t r; Buggenhotit 18 - 29.10.1982 - De Voorpost A. Schmidts. Frangoise Pletinckx, Donald Stockmans. Ronny Tanghe, Patricia van de Perre en P. Van Holsbeeck. In het teken van 900 jaar abdij Affligem, 60 jaar VTB en 20 jaar plaatselijke werking heeft dan verder programma plaats. Vrijdag 29.10: te 20 u plechtige opening van het Festival door H.E.H. Abt Joannes Goetghebeur. Fluwelen streling door strij kers van de muziekakademie August De Boeck o.l.v. F. Van Goethem, Ode aan de abdij en gejubel om VTB, voorstellen van de tentoonstellende kunstenaars door prof. dr. Frans Vyncke en huldigen van de 65-jarige kunstenaar Bert Van den Broeck door TV-produktieleider Lambert Van de Sijpe. Heildronk voor 150 jaar Brouwerij De Smedt. Zaterdag 30.10: te 14 u kosteloos St.-Maartenfeest voor alle kinderen te 19.30 u reuze-bondsfeest «diamanten Veeteebee» met o.a. film- en diadokumenten (A. Martin en Karei Witte) over «de tijd van toen». Sterrenregen en verrassingen. Toegang vrij. Zondag 31.10: Vanaf 14 u: «sla je kraam op» voor de 7e antiek- en rommelmarkt in de Abdijstraat met «ezeltje strek je» Maandag 1.11: Vanaf 19 u diafestival "Landschappen van en rondom Af fligem». Dinsdag 2.11: Te 14 u inwandelen van de «nieuwe ringweg rond de abdij», 9 km. Deelname kosteloos plus verrassing. Te 19.30 u «breng de natuur in huis», 3* voordracht door Frans De Block met herfst-, winter- en kerstdekoratie. >-BUG( Rocky Mirrornight in de Spiegel tijdens c Elke maand wil men in de vzw De Spiegel even de maatschtj VarLo pijkritische en andere beslommeringen vergeten met een svPns gende rock- en/of punkachtige dansavond. Vanaf 20 u. w<rm*'° gedanst op de tonen van Wiet van Broeckhoven. Inkom 60 fr. 101 feest Aalst. Na de vlaggewijding in de Aalsterse Sint-Jozefskerk stapte de fanfare tot heil des Volks» door de voornaamste Aalsterse straten, nadat er eerst aan het clublokaal halt was gehouden (per) Terjoden: Te 10 u H. Mis met Te Deum en na de mis aan het gedenkteken vóór de kerk naamafroeping van militaire en burgerlijke oorlogsslachtoffers waarna bloemenhulde, uitreiken van eretekens en optocht. Gljzegem: Te 10 u H. Mis met Te Deum waarna aan de monumenten naamafroeping van de gesneuvelden, bloemen hulde, uitreiken van eretekens en optocht. Herdersem: Samenkomst aan café St.-Antonius te 9.45 u en bloemenhulde aan de gedenksteen te 9.45 u waarna H. Mis en Te Deum. Optocht naar het kerkhof, bloemenhulde, uitreiken van eretekens en optocht. Alternatieve 11-novembervierlng Fakkeltocht te Aalst op woensdag 10 november, vooravond van de herdening van de wapenstilstand. Deze tocht ataat in het teken van de steeds toenemende bewapening en de beslissing tot het plaatsen van cruise-raketten in ons land. De fakkeltocht keert zich tegen deze plaatsing, tegen bewapeningswedloop, tegen neo-kolonialisme en honger in de wereld, tegen fascisti sche en racistische demagogie maar voor een kemvrije zone in Europa en een aktieve vredespolitiek in België. De fakkeltocht start op de Grote Markt te 19 u. Na de tocht wordt in zaal Madeion te 20 u het boek van de Aalsterse arts Jef De Loof «En niemand hoort je huilen» voorgesteld. Boek dat handelt over de verschrikkingen van de kernoorlog. LH Baardegem Bouwf eesten Van de scouts St.-Margareta. Prijzan van de tombola af te halen tot en met zondag 26 november bij Rosanne Timmerman. Kerkstraat 86. Verloofdenwerking Na de kennismaking verleden zondag is er qua verloofdenwer king te Baardegem volgend programma. Samenkomsten tel kens op zondagavond van 19.30 a 21.30 in de parochiezaal, op 28.11.82: «Wie en hoe is hij? Wie en hoe is zij?» 3.01.83: Feestvergadering t.g.v. de jaarwisseling. 13.02.83: «Welke waarden vinden wij in ons leven belangrijk?» 27.03.83: «Tederheid» 1.05.83: «Wat heeft God met ons geluk te maken?» 5.06.83: Praktische tips over het huwelijk. Kom meeluisteren, meepraten. En vergeet uw lief niet. Bloemen noch kransen De reeks opvoeringen van «Noch bloemen noch kronen» door Hoop in de Toekomst in zaal «Ons Huis», Hoogstraat gaat van start op zaterdag 6.11. Verdere opvoeringen op 10, 13, 14, 19 en 20 november e.k. Plaatsbespreking bij M. Spinoy, tel. 052- 35.72.96. Zondag 7 november Kaarskensprocessie Met de bus naar Scherpenheuvel. Start te 8.30 u. Prijs: 200 fr. Inschrijven bij P. Kiekens-Van Damme, Molenstraat 40. VTB-VAB Erembodegem viert feest Op zondag 29 januari 1922 werd de VTB gesticht: een mijlpaal in de geschiedenis van het socio-kulturele leven van Vlaande ren. Het volgend jaar zag de VAB het levenslicht. Nu, 60 jaar later, zijn beide bonden uitgegroeid tot een organisatie met meer dan 200 aktieve afdelingen, die in meer dan 300 Vlaamse gemeenten werken, met meer dan 200.000 aangesloten gezinnen of een half miljoen Vlamingen. Deze heuglijke gebeurtenis wordt in gans Vlaanderen gevierd tijdens het laatste weekend van oktober. De afdeling Erembodegem doet natuurlijk mee. Om samen met al deze Vlamingen feest te kunnen vieren programmeert VTB-VAB Erembodegem op zaterdag 30 okto ber 1982 te 20 u in de raadszaal van het oud-gemeentehuis van Erembodegem een wijnavond, waar iedereen zal kunnen proe ven van verschillende Hongaarse en Roemeense wijnen, ledereen is hartelijk welkom. Inkom vrij. Herdersem Zaterdag 30.10 St.-Antoniusvrienden: Belotting in café St.-Antonius te 20 u. Vrijdag 29 oktober «Poverello»: Dr. Vermeiren spreekt op uitnodiging van de Landelijke Gilde te 20 u in het parochiaal centrum. Dr. Vermeire, beroemd seksuo- loog, kwam als deskundige bij het gerecht in kontakt met marginalen. Na een ziekte en herstel in de Ardennen besloot hij in de Brusselse Marollen een kamer te huren en werd er met de grootste noden gekonfronteerd. Hij wilde iets doen, hen een thuis geven en eten. Zo ontstond het tehuis «Poverello» op een melaatsen binnenkoer waar dagelijks zowat 120 mensen een dagschotel nemen voor 40 fr. of koffie, soep en een belegde boterham voor 7 fr. Een spreekbeurt om niet te missen. Levensecht. Erembodegem Zaterdag 30 oktober K.S.A. eetfestijn: tussen 18 en 23 uur in de eetzaal van het Onze-Lieve-Vrouw- Termureninstituut, Termurenlaan. Op de spijskaart: mosselen, Vlaamse karbonaden of brochetten met frieten of brood. Prijs: 220 fr. (volwassenen), 130 fr. (kinderen). Organisatie: KSA Erembodegem. VTB-VAB wijnavond: te 20 uur in de raadszaal van het oud-gemeentehuis van Erembodegem. Inkom vrij. ledereen welkom. Zondag 31 oktober KAS eetfestijn: tussen 11u30 en 15 uur. Wat, waar, prijs: zie hoger. Postzegelkring Dendrla: te 9u30 in het Parochiehuis: vergadering postzegelklub. Dinsdag 2 november KAV kernvergadering te 19u30 in de Crypte. KAV volksdans: van 19 tot 20 uur in de sporthal Denderdal. Woensdag 3 november \A groep «Om Mekaar» te 20 uur vergadering groepsleden A.A. groep in de bovenzaal van het Parochiehuis. KVLV kookles: te 19u30 in de Crypte, kookles «Lams- en schapenvlees» KAV naalkursus: van 19u15 tot 22u15: KAV-Terjoden naaikursus, in de Paro chiezaal van Terjoden Tema: dameskleding. >onderdag 4 november k Capellakoor Termuren: oorherhaling in de Crypte te 19u30. 'rijdag 5 november: CWB wijkmeestersvergadering: a 20 uur in de bovenzaal van het Parochiehuis Catechisten 1ste en 2de jaar: vergadering in de Crypte te 20 uur. K.W.B.-K.A.V.-ST. MAARTENFEEST Ter gelegenheid van het Sint Maartenfeest, organiseren KAV en KWB Terjoden op 6 november om 14 uur in de feestzaal van het klooster een gezellige namiddag voor alle kinderen Het feest begint met een poppenkastvoorstelling. Tussendoor is er animatie, ledereen krijgt gratis een koek. (Chips en coca zijn verkrijgbaar aan de prijs van 10 fr.). Na een pauze van 30 minuten komt het grote moment: St.- Maarlen zal, geholpen door zijn knechten, geschenkjes uitdelen aan al de kinderen tot 12 jaar (dit ter vervanging van het jaarlijks huisbezoek van de Sint). Meidert Zaterdag 30.10 Klaarhaagkermis: Prijzen van de tombola georganiseerd t.g.v. Klaarhaagkermis zijn af te halen tot en met 7.11.82 in café «Paa's Pië». Achterstraat. «Eendracht»: te 14 u spelen de knapen van Eendracht op verplaatsing tegen Schroeven Moorsel en te 15 u de scholieren van Eendracht op verplaatsing naar Erondegem. Parochiecentrum Ontvangen U dit weekend Lucienne en Pierre Amandt. Kravaalwandeling: met «Aktie-Kravaal». Start aan 't Rozenhof, Dorpveldstraat, Asse-ter-Heide te 14 u. Dankfeest: te 20 u in zaal Wwe Van Mol, Dorp vanwege Lambert Van de Sijpe en Frans Lievens. Optreden van de Faluintjeskapel. Inkom gratis. Zondag 31.10 Eendracht: speelt tegen Winnik. De reserven van Eendracht te 10 u tegen Thor Kokerij. Kravaal-aktie: ook vandaag deskundig begeleide Kravaalwandeling vanaf 14 u aan Restaurant 't Rozenhof. Vóór of na mogelijkheid tot maaltijd in 't restaurant. Zaterdag 14 en zondag 15.10 Etentje in de jongensschool op zaterdag van 18 tot 22 u en op zondag van 11.30 u tot 16 u. Keuze te over. Steunkaarten, in mindering te brengen bij etentje, worden aangeboden. Liefst op voorhand bestellen. ALLERHEILIGENFESTIVAL TE AFFLIGEM Van vrijdag 29 oktober tot en met dinsdag 2 november komt de plaatselijke VTB-VAB-afdeling andermaal met een welgevuld programma. Een bonte waaier aktiviteiten allerhande. Een golfstroom! Boekenen Platenbeurs «Landschappen van en rondom Affli gem» m.m.v. Walter Billet, J.P. Coppieters, R. De Waegenaere, Clementina De Wit, Lieven D'Haese. Annie Elpers, M. Gysels, Jaarvergadering van KWB-Berlare Op zondag 31 oktober om 14u30 houdt de KWB van Berlare zijn algemene ledenvergadering in de zaal van het Parochiehuis. Ook de echtgenotes worden uitgenodigd. Er is een koffietafel waarvan de deelnameprijs 60 fr bedraagt. Inschrijven tot 29 oktober, bij de wijkmeesters of bij voorzitter Achiel De Smet. De liefhebbers van kaarten, bakschieten, pitjesbakken en andere gezelschapsspelen komen zeker aan hun trekken. Gouden bruiloft te Overmere Op vrijdag 29.10.82 is het 50 jaar geleden dat het echtpaar Leopold Wierinck-Rosalie De Meirsman te Zele in het huwelijk traden. Ze wonen nu in de Kerkstraat te Overmere. Dinsdag 26 oktober was er al een afvaardiging van de gemeente aanwezig om de jubilarissen te feliciteren. Jaarfeest van de Volkstuinders Niet minder dan 210 Volkstuinders waren vonge vrijdag samen met hun echtgenotes komen opdagen voor het jaarlijks feest. Er werden voordrachten gehouden door pastoor De Malssche, voorzitter De Vos en tuinbouwinspekteur Michiels. Uitslagen: Bij de groententuinen haalde Robert Van Hoecke de 1* prijs met 97%, 2. Maurice Van Malderen, 3. Jules Zaman, 4 Jerome Verhofstadt. 5. Albert Uyttendaele, 6. Willy Van Steen, 7 Roger Van Malderen, 8. Sylvain Van Driessche, 9. Jan Van Wayen- bergh, 10. Roger Samson, 11. Herman Carlier, 12. René Baert, 13. Basiel D'Heer, 14. Petrus Dierickx, 15. Albert Geennck, 16. Jan Roggeman, 17. Joris Thibau, 18. Georges Van Puyen- broeck, 19. Gaston Van den Broeck, 20. Maurits De Vos. Bij de siertuinders was René De Paepe 1' met 93% der punten, 2. Johan Van Wichelen, 3. Eddy De Bock, 4. Pastoor De Malssche. 5. Raoul Poppe, 6 Coppens Rudi, 7. Freddy Van de Meersche, 8 Henri Dumont, 9. M. Van den Abbeele. 10. Victor Ruyssinck, 11. Herman Van Steen, 12. Jules Van Hauwermei- ren, 13 Lucien Bogaert, 14. Loon De Puydt en 15. Beroeps- school. Hobbyclubs Ziekenzorg houden tentoonstelling Naar traditie richten de hobbyclubs van de CM een tentoonstel ling in waarop de werken van de hobbyclubs worden getoond. Deze klub dient opdat de zieken zouden leren hun vrijetijd nuttig te gebruiken. Om volgend jaar verder te kunnen werken zijn er natuurlijk zekere fondsen nodig. Daarom worden de meeste tentoongestelde stukken ook verkocht. De tentoonstelling heeft plaats op maandag 1 november in de zaal van het Parochiehuis van 9 u tot 20 u. Operette Zaterdag 30 oktober om 20.15 u. richt de VTB-VAB een toelichtingsavond in over «Wegwijs in de muziekwereld van opera en operette». Dit wordt voorgebracht door mevr. Jeanin- ne Cools, met muzikale omlijsting. Het huis Lambers is zo bereidwillig om de aanwezigen gratis wijn te laten proeven. Een en ander heeft plaats in het kasteel Cortewalle. Het is de aanloop naar het groot koncert van 13 november met Grinzing- avond in het parochiecentrum. Gaaibollen te Vrasene 0KLES Voor een avondje ouderwets gaaibollen kunt u terecht r 1®. zondag 31 oktober in de Kouterstraat te Vrasene. Begin i®n 18.30 u. stipt. Er wordt niet meer ingebold! tganisee M ken van Ruildag te Melsele straat 1. Zondag 31 oktober organiseert de Melseelse ruilklub A «^de gewestelijke ruildag in samenwerking met de klubs van LokerL P10 en Kieldrecht. De tema's zijn: postzegels, munten, speelgo^ 0en romans e.d. Aanvang te 9 u. in de benedenzaal van f parochiehuis. Einde rond 13 uur. omauitn Zwemlessen Het gemeentelijk sportcentrum deelt mee dat in november eimoqe|jj reeks zwemlessen van start gaan voor jeugd en volwassene Maandag en donderdag, telkens van 17 tot 17.30 u. is de jeu|GGEN aan de slag en dit van donderdag 4 november tot 31 januari.<RDENI maandag en woensdag, van 20.45 tot 21.15 u. zijn de volwass nen in het water. 1rjaarli|l srs ook Berlare Huisvuil In Uitbergen Omdat het maandag 1 november Allerheiligen is, zal het huisvuil te Uitbergen opgehaald worden op dinsdag 2 no vember. Oud papier te Berlare Door de diensten van het gemeentebestuur zal de driemaande lijkse ophaling van het oud papier plaats hebben op dinsdag 2 november. Eendenkooivrienden in feest Op zaterdag 6 november om 19 uur houdt de vissersklub van café «Eendenkooi» haar jaarlijks teerfeest In het restaurant Grindelwald zal aan de leden die minstens viermaal hebben deelgenomen een gratis menu worden aangeboden. Niet-leden betalen 750 fr. Inschrijvingen tot uiterlijk 31 oktober in café Eendenkooi. Klassement van het seizoen 1982: 1. Octaaf D'Haese, 2. Noël Rogier, 3. Jaak Wijseur, 4. Georges Van den Brempt, 5. Paul Vergucht, 6. Roger De Man. 7. Jozef Spaenho ven, 8. Geert Wijseur, 9. Raymond De Veirman, 10. Yvan Van Migrode. Tijdens het feest zullen de verschillende prijzen uitgedeeld worden. Supportersbal Willy De Backer Op zaterdag 6 november om 21 uur heeft in de zaal van het Parochiehuis het jaarlijks bal plaats van de supportersklub van de Beriaarse liefhebber Willy De Backer. Discobar «Ambiance» zorgt voor passende muziek. irt gebe l nov 'lands lenhoi optocl not bi /TB-v kr~ V". rterer 'is'.v: ais ir r ntf i ka.:;;! Jozef Van Damme, 28 jaar, kwam om het leven in /rdjgen a Spaanse Benidorm. Afkomstig uit Lebbeke, kwam dezjiken rr RTT-bediende zich zeer onlangs vestigen in de Serboife^ straat te Sint-Gillis Dendermonde. Zijn sotffelijk schot werd gevonden in een hotellift. De vermoedelijk(^ss ra doodsoorzaak is hartstilstand. ■RFS Culti iBugge BOVENDONKSTRAAT OP FILM TE BUGGENHOUT mdelir Tijdens de kermisperiode in september 1982 hebben de initiate®'^. tiefnemers van de Bovendonkstraat jaarmarkt het hele feestelij-rY ke gebeuren in hun straat op film vastgelegd. De jaarmarkt err8 kermisaktiviteiten worden nu op het scherm getoverd tijdens een filmavond die zal plaatshebben op vrijdag 29 oktober te|»w-i-, 19.30 u. in de feestzaal van het St.-Michielscollege. ingang Vierhuizen. 6 K™ Toegang: 20 fr. (Ivd) jBn9t 1 èuze V: REIZEND VOLKSTHEATER IN BUGGENHOUT let woi Het Reizend Volkstheater brengt op zondag 31 oktober een^n'n bezoek aan Buggenhout. Op uitnodiging van KWB-Centrum*?aa9 spelen ze het blijspel «Wat doen we met Bonpa» Dit toneelwerk in drie bedrijven wordt voor het voetlicht gebracht|NT-M in de feestzaal van het St.-Vincentiusinstituut, ingang viaj_ zat( Schoolstraat. De toegangsprijs bedraagt 100 fr., kinderen enfn q0 60-plussers betalen 50 fr. l Aanvang: 20 u. (Ivd) faaien TWAALFDE BOEKEN- EN PLATENBEURS TE BUGGENHOUT-OPSTAL Voor de twaalfde maal worden tijdens het Allerheiligenweekend boeken en platen voorgesteld in de zaal Torenhof achter de parochiekerk, van Buggenhout-Opstal. De lokale openbare biblioteek viert dit jaar haar zestigste verjaardag waardoor deze 12* beurs een feestelijk tintje zal krijgen. Naast de boeken- en platenstand van de Standaardboekenhan- del en Fonogro vindt men er ook een infostand van Wielewaal en een verkoopstand van de Bond Zonder Naam. De beurs gaat van start op zaterdag 30 oktober te 16.30 u. De plechtige openingsrede wordt gehouden door ZEH Sterck, diocesaan inspekteur voor Germaanse Taalvakken en tevens direkteur van de Normaalschool te St.-Niklaas. Deze bekende inleider wordt genoemd als één der beste causeurs en wordt gerekend tot de topklasse van de Vlaamse intellektuelen. De opening gaat gepaard met een korte receptie. De boeken- en platenbeurs blijft heel het weekend door toegankelijk op zaterdag van 15 tot 20 u., op zondag van 10 tot 12 en van 15 tot 20 u op maandag eveneens van 10 tot 12 en van 15 tot 20 u. en dat is ook het geval op dinsdag maar dan sluit men een uurtje vroeger de deuren. Naast inspekteur Sterck op zaterdag wordt op zondag het bezoek verwacht van de auteur Cor Ria Leeman (tussen 15 en 17 u.) en wordt er op maandag een bekende Vlaamse zanger of zangeres verwacht. (Ivd) Berlare. De Beriaarse Volkstuinders vierden hun jaarkampinen (jj) Berlare. Vissersclub «Het Loze Vissertje» hield haar jaarfeest. Noël Rogiers werd gevierd als koning en Octaaf D'Haese als jaarkampioen (jj)

De Voorpost | 1982 | | pagina 18