Minivoetbal met maxi-allures (deel 2) NOMB-minivoetbalkern St.-Gillis-Waas Lokeren: de nieuwe leider Van Cauteren lost rol;"r na puntendeling ,e met Vehent Minivoetbal O.S.D. Mundo Sport ontneemt leider eerste punt Intercom zorgt voor ophefmakend rezultaat 40 - 22.10.1982 - De Voorpost MINIVOETBAL Reeks 1 Minibus 4 Vlymlnck 0 Tot halfweg was er nog hele maal niets beslist in deze wed strijd (0-0, 1-0), maar toch kwam Vlyminck maar niet tot scoren. Na de kampwisseling dan liep de thuisploeg uit tot 3- 0 en een vierde doelpunt in de laatste herneming bracht de absolute zekerheid. Smuggler 1 Wllchri 1 2 In deze wedstrijd hing er elek triciteit in de lucht want beide ploegen waren zeer aan el kaar gewaagd en beide laatste verdedigers kweten zich uit stekend van hun taak (0-0). In de tweede periode kwam Smuggler dan toch 1-0 voor. maar 13 min. later is alles te herdoen. De slotfase brengt dan toch de beslissing in het voordeel van de bezoekers. Spectrum 1 Zilveren Hoewel de thuisploeg de in druk gaf deze wedstrijd ge makkelijk te zullen winnen (2- 0, 4-1dacht Zilverenklomp er anders over en kwam terug tot 5-3 na de kampwisseliag. En In de slotfase werd het ei zo na nog een puntendeling, waar ze eigenlijk wel aanspraak kon den op maken. Reeke 2 Drleske Poetmini De wedstrijd kwam traag op gang. Beide ploegen hadden blijkbaar schrik om te verlie zen. Toch kwam de thuisploeg eerst op voorsprong (1-0), maar halfweg was alles te her doen. Na de kampwisseling nam Post zelfs de leiding. We gens uitsluiting (rode kaart) moest Post het zonder zijn laatste verdediger stellen en dat konden zij in de slotperio de niet houden. Mlnlvrac 2 Tuinders 5 Tot halfweg bleef Minivrac goed meespelen en wist het verschil miniem te houden (0- 1, 1-2). Na de kampwisseling volstond een korte maar hevi ge opflakkering van Tuinders om zijn zege veilig te stellen (2-5). De slotfase verliep dan zonder veel animo en ook zon der doelpunten. Eagles 3 Spectrum 2 5 Het begon nochtans goed voor de thuisploeg die halfweg een 2-0 voorsprong verwierf (1-0, 2-0), doch na de kampwisse ling begon Spectrum zich goed in het debat te mengen (3-2). In een fantastische eind- rush weten de bezoekers de puntjes naar zich toe te halen. Spaans Kwartier 2 Sterre 3 Twee krasselende ploegen kwamen niet verder dan een 1-1 halfweg (1-1, 1-1). Daarna werd het iets beter, maar toch konden zij nog geen afstand nemen van elkaar (2-2). Sterre behaalde uiteindelijk de over winning. Reeks 3 Brouwershuls 2 Bristol 10 Bristol liet er geen gras over groeien en kwam na 13' min. 0-2 voor. Voor de rust werd het zelfs nog 1-5. Na de kampwis seling probeerden de gast heren hierin verandering te brengen, doch zonder resul taat (1-5). In de laatste periode drukte Bristol het gaspedaal nog wat dieper in en won afge tekend. WWF80 2 Badsloef 5 Een periode kon WWF 80 goed weerstand bieden en de stand blanco houden, maar in de volgende herneming kwam Badsloef toch op voorsprong 0-2. WWF liet ook zomaar niet be gaan en vocht na de kampwis seling goed terug (2-4). Toch blijkt Badsloef beter bij schot dan onze belastingjongens. K.S.A. 2 Omnlsport 6 Omnisport liet onmiddellijk zien waarvoor het gekomen was (0-2), doch halfweg was K.S.A. langszij gekomen (2-2). Van dan af echter was het al Omnisport wat de klok sloeg (2-4) en ook in de slotfase liet Omnisport zich met verrassen (2-6). Malpertus 4 Breydelboys 5 De bezoekers, die blijkbaar sterkere zenuwen hadden dan hun tegenstanders, hebben, zij het met het mimemste ver schil, de puntjes in de wacht gesleept. Malpertus was wel steeds op achtervolgen aan gewezen (0-1, 3-4, 4-5) en kwam in de slotfase net iets te kort. Wilchri 2 2 Nljpers 5 Gemakkelijk is Nijpers met aan deze overwinning geraakt, want beide ploegen bleven lang naast elkaar (0-0, 1-1). Maar Nijpers vond dan tenslot te de goede draai (1-2) en liet zijn tegenstander ter plekke. Shoeehotters 4 MtnHreffers 2 Weer twee clubs uit de brede top van de derde reeks, waar echter wel mooi minivoetbal te zien was, zonder dat er aan vankelijk veel gescoord werd (0-0, 1-1). Na de rust ging shoeshotters in één ruk naar 3-1. Daarna bleven beide ploegen aan mekaar gewaagd maar Minitreffers kon niets van zijn achterstand ophalen. Keukens Bogaert 3 Bristol 3 Keukens Bogaert heeft zijn voorsprong van bij de rust (0- 3, 3-0) nog zien teloor gaan in de twee laatste periodes (3-1) waar zij met meer kalmte de overwinning nooit zou laten ontsnappen hebben. Beker Waasland 't Moleken 8 Sanilo 0 Zonder problemen voor onze thuisploeg die eerst rustig aan deden (2-0, 3-0); hierna kwa men ze pas op dreef (6-0) en zonder forceren kwam er 8-0 op het scorebord. Mini Hörmann 12 Eagles 3 Na de studieronde (1-1) liep Mini vrij vlot van zijn tegen stander weg (4-2), maar bleef na de kampwisseling wel even hangen (5-3). In de slotfase kwam het evenwel met een denderend offensief uit pakken. Wllchri 1 10 Etna Boetiek 2 Reeds na 13 minuten was het duidelijk wie hier als sterkste ploeg uit de bus zou komen (4- 0). Ook halfweg stonden er nog 4 doelpuntenverschillen op het scorebord (5-1). Na de kampwisseling werd het zelfs 7-2 en in de laatste periode werden zelfs dubbele cijfers bereikt. Zaterdagnamiddag Colle o F.C. Cartouche 9 Niets liet bij de rust vermoeden dat de afstraffing zulke afme tingen zou aannemen (0-1, 0- 2). Na de kampwisseling ech ter liepen de bezoekers uit tot 0-5 en in de slotminuten wer den nog net niet de dubbele cijfers bereikt. Ple 6 Slgiboys 5 Na 13 min. was Pie al uitgelo pen tot 4-0 maar Sigiboys bleek in een goede dag en milderde halfweg tot 4-2. Toen na 3 periodes de stand 6-5 was, werd de laatste periode erg spannend met Sigiboys die de gelijkmaker, die ze ver dienen, maar niet op het sco rebord kregen. Vlyminck 3 Partizan 2 Na 1 periode had Vlyminck 1 doelpunt voorsprong (1-0) en halfweg zat de thuisploeg op rozen (3-0). Dit bleek echter maar schijn want Partizan kwam eerst tot 3-1 en met nog 5 min. te spelen zelfs tot 3-2 ■Hi Deze minivoetbalploeg «Van Biesennam zaterdag deel aan het tornooi te Lebbeke. (ks) terug. Veteranenkompetitie A.S.L.K. 5 Orchidee 6 In een propagandawedstrijd voor het minivoetbal heeft Orchidee, en dan nog niet met zijn sterkste opstelling, een nipte maar zeer verdiende overwinning geboekt. Sportlokaal 8 Kliniek 5 Sportlokaal heeft nogmaals bewezen dat het één van de sterkste formaties is van deze kompetitie door Kliniek terug te wijzen zonder dat hun over winning in het gedrang kwam. Alu De Cauwer 8 Gemeenteschool 1 Zonder problemen voor de thuisploeg werd er gewonnen. Het was werkelijk éénrich- tingsvoetbal. behalve dan in de eerste periode (0-0, 3-0, 5- 0. 8-1). Veteranen De Klinge 2 Robby's 4 Met een doelpunt in elke perio de, waardoor Robby's na 3 hernemingen met 0-3 voor kwam. Hoewel de veteranen in de slotfase toch nog tweemaal wisten te scoren kwam een vierde doelpunt de overwin ning van de Robby's beves tigen Guldo G. In aansluiting op ons artikel van vorige keer over het ontstaan en de evolutie van miniatuur- of zaalvoetbal, willen we het deze keer vooral hebben over de verschillen en gelijkenissen In de struktuur van de federaties, ontstaan na het oprichten van deze nieuwe voetbalsport. In BelgM kunnen we maar twee evenwaardige challengers onderschelden. Het zijn de Belgische Zaalvoetbalbond (B.Z.V.B.) en de Nationale Onafhankelijke Mlnlvoetbalbond (N.O.M.B.). Belde bonden beogen hetzelfde doel: het oprichten van een volwaardige en volledige reekstndellng zowel op provinciaal als nationaal vlak naar het model van de B.V.B., vertrekkend van provinciale reeksen langs bevordering naar de nationale reeksen met stljgers en dalers. Huidige toestand In de N.O.M.B. worden de ploegen opgedeeld in vier soorten reeksen: nationale, prvinciale-, veteranen- en kemkompetitie. Deze vier soorten staan volledig vrij van mekaar en hebben hun eigen kampioenen. Verder is er geen doorstroming van provinciale naar nationale. De provinciale kompetitie Men speelt met vier spelers waaronder een keeper. Hier komt men gemakkelijk tot sco ren omdat er tenslotte maar drie veldspelers van elke ploeg op het terrein bewegen. Het vraagt een grote fysische inspanning om na een misluk te aanval een tegenaanval te kunnen onderscheppen. Van uit de vierde provinciale kan men stijgen naar eerste of om gekeerd. Dat is het eindpunt. De kampioenen uit de provin ciale reeksen zijn niet verplicht om de nationale boot in te stappen. Zo komt men tot ei genaardige vaststellingen. Concordia Gent een der oud ste en beste ploegen uit de N.O.M.B. speelde reeds ver scheidene keren kampioen en vertikt het toch om de stap naar nationale te zetten. Het is ondertussen al meermaals ge beurd dat provinciale ploegen het zeer ver brengen in de beker van Belgié. Provinciaal of nationaal spelen is geen waardemeter! Het is ook verbazend dat na tionale spelers ook in provin ciaal mogen aantreden. Natio naal speelt immers op de vrij dag terwijl provinciaal alle da gen kan spelen, behalve de vrijdag. Het is dus mogelijk dat een speler in de Beker met een nationale ploeg tegen zijn andere provinciale ploeg moet uitkomen. Een nachtmerrie dus voor de bestuursleden van de beide klubs. Eenzelfde regeling geldt voor de veteranen-, zaterdag- en kernkompetitie. In deze reek sen speelt men ook met vier waaronder een doelwachter. Kemkompetitie, de basisschool voor mlnlvoetballers Om geen al te grote desillusies te kweken en de aanvraag van honderden klubs op te vangen heeft de N.O.M B het snugge re initiatief genomen van start te gaan met kemkompetities. Deze ploegen dingen naar het lokale meesterschap. De bes te spelers worden dan bijeen gebracht om uit te komen in een nationale of provinciale kompetitie. Meestal zijn de in richters van zo'n kern betrok ken bij een of andere grote klub. Er wordt aan scouting gedaan zodat uit honderden spelers de besten kunnen ge kozen worden. Deze kernkom- petilie is verspreid over gans Brabant en Vlaanderen. In Oost-Vlaanderen genieten Deinze, Denderhoutem, Den- dermonde, Dender-Schelde- Durme, Deurle-Latem, Arena Eeklo, Eke, Sint-Gillis-Waas, Kruibeke, Kruishoutem, Loke ren, Oudenaarde, Gent en Ze- Ie een goede reputatie. De nationale N.O.M.B.-kompetltle Deze kompetitie zou normaler wijze met het kruim van de spelers moeten gaan lopen. Stilaan wordt het ook zo want de ploeg die uit een kemkom petitie ontstaat, komt met ster ke uitslagen voor de pinnen. Hun entourage en bescher ming zijn beter dan van diege nen die op eigen houtje deze kompetitie instappen Nationalers van bij ons zijn MVC Teralfene (1*), Duiven melkers Lede (2*), Resocub Keukens Aalst-Terjoden. R.D. Teralfenen, Mini Denderhou tem, Mini Rally Heldergem en Toledoboys Dendermonde (al le in 3* B). Deze nationale kompetitie wordt dus steeds op een vrijdag gespeeld met vijf spelers, waaronder een doelman. Met twee spelers meer op het terrein zouden taktiek en techniek nog beter tot hun recht moeten komen. De bal wordt meer rond ge speeld en men wacht langer af om aan te vallen. Zaalvoetbal (B.Z.V.B.) In deze federatie is meer een heid waar te nemen in de struktuur van de reeksen. Ont sproten eveneens uit het brein van André Gaal, kwam men via de Belgische zaal- en mi niatuurvoetbal om tot de B.Z.V.B. Het overwegend aan tal ploegen komt uit Brussel. Luik, Limburg en Antwerpen Stilaan komen ook in Oost- Vlaanderen initiatieven van de grond en hoopt men met lan ger de kleinste spruit in de organisatie te blijven Er bestaat bijvoorbeeld ook een Beneluxtomooi waarin de Belgische zich kan meten met de Nederlandse en Luxem burgse ploeg. In de B.Z.V.B. speelt men in alle reeksen met vijf spelers waaronder de keeper. Men vertrekt er in de 3' provinciale (laagste reeks) om via 2* en 1* naar de nationale reeksen op te klimmen. Er is één eerste nationale maar drie tweede nationale reeksen. Volgend jaar zal er maar één 2* natio nale meer zijn en dan worden er twee 3* nationale reeksen opgericht. De laatste zeven ploegen van de 2* nationale zakken dan naar 3*. Een be langrijke opdracht dus voor Comar Sport om in 2* te blij ven. Alex Van der Veecken. speler - trainer - coach - coör dinator en sekretaris twijfelt er niet aan. In de provinciale reeksen komt er aan de Denderkant even eens beweging Met Cosmos. Sparta. Beukenhof en Windsor Aalst bezitten ze al een goede infiltratie. Gelijkenissen en verschillen Doelen: de N.O.M.B gebruikt doelen van 1m H. En 2,5 m br. De B.Z.V.B. gebruikt er van 2 m op 3 m. De doelpalen moeten er vierkant zijn zoals bij hand balgoals. terwijl ze in de N.O.M.B rond moeten zijn. Doelwachters In de N.O.M.B. mogen de keepers nooit de handen ge bruiken. Ze moeten met het hoofd, borst, knieën en voeten werken terwijl de handen die nen om de onderbuik te be schermen. Bij overtreding is het onverbiddellijk penalty. In de B.Z.V.B heeft de doel wachter meer faciliteiten. Daar het doelvlak groter is mag hij zoals een veldkeeper de scho ten pareren. Opgepast1 Wij spelen in een zaal. niet op mals gras. Hij mag bovendien in zijn doelgebied de bal mei de handen wegboksen In de N.O.M.B heeft de keeper geen typisch gebied en mag hij zowat overal opduiken Van een vliegende keeper gespro ken 1 Beide keepers mogen en kunnen scoren (wordt ver volgd) D.K Mundo Sport was vrijdag met te veel manschappen en moest noodgedwongen de ne gende speler langs de lijn la ten. De kampioenen waren slechts met 5 eenheden, dus zonder reserve. Toch moest Mundo meer aan verdedigen denken met weliswaar een oogje op de counter. Goossens schoot de leiders op voorsprong maar Mouton kon op pas van De Looze intippen. Van Den Dungen bij zonder gemotiveerd, op zijn oude plaats in het doel. speel de een zeer sterke wedstrijd Toch kreeg hij nog twee doel punten tegen, één op corner langs Goossens en dan Van Den Meersche met een af schampen Doch Mundo kwam terug langs Van Hecke, die eerst een uittrap op de sloef nam en Caudron het nakijken gaf en later nog eens scoorde. Genietbare wedstrijd met een beste Van Den Dungen bij Mundo. Audi is blijkbaar de goede ka- dans kwijt, Edelweiss wist een 2-1 achterstand goed te ma ken en deze zelfs om te bui gen in een 2-4 voorsprong. Audi liet ook nog twee corners onbenut wat zeker de produk- tiviteit niet ten goede komt. De jongens van Mark Meert be ginnen stilaan de puntjes te pakken die hen in de rang schikking naar betere oürden brengt. Bouw Buytaert heeft een nipte overwinning behaald tegen een stug verdedigend VDB Moderna. Ze waren wel meestal in het offensief maar werkten slecht af, er moet ook gezegd worden dat VDB- keeper De Saert weer puik speelde en menig doelpunt wist te verhinderen. Crombez en Van Mulders wa ren de afwerkers voor B. Buy taert. Voor VDB Moderna scoorde Verucken. De Corner bij Buytaert werd ook weer gemist zoals gewoonlijk. MVC Lebbeke geloofde te wei nig in zijn kansen tegen beker houder Givana. Het stond vlug met 0-2 in het krijt langs Aerts en Magerman. Elskens kon op corner milde ren gevold door Herman Van Damme, maar toen kwam de kloof langs Vertongen en zijn maats tot 2-4 en ten slotte werd het nog 4-7. Bij Smossers trad De Vos Fir- min wederop met 3 doelpun ten. Johan Gerlo deed er nog twee bij en bij Dendermotors zorgde alleen De Decker Piet voor een doeltje. Meteen blij ven Dendermotors nog zonder punten. Texaco Appels staat al op de vijfde plaats dankzij een nieu we overwinning tegen TC Lelie dat toch veel meer weerstand geeft dan verleden jaar en ook meer tot scoren komt. Uitslagen van week 6 Bouw Buyt.-VDB Moderna 2-1 MVC-Givana 4-7 Texaco-TC Lelie 6-3 Smossers-Dendermotors 5-1 VW Audi-Edelweiss 2-4 Mundo Sport-Kled. Octaaf 3-3 Rangschikking 1. Kleding Octaaf 6 11 2. Minishotters 5 10 3. Givana 5 10 4. Mundo Sport 6 7 5. Texaco 5 6 6. Smossers 6 5 7. Bouw Buytaert 5 5 8. MVC 5 4 9. TC Lelie 6 4 10. VDB Moderna 6 4 11Edelweis 5 4 12. VW Audi 6 2 13. Dendermotors 6 0 NOMB-minivoetbal 3de Nat. B Toledo Boys Dendermonde - Mini Elan Lokeren: 4-5 Zeelse minivoetbalkompetitie O. N. Van Damme - SV. Telelec Terug een overtuigende overwinning voor Van Damme z{' deze ploeg ook in de top drie aan de leiding van het klassen blijft. SV. Telelec kan weinig repliek geven tegen een offer ingestelde tegenstrever. Na één act was het 4-0 en de sr. verdubbelde in de tweede periode. Het doelpuntenfestival a ook in de derde periode verder (13-0). Eddy De Vriese en ET" Christiaens scoorden in de slotact twee Telelec-doelpunf Voor O N Van Damme scoorden Freddy Van De Velde f*1 er Etienne D'Hollander (4), Paul De Waele (3), Mare De Beul^e 5 Frank Hoossens. st® 9® dikte Neyt - De Bisschop joeker Neyt leed tegen De Bisschop eerder een verrassende ne^e e laag, meteen een tweede zege voor De Bisschop. Neyt opeJ^®6 de stand in de eerste periode via Erwin Van De Cauter. Stilic*er k ondervond De Bisschop dat meer uit dit treffen kon gepr 500 worden. Mare Herrebaut stelde de bordjes in evenwicht inF^e tweede periode (1-1). Paul Vercauteren bracht De Bisschopf''er 1 een 1-2 voorsprong na de kampwisseling. Dit tweede doelp^en' was meteen de beslissende treffer in deze wedstnjd. 1 lelmar MVZ. Vehent - Van Cauteren Tussen deze twee ploegen werd een erg boeiende wedsi betwist waarin MVZ Vehent in de slotminuten een 3-0 sprong diende prijs te geven aan Van Cauteren. Deze li__. hadden nochtans hun uiterste best gedaan om minstens i| één punt uit de brand te slepen maar tegenslag in de afwertt en het missen van twee cornerballen brachten een 3-3 eil stand op het bord. Joris Willockx scoorde in de eerste perd op strafschop. In de tweede act mist Van Cauteren de kansl gelijk te komen (cornerbal) en dit overkwam hen nogmaals irT derde periode. Pierre De Sitter en Danny Van Mele dreverl score op tot 3-0. Van Cauteren milderde op strafcomerl Emiel De Witte (3-1). Uiteindelijk kwam nog een puntendef tot stand via twee treffers van Toon Van Cauteren. De Leenheer - SK. Chantant Ook weer een uitgesproken vlotte overwinning van de leidj De eerste act werd afgesloten met een 1-1 stand. De Leenhi Nelis Zele begon aan de reeks doelpunten in de tweede perk (6-2). Vanaf de derde act werd 3K. Chantant onder de \i gelopen en stevende De Leenheer-Nelis op een overtuigen zege af. Na de derde set was de score 11-2. Jan Beril scoorde 6 doelpunten, Ruddy Ve cauteren 3, Antoine Van 1 Burgt 3, J.P. Christiaens, Jan Geens en Michel Dauwe I éénmaal. Voor SK. Chantant scoorden Salvatore Rizzo en If Verstrepen. Arsenal - Coppleters Deze twee evenwaardige ploegen speelden een spanner wedstrijd minivoetbal die in de slotact uitdraaide op ovenwinning van Coppieters. Peter Boeykens scoorde doelpunten voor de ovenwinnaars en was meteen ook uitblinker van de wedstrijd. Toen de spelers één periode act de rug hadden stond een 1-2 stand genoteerd. De ploeg gingen voor de tweede maal rusten met een 2-3 score. Inf derde act bleef deze score onveranderd. Beide ploegen sco» den nog een doelpunt in de slotact zodat de beide punten ai If I Coppieters bleven. Eric De Graef scoorde eveneens vt) I Coppieters. Romain Van Driessche, Gustaaf Poppe en Juli) m Van Eetvelde scoorden voor Arsenal. Geert Van Kerckhd B' kreeg geel. De Balans - Klodde Na de pandoering in de vorige speeldag, behaalde De Balaf Pro reeds een beter resultaat tegen Klodde. De Balans speeij goed mee en kreeg de gelegenheid om in het spoor van Kloet te blijven. De eerste penode eindigde op 1-1. Klodde nt voorsprong in de tweede act (2-3). De voorsprong verhoogde H de derde spelperiode (2-4). Klodde behaalde een verdien zege in de slotperiode. Geert Van Kerckhove (2) en Luc Vt^"e' Avermaet scoorden voor De Balans. Voor Klodde waren I schutters Filip De Smedt (2), Rik Vehent (2), Vincent De Srm P??" en Fritz Raemdonck. 1 Alfor Helrman - MVZ. Deprouw 5 De Heirman pakte met een vernieuwde ploeg uit en de uitslag li f£°! onmiddellijk zien dat MVZ. Deprouw het niet onder de maj heeft gehad. Na dertien minuten had de score nog ge» i.' veranderingen ondergaan (0-0). In de tweede act bracht CN V*® De Waele zijn ploeg op 0-2. Op het einde van deze periode vtt tP de score 1-2. De derde periode vooral verliep spannend, op i fVu doelpunt dat MVS. Deprouw scoorde wist Heirman een gepa p®® antwoord. Heirman kwam echter nooit langszij. Deze wedstn bracht voor Heirman het bewijs dat de ploeg in de komen» p.®3 weken ongetwijfeld de nul zal wegwerken in de klasserirt P'®r Patrick Van Buynder (3), André De Waele en André Mertet (geel) scoorden voor Heirman. Chris De Waele (3), Pa Xï®' Meirsman, Paul De Kegel en Gilbert Christiaens scoorden vc( ®r MVZ. Deprouw. i utte. '.rati Zate 1: Rombout/Safir - Ness 3A: Sco 1| Tip Lokeren dat moest aantreden zonder F. De Bock - Et. Kersse en P. Murphy heeft een voltal lige thuisploeg de eerste sei zoennederlaag bezorgd. Door deze vierde opeenvolgende zege voert Mini Elan de rang schikking aan. De bezoekers met zes spelers begonnen de match dan ook op een voorzichtige manier eerder gegroepeerd verdedi gen en daarna via uitbraken de tegenstander trachtten te verrassen. In de 6* min. kon opportunist J. Hofman een dergelijke tegenstoot al verzil veren, diezelfde speler kon zelfs 0-2 skoren in de 11de min. zodat de gasten een on verhoopte uitgangspositie be kwamen. Dendermonde kwam slechts sporadisch in het eer ste gedeelte voor, zodat reser vekeeper J. Van Acker zich rustig in zijn nieuwe funktie kon inspelen. In de tweede time kwam de thuisploeg toch stilaan meer in de wedstrijd maar miste nauw keurigheid in de afwerking. Toen J. Van Acker het leder met de hand uit zijn doelvlak hield was het H. Hofmans die de strafschop omzette 1-2. Even later kon doelman Van Acker slechts met een blik semreflex de gelijkmaker voor komen Aan de overzijde werd een strafcorner gelift door Van Acker en ingekopt door W Platinck 1-3. Net voor rusten bracht K. Vermmrr.en met een krachtig schot zijn ploeg tot 2- 3. Na de korte rustperiode hiel den beide teams gelijke tred, maar de lokalen moesten na 5 min. toezien hoe W Platinck een onrechtstreekse vrijschop kort tot bij Et Sterck tikte die het leder staalhard in de rech terbovenhoek tegen de netten trapte 2-4. Enkele min. later nam D. Tierens weerwraak door met een onhoudbaar en keihard schot de bordjes op 3- 4 te brengen Dendermonde kreeg nadien via een strafcor ner de gelegenheid om de stand in evenwicht te brengen, maar zover kwam het echter niet. In de laatste 13 min. begon de vermoeidheid zich parten te spelen bij de Lokeraars, zodat de Ros Beiaardboys meer maals gevaarlijk kwamen op dagen. Toen J Van Acker bij een geharrewar voor zijn kooi de bal reglementair in twee tijden wegwerkte floot de scheidsrechter tot ieders ver bazing ten onrechte voor pe nalty. Ondanks het protest profiteerde J. Van Nuffel van dit geschenk om te skoren 4-4. De lokalen opgepept door dit voorval bleven steeds gevaar lijk, maar speelden te noncha lant, waardoor de bezoekers enkele keren een aanval kon den onderscheppen en met amper 2 min. te gaan was K. Gessner die daarvan profiteer de om de lokale keejier te vloeren 4-5. Over gans de match gezien een logische en verdiende ze ge - en voorwaar met 5 titula rissen 1 wisselspeler - een opmerkelijk rezultaat! Dendermonde: Van Ranst E, - Matthijs M - Vemimmen K. - Thierens D. - Van Nuffel J. - Waterschoot L. - Hofmans H. - Sterck R. Elan Lokeren: Platinck W. - Van Acker J. - De Plus R. - Hofman J. - Gessner K. - Sterck Et. Vrijdagavond 22.10.'82 speelt Lokeren in de stedelijke sporthal om 21.00 uur tegen Resocub Terjoden. Dat wordt een toptreffeni Ness behaalde de vierde kompetitiezege en staat meteen een mooie zevende plaats in de klassering. De bordjesm w bleef werkloos tot na de kampwisseling. Beide ploegen hadd in de eerste twee perioden wel doelkansen kunnen afdwing! jjjjr doch de afwerking faalde. Albert Van Hecke en Eric V Jp Doorsselaere scoorden in de derde periode van resp. Rombol 0 Safir en Ness. Filip De Wilde legde in de slotact de winstcijfa VK vast voor Ness. Rombout/Safir zakt in het klassement naarK) elfde plaats. Klei 3B: Zee One Klassement 1 De Leenheer/Nelis Zele 6-12, 2. MVZ. Deprouw 7-12, 3. Of N. Van Damme 7-12, 4. Van Cauteren 7-11, 5. Coppieters 7-11 £7 6. MVZ. Vehent 6-9, 7. Ness 6-8, 8. Arsenal 7-8, 9. Klodde 7-j w® 10. Neyt 6-6, 11 Rombout/Safir 7-5, 12. SK. Chantant 7-4, 1| p®: De Bisschop 7-4, 14. SV. Telelec 6-2, 15. De Balans 7-2, f IT r Heirman 6-0, 17. 't Sloeberke 6-0. (AJj W6f Zor Veteranenkompetitie j MVC. Ebea - VSO 13» Los Het vier man sterke VSO kon het helemaal niet rooien teg< ^nt MVC Ebes. Het werd in deze ongelijke stnjd dan ook een zwal re nederlaag voor VSO. Na de eerste periode was de stand 3! Ebes kon de kloof niet vergroten in de tweede act. VSO raaM k volledig op de knieën in de derde set (10-0). De 13-0 eindstaj «J™ werd in de vierde periode bewerkt. Jozef Poppe (5), Paul Vi De Velde (4), Marc Van Lancker (3) en André Govaert scoordrf Ko' de dertien treffers. "nl In de Dendermondse mini voetbalkompetitie is de ploeg van Intercom niet minder dan 33 keer tot skoren gekomen. Wel een ophefmakend rezul taat. Zelden komt men in minivoet bal zo veelvuldig tot skoren. Een rekord allicht. Verder valt ons het verlies op van All Sport tegen De Markt en de nederlaag van Jovanda tegen Picadilly. Bij Tripoli. Re gentboys. FC Baert. Filosoof 1 en Mespelare kwamen de schutters ruimschoots aan hun trekken Minst doelpunten kwamen er deze keer tot stand in de wed strijd Nettetrillers - Rijkswacht. UITSLAGEN Mini Sparta 2-Tripoli 0-10 FC Stoom-Bobby's 5-6 Lucky Sport-Sportvrienden 4-3 Mini Sparta 1 -Mini Plaza 7-3 Pappenh.-Regentboys 3-10 Busboys-Den Heizei 3-3 Politie-Tuitvrienden 7-3 Caxtus Boys-Wit Hof 8-3 Filosoof 2-Mikeno 2-3 Volksvr-Minishotters 6-3 Voung Boys-Intercom 0-33 Kawede-Okapi 4-5 Nettetrillers-Rijkswacht 2-0 Platte Ploeg-FC Baert 0-10 Rimo Stars-Jong Picadilly 3-5 Bonte Os-Sportpaleis 2-8 All Sport-De Markt 3-4 Filosoof 1-Waterdienst 10-0 Jovanda-Picadilly 1 3-5 Fami rport-Mespelare 10-0 MV. Vernelrt - Gemeentepersoneel Guido Poppe, die later in de wedstrijd gekwetst raakte, in de eerste periode een eerste doelpunt voor Verneirt. Gi De Vuyst stelde in de tweede act gelijk en in de derde bleef de stand op 1 -1De laatste periode bracht echter niet i oplossing doch er viel nog één en ander te beleven. B< ploegen scoorden nog tweemaal in deze spannende slot£ Robert Viette, Raymond Van Driessche voor het GemeenteF soneel en René Poppe (2) voor Verneirt speelden het gelij spel bijeen. Van Damme Koevliet - O N De Bruyne Leider O N De Bruyne nam ook de maat van Van Damr Koevliet. Nochtans speelde Van Damme Koevliet een verdii stelijke partij. Na dertien minuten stond een 1-2 score op bord Een evenwichtige tweede act bracht geen standvers Na de rust kwam er weer vaart in de wedstrijd en de stand 2-4. Een ruimere winstmarge bereikte O N De Bruyne in slotact. Hubert De Rijcke scoorde tweemaal voor Van Dar Koevliet Petrus Luc Popjae (3), Eric Tranoy (2), Willy Tulkf en Adelain De Bruyne scoorden voor de leiders. Freddy Tulk< kreeg geel. Klassement 1 O N De Bruyne 6-12, 2. Verneirt 5-7, 3. MVC. Ebes 5-5.| VSO 5-4, 5 Gemeentepersoneel 5-4, 6. Van Damme Koevf 5-2, 7. SV. Telelec 5-2. V Sp 't Jof Sp Wil Jor Err Sh Sp 3A De Me me Ze Sc Url Ho Wi 3B Jo< lae Re Or Ru Mc Rc

De Voorpost | 1982 | | pagina 16