ipnieuw sfeer der grote dagen ip Daknam Lokeren zonder manager Doelman De Wilde Deveren aan de leiding h Weinig optlmismena Portugees avontuur VOETBAL Rony Somers en Bob Hoogenboom in glansrol DE WITTE «Als trainer wil men het wel anders zien» In de Lokerse wandelgangen De Voorpost - 22.10.1982 - 25 SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 05221.4160 SC Lokeren-SC Anderlecht 1e Nationale I Czerniatynski, weinig of niet gezien, heeft Sporting leggen René haalde zijn |e das omgedaan. Zijn enig wapenfeit resulteerde in zware rechter boven en ko len doelpunt. Het had ook gevolgen voor het ver- gelde Somers onderuit, on. Anderlecht werd min of meer bang in ieder Enorme ontgoocheling leval voorzichtiger. De circa 16.000 toeschouwers maar jolijt bij Munaron. Am- weer niet Sporting over- fonden toch tevreden naar huis. En de lokale kassier per hernomen of Daknam eind? «De» parade liet liet minder... stond in lichtelaaie. De bal Bouke bewonderen aan de Van hii rip aam/ann wa* \irf0,rn„w kwam voor de kooi van de 83ste minuut. Lozano gaf Ie Van HimsfslemnPl Hui c ,P Anderlechtportier. Van der een hoekschop schuin Somers... Gijp faalde in zijn kontrole- achteruit in de schietbaan Aan de 42ste minuut poging tot paniek van 01- van Ludo Coeck. Diens veerde het stadion recht, sen die zijn eigen doelman schot kon een boom ge- ooaenhnnms hpilindnm René Van der G'jp laveer" te 9razen nam- veld hebben maar niet een oogenbooms heiligdom. de zich naar de penaltyStjp. Hoogenboom. Dat was ho- Ook Rony Somers rook die Bob Hoogenboom in ge j<|asse waarbij zelfs de kans en wilde tevens aan- vedette Brusselse supporters ap- Van Himststempel dui- elijk. In een paar minuten ond linksachter De Groo- evenveel maal voor it werd Sporting trou- ans fataal na amper 4 inuten. Michel was aan i cornervlag opgedoken i Czemia knikte ja: 0-1. rithutsing in de lokale de- nsie, maar Sporting Lo- tren bleef niet lang treu- n om die opdoffer. Als ané Van der Gijp, na een ooi nummertje trouwens, 9t veranderde van voet md de witte stip, dan was unaron gezien. Nu had in die fraktie van een ikonde het spelletje door. s^ené Verheyen probeerde nverstoord met direkte assen snelheid in de ak- is te brengen. Wordt Lar- in niet gehinderd door jn flagrante hands van I erusovic, dan stonden de I oegen aan de 23ste mi- put toch gelijk. Maar iheidsrechter Verhaeghe Jbaarde van pijkens Lokeren-Anderlecht 1-1. Cserniatinsky is eraan voor zijn moeite want Hoogenboom is hem te vlug af. (md) Lokeren-Anderlecht 1-1. Munaron redt spektakulair voor een aanstormende Larsen. (dm) Sporting Lokeren krijgt het bijzonder zwaar om een ronde verder te komen in het Europees voetbalgebeuren. Tegen Benfica Lissabon raak ten de Waaslanders nooit uit de omknelling en ondergingen de spelers van trainer Waseige doorlopend de wet van de sterkste. Ook in eigen rangen twijfelt men sterk aan de kansen van de ploeg. 2-0 lijkt niet onoverkomelijk maar de manier waarop Benfica de zege behaalde laat weinig plaats voor Waas optimisme. Trainer Waseige: «We ondergingen de wet van de sterkste. Een logische uitslag, Benfica had trou wens nog een paar doelpunten meer verdiend. De ploeg is kollektief zeer sterk. Rustig tik-tak-voetbal, geen overhaasting. Onze ploeg miste snedigheid en de counter was erg zwak. Het wordt nu wel erg moeilijk om tegen dit Benfica nog de kwalifikatie af te dwingen.» De Schrijver: «Het bleef voor Lokeren vooral verdedigen. Het had hier ook een volledige afslach ting kunnen worden. Een sterke ploeg. We kregen 'hier ons lesje. Lokeren draait de laatste tijd trou wens niet zo soepel meer. Een ronde verder komen zou een voetbalmirakel worden.» R. Mommens: «Benfica liet een sterke indruk na. Fysiek erg sterk, technisch bijna perfekt. Achteraan moesten we konstant tegen een meerderheid spe len. De kansen voor Lokeren? Erg klein. Benfica zal op Daknam de bal rustig rondspelen. Daar zijn ze meester in.» Verheyen: «Ontgoocheld? Ja en neen. Verliezen is nooit prettig maar tegen dit elftal is een 2-0 verlies geen schande. De manier waarop we hier speelden kan ons niet gelukkig stemmen. Onze counter bleef heel zwak. Gelukkig bleef de verdediging goed gesloten anders was het hier een katastrofe gewor- Iden. Een kwalifikatie voor Lokeren wordt nu erg onwaarschijnlijk. Vooral moreel zijn we erg aange slagen. Er moet nog veel gewerkt worden indien we weer als ploeg op het veld willen verschijnen. En dan wordt het nog erg moeilijk om tegen dit Benfica te scoren.» H.A. LAATSTE BERICHTEN Donderdag bereikte ons het nieuws dat Alois De Rljcker, manager van SC Lokeren ontslag heeft genomen tijdens de trip naar Lissabon, waar zijn vroegere poulains werkelijk totaal de boot ingingen. De Rijcker heeft jarenlang het wel en wee van Lokeren bepaald, heeft eraan meegewerkt om die ploeg uit het provinciale op te tillen tot het hoogste niveau en mocht onder tussen ook het lastige van die funktie ervaren. Manager De Rijcker was zowat het boegbeeld van SC Lokeren dat nu moet uitkijken naar iemand om hem te vervangen. Voorwaar geen gemakkelijke taak. IwitPi Lokeren - Anderlecht 1-1. Larsen kopt op doel. maar een doelpunt zit er niet in. (dm) Urbain Braems over de zwakte op verplaatsing «Beveren op Freethiel is Inderdaad iets anders. Daar blijken we nagenoeg niet te stoppen. Hier is deze 0-0 uitslag echter wel een rechtvaardig verdikt.» Trainer Urbain Braems was duidelijk opgelucht met het feit dat Beveren op het Llsp toch met een punt was weggekomen en daarmee aan de leiding van het vaderlands voetbal blijft. De Waaslanders hadden misschien zelfs zoveel niet verdiend. «We kregen hier toch de eerste kans en als die benut wordt draait de wedstrijd helemaal anders. Nu bleef alles gesloten, weinig ruimte voor de spitsen, veel balverlies, veel misverstanden. Als trainer wil men het anders zien. Tijdens de rust heb ik me trouwens erg kwaad gemaakt. Vorige week geweldig veel inzet, leuk samenspel. En nu? In de tweede helft ging het trouwens beter. Beveren kreeg toen meer voet in het spel. Toch heeft Lierse hier verrassend goed gespeeld. Een sterk geheel. Iets te laag gekwoteerd in de rangschikking.» De Wilde Toen we Braems vroegen wie volgens hem de uitblin ker van de wedstrijd was. moest de Beverense trainer niet lang zoeken. «Filip De Wilde. Ik had wat schrik voor het eerste zware werk dat De Wilde zou knjgen. Vorige week was ik trouwens al tevreden dat Winterslag tweemaal tegen- scoorde. Dat waren de eerste tegendoelpunten op Freet- hiel en we konden wel tegen een stootje. Hier deed Filip het echter voortreffelijk. Hij heeft voor ons wellicht de wedstrijd gered. Ook buiten die penalty deed hij het uitstekend. Ik ben er ten andere niet zo zeker van of dat inderdaad een strafschop was. Kom, we moeten daar niet meer over zeuren. Hij heeft de uitslag niet beïnvloed.» Freethlel Nog even verder bomen over het grote verschil tussen Beveren thuis en op verplaatsing. Een oorzaak? «Op verplaatsing spelen we op dezelfde manier. Ook met drie spitsen. Maar het klikt dan niet. De fiankverdedi- gers kunnen minder opkomen, misschien is het dat? De spelers spelen trouwens veel zenuwachtiger. Enkele spelen ongewild heel wat terughoudender. Kusto bijvoor beeld schijnt op Freethiel veel gemakkelijker te spelen. Hij kent trouwens de velden van onze tegenstanders nog niet. We blijven naar een oplossing zoeken. Maar al bij al mogen we niet klagen. Beveren blijft toch aan de leiding». H.A. Is Van der Gijp attent om zijn medemaats vrij te zien lopen en is Larsen in een fitte dag, dan was Ander lecht gezien. Ondanks kar- revrachten werk van Gud- johnsen, René Verheyen en Raymond Mommens bleef de bal geregeld te rugkeren uit de Brusselse defensie. Sporting vond vooraan niet de nodige spi rit om Olsen en co te ver schalken. Hiervan profi teerden Perusovic en Ver- cauteren. Frankie gaf nog een patentvoorzet weg naar de inlopende Vanden- bergh. Wij zagen al een doelpunt zoals tegen Ar gentinië voor ogen. Maar hield Hoogenboom hier plaudisseerden. Over het nummertje Van Himst-Lo- zano is geloof ik al genoeg gepalaverd. Scheidsrechter Ver haeghe leidde volgende ploegen: SC Lokeren: Hoogenbo om, Van Bergen, De Schrij ver, Verheyen, Somers, Van der Gijp, Mommens, Gudjohnsen, Laroy, Tolmie en Larsen. Anderlecht: Munaron, Perusovic, Friman, Lozano (De Greef), De Groote, Vercauteren, Olsen, Hof- kens, Vandenbergh, Coeck en Czerniatynski (Brylle). André yke ren-Anderlecht 1-1. Munaron is geklopt, maar het schot van Somers gaat voorlangs Wen. (md) Pol Van Himst vond dat zijn ploeg flink glespeeld had. «Wij wisten dat we Lokeren niet mochten onderschatten. Toch hebben wij nog teveel open kansen laten liggen, zeker drie.» Maurice De Schrijver: «Hofkens en De Groote: gevaarlijke aanvallers! Wij hebben een goede wed strijd gespeeld, de supporters zullen wellicht niet te klagen hebben. Nu vertrekken we moreel sterk naar Benfica.» Walter De Greet was van oordeel dat de eerste helft heel goed was maar de tweede een beetje minder. Na vier maanden afwezigheid vond hij het fijn terug in de wedstrijd te komen. Bob Hoogenboom. druk omringd: «We hebben een goede wedstrijd gezien. Het volk en de sfeer waren aanwezig en dat stimuleert tot een grotere inzet. Nu een mooie uitslag in Portugal. Dan kan hier in de return geen kat meer binnen!». Rony Somers mag terugblikken op een fantasti sche wedstrijd. Hij werd door vriend en tegenstan der geprezen om zijn prestatie Gooide heel be scheiden de gelukwensen weg naar zijn ploeg maats. Zwakke Waaslanders: Lierse-Beveren 0-0 Een overwinning op Lierse zou Beveren vorige zondag alleen aan de kop van het vaderlands voetbal gebracht hebben. Maar zoals bij vorige gelegenheden al overduidelijk werd blijft Beveren op verplaatsing slechts de schijn van de steengoed voetballende thuisploeg. Het team van Urbain Braems haalde thuis ai negen punten op tien en scoorde negentien maal. Op verplaatsing haaiden de geelblauwen slechts vijf op tien en werden er slechts vier doelpunten gescoord. Ook op Lierse trouwens bleven de Waaslandse middenvelders en aanvallers duidelijk beneden het Freethlelpell. Het was ten andere doelman Filip De Wilde die zijn team aan een punt hielp. Sterk Lierse Beveren kreeg op het Lisp meteen de kans om op voor sprong te komen maar Erwin Albert miste onbegrijpelijk. Dat vroege openingsdoelpunt zou de wedstrijd wellicht een ande re richting hebben uitgestuurd Nu haalde Beveren nooit het meesterschap dat het op Freethiel dit seizoen steeds weer bereikt. Het was integen deel Lierse dat sterk ging spe len. Het Liers geheel bleek stevig in elkaar te zitten en vooral het Waaslands midden veld kreeg nooit voet op de grasmat. Lierse trachtte er wat van te maken en de talrijke toeschouwers kregen van de thuisploeg een aardige eerste helft. Daar waar zowel het Waas lands middenveld als de aan val, ook Kusto presteerde on der zijn waarde en kreeg tij dens de rust een boze Braems op zijn kop, weer weinig inzet toonde, was iedereen na af loop van de wedstrijd akkoord De Wilde als figuur van de partij te noemen. De achttien jarige Zeienaar, in deze kom petitie nog niet echt met zwaar werk gekonfronteerd, bewees in Lier dat hij het in hem ge stelde vertrouwen zeker waard is. De Wilde heerste in het luchtruim en presteerde attent bij de beste momenten van de thuisploeg. Schoten van Log- gie - de Schot lijkt meer en meer de rol van Erwin Van denbergh over te nemen - en van Albert Van den B§rgh wer den door Filip aardig gestopt. Lierse zorgde er in die eerste periode trouwens voor dat de wedstrijd aangenaam om vol gen bleef. In de tweede helft bleken de goede intenties van de thuisploeg echter voor een groot deel in de kleedkamers gebleven. Beveren kreeg meer voet op het Lisp maar slordig afwerken van Albert en Marlens bleef kenmerkend voor Beveren-op-verplaatsing. Lierse bracht een aanvaller meer op het veld maar veel gevaar kwam er niet meer. Tot aan het uur. Toen beging Jas pers in het strafschopgebied een duidelijke en onnodige fout op Van den Bergh. Scheidsrechter Costantin wees terecht naar de penaltys tip. Loggie achter de bal en iedereen verwachtte dat Lier se toch zou krijgen waar het recht op had. Doelman De Wil de dacht blijkbaar anders. Hij stopte de strafschop. Pfaff stopt strafschoppen bij Bayem. De Wilde bij Beverer* D& ref had toen evengoed de wedstnjd kunnen affluiten want beide ploegen bleken erg tevreden met het gelijkspel. Beveren misschien wel het meest want iedereen begreep dat men hier erg goed was weggekomen. Lierse verdien de wellicht beter maar botste zondagnamiddag op een sub lieme tegenstander. Filip De Wilde hield tenslotte Beveren toch nog in de kop van de rangschikking. Hugo Aerts

De Voorpost | 1982 | | pagina 1