Het moordend schot van Paul Vermeir Eendracht Zele zet scheve situatie recht il«Het o- - komt er voor ons op aan m vroeg een doelpunt te scoren Met dertig naar New Yorkse marathon Voetbalkalender Eddy De Malsche (VW Hamme): Voetbaluitslagen Alleen Luc Schuddinck is twijfelachtig bij V.W. Hamme VK Oostende-Eendracht Zele 2-2 De Zeienaars hebben In Oostende de bevestiging gebracht van hun heropstanding na een aarzelend begin in de kompetitieaanhef. Na een wervelende start van de thuisploeg herpakten de bezoekers zich en bleven de dominanten in het wedstrijdbeeld. In de laatste tien minuten kon Eendracht zijn veldover- wicht eindelijk in doelpunten omzetten zodat het een logische puntendeling verdiend in de wacht kon Iepen. De gasten gingen met Luk Collewaert van start op de rechterbackplaats. Hij kreeg de voorkeur John Chrlstiaens. Ook Danny Van Puyvelde liep er bij de aanvang bij nadat hij onzeker was wegens een kwetsuur, opgelopen in de donderdagavondtrai ning. Oostende vertrok sterk uit de startblokken en kende reeds na drie minuten sukses. Paternoster glipte al dan niet ^buitenspel doorheen de Zeel- se defensie en bracht zijn Jiploeg op voorsprong. Vier mi- inuten later weerde doelman IVan Puyvelde een schot dat bij jfTavernier belandde. De Zeel- ||se goalie ging na een vlugge freaktie in de clinch met diezelf- 1de Tavernier en deze lokte iteatraal strafschop uit. De ak- Iteur bezorgde het stuk een happy-end vanop de penalty stip. De bezoekers kwamen na deze opdoffer in de wedstrijd. '*1arc De Brabander liep dicht ij een treffer toen hij doelman JMar Wittewrongel van kortbij onder vuur nam. Na de pauze nam Oostende opnieuw een sterke start maar een konditioneel sterke Eendrachtploeg trok vlug het initiatief naar zich toe. Wittewrongel had een schitte rende reflex in huis op een schot van Pieters en een Oos- tends verdediger kon zich ge lukkig achten een knal van Blomme op de lijn te kunnen keren. De voor De Brabander ingekomen Dirk de Ferrerre zou met een uitstekende voor zet aan de basis liggen van het eerste Zeelse doelpunt dat keurig door Cooreman werd ingeschoten. Rond de 82ste minuut kwetste doelman Wit tewrongel zich aan het hoofd en één minuut later velde Ha- gers Jan Pieters in de fatale zone. Kapitein Goossens klaarde met sukses de karwei. KVO kon zich in het wed strijdeinde gelukkig achten dat de scheidsrechter de wedstrijd zeven minuten te vroeg affloot toen Hagers voor Wittewron gel in het doel was ingespron gen. Eendracht lukte een ge ruststellende prestatie die trai ner Hervé Van Lerberghe goe de hoop bezorgde voor de ko mende konfrontaties. «Zo zie je maar als de ploeg blijft aan dringen en strijden om een scheve situatie recht te zetten. Nogmaals een bewijs dat inzet en motivatie een ploeg bere sterk maakt. Pech en tegen slag moeten nu maar eens ophouden. Smaakmaker van de match was voor mij Filip Plaetinck. Hij groeit stilaan naar de konditie van vorig sei zoen toen hij werkelijk een van de revelaties was. Een nieuw pluspunt voor het komende derby met Lede. Winnen we deze wedstrijd, dan lukken we een 6 op 8. Een remonte waar men verder kan op bouwen.» Joost Arens VOETBAL De Voorpost - 22 10.1982 - 27 FC Edixvelde-Serskamp 2-3. Edixvelde, nochtans als homeploeg bekend, kon tegen Serskamp niet winnen en is nu uit de kopgroep weggevallen, (per) Eeklo-VW Hamme 1-2 De trainerswissel bij FC Eeklo heeft niet het verwachte resultaat afgeworpen. De wedstrijd startte nochtans uitstekend voor het team van de gloednieuwe trainer Firmin De Coster. De tijd was hooguit zes minuten weggetikt toen De Moor de openingstreffer tegen de touwen tikte. Een inzenden was door doelman Amelinckx onvoldoende afgeweerd. Deze tekortkoming werd zonder pardon afgestraft. Eeklo speelde nochtans gemotiveerd tegen een Hamse ploeg die niet op haar sterkste opstelling beroep had kunnen doen. Toch speelden de Wuitens uitstekend. Onder de sportbeoefenaars zijn er velen die van zichzelf een hoge dunk lebben, alhoewel hun prestaties zelden hoger liggen dan de middelmaat. Anderen blijven gewoon zichzelf, ook al zijn ze geregeld de centrale figuur. Zo '»mand is Eddy De Malsche. Een voetballer die zichzelf siert door zijn eenvoud, ien joviale gesprekspartner die zich nooit laat verleiden tot hoogvliegerij. Dat is ilj de Hammenaar uit den boze. Ook al plaatst hij geregeld het orgelpunt bij de Kierde klasser. Voor hem telt alleen het resultaat. (ol lekt lef Eddy De Malsche was nog geen zeventien toen hij een plaats kreeg in het eerste elftal "Van VW Hamme, dat toen. jnder het bewind van trainer Bruyninckx, nog een eerste nj>rovincialer was. Het vervullen j jan zijn militaire dienstplicht in Jjuitsland was de oorzaak dat ar voor de Hamse voetballer ^rrijwel een jaar verloren ging. "Jij zijn terugkeer ontmoette hij Willy Meersman Die stak van Bal met een jonge kem. Daar- »an werd Eddy De Malsche lid. lu. vijf jaar later, is hij nog "ijd titularis. Toch heeft hij Ier jaar een paar keer als 'aller moeten fungeren. Ge- ddeld zowat tijdens drie tot ir kompetitiewedstrijden. «Dat heeft mij nooit ont- pocheld,» zegt Eddy De Mal- :he. «Integendeel. Ik onder- ind telkens zelf dat ik een nindere periode doormaakte, ''anneer het enige tijd gele- in is dat je een doelpunt kon 'ren, begin je aan je zelfver- iuwen te twijfelen. Een korte lur op de bank heb ik nooit 'aren als een vernedering, it betekende voor mij een ulans om nog harder te inen. Tenslotte verenigt een kern meer dan elf spelers, en het is logisch dat een oefen- meester gokt en al eens ande re pionnen plaatst. Uiteindelijk 6 het toch het resultaat dat lelt. Dat is ons aller streven. Kollektief vormen wij een ste ng blok. Dat is de sterkte van Hamme. Op uitzondering een Frankie Vanhaecke ■enigen we weinig indivi- talent. Wij falen wanneer niet als een kompleet blok inen aantreden. Anderzijds jn we des te sterker wanneer als een geheel het volle Pond geven en bestendig jacht maken op de bal. In vergelijking met vong sei- loen is dat blok nog steviger jeworden. Wijzelf deden meer krvaring op, alleen al met een partje ouder te worden. Nu is :rankie Vanhaecke daar nog lijgekomen. Een kraan van len voetballer. Van hem kun- .ten we veel leren. Hij is tech- \jjisch een bijzonder flinke spe- en is bekwaam om een ^Agenstrever uit te schakelen. IJovendien kan hij je uitgere- JBnd de bal toespelen op een Ogenblik dat je je in een gun- tige positie bevindt. Zijn ach terwaartse passen brengen de .jBrrassing voor de tegenstre- jBr. Dat heeft al tot doelpunten Jeleid. Wel ondergaat hij een vjara bewaking, ledereen weet Jwkbaar wie Vanhaecke is. i^Vaar omwille van het feit dat 'ij geregeld «enkelbijters» in 'jn omgeving heeft, krijgen wij ler ruimte en gelegenheid i uit te halen. Opvallend is 'el dat we geregeld te maken ijgen met sterk defensief in- istelde tegenstanders. We i|n blijkbaar door vele ploe- gevreesd. Het komt er in rgelijke ontmoetingen voor is op aan om vroeg te sco- pn. Dan zijn zij verplicht om £>1 hun 'kot' te komen, wat voor 'TBvolg heeft dat we ruimte krijgen. In die omstandigheden zijn we bekwaam om toe te slaan. Spelers als Vanhaecke, Luc Schuddinck en Rudy Maes kunnen zich dan mani festeren. Tot nu toe hebben tellen. Daar komen heel wat faktoren bij kijken. Ook de fak- tor geluk speelt hierin een gro te rol. Hopelijk blijven we de komende weken en maanden gespaard van gekwetsten. Eddy De Malsche (VW Hamme we te kampen gehad met tegenslagen. We hebben al met tal van gekwetsten moe ten afrekenen en een beroep moeten doen op invallers. Dat was ook vorige zondag in Eek lo het geval.» Titel? «Toch zijn er velen die am bitie hebben,» zegt Eddy De Malsche. «In bestuurskringen steekt men het niet onder stoelen of banken dat men wil doorstoten naar de derde klas se. Maar ik blijf daar voorzich tig in. Een titel kun je nu één maal niet op voorhand bes- Daarvan hebben we ons deel al gekregen. Ook de mentali teit onder de spelers is van belang. Die is bepaald goed in Hamme, en dat is een voor naam pluspunt.» Dat Eddy De Malsche de kans aangrijpt om die sfeer te bevorderen kun je vanavond ervaren. Dan trakteert hij zijn kollega's op een etentje, ter gelegenheid van zijn vijfen twintigste verjaardag. Een ge woonte die iedere voetballer bij de vierde klasser blijkt aan genomen te hebben. E.O.M. Het herstelde zich snel van de vroege opdoffer. Korte tijd nadien kon het toeslaan. Eddy De Malsche schakelde niet minder dan vijf tegenstrevers uit en besloot toen kalm tegen de touwen. Eddy liet zich in Eeklo opnieuw langs zijn beste zijde bewonderen. Hij was bie- zonder slagvaardig en nam geregeld de plaatselijke portier onder vuur. Wie zich in dat opzicht ook in de kijker speel de was Paul Vermeir. Die heeft zijn trefkracht blijkbaar teruggevonden. Geregeld vuurde hij vanuit de tweede lijn moordende projektielen af in de richting van het doel van de tegenstrever. Eén van die pro jektielen doorboorden het doelvlak. Daartegen vermocht zelfs 's werelds beste doelman niets. Eeklo heeft toen nog gepoogd in een hopeloos eindoffensief de zaken recht te trekken. Maar achteraan lieten de Hammenaars zich geen en kele keer op een tekortkoming betrappen. Willy Meersman was uiter aard tevreden met de winst punten: «We kenden Eeklo nog van tijdens de beker Helanio. We wisten dat het een sterke ploeg is. Daarom hadden we een puntendeling in uitzicht gesteld. We hielden daarenbo ven rekening met het feit dat een nieuwe oefenmeester de speiers nieuwe impulsen zou geven. Dat bleek ook het geval te zijn. Langs onze kant werd er meer dan behoorlijk gekom- bineerd. ledereen vervulde zijn rol naar behoren. Eric Boone hield achteraan De Moor volledig uit de wedstrijd. Ik had voor de eerste keer dit seizoen op hem een beroep gedaan. Hij verving Dirk Ver bustel die wegens beroepsom standigheden niet kon optre den. Ik moet zeggen dat hij zijn taak naar behoren heeft opge knapt. Alleen in het begin van de wedstrijd liet hij zich verras sen. Daardoor kwam de thuis ploeg tot scoren. Langs de andere kant kreeg Swinbergen geen enkele kans tegen Omer Van Praet. Meteen was de kracht van de thuisploeg ge halveerd. Nochtans verliep het treffen bijzonder aantrekkelijk. Tijdens de eerste helft werd er langs weerszijden behoorlijk gespeeld. Na de rust is bij de thuisploeg het middenveld gaan wegdeemsteren Hier door konden wij onze ideeën beter naar voren brengen. Paul Vermeir was als centrale middenvelder uitstekend in zijn sas. Hij was zowat de regisseur van de ploeg en ging telkens hij de kans kreeg op de solotoer. Twaalf minuten voor het einde plaatste hij het orgel punt na een onrechtstreekse vrije trap. In de loop van de tweede helft heb ik nochtans enkele wijzigingen moeten doorvoeren. Dirk Van Buyten ondervond toen last van een oude teenkwetsuur. Ik bracht toen Frank Van Goethem in het veld. Hij is nog een junior, maar deed zijn werk naar be horen. Ook Luc Schuddinck bleek nog niet volledig fit. Hij werd in het laatste kwartier door Peter Baert vervangen. Ook deze speler is nog junior. Wie zich ook in de kijker speel de was Bruno Marin. Hij nam de taak van de geschorste De Beule over. Hij evolueerde zo wat tussen het middenveld en de verdediging. Daar leverde hij vruchtbaar werk. Blijkbaar wil hij de kans om een vaste titularis te worden met beide handen grijpen. De enige spe ler die me soms kippevlees deed krijgen was doelman Eric Amelinckx. Hij liet in Eeklo een wat onzekere indruk. Het heeft echter geen kleerscheuren voor gevolg gehad. Ik ben de mening toegedaan dat iedere supporter die de reis naar Eek lo heeft meegedaan, tevreden huiswaarts zal zijn gekeerd. Aan spanning heeft het trou wens niet ontbroken. Boven dien werd het een levendige wedstrijd waarin iedereen tot het uiterste is gegaan.» E.O.M. Paul Vermeir van VW Hamme (c) 1* Nationale SC Lokeren-SC Anderlecht 1-1 Lierse SK-SK Beveren 0-0 2* Nationale SK St.-Niklaas-FC Boom 2-2 RC Harelbeke-E.Aalst 2-1 Willy Meersman had deze week minder problemen om een opstelling op papier te zetten. Dirk Verbustel is terug en verder blijkt Dirk Van Buyten nu wel volledig hersteld te zijn. Alleen omtrent Luc Schuddinck bestaan er twijfels. Hij is van de ene kwetsuur in de andere gevallen Nu heeft hij last aan de knie. Hij nam niet deel aan'de trainingen Maar Schuddinck is een «echte». Hij kan op de tanden bijten wanneer het moet. Het zou niemand verwonderen moest hij zondag paraat aan de aftrap verschijnen. Luc wil in iedere match zijn aandeel hebben; vooral wanneer het om de punten gaat Hamme bezit momenteel een uitstekende uitgangsposi tie. Het volgt op twee punten van leider Demze Die komt in Hamme op 28 november op bezoek. Tegen die dag hoopt men de nieuwe tribune in gebruik te nemen. Althans toch wat de zitplaatsen betreft. Het is.evenwel nog niet zover. De vierde klasser knjgt •3* Nationale VC Jong Lede-RC Jet KV Oostende-E.Zele Bevordering FC Eeklo-VW Hamme Vrasene-Robur St.-Gill.-W.-Oostakker Evergem-Kemzeke Destelb.-St.-Pauwels OL Gent-Temse Gandasp.-Ertvelde 2* Provinciale B Buggenhout-Zulte Wieze-Sp. Petegem Olsene-E.Meldert St.-Gillis-D.-Oudegem 3* Provinciale C 2-o Terjoden-Oudenhove 1* Provinciale SK Lebbeke-Borsbeke D Dendennonde-FC Ronse 1-2 Su,s,:H?'.ae'?enl 2* provinciale A Melsele-Waarschoot 3* Provinciale D Heikant-Grembergen TK Meldert-WK Moorsel Sombeke-Haasdonk Berlare-Stekene Sp. Herdersem-Baasrode Bazel-SchellebeUe SK Aalst-Excelsior Kallo-Boonwijk 4* Provinciale C Val. Overm.-SK Lokeren SK Kalken-SK Overmere 4* Provinciale G Mere-Massemen Edixvelde-Serskamp Erpe-Westrem Voorde-Moe rbeke Elst-Herzele 1-2 Kerks ken-Ede 1-0 0-3 1-0 thans Gullegem op bezoek. «Ik zag deze ploeg aan het werk in Wervik». zegt Willy Meersman. «Ze is er flink op vooruit gegaan in vergelijking met vorig seizoen Bovendien verenigt ze twee spitsen die gevaarlijk kunnen uithalen. Vermits er dit seizoen geen enkele gemakkelijke opdracht op het programma staat, zal Gullegem wellicht geen uitzondering vormen. We genieten thuisvoordeel en bovendien is iedereen flink opgepept na de knappe verrichting van de vorige speel dag. Ik moet er nog aan toevoegen dat Chris Van Dam momenteel proefstoomt bij de invallers. Zijn eerste weber optreden. na zes weken rust, verliep voortreffelijk. Als hij verder gunstig evolueert kan ik weldra op hem een beroep doen». EDM. 4* Provinciale H Baardegem-Lutterz. Opstal-lddergem S. Moorsel-Doggen Gijzegem-Appels Erembodegem-Wichelen Hofstade-Schoonaarde Opdorp-R Lebbeke 4* Provinciale I Vrasene-Moerbeke Kruibeke-Verrebroek Kieldrecht-Tielrode Sinaai-Waasmunster Klinge-WB St.-Niklaas Meerdonk-Gerda St. Stekene-Rupelm. Vorige week had de Provinciale veldloop plaats in Zwij naarde. Met meer dan 3.000 deelnemers uit respectievelijk 73 scholen werd het een suksesrijke sportaktiviteit voor de N.S.V.O. organisatie van Oost-Vlaanderen. De college- ploeg o.l.v. schoolsportgangmaker. Jozef Van Cauwen- bergh, kwam opgetogen terug. Elke school had een inschrijvingsnummer. Hemaco met nr. 7 en zijn homoge ne groep werd kampioen van Oost-Vlaanderen. Op 24 november a s vertegenwoordigen deze sportieve jongens onze provincie in de gewestelijke veldloop te Meulebeke. Net zoals vorig jaar werd Geert PHILIPS terug eerste in zijn reeks. Proficiat Geert! 2-3 2-0 1-1 0-9 4-3 2-3 1-3 Al voor de derde maal achter elkaar trekken ze naar New York om er deel te nemen aan de fameuse marathon die door de meest bekende wijken van de stad gaat. Onder deze groep van dertig ook de broers Karei en Herman Boeyken en ook Fransaer uit Aalst en verder nog enkele stoere knapen uit de omgeving van Vlierzele, waar de atletiek sedert de legendarisch geworden Roger Moens een stevige voedingsbodem heeft gevonden. Zondagochtend vertrekken ze voor een tocht van 42 kilometer Een lange sliert, want aan deze marathon mogen 16.000 lopers deelnemen. Die zullen er ook zijn. Niet alleen Amerikanen, maar ook vele buitenlanders, zowel mannen als vrouwen. De mannen van Aalst en omgeving vertrekken zonder enig uitzicht op de zege. Die aspiraties hebben ze niet. Voor hen is het gewoon te doen om de olympische gedachte: deelnemen is belangrijker dan winnen. Al hebben ze bikkelhard getraind. De laatste maand elke dag 30 kilometer in een zompig stadspark. Hard. maar heerlijk je eigen lichaam testen op uithouding, de pijn grens proberen te verleggen zonder aan zelfkastijding te doen. Gewoon proberen vol te houden tot het niet langer kan. We wensen hen veel sukses toe in New York en dat ze deze helse tocht mogen uitlopen. (Zondag 24.10.82 om 15 u.) 1e nationale SK Beveren - SV Waregem (Delacour) (zaterdag 23.10 om 20 u.) Waterschei - SC Lokeren (Schoeters) (zaterdag 23.10 om 20 u.) 2e nationale E. Aalst Sint-Niklase (Sanzot) 3e nationale E. Zele Jong Lede (Van Bever) Bevordering VW Hamme SK Gullegem (Javaux) 1e provinciale Lokerse Heimis (Van Der Eecken) St. Wetteren - Dendermonde (De Saedeleer) SK Lebbeke - Olsa (Tanghe) 2e provinciale A Temse - Gandasparta (De Bruyn) Sint-Pauwels - Olympia Gent (Loeman) Kemzeke - Destelbergen (Eeckeman) Robur - Sint-Gillis-W. (Guy De Ruyck) Waarschoot - H. Vrasene (Mas) KV Ertvelde - Melsele (Van Zande) 2e provinciale B Oudegem St. Lievens-Houtem (Vervaeke) E. Meldert - St.-Gillis-D. (Meganck) Buggenhout - Wieze (Schrauwen) 3e provinciale C Etikhove - Kerksken (Van Renterghem) Bambrugge Nieuwerkerken (Kneuvels) Ede - Terjoden (Lambrecht) 3e provinciale D Excelsior - Kalio (Anica) Schellebelle - SK Aalst (Vereeken) Baasrode - Bazel (Lievens) Berlare - Herdersem (Cornelis) W. Moorsel - Sombeke (Leroy) Grembergen - TK Meldert (Ryndzsiewycz) Boonwijk - Heikant (Drieghe) Stekene - Haasdonk (Van Extergem) 4e provinciale C SK Lokeren - SK Kalken (Wauters) Zaffelare - Val. Overmere (Heirman) SK Overmere Edeboys (Redant) 4e provinciale G Serskamp Erpe (De Maeseneire) Vlierzele - Mere (Teugels) 4e provinciale H Wichelen - Hofstade (Van Kerckhove) Appels - Erembodegem (Van Leuven) Doggen - Gijzegem (Moons) Welle - S. Moorsel (Cooreman) Iddergem - Opdorp (De Cortq} Lutterzele - Opstal (De Wolf) Schoonaarde - Baardegem (Vercruyssen) 4e provinciale I Gerda Str. Stekene (Van Der Haegen) WB St. Niklaas - Meerdonk (Reyniers) Waasmunster - Klinge (Melis) Hoogeinde - Sinaai (De Maere) Moerbeke - Kruibeke (Burm) Rupelmonde KI. Vrasene (Philips)

De Voorpost | 1982 | | pagina 3