KWB Overmere 1 wint gouden punten in de vierde «Beker van de Rozenstreek» Zaterdag speelt Pardaf tegen Vitesse li Rapid Sint-Niklaas greep net naast de eerste overwinning... Korte nationale sprokkels... Op het nippertje geen vijfde set Stekene mee aan de leiding in derde nationale C Onbegrijpelijk verlies van eerste set Volleybalploegen aandacht... Japanse meisjes stelen de show VOLLEYBAL fcsfteveftJiS!*' Tijdens de voorbije veertien dagen werden in totaal reeds 20 wedstrijden gespeeld In de voorronde van het heren-rekreatletornool, de «Beker van de Rozenstreek». Bekerhouder Heros Delnze won moeiteloos van BSO Ledeberg, net zols favoriet VC Krivo Gent dat Volleyvrienden Zomergem setloos huiswaarts stuurde. De meest opmerkelijke resultaten werden echter bij elkaar gespeeld door de ploeg van KWB Overmere 1, die zowel op verplaatsing won bij KWB Hamme Center en bij Schellebelle, en nipt verloor bij JH Snuffel Grembergen. Hun start hebben ze in elk geval niet gemist. Ook tweevoudig bekerwinnaar UFO 78 Aalst haalde zijn eerste zege binnen tegen de buren uit Unie Herzele. Tevens behaalde JH Eureka Erembodegem een knappe zege binnen bij VK Affllgem 1 De uitslagen en rangschik kingen per 17 oktober 1982 Reeks 2 Meersvlieg Drongen - L. Loch- risti 2 n.m. L. LochrisÜ 2 VC Krivo Gent - W Zomer gem 3-0 Stsnd VC Krivo Gent W Zomergem Meersvlieg Drongen Reeks 3 ze 0-3 1 2 KWB Waarschoot - Brandweer 1 1 Gent 5 2-3 0 0 q q Stand Heros Deinze 1 2 Brandweer Gent 5 1 2 Rebels Massemen 2 Stam Wetteren KWB Kalken Molen Grembergen Reeks 8 KWB Zele Kouter - KWB Den derbelle 0-3 KWB Denderbelle - KLJ Real Testa won'met 3-0 van Assebroek en blijft meteen in het spoor van de leiders in 3' afdeling B. (md) Heiende Lokeren 3-0 Stand KWB Denderbelle KWB Zele Kouter KLJ Heiende Lokeren Rebels Massemen 1 BSO Ledeberge - Heros Dein- KWB Waarschoot BSO Ledeberg Zijn Pardaf en Vitesse de voornamen dan is Kruibeke de achternaam. Voor het eerst in de geschiedenis spelen beide klubs een wedstrijd in officieel kompetitieverband tegen elkaar. Beide Kruibeekse ploegen behoren ook tot de top in vierde nationale C en worden samen met Kapelle Op den Bos en Lessen als favorieten voor de titel gedoodverfd. Na vier wedstrijden hebben enkel Pardaf en Kavoc de nederlaag nog niet gekend. Zonder echt groots te spelen kon Pardaf de eerste drie wedstrijden winnen en het was pas tijdens de wedstrijd van het voorbije weekend op Dilbeek dat men kon merken dat de mannen van Staf Verlooy naar de topvorm aan het groeien zijn. Met 7-15, 9-15, 18-16 en 9-15 werd de uiteindelijke overwinning makkelijker behaald dan verwacht. Vitesse had al drie gelukte uitwedstrijden achter de rug en mocht vorige week zondag voor het eerst thuisspelen tegen Kavoc Kapelle op den Bos Men diende de diensten te missen van Guy Joossen die zich zaterdag ongelukkig kwetste. Het toptreffen, voor zo'n 200 man, werd met 2-3 verloren. Setstanden waren 10-15, 8-15, 15-10, 15-6 en 7-15. Het was een zeer attraktieve wedstrijd die alle kanten opkon. Voor Vitesse was het een heraanknopen met de slechte gewoonte om thuiswedstrijden te verlie zen, iets wat men vorig jaar ook tweemaal deed. Of men voor de belangrijke match van zaterdag op de diensten van Guy Joossen kan rekenen valt nog af te wachten, maar feit is dat Vitesse zich moeilijk een tweede opeen volgende nederlaag kan permitteren wil het niet een tijdlang uit het titeldebat verbannen worden. Zaterdag om 20.15 u. wordt het startsignaal gegeven van dit onuitgegeven derby. Er worden zo'n 500 toeschouwers verwacht en er werden ook zitplaatsen voorzien. Deze kosten 80 frank, staanplaatsen daarentegen krijgt men voor 50 frank. Plaats van de handeling is natuurlijk de Bazelse Dulpop waar iedereen die van dicht of van ver het volleybal volgt hoopt dat uiteindelijk de sport zelf als grote overwinnaar uit de wedstrijd tussen twee goede ploegen komen mag... Reeks 4 Ros Beyaard Gent - Brandw. Gent 4 3-1 Rangschikking Ros Beyaard Gent Brandweer Gent 4 Bavok Oostakker VC Mullem Reeks 9 KWB Baasrode - wijk Stand KWB Baasrode KWB Opwijk OKA Schellebelle Vovog Wetteren KWB Op- 3-2 1 2 0 0 Rapid Slnt-NIklaas heeft het net niet kunnen waarmaken tegen Chlèvres. Meteen blijven de Klaasjes zonder overwinning In de eerste nationale volleyreeks en blijft Chlèvres ongeslagen. De uitslag van het treffen had andersom kunnen zijn. Chlèvres had echter twee grote voordelen. Vooreerst beschikte het met Bugniet, Rousseaux en Lardlnoit over Iets meer Individueel talent maar bovendien konden de Walen putten uit een veel grotere en homogenere bank, Iets wat bij Rapid zeker en vast het geval niet was. Reeks 6 KWB Hamme Center Overmere KWB Schellebelle - Overmere 2 Snuffel Grembergen - Overmere 1 Stand KWB Overmere 1 Snuffel Grembergen KWB Schellebelle KWB Hamme Center Pletsers Baasrode 1 2 1 1 0 0 0 0 KWB 1-3 KWB 2-3 KWB 3-2 3 5 1 2 1 1 1 1 0 0 Reeks 7 KWB Kalken - KWB Overmere 2 2-3 KWB Overmere 2 - KWB Kal ken 3-0 Stam Wetteren - Molen Grem bergen ff 3-0 KWB Kalken - Rebels Masse men 2 0-3 Rebels Massemen 2 - KWB Overmere 2 3-0 Molen Grembergen - Stam Wetteren 3-0 Stand KWB Overmere 2 3 5 Reeks 10 UFO 78 Aalst - VC Unie Her zele 3-1 Stand UFO 78 Aalst 1 2 VC Unie Herzele 1 1 VK Affligem 2 0 0 Egmont Zottegem 0 0 Flesko Haaltert 0 0 Reeks 11 VK Affligem 1 - Eureka Erem bodegem 2-3 KWB Overboelare - VK Affli gem 1 1-3 Stand VK Affligem 1 Eureka Erembodegem KWB Overboelare 1 1 DidoErpe 0 0 Reeks 12 Vos Reinaert St.-Niklaas - Tre- voc 3-0 Stand Vos Reinaert SNS Trevoc Nieuwkerken KWB Nieuwkerken 0 0 KWB Kruibeke 0 0 Deze «Beker van de Rozen- streek» loopt in samenwerking met V.L.M. Oost-Vlaanderen. Een zeer snel en lenig spelend Chièvres kon in de eerste set uitlopen tot 4-7. De opslagen van Linthout en een goede Van Der Veken zorgden ech ter voor de ommekeer. Rapid kwam voor met 13-8 en kreeg bij 14-11 een eerste setbal. De vierde zou uiteindelijk de goe de blijken (15-12). Rousseaux en Baugniet zorgden in de tweede set voor een 6-9 voor sprong voor de bezoekers. Blokwerk van Muyldermans en Hoffman lieten Rapid toe om weer terug te komen. Bij 14-9 kreeg de thuisploeg drie set- ballen maar geen van allen kon benut worden. Muylder mans kon bij 14-11 een foutie ve receptie brengen. De derde set begon in de opperste ver warring over een opstellings- fout. Chièvres maakte van de gelegenheid gebruik om met een serie opslagen uit te pak ken die het tot een 0-7 voor sprong leidden. Rapid had niet de kracht om te reageren en verloor uiteindelijk met 3-15. Hoe Van Der Veken zich in de vierde set ook inspande het bleef vruchteloos want Chiè vres strafte het kleinste foutje ongenadig af en kwam via 7- 15 op gelijkte hoogte zodat een vijfde set diende gespeeld te worden. Rapid kon uitlopen tot 3-0 en 4-1 midden een amusant sfeertje waarbij zo wel spelers als supporters en af en toe de scheidsrechters het noorden verloren. un%jSj( vres begon via Henry 42Ó0 Baugniet echter aan een r^Sj, monte die het toeliet om met [200 8 voorsprong te draaien. Oyigt dertussen diende bij Rapid góoo gekwetste Poppe het veld tnge verlaten en die werd verva^ooo gen door De Geyndt die momenten bewees iets van volley af Chièvres liep verder uit tot &00 12 maar Van der Veken, Vatngt Acker en De Geyndt brachte(000 Rapid terug tot 9-12. Chièvrejmge liet de thuisploeg echter nifooo verder terugkomen en wcjjerk tenslotte met 9-15 de vijfde «ame beslissende set. lerer Voor het eerst dit seizoen diende Siglvok geen vijf sets te spelen. Of men daar in Sint-Gillis-Waas heel gelukkig om is valt natuurlijk te betwijfelen want de 3-0 pandoering op 't Wipke Herentals (titelkandidaat nummer één in tweede A) werd ook via de setstanden duidelijk (15-7, 15-10, 15-4). Lokeren kreeg vorige week een seneuze pandoering op Bissegem maar verkocht er deze week een terug aan het overwinningsloze Assebroek zodat Lokeren zich in de top van het klassement kan blijven handhaven achter Bisse gem en Schelle. In vierde D moest Zele voor de eerste keer dit seizoen in het zand bijten. Op Lichtervelde werd met zware 3-0 cijfers verloren. Zele kan zich echter troosten met de gedachte dat de inrichting van het treffen tussen de landskampioenen van Temse en de Japanse kampioenen Hitachi door iedereen geprezen werd. In derde B doet Stekene het dus uitstekend. Pardaf Kruibeke daarentegen is nog steeds op'zoek naar een eerste overwinning. Merelbeke was echter veel te sterk (2-15, 9-15 en 13-15). Wanneer men straks Ria De Droog, Helga Van Put en Murielle Sijs kan rekupereren hoopt men in het Pardafhuishouden dat de «happy days here again» zijn. Slnda Slnt-Nlklaaa tenslotte lijkt ook met aan zo'n heel goede kampagne bezig te zijn. Nu werd er met 3-1 verloren op het veld van Ternat, toch ook geen hoogvlieger zodat de Sinda's voorlopig met 1 overwinning net voor Pardaf en Doornik geklasseerd staan... Dames 2' prov. Moderna Lebbeke - Wetteren: 3-1 Na vier speeldagen delen niet minder dan vijf ploegen de leiding in de derde nationale B-reeks van het dames volley. Naast Merelbeke, Sint-Amandsberg, Kortrijk en De Haan staat ook Stekene mee aan de leiding. Deze ploegen verloren allen één wedstnjd. Stekene diende het reeds op te nemen tegen twee van deze kopploegen Merelbeke (2- 3 winst van Stekene) en TF Kortrijk (nipt 2-3 thuisverties) zodat het zeker en vast niet alleen aan een makkelijk programma mag toegeschreven worden dat Stekene voorlopig zo hoog prijkt. Zaterdag diende Doornik be- kampt, een ploeg die in de eerste drie matchen nog geen enkele set gewonnen had. Het mocht dus normaal geen probleem worden voor Stekene. De thuisploeg begon vrij sterk aan de eerste set en liep uit tot 11-4. Doornik scharrelde nog even terug tot 11-7 maar moest toezien hoe Stekene glorierijk naar setwinst afstevende. Bij 14-7 scheen dit een kwestie van sekonden te worden maar de thuisploeg nam het zo licht op dat fout na fout geslagen werd en dat Doornik punt na punt inliep tot 14-13. Toen de toeschouwers genoeg spanning voor hun geld gekregen hadden maakte Stekene met 15-13 uit. Zelfde scenario ongeveer in de tweede set. Stekene liep, zonder echt groots te spelen, uit tot 10-2. Bij Doornik waren er verschillende meisjes die het ABC van het volleybal nog niet onder de knie hadden maar hun Stekense tegenstrever toonde zich zeer mild en liet toe dat de Walen terugkwamen tot 10-8. Stekene kwam uiteindelijk 2-0 voor via 15-9. Sensatie in de derde set toen Doornik van alle mogelijke en onmogelijke fouten van Stekene profiteerde om 0-9 voor te komen. Doornikse fouten en Noella De Cauwer brachten Stekene terug tot 39. Bij 5-11 kon Anita De Rudder de kloof verkleinen en De Cauwer, Hamelink en Buysse brachten Stekene langszij bij 11-11. Een netfout, een toetsfout en Chris Heyman zorgden uiteindelijk voor 14-11. Nog dach ten de Stekense meisjes aan hun supporters want zij lieten Doornik terugkomen tot 14-14. Een opslag van Jenny De Puysseleir en een outbal zorgden tenslotte voor 16-14. Stekene had het vooropgestelde doel, een 3-0 winst bereikt en troostte zich terecht met de gedachte dat niet alle wedstrijden even goed kunnen zijn maar dat men met slecht spelen en winnen ook heel ver komen kan... 2' provinciale heren A dec - St.-Amandsberg: 0-3 Het ontbreken van Diane Baum was in de eerste twee sets nauwelijks merkbaar. Ze werd op voortreffelijke wijze vervangen door «springveer» M. Verougstraete. Dankzij een reeks opslagen van Lieve De Man en Linda De Cock klommen de Lebbeekse meisjes vlug naar een 8-2 in de eerste en zelfs een 11-0 voorsprong in de tweede set. Een perfekte receptie en prachtige kombinaties De Man - C. en R. Borms stelden Wet teren voor een onmogelijke opdracht. Rezultaat 15-7 en 15-3. Dan begint de Lebbeekse mo tor onbegrijpelijk te sputteren. De receptie komt minder goed, de net- en veldverdediging wordt geregeld in gebreke ge steld en de onhoudbare smas hes uit de vorige sets blijven weg. Ook het inhalen van Ca role Segers konden aan de situatie niets veranderen: 7- 15. In de vierde set verloopt het opnieuw vlotter en Regine Hofman skoort geregeld met blok en taktische plaatsballen: 8-4. Wetteren klampt toch aan en komt terug tot 11-9. Lebbe ke kan de druk van Wetteren moeilijk opvangen en wordt voor een 11-13 achterstand geplaatst. Een time-out werpt vruchten af: een prima blok van Verougstraete-Hofman en een sublieme redding van Lin da De Cock brengen Lebbeke op gelijke hoogte. Twee opsla gen van R. Hofman en goed netwerk van de zusters Borms bezorgen Lebbeke dan een nieuwe zege. (15-13) (mds) Adec, nog steeds zonder mili cien Luc Breukelaers, heeft een nieuwe nederlaag niet kunnen vermijden. Het begon nochtans hoopgevend: vlot tend gerichte opslagen naar de zwakke plekken van de tegenstrever lagen aan de ba sis van een 10-7 voorsprong. Een goed-werkende verdedi ging en enkele knallen van Johan Aerts brengen de thuis ploeg op een 14-12 voor sprong. Drie setballen bleken echter onvoldoende om uit te maken. Resultaat: 14-16! Een tweede setverlies lag voor de hand. St.-Amandsberg, eerder gelukkig aan eerste setwinst geraakt; gaat vlot ver der en loopt uit tot 4-10. Een ontgoochelende L. Rogiers wordt door Yves De Cocker vervangen, doch dat blijkt niet genoeg om de zegedriftige Gentenaars op te vangen: 9- 15. In mineur gaat het dan verder. Van 0-4 wordt het 3-9. Kris Lenssens, hard werkend in verdediging en kapitein Dirk Nobels, nochtans sterk spe lend, trachten nog het tij te doen keren, maar tevergeefs. 6-15 in de derde set zegt vol doende. De Adec-spelers zijn ons wel een flinke revanche schuldig. In deze wedstrijd hadden de entoeziast spelende bezoe kers wel een beetje het geluk aan hun kant. Maar daan/oor zorg je zelf toch een beetje. Vermelden we nog dat de re- serven opnieuw hun wedstrijd Proficiat! wonnen en... met welke inzet! Provinciale klubs die regelmatig iets over hun werking, wedstrijden of klubleven wensen zien te verschijnen in ««De Voorpost» kunnen steeds kontakt opnemen met onze volleybalmedewer ker. Afspraken over het hoe en wanneer kunnen nu zaterdag tussen 10 en 12.30 u. en tussen 14 en 16 uur gemaakt worden op het telefoonnum mer 03/779.86.10. Rekreatie-Volleybal 36 - 22.10.1982 - De Voorpost Hitachi - VC. Temse 3-0 (15-2) (15-1) (15-2) (15-2) In een nokvolle Zeelse een 9-0 plaatste. Van de Velde sporthal heeft de Japanse da- zorgde voor het enige tegen- meskampioen Hitachi een de- punt nadat De Clerck Huyghe- monstratie volleybal ten beste baert kwam te vervangen gegeven tegen een moedig Kyoko Shida wist met enkele vechtend Temse. De Belgi- steekballen de verdediging sche landskampioen kwam in van Temse te omzeilen en de eerste set 1-0 voor maar bewerkte de afgetekende 15-1 Hitachi liet vlug in zijn kaarten cijfers. Coach Pavel Fresnak kijken en ging in een ruk naar bracht in de derde set met Trui 10-1. Melis kon met een rake Van Severen meer routine in smash een tweede spelpunt de ploeg maar ook nu was het aantekenen maar de Japanse vergeefs optornen tegen de meisjes maakten via Yayuimi aanvalskracht en het spel- Hara de eerste set rond (15-2). doorzicht van Hiroko Tukachi De tweede set startte met een en Die Nakamura. Met 15-2 zelfde scenario toen Hitachi cijfers palmde Hitachi ook de derde set binnen ondanks het kwieke verweer van een alles- gevende Melis. Als dank voor de staande ovatie van het tal rijke publiek speelden de bei de teams een vierde set maar ook hier waren geen ge schenkjes te rapen uit het land van de rijzende zon. Hitachi sloot zijn Belgische rondreis af met eenrichtingsvolleybal, zonder dat de Japanse dame tjes even konden bedreigd worden. Voor de volleyballief hebbers was er slechts één troost. Zij waren getuige ge weest van damesvolleybal op wereldniveau, beslist geen al ledaagse gebeurtenis hier te lande. (ajz) VC. Temse: Anciau, De Clerck, Heyman, Huyghe- baert, Kuppens, Melis, Moens, Schoenaerts, Van Buynder, Van de Velde, Van Glabeke en Van Severen. Hitachi: Kimie Morita, Kyoko Shida, Yoko Kagabu, Yayuimi Hara, Hiroko Hayashi, Hiroko Tukachi. Sumie Kamuro, Hiro ko Kato, Doe Nakamura en Emiko Odaka. De Japanse landskampioen Hitachi speelde te Zele een wedstrijd tegen de Belgische kampioenen uit Temse. De Japanse meisjes waren klassen sterker, (bvw) Real Testa-Assebroek 3-0. (md)

De Voorpost | 1982 | | pagina 12