Van Hoyweghen-De Ridder weede Dendermondse eniorenakademie druk bijgewoond t Veel geld voor Dendermondse rijksscholen Vierde Boeckenfeest te Baardegem The Old Chap Hamme weer aktief OPENBAAR CENTRUM VOOR MAATSCHAPPELIJK WELZIJN AALST ACOD begraaft VSO in Sint-Niklaas PORSELEIN - KRISTAL - ZILVER GESCHENKEN - HUWELIJKSLIJSTEN Vergeten goed. -•> - ELBEKOIMMO N.V ELBEKO IMMO N.V. bouwt ook TRADITIONEEL met haar gekende kwaliteit! Tel. 052-44.52.51 weging n De De Voorpost - 22 10.1982 - 43 tweede uitgave van de Seniorenakademie die door de Kristelijke Bonden voor nsioneerden tijdens de «stille» maanden wordt georganizeerd, kon bij haar lingsvergadering niet alleen rekenen op een massale belangstelling, maar bovendien it men ook als gastspreker gemeenschapsminister Jan Lenssens verwelkomen om te luisteren naar kanunnik De Swaef die blijkbaar een onuitputtelijke bron van ters |nor is. Dat hebben we zelf kunnen ervaren. Gebeurtenissen en situaties uit het leven I dat.rep€n, het ene al gekker dan het andere, maar telkens biezonder guitig en vooral tond^itueel verteld door een man die van humor blijkbaar zijn levenskunst heeft gemaakt, e mq Nikttria Van den Abbeel en Van de akademie voor de persoon. Het leven is nooit jsparine Verheyden die $eniores uit. Langs ge- afgewerkt en dat is precies |t zorg de kassa bijhiel- sprekken om en uitwisselen het boeiende ervan. De se- bij deze openingsver- van ervaringen, langs het nior heeft een rijk leven _.ring, mochten om en luisteren naar elkaar, pro- achter zich, hij is vaak een *5 J°|de 130 gepensioneerden beren de eigen levensin- baken op de weg naar het ■elkomen. Dat is een houd te verruimen. ongekompliceerde leven, :igtal meer dan vorig Hij onderstreepte ook dat het intense en ongedwon- wisten ze ons te vertel- de pensioengerechtigde gen leven. Dat waren wij. I. Maar dan werd het leeftijd nieuwe perspektie- vitale mensen, haast verge- tepteren, eerst naar Jozef ven opent. Maar men moet ten in deze jachtige nuttig- Belle, de nooit stilzit- dan bereid zijn om op zoek heidsmaatschappij. zo be- voorzitter die de mi- te gaan naar nieuwe vrije sloot Minister Lenssens die en de deelnemers tijd, naar nieuwe vrienden, het initiatief alle sukses en dan naar Belangrijk om weten is dat toewenste en het akade- De Leeuw, het de gepensioneerde niet af- miejaar voor geopend ver achter deze akademie geschreven is. «Onze sa- klaarde. :t initiatief in de KBG menleving heeft behoefte situeerde. Her- aan de levenswijsheid, aan Leeuw zou trou- de ervaring en de levens- later nog zorgen voor rijkdom van de derde leef- schitterende bezin- tijd». Hij wees er ook op waarin hij duide- dat ouder worden een reëel naar voor liet komen gevaar voor isolement en naar een vereenzaming inhoudt. Daar moet men tegen ge wapend zijn, aldus minister Lenssens die zei dat gevoe lens. affektiviteit, genegen heid en vriendelijkheid niet openingsrede dat «op mogen afgedaan worden gaan» ten onrechte als oudbollige waarden, vereenzelvigd met maar integendeel blijven ;chreven worden, niet deel uitmaken van het wer- van tel zijn». Niets is kelijke leven. Hij vond het waar, aldus de mi- bemoedigend te weten dat die onderstreepte dat er mensen van de derde liores bewust een zin leeftijd zijn die zich enga- geven aan hun ver- geren in vele sociale groe- even, zoals zij ook be- pen, besturen, bonden, hun nieuwe aktivitei- mensen aan wie men niet moeten kiezen en zo moet voorhouden dat ze een nieuwe levensblij- oud zijn. Zij hebben wel Op vele jaren achter de rug, een mens toewil, op zoek een vriend. afgeschreven Lenssens zei moeten groeien, wijze bewaren de zestig maar oud zijn ze niet. avoèssers hun zelfstandig- Oud zijn is immers 'geen taarpd en geven ze diepgang kwestie van levensjaren. D|n hun leven, maar ook maar van hoe zich voelen. :he1n dat van anderen. Die Hoe oud we ook zijn, we -t £)J'enst,lijheid en zelfstan- blijven steeds verder groei- drajheid maakt de essentie en naar een volwaardiger speelde. One man show- Kwam dan kanunnik De Swaef aan de beurt. Deze man heeft elke zaterdag in een Gentse krant zijn kur- siefje rond een religieus te- ma. Vaak gaat hij uit van bepaalde echte gebeurte nissen, steeds met een tik keltje humor. Een optimist tot en met. Dat bleek ook zo te zijn. want geruime tijd onderhield hij de 130 aanwezigen met zijn vertel sels van ware en misschien ook niet-ware verhalen. Elk verhaaltje eindigde on veranderd op een lachbui van jewelste en de verteller moest al even hard lachen dan zijn toehoorders. We waanden ons zelfs een ogenblik in een one man show van een van de groten als Toon Hermans, Wim Kan of Wim Sonneveld. Kan. De Swaef deed het even goed. in een sappig dialekt dat hij aanpaste naargelang de streek waar in het verhaal zich af- Volksvertegenwoordiger Norbert De Batselier (SP) heeft aan de minister van onderwijs gevraagd welke de voorzieningen zijn voor het arrondissement Dendermonde op gebied van aanbestedingen in 1982 en 1983 voor de scholen. Hij vroeg meer bepaald de naam van de instelling, de bouwschijf en de kostenraming. De minister antwoordde dat voor 1982 een bedrag van 81.469.101 fr. is uitgetrokken voor de nieuwbouw van een refter, keuken en uitbouw en renovatie van de bestaande gebouwen van het Koninklijk Ateneum 1 en II en de Rijksba sisschool aan de Zuidlaan. Voor 1983 is er een bedrag van 168.378.300 fr. voorzien voor de klas- senvleugel lagere afdeling en uitbreiding van de sportzaal (RMS) van de Rijksbasisschool en de Rijksmiddenschool in de Loystraat te Hamme. Voor de Rijksbasisschool, de Rijksmiddenschool en het Koninklijk Ateneum in de Vijverstraat te Wet- teren staat de bouw van een refter, een keuken en een klassenvleugel voor het KA op het programma. Kostprijs 122.654.940 fr. We hebben ook gelachen om de mop van de zenuw achtige man die voor de eerste keer vader wordt en in de kraaminrichting aan de \erpleegster met dienst vraagt of hij nu eindelijk vader of moeder is gewor den. met de krasse maar zeer terechte uitspraken van Winston Churchill en met de verhalen van streek- figuren als Pee Klak. Peeke Rammekeszand en ande ren als Sooi Babbelaar. Humor, zo hield kan. De Swaef zijn toehoorders voor. maakt deel uit van het volksleven. En hij voegde eraan toe dat de ouders ook ten overstaan van hun kinderen al eens moeten hartelijk lachen en zelfs grappig zijn. Zelfs on ze grootste schrijvers heb ben hun beste verhalen vol humor en levensblijheid geput uit het volkse leven. Streuvels bievoorbeeld, Timmermans. De Medtc, Van Hemeldonck en zeker Ernest Claes. het waren volkse vertellers omdat ze hun oor te luisteren legden bij het volk. Tot slot liet kan. De Swaef een stukje horen uit een verhaal van Claes. handelend over de fanfare van Averbode en de grote ruzie die tussen de leden bestond. Maar ook dat is een verhaal apart. Een van de oudste geslachten van Baardegem is dat van «De Boeck». In de allereerste registers van de parochie rond 1630 wordt het doopsel genoteerd van de kinderen van Matheus De Boeck en Catharina Van Buggenhout. Sedertdien is de familie uit Baardegem met meer geweken. De naam «De Boeck» roept de herinnering op aan een heel geslacht van smeden. Op zaterdag 16 oktober 1982 had in Gasthof Vonck te Baardegem voor de vierde maal een familiefeest plaats. Meer dan honderd afstammelingen, uitgeweken naar Baasrode. Lebbeke. Moerzeke. Hamme en omliggende, namen er aan deel. De motor achter dit alles, werkelijk het duiveltje-doet-al. is Greta Van Hove (afstammelinge «De Boeck» langs moederszijde). Ze kijkt reeds uit naar het eerste lustrumfeest, volgend jaar en hoopt tegen dan nog met nieuwe generaties contacten te kunnen leggen. (V) Zoals steeds betekenen de maanden na de grote vakantie voor The Old Chap een nieuwe start. Het inmiddels als jeugdhuis erkende jongerencentrum pakt voor de tweede helft van oktober uit met twee aktiviteiten: een informatie avond over de Palestij nen en een optreden van de gitarist Howard Bond. Op vrijdag 22 oktober or- 31 oktober, om 20u30, met ganiseert de werkgroep een optreden van Howard Vorming van het jeugdhuis Bond. Howard is een in een informatie-avond over België verblijvende Engels een brandend aktueel on- man die traditionele folk derwerp: de Palestijnen. brengt. Hij weet echter vol- Het aanslepend konflikt doende variatie in zijn mu- met Israël en vooral de re- ziek te brengen, zodat de cente massamoord in een set ook voor niet-geitewol- Palestijns kamp, zullen uit- lensokkendragers zeker te voerig toegelicht en be- genieten is. Voor dit optre- sproken worden op deze den worden slechts 40 kaar- avond. Daarvoor werd een ten in omloop gebracht beroep gedaan op een spre- (wegens het beperkt aantal ker van de Anti-Imoerialis- beschikbare plaatsen) en tische Bond (A.I.B.) en die kunnen verkregen wor- kon de hand gelegd worden den aan de prijs van 50 fr. op een UNO-film over dit in The Old Chap zelf, in 't onderwerp. Ter aanvulling Klokhuis (Ring 65) en in zal er een stand met diverse vzw Knots (Geemstraat 75) boeken te bekijken zijn. te Hamme. De aanvang is 20 uur en de Zowel de info-avond als toegang is gratis. het folkoptreden gaan door Op muzikaal gebied start in het jeugdhuis. Mande- The Old Chap op zondag makerstraat 4 te Hamme. De Baad voor Maatschappelijk Welzijn van de stad Aalst heeft de hiernavolgende functies opengesteld: 1 halftijdse functie van geneesheer-specia list in de dermatologie, 1 voltijdse functie van geneesheer-specia list in de gastro-entrologie, 1 voltijdse functie van geneesheer-specia list in de pneumoiogie. De kandidaturen moeten bij ter post aangetekende brief worden gestuurd aan de Voorzitter van het O.C.M.WGasthuisstraat 40, 9300 Aalst, en dienen met de bewijsstukken uiterlijk vóór 15.11.1982 ter bestemming te zijn. Overeenkomstig de bepalingen van titel V van de wet tot economische heroriëntering van 4.8.1978, genaamd anti-crisiswet, zijn de opengestelde functies toegankelijk voor mannen en vrouwen tenzij het uitdrukkelijk anders is voorzien. Bijkomende inlichtingen zijn op dat adres te verkrijgen. (dhr. P. COPPENS - directeur wnd. - tel. 053/21.23.93 - binnenpost 102). 42/11(M-AS idermonde. In de bovenzaal van Trefpunt werd voor de tweede keer door de istelijke Bond van Gepensioneerden een seniorenakademie georganiseerd (v) GEMIST Een Schot en een dominee spelen golf. De Schot mist bal na bal en vloekt als een ketter: Pas toch op voor de straffe Gods, zegt de dominee. Hij zou u wel kunnen treffen! Maar de Schot gaat verder met vloeken. Tot plotseling een bliksemschicht naar bene den schiet en een verpulverde dominee achterlaat. Stem uit de wolken: Godverd. gemist! Het Vernieuwd Sekundair Onderwijs is overleden. Doodsoorzaak: de zware en slepende bezuinigingen van minister Daniël Coens. De overledene werd in 1970 in Brussel geboren en hield het tot 1 september 1982 uit. In die sfeer werd de doodsbrief opgesteld door zowel de ABVV-Vrouwenkommissie als de ACOD-onder- wijscentrale Dendermonde-Sint-Niklaas. Met droef heid wordt een en ander gemeld door de «achtdui zend tijdelijke leerkrachten en pas afgestudeerden die hun betrekking zien verdwijnen, door de duizen den leerlingen die in hun keuzemogelijkheden be perkt worden, door de ouders van die leerlingen, bezorgd als ze zijn om de verdere toekomst en de kwaliteit van het rijksonderwijs.» Zo te zien moet er veel volk zyn vandaag vrijdag zo rond halfacht 's avonds op de Grote Markt in Sint- Niklaas, tijdstip waarop de begrafenis van het VSO plaatsvindt. Begrafenis en protestmanifestatie tege lijk, want op het beleid van minister Coens hebben ABVV en ACOD het niet begrepen. Woensdagavond nog voerde in de Sint-Niklase stads bibliotheek, Hendrik Heymanplein, nationaal sekre- taris van de ACOD-sektor onderwijs G. Vansweevelt het woord tijdens een info-diskussieavond. Bij wijze van postume hulde dus. Voor de zgn. begrafenisplechtigheid van vanavond wordt om zeven uur verzamelen geblazen aan het ABVV-gebouw in de Mercatorstraat 87 in Sint- Niklaas. (WV) p.v.b.a. Kerkstraat 51-55 - B - 9330 DENDERMONDE Wegens werken, opruiming in onze afdeljng Koopjes, van porselein kristal serviezen, van aller hoogste merken, aan sterk verminderde prijzen bekende songs voor ande- storend overkwam. Hangt er wat in de lucht? Leb- Glad naast zit je indien je fen op de Vondelbeek. Her denkt dat er bij de jeugd man was getrouwd gebrek is aan initiatief en slecht gevaren...), aaneen- kreativiteit. geregen door een woord, Toekomstmuziek? Bijna zonder naaperij een gebaar, een lach oproe- beeks talent? brachten Herman Van Cau- pend alhier en aldaar. Het publiek leek alleszins wenberghe (20) en Piet De Er was kontakt met het pu- geboeid, ik denk niet dat ze Ridder (19) te St.-Gillis bliek: we klapten al eens. zwegen uit beleefdheid. Dendermonde een dik uur we zongen: enkelen dan- (J.M.) lang lichte kleinkunst, een sten wat wil je nog meer? afwisseling van poëtische. Het geheel leek voor som- speelse en humoristische migen nogal zoet, wijl het songs (Piet wou weer sur- klakkeloos overnemen van ELBEKO Van ruwbouw tot sleutel op de deur Voor meer inlichtingen bel vrijblijvend Vragen naar Mr. De Vos of stuur onderstaande antwoordbon naar: Industrieterrein B/5 - 9140 ZELE NAAM: STRAAT: POSTNR. GEMEENTE: TEL. BOUWGROND TE:

De Voorpost | 1982 | | pagina 19