Zestig jaar Bond van Grote en Jonge Gezinnen te Zele Amsterdamse studenten te Aalst Vinkeniers te Aalst aan de eer Rustoord De Linde in Haasdonk wordt officieel geopend Grote nood kleine nood komstwoord mensen /e. De Bond van Jonge en van Grote Gezinnen vierde zijn 60-jarig bestaan gb De Bond van Grote en Jonge Gezinnen uit Zele vierde tijdens het voorbije weekend haar diamanten jubileum. Het had een gevarieerd feestprogramma op het getouw gezet, gespreid over drie dagen waarbij naast feestvieren ook gedacht was aan het kultureel- en ontspanningseffekt. Voor de allerkleinsten kwam het Poppenteater Aladin uit Gent. De jeugd werd uitgenodigd voor een volksdansavond en zondag was het hoogtepunt van de viering. Om 10 uur een mis, die opgeluisterd werd door de Minnezangers en het Jeugdensemble Allegro en om 11 uur akademische zitting waarop nationaal voorzitter Professor Frans Van Mechelen het woord voerde. Het hoogtepunt van het 60-jarig bestaan van de Bond van Grote en Jonge Gezinen een akademische zitting. Voorzitter mevrouw Theus-Cleen sprak het wel- uil (gb) In de namiddag had een plaats met uit eigen gemeen- Op dat koncert huldigde gemeentebestuur de van een rege- Hilde Pen en Marc Van Caute- De derde dag was het beurt aan de grootou ders voor spelnamiddag met kaarten, pitjesbak en sjoelbak en achteraf amu sement met het Gildaka- baret. Historiek De Bond werd te Zele opgericht op 22 maart 1922. René De Smedt was de eerste voorzitter en als sekretaris fungeerde Cesar Van Kerckhoven. Achter eenvolgens werd het voor zitterschap waargenomen door oud-minister Edmond Rubbens, gemeentesekre- taris Achiel Boeykens, schoolhoofd Remi Van Kerckhove en burgemees ter Aviel Geerinck. Mo menteel heeft Anne-Marie Theus-Cleen de leiding van de BGJG. De Bond richtte naar het gemeentebestuur een me morandum met haar wen sen en voorstellen voor de onmiddellijke toekomst. De BGJG vraagt in de eer ste plaats, enerzijds een di- rekte en daadwerkelijke hulp op het vlak van finan ciële tegemoetkomingen. Gezinsvriendelij ke politiek Tijdens de akademische zitting beklemtoonde bur gemeester De Bruyne in zijn welkomstwoord dat de gemeente altijd getracht heeft om een gezinsvrien delijke politiek te voeren, alhoewel het niet makke lijk is om aan de noden en verlangens van elkeen te voldoen. Burgemeester De Bruyne zei dat het memo randum met veel aandacht zal bestudeerd worden en dat het een richtlijn is om de weg te volgen van de wensen der 1200 aangeslo ten gezinnen. Voorzitster Anne-Marie Theus-Cleen dankte het ge meentebestuur om de in spanningen die het reeds deed om de plaatselijke af deling te helpen door het ter beschikking stellen van lokalen voor de aktivitei- ten. De feestrede werd uit gesproken door nationaal voorzitter Prof. Frans Van Mechelen, die de afdeling Zele roemde om haar dy namiek en een voorbeeld is voor de ganse provincie. Hij bracht ook de stichters en pioniers in herinnering, die zestig jaar geleden be trokken waren bij de op richting van de Bond. Hij herinnerde aan enkele van de meest in het oog sprin gende verwezenlijkingen: in 1922 de korting bij het openbaar' vervoer; in 1930 het uitbetalen van de eerste kinderbijslag voor loon- en weddetrekkenden en in 1937 werd dit uitgebreid tot zelfstandigen, landbouwers en middenstanders. Prof. Van Mechelen herinnerde aan de problemen die zich momenteel voordoen bij de gezinswelvaart met de werkloosheid als achter grond. Ook had hij het over inleveringsmaatrege len, die inzonderheid ge richt is naar de kinderbijs lag. Het afschaffen of hal veren van de kinderbijslag zal op krachtig verzet rijzen van de Bond. Het buiten gewoon kongres zal in het teken staan van dit protest cn zal zich bezinnen over de status van het gezin. In bijzijn van dienstdoende voorzitter Louis Van Damme Kampioenen «Promotie» en vicevoorzitster Camilla Van Damme vierde het Vrije- Jonge Botvink: August De tijdskomitee met als vertegenwoordiger van de aangeslo- Waele. Aalst; Zingende ten vinkeniersverenigingen een waardige kampioenendag. Vinken: Freddy Vermas- Niet zonder enige ontroering deze derde kampioendag sen, Nieuwerkerken; Lus- is voorlopig althans tevens de laatste voor schepen van tig Vinkje: Paul Welle- sport Eddie Monsieur roemde spreker de «ware mans. Herdersem; Bos- vinkeniers», de «trotse laureaten» en de «ijverige be- kantvink: Cyriel Van Haut. stuursieden». Aalst; Rozenvmk: Beatrice Bonau. Welle; Bergvink: De georganiseerde «kam- Willy Bisback. Denderhou- Emiel Heyvaert, Moorsel; pioenendag» is een primeur tem; Rozenvink Gustaaf Hogewegvink Rudi Roe voor de stad waarvan het Wauters. Aalst; Bergvink: land. Erembodegem; Jon- vrijetijdskomitee de vinke- Louis De Cocker. Moorsel; ge Vinkeniers: Sabine nierssport wil stimuleren. Europavink: Cyriel De Steenhout. Hofstade: Lus- dit samen met de besturen Maeseneer. Meldert: Ho- tige Vinkeniers: Marcel van de elf deelnemende gewegvink: Frans Van den Van Lembergen. Lede: verenigingen, zowel dan Broeck. Erembodegem; Kapellevink: Wim Van der van Vimibel als van Avibo. Jonge Vinkeniers: Emilien- Straeten. Lede. Kinderziekten niet te na ne Clopterop. Hofstade; gesproken werd deze sa- Lustige Vinkeniers: Lucien Kampioenen Assen menwerking een realiteit. Boone. Mere: Kapellevink: Jonge Botvink: Pierre Cal- Iets wat velen zelfs niet Liliane Nuel, Lede. lebaut. Aalst; Lustig Vink- hadden durven verhopen. Dat het uitvoerend bestuur van het vrijetijdskomitee de laatste vier jaar ook als arena heeft gediend voor het uitvechten van geschil len is een spijtig doch lo gisch gevolg van de wer king. Kans tot diskussie en polemiek werd immers steeds geboden. Toch schiep de onenigheid tus sen voorzitter en sekretaris heel wat problemen. Na een hulde aan Georges Meert wegens zijn totale inzet hoopt de schepen dat ook in de volgende be stuursperiode het vrije tijdskomitee verder aan zijn trekken zal blijven komen." Paul Van Sinaey overloopt dan het voorbije jaar met de zetting op de Grote Aalst. Vinkeniersdag. De koningen van elke reeks (per) Markt met liefst 165 vogels in '81 doch dit jaar slechts met 123. Hij breekt verder een lans tot massale deel name aan andere zettingen als bvb die ir. «'t Park sken», van de «Rozenvink» e.a.m. Trofeën worden dan uitge reikt door Paul Van Si naey, de nieuwe waard van 't Apostelken te Mijlbeek. Eerste van elke vereniging: Avibo: De Rozenvink: Maurits de Pauw. Lede Het lustig Vinkje: Paul Beulens, Herdersem De jonge Botvink: Pierre Callebaut. Aalst. Vimibel: Kapellevrienden Gijze- gem: Jozef Lemmens; Bergvink Moorsel: Pierre Moens;Boskantvink Her dersem: Ghislain De Cos- ter; Lustige Vinkeniers Aalst: Alfons Verpeten; Hogewegvink, Erembode gem: Roger Roelandt: Jon ge Vinkeniers Aalst: Jozef Loos; Zingende Vinken Nieuwerkerken: Maria Bauwens; Europavink Baardegem: Denise De Pelsmaeker je: Remi Cami, Herder sem. Zingende Vinken Willy Bisback, Denderhou- tem. Boskantvink: Hedwig Van de Meerssche. Her dersem; Rozenvink: Mau rice De Pauw, Lede; Berg vink: Pascal Bosmans Moorsel; Europavink: Al fons De Waegeneer, Baar degem: Hogewegvink: An ja De Block, Erembode gem; Jonge Vinkeniers Emilienne Clopterop, Hof stade; Lustige Vinkeniers Lucien Boone. Mere; Ka pellevink: Maria Roelant Gijzegem. LH Koning Assen Jonge Botvink: Maria De Vos, Aalst; Lustig Vinkje: Louis De Waegeneer, Her dersem; Boskantvink: Bcn- ni De Meersman, Herder sem; Zingende Vinken: Zaterdag 23 oktober te 15 u. precies zal Rika Steyaert, gemeenschapsminister van gezin en welzijnszorg, te Haas donk het nieuwe O.C.M.W.-rustoord voor bejaarden inwijden. Deze plechtigheid moet de apotheose zyn van een ruim 18 jaar lange inspanning om aan het Pastoor Verwilghenplein een nieuw rustoord te bouwen. De beslis sing immers van het afbreken van het oud «hospitaal» dateert reeds van 6 juli 1964. Het kleine Haasdonk gaf de impuls, het nieuwe Beveren zette de kroon op het werk. De C.O.O. van het toenmalige Haasdonk, waarin figuren als Remi Stuer en Yvonne Ver- helst de grootste lof mag toe gezwaaid worden, kreeg in maart 1968 van het ministerie van volksgezondheid de toela ting om met de sloping te be ginnen van het oud rustoord. De uitvoeringsplannen lieten nog eens zeven jaar op zich wachten en het was pas in 1977, op 1 februari, dat met de ruwbouw kon worden gestart. Ondertussen is het prachtige omvat 19 éénpersoonskamers, een zitkamer met t.v., een ver- pleegkamer, een linnenkamer, een berging, een afzonderings kamer, een badkamer en een kapsalon. De tweede verdie ping tenslotte biedt plaats aan 9 éénpersoonskamers, een badkamer en omvat een ber ging voor het onderhoudsma- teriaal. inlichtingen verstrekt. Een voorafgaand bezoek wordt desgevallend voorgesteld. De dagprijs bedraagt 525 fr. voor alleenstaande inwoners van Beveren. Voor inwoners van andere gemeenten wordt dit 730 fr Voor echtparen, betaalt men respektievelijk 875 en 1100 fr., alnaargelang het echt paar in Beveren woonachtig is of niet. Voor de inwoners van Beveren zijn dit maximumprijzen, d.w.z dat zij betalen in ver houding tot hun komen met maximum het bedrag van de dagprijs. Voor bejaarden die niet over voldoende pensioen beschikken wordt driekwart van hun komen aangerekend met een gewaarborgd zakgeld van minstens 2500 fr. voor al leenstaanden en van minstens 3500 fr. voor echtparen Het verlofgeld wordt volledig uitbetaald aan de bejaarden In de kostprijs is begrepen: de kamer, de voeding (ook dieet), de verzorging en verpleging, de kapper, de was en het on derhoud van het linnen, de ontspanning. De opnameleeftijd bedraagt 60 jaar voor vrouwen en 65 jaar voor mannen. Deze kan verlaagd worden in individuele gevallen wanneer de aanvrager vroeger gepen sioneerd is of meer dan 66 werkonbekwaam is. Plechtige inwijding u-, Zaterdag te 15 u. wordt in het het vaste bureau van het OCMW in Beveren geschaard rond voorzitter Moorthamer (Iv) parochiehuis de akademische mt-Genesius 75 jaar. Gedekoreerden tn Sint-Niklaas. Zij zetten zich al vele jaren in ten zitting gehouden met mevrouw OOte van het volkstoneel (Iv) R. Steyaert als ereeenodigde moderne kompleks sinds 5 a- pril 1982, in gebruik genomen. Het bevat 39 bedden en sowie so volzet. Het gebouw bevat drie vloeren. Op de gelijk vloerse verdieping bevinden zich de dienstplaats. Het bu reau van de bestuurster, de spreekkamer, een winkeltje, een leeszaal, een keuken met restaurant, zes éénpersoonska mers. twee appartementen, een badkamer een kleedkamer voor het personeel en het mor tuarium. De eerste verdieping Opnamevoorwaarden Het rustoord, dat bestuurd wordt door het O.C.M.W., Oude Zandstraat 92 te Beve ren, wórdt bij voorrang be woond door inwoners van groot-Beveren. "Wanneer er gebeurlijk bedden vrij zijn. kunnen ook bejaarden van an dere gemeenten een aanvraag doen tot opname. Vóór de op name worden aan de bejaarde cn zijn familie alle mogelijke Verder zijn daar uiteraard aan wezig: burgemeester Van der Aa, René Moorthamer, voor zitter van het OCMW, de he ren Florent Maes, dr. Guido De Paep, juffrouw Céline Van Geertsom. als leden van het vast bureau, de sekretaris van het OCMW Frederik Blon- deel, de bestuurster Marie Frans Van Duyse-De Smedt en last but not least Remi Stuer en mevr. Yvonne Verhelst, die hier pionierswerk leverden. Te 16 u. zal in het rustoord een gedenkplaat onthuld worden en krijgen pers en genodigden de gelegenheid om het gebouw te bezoeken. Daarna heeft een receptie plaats in het Paro chiehuis. Dit nieuwe rustoord is een pracht van een verwezenlij king. Dat mag wel. want het heeft 57 miljoen gekost. (WVDV) ONSMAKELIJK Twee werkschuwe langhari- gen lagen tegen de gevel van een huis en wrongen hun dro ge homp brood naar binnen. Zegt de ene: Ik heb 120 fr. verdiend met voor de baas van ons kot een pakje te gaan afgeven bij een rijke bourgeois. Ik kom daar in de keuken. Man, allemaal zui vere witte muurtegels, en de vloer eveneens blinkend pro per. kraaknet Waarop de ander: Zeg. zwijg maar al, hoor. ik ben aan t eten. Aalst. De vinkeniers in feest. De eerstgeklasseerden van elke reeks (per) E.N.E.R.G.I.A.-Amsterdam stuurde op zaterdagmorgen derlandse studenten weer 16 oktober 8 schachten naar Aalst met de opdracht in het tegenover de Belgische af- plaatselijke stadhuis een receptie te houden, waarbij zy scheuring. De taal is heel een aantal prominenten dienden uit te nodigen. gemeen en vulgair, maar In heftig dispuut met de lokale politie ontmoetten De toch vonden wij het inte- Schepen Marcel De Bisschop, die meteen een helpende ressant een deel ervan hier- hand toestak bij de verwezenlijking hunner plannen. onder af te drukken, het is De doop of ontgroening is S.K.-leden de senior senio- !mn\er^ no® s*eeds 8e" een traditie wanneer men rum Prins, alias Christophe .e" In studentenknngcn universitair onderwijs aan- De Landtsheei. cantor a,daar vangt en dit zowel in Ne- Pluimke ofte Johan Van de tnaar eenmaal komt de tijd derland als bij ons. De in Winkel en vice-senior van waarop wij allen wachten 1958 opgerichte Amster- de Z.O.V. en penning- dan gaan wij naar de grens damse studentenvereniging meester van het Senioren- om Belgen af te slachten. E.N.E.R.G.I.A. houdt er konvent Frederik Caudron. Dan schiet het zevenvelden in dit verband de merk- Vlaamse en Nederlandse met welgemikte schoten waardige gewoonte op na studentenliederen dat godvergeten tuig steeds een Belgische stad weerklonken er tot vroeg in kartetsen voor de kloten, op stelten te zetten. Voor de ochtend en kleding zo- Hiervoor kwamen de Am- deze twijfelachtige eer wel als drankverbruik zorg- sterdammers echter nu nog kwam dit jaar de stad Aalst aan de beurt. den ,v00r een Psued°-|«>r- Zuidoostvlaamse Te Aalst in hun onwe tendheid een dorp! kwa men de 8 schachten toe en Belgenlied niet naar Aalst, de situatie was thans wel iets anders. De sfeer was vriendschap pelijk, de wapens waren Eén van de meest eigenaar- p°t en pint, en de wapen- dige Nederlandse studen- broeders de Zuidoost- u tenliederen is ontstaan vlaamse Leuvenaars en de cr irihi' pp r °f e rond de Belgische onafhan- energieke Amsterdam- stadhuts een receptie ,n ke|ijkheid geeft de hou- mers Sg Magh, AemrSS; va" de Ne" DIRK VRRBEKEN en De Bisschop en een aan tal leden van de Leuvense Z.O.V. (ofte de Zuidoost vlaamse studentenvereni ging) en het Seniorenkon- vent. Harry Pinky verzorg de er de muzikale kant van de zaak op prachtige wijze. Ook de honger werd te Aalst gestild en wel in een zeer gekende gelegenheid nabij de St. Annabrug. Cantus Na deze (min of meer) offi ciële ontvangst begaven on ze Noorderburen zich naar de Graaf Van Egmont en de Steeg waar zij het Bel gisch bier eer aan deden. Op straat deelde men aan voorbijgangers eigen alko- holhoudende drank uit. die ook op bier geleek. I.ater op de avond was in De Steeg een cantus ge pland in aanwezigheid van Z O. V.-senior Geert Wel- leman. lustrumcoordinator Pieter Van Der Stichele en Blijf niet langer in moeilijkheden zitten! Alkoholisme en verslaving, gezins- en bejaarden hulp, kinderoppas onthaalmoeders kinder- kribben, huwelijks- en gezinsmoeilijkheden, sociale wetgeving, huurwetgeving, groter wordende of stu derende kinderen, bestaansminimum OCMW, ge zinsplaatsing en adoptie, in de knoei zitten, tewerk stelling beschutte werkplaatsen, militie, en gewe tensbezwaarden, werkloosheid, gehandicaptenzorg, rustoorden, zoeken naar logement, gastarbei dersproblemen, homofilie, krisistoestanden. jeugd bescherming, zelfmoordplannen, een gehandicapte waar men geen blijf mee weet, vrijwilligershulp, enz... Stel u voor alle konkrete informatie gerust in verbinding zelfs naamloos met TELEDIENST (Centrum waar mensen met vragen en moeilijkhe den terecht kunnen Dienst voor Vrijwilligers hulp), Vlasmarkt 29, 9330 Dendermonde, tel. 052- 21.51.35. Open: van maandagvoormiddag tot vrijdagvoor middag: 9 - 12.30 u. woensdagnamiddag: 14 - 18 u. en volgens afspraak. De Voorpost - 22.10 1982 - 9

De Voorpost | 1982 | | pagina 9