F.C. Meres nieuwe trainer Paul Podevijn Moeizaam Een viertal ploegen scheiden zich af ren Lutterzele ontvangt thans leider Opstal Schoonaarde beoogt winst tegen Baardegem Doggen sloegen de goede weg in FC Mere in laatste sekonden verslagen op eigen veld VOETBAL De Voorpost - 22 10 1982 - 31 Verleden week na het behaal de gelijkspel op Serskamp (0- (m 0) hadden we een kort ge- l(j. sprek met de nieuwe trainer [je van F.C. Mere. ,0- Onnodig jullie voor te stellen, i0t Paul Podevijn uit Haaltert, die na een jaar rust de trainers- de funktie terug opnam en dit ,at keer te Mere in 4e provinciale en G- Ie. V.P. Tevreden met de aanko- es pen voor het seizoen 1982- ie- 1983? TR. Met Mare De Cock (back) M en Etienne Beeckman (aan- vallend half) ben ik tevreden als aankoop, ook van de res terende jongens in de ploeg gaat er werkelijk een totale inzet uit. Het bestuur hield er aan zijn jeugd de kans te ge ven en dit doen wij nu elke zondag. Regelmatig vallen on ze jonge spitsen in zodat ze aan de lijve ondervinden wat totaalvoetbal is. V.P. Wat betreft de opstelling, wie beslist? TR. Van in het begin ben ik overeengekomen met het be stuur dat ik naast het trainer schap ook de samenstelling van de ploeg maak. Want ik weet dat indien men een of meerdere zonen van bestuursleden heeft die mee spelen er nogal eens partijdig wordt opgetreden en dat wilde ik vermijden. V.P. Een jonge ploeg, oudste speler dertig jaar, is dat niet wat verontrustend? TR. Neen, het is nu eenmaal zo: In een ploeg gaan en ko men spelers. Degenen die gaan zijn de ouderen. Ofwel voelen ze hun plaatsje be dreigd ofwel zien ze ergens andere horizonten. Wat de nieuwkomers betreft: in de jeugdploegen van F.C. Mere zit er talent genoeg om deze geleidelijk op te leiden voor de eerste ploeg. V.P Is de sfeer bij F.C. Mere goed? TR. In F.C. Mere zit echt een goede sfeer, deze gaat ten eerste uit van het bestuur. Met Richard Sterckx (voorzitter), De Groot R. (ondervoorzitter) alsmede Willy Van Impe (se- kretaris), zitten wij midden in de roos, mannen die stuk voor stuk alleen aan het welzijn van de ploeg denken. De andere leden van het bestuur staan in blok achter de voorzitter en zorgen voor de running van de kantine. V.P. De traditionele vraag Verwachtingen in 1982-1983? TR. Wel kijk, indien wij ons bij de eerste vijf houden ben ik tevreden over mijn eerste sei zoen in Mere. Het spreekt van zelf dat een jeugdige ploeg leergeld betaalt en in het eer ste jaar voelt men dat het ergst aan. Niets belet ons om hoger te viseren, maar deze bemer king kunnen wij onszelf maken na het einde van de heen ronde. V.P Een woordje over de wedstrijd Serskamp - F.C. Mere? TR. Kijk, geen van beide ploe gen was goed. Het was voor ons moeilijk omdat Serskamp thuis iets wou bewijzen. En ik geloof dat onze spelers na een mooie overwinning tegen Wet- teren thuis (3-0) in een off-day waren. Doch geen gezeur en volgende week beter G.E.M. De nieuwe aanwinsten van F.C. Mere v.l.n.r. Beeckman Et., Paul Podevijn (trainer) en m De Cock M. (foto F.G.) Alle hens aan dek bij de St.-Gillisse vierde provincialer Lutterzele. Het krijgt thans Eendracht Opstal op bezoek, een ploeg die momenteel ongeslagen de reeks aanvoert. Voor Lutterzele wordt het een zware dobber. Toch geeft klubleider Paul Roels zijn formatie niet bij voorbaat verloren. «Ik ben ervan overtuigd dat we een dikke match zullen spelen. Hoe sterker de tegenstander hoe meer we gemo tiveerd zijn. Ik sluit geenszins een zege uit. In dat geval zou dat de eerste nederlaag voor Opstal worden. We hopen in ieder geval beroep te kunnen doen op onze sterkste opstelling. Ook op Dré Temmerman. Die was er vorige zondag niet bij in Baardegem. Dat was een handikap. We speelden daar nochtans een voortreffelijke wedstrijd. Maar op het middenveld liep het niet zo gesmeerd als anders. Choe De Bleeckere, die daar gewoonlijk het mooie weer maakt, had thans postgevat als opruimer Neem daarbij het feit dat Temmerman niet van de partij was, en je weet direkt dat we in dat kompartiment twee geroutineerde ratten moesten ontberen. We kwamen nochtans vrij vroeg in de wedstrijd op voorsprong. Een doelpunt dat Rudy Moyens tot stand bracht. Maar de wedstrijd nam voor ons een onverwachte wending. Bij het ingaan van de rust dienden we al tegen een 2-1 achter stand op te kijken. Het werd een koude douche toen de thuisploeg vrijwel onmiddellijk na de koffie de stand verder kon opdrijven. Wij hebben toen het initiatief volledig in handen genomen. De thuisploeg werd bestendig met de rug tegen de muur geplaatst. Geregeld hebben onze voorwaartsen zwaar uitgehaald. Met nog een kwartier te spelen bracht Rudy Moyens hoop met een tweede doelpunt. Het laatste kwartier heeft echter niet meer gebracht wat we hadden verwacht en vooropgesteld. In ieder geval hadden we toch een punt verdiend. Naast Rudy Moyens die auteur werd van twee doelpunten, verdient mijns inziens Luc De Bruyn als verdediger wel een vermelding. Hij gaf een sobere maar flinke prestatie weg. Als we nu tegen Opstal aan de winnende hand kunnen blijven, dan zal deze nederlaag in ieder geval vlug vergeten zijn. Misschien al zondagavond». E.D.M. «Het is al verschillende weken geleden dat we op eigen veld een overwinning konden behalen. Daarover zijn de supporters wel wat teleurgesteld. Nu zondag zouden we die kans moeten grijpen. Dan krijgen we Baardegem op bezoek. Het is zeker geen slechte ploeg, maar toch moeten we bekwaam zijn om beslag te leggen op de winstpunten.» Dat is althans de mening van sekretaris Beuckelaere van Juventus Schoonaarde. «Voor de start van de kompetitie hadden we ambitie. Maar nu, na zeven wedstrijden, moeten we vast stellen dat we nog maar zes punten in de wacht konden slepen. Dat is beneden de verwachtingen. Toch hadden we drie tot vier punten meer verdiend. Maar we hadden tegenslag in enkele wedstrijden. Trouwens vorige week tegen Erem- bodegem hadden we moeten winnen. Het zat er in. Hofstade is ons wat beter meegevallen. Nochtans hadden we te maken met een tegenstrever die zich nogal agres sief aanstelde. Mogelijks hebben ze dat geleerd van Johan Boskamp? Maar toch heeft ons dat met belet om een zege in de wacht te slepen. Aan de rust kon het met een blanco-score nog alle kanten uit. Onmiddellijk na de hervatting kregen we een doelpunt tegen. Velen begon nen bij ons al te twijfelen. Maar toen drie minuten later Luc Vertongen van ver uithaalde en de bal in de verste hoek verdween, rees er weer hoop. Die hoop bleek niet ijdel te zijn, want een paar minuten later scljoot Marc Van Hauwermeiren voor ons een tweede goal binnen. We hebben toen nog wel enige druk van de thuisploeg moeten opvangen. Maar toch zijn we kunnen overeind blijven. Achteraan bleek iedereen gekoncentreerd. Ook onze doelman liet zich deze keer niet verschalken. Na afloop waren we uiteraard tevreden met de twee winst punten. Wij hopen in de komende weken in ieder geval te bevestigen en beogen zeker een èreplaats in de algeme ne rangschikking.» De eerste ploeg van F.C. Mere foto P.CL.) Schroevers Moorsel - Doggen Erembodegem 0-3 diging. Zo kregen we heel wat Tevredenheid dus bij de be- hoek- en vrijschoppen toege- stuursleden en de spelers, wezen. Tweemaal kon Van hoop bij de supporters van de Der Biest met het hoofd afron- Doggen die nu hoopvol uitkij- den op aangeven van Chris en ken naar het toptreffen tegen Frans De Greve. Het derde SK Erembodegem. doelpunt werd fraai binnenge- (dk) schoten door Jos Callebaut na Al spreken de cijfers boekdelen, met wat meer beheersing kon Doggen het overwicht nog feller hebben uitgedrukt. Trainer-speler Frans De Greve is echter voorzichtig met zijn konkluzies. «Schroevers Moorsel is In deze reeks al te duidelijk het zwakke broertje. Deze match Is geen maatstaf, geen waar demeter om ons met andere ploegen te vergelijken. In elk geval heeft deze uitslag ons vertrouwen gesterkt na een mislukte kompetitiestart. Inderdaad, stilaan begint de transferpolitiek vruchten te dragen. Met Van Der Biest, Noël en Jos Callebaut, Geert Van Hoorde en Veldeman tracht de ploeg van Frans De Greve de hiaten op te vullen. Voeg daarbij de eigen spelers Den Dauw. De Greve, Van Der Boest, Robaert en De Cooman en we komen tot een volwaar dige ploeg. Toen we in de Beker van de Denderstreek nog een gunstig resultaat haalden, liet alles nog het beste vermoeden, toch misten we volledig de kompetitiestart. Na een eerste zege tegen Welle is er dan toch hoop gegroeid. De uitslag tegen de Schroevers sterkt ons in dit vermoeden. Over de wedstrijd zelf kunnen we alleen maar zeggen dat Moorsel weinig in de pap te - brokkelen had. Het midden- Schroevers Moorsel - Doggen Erembodegem 0-3. Doggen Erembodegem behaalde veld met spelmaker De Greve eerder gemakkelijk een mooie uitzege bij Schroevers Moorsel. (per) en zijn assistenten Callebaut de zeer vlot en drong de een mooie kombinatie met en Van Der Burght kombineer- tegenstanders terug in verde- Van Der Biest.» Opstal-Iddergem 1-0 Twaalf punten uit zes wedstrijden en slechts één doelpunt moeten toestaan. Je moet het maar doen. Maar Eendracht Opstal doet het inderdaad. Nu al denkt het luidop aan de derby tegen Sparta Buggen- hout die misschien volgend seizoen op het program ma zal staan. Zoals de zaken thans evolueren zit die kans er in ieder geval In. Tegen Iddergem heeJï Eendracht eerder moeizaam een overwinning in de wacht kunnen slepen. Sekretaris Van Mol hierover: wacht. De ploeg verenigt en- Iddergem bood inderdaad kele geroutineerde spelers die meer tegenstand dan ver- vroeger uitkwamen in hogere reeksen. Die kennen dus de knepen van het vak. Toch zijn we in de eerste helft op voor sprong gekomen. Nadien had den we zelfs gelegenheid te over om via een tweede doel punt een grotere afstand te realiseren. Stefaan De Wae- geneer kwam op aangeven van Pierre Van Handenhove tot scoren. Kort daarna misten we tereke twee reuzekansen. Eerst langs Etienne Van der Vreken. Onmiddellijk daarna via Stefaan De Waegeneer. Na de hervatting zijn de be zoekers geleidelijk meer in de wedstrijd gekomen. Vooral tij dens het laatste halfuur heb ben we het bikkelhard te ver duren gehad. De bezoekers kwamen zelfs tot scoren, maar de spelleider had buitenspel gezien. Dat was slechts op het nippertje. We hebben uiteinde lijk tot het einde kunnen stand houden. Hiermee blijven we ongeslagen aan de leiding. We verstevigen bovendien nog onze positie vermits Lut terzele, Appels, Hofstade en Erembodegem punten verlo ren. Dat brengt metéén onze voorsprong op drie punten. Ik wil er nog aan toevoegen dat we tegen Iddergem gehandi capt aan de wedstrijd zijn be gonnen. Peter Mol gaf verstek wegens een verrekking. Dirk Van Mulders moest het bed houden door griep. Dat zijn twee titularissen die je zomaar niet vervangt in een handom draai. Al met al zijn we vanzelf sprekend tevreden met de gang van zaken,» aldus de Buggenhoutse klubsekretaris. Voor Eendracht Opstal is nu echter het uur van de waar heid aangebroken. Het wordt thans gekonfronteerd met Lut terzele. In een andere bijdrage kunt U lezen met welke ge moedsgesteldheid men in Lut terzele de derby tegemoet kijkt. Men wil er winnen tegen Opstal. Anders wordt de kloof te groot. Wordt het dus voor Opstal de eerste nederlaag? Het antwoord is aan Marino Spruyt en zijn maats. Pascal De Ridder (Eendracht Opstal) (c) Mere 1 Masse men 2 De beide ploegen kenden een gelijklopende eerste helft, met langs beide kanten een paar doelkansen. Doch het was Massemen dat in de 20ste minuut op voorsprong kwam (0-1). Onder de druk van FC Mere kwam er reeds in de 10de minuut een tegendoelpunt van Roger Van Impe. De bordjes wezen toen 1-1 Massemen scheen tevreden met een ge lijkspel en sloot achteraan al les af. Ondanks de verhoogde druk van Mere dat werkelijk alles probeerde, kwam er in de blessuretijd een tegendoel punt. Massemen, weliswaar geholpen door het verlies van de bal door rechtsachter Mare De Cock, scoorde op de val reep 1-2. Dat de supporters van FC Mere ontgoocheld huiswaarts keerden, moeten wij in feite niet melden. Vierde provinciale Sportkring Klinge laat White Boys kansloos 4-2 In het eerste kwartier waren de Sint-Niklazenaars echter het snelst bij de bal en vooraleer de grensjongens goed wisten wat hen overkwam stonden al twee tegendoelpunten op het bord. In de zevende minuut nam Jean-Pierre Pannier laatste man Robberecht in snelheid en schoof hij onder keeper Ferket door en op het kwartier rondde De Sutter met succes een gave center van Van der Aa af. Dat was dan ook het beste wat de gasten lieten zien zondag want vanaf de 0-2 stand kwam de Klinge los. Goeie aanvallen met steevast iemand anders in de vuurlijn kwamen om de haverklap op doelman Piessens af met een kentering in de stand vooraleer de pauze aanbrak. In de 27"* minuut opende Peter Van Hauwermeiren de lokale skore met een prima retro, en een vijftal minuutjes later rondde Paul Coucke een koliektieve aanval af De W.B.-verdediging was op dat moment werkelijk over haar toeren en kon geen moment uit de lokale omknelling wegraken Op slag van rust ging Cocquyt aan de haal, nam doelman Piessens eventjes in de maling en schoof in de loop van de efficiënt meeopgekomen Reyns (45** min.: 3-2) Tijdens de tweede periode hielden beide ploegen mekaar goec in evenwicht en waren het vooral de oranjehemden die de Boys lieten komen zonder in moeilijkheden te raken. Vijf minuten vooi tijd werd alle twijfel voor zover nog aanwezig weggenomen dooi Vaerewijck met een vierde Klingetreffer. Meteen maakte de ganse voorhoede van oefenmeester Beyl- tjens een goaltje en dat is toch wel de huidige sterkte van de lijstaanvoerder. Volgens zegsman Schellekens is het wel de bedoeling nog een gat van een drietal punten te behouden bij het afsluiten van de heenronde, en om dat objektief te bereiken staan er in de volgende twee wedstnjden twee belangrijke konfrontaties op de affiche. Zondag naar Sparta Waasmunster en de week daarna op eigen veld tegen Jong Vlaanderen Kruibeke. Uit deze matchen zou toch een drie uit vier moeten kunnen gepuurd worden en dan staat men in De Klinge er uiterst gezond voor. Wat kan een elftal met spelmakers als Paul Coucke en Paul Reyns immers gebeuren als de jonge voorlijn het in skoren niet laat afweten? Kruibeke raakt niet verder dan een drawn tegen Verrebroek In voetbal kan je alles duidelijk vanuit twee hoeken bekijken: de pessimisten zouden zeggen dat er heel wat kansen werden gemist en de optimisten verwijzen dan naar het feit dat de blauw-witten nog niet in het verlies zijn gespeeld dit seizoen. Zonder denderend voetbal te spelen kwam Jong Vlaanderen goed voor de dag tegen de voorzichtige Verrebroekenaars. De ploeg was in laatste instantie nog vertimmerd omdat Milliam om een onbekende reden niet kon aanzetten en dat bracht mee dat oefenmeester Marin Danny Amelinckx vooraan moest schuiven en ook Jan Nielandt daar moest handhaven, terwijl bankzitter Harry Lyssens in het steunvlak kwam. Desondanks raakte Kruibeke aan een vroege voorsprong na een gave aanval tussen Lyssens, De Heyn en afwerker Amelinckx. Verdergaan op deze weg was er echter niet bij want talrijke pogingen werden ofwel op lat of staak besloten. Hoe verder men immers raakte in de wedstrijd, hoe slechter de Kruibeekse akker erbij lag zodat de meest technische ploeg daar wel degeiijk de nodige hinder van ondervond. In de tweede helft raakte het bezoekend elftal dan nog op gelijke hoogte omdat de Jong Vlaanderen-defensie te lang liet begaan. De beoordeling over de prestaties van zijn ploeg is bij Kruibeketrai- ner Marin dan ook maar matig te noemen: «Met wat konse- kwenter spel en een degelijker afwerking stonden mijn mannen zeker bovenaan de rangschikking; maar we worden wel degelijk gefopt door heel wat afwezigheden (zondag onder andere ook nog de zieke Van der Aa) en moeten zodoende terugvallen op jonge spelers, die zeker hun kans verdienen maar onmogelijk de routiniers doen vergeten». Over de verplaatsing naar Moer- beke is Hugo redelijk optimistisch omdat in de suikergemeente steeds een goeie repliek werd geboden en vooral puntjes werden weggekaapt. Gerda werkt tweemaal een achterstand weg en wint zelfs nog in Meerdonk (2-3) Oefenmeester Beemaert achtte zes wedstrijden met de jonge elementen wel voldoende om nu eens met wat meer ervaren kerels voor de dag te komen. Een ganse ploegomkering voor de wedstrijd in Meerdonk was dan ook onvermijdelijk zodanig zelfs dat van de jongeren enkel keeper De Pelsmaecker en Dirk De Bruyne behouden bleven. Joris De Bock kwam terecht op de linksachterpositie, Erik De Wegheleire kwamen samen met Guy Van Cleemput, Jean- Pierre Bombeke en Dirk De Bruyne in het steunvlak te staan, terwijl Mark Heirbaut en Ronny De Prijcker de tweemansvoor hoede uitmaakten. Ward Beernaert zelf kwam als laatste man in het veld. De twee ploegen konden elk een helft opeisen, waarbij Meerdonk dan wel het best kombineerde in de eerste speelhelft maar het eerst op achterstand raakte omdat een Meerdonkver- dediger zijn keeper verraste met een te harde terugspeelbal. Voor de rust intrad hadden de White Stars echter de situatie in eigen voordeel omgebogen via tweemaal Dirk Van Royen en zonder dat de groen-witten daar ook maar iets tegen konden inbrengen. Na de kampwisseling raakten de Terekenaars blijkbaar vlugger en beter los van hun tegenstanders en konden ook enkele fraaie aanvallen opzetten. Aan de es"* minuut dook Mark Heirbaut op aangeven van Van Cleemput in de opening, gaf een schot waarop de plaatselijke keeper eerst gepast ingreep, maar de rebound werd door Mark zelf tot in de netten hernomen. In de tachtigste minuut streek Gerda meer op dan verdiend met een vrijschop voor fout op Mark Heirbaut welke goed door Ronny De Prijcker werd ingeschoten.. Met deze amper tweede seizoensoverwinning (allebei buitens huis behaald overigens) waren de Klokkedreefbewoners na tuurlijk in hun nopjes alhoewel het nu wel langzaam aan tijd wordt om thuis ook eens orde op zaken te stellen. Dat lijkt zondag thuis tegen Straatje Stekene dan ook een zacht eitje te worden maar oefenmeester Beimaert zit al lang genoeg in de voetballerij om niet al te voorbarige pronostieken te geven. Zeker is wel dat in princiepe dezelfde eff zullen opgesteld worden zodat een thuisoverwinning meer dan ooit in de lijn van de verwachtingen ligt. De volgende kompetitiedag en pronostiek Twee ontmoetingen springen natuurlijk voor overmorgen in het oog; en wel de direkte dubbele konfrontatie tussen de vier hoogstgeklasseerde ploegen Sparta Waasmunster moet De Klinge in eigen huis de baas kunnen, terwijl Moerbeke en Kruibeke het onder mekaar moe ten uitvechten. Indien De Klinge kan winnen slaan ze zeker de gewenste kloof, in het andere geval komt er een hergroepering aan de kop. Of de beide Sint-Niklase ploegen, Gerda en White Boys, het thuis zullen bolwerken tegen respektievelijk Straatje en Meer donk lijkt ons zeer waarschijnlijk. Hoe Herleving Sinaai na de 0- 9 oplawaai op eigen veld opgelopen tegen Sparta Waasmuns ter, zich herstelt kan men in Hoogemde bekijken en of Klein Laar zijn laatste kansen om hogerop te krabbelen benut, maakt Rupelmonde voor een groot deel uit. Als laatste wedstrijd voor zondag staat een direkt duel tussen twee Poldervertegenwoordigers gepland. Kieldrecht zal alles zins over goeie kaarten moeten beschikken om de volle inzet weg te halen in Verrebroek. Onze voorspelling Gerda - Straatje Stekene 1 White Boys - Meerdonk 1 Waasmunster - Kline X Hoogeinde - Sinaai X Verrebroek - Kieldrecht 2 Moerbeke - Kruibeke X Rupelmonde - Vrasene 2 ManH

De Voorpost | 1982 | | pagina 7