Eerste Lebbeekse zege Zeven titels voor streekjudokas op provinciale kampioenschappen te Zele Yawara Kwai in feest Maria De Rop uit St. Gillis-Dendermonde: provinciaal judokampioene! Eddy Van De Cauter nationaal beloftenkampioen! Keeper Durinck heeft zich niet veel te verwijten... De Voorpost Hamse judokas haalden goud en brons in provinciale kampioenschappen I 32 - 22.10.1982 - De Voorpost VOETBAL 2' Provinciale Opdorp Rp. Lebbeke Rapide Lebbeke heeft een eerste zege in de wacht ge sleept. Het verpletterde Red Star Opdorp op eigen terrein. De thuisploeg kreeg nochtans al na enkele minuten een uit stekende kans langs Wilfried Tilburg, maar doelman Jan Van der Meersch redde haast even uitstekend. Nadien heeft de thuisploeg nog zelden ge dreigd en was het Rapide dat meer het initiatief ging nemen. Sekretaris en kersvers ge meenteraadslid Eddy Van Overstraeten hierover: «Toch moesten we tot rond het halfuur wachten om op voorsprong te komen. Een doelpunt dat Ronny Sanders tot stand bracht op aangeven van Mare De Hauwere. Net voor het ingaan van de rust kon De Hauwere de cijfers verdubbelen. Metéén zaten we op rozen. Na de hervatting heeft de thuisploeg risiko's genomen. Dat is haar slecht bekomen. We hebben tot drie keer toe kunnen toeslaan. Eerst langs Hans Van Damme, later twee maal langs Francis Van der Straeten. Globaal genomen werd het voor ons een ver diende zege. We hebben er trouwens lang op gewacht. Tot nu toe moesten we ons met drie puntendelingen tevreden stellen, waardoor we nog maar vijf punten uit zeven ontmoe tingen totaliseren. Nu zondag krijgen we vrijaf. Daarna moe ten we het aan huis tegen Iddergem opnemen. Dat wordt geen gemakkelijke kluif.» Red Star Opdorp van zijn kant moet nu naar Iddergem. De vraag is hoeveel keer doel man Dirk H9ymans zich zal moeten omdraaien? JUDO Vrouwenjudo Asaki Kwal Zele mag zeker van een sportief sukses spreken met de organisatie van de provinciale vrouwenkampioen schappen. Er was een vrij goede belangstelling. Er lieten zich 105 meisjes inschrijven voor 21 titels en ook het streekjudo kwam er goed aan zijn trekken.. Een pak medailles, maar de hoofdbrok zijn zeker de provinciale titels. In de reeks juniores-seniores speelde Maria De Rop uit St. Gillis-Dendermonde het klaar om in de finale van de halfzwa- ren de finale te winnen van de Zeelse Ann Christiaens. Deze drievoudige ex-Belgische kampioene deed haar herop treden na drie jaar afwezig heid. Zij mist uiteraard nog routine, maar heeft opnieuw de goesting te pakken. In de halflicht-gewichtklasse werd de titel ingepalmd door hel Hamse meisjes Christiane De Cock, die het in finale haalde van Marleen Blommaert. In superlicht moest een zeei verdienstelijke Ingrid Chris tiaens voor de vijfde keer mei een tweede plaats tevreden zijn. De Gentse Rita Vercaute- ren en één der betere vrouwe lijke judoka's blijft haar boe man. Bij de halfmiddens be haalden Anne Dheer (Sint-Ni- klaas) en Cecile Moensens (Beveren) gedeelde derde plaatsen. Dit was eveneens het geval bij de middenge wichten voor Lieve De Schep per en Els Vercruyssen, beide van Sint-Niklaas. Bij de beloften was het bij de superlichten een Beverens on deronsje. Nancy Van Goe- them werd kampioene en Pas- cale De Winter werd tweede. In de kategorie - zwaar was het Hilde Van den Abbeel uit Aalst die op het hoogste scha votje stond. Zilver was er voor twee meisjes uit Berlare: Kris tel De Troch bij de lichtgewich ten en Chris Roggeman bij de halfzwaren. Ook Mireille Geerts uit Temse behaalde zil ver in de halfmiddenklasse. Derde plaatsen voor Martine De Gendt (Beveren) als licht gewicht, Heidi Van de Wiele (Aalst) bij de middens. Bij de kadetten kwam Hamme er heel goed uit met twee provin ciale titels. In de kategorie halflicht was Karine Van Brits om sterker dan de Zeelse Na ncy Christiaens en bij de zwaargewichten liet Maria De Sterck zich als de beste kwo- teren. Voor de Hamse judok- lub zaten er nog twee derde plaatsen in met Marina Water schoot (halfmidden) en Kristi- ne De Sterck (midden). Bij de kadetten behaalde de organi serende club dan toch een titel met Katrien Heirwegh bij mid dengewichten. In finale won ze van Veerle De Cock uit Moor- sel. In de lichtgewichtklasse heel wat erkenning voor de Wase klubs. Sabina Van Brits om was tweede. Heidi Meul (Beveren) en Ann Temmer man (St. Niklaas) deelden de derde plaatsen. Bij de halfzwa ren was er een derde plaats voor Claudia Claes uit Moorsel. BENO De medaillewinnaars tijdens de Oostvlaamse judokampioenschappen voor dames te Zele. (bvw) f^TBTrtnnnn»- t'T *«"- |jynr»*3sannr» Wilfried Tilburg van Red Star Opdorp (c) De Klauwaerts blijven overeind in Evergem En mochten om die reden toch wel tevreden zijn. De thuisspelers maakten dan wel het spel maar zagen hun me nigvuldige kansen stranden op een onklopbare gastkeeper Jos Openeer, die weer pakte en klauwde als in zijn beste dagen en het levende bewijs leverde dat de jaren weinig of geen vat hebben op de klasse van een doelman. Toch moest de Nederlander zich één keer gewonnen geven wanneer Lippens van dichtbij verwoes tend afdrukte. In de tweede helft gaven de lokalen de in druk wat gas terug te willen nemen, maar dat hadden de mannen van René Verniers niet zo begrepen. Ze tikten immers enkele geslaagde aanvallen in mekaar die ook de aanloop waren naar de ge lijkmaker van Gerry Stre- mersch na een prima center van De Maeyer. Het puntje leek dus binnen schot maar nu drukten de plaatselijken doorlopend: een druk waaraan de Kemzeke- defensie het hoofd kon bieden en zodoende het halve sukses opstrijken. Door deze positieve presta tie lijken de bewoners van de Kriekepitte wel enigszins uit de problemen en kunnen ze zon der enige verplichting aan de twee achtereenvolgende thuispartijen beginnen tegen Destelbergen en Robur. Mis schien een kans om de trouwe supporters nog eens blij te maken en ook de klassering wat op te smukken. E Bugi VP u Dubbel feest bij judoklub Yawara Kwai van Dendermonde: Pierre Van Damme werd zwarte gordel (1' dan) en Bob 11 Vermeir behaalde een tweede prijs bij een fotowedstrijd georganiseerd door de Belgische Judobond. Pierre Van Damme-.- 's de zesde judoka die de eerste dan behaalt. Het nog jonge Yawara Kwai staat onder leiding van Herman Schrijvers danen Willy Van Vtemmeren (P dan). Driemaal per week wordt er getraind in de Appelse sporthal, (v) 1 Oosi De 20-jarige Dendermondse regentaat-studente Maria De Rop kroonde zich te Zele tot provinciaal judokampioene In de kategorie - 72 kg. Het Is voor dit meisje een mooie beloning voor de tien jaar onverdroten Inspanningen die ze no de tataml doet. Het is tevens een sukses voor op «mara te gari» dit is het haar kJub Sumo Kwai St. Gillis- grijpen van de twee benen van Dendermonde en een belo- de tegenstrever. Ik had er ook ning voor de familie De Rop nu sukses mee. Het is mijn voor de geleverde inspannin- eerste officiële titel en ik ben er gen in het verleden. Haar va- uiterst gelukkig mee. Ik train der Theo De Rop is de voorzit- wekelijks, dinsdag en vrijdag ter van de klub en Maria volgt gedurende anderhalf uur en reeds 10 jaar de training onder met dat schema kan ik me wel de leiding van nonkel Pierre op mijn huidig niveau handha- De Rop. ven. Het ware altijd beter, om Op deze provinciale kam- er nog enkele uurtjes per week pioenschappen rekende Maria te kunnen bijdoen maar dat is zichzelf niet bij de direkte favo- niet altijd mogelijk». rieten voor goud. Ik heb mezelf overtroffen en DI«C|PII"« Primeert heb buitengewoon goed ge- We vroegen aan Maria De presteerd. Het was nodig. In Rop of judo wel geschikt is finale stond ik tegenover Ann voor vrouwen. Ze was blijk- Christiaens uit Zele. Iemand baar positief. «Het is een tota- die vroeger meermaals natio- Ie sport, met volledige ontwik- naai kampioen was en dit boe- keling van het lichaam. Alle zemt zeker heel wat ontzag in. spieren worden erbij betrok- De Zeelse miste nog wel kom- ken. Het is geen eenzijdge petitie na haar drie jaar judo- maar een zeer veelzijdige stop. Op het einde voelde ik sporttak en zeker geschikt wel aan dat haar beste krach- voor vrouwen. Men kweekt er De Zeelse Ingrid Christiaens kampte in de finale tegen ten opgebruikt waren. Ik moet discipline, want dat is de haar eeuwige rivale Rita Vercauteren. De Zeelse werd het hoofdzakelijk hebben van hoofdfaktor en de sterkte van voor de vijfde keer tweede, (bvw) een aanvalstaktiek gebaseerd judo. Er heerst een ongelove- lijke discipline. De doko's zijn zeker geen kweekstallen voor vechters of jongeren die gauw wat judo moeten komen leren om ach teraf er mee te gaan pronken en het te gebruiken voor straatvechterij. Die elementen worden direkt uit de klub ver wijderd. Het is meestal niet nodig. Ze houden het eenvou dig niet vol. Het beoefenen Brat eind van judo is goed om het karak prorr ter te harden en aan zelfzeker ever heid te winnen. Voor mezelandt heb ik er echter nog nooit aaijjuid' gedacht om het eventueel titoes gebruiken als verdedigingsNil e middel in het gewone leven. Ilfavo doe graag judo omdat het rrtvertc aanspreekt en ik ben er oohouc reeds tien jaar mee bezig» hun BENtweel Maa 4" Provinciale De Zeelse judovereniging Asahi Kwal was bijzonder suk- sesvol tijdens de nationale jeugdkampioenschappen die te Brussel werden gehouden. Acht leden waren door hun prestaties op de Vlaamse kampioenschappen geselekteerd voor deelname. Vier behaalden er een medaille: één gou den, twee zilveren en één bronzen. Herleving Sinaai - Sparta Waasmunster 0-9 Etlenne De Meester is aan zijn 24e seizoen bij Herleving. Hij heeft al veel meegemaakt maar dit breekt alle rekords. Geloof nu niet dat de thuisploeg niet aan de bal is geweest: niets Is minder waar. Maar bij Waasmunster liep toevallig een Van de Neucker en hem lukte alles... Hij begon aan zijn recital de derde min. Tot rond het halfuur deed Sinaai goed mee. Lukten ze die vrijschop dan zou de wedstrijd er misschien anders uitgezien hebben. Nu duwde de Waasmunsterportier de bal nog net in hoekschop. Aan de rust verloor Sinaai dan nog Van Guysse. En je weet wat dat in het middenveld bete kent. Bij Waasmunster kwa men ook nog Colman en Van de Bossche meedoen aan het doelpuntenfestival. Uniek ook dat er in de tijdspanne van juist geteld één min. tweemaal werd gescoord. Rust dus 0-4. Kort daarna terug twee goals. Van de Neucker kreeg er meer en meer zin in. Hij haalde uit naar hartelust. De eer om de reeks af te sluiten werd aan Van Osselaer gegund. De lokale doelman Durinck zal zich nog lang deze wedstrijd herinneren. Zulke kogelregen heeft hij waar schijnlijk nog weinig meege maakt. Er treft hem nochtans geen enkel verwijt. Aan Sinaai nu te tonen dat het de naam Herleving waard is. André Durme Scheldettreek Scheldes;.- Eddy Van de Cauter uit Zele, de nieuwe Belgische kampioen der beloften, (bvw) Blikvanger was alleszins Eddy Van de Cauter die bij de belof ten m de kategorie 68 kg. als de beste naar voor kwam. In finale stond hij tegen Pag- noul van Budo Brussel, waar voor hij vorig jaar de duimen moest leggen. En het werd een bijzonder spannende eindstrijd. Beide kampers had den één koka (klein voordeel) gelukt, zodat het scheidsrech terstrio de kampioen bij beslis sing moest toewijzen. Het werd een unanieme aan duiding van de Zeienaar als nieuwe titelhouder. Eddy had een hele afstand afgelegd om tot de hoogste eer te komen. Op de provinciale, regionale en nationale kampioenschap pen stond hij tien keer op de tatami en dit was meteen goed voor drie kampioenentitels. Karei Van der Slijcken was de tweede Zeienaar, die in een finale betrokken was. Hij moest het opnemen tegen de uitgesproken favoriet Ekel- mans van Crossing Schaer- beek. De Zeienaar verdedigde zich goed en had maar drie koka's moeten toegeven, tot op 20 seconden van deze 6 minuten durende finale. In een ultieme poging om nog iets te forceren, werd hij verrast en verloor met ippon. Maar twee titels en zilver op de nationale kampioenschappen beteke nen zeker de doorbraak van Belofte Karei Van der Slijcken, die samen met kampioen Ed dy Van de Cauter de rugge- graat vormt van de beloften- ploeg, die op 11 november voor de nationale ploegentitel moet kampen. Eerstejaarska- det Gert De Graeve moet het in finale opnemen tegen Lanckman van Leembeek en de Zeienaar werd als favoriet vooropgezet. Gert De Graeve toonde zich de onverdroten aanvaller met ushi-mata, maar hij haalde er geen direkt resul taat mee. Hij liet zich op een fout betrappen en kreeg een yuko (5 punten) tegen. Die achterstand kon hij niet meer ophalen, maar alleszins knap als eerstejaars. Junior Nico De Maesschalck werd in een zeer zware poule ingedeeld met de finalisten van vorig jaar: kampioen van België Schippers van Heren tals en Stephan Laats van Ant werpen. Nico De Maesschalck won zijn eerste kamp met twee yuko's tegen Schippers. Het was een bikkelharde kamp en vijf minuten later moest hij op nieuw op de tatami tegen Ste phan Laats. De Zeienaar had niet genoeg gerekupereerd en moest uiteindelijk onderdoen bij scheidsrechterlijke beslis sing. Op de regionale kam pioenschappen had De Maes schalck dezelfde Laats nog met ippon gevloerd. Later won hij nog gemakkelijk de bron zen medaille. De andere vier Zeelse deelne mers aan de nationale kam pioenschappen, Jo Purphy, Pascal Perdaen, Abdella Bou- harrak en zijn oudere broer Said konden met doordringen tot de finaleplaatsen. Ze heb ben in ieder geval de verdien ste zich te hebben gekwalifi ceerd voor deelname. BENO Maria De Rop uit Sint-Gillis-Dendermonde, de kersvers Oostvlaamse judokampioenen (bvw) Tijdens het voorbije weekend hadden te Zele de provinciale kampioenschappen plaats. Het werd in dit Oostvlaams damesjudo-treffen een ge slaagd optreden van acht Hamse meisjes tussen de ruim honderd deelneemsters. Christien De Sterck werkte zich tot in de halve finale waar zij op onbegrijpelijke wijze ver loor wegens een scheidsrech terlijke beslissing die door vele aanwezigen in de zaal fel werd aangevochten. Voor de derde plaats toonde zij zich heer en meester en haalde verdiend een bronzen beker. Marina Waterschoot kwam tijdens de schiftingen tegen de latere kampioene Le- maitre en moest hierin haar meerdere erkennen, doch via de herkansingen wist ook zij beslag te leggen op een derde plaats. Karine Van Britsom, vorig jaar Belgisch kampioen, liet haar sterke konditie zien in een hogere gewichtsklasse en behaalde een prachtige over winning in de finale. Dit bracht haar meteen een provinciale titel op. Maria De Sterck, de Hamse zwaargewicht, toonde zich eveneens de beste in haar reeks en won tweemaal met volle ippon en éénma met voordeel wat ook haar het hoogste schavotje plat ste. Anne-Marie Waterschot Karin Steveninck en Diai Mesure, die als beginnelingt hun eerste schreden op kompetitiemat plaatsten, too den hun talent met weliswa één overwinning, doch verl ren hun wedstrijd voor de de de plaats. Christianne Cock terug van weggewee verkeerde blijkbaar weer haar beste konditie, toorx zich heer en meester in ha reeks en won overtuigend provinciale titel met drie uitg sproken overwinningen. De vijf Hamse judokas, die zich de drie eersten plaatsten, z rechtstreeks geplaatst voor kampioenschappen van I Nederlandstalig landsgedei te, die plaats hebben op zo dag 24 oktober in het Limbur se Koersel. Zij die zich plaatsen bij de drie eerst mogen deelnemen aan de n tionale kampioenschapen Brussel op 14 november, h bestuur van Jitsu-Kwai Hai me hoopt dat hun judokas zover zullen brengen. (P.V.G.)

De Voorpost | 1982 | | pagina 8