Problemen te over voor burgemeester Uyttersprot Negen nieuwelingen in gemeenteraad van Erpe-Mere Aalst krijgt burgemeester «van den buiten» Aalsters raadslid Willy Alloo vraagt hertelling Agalev-Aalst dankt Sjacherbeurs in Sint-Niklaas Stemmen teveel 8 - 22.10.1982 - De Voorpost In z^jn riante woning aan de Moorselse Kaalberg, vlak by het centrum en toch echt in de open natuur, treffen we de toekomstige burgemeester van Aalst, Ray mond Uyttersprot. Een naam als een klok. Een echte Moorse laar die na de lagere school ter plekke te hebben doorlopen en na zijn studies aan het Aalsters atheneum beambte werd aan de posterijen in de hoofdstad. Nog voor zijn legerdienst. Na twee jaar verblijf «onder de wapens» werkte hij zich via heel wat geslaagde examens op van niveau drie naar niveau één. Een hele prestatie. Militerend in de politiek te Moorse! werd hij als 28-jarige lijsttrekker van de CVP en burgemees ter. De derde jongste van het land destijds. Wegens onverenigbaarheid van de burge- meesterlijke sjerp met zijn werk in de post stapte hij over naar het departement van middenstand en werd later bevorderd na geslaagd examen tot eerstaanwezend in- spekteur. Een paar maanden terug wacht te hem een taak bij de waterzuiverings maatschappij als eerste advizeur waar hij nu werkzaam is in het rijksadministratie- gebouw aan de Graanmarkt. Op 1 januari e.k. zal echtgenote Suzanne Moortgat op zijn dienst werken om er vertrouwelijke dossiers te behandelen. «Een bevordering zal er tijdens die zes jaar voor haar echter niet inzitten» stelt de burgemeester die misverstanden liever wil voorkomen. Tot eind maart blijft Raymond Uytter sprot werkzaam bij de Vlaamse Waterzui veringsmaatschappij doch op 1 april, neen, geen aprilvis wordt hij full-time burgemeester. «Twee full-time jobs ku- muleren is onmogelijk» zegt hij terecht. De taak van burgemeester waartoe hij nu geroepen is wil hij inderdaad naar best vermogen en ten dienste van de bevolking die zulks van hem verwacht uitoefenen. Wel hecht hij uiteraard belang aan het behoud van zijn statuut als ambtenaar. Poütiek is nu eenmaal geen van de stabiel ste beroepen. Ons er wel van bewust dat nu nog geen gedetailleerde opties kunnen worden me degedeeld vroegen we Raymond Uytter sprot toch zijn visie op een aantal markan te problemen voor het komend beleid te Aalst. Soberheid, financiële haalbaarheid en realiteitszin blijken daarbij aan de basis te liggen. Alle opties zullen immers worden gekon- ditioneerd door de financiële toestand van de stadskas en die is bar slecht. Schulden tot en mèt zodanig dat het stadspersoneel betalen een heksentoer wordt. Het reeds aanvaarde saneringsplan van minister Galle moet dan ook zo spoedig mogelijk beantwoord worden met het ge vraagde saneringsplan zodat de begelei dingskommissie snel aan het werk kan. De financiële toestand is immers onhoud baar. Een realistische begroting uitwer ken zal dan ook heel wat moed vergen doch blijft een conditio sine qua non. Verhogen van de fiskaliteit zal niet gebeu ren alvorens bespaard kan worden waar enigszins mogelijk. Saneren, besparen kan alleszins o.m. door beperken van het aantal kabinetsmede werkers van de schepenen, door drastisch inkrimpen van het wagenpark en door herstrukturering van het stadspersoneel wat moet leiden tot hoger rendement. Pas als alle andere hulpmiddelen uitgeput zijn kan aan verhoging van de fiskaliteit wor den gedacht. Dat momenteel de stadsfi nanciën nog steeds verder worden belast door enerzijds verdere benoemingen en anderzijds wordt gewacht met de realisa tie van het door de minister gevraagde saneringsplan wordt door Raymond Uyt tersprot alvast betreurd. Vooral dat de lonen van november slechts kunnen be taald worden via een énig en dus ook laatste voorschot op de saneringslening. Alleszins een heet hangijzer. Het personeelsbestand zal dringend ge reorganiseerd worden. Niet het personeel is fout doch zware politieke beïnvloeding en gebrek aan organisatie en koördinatie leidden tot deze erge toestand. Diensten zullen worden gereorganiseerd om te ko men tot een optimaal rendement en via uitschrijven van examens wil Uyttersprot komen tot wegwerken van het tijdelijk kader. «Een heksenjacht naar niet-CVP- leden bij het stadspersoneel komt er zeker niet. Iedereen heeft recht op zekerheid en dat komt uiteindelijk de prestatie en ge motiveerdheid ten goede». Inhoudelijk kan de burgemeester akkoord gaan met het jongste voorstel tot depoliti sering door Jan Caudron. Hij noemt het geen zaak van gewone of van vergelijken de examens. Wél een kwestie van dégelij ke examens. Zonder een schepen aan het hoofd van de jury en met een jury die zelf de stof en de puntenverdeling beslist. Zeker geen overwicht van mondelinge proeven. Vergelijkende examens bieden principieel wel de meeste waarborgen. Voor bevorderingen zullen voorwaarden worden opgelegd als het volgen van kur- sussen bestuurswetenschappen en verder wil hij werk maken van de noodzakelijke bijscholing van het pers'oneel. Wat betreft het Kultureel Centrum in de Molenstraat neemt de toekomstige burge meester zich voor het ten spoedigste af te werken. De uitbating moet zo goedkoop mogelijk worden. Zoniet wordt het voor de stad onbetaalbaar. Over de twistvraag vzw of stedelijk neigt Uyttersprot over naar de vzw-beheersvorm maar dan wel met scherpe kontrole. De vzw zou inder daad de meest rendabele vorm zijn. Stede lijke vzw's als die van de jeugdsektor met een stadsambtenaar als manager vindt hij echter deontologisch verkeerd. Leefmilieuproblematiek hangt vaak nauw samen met een ekonomisch facet. Door overleg en goede wil moet echter heel wat mogelijk zijn om een fatsoenlijk kompro- mis te bereiken. Wanneer echter vergun ningen ontbreken zal hij zijn verantwoor delijkheid nemen. De dienstverlening in de deelgemeenten wil hij meer leven inblazen en tal van verplaatsingen van ambtenaren vermij den. In elke deelgemeente dient ook een onderhoudsploeg te komen als eerstelijns- hulp wat eveneens veel heen en weergerij zal vermijden. Wat betreft het Moorsels kerkhof waar over hij herhaalde malen interpelleerde qua uitbreiding valt nu nog weinig te ondernemen. Ook het kerkhof te Meldert aan de Langeweg op de wijk Huizekens is voor een gedeelte aangelegd. Toch wil hij laten onderzoeken of daar, gezien de wateroverlast, kan begraven worden. Wat betreft openbare werken ziet Ray- Aalst. De nieuwe burgemeester van Aalst met zijn echtgenote, (ad) mond Uyttersprot spijts de benarde finan ciën als prioriteiten het aanleggen van een van de weg gescheiden fietspad langsheen de Affligemdreef en de heraanleg van de straat Klaarhaag-Kokerij. Zo mogelijk ook werk maken van de oude spoorweg bedding van «Leireken». LH Vanaf 1 januari aanstaande zal de gemeenteraad van Erpe-Mere niet minder dan negen nieuwe gezichten tellen op een totaal van 25 raadsleden. Hiervan neemt de CVP opnieuw in de oppositie er zes voor zijn rekening (op een totaal van tien verkozenen); de SP stuurt twee nieuwelingen naar de gemeenteraad op vier verkozenen; de negende nieuweling komt uit de PW, die zeven zetels telt. Een korte voorstelling van deze negen pasverkozen gemeenteraadsleden, zoals zij zichzelf aan de kiezer hebben voorgesteld. Een vleiende voorstelling dus. Wat zij er zullen van terecht brengen zal vanaf 1 januari aanstaande blijken. Van Wilder Herman anders naar de SP-ers Van C.V.P. 52 jaar Mere den Steen Jeff en Ghijsens Deze nijveraar in de passé- Erik zouden gaan. mentindustrie doet slechts In zijn propaganda kon niet op hogere leeftijd zijn in- verborgen worden dat va- trede in de gemeentelijke der Piet een stevige stern- politiek. pel drukt op deze jonge Naar verluidt ligt een vete kandidaat zijn 1.002 tussen zijn vader Honoré voorkeursstemmen wijzen Van Wilder en oud-burge- trouwens op die richting, meester Frans Den Herder van Mere hiervan aan de Scheerlinck Walter grondslag. Nu laatstge- C.V.P. 34 jaar noemde echter van het ge- Aaigem meentelijk politiek toneel Walte^ is de zoon van ex- verdwijnt wegens leeftijd, veldwachter Cesar Scheer- staat Herman Van Wilder linck uit Aaigem. Als licen- niets meer in de weg om tiaat-vertaler is hij werk- een familietraditie verder zaam in een grote Belgi- te zetten. sche bank. In zÖn gemeen' Zijn politieke inzet heeft te is Walter vooral aktief in als doel «het gezond ver- het lokaal verenigingsleven stand als motor van wel- (CVP-Jongeren. CVP, vaart, vrede en samenho- ACV, volleybal en fanfare righeid opnieuw de boven- van Aaigem). hand te doen halen». Ver- Persoonlijk heeft hij geen der wil hij zoeken naar een eigen programma voorge- juiste maat in het beleid steld, hij wenst, samen met van de gemeente tussen de andere CVP-verkoze- ekonomische doeltreffend- nen het CVP-programma heid, sociale rechtvaardig- en in het bijzonder het heid en wijze inspraak. CVP-Jongeren-programma Een gans programma dus helpen verwezenlijken, voor de komende zes jaar. Ghijssels Noella C.V.P. Vindevoghel Dirk 27 jaar Burst C.V.P. 23 jaar Mere Noëlla is moeder van twee Dirk is de zoon van Piet kinderen en bediende bij Vindevoghel, gewezen het Ministerie van Openba- raadslid van Erpe-Mere en re Werken. Verder is zij schepen van Mere. In een nog aktief als bestuurslid (noodzakelijke) poging tot van de CVP-Erpe-Mere, verjonging zal hij de poli- sekretaresse van de CVr- tieke voetstappen van va- afdeling Burst, kongresaf- der opvolgen. Hij is bank- gevaardigde voor de CVP- bediende eqvolgens zijn Erpe-Mere. lid van het ar- propaganda althans half rondissementeel bestuur advokaat. Dirk is chiro-lei- CVP. bestuurslid ACV. der en aldus de aangewe- militant CCOD, aktief in zen persoon om stemmen de syndikale raad van ad- van de progressieve jeugd vies voor het Wegenfonds, af te snoepen. In zijn pro- in de vzw Sociale dienst en paganda noemt hij zichzelf in het Nationaal Komitee. immers «links». Samen met Toch blijkt zij nog tijd over Geert Van Moorter (VU te hebben, want zij heeft en volgens eigen zeggen zich niet kandidaat gesteld V.6V" DO eveneens links) hoopt hij om de lijst op te vullen, stemmen weg te kapen, die doch om verantwoorde lijkheid op te nemen voor de toekomst van haar en onze kinderen. In de debatavond Wakkere Burger vertolkte deze op «Charlie's Angels» wijze gekapte jongedame reeds de CVP-standpunten in verband met de veiligheid van de kinderen in het verkeer. Bliki Etienne C.V.P. 40 jaar Mere Etienne Bliki geeft les in het Sint-Jozefsinstituut te Mere; hij is licentiaat GHSO-wiskunde en ont moet als dusdanig een col lega wiskunde in de ge meenteraad. De laatste zes jaar zetelt hij in het OCMW een spring plank aldus CVP-voor- zitter Gilbert Van den Steen om tot raadslid verkozen te worden. Wat dan nog gelukt is ook! Henderickx Marcel C.V.P. 55 jaar Aaigem Geboren te Ottergem, lan ge tijd woonachtig geweest te Vlekkem. woont hij nu sedert verschillende jaren in de deelgemeente Aai gem. Hij is ambtenaar bij het Ministerie van Finan ciën zeg maar belas tingen. Sedert verschillen de jaren is hij provincie raadslid en nu als lijstdu wer wordt hij raadslid van Erpe-Mere. Hij wilde ten allen prijze verkozen worden, getuige daarvan zijn nogal agressie ve verkiezingscampagne. Tot de bomen toe moesten zijn affiches op hun stam dulden! Beerens Etienne P.V.V. 28 jaar Burst Etienne Beerens is bedien de bij de Liberale Sociale Werken en als dusdanig bo- de-geldomhaler in de deel gemeenten Bambrugge en Burst. In zijn vrije tijd is hij agent voor HBK-Spaarkas en scheidsrechter voor PSC-Oost-Vlaanderen Etienne was laatste kandi daat een soort ereplaats wat volgens hem een groot vertrouwen van de partijleiding in zijn persoon uitdrukt. Hij is de jongste kandidaat van de PVV en noemt zich zelf een sociaal werker. Voor zijn campagne werkte hij samen met de andere PW-kandidaten van de af deling Bambrugge-Burst. Van den Steen Petrus S.P. 42 jaar Mere Sedert verschillende jaren is Pierre zo wordt hij genoemd in de volksmond werkzaam als bode van het socialistisch zieken fonds Bond Moyson; hij waagt zich nu voor het eerst in de politieke arena Willy Alloo, voor de eerste maal als gemeenteraadslid verkozen, hij kwam van 579 stemmen naar 1.427 vraagt hertelling. Gedeeltelijke. Enkel van het elfde telbureel dat zetelde aan de Dendermondsesteenweg. Wat er aan de hand is? Alloo heeft geen bewijzen. Zeker niet. Wel vermoedens. Het gaat er bij hem niet in dat hij in 27 telburelen een gemiddelde haalt van een 50-tal stemmen met aantal variërend tussen 35 en 70 en dat er in dat éne bepaald telbureel. het elfde, slechts 8, zegge en schrijve acht stemmen voor hem uit de bus(sen) kwamen Insinuaties maakt raadslid Alloo zeker niet. Wel vraagt hij de hertelling. Te meer daar de getuige van zijn partij, de VU bij de telling verstek liet gaan. Qes te meer bevreemdend vindt deze aktieve man. glazenwasser en kastelein, dat het om een telbureau gaat waarin de stemmen zijn geteld o.m van de mensen uit de Speelstraat, een straat uitgevend op de Binnenstraat vlak bij de meisjesschool, waar Alloo goed gekend is. In de Binnenstraat zelf haalde hij alleszins goede De heer gouverneur kreeg dan ook een aanvraag om hertelling van dat elfde bureel waarin de stemmen kwamen, naast die van de Spoelstraat ook die van de Dendermondsesteenweg en Erembodegem (jongensschool). Wait and see! als kandidaat-raadslid Zijn verkiezing komt niet onverwacht als men weet dat hij uit een oude socia listische familie stamt; zijn vader Odilon Van den Steen was mede-oprichtei van de socialistische gepen- sioneerdenbond en tot zijn dood, enkele weken gele den. voorzitter ervan; zijn kozijn Jeff Van den Steen zetelt reeds zes jaar als raadslid en wordt nu geci teerd als kandidaat-sche pen. Naast zijn werk als mutua- liteitsbediende is hij vooral aktief in de socialistische gepensioneerdenbond, sa men met Mare Fierens. Demaertelaere Petrus S.P. 54 jaar Mere Petrus is in zijn politieke karrière reeds voor de ze vende maal kandidaat op een socialistische lijst. Één maal zetelde hij als raadslid in de gemeenteraad van Mere na het overlijden van een titularis, en éénmaal was hij COO-lid. Hij is werkzaam als bode van de socialistische vakbond ABW. Gezien zijn leeftijd (54 jaar) heeft hij nu alles op alles gezet om, als beloning voor zijn lange jaren van strijd in de socialistische beweging, toch éénmaal rechtstreeks verkozen te zijn. Vooral bruggepensioneer den, zieken, invaliden, werklozen en mindervali- den weerhouden zijn aan dacht, niet alleen beroeps matig, doch ook en vooral gevoelsmatig. Voor hen wenst hij zich in de ge meenteraad vooral in te zetten. J.V.M. Agalev-Aalst is zijn kiezers dankbaar voor het vertrouwen dat aan de partij werd geschonken. Dat staat te lezen in een mededeling die de «groenen» ons lieten geworden. De dank gaat naar hen die groen-alternatief hebben gestemd en dus de traditionele partijen niet hebben gevolgd. Agalev kreeg in Aalst 1.897 stemmen, wat net 350 stemmen te kort was om voor de eerste keer plaats te nemen in de gemeenteraad. Maar cr is nog meer Aga- bij monde van haar leider dat zc haar standpunt met lev-nieuws. De groenen en eerste woordvoerder, een konkreet voorstel kan drukken hun misprijzen uit vindt deze koalitie dat er duidelijk maken, om naar voor de nieuwe koalitie die nood is aan een sterke man de gemeenteraadsleden toe in Aalst werd gesloten, en verder dat inspraak een te brengen en om het via de Daar gaan de CVP en de verouderd begrip is (ver- pers aan het publiek be- PW samen onder het bur- klaring van de heer Uyter- kend te maken. De weer- gemeesterschap van Ray- sprot op de avond van de slag van dit alles zal natuur- mond Uytersprot. de ge- Aalsterse beloften op 28 lijk regelmatig verschijnen meente Groot-Aalst bestu- september)». De bevolking in 't Struweel. Het ligt ver ren Met 27.769 stemmen mag dus weinig inspraak in der in de bedoeling van op een totaal van 57.147 of het gemeentebeleid ver- Agalev zowel de politieke 48,69 procent, behaalt deze wachten gedurende de ko- groepering als de beweging koalitie geen meerderheid, mende 6 jaar. aldus Agalev Anders gaan Leven, groter zo zegt men bij Agalev. die dat toch niet bij de pakken en bekender te maken, ook uitlegt waarom men wil blijven zitten en hierin Daarvoor zal het Anders deze gang van zaken niet de moed puurt om verder gaan Leven-huis een goede kan dulden: «Deze koalitie te werken. Niet alleen als stap zijn. Agalev zal ook gaat in tegen de trend van politieke groepering maar blijven doorgaan met regel de kiezer.' aangezien beide ook als herlevingsbeweging matig een grote avond in te partijen achteruitgingen Anders Gaan Leven. richten, telkens in een an ten overstaan van de voor- Op gemeentelijk vlak heeft dere deelgemeente van gaande gemeenteraadsver- Agalev zich voorgenomen Aalst. Wie meer wenst te kiezingen; nauwelijks een de gemeenteraad op de vernemen kan steeds ter uur na de kiesuitslag was voet te volgen en daaruit echt bij F. De Brul, Sint deze koalitie en het burge- stof te halen voor bespre- Joostraat 202/6 (053/ meesterschap al bekend, kingen binnen Agalev en 21.44.56) of AM. Se- We vinden in het afgespro- ook daarbuiten. Elke menck, Arbeidstraat 52 ken spel niets terug van de maand wil Agalev-Aalst (053/77.44.95). demokratische principes; rond een tema werken zo- Op 31 oktober en 1 november vliegen de poorten van de stadszalen te Sint-Niklaas weer open om alle sjacherlief- hebbers met open armen te ontvangen. Ieder van ons heeft wel eens iets opzij gezet op zolder of in de kelder, in de hoop dat het nog wel eens ooit van pas zou komen Maar dat staat er nu al jaren, en vroeg of laat belandt alles onvermijdelijk in de vuil bak Jammer voor het geld dat ervoor werd uitgegeven en waarvan niets werd terugge wonnen. Spijtig ook voor die genen die het nog wel hadden willen overkopen voor een zacht prijsje Hier biedt de sjacherbeurs dé oplossing Wat u ook hebt. u kunt het niet gek genoeg bedenken, komt in aanmerking om het op de sja cherbeurs ie komen verkopen Zo wordt de beurs een groot feest. waar tienduizenden voorwerpen te koop of in ruil staan aangeboden. Iedereen kan deelnemen Zij die kelder of zolder aan het opruimen zijn of die een hele inboedel geerfd hebben waar zij geen blijf mee weten. Ook de handelaars kunnen er hun gedemodeerde of licht bescha digde koopwaar aan de man komen brengen. De beurs is bijzonder interessant voor ver zamelaars van munten, postze gels. prenteboeken. horloge- kes. sigarenbandjes, poppen enz. Ook leden van om het even welke klub kunnen hun altijd lege kas vullen door bij kennis sen en familie rond te gaan en er alle niet meer gebruikte spullen op te halen Hoe deelnemen? Het volstaat om een dcelne- mingsformulier aan te vragen bij: F.XPORAMA NV 8 De Mevrouw Nicole De Winter-Ringoir keek niet wei nig verrast op toen ze vorige week in ons blad las dat ze tijdens de gemeenteraadsverkiezingen van 1976 in Aalst 333 voorkeurstemmen achter haar naam gekregen had. «Ik kwam toen helemaal niet op» zo liet zij ons weten. En ze heeft gelijk, maar onze computer spuit soms rare dingen uit. We nemen echter akte van haar schrijven, waarin ook vermeld staat dat zij dit keer wel op de lijst van de SP stond en 656 stemmen vergaarde. Niet slecht voor een debutante! Oplichter aan het werk te Aalst De laatste weken doet een persoon huis aan huis bezoek in naam van karnavalgroep 'De Snottebel len'. Hij doet inschrijvingen voor een zogezegde wafelslag en verzoekt de belangstellenden op voor hand te betalen. Hij biedt de wafels aan tegen 25 fr. het stuk. Alle mensen die op een of andere manier in kontakt kwamen met deze persoon kunnen klacht indienen bij de politie. Kandidaten Prins Karnaval 1983 Naast Jean-Pierre De Neef van A KV De Sjiepeere- kes, Balou van de Destereers stelt Erik De Saeger van AKV De Toisers zich kandidaat voor deze zeer begeerde titel. Uitreiking trofee orde der ajuinprinsen Op 11 november a.s. zal Herman 1 ajuinprins '82 de 'Schaal van de orde der ajuinprinsen' ten geschenke geven aan een karnavalist van klein-Aalst van groot- Aalst en van buiten Aalst. Dit alles heeft plaats in het lokaal van de orde: café Sportief, Dr. De Moorstraat. Alle karnavalisten op post. Surprise party AKV Voeisj nodigt iedereen op op de eerste Surprise Party' in café 't Brughuis Werf Aalst op zaterdag 6 november. Black en White Vrijdag 29 oktober 1982 groet Black en White avond bij Charly's Aalst. De inrichters AKV De Brikal- jongs vragen dat iedereen in zwart-witte kledij aan het feest zouden deelnemen. Verkiezing Prins van Oost-Vlaanderen Op zaterdag 13 november richten AKV De Gaa Lowies voor de negende maal de verkiezing in van de prins van Oost-Vlaanderen. Krijgen we ook dit jaar opnieuw een Prins van Oost-Vlaanderen in Aalst? Want na Antoine Van der Heyden, Enriko Leclair en Polle Keipernoagel zou het echt mooi zijn als ook Jempi van Aalst deze titel kon behalen. We vragen dan ook aan alle echte Aalsterse karnava listen om in de zaal van het HR1TO, Welvóartstraat onze karnavalprins te komen aanmoedigen. Zaterdag 29, zondag 30 oktober karnavalkwis inge richt door dekenij Koolstraat en AKV Scheef regt oever, in de zaal HRITO. A join en Incognito Roest d'Alkemadelaan Bus 59, 2600 Berchem. Telefoneren kan ook. 03/ 239.53.42 of 03/774.18.60. De deelnemers hebben de keu ze tussen een standdieptc van twee of drie meter; de breedte bepaalt men zelf en bijgevolg de nodige oppervlakte. Aan de deelnemers wordt een minieme tussenkomst in de on kosten gevraagd. Tafels en stoelen kunnen gehuurd worden Zondag 31 oktober en maan dag 1 november in de Sint- Niklase stadszalen. Openingsuren, van 10 tot 18 De 4x4 auto's zijn de jongste jaren razend populair gewor den en zullen ook de blikvan gers zijn op het 61e salon voor bedrijfsauto's. In de paleizen 6 en 7 zal men ze tijdens het salon kunnen bewonderen. De Braille-Liga richt ook dil jaar een grote tombola waarvan de trekking zal plaats hebben op vrijdag 28 januari tt 19.00 uur in de Engelandstraat 57 te Brussel. Meer dan 9Ö0 loten, waarvan een groot lot van 1 miljoen fr en vier 125.(KK) fr in staatsfondsen zijn er te winnen. Het biljet kost 50 fr en het boekje 250 fr. en dat bevat zes kansen.

De Voorpost | 1982 | | pagina 8