Normale uilslagen r H.C. Lokeren en Avanti 2 goed gestart Nog vier ploegen in kompetitie! Vlaamse scheidsrechters winnen Koen Verhofstadt opgeroepen voor de nationale ploeg Handbalkalender I Beker van België: 1/64 finales HANDBAL De Voorpost - 22 10.1982 - 33 7' duurde, het tot de 20* minuut vooraleer Temse, dat moedig speelde, werd bijgebeend (7- 7). Langs de snelle Gyssels werd het kort daarop 7-9 maar 11n de 1/64* finales voor de Beker van België vallen er eigenlijk enkel verwachte resultaten op te tekenen, inderdaad, dat Temse bleef nog aanklampen Ajax Lebbeke zich zou plaatsen tegen S.K. Grembergse kon geen verrassing genoemd worden evenmin als de zege van tot 11-12 aan de rust. Tijdens E.V. Aalst tegen Peer. Ook de overwinningen van Dendermonde en Buggenhout, respektievelijk tegen Temse en Klewlt het twee je wedstrijdgedeelte. J Hasselt waren verwacht en dat Brabo Denderbelle het niet zou halen tegen Groot-Bijgaarden is al evenmin een met een bijzonder sekure I verrassing. Mannaert in het doel, speel- 1 Bij de vrouwen hadden wij een zege verwacht van R.B. Dendermonde te Duffel maar na de 11-10 nederlaag blijkt dat Ros den de bezoekers plots de I Beiaard nog heel wat werk voor de boeg heeft wil het zijn verloren status opnieuw opkalfateren. De zege van Buggenhout pannen van het dak Het werd I tegen G.S.K. Hamme zal geen enkele pronostieker punten gekost hebben en ook de overwinning van Olympia Aalst te 11-18 vooraleer Temse langs I Menen zal geen verwondering baren. Al bij al is de tweede ronde in de Bekerkompetitie voor de streekklubs dus positief D Buytaert nog eens kon sco- I verlopen. Heren Rob. Buggenhout 31 Kiewit Hasselt 5) 22 Zonder van een echt goede wedstrijd te kunnen spreken heeft Robuco zich eigenlijk vrij onvolledig aan de begin- worp verschenen. Bij Ajax ont brak M. Hendrickx en bij S.K. Grembergen was het trio J. Van Hout, F. Segers, A. Dau- we niet beschikbaar Grem bergen kon niettemin geruime zonder problemen geplaatst tijd weerstand bieden aan het voor de 1 32* finale tegen een sterkere Ajax dat vooral tijdens rudimentair maar fysisch sterk het tweede wedstrijdgedeelte Kiewit Hasselt. De bezoekers zijn ovenwicht in doelpunten pakten onmiddellijk uit met kon uitdrukken. Nadat Tom een «Olé!»-handbal en hier liet Van Haute de beginscore tot de taktisch en technisch ster- 0-4 had opgedreven begon kere thuisploeg zich verleiden Ajax aan de achtervolging die het holder-de-bolder handbal duurde tot de 15" minuut (7-7). van de bezoekers mee te spe- Vijf minuten later hadden de len. De 0-5 beginscore we- gebroeders Huyck en Cc er 10- gens reeksverschil bleek op 7 van gemaakt maar een vlot beide ploegen het effekt te spelend Grembergse bleef hebben van de rode lap op de toch aanklampen tot de rust. stier en hier werd nogal wat Langs Hans Van Haute en afgedraafd. Balverlies en Krogstrup werd de eerste helft slechte passen waren dan ook afgesloten met een 14-11 sco- legio maar blijkbaar stoorde re via 10-7 na 25'. Tijdens het het vrij talrijke publiek zich hier tweede wedstrijdgedeelte niet aan zodat er onmiddellijk bleek duidelijk dat de thuis- heel wat «stemming» in de ploeg gewoon te snel opereer- Buggenhoutse sporthal was. de voor de bezoekers en voor- De bezoekers dreven hun voorsprong op tot 0-6 vooral eer de Buggenhoutse hoek- speiers, De Maerschalck en J. Brouillard kan de oplossing brengen voor Robuco Van Damme, de betere spe- al via tegenaanvallen uit de 2* fase werd het 21-14 na drie kwart wedstrijd. De wedstrijd bleef nochtans aantrekkelijk want de bezoekers produceer- Buggenhout dat sedert het seizoenbegin te moeilijk scoort 'ers °P de'terrein, konden mil- den een degelijk handbal T. rloron Int 1.C Ual Huiles nl»4 i_:.. vanuit de 2? lijn. 1' Provinciale kende thuisploeg gelijk stelde (11-11) en het was pas één minuut voor de rust dat Bug genhout voor het eerst op voorsprong kwam (14-13). Van Nuffel legde de 15-13 ruststand vast. Onmiddellijk na de rust speelde de thuisploeg zeer vlot. Er werd nu heel wat beter gekombineerd en met De eerste provinciale afdeling die beheerd wordt door het P.K. rustig uitgesponnen aanvallen Oost-VI. wordt betwist in twee reeksen. In reeks I spelen de dreef Buggenhout de voor- Oostvlaamse ploegen en in reeks II de ploegen uit Vlaams- sprong op tot 23-15 na 42'. Brabant. Na de normale komptitie wordt een eindronde betwist Daarna ging het echter op tassen de eerste vier onafhankelijke ploegen uit Oost-Vlaande- nieuw enigszins fout bij de ren en de eerste drie onafhankelijke ploegen uit Vlaams- thuisploeg. De bezoekers ble- Brabant. De onderling behaalde resultaten worden ook in de ven maar lopen en werpen en eindronde behouden. De ploeg die uiteindelijk kampioen wordt Buggenhout werd opnieuw irak promoveert naar 2* landelijke, de tweede gerangschikte speelt meegesleurd in de maalstro- >kereventueel een eindronde met de tweede gerangschikte uit de om van slechte passen, fouten szelandere provinciale reeksen om bijkomende stijgers aan te in verdediging en onoordeel- aaiduiden. In de Oostvlaamse voorronde lijkt de strijd zich te zullen kundige opbouw. Meteen na- ïl «toespitsen tussen het jeugdige Avanti 2 van trainer-coach L. De derden de bezoekers tot 23-19 ngsNil en het Lokerse team van Fl. D'Hanis. Ook Temse werd tot de maar ook dank zij een vlotte n-'favorieten gerekend maar de jongens van trainer Dauwe keeping van invaller J. Vermeir friiverloren van Lokeren met het kleinste verschil zodat, rekening werd verder onheil voor de oohoudend met het feit dat dit resultaat meetelt in de eindronde, thuisploeg voorkomen. Met de hun kansen toch reeds in het gedrang komen. Het komende 31-22 overwinning zullen de weekeinde wordt de wedstrijd Avanti 2 - Lokeren betwist en de Buggenhoutse supporters wel- winnaar hiervan neemt reeds een serieuze optie op de titzl. licht in hun nopjes zijn maar wij Maar ook bij de Vlaams-Brabantse ploegen zitten er wellicht kunnen ons best voorstellen Rj^.kele^die me' titelambities van start zijn gegaan. Wolvertem dat de verantwoordelijken bij PTC deren tot 3-6. Het duurde niet- waartegen Ajax verschillende temin 21' vooraleer een hard spelsituaties kon uitproberen, lopende maar weinig naden- ren en vooral via tegenaanval werd Temse verder in de pan gehakt. De thuisploeg miste op de koop toe nog 3 penalty's en het duurde tot 10' voor het einde vooraleer keeper Man naert zich nog eens moest gewonnen geven (13-20). De Bock, Gyssels en Van Damme legden dan de 13-23 eindcij fers vast. Temse: M. Van Buyten en K Bruyninckx. W. Van Buyten. D Buytaert 7, Lyssens, B. Bruy ninckx 2, M Baecke 1J. Bruy ninckx, L. Boeyckens. H.B.C. Dendermonde: Quis- quater en Mannaert, R. De Bock 4, Gyssels 6, Van Dam me 2, Van De Velde 4, De Swaef 3, Hoorelbeke 1, De Smedt 1. Trienpont 2, Ver- leyen. EVA Dames Robuco Buggenhout G.S.K. Hamme G.S.K. Hamme kon tijdens de eerste helft even de indruk geven het Buggenhout lastig te kunnen maken. De meisjes uit Hamme speelden de bal lang rond in aanval en erg goed sluitend in verdediging leek het er even op dat Tas- Handbalclub Dendermonde speelde tegen Attila Temse voor de beker van België. dw In de beker van België speelde Attila Temse tegen HBC Dendermonde. (dw) sent en Van Haver Hamme tot Buggenhoutse coach had ech- liggende zege laten ontglip- het einde in de wedstrijd kon- ter klaar gezien en via een 2-4 pen. Ros Beiaard dat wegens den houden. Na de rust tapte verdediging werd het wed- reeks verschil met 3 doelpun- de thuisploeg echter uit een stnjdtempo opgetrokken en nu ten voorgift van start kon gaan totaal ander vaatje. Een 2-4 waren Bleyaert en Verest dui- leek tijdens de eerste hettt verdediging belette het trage delijk in hun sas. Na 45' wees Hamme opbouwspel en her- het scorebord reeds 9-2 aan, haaldelijk slaagde Buggen- en hoewel Verest nog ge- hout er nu in Hamme op bal- kwetst raakte werd het nog verlies te betrappen. De snelle een ruime 14-2 zege voor de Verest en Bleyaert konden nu thuisploeg, ongehinderd hun sterkste wa pen de breack-out hante- Robuco Buggenhout: Van ren en in een mum van tijd was Keer en Caluwaerts, Van Hamme eraan voor zijn moei- Damme 2, Van Den Bossche sters. Duffel kreeg enkele ge- te. Tijdens de eerste helft had- 1Van Den Bergh 2, Bleyaert schenken en mede door het den de bezoekers ons noch- 5, Verest 4, Sens, Caluwaerts, feit dat Ros Beiaard slechts tans verrast door de knappe Van Ingelghem, De Mayer, manier waarop zij hun verdedi- G.S.K. Hamme: De Gols en ging konden gesloten houden. Van Moerzeke, Van de Sande, .i -j De Munck, Tassent 1, Coc- Nadat de thuisploeg na 5 tot quel, Van Hemelryck, Van Ha- 2-0 was uitgelopen v,el het ver lp Moemaut, Quinteliet, Buggenhoutse aanvalsspel to- schelfaut, De Smedt. taal stil. Van Damme was wel goed op weg om tot het einde deze voorsprong op het score bord te houden. Duffel nader de wel tot 6-8 bij de rust maar aan de hand van het spelbeeld behield Ros Beiaard al zijn kansen. Tijdens het tweede wedstrijdgedeelte ging het nochtans fout bij de bezoek- over één wisselspeelster be schikte Laureys was afwe zig werd dit Heirman en co fataal. De 11-10 einduitslag was dan ook een dankbaar aanvaard geschenk voor Duffel. M.J. Tassent van G.S.K. ijft nog onverslagen en naast H.C. Leuven vragen wij ons af of Robuco ervan overtuigd zijn wedstriid~tè !de ploeg van de Sporthumaniora te Wemmei genoeg maturiteit dat de prestatie zeker niet nout. in petto heeft om eveneens in aanmerking te komen voor vlekkeloos was. Een positief Ajax Lebbeke: Dierickx en De promotie. Rangschikking 1. Avanti 2 2. Wolvertem 3. Haachtse2 4. Wemmei 5. Don Bosco 1 6. Lokeren 7. Temse 8. H.B.C. Dendermonde 9. Waasmunster 10. Gr. Bijgaarden 2 11. Leuven 12. Grembergse 2 13. Anderlecht2 (14. Don Bosco 2 aktief als spelverdeelster maar ook zij slaagde er niet in de vlot spelende Hamme-verde- diging te ontmantelen. Met een 3-2 ruststand leek het er even op dat Hamme voor de Dendermonde heeft te Duffel Hamme speelde een sterke verrass'n9 kon zorgen. De een nochtans voor de hand Duffel R.B. Dendermonde (+3) R.B. Dendermonde: M Broothaerts, H. Hofman 1, H. Heirman 3, De Decker, Tas 1 Van Boven, Van Der Jeught 2, Moonen. EVA. punt, de opgemerkte prestatie Bruyn, M. Huyck 5, Holbrecht van J. Brouillard die met enke- 2, Quidé 1Dirk Huyck 6. Van 2 2 0 0 50 26 4 le moo'e ,reffars bewees dat Geel 3, D. Vermeiren 3, J. De 2 2 0 0 43 24 4 werkelijk de oplossing kan Proft 3, Van Medegael 2, P. 2 1 0 1 45 44 3 brengen voor het gebrek aan Yermek F- Hofman 1 1 0 0 29 12 2 schietkracht vanuit de tweede 1 1 0 0 26 21 2 'jjn- 1 1 0 0 18 17 2 Robuco Buggenhout: Ver- 2 1 1 0 41 31 2 ma®sen en Vermeir, J. Van 2 1 1 0 32 21 2 Damme 5, De Maerschalck 7, 2 1 1 0 23 44 2 J Brouillard 4, M. De Proft 4, 2 0 1 1 33 48 1 Van Nuffel 6, P. Vermeir, M. 1 0 1 0 22 23 0 Verheyden 2, De Vuyst 2, Van 2 0 2 0 25 38 0 Damme, P. Van Keer 1 2 0 2 0 25 46 0 PeG,/ 1B 2 0 2 0 24 41 0 iTri 18 S.K. Grembergse: W. De Jonghe, Dooms, H. Van Haute 4, Krogstrup 7, Heirman 2, Vemimmen, T. Van Haute 1, P. Impens, Mertens 2. ft eva E.V. Aalst 27 Groot-Bijgaarden 28 Brabo Denderbelle 22 Ook tegen Groot-Bijgaarden bleek dat Brabo Denderbelle het bepaald moeilijk kan krij gen dit seizoen. Vooral verde- Beker van België -1/32' finales Na de tweede ronde in de Belgische Bekerkompetitie blijven steeds vier klubs uit het Voorpostgebied in kompe titie. Zowel Dendermonde als Buggenhout en Ajax Lebbe ke samen met E.V. Aalst plaatsten zich vrijwel moeiteloos voor de 1/32* finales. Deze 1/32* finales worden gespeeld tijdens het weekend 13/14 november en na de vrij gunstige lottrekking voor onze streekploegen ziet het er naar uit dat de vier geplaatste klubs samen met Avanti Lebbeke, dat pas dan op het bekertoneel verschijnt kunnen doordringen tot de 1/16' finales die gespeeld worden tijdens de maand december. Inderdaad, zowel Ajax Lebbeke op verplaatsing naar het Limburgse Kortes- sem als E.V. Aalst dat S.P.W. Menen op bezoek krijgt, moet zich zonder moeite plaatsen voor de volgende ronde en ook H.B.C. Dendermonde dat Groot-Bijgaarden op bezoek krijgt kan als favoriet aangezien worden. Buggen hout op eigen terrein tegen Haachtse krijgt wellicht de moeilijkste opdracht maar het korte «Beker-verleden» van Robuco indachtig moet de ploeg van trainer De Proft zich plaatsen voor de 1/16 finales. Bij de damesklubs blijven ook nog 3 ploegen in de strijd, vooraleer Avanti Lebbeke zijn opwachting doet, maar hier wordt het wel moeilijker voor de streekklubs. Olympia Aalst ontvangt Haachtse en alhoewel de ploeg van trainer De Vuyst opvallende uitslagen lukte tijdens de voorbije weken, wordt het tegen Haachtse een bijzonder zwaar karwei Ook E.V. Aalst moet kansloos in het strijdperk tegen Houthalen, een der betere ploegen in België zodat naar ons gevoel alleen Buggenhout op verplaatsing naar Antwerp een kans maakt om zich samen met Avanti Lebbeke te plaatsen voor de 1/16* finales. Programma 1/32* finales Heren Pen. Kortessem-Ajax Lebbeke H.B.C. Dendermonde-Groot-Bijgaarden E.V. Aalst-S.P.W. Menen Robuco Buggenhout-Haachtse Vrouwen Olympia Aalst-Haachtse E.V. Aalst-Houthalen Antwerp-Buggenhout De bekerwedstrijd tegen Peer digend slaagt Denderbelle er is voor de Eendrachters van n'e' 'n en'9e kohesie in de trainer Wellekens een bijzon- Ploe9 te krijgen maar ook aan- der nuttige oefening geweest, vallend draait het niet rond en Na de nederlagen in de kom- wordt ontstellend veel balver petitie komt deze ovenwinning lies 9eleden. juist op tijd en het allesgeven- Tegen Groot-Bijgaarden werd de Peer bleek inderdaad een slechts tijdens het wedstrijdbe- geschikte oefenpartner voor de Aalstenaars. Vooral tijdens de eerste helft verdedigden de Limburgers hun beginvoor- sprong met hand en tand. Eendracht naderde weliswaar tot 9-5 na 10' maar 10' voor de rust wees het scorebord steeds 14-10 aan. Twee minu ten voor de rust wist M. Bayens de ploegen op gelijke hoogte te brengen maar met een 15-15 ruststand toonde Peer nog maar eens dat het niet van plan was geschenken uit te delen. Ook tijdens het eerste kwartier van de tweede helft bleef de thuisploeg aan klampen (16-19) maar daarna toonde Eendracht zich duide lijk de betere ploeg. Een opval lend goede keeper Mertens liet zich nog amper tweemaal verschalken en E.V. Aalst ging in «over-drive» nog naar een ruime 18-27 zege. In het voor uitzicht van het belangrijk tref fen tegen Evere zaterdag was gin gelijke tred gehouden. Bouteille zorgde voor 3-3 maar via 11-5 werd het reeds 15-10 bij de rust. Tijdens het tweede wedstrijdgedeelte hield Brabo beter stand. De thuisploeg kon nu veel minder het wapen van de tegenaanval gebruiken maar van terugkomen was geen sprake meer voor Brabo. Via 19-14 en 26-20 werden de 28-22 cijfers bereikt. Brabo Denderbelle: D Van Goethem en Heyvaert. Huyle- broeck 1, De Smedt. D. Van Goethem 2, Uyttersprot 1Ver poost 3, Van Lembergen 1, Bouteille 9, R. De Smedt, Van Rooien. 13 Fred Mertens van S.K. Grembergse scoorde tweemaal tegen Ajax Lebbeke. Brabo Dondoitolle - Vlaamse tcholësrackttrs: 27-21 Dat de ploeg, samengesteld uit Vlaamse scheidsrechters, zijn mannetje kan staan bleek nog maar eens tegen Brabo Denderbelle. De 2* Landelijken hielden weliswaar gedu rende drie-kwart wedstrijd de leiding in handen maar tijdens het laatste kwartier namen de scheidsrechters het initiatief over en een 13-12 ruststand werd nog omgebo gen in een 27-28 zege. De scheidsrechters speelden met volgende samenstelling: J. Vermaesen, W. Verié, So- mers, Philips, Schetz, Van Nuffel, Van Handenhove, Ganzeman, G. Buys. EVA H. Trienpont trainer-speler bij H.B.C. Dendermonde gelooft in zijn ploeg als titelkandidaat in 2* Landelijke. Temse 3) H.B.C. Dendermonde 23 Temse heeft enkel tijdens de eerste helft partij kunnen ge ven aan H.B.C. Dendermon- Bondscoach Taborsky heeft in Cornelis deel uitmaakt van de de. De Dendermondenaars, het vooruitzicht van het Hol- kern waaruit de definitieve se- zonder Luc Van Cauwenber- landtornooi dat gespeeld lektie zal gemaakt worden deze haknrwfxiQtriirl uuöiiioht iu"uo' >-ul- Vcl" ^«uwenuer- ycoMcc,u iwkub zaï gemaaKi woroen de aednromde oefeninci Qhe' hielden er lijdens de wordt van dinsdag 26.10 tot voor de B-Wereldkampioen- de gedroomde oefening. E.V. Aalst: Mertens en Van Pottelberghe, Simal, De Cock, Van Herreweghe,' Van Der Borght 7, Van Malderen 2, De Doncker.2, Steemans 3, M. Bayens 6, R. Bayens 3, D. Bayens 4. Ajax Lebbeke 26 S.K. Grembergse 3) 19 Het derby tussen Ajax Lebbe ke en S.K. Grembergen is, in tegenwoordigheid van heel wat kijklustigen, uitgegroeid tot een aantrekkelijk kijkstuk. Bei de ploegen waren nochtans tweede helft echter zo een zaterdag 30.10 negentien spe- schappen tijdens de maand hoog tempo op na waaraan de 'ers opgeroepen voor de natio- februari '83 in Nederland Aan thuisploeg onvermijdelijk ten na'e trainingen Tussen deze het Hollandtomooi nemen de onder ging. P. Dauwe, trainer- 19 enkele nieuwe namen nationale ploegen van Italië, coach bij de Waaslanders, waarvan zeker deze van Koen Frankrijk, Israël, Holland en was weliswaar betrekkelijk te- Verhofstadt niet de meest op- België deel. vreden over de prestatie van vallende is. Koen is een tijdje Geselekteerden: F. D'Hollan- zijn ploeg maar wees erop dat verstoken gebleven van het der, D. Jacobs. F. Willemsens. Temse nog geen enkele maal internationaal handbal wat M. Smits, D Jongelen (Sasja), dit seizoen over al zijn effektie- vooral te wijten was aan kwet- Dirk Verhofstadt. Koen Verhof- ven kon beschikken. Over de suren. De Lebbeekse kapitein stadt (Avanti), J. Smeets, Jan prestatie tijdens de 2° helft 's reeds een hele tijd terug in Smeets, L. Brouwers (Has- bleek hij minder tevreden en goede doen zodat deze selek- selt), j. Schuermans, Et. Pae- vooral het falen van zijn verde- ,ie zeker geen verrassing kan sen, E. Kenis. S. Philippe diging tijdens die periode genoemd worden. Samen met (Neerpelt). C. Vinck (Meche- noemde hij ondermaats Den- broer Dirk is hij dus de enige len). Claes (Merksem). P. Bi- dermonde kwam eigenlijk Avantispeler die na het forfait ver (Kraainem), C. Verbert, P. moeilijk op qanq en via 5-1 na van Eddy De Vlieger en F. Chapeaux (Beyne). EVA HEREN 1* Nationale Zat. 23/10 te 20.30 u.: Avanti Lebbeke-H.C. Herstal 2* Nationale Zond. 24/10 te 17 uur: Evere-E.V. Aalst 1* Landelijke Zat. 23/10 te 20 uur: Ap. Kortrijk-Rosis Aalst Zat. 23/10 te 17.30 u. Sasja 2 - Robuco Buggenhout 2* Landelijke Zond. 24/10 te 17.30 u.: Stenor 2 - Denderbelle Zond. 24/10 te 16.45 u.: Kapek 2 - Grembergse Zat. 23/10 te 16.30 u.: Izegem-Dendermonde Zat. 23/10 te 21.00 u.: Sasja 3 - Sparta Aalst Zond. 24/10 te 17.15 u.: Jochewoa Aalst - Menen 1* Provinciale Zat. 23/10 te 15.15 u. D.B. Zwijnaarde 2 - S.K. Gremberg se 2 Zat. 23/10 te 16.15 u.: Avanti 2 - Lokeren Zat. 23/10 te 16.30 u.: D.B. Zwijnaarde-H.B.C. Dender monde 2 Zond. 24/120 te 19 u. Temse-Waasmunster DAMES: 1* Nationale Zat. 23/10 te 17.45 u.: Avanti Lebbeke-Tilff 1* Landelijke Zond. 24/10 te 14.45 u. Aalst Sportief-E.V. Aalst 2* Landelijke Zond. 24/10 te 13.30 u.: Avanti Lebbeke - 2 - G.S.K. Hamme Zat. 23/10 te 17 u.: Buggenhout - R B. Dendermonde Zond. 24/10 te 16 u.: Olympia Aalst - Menen

De Voorpost | 1982 | | pagina 9