Rood Kruis Erpe-Mere: mosselsouper, belangrijkste bron van inkomsten Een fuif voor Luk Hoebeke Erpe viert komst nieuwe pastoor Info-vergadering over kuituurcentrum te Wieze BGJG wil ook Buggenhout autovrij maken Weet je 't al? 12 - 29.10.1982 - De Voorpost ongevallen, treinrampen. Een tweehonderdtal simpatisanten waren vorige vrijdag op post in zaal «Lijsternest» in ontploffingen, overstro- de deelgemeente Burst om door het verorberen van een portie mosselen de kas van mingen, enz. gesimuleerd het Rood Kruis van Erpe-Mere te helpen spyzen. worden. Onlangs was er Tussen 19 uur en 21.30 uur kon men er immers terecht om voor een demokratische prijs nog zo'n organisatie in Le- zyn buikje te vullen en daarbij één van de nuttigste verenigingen van Erpe-Mere te de. De afdeling moet hier- steunen. voor uiteraard een bijdrage betalen in de kosten. Het bestuur hoopt nu dat na nieuwjaar, met nieuwe mensen in de gemeente raad en één van hun mede werkers van de bloedtrans fusiedienst Mere Jeff Van den Steen n.v.d.r. het financiële tij zal keren. De nationale aktie van BGJG krijgt ook te Buggen hout navolging. Op 14 november voert de lokale afdeling een aktie rond het nationale thema «autolo ze zondag» en tevens organiseert deze vereniging een fiets- en wandelhappening. Onder het motto «Buggen- de fietsen achterlaat om te hout rond met de Bond» voet naar Opstal te trek- Kosten Inkomsten Dat het doel van de organi- Het jaarlikjs mosselsouper satie van de mosselsouper is een belangrijke bron van poen was, werd door het inkomsten voor het Rood bestuur niet onder stoel of Kruis Erpe-Mere. Daar- bank gestoken. Het Rood naast is er nog de vignet- Kruis is immers een vereni- tenverkoop tijdens de ging die, als ze behoorlijk Week van het Rood Kruis, wil kunnen werken, over waar de afdeling 10 fr. per een niet onaanzienlijk bud- verkocht vignet aan over- get moet kunnen be- houdt, schikken. De dienstverlening aan ge- De fondsen kunnen handicaptenverenigingen is voorlopig niet bij de ge- gratis, doch voor sportwed- meente gehaald worden; de strijden wordt een forfaitai- subsidiëring (3.000 fr per re vergoeding van 850 fr. jaar) is onvoldoende en gevraagd voor de verplaat- steekt schril af tegen het singsonkosten, het ingezet bedrag van 100.000 fr, die materiaal en het verbruikt het Rood Kruis afdeling materiaal. Lede van de gemeente ter Een gemeentelijke subsidie beschikking krijgt. Van 3.000 fr kan de balans Een probleem dienaan- moeilijk in evenwicht bren- gaande is het feit, dat het gen Rood Kruis zijn subsidies Aktiïiteiten njg via e u ëe v00r xoch is het Rood Kruis een Erpe-Mere. Het Rood Kruis bestuur praat na over het geslaagde mosselfeest (pel) de kulturele verenigingen, zeer aktieve vereniging. 0p terwijl de vereniging in fel- hun mma te een hulpverstrekkende bloet£fn!jmeni de hulp. vereniging is. De subsidie die de leidi en de zou - aldus schepen De rampenoefeningen. Wolf- op een aparte post Wat^etreft de van de begroting dienen ,n- fusiedienat zijn er twee ak. geschreven te worde wat tjeve kemen. jn Mere tr»f nna top nipt k ophpurn mseert men jaarlijks vier organiseert BGJG - afde ling Buggenhout op 14 no- ken. Dit wandelen zal ge beuren langs autovrije stra- vember 1982, een gezon- ten. Wie na de terugkeer de en sportieve namiddag nog niet moe is kan het voor jong en oud. Vanuit het nationaal bestuur van de BGJG wordt er sterk op aangedrongen dat deze 14e november een auto- arme zondag zou worden. Daarom wil BGJG-Bug- genhout het goede voor- wandeltrajekt opnieuw af leggen, want dan komen de joggers tevoorschijn. Na de wandeling kan men de inwendige mens ver sterken, pannekoeken, be legde broodjes en koffie zijn dan ter beschikking beeld geven. Alle leden en van de deelnemers, sympatisanten worden ver- Het ligt niet in de bedoeling wacht te 13.15 u. aan de van de initiatiefnemers om gemeentelijke jongens- aan het geheel een compe- school, Hanestraat 92. tief karakter te geven, maar Onder politiebegeleiding toch wil men graag de (met fietsende agenten na- deelnemers stimuleren om tuurlijk) zal de groep dan gemotiveerd deel te nemen een tocht maken langs de door een spelletje in te Brielwijk en langs Opdorp. schakelen. Bij het begin Nadien keert men weer van de stratenfietstocht naar de school, waar men krijgen de deelnemers een eerste stickerdeel, bij het begin van de wandeling ontvangt men een ander deel van de zelfklever er wie het laatste stukje wi bemachtigen moet mee- joggen naar Opstal. Enkele weken voor 14 no vember zullen de scholie ren de kans krijgen on deel te nemen aan eeri kleurwedstrijd en eer dichtwedstrijd. De winnaars mogen ziel verwachten aan stapels pannekoeken! Het ligt in de bedoeling om via de kinde ren de ouders aan te zetter om op 14 november d< auto te laten staan. BGJG wil op die dag alleen maa fietsblutsen, voetgangers •botsingen en joggersfilles op de straat vinden. Intus sen verkreeg men reeds de medewerking van het ge meentebestuur en de poli tie, maar BGJG rekent ook op de medewerking var vele andere verenigingen. (Ivd] tweedaagae afnamen goed voor ongeveer 650 tot nog toe niet is gebeurd. Kosten zijn er echter genoeg! Er moet regelmatig mate- bloedgiften -7 in Burst naai aangekocht worden zjjn £e, éénd afna. zoals werkpakken, verban- d VQOr een vjjf. den, ontsmettingsmidde- honderdtal bloedgiften. r lip nnlpinino van De hulpdienst bestaande uit een twaalftal aktieve le den rukt ongeveer veer tig maal per jaar uit voor hulp ter plaatse zoals bij wielerwedstrijden, atletiek, aktiviteiten van len, enz. De opleiding van de helpers van de hulp dienst kost geld. Het lokaal een krotwoning die ze gratis mogen gebruiken moet in de winter ver warmd worden. De aankoop van een r.k.- paardewedstrijden tent, o zo nodig bij de iuï,Dines. e„ dereeliike. dienstverlening, is slechts toekomstmuziek omdat de prijs 60.000 fr. onbe taalbaar is. Over een zie kenwagen durven de men sen van het bestuur zelfs niet spreken. Die wordt «geleend» bij de naburige afdeling Lede. Over een l^e^afdeHngHorgamseert te- Erpe-Mere. Er werden niet alleen mosselen gegeten, ook een gezellig babbeltje hoorde er vens opleidingskursussen, bij (Pc0 enerzijds «eerste hulp bij ongevallen» voor het pu bliek, anderzijds lessen voor de leden van de hulp dienst, waaronder een sta ge van een week in Lom bardzijde of Dworp. De komst van een nieuwe pastoor mag dan al geen wereldschokkende gebeurtenis zyn, in Erpe heeft de bevolking er in elk geval een gebeurtenis van gemaakt, die een massa volk gemeentelijke vergader- xensjotte neemt de afde- mede dank zij het prachtige herfstweer op de been bracht en het anders zo rustige zaal, leslokaal en opslag- |jng ,jeei aan je gewestelij- dorp in een feestelijke sfeer bracht. ruimte kunnen beschikken, rampenoefeningen waar- De huizen rond het dorpsplein waren bevlagd en hier en daar werd de nieuwe pastoor bij rampen zoals vliegtuig- door middel van volkse spreuken of bijbelse teksten verwelkomd. waren al heel wat. Surprise Party Voeisj In hun lokaal Kaffe 't Brughuis worden we op zaterdag 6 november verwacht door AKV Voeisj. Aan de danswedstrijd zijn heel wat prachtige prijzen verbonden. O.a. een maand lang zuivelprodukten, een stereoke ten, volautomatisch grasmachine. Orde der Ajuinprinsen Op II november vanaf 20 uur uitreiking trofee «Orde der Ajuinprinsen». Café Sportief in de Drie- sleutelstraat moet te klein zijn. De ambiance des te groter. Verkiezing Prins van Oost-V taande ren Op 13 november gaan we allen Jempi I, onze prins Karnaval 1982 aanmoedigen op de verkiezing van de Prins van Oost-V laanderen, in het HRITO. Black en White Vrijdag 28 oktober grote Black en White avond bij Charly's Aalst. De Brilkaljongs vragen wel dat iedereen in zwart-witte tenu zou verschijnen. Karna- valist of elite van Aalst welkom. Karnavalkwis Zaterdag 29 en zondag 30 oktober heeft de karna valkwis ingericht door dekenij Koolstraat plaats in de zaal HRITO. Tentoonstelling duiven Op 7 november gaat in het kasteeltje te Hofstade een duivententoonstelling door ingericht door RIBSO Aalst. Vanaf 10 uur kan je de 'blauwe geschelpten' komen bekijken, in de namiddag is er verkoop. Samenspraak in karnavalwereld onmogelijk? Verkiezing van prins van Arend heeft samen plaats op 15 januari met het afscheidsbal van prins Jempi I. Gaa Lowies in nood Daar het lokaal van AVK De Gaa Lowies door brand vernield werd, zit deze karnavalvereniging momenteel dakloos. Een noodoplossing wordt gezocht. Als je kontakt wil opnemen met deze sympatieke komische groep tele foneer 21.02.11 William Herreman, Sasstraat, Lede. Aangezien Don August verkozen werd tot prins van Oost-Vlaanderen te Aalst, geeft deze de mogelijkheid aan alle Aalsterse karnavalisten hem te begeleiden met autobus die zal vertrekken aan kafee 't Brughuis naar Dentergem, voor de verkiezing van Prins van België. Mogelijke deelnemers kunnen kontakt opne men met prins Jempi Prins Keipernoagel en William Herreman. Prijs ong. 200 fr. (reis in gang). In de volgende editie meer hierover. Toerebisjoekes AKV Toerebisjoekes stonden niet erg open voor de pers. Toch vroegen ze ons te publiceren dat ze hun banket geven op 6 november, in café Vrolijk, Watertorenstraat 1. In memoriam Langs deze weg willen we onze oprechte deelneming betuigen bij het overlijden van de heer Lodewijk Vermoesen zelf karnavalist in hart en nieren, lid van de chevaliers van de Koolstraat en schoonvader van Prins Antoine 1. Ajoin en Incognito Voor de tweede maal organi seert Spinnekop vzw, de ge kende kulturele vereniging uit de St.-Rochusstraat 31 te Den- dermonde een Hoebal ofte fuif, Dit is een bal ten voordele van Luk Hoebeke. Wie is die Luk Hoebeke? Luk is een bra ve inborst die reeds een dertig jaar zonder veel op te vallen een gezetene is van Dender- monde. Hij is afkomstig van de Gentsesteenweg, tegen de nieuwe Dendermonding maar woont nu aan het uitermate schilderachtige Appels-Veer. Sinds enkele jaren is hij terug begonnen met zijn universitai re studies in de geschiedenis. Dit doet hij aan de Rijksuni versiteit te Gent. Twee jaar terug was hij als toeschouwer getuige van de ernstige rellen van de studenten aan de Gent se rijksuniversiteit tegen het verhogen van het inschrijvings geld tot 10.000 F. Daar de Gentse politie blijkbaar niet altijd het verschil kent tussen toeschouwers en aktievoerders werd ook hij opgebracht. Dit werd zelfs vereeuwigd op de foto wat hem fataal werd. De politie op zoek naar een voor beeld om de andere studenten mee af te dreigen vond in hem een gemakkelijke prooi. Hij werd veroordeeld om zomaar eventjes 500.000 F. te betalen wegens tijdelijke werkonbe kwaamheid van een agent die hij zogezegd zou hebben verwond. In de beginperiode kwam er vanuit de universiteit een grote solidariteitsbeweging los. Ver scheidene fuiven werden gege ven die voldoende geld op brachten om de schuld voor een groot gedeelte te delgen. Ook de Spinnekop organiseer de toen reeds een bal welke een dertigduizend frank op bracht. Het laatste jaar echter is die solidariteitsbeweging spijtig genoeg stilgevallen. Het resultaat is dat de schuld niet volledig afbetaald geraakt. Er rest nu nog ongeveer 130.000 F af te betalen en dat getal stijgt elk jaar wegens achterstallige interesten die 13% bedragen. Het is om die redenen dat Spinnekop vzw de verloren ge- gane draad der solidariteit te rug opneemt. Een nieuwe serie Hoebals werden daarom ge pland. Een eerste gaat nu op zaterdag 30 oktober door in zaal Roxy (Casino) aan de St.- Jorisgilde te Dendermonde- stad. Het is ditmaal een fuif met als disco-bar Sound Explo sion en als speciale gast de disc-jockey Gust de Koster. Deze presenteert het uitste kende woensdagnamiddagpro gramma van BRT 2 Oost- Vlaanderen «Vrijaf». De en treeprijs werd bepaald op de toch demokratische prijs van 50 F in voorverkoop en 70 F aan de zaal zelf... Het bal begint om 20 uur en medewer kers zijn nog steeds uitermate welkom. Nu reeds kan er ge meld worden dat volgend jaar in maart een nieuw benefietbal zal plaatsgrijpen. Ditmaal ech ter zal het een optreden zijn van een van Belgiés beste pop groepen, de Aalsterse Lavi Ebbel. Deze degelijke groep is met hun single «Victoria» dui delijk doorgestoten naar de top van Vlaanderens popmu ziek. Dit optreden zou het eer ste zijn in hun nieuw seizoen. Een andere komende gebeur tenis van Spinnekop is eer op 18 december eveneer zaal Roxy met een drietal groepen die de nieuwe lichting in de Belgische popmuziek moeten vertegenwoordigen. Ook wordt door Spinnekop volgend jaar het tienjarig be staan gevierd. Dit belooft ui teraard een topjaar te worden voor die kulturele vereniging. Wat er juist gaat gebeuren staat nog niet vast maa worden reeds volop plannen gesmeed om aan dat lustrum jaar de nodige luister te geven. Wat alleszins niet gepland wordt is een akademische zit ting ten stadhuize. Willy Van Dammel Ook de ingang van de kerk was sierlijk bevlagd de KSA-Erpe was daar niet vreemd aan. Voorbereiding Om de feestelijke installa tie van pastoor De Moor want zo noemt hij op passende wijze te organise ren, was er vooraf een kon- taktvergadering, waarop alle Erpse verenigingen uit genodigd waren. Deze werkgroep zorgde voor de organisatie, de bekendma king van het programma in het parochieblad, en niet onbelangrijk voor de fondsen! Door middel van een enve- loppen-aktie werden gel den ingezameld, waarvan enerzijds de scheidende pastoor, anderzijds ook de nieuwe pastoor een ge schenk werd gekocht. Eerwaarde Heer De Moor wenste echter geen ge schenk voor zichzelf, zodat het geld zal besteed worden voor de aankop van kerke lijke zaken (een kazuivel). Een drukke dag Voor Pastoor De Moor was vorige zondag een drukke dag. Reeds om 14 uur werd de nieuwe zieleherder ont vangen op het gemeen tehuis van Erpe-Mere, waar het college van burge meester en schepenen hem in Erpe-Mere verwelkom de en namens het gemeen tebestuur een geschenk aanbood. Om 15 uur moest dan de installatiemis opgedragen worden. Daarvoor echter werd hij plechtig afgehaald aan de grens van de ge meente, of wat daarvoor moest doorgaan om stoetsgewijs naar de Sint- Martinuskerk op te stappen. De H. Mis lokte een rekord aan publieke belangstel ling; «le tout Erpe» voor zover deze term hier bete kenis heeft hield eraan de installatie bij te wonen. Ook een hele reeks vereni gingen, o.a. KSA, Chiro, CMBV, VAB-VTB Erpe, Vriendenkring gemeen teschool Honegem, enz. waren vertegenwoordigd. De mis werd opgedragen door niet minder dan 10 De jongste vergadering van de werkgroep i.v.m. heil ontmoetingscentrum te Wieze werd voorgezeten doorl stafmedewerkster Lieve Janssens en projektiemedewerkerl Willy Van Steendam, beiden van het A.W.D. De bijeen-l komst stond hoofdzakelijk in het teken van een info-l avond, gepland om de bevolking in te lichten over del inzichten en de reeds getroffen beslissingen aangaande deL omvorming van de jongensschool tot een kultureell centrum. Erpe. E.h. De Moor werd er ingehaald als de nieuwe dorpsherder. Hij staat als tweede van rechts op deze foto en was vroeger onderpastoor te Hofstade (per) Erpe-Mere. Uiterst links pastoor De Moor, gevolgd door een grote schare Erpenaren op weg naar de parochiezaal (pel) geestelijken, waaronder de onder begeleiding van de dorp naar de plaats van de scheidende pastoor, de fanfare Sint-Cectlia utt Er- king de laatste weken het nieuwe pastoor, de onder- pe stapte pastoor De Moor onderwerp van vele ge- pastoor, de deken van Le- voorop, gevolgd door en- sprekken. Naar verluidt de, waaronder sedert korte kele leden van het schepen- kent hij de streek hij was tijd Erpe-Mere behoort en kollege (De Lat, De Spie anderen, geleer. De Wolf) en een Na de H. Mis werden de delegatie van de burgerbe- festiviteiten verder gezet in scherming. de parochiezaal Pax. Een massa volk, van 7 tot De vlaggen van de katolie- 77 jaar oud, volgde de ke verenigingen voorop en nieuwe pastoor van het ooit onderpastoor van Hof stade en was hij laatst werkzaam te Eeklo. In ver gelijking met de voorgaan de pastoor is hij relatief jong, slechts 51 jaar. JVM Op deze vergadering zul len alle Wiezenaren, zo niet-georganiseerden als leden van een vereniging, de kans krijgen om hun mening en eventuele sug gesties kenbaar te maken. Stand van zaken Momenteel zijn de «klei ne» werken, die we vroeger al aanhaalden, door de ge meenteraad goedgekeurd en in aanbesteding gege ven; ze zullen met eigen (gemeentelijke) gelden kunnen bekostigd worden en reeds half november aanvangen. Volgens sche pen Abbeloos zouden met het voorziene begrotings bedrag van 1.500.000 fr. zelfs enkele meerwerken, zoals schildering en herstel ling kunnen uitgevoerd worden. Anderzijds stelde hij voor met de aanpak van de grotere werken te wach ten tot er formele belofte van betoelaging (60%) zal zijn. Informatie Na nog eerst beklemtoond te hebben dat het centrum enkel bedoeld is als aanvul ling van de bestaande ak- komodaties te Wieze, stel de Mej. Janssens zich toch nog een paar belangrijke vragen: «Staan de vereni gingen nog steeds achter hun vroeger ingenomen (positief) standpunt?»... Is er voldoende doorstro ming, samenhorigheid en representativiteit bij de or ganisaties om zelf de bevol-l king te kunnen informe-| ren? Om een ruimer inzichtl in het hele opzet te krijgenf werd besloten tot de aange kondigde voorlichtingsa vond. In de schoot van de werkgroep werd terzake een beperkt comité opge richt bestaande uit: Jos. Abeel, Frans Bornauw, In- grid Galle, Jozef Puttemart en architekt De Lathou wer. Deze kerngroep zal onder supervisie van sche pen Abbeloos, via bijzon dere vergaderingen de info- happening organiseren er haar bevindingen en reali saties aan het AWD (en d< werkgroep) doorspelen. De algemene bijeenkomst zal plaats vinden op 22 ja nuari 1983, dus na de uit voering van de eerste-faze werken. Op het program ma: namiddagbezoek aan de info-stands in de turn zaal, met bijdragen door de onderscheiden verenigin gen. Daarna volgt een de bat al dan niet met spre ker waarbij eenieder zijn opinie inzake het cen trum kan naar voorbren gen. Het is trouwens maar normaal dat iedere Wieze- burger (belastingbetaler) inspraak krijgt over de uit voering, de onkosten en de omvang van de voorziene werken. Intussen blijft he afwachten wat er door de geplande «volksvergade ring» tot stand kan komen J.V.LI

De Voorpost | 1982 | | pagina 12