaal opgeluisterd door de Harmonie. Op dezelfde dag om 20.30 u.: jaarlijks gezellig samenzijn in de feestzaal «Het Volk» met medewerking van Jacky's Discobar. Inkomprijs bedraagt 50 fr. Op zondag 14 november in de feestzaal «Het Volk»: jaarlijks feestbanket. Deelname voor de prijs van 500 fr. Inschrijvingen kunnen gebeuren bij alle bestuursleden. Dinsdag 7 december: trekking van de Hespentombola in het lokaal «Het Centrum». Loten van 20 fr. kunnen van nu af reeds bekomen worden bij de spelende leden. J.V.L. Voordrachtcyclus in VTBS Sint Laurentius In het kader van de voordrachtencyclus, ingericht door de VTBS Sint-Laurentius te Lokeren, komt een tweede voordracht: mikro- processoren in processturingen. Deze voordracht zal gegeven worden door dr. ir. L. Boullaert, assistent aan de Rijksuniversi teit te Gent. Deze voordracht zal plaats hebben op zondag 24 oktober om 10 uur in de Sint-Laurentius Technische School. De toegang is kosteloos. De tekstbrochure is ter plaatse verkrijgbaar J.V.L. Lessenreeks handbal in de stedelijke sporthal In het kader van een aantal promotieakties voor de sport start de stedelijke in samenwerking met de handbalklub Lokeren een lessenreeks handbal. Het is de bedoeling om gedurende de herfstvakantie aan de schoolgaande jeugd de kans te geven kennis te maken met de handbalsport. Data: 3, 4 en 5 november, telkens van 15 tot 17 uur. Plaats: stedelijke sporthal, sportlaan 2 te Lokeren. Inschrijvingen: ter plaatse op woensdag 3 november om 14.30 u. Deelname: gratis! J.V.L Florent Smet in BAC Tot begin december zijn recente schilderijen van de natuurschil- der Florent Smet, gedurende de kantooruren tentoongesteld in het B.A.C. agentschap. Poststraat 2, Lokeren Deze rasechte Lokeraar heeft momenteel zijn atelier in «Het Verloren Bos» het groene domein van Lokeren bij uitstek. Zijn voorliefde voor de natuur komt sterk tot uiting in zijn werken. Bloemen, en vooral de unieke weergave van distels, krijgen bij Florent Smet een bevoorrechte plaats. Hiermee behaalde hij een goede reputatie in Lokeren en ver daarbuiten. Op zijn palmares prijken naast de «Prijs van de stad Lokeren» (1964 en 1967) ook de «Prijs van de Kultuurraad van Vlassenbroek» (1965), en werd hij finalist in de «Gaverprijs voor Schilderkunst» (1970). J.V.L

De Voorpost | 1982 | | pagina 17