Geel-blauw geeft gewonnen match op de valreep uit handen Ondanks een mannetje meer Twaalfde grandioos tornooi van Sint-Niklaas Zonder overleg Sportkring-sprokkels: «Je zou er helemaal sjagrijnig van worden» Stevens-Vi 26 - 22.10.1982 De Voorpost VOETBAL RC Harelbeke-Eendracht Aalst 2-1 Voor ongeveer drieduizend toeschouwers leidde ref Bots een wedstrijd die hij echter gedeeltelijk zelf naar de haaien blies. Niet alleen was er een eerder licht toegekende strafschop In het voordeel van Harelbeke, maar nadien stuurde hij ook nog Meers man van het terrein toen die toch duidelijk de bal speelde. Kompensatle of niet deze beslissingen waren voor vele kijkers onbegrijpelijk. Sommige voetbalwedstrij- Harelbeke was dat zo. Niet den laten rare dingen zien. In alleen is er wat herrie rond een Trainer Georges Heylens wou blijkbaar niet veel kwijt na de match tegen Harelbeke. Voor uitleg moet ge u daar wenden, zei hij en wees naar het scheidsrechterslokaal De scheidsrechter had immers al andere zware vergrijpen laten voorbijgaan dan dat strafschopgeval tussen De Kip en Desanghere en de fout van Meersman. Het bleek dat Heylens vooral niet kon verstaan hoe zijn nochtans fel drukkende ploeg geen zege had kunnen halen tegen tien Harelbekenaars Mare Steyaert werd na de uitsluiting van Meersman meer naar het offensief overgeheveld en hij kreeg ook nog enkele kansen maar zijn schoten waren slecht gericht. Omdat het offensief moest versterkt worden haalde hij Ferrera en Groenendijk op het veld. Zo kwamen er toch enl- ele problemen voor de Harelbeekse verdedigers, maar échte kansen kwamen er niet. Wel maakten de Ajuinen aanspraak op een penalty toen Mestdagh Groenendijk in het strafschopgebied van de bal hield. Waarschijnlijk meende ref Bots dat Aalst al voldoende kompensatie had gekregen en gaf geen appel aan de eis van de Aalsterse spionkop. Uiteindelijk mogen we zeggen dat de wilskracht van Harelbeke en het eerder onbezonnen Aalsterse aanvals- spel voor de 2-1 uitslag hebben gezorgd. afgetreden voorzitter die op dat moment in New York zat. er waren ook enkele feiten die wel bijzonder aandacht ver dienden. De Harelbekenaars die reeds na 37 minuten met tien op het terrein stonden hebben aangetoond dat dankzij veel wilskracht de aan houdende druk van een ploeg met manoverwicht kan opge vangen worden. Men ging er in elk geval zeer fel van start. Daardoor werd er vroeg gescoord. Het was zelfs een copybook doelpunt. Na zeven minuten spel gaf De Kip een uitstekende kruispas die in één tijd door een fel spurten de Vandevenne werd overge nomen Maar Aalst liet zich ook niet pramen en toonde onmiddellijk een offensieve in gesteldheid. Door hun aanval lende flankverdedigers kon den ze geregeld met vijf men sen in de Harelbeekse gevaar lijke zone opduiken. Toch duurde /iet bijna een halfuur voor er een schot tussen de palen belandde. De Bolle gaf een vrije trap midden van het pak en Sergeant kon binnen trappen. Omdat Aalst mooiere patro nen op de grasmat tekende, leek het lot van Harelbeke be zegeld. De Aalsterse aanval lers leken wel bekwaam om tot aan de rechthoek door te drin gen, maar verder zeker niet. Ondertussen verschalkten Notten en De Kip regelmatig de Aalsterse defensie door hun snelle uitvallen. Het zou echter scheidsrechter Bots zijn die voor het tweede thuisdoel- punt zou zorgen. Notte trapte een hoekschop en de bal blok keerde tussen de voeten van De Kip en Desanghere. Toen De Kip struikelde floot Bots strafschop. Vrijwel alle kijkers waren over deze beslissing verbaasd. De Kip ging zelf achter de bal staan en klaarde de klus. Even later zou Bots nog Jo- han Meersman van het terrein sturen nadat hij, duidelijk met het doel de bal te raken, een goed spelende Dierickx een trap in de buikstreek gaf. De geweldige pijnkreet van het slachtoffer heeft misschien wel bijgedragen tot een toch weer al te strenge beslissing. Aalst meende nu dat het mocht aandringen en deed dat ook. Harelbeke met tien weer de zich bijzonder goed en Aalst dat absoluut wou scoren, speelde een veel te direkt en weinig efficiënt voetbal. Uitein delijk zou de Harelbeekse Car- bonelle als eenzame aanvaller nog het gevaarlijkst blijken tij dens het onbesuisde optreden van de Aalstenaars. Carbonel- le kon immers rekenen op een steeds snel opduikende Van devenne die als een wervel wind voor het ajuinendoel ver scheen Sint-Niklaas-Boom 2-2. De Boomse doelman duikt over het leder en Simoen zal scoren, (dw) Badminton Het twaalfde tornooi van de Minton's uit Sint-Niklaas vorig weekeinde werd weer een Oostvlaamse topper van formaat. De belangstelling voor dit zeer goed georganiseerd tomooi brak dit jaar alle vorige re- kords. Liefst 80 inschrijvingen moesten worden geweigerd omdat het tomooireglement er slechts 260 aanvaardt. Pogin gen om een tweede sporthal te huren werden door de Liga geweigerd omdat alle beschik bare hoofdscheidsrechters te Edegem nodig waren op de Europacup der landskam pioenen. Voor het dertiende tornooi niet meer wachten tot de laatste week voor de afsluiting der inschrijvingen dus! Het tornooi in sporthal «de Witte Molen» werd zoals ge bruikelijk probleemloos geleid door sekretaris Etiennen Ver- cauteren wiens figuur onder tussen niet meer weg te den ken is uit het Oostvlaamse badminton. Met 164 c 2-spe- lers werd zaterdagmorgen gestart. 's Avonds bleven er daarvan nog één vijfde over dat zon dagmorgen om negen uur de kwartfinale aanving. Minder inschrijvingen in de C 1 en B-reeks maar onevenredig meer verrassingen. In halve finale C 1 verloor R. Dierckx van Dendermonde- naar Van Der Streeck en had Luc Toté het moeilijk tegen dubbel-partner Carl Laurent. Verrassing ook bij het enkel dames waar Katrien Van Dam me, die pas drie weken C1 is, van Margo Trommelmans verloor. In de B-reeks drong de organi serende klub met de gebroe ders Weyn in het dubbel-heren en gemengd door tot de halve finales. In de C2 klasse won Willy Van Uytrecht van Bacss-Schoten uiteindelijk het heren-enkel en wordt door deze prestatie op genomen bij de C 1 Ook het Sint-Niklase talent In ge Van Eetvelde verwierf dit klassement door de titel te grij pen in het dames-enkel. Inge werd tevens winnares van het dames-dubbel met haar zus. Een ovenwinning in deze discipline volstaat om zus Kristel ook C 1 te laten worden. Misschien volgende week te Temse? Beverenaren De Blanger-Van De Perre wonnen eindelijk een finale na ze te zien ontglippen op het tornooi van Bazel einde vorige maand. Onder de C 1 deelnemers won Carl Laurent schitterend van LAB-spelor Van Der Streeck en werd aldus in deze reeks bevestigd. Hetzelfde voor vlugge Margo Trommelmans bij de dames die eindelijk weer eens een finale won. Van Hoorde-Van Der wonnen in een finale van PBO-trainers voet-Verlinden. Door slechts 11 inschrijvingen in ze discipline geldt deze niet direkt! Luc Haelvoet won wel het mengd dubbel met partner Demaret van Britsom. De B-reeks bezorgde en Rudy Weyn wel vele wen en hoofdpijn maar bekers. Franki verloor ren-enkel van Van Bouwel Rudy met partner Godts gemengd-dubbel van de Van Bouwel maar met me Rogiers als partner. De derde, van de vijf B spelers die onze provincie na de beide broeders Kurt Van Bruysel, won klubgenoot Aerts wel de heren-dubbel. 2* Nationale In een goedbezet stedelijk sportstadion het rekord van het lopend seizoen met bijna 3.500 toeschou wers had Sportkring Sint-Niklaas aanvankelijk wel enige moeite om zijn spel op te dringen aan de steenbakkers. Toch kwam Danny Van den Hende in de tiende minuut tweemaal dichtbij het Boomse doel: eerst kopte hij een goed voorgebrachte vrij schop van Georges Leekens juist naast en dan verontrustte hij bijna een onderonsje tussen keeper Van Reeth en laatste man Clement. Het aanvalspa- troon van de thuisploeg was evenwel beperkt van opzet: van de achterste regionen lepelde men de bal steevast naar voren waar Van den Hende de on dankbare taak had om elk balletje te rekupereren. Het volgende gevaar kwam na een sluw opwippertje wel van Simoen bij vrije trap, waarop Truyens goed volgde maar rakelings naast knalde in vrije positie. De bezoekers keken in de eer ste twintig minuten behoed zaam de kat uit de boom maar bleken ook wel degelijk ge vaarlijk genoeg, zodanig zelfs dat ze bij een eerste gelegen heid op vrijschop van Dege- laen reeds op winst kwamen. De muur van de Klaaskens was immers niet zonder ope ning zodat Van Eenennaam zichtbaar werd verrast, hij liet het leder ook ontglippen en nadat dit via de rechterpaal weer in het veld sloeg, kaatste het met een rare kapriool in de vrije ruimte. Deze opdoffer bleek niet te lang onoverkome lijk want aan het halfuur dreef een sterk spelende Verhoosel de bal goed op, lanceerde een prima center waarbij Van den Hende gelukkiglijk niet zelf be sloot maar dat overliet aan de goed kontrolerende Simoen, die in de verste hoek bin- nenknalde. Dan kwam doelman Van Reeth op de voorgrond met enkele fraaie reddingen die hij steeds weer opbracht op po gingen van de Sint-Niklase nummer twaalf. Danny Van den Hende, want die is het, schoot immers goed in maar SK Sint-Niklaas-Boom 2-2. Jantje Simoen komt nel iets te de Boomse goalie had nog kort. (dw) een lang handje en twee minu ten later kopte de Brugse Sint- Niklazenaar en was Van Reeth weer bij de zaak Scheidsrechter Bots liep ver volgens in de kijker met enkele rare reakties op verwaarloos bare fouten en laks optreden tegen zware overtredingen van voornamelijk Boomse zij de. Toch verdeelde hij de boe kingen op dat moment broe derlijk over beide ploegen: Van den Hende en Clement kregen immers een vermel ding in zijn boekje. Op slag van rust gingen de gasten nog eens goed aan de haal maar Van Ham besloot over het wenkende doel. Na de koffie kwam er een vervanging, om de aanvallen de kracht van de ploeg wat op te krikken verving Staf Van den Bergh Luk Bevers door Swat Janssens omdat Luk in de eerste helft dikwijls zijn aanvallende opdracht ver waarloosde. Mark Laroy rukte in de beginminuten reeds goed op, lepelde ook voor waar Van den Hende via een bezoekende been buiten- schoot. Even later in de 50e minuut zwiepte Leekens een vrijschop toegestaan voor fout Pater Met deze uitspraak vatte Pa trick Verhoosel zeer kernach tig de situatie samen waarin spelers en bestuur na de partij tegen Boom in verkeerden. «Indien we iets professioneler opereren in de slotminuten kon ons eigenlijk niet veel meer gebeuren. Blijven liggen en ietwat tijd winnen was na tuurlijk de methode om een eerste thuisoverwinning bin nen te halen». Over zijn eigen kwetsuur is de Zeeuw eerder gereserveerd, «bij een hoek schop kwam ik na een duel zwaar ten val en voelde on middellijk hevige pijn in de knie. Of deze blessure me een tijdje uit kompetitie zal houden, weet ik nog niet maar ik ben er alleszins niet gerust in». Ook aangaande zijn eigen po sitieve inbreng in het presteren van het elftal was Patrick eer der kort en wuifde de felicita ties weg met de bovenstaande uitdrukking. Op een ander plaatsje in de kleedkamer vonden we de tweede Nederlander uit de Sportkringformatie (van zon dag) Ton Van Eenennaam was duidelijk niet tevreden over zijn eigen prestatie. «Het is voor mijn tweede wedstrijd op eigen terrein weer geen daverende verrichting gewor den», zei hij, «ik kreeg in deze wedstnjd alweer luttele ballen te pakken en moest me toch tweemaal gewonnen geven. Mijn Nederlandse supporters zullen alleszins ook niet zo in hun nopjes geweest zijn». In derdaad, er was nogal wat belangstelling voor Nederland se Tom: niet minder dan twee volle bussen Nac-supporters waren immers vanuit Breda gekomen om hun vroegere doelman een hart onder de riem te steken. De supporters van Nac Breda zijn immers niet te spreken over de trans- ferpolitiek van hun bestuur dat erin bestaat om eigen talentrij ke mensen steevast van de hand te doen en zelf met min derwaardige spelers het vege lijf in eredivisie te redden. Ook Van Eenennaam is één van die getroffen eigen talenten: als je weet dat Ton bij de jaarwisseling verleden jaar de minst gepasseerde doelman was in het Nederlandse be taalde voetbal en hij na een enkele blunder tegen Roda door trainer Janssens uit de ploeg werd gehaald, weet je zeker al genoeg. De suppor ters uit Noord-Brabant gaven de match van zondag immers ook enige kleur door bij het begin en het slot de joelen en te zingen, en nog wat maar vraag dat maar aan de Sint- Niklase politie... Natuurlijk deelde ook Staf Van den Bergh en vooral hij, in de algehele ontreddering omdat op een debiele manier een zekere overwinning in extre mis werd gerateerd. «Ik heb geen goed woord over voor de manier waarop de tegenstan der alle kansen kreeg de bal nog naar voor te werken, dit zelfs nadat er een fout was begaan op Swat Janssens aan de Boomse doellijn. Swat krabbelde veel te vlug overeind in plaats van diplo matisch tijd te winnen en zo de allerlaatste sekonden te laten wegtikken. Boom kon dan met welwillende medewerking van een middenvelder hun niet ge ziene spits isoleren en de rest was duidelijk. Zo ging een punt verloren dat zeker een zwaar verlies mag genoemd worden. Het verschil met de kop breidt immers uit tot drie eenheden én de aanwezige supporters konden alweer niet juichen voor een eerste thuiszege. «Dat is natuurlijk dubbel jam mer in het licht van de fraaie uitgangspositie die S.K. de jongste weken heeft veroverd met zes punten uit de in totaal vier uitmatchen, terwijl in eigen huis telkens een achterstand moet opgehaald worden en men met de nodige spannen de variaties, telkens op een drawn uitkwam. Volgende week staat een on vervalste Oostvlaamse thriller op til tussen de Sportkringers en Eendracht Aalst in Aalst. Voor deze wedstrijd lijkt de deelname van Verhoosel (zie hoger) en Truyens wegens rugblessure niet zondermeer gegarandeerd zodat coach Van den Bergh weer naarstig aan wisseloplossingen moet werken. Of hij met Janssens - Van Wambeke - Bevers en Lacroix een even goed geolied steunvlak kan uitbouwen is voor ons een vraag, voor hem een weet. En om te besluiten een minder gunstig nieuwtje in Sportkrin grangen; Michel Bal, één van de grote inspirators en promo tors van het «nieuwe S.K. Sint- Niklaas» overleed zaterdag ochtend in het Akademisch Ziekenhuis van Antwerpen na een sleurende, ondermijnende ziekte. Bal was nauwelijks 43 jaar en laat zeker een opval lende leegte in de beheerder skringen van de Wase hoofd stedelingen. Hierbij bieden we de beproefde familie en be kenden, onze welgemeende rouwklachten aan. M.N. -f Sint-Niklaas - Boom 2-2. Simoen op het punt te scoren, (dw) op Simoen net naast. Aan de 52ste minuut was het dan wel raak omdat een goed inzen den van Janssens onaange roerd bleef door Truyens en Simoen alweer kalm afrondde. Fred bevestigde immers zijn prima verrichting bij de volgen de aanval wanneer hij een ge wiekste lobbal afleverde maar Van Reeth zijn slechte opstel ling nog kon goedmaken met een ultieme parade. In de 56e minuut kwam Patrick Verhoos el, die zich eveneens zeer nut tig maakte in de rol van foerier en zo heel wat akties op gang bracht, slecht ten val en gaf onmiddellijk teken dat het niet langer ging. Van Wambeke moest zodoende inkomen in een rol die hij nog nooit had vervuld. Door het verdwijnen van Verhoosel verdween niet toevallig het speelse aspekt bij de thuisploeg; hoe hard Jans sens en een onfortuinlijk spe lende Lacroix zich ook inspan den. Het vijfde kwartier gaf dan ook bijna in de stand be- rustendde Sportkringers te zien die zich nauwelijks ver ontrust waanden door het zwakke offensief presteren van F.C. Boom. Nadat Truyens event jes was uitgevallen maar in de tribune weer werd opgelapt en zijn plaats op het veld ook Sint-Niklaas-Boom. Doelman van Eenennaam heeft supporters meegebracht uit Bred, Het waren blijkbaar niet van de stilsten. (dw) Jnaei hernam, lanceerde hij op een merkelijk vlug op en kreeg schieten. ®myr vloeiende wijze Van den Hen- evenmin balvoordeel. In het Een puntendeling dus die en-^°v" Danny werd echter nogal Sint-Niklase middenveld ruw een halt toegeroepen door tot tweemaal toe balverlies ge- truiketrek zodat deze aanval leden zodat de bijna onzicht- geen sukces was toebedeeld, bare Burhenne aan de haal In de vooriaatste minuut werd kon gaan en in de verste Swat Janssens in het verste (slecht gedekte) hoek van Van hoekje neergehaald, stond op- Ennennaam kon binnen- kel door de nonchalance voorzichtigheid van de mogelijk werd.

De Voorpost | 1982 | | pagina 2