Own goals aan de orde Sporting lijdt eerste seizoensnederlaag r Buggenhout had een punt verdiend Roland Delsin redt de eer VOETBAL lUlgj mui 2e Provinciale St.-Gillis-D.-Oudegem 2-1 Eendracht Sint-Gillis en SK Oudegem hebben er beslist een bekijkenswaardige partij van gemaakt. Tijdens de eerste helft werden de beide doelwach ters geregeld op de proef gesteld. Renaat De Bruyne had zijn werk bij de thuisploeg en ook Walter Janssens moest geregeld aan de overzijde zijn mouwen opstropen. Doelpunten kwamen er tijdens die eerste helft niet tot stand. Daarvoor moesten de vrij talrijk opgekomen toeschouwers de tweede helft afwachten. Sint-Gillis is toen in het of fensief gegaan. Dat resulteer de in een eerste doelpunt dat kent men. Amper twee minu ten later werd bezoeker Van Den Abbeele door José Sae- rens in het nauw gedreven met het gevolg dat hij zijn eigen doelman te grazen nam. Vrij wel onmiddellijk hierop voltrok zich aan de overzijde haast een identieke situatie. Deze keer was het Leo Dierickx die te sterk naar zijn doelman te- rugspeelde, wat eveneens een betrok voor gevolg had. Dit aanval opgezet. Hij Frankie Van Hecke in zijn betekende"Ten^mulanTvoor ideeën. Die bediende zijn Oudegem dat fors in het offen sief ging. Doelman Renaat De Bruyne kreeg meer werk op te knappen dan hem lief was. Uiteindelijk kon Sint-Gillis, zij het eerder moeizaam, volle winst op het bord houden. De ploeg van SK Oudegem (ks) Leo Putteman van E. Sint-Gillis (v) Leo Putteman tot stand bracht, maat Putteman met een hiel- Luc Van Nuffel had eerder de tje. De rest van het verhaal Destelbergen laat Sint-Pauwels geen enkele kans In de eerste helft konden de meer op te brengen en .zo koh mannen van trainer Norbert de thuisploeg met een rustig Samson dan wel een veld- uitgebouwd meesterschap de overwicht bemachtigen maar tweede helft beheersen met hoekschoppen. In de tweede ken beter dan in de vorige schoten op doe! waren bijzon- nog een derde treffer als ver- helft heeft Sint-Gillis enige tijd wedstrijd. Spijtig laat die af- der schaars. Destelbergen liet diende beloning in de 80ste deze bezoekende golven minuut. De maker was alweer koudweg over zich heen glij- Van Autreyve die hiermee zijn den om in de 24ste minuut ook kollega's vooraan een lelijke het wedstrijdroer om te neus zette, want die twee gooien. Een hoekschop werd - Denaert en De Smet ge goed voorgebracht waar Van naamd - kwamen niet tot Autreyve makkelijk kon inkop- scoren, pen. Diezelfde te volgen spits Een wedstrijd voor geel- zette enkele minuutjes later zwart dus om snel te vergeten Verdeeld Eendracht Sint-Gillis (ks) Voorzitter Leonard Baetens was tevreden met het resul taat: «Het werd globaal geno men een aantrekkelijke wed strijd,» zegde de Sint-Gillisse klubleider. «Vooral tijdens de eerste helft werd er flink ge- kombineerd en geregeld uitge haald. Dat was ook langs Ou- degemse kant het geval. Spij tig dat er in die periode geen doelpunten tot stand kwamen. Na de hervatting zijn wij de forcing gaan voeren. Er vielen doelpunten en er was boven dien spektakel te beleven. Ik moet zeggen dat we tijdens het laatste kwartier het over wicht van Oudegem hebben moeten ondergaan. We zijn evenwel overeind gebleven, zij het moeizaam. Nu staat er een grote konfrontatie op het zon dagnamiddagmenu. Wij ont moeten immers leider Een dracht Meldert. Dat wordt een zware opgave. Maar onze spelers zijn gemotiveerd en zullen tot het uiterste gaan. In geval van winst vatten we mee gedrukt. We zijn uit die om- post aan de top van de rang- knelling gekomen en hebben schikking», aldus voorzitter zelf het initiatief genomen. De Baetens. thuisploeg is toen nog maar Trainer Bauwens van SK sporadisch aan bod gekomen. Oudegem was ondanks het Met nog een kwartier te spelen verlies van zijn ploeg niet ge- heb ik nog een paar wissels heel ontevreden: doorgevoerd. Van De Voorde «We hadden toch wel een en Van Cackenberghe gingen punt verdiend. In de eerste er uit voor Chris Van Cauteren helft waren wij vooral gevaarlij- en Willy Van Sande. Globaal ker uit stilstaande fazen en in genomen speelden we stuk werking altijd maar te wensen over. Dat kost ons punten die we nochtans broodnodig heb ben.» aldus de Oudegemse trainer Ook speler William Vereec- ken is van mening dat Oude gem beslag had kunnen leg gen op een winstpunt. «Met wat geluk had ik twee doelpunten kunnen scoren. Dat was in de slotfase van de wedstrijd. Twee keer heb ik een corner met het hoofd kun nen onderscheppen. Eén keer kon de bal net voor de lijn worden weggekuist. Met vijf punten uit zeven wedstrijden staan we er beslist niet te best voor. We moeten dringend punten winnen. Als het kan nu zondag al op eigen veld tegen Sint-Lievens-Houtem. Hopelijk kunnen we au grand complet aantreden,» aldus de Oude gemse verdediger. E.D.M. over: «Zulte was tijdens de door laatstgenoemde afge- slechte positie bevinden. Als eerste helft ontegensprekelijk rond. Uiteindelijk bleek dat het zo nog een paar weken Het kwam doelpunt voor ons maar een verder gaat wordt het ronduit Buggenhout 1 Zulte 2 de betere ploeg uui|uj imtoi v,„ ,VI!|WW., Amper twee punten telt de toen op voorsprong en dat was magere troost te zijn. Ik moet dramatisch. Hopelijk kunnen ook een suksesvol orgelpunt en een verloren zondag die in Buggenhoutse tweede provin- geenszins onverdiend. Na de toch zoggen dat er voor ons we komende zondag beschik- na knappe aanval waarbij hij de komende thuismatchen te- cialer uit zeven ontmoetingen, hervatting zijn we de forcing meer had ingezeten. Niemand ken over Ronny Schaeck Hij enkele Herlevingers voorbij- gen Olympia en tegen Waar- Tegen Zulte slaagde het er gaan voeren Vekemans vond zou er graten ingezien heb- werd bereid gevonden om snelde. Na dit tweede Destel- schoot zeer zeker kan worden niet in op eigen plein beslag te de staak op zijn weg. Verder ben. mochten we beslag heb- weer de Buggenhoutse shirt bergse doelpunt wisten de goedgemaakt. Waaslanders geen repliek op een punt. Dat zou kenden pogingen van Frankie ben kunnen leggen op een aan te trekken. We krijgen nu nochtans met onverdiend ge- Roels. Verheyen en De Wae- weest zijn. Sparta was immers geneer niet het verhoopte suk punt. Dat gaf men ook in het Wieze op bezoek. We zouden bezoekende kamp toe. Dat zeker niet mogen verliezen, Herleving Vrasene speelt goed zonder punten En dat was voor de zoveel- ken: rond het halfuur glipte ste keer dit seizoen het geval. Saerens op de rand van bui- Zondag tegen Robur Moerze- tenspel doorheen de Vrasense ke, dat zelden of nooit zijn defensie en de eerste treffer hoge plaats in de rangschik- was een feit. king kon bewijzen en zich en- In de tweede helft hetzelfde kei in de counter deed opmer- spelbeeld een bijzonder sterk ken. Wit-zwart viel daarente- dominerende thuisformatie die gen aan dat het een lust was alles kon en mocht tot de grote en kon ook zeer opmerkelijke backlijn. Robur beperkte zich en bezienswaardige bewegin- in die periode tot het beveili gen in mekaar knutselen, gen van de nauwe voorsprong maar raakte nooit tot bij de die na alles eerder gevleid Moerzeke-doelman. Laat was. staan hem te verontrusten. Door deze vijfde seizoenne- Dat werkte meteen een over- derlaag is Herleving op een volle Robur-verdedigingsgor- weinig benijdenswaardige del in de hand waar de lokale staartpositie verdrongen waar aanvallers en middenvelders hoedanook toch een en ander alle moeite hadden om de bal moet worden aan gedaan. Vol- doorheen te krijgen. Keeper gende week naar Waarschoot Laureys had dus een kalme lijkt geen prima gelegenheid namiddag want schoten van om zich recht te stellen, hoe- Daeleman, Lardenoit en Kindt wel trainer Goemaere en ge- stuitten steevast af vooraleer volg met dit spel en het daar- ze tot bij hem doorsijpelden, aan verbonden doorzettings- Wat Vrasene niet vermocht vermogen toch wel ooit eens kon de bezoekende ploeg wel zullen terugslaan, en dat was een doelpuntje ma- tijdens de tweede helft de be- ses. Vijf minuten voor het ein- zijn uiteindelijk maar troosten- willen we in geen uitzichtloze tere partij. Het kreeg ook de de van de wedstrijd hebben de woorden. De realiteit is dat positie verzeilen.» kansen om de achterstand op we ae eer kunnen redden Een we ons in een biezonder e.d.m. te halen. aktie Verheyen, De Waege- Freddy De Bisschop hier- neer, Van De Voorde werd Wieze 1 Petegem 2 Jan Vekemans (Sparta Buggenhout(c) Svelta wordt ook in het verlies gespeeld En dat in de zevende beurt lo-aktie van Van Mieghem. Die schaert een twijfelende thuis- deel, van dit seizoen, op eigen veld goeie aanzet kreeg naderhand doelman te vlug af was. Op het nog zwaar te verduren om~ dan nog met als tegenstander geen bevestiging omdat de een algemene misser in de Waarschoot. Svelta verscheen Waarschotenaars het speel- lokale verdediging na de bijzonder verzwakt aan de af- veld klein hielden en zeker met kampwisseling kon dezelfde trap met niet minder dan vijf zoveel tegenstand kregen van bezoekende speler opportu- reserven. Toch ging het aan- hun jeugdige opponenten, nistisch de kloof verdubbelen gekomen indien Melsele meer vankelijk niet onaardig voor de en was het aan de plaatselij- Melselenaars die in de begin- Even voor de pauze kreeg dit ken om op zoek te gaan naar minuten reeds op voorsprong meesterschap ook uitdrukking een gelijkmaker. Dit had wei geraakten na een gelukte so- op het scorebord omdat Ras- nig of geen sukses, integen- FC Wieze bleef onder de maat tegen het weliswaar ster ker Petegem. De gasten toon den zich tijdens de eerste helft ook de betere ploeg. In die periode konden ze de betere doelkansen afdwingen. Dat re sulteerde nog voor het ingaan van de rust in een doelpunt. De tweede helft was nauwe lijks op gang getrokken of de bezoekers verhoogden de cij fers. Dat was een streep door de rekening van de thuisploeg. Die trok nog wel manmoedig ten strijde, maar verder dan een eerreddend doelpunt langs Roland Delsin kwam ze niet. Vijf punten uit zeven wed strijden is momenteel het re sultaat van de tweede provin cialen Tot nu toe sloot het slechts één wedstrijd af met een overwinning. Het wordt nu toch wel hoogtijd dat er punten worden gewonnen. Anders wordt het voor de rest van de kompetitie een bestendig knokken tegen de degradatie. Zondag in Buggenhout zou keeper Heyvaert kreeg rnen minstens beslag moeten leggen op een punt. Deze keer Dat kon van de bezoekers uit Pe tegem niet worden gezegd. Dat blijkt in ieder geval een ploeg met ambitie te zijn. Wie ze heeft het ervaren. Aldo De Smedt van SK Oudegem (vh) Tweede Provinciale En dat hadden Frangois Danneels en gevolg denkelijk met direkt verwacht want in de eerste helft mocht Sporting met de wind in de rug naar hartelust aanvallen nadat Oostakker in de eerste vijftien minuten niks gevaarlijks had laten zien, maar in de 16de minuut bij een eerste halve kans wel koeltjes toesloe gen Deze achterstand belette vooralsnog niet dat de thuisploeg het best bleef kombineren en ook achter enkele goeie kansen aanzat maar tot driemaal toe ternauwernood faalde. Dat deden de lokale middenvelders Eddy Franckaert en Raoul De Roeck, terwijl ook Willy De Kerf geen geluk had met zijn besluiten. Toch meent trainer Danneels dat op dat moment al duidelijk werd dat er wat gebrek was aan loopvermogen en dat ook de hardnekkig heid in het tackelen volledig ontbrak In het eerste kwartier van de tweede helft begon Sporting deze opmerkingen indachtig zeer gezwind, maar werd aan het uur uit zijn spel gehaald door een fout van keeper Van Hoecke tegen de nieuwe stappenregei: de hieruit toegekende vrijschop van bij het penaltypunt werd keihard ingeschoten en Dirk De Rechter sprong zijn Hollandse doelman in extremis bij met een prachtige duik. Natuurlijk strafschop die wel goed werd geno men maar door Van Hoecke uit de hoek werd gehaald. Wie gehoopt had dat hieruit wel een morele opkikker kon gehaald worden, mocht zijn mening al dadelijk herzien want de direkt hierna volgende counter werd door de Oostakkemaars in twee tijden in de netten besloten. Vanaf dat moment zwalpte blauwwit dat het geen naam had. Alles begon te rammelen en door dit zwakker spelen begon men (van Sint-Gillis-zijde dan toch) op de leiding te kankeren met twee boekingen tot gevolg voor Bolssens en Betoncelli, een feit dat waarschijnlijk in de loop van deze week nog eens wordt bekeken in bestuursmiddens. Dat alles werkte natuurlijk in het voordeel van de gasten die nog meerdere kansen konden voorleggen, maar bij een bijzonder zwak uitgespeelde aanval op hoekschop en geholpen door een misverstand tussen de doelman en een lokale verdediger de eindstand (0-3) konden aantekenen. Dat de nul bij het aantal nederlagen is weggeveegd is misschien nog zo erg niet, redeneren de Sint-Gillisse be stuursmensen maar dat dit met een zo duidelijke thuisnederlaag gepaard gaat, is moeilijker te verteren. En d"aar volgen dan nog twee zware wedstrijden op bij Robur en bij Evergem. twee ploegen die hen op dit moment voorafgaan in de reeks Of de lijn op verplaatsing even suksesvol wordt doorgetrokken als in de voorgaande matchen is overigens een ander paar mouwen, voor de Sportingtrainer, want in de jongste uitwedstrijden viel men reeds sterk terug en was het net zoals zondag overduidelijk dat men grote behoefte krijgt aan een sterke figuur in het middenveld die kracht en spelinzicht koppelt aan een snelle uitvoering. Voor deze funktie waren in de voorgaande seizoe nen Raoul De Roeck en Eddy Franckaert (zeker met op hetzelfde peil als vorig seizoen) de onbetwiste geschikte mannen maar de leeftijd begint bij beiden wel door te wegen Frangois is dan ook koortsachtig op zoek naar een wisseloplos sing maar kan die natuurlijk niet zomaar als een goochelaar uit de mouw schudden. Mogelijk komen Erik Schelfhout en Patrick Dullaert in de eerstkomende weken wel op de proppen maar dat is nog steeds geen oplossing voor het spelmakersvraagstuk. De volgende opdracht ligt dus in Moerzeke waar het volgens de klassering sterk spelende Robur voor nogal wat tegenkan ting kan zorgen maar Sporting er alles zal aan doen om de traditie van de nederlaag tot staan te brengen. dat Waarschoot bekwaam de is de tegenstand zwak. tegenaanval hanteerde Al bij al dus een gerechtvaardigde score, die er zeker niet was T6fT)S6Wint Op 3UlOTltdIT6 WljZB 111 uGflt Wieze-Petegem. Wieze heeft het niet gemakkelijk. Nu verloor het met 1-2 (vh) effektieven had kunnen op stellen. SV Svelta Melsele werd in het nieuw gestoken. (Iv) De tegenstander van zon- pen en lukten ook de aanslui- dag. Olympia Gent. kon tingstreffer. die slechts voor slechts in de eerste vijftien een korte periode de minuten enig weerwoord van spankracht in de wedstrijd betekenis voorbrengen waar- deed weerkeren. Want vanaf bij de T«"-severdediging alles het uur herbegon de gastploeg kundig wegkegelde. Bij een goeie bezoekende aktie in de 17de minuut sloeg Eddy Van Buynder al onmiddellijk de weg naar het eerste doelpunt in en raakte de thuisploeg van de kaart. Het middenveld werd helemaal beheerst door Sciac- ca en Van Buynder zodat By- noe rustig kon gaan meebou wen in de aanval. En dat lever de ook een tweede treffer op enkele minuten voor de koffie, wanneer Edwin zich vaardig vrijgespeeld had van een paar tegenstrevers, een voorzet veinsde maar zelf vanop af stand op zijn welbekende spetterende wijze uithaalde. De Gentenaars wilden er in de beginminuten van de twee de periode wel iets aan verhel- aan haar uitgesproken match- kunnen schitteren zal in de kontrole en kon dat ook in de komende veertien dagen dui- stand tot uitdrukking brengen delijk worden wanneer eerst met een tweede treffer van het zwakke Gandasparta en Van Buynder. die zeker de dan kopploeg ErtvekJe moet Edison van deze match mag bestreden worden, opeisen. Of de scheepsbou wers nu ook op eigen veld De Vooruitzichten Drie van onze Wase ver tegenwoordigers in de reeks mogen thuis uitpakken: dat moet zeker voor elk van hen puntenwinst kunnen opleveren voor zover we de posities in de klassering mogen doortrek ken. Vooral Herleving Sint- Pauwels heeft puntjes nodig tegen Olympia om zodoende uit het drijfzand van de staart te blijven. De Klauwaerts krij gen dan wel het nog ongesla gen Destelbergen op bezoek maar kunnen ook tegen een hooggeklasseerde tegenstan der voor een verrassing zor gen Over Temse zeggen we best niet te veel want die doen het de jongste weken sowieso degelijk. Dat laatste kan spijtig ge noeg niet gezegd worden van Herleving Vrasene dat natuur lijk zo gauw mogelijk de rode lantaarn kwijt wil maar dan ook iets doetoewuster te werk zal moeten gaan. Als we trainer Goemaere moeten geloven zullen er nogal wat vervangin gen aan te pas komen. Sporting Sint-Gillis daarente gen liep pas zoals Svelta Mel sele zijn eerste blauwtje op van het seizoen, maar Iaat zich nog niet ontmoedigen. De verplaatsing naar Robur Moer zeke is wel niet makkelijk maar moet zeker punten opbrengen, is daar de overtuiging. En de aardbeienmannen lopen na tuurlijk op niet zo sterke benen met de vele doublures die noodgedwongen moesten worden opgesteld. De away- wedstrijd bij het sterk spelende Ertvelde lijkt dan ook geen sinecure. Onze pronostlek Temse-Gandasparta 1 St.-Pauwels-Olympia 1 Kemzeke-Destelbergen x Robur-St.-Gillis x Waarschoot-Vrasene 1 Ertvelde-Melsele 1 Manil De Voorpost - 22.10.1982 - 29

De Voorpost | 1982 | | pagina 5