Hoe CVP en Gebe elkaar «moesten vinden in Stekene De verkiezingen in Stekene bekeken door een smalle bril PVV verbolgen: «Lokerse CVP-leiding wordt ACV-top» Naar nieuwe aflevering van «Welig en woelig Stekene»? q «Open brief» De Voorpost - 22.10 1982 - 7 lag ami het noord-Wase Stekene daarentegen bracht een hele nacht druk «onderhandelen» anjot ongeveer 4u30) nog geen uitsluitsel over de nieuwe koalitie. Er werden wel byna zaomiddellijk gesprekken aangeknoopt tussen de twee grootste partijen, nl. Gebe en i d£Vï\ Ondertussen hadden zowel SP als OCP een telefoontje ontvangen van Gebe om ko-ventueel een gesprek op gang te brengen. Zich bewust van de mogelijkheid om tegen renjkaar te worden uitgespeeld door Gebe, sloten OCP en SP een «verbond» om steeds als de komende zes jaar een mee- ina<n blok (goed voor zes verkozenen) te gaan onderhandelen. Zo kon natuurlijk ook met lopertje zijn en gedomineerd |e CVP worden gepraat De CVP liet nooit of nooit van zich horen, want spitste al z'n worden door de Gebe. maar in i. i l i-jr*iA1088 Wnnnpn vprujii7fn naar bitie koelen door drie jaar stroman te spelen voor de fa milie Heyse en daarbij de eer ste klappen opvangen. Want de CVP heeft bewezen niet te kunnen besturen. Zij zal dus idacht toe op de onderhandelingen met de Gebe. Deze laatste groep daarentegen ~elde een «klein» spelletje, door steeds nieuwe afvaardigingen uit te sturen. Delegaties '®e1t» «niet op de hoogte waren» van het OCP-SP-verbond toJndertussen werd in de ruime- Gebe tegenover de OCP we denken hier dan vooral aan CVP- en Gebe-kringen (dus Daar de meeste OCP'ers van onder meer heel wat r. jij de achterban) hevig gerede- oordeel wmc» um unuw,..- ~.J| ^'yist tot vechtens toe! tebelangen de nacht voordien NSB'ers beschikten blijk- O^ïer de voornemens van de genoeg met hun voeten had- baar niet over voldoende in- sp van de onderscheiden par- den gerammeld, werd dan ook vloed (of inhoud) om de CVP dat de Gemeen- ACW'ers, ACV'ers en XBjjen om een ■monsterver- cen afwachtende houding aan bod» te sluiten. Zowel in genomen. iVP als in Gebe waren er in het hoofdkwartier van de fcrwoede tegenstanders. Er Gebe werd dit wachten aange- •"Verwijten door cft zjen als een afwijzing van de latjens- en Gildenhuis- toenadering en de partijbon- er werd gedreigd met zcn konden dus hun mening en :heuringen en ontslagen, overtuiging doordrukken; sa- mi: de basis was tégen, mengaan met de CVP. alle idagmorgen keek Stekene tegenstellingen én verzet van op een «bijzonder lange de basis ten spijt! zware nacht», maar een De CVP die ondertussen :uwe koalitie was nog lang geen enkele zijweg was inge- en feit. slagen en het spel dus eerlijk "*8 de loop van maandag werd had gespeeld had ondertus- "^'ipht^r hi4^! vf*el vnnr «r»m- c&n „„..li.Mli... ichter héél veel voor som- an8bigen té veel achter de tetljihermen gewriemeld en ge- ;er-(onkelfoesd. Iedereen ging zo- vij-fat met iedereen praten: of Ij/zij de macht had om te leiding (en dat zijn voorzitter Baziel Van der Weken en lijst trekker Omer Boeykens) van gedacht te doen veranderen. Dr. Boeykens had dus vermoe delijk èlles over om toch eens burgemeester zij het dan voor slechts drie jaar van groot-Stekene te kunnen wor den. Of èlle CVP-ers het hem in dank zullen afnemen, dat is een andere vraag. Voor Gebe-lijsttrekker Heyse was de (énige) voorwaarde van Boeykens trouwens dé ideale aanloop. In dan beginne kan hij de «kat uit de boom kij ken», véél leren en ervaring opdoen om na drie jaar even- «geduldig» afgewacht. Maandagavond kwamen de «groten» van de «grote Steken- se partijen» dan weer samen om het «monsterverbond» ver der uit te werken. De tegen- ken uit naam van de groep standers uit de Gebe-groep die 1de plots geen rol meer even voordien in een soort n OCP en SP gebeurde «dissidentvergadering» hadden iter iets dat waarschijnlijk gezworen alles te zullen doen ■er-»11 beslissende wending heeft om het samengaan van hun ichpgeven aan de koalitievor- groep met de CVP te zullen °P dit ogenblik dus moeilijk j Ding in Stekene. Via de Ge- verhinderen, waren er dus aan burgemeester worden Zoals ktentebelangen kwam OCP te voor hun moeite. Ook de iemand het raak verwoordde: :ten dat de man achter de tegenstanders in de CVP en «Omer Boeykens kan zijn am- '•schermen reeds maandag- 'itend-in-alle-vroegte «op ei- kunnen verwijzen naar een goed bestuur!» Dinsdag was in Stekene nog niet geweten wie welke post zal bekleden in het toekomsti ge Stekense gemeentebestuur. De enige zekerheid is blijkbaar dat Omer Boeykens burge meester wordt van 1983 tot en met 1985. Zijn eerste schepen wordt een GBer. maar of dit Arnoud Heyse of Paul Kop pen wordt is nog lang niet zeker. Wie voor die periode de overige twee CVP-ers schepe nen worden (De Saegher, Rol- lier. Van Hoye. Merckx) staat nog lang niet vast. Vooral Van Hoye zou hier dwars liggen. Voor de overige twee Gebe- schepenen worden verder nog Cornu (als die niet té veel in Amerika vertoeft), Windhey en Dhollander genoemd. Wat de tweede helft van de legislatuur betreft, dat is nog een groter vraagteken Misschien kan alles in der min- worden geregeld door een tueel de burgemeesterssjerp zeifde ,.opiossjng>> aan te kle- over te nemen. Nadat hij dan ven voor ^et burgemeester- 'n zakelijk leven volledig in schap én het voorzitterschap die richting heeft georiënteerd, want voorlopig moet Arnoud Heyse om de haverklap op reis naar het buitenland. Hij kan van het O.C.M.W. Dus: voor elk schepenambt ook om de drie jaar een nieuwe naam. zodat iedereen aan z'n trekken kan komen en aan de kassa kan passeren. DeBeEr houtje» was gaan onder- leien met de Gemeentebe- Hij had naar alle rhijnlijkheid op aanra- van een Sint-Niklase «ho- kameraad dus het «on- landelingsverbond» met naast zich neergelegd. :wel de drie SP-verkozenen trvan niet op de hoogte wa- ehtjen, werd er tussen de twee ■stelklcintjes» duchtig gepraat. ndertussen had de CVP het lij jat gekregen om door te gaan ^iet de onderhandelingen met laba. Fiat van «basis» en «n het arrondissementeel lestuur. ,)ok had Gebe als laatste chtli °Pfe t .'illa. edmiddel om niet met de CVP e moeten samengaan, want )ei'net de SP kón het zeker niet elë«- echter kontakt opgenomen Bet een soort tussenpersoon, Be dan iemand van de OCP op Ie hoogte bracht. Vermits in middels het «geschil» tussen iant>CP en SP zijn beslag kreeg. Wouter Vloebergh rechtsin gesprek met de huidige Stekense burgemeester Bob »erd té weinig aandacht be- Verbeke. In de toekomst moet je in Stekene tijdens de raadzittingen een paar man met leed aan het «ultimatum» «meneer de burgemeester» aanspreken (archieffoto) lant dat was het! van de ijkt N.a.v. de koalitievorming (CVP-SP) in de Durme- stad bezorgde de PVV van I^okercn ons een «open brief aan de CVP-kiezers van Lokeren». Hoe daarin tegen de CVP van leer wordt getrokken kunt u hierna lezen. Indien u mocht geloven, zoals burgemeester Lie- baut in zijn editoriaal van het CV P-verkiezingspro- gramma schreef, dat de vorming van het nieuw kollege van burgemeester en schepenen door uw stem mede zou beslist worden, dan zult u zich ongetwij feld zwaar bedrogen voelen. Niet alleen heeft de heer Liebaut deze belofte amper een week later gebroken, maar hij heeft u bewust leugens wijsgemaakt omdat reeds voor de verkiezingen een bestuursakkoord met de socialisten gesloten was. Ongetwijfeld voelt u zich door dergelijke ondemo- kratische handelwijze bij de neus genomen en lelijk voor schut gezet. De PVV -Lokeren, die gedurende twaalf jaar een eerlijke, aktieve en opbouwende koalitiepartner was rn waarvan de mandatarissen steeds de belangen van uzelf en van de gehele bevolking behartigd hebben, wordt nu door de CVP botweg afgedankt. Burge meester Liebaut en CVP-voorzitster Miet Smet zijn zelfs niet bereid gebleken tot het voeren van onder handelingen. Ze wilden boven alles het uitschakelen van de Lokerse PW. Dat men van CVP-zijde vandaag niet komt aandra gen met een leugenkampagne. Van PVV-zijde werd alles in het werk gesteld om de PW-CVP-koalitie te behouden. Pogingen om gesprekken met de lokale CVP op gang te brengen werden zelfs gekanaliseerd eerst langs provinciale CV P-verantwoordelijken en nadien zelfs langs de nationale leiding van de CVP om. De lokale CVP-top weigerde echter halsstarrig elk kontakt. De verzinsels, die nu door het CVP-bestuur worden verspreid als zou volksvertegenwoordiger Georges Anthuenis het burgemeesterschap opgeëist hebben, samen met veel andere politieke mandaten, zijn flagrante leugens en moedwillig verspreide kwakkels. Deze verdachtmakingen worden u rondgestrooid om het eigen CVP-kiespubliek zand in de ogen te strooien en te verzoenen met de nu gevormde koalitie met de socialisten. Op deze manier, het botweg weigeren van elk gesprek met de PVV en het verspreiden van leugens, heeft de CVP andermaal getoond een partij zonder enige politieke moraliteit of fatsoen tezijn en ze is bovendien onbetrouwbaar gebleken. Het voorakkoord tussen CV Pen SP. dat nu zonder blikken of blozen wordt erkend, heeft er ook toe geleid, dat de nieuwe koalitie onmiddellijk aan de pers kon worden voorgesteld. Had men misschien schrik, dat de gevormde koalitie toch nog zou mislukken? De verliezers zullen nu de stad besturen en burge meester Liebaut lapt de wil van de kiezer aan zijn laars, want samen met de SP heeft de CVP maar liefst bijna tweeduizend stemmen verloren. Niet alleen de miskenning van de kiezer is erg, maar even opmerkelijk is het feit dat de SP-CVP-koalitie mede tot stand is gekomen met de instemming van de verkozenen van het NCMV en de landbouwers. U zult nu wellicht ook duidelijk begrijpen, beste kiezers, dat deze middenstandskandidatendaarbij niet de belangen van hun leden hebben op het oog gehad, maar in de eerste plaats hun persoonlijke belangen hebben willen veilig stellen. Bovendien staat het nu al vast, dat leidende figuren uit de CVP- middenstand, niettegenstaande hun knieval voor de socialisten, zullen uitgerangeerd worden zodat de CVP-top te Lokeren niets anders zal worden dan een ACV-top. Zoals nu reeds wordt vernomen, is deze ACV-putsch in zeer slechte aarde gevallen bi] de landbouw- en de middenstandsgroepen van de CVP. Het is immers maar al te duidelijk dat vooral de landbouwers in de Lokerse CVP alleen maar geduld worden om hun zesjaarlijkse stem uit te brengen en dan vliegensvlug weer verwezen worden naar de stille omgeving van hun boerderij. Het overgrote deel van de bevolking is evenmin te spreken over deze uit louter op eigenbe langen steunende en samengeflanste koalitie. De PVV is en blijft een beleidspartij met bekwame mensen in de gemeenteraad en het OCMW. Ze werd door het verraad van de CVP in de oppositie geduwd, de Lokerse liberalen zullen echter met alle demokratische middelen een korrekte maar bikkel harde oppositie voeren in het belang van de Lokerse bevolking. De PVV weet zich gesteund door haar 6.748 kiezers en het overgrote deel van de bevolking dat zich terecht bedrogen voelt. PVV-Lokeren zal niet rusten voor het dubbel spel van de CVP volledig is afgestraft PV\'-Lokeren» Zoals zowat overal in het Waasland liet ook in groot-Stekene de CVP een beetje van haar plui men. Een béétje slechts, want in stemmenaantal gingen de kristendemokraten lichtjes vooruit. Maar de tegenstrever ging blijkbaar iets méér vooruit zij het ook weinig zodat de Gemeentebelangen (want dat waren tot voor kort de voornaamste tegenstrevers van de CVP in Stekene) bij de verde ling met één zetel meer uit de stembusslag kwam. In 1976 werden beide konkurrenten slechts door 12 stemmen (in het voordeel van GeBe) gescheiden, maar wat belangrijker was: ze beschikten geduren de zes jaar allebei over 9 zetels in de gemeenteraad. Tijdens die zes jaar beleefden de weinige toeschou wers van de raadzittingen dan ook voortdurend woord- en bekvechterijen tussen deze twee sterkste groepen. Deze gemeenteraadszitting ontaardde soms in lullige woordenkramerijen, in oeverloze diskussies, of in werkelijke, aan het ongelooflijke grenzende scheldpartijen en verdachtmakingen. We herinneren hier maar aan de duetten tussen Paul Koppen (GeBe) enerzijds en onder meer J. Ed- mond De Block (CVP), Christiane De Saegher (CVP) en vooral eerste schepen Omer Boeykens (CVP)anderzijds. Ook op belangrijke punten en visies liepen de meningen fél uiteen. Er enkele in het geheugen oproepen is gemakkelijk: het spelen van de Vlaamse Leeuw of de Brabanconne, het vieren van de Vlaamse feestdag op 11 juli, het erepark voor Oostfrontstrijders aan de Stekense Heirweg, het fameuze Huis Tack, het bouwen van het grootse administratief centrum, de konstruktie van de ondertussen beruchte kultuurtempel, de aanleg van de Matexiwijk, voetbalploegen FC Ste kene Sportief en W Straatjen-, het Nobel- en de andere koren, de Kemzeekse pastoorskwestie, de kerkfabriek van Kemzeke en de stoelen en oorbel lenkwestie, de bestemming van het huidige gemeen tehuis enz. enz. De Onafhankelijke Centrumpartij van burgemees ter Verbeke kreeg nu in feite de hardste klappen. Al behield de OCP haar drie zetels, ze zag haar stemmenaantal zakken van 1.375 naar 1.352. Een ramp is dit dus niet. maar vriend en tegenstander voorspelden voor dit «nieuwe» OCP een forse vooruitgang. Inderdaad, met nieuwelingen als Lau rent Geerinck, Felix van der Steichel en het trio «wakkere burgers» zat er zo dacht iedereen althans wel een tweetal zetels vooruitgang in. Het werd niet bewaarheid, integendeel: Verbeke en z'n groep die de gulden middenweg wilden bewan delen, viel uit de boot. Ook de socialisten toch dé winnaars te Groot- Stekene vielen uit diezelfde CVP-GeBe-boot. De SP werd in zetelaantal ongetwijfeld dé triomfa tor. Met «slechts» een stemmenwinst van 376 stem men kreeg deze partij er liefst twee zetels bij. Ongelooflijk, maar waar Zoiets is natuurlijk enkel mogelijk door het verdelingssysteem in ons landje. Maar ja, dat kunnen de socialisten natuur lijk niet ver-helpen. Zes jaar geleden waren zij daarvan nog de dupe want op enkele stemmeties na haalden zij toen twee zetels. Ze hebben het gedu rende zes jaar met één zeteltje moeten doen. Wilfried De Saegher krijgt in het vervolg twee kameraden mee naar de gemeenteraadszittingen. Het verdelingssysteem van de zetels werkte bijzon der nadelig voor de «groentjes» van Agalev, die ook te Stekene voor het eerst van zich lieten horen. De mensen die anders willen gaan leven in Stekene worden sinds 10 oktober op precies 494 geschat, want zoveel stemmen kreeg lijst nummer 16, die echter en misschien zit ook hier een stukje oorzaak van het niet behalen van de zetel slechts met een elftal kandidaten aantraden. Anderen verwijzen dan weer naar de drie wakkere OCP-ers die oorspronkelijk nóg groener waren Maar ja, gedane zaken nemen geen keer. Zeker niet in gemeenteraadsverkiezingen. Doch wanneer je even de cijfers van bijvoorbeeld SP is gelijk aan 1.191 en deze van Agalev is gelijk aan 494 naast elkaar legt. dan zie je dat het huidige systeem niet zó demokra- tisch is als men soms wel eens doet geloven. Met iets minder dan de helft van de SP-stemmen die drie zetels krijgen blijft Agalev volledig in de figuur lijke kou staan. De andere partijen die niet over de «drempel» geraakten heten PW en WD. Niemand had trouwens verwacht dat één van deze groepen het tot in de zetel zou kunnen brengen. Zes jaar geleden haalde de PW trouwens slechts 707 stemmen en de WD is niets meer of minder dan een scheurlijst daarvan, met raadslid Verbraeken als lijsttrekker. Deze lijst werd in een handomdraai samengesteld, met een groot aantal familieleden op de lijst en met slogans die men nu en dan leende van de overige partijen. Dat alles resulteerde in juistgeteld 263 stemmen: goed voor een «flinke» buis, zonder mogelijkheid tot herexamen. Door deze scheurlijst kwam het deelnemen van de PW in het gedrang. Na veel wikken en wegen werd dan toch beslist om met een «orthodoxe» PW-lijst deel te nemen aan de Stekense gemeenteraadsver kiezingen. Het was natuurlijk te laat om nog 23 volwaardige kandidaten samen te zoeken, zodat met slechts vier mensen een lijst werd gevormd. Als lijsttrekker fungeerde André Apers die reeds z'n sporen heeft verdiend in de partij. Mogelijke kandi daten met ambitie hadden zich reeds op andere lijsten genesteld Uiteindelijk kreeg nummer 17 toch nog 278 PW-stemmen. Dit is 15 méér dan WD, de scheurlijst die er met grote middelen en 23 kandidaten tegenaan was gegaan. En vooral dat laatste (PW meer dan WD) verheugde de heer Apers, die het een goeie start noemde: een goeie basis om in 1988 met een vernieuwde PW-lijst deel te nemen. DeBeEr Naar aanleiding van de eerder verrassende koalitievor ming te Stekene tussen de «twee eeuwige vijanden» komen tal van reakties los. In een afzonderlijk artikel geven we zo getrouw mogelijk weer hoe de onmogelijk gewaande koalitie tot stand is gekomen. Wat denkt de man van de straat ervan? Het varieert van «eindelijk!» tot «ze hebben ons verraden uit eigenbelang». Hier en daar noteerden we opmerkingen, bedenkingen, rethorische en andere vragen, ezelstampen, schampere aanmerkingen Kortom: objektieve informatie op het randje af. We geven ze hieronder in willekeurige volg orde. - Sommige kiezers dachten dat ze met die rode potloden enkel en alleen op de SP-lijst moch ten kleuren. - In Kemzeke werden nog «vie ze» briefjes verstuurd over C. Van Hoye-met-de-lange-arm, over schepen Van Hoye. de bisschopsvriend, de nobele voorzitter van het koor. Deze «modderkampagnie» zou hem minstens 200 stemmen hebben opgebracht, meende toekom stig burgemeester Boeykens. Cyriel die bijzonder snel en vaardig is in schrijven en be antwoorden van brieven zag z'n voorkeurstemmen stijgen. Maar goed dat «meester W» (of was het V.K.?) die riool- pamfletten samenstelde en verspreidde, want 553 min 200 is gelijk aan 353! - De toekomstige burgervader voor-drie-jaar was bijzonder teleurgesteld. Niet zozeer om het verlies van 1 CVP-zetel, maar vooral door het verlies van liefst 363 naamstemmen Boevkens zakte namelijk van 1.415 naar 1.052. - Wél heeft Boeykens voor sommigen méér liberaal dan katholiek de burgemees terssjerp van Abdon in bruik leen gekregen. Om te oefenen voor de spiegel. Het was zelfs Boeykens' bedoeling om op een mooie herfstdag al eens buiten te wandelen (of te fiet sen) met de burgemeester ssjerp rond het middel. Dat kan echter niet ereburgemees- ter Heyse had van z'n vroegere sjerp enkele kleuren afge sneden. - De plechtige kommunie- prentjes van Paul Koppen met z'n lieftallige echtgenote erbij hebben echter weinig resultaat gehad: Paul zag z'n naamstemmen namelijk dalen van 877 tot 647, een verlies van liefst 230 supporters. Hij kan dus eerste schepen worden - Bob Verbeke binnenkort dus burgemeester-af is vooral teleurgesteld omwille van de recepties en ontvang sten die hij zal moeten missen in de toekomst - Mevrouw Verbeke daarente gen zoekt volop naar werk. om na nieuwjaar terug aan de slag te kunnen gaan. Het burge meesterschap is inderdaad een bijna voltijdse taak. - De socialistische verkozenen steigerden toen iemand van de VU hen marjonetten noemde. «We zijn ons eigen baas», zei den ze. Enkele uren later ging dé man achter de SP-schermen te Stekene al of niet na een telefoontje van een Sint-Nikla- se kameraad echter achter de rug van de drie SP-verkoze- nen een pint drinken in café Sfraatjen. om 3u30 in de vroe ge morgen. - Hopelijk is alle legermate- riaal niet zó onbetrouwbaar, want genoemde «dorstige» man (dorstig naar macht?) is beroepsvrijwilliger in ons le ger. Normaal een oer-degelijk man dus. Al is hij dan een «hoge piet» zó hoog als VDB is hij nog niet - Toen we bovenstaand «slip pertje» vernamen, dachten we onmiddellijk aan de Klein-Si- naaise Pannenhuisstraat. Daar staat een mestvarkensbedrijf Ooit wilde «klein Saegerken» op een gemeenteraad eens we ten hoever het daarmee stond. Van een tegenstrever vernam hij toen dat buiten zijn medeweten F Willockx t een en 't ander in orde had gebracht - Waarover praten Mynam Hollaert. F. Merckx. W Dru- mont. A Anthuenis. I de Cock. M. Gijsel en M. Van Eynde (allen Gebe) als ze ge zellig samenzijn ergens in de Kemelstraat? - Is het waar dat Hugo Samson ontslag heeft genomen als ACW'cr cn zich een lidkaart van de PVDA heeft aange schaft'1 - Roland De Block vraagt ons om langs deze weg z'n kiezers te bedanken. Misschien kan hij dat beter persoonlijk doen: zo veel werk is dat nu ook weer niet - Agalev overweegt om metz'n elftal in te schrijven voor het liefhebbersvoetbaltornooi van Stekene. Niet zozeer om elke week te voetballen, maar op die manier hopen ze aan een gratis groepsfoto te geraken. Tegen binnen zes jaar. snap je. - Sommigen vragen zich af of Walter Verbraeken niet meer kan tellen. Op de groepsfoto van de WD telde men slechts 21 kandidaten, terwijl er toch 23 kandidaten op papier ston den. Is de lijstduwer dan geen onderwijzeres of iets dergelijks of wisten die overige twee kandidaten helemaal niet dat ze op de lijst stonden? - Hopelijk is de «steile» ambi tie van Omer Boeykens ge koeld na drie jaar burgemees terschap. zodat Arnoud Heyse de kans krijgt om zijn rijk te Stekene rustig te kunnen voor bereiden. - Het kan best aardig worden de volgende zes jaar in Steke ne: Boeykens uitkijkend naar z'n pensioen. Heyse en Cornu de wet dikterend vanuit het buitenland. C. De Saegher en Koppen lustig keuvelend door de Matexiwijk en Van Hoye maar berekenen hoeveel hout hij nodig heeft voor de restau ratie van het «Huis Tack» - Wordt binnenkort een bede vaart ingericht naar het Oost- frontpark of wordt het nu voorgoed omgeploegd? Of gaat ook hier de «half-om- half» regeling door: de éne helft bedevaartsoord, de ande re helft zaailand9 - Gaan de NSB'ers nu in de toekomst broederlijk naast de VOS'en aantreden voor de 11- november-optocht de Vlaam se Leeuwevlag wapperend naast de Belgische driekleur? En wie zal de toespraak hou den: J E. De Block afgewis seld met Fons Dhollander. of in duet"1 - Hét ideale zou zijn dat men nu onmiddellijk opnieuw ver kiezingen zou uitschrijven in Stekene. zonder verdere publi citeit. Dan pas zou men kun nen zien hoeveel GB'ers en Stekene. Arnoud Heyse mag drie jaar burgemeester spelen (arch.) CVP'ers het al of niet eens zijn met de «grote» koalitie, de pacifikatie - In de brochure van de CVP waarin de kandidaten werden voorgesteld zij geleek inder daad wonderwel op die van de andere partij stond te lezen dat H. Samson voetbalscheids rechter is. Hugo kan zijn ont slag als gemeenteraadslid ge rust handhaven en de volgende zes jaar arbiter spelen tussen CVP cn Gebe - Paul Koppen onderhande laar in de vroege uurtjes lust de laatste tijd blijkbaar geen (gladde) palingen meer. Noch tans is Paul ook nooit vies geweest van kronkelen en spartelen. - Herman Rollier onderhan delaar van het eerste uur blijft voor velen nog het grote vraagteken. Niemand weet precies wat men aan deze nieu weling heeft hij is nog «groen» en toch zeer geslepen Een paling in 't groen als het ware verzameld door een pallieter Ups and downs in de Wase politiek: Melselenaar Robert Bommaert (met pijp) ging er flink op vooruit inzake stemmenaantal. Paul Goossens van Vrasene moest stem men inleveren (arch.)

De Voorpost | 1982 | | pagina 7