Basketbal in een notedop Okapi op slechte pad I ««.F: l Trlendenwedstrlid: «Bestuur verbond - oud-spelers De Hoorn 49-44 Bazel verliest het noorden Leergeld betalen Te weinig vuurkracht Century score Dimm Dik voor mekaar Ramp voor de thuisploeg De Hoorn alleen leider! Op het nippertje Zonnige perioden en kans op mist Hansbeke - Cabrlta VHVD: 59-65 Een sukses voor de Zeelse meisjes die hun tweede seizoenzege afdwongen en voor het eerst buitenshuis konden winnen. De eerste helft was gelijkopgaand en er stond 22-21 op het bord. In de tweede time schakelde coach Mare De Vriese over naar een kombinatieverdedi- ging, waarbij Lieve Van der Kelen zich als een uitstekende verdedigster opwierp. In de aanval bereikte Marianne De Bock haar vroeger peil en dat kwam haar ploeg zeker ten goede. De «oscar» van de beste afwerkster ging naar Bethy De Block, die het voor elkaar bracht om 13 korven uit 19 pogingen te scoren. Een gemiddelde waarmee ze veel mannelijke kollega's zou doen blozen. Punten: De Bock 16, De Block 27, Vermeire 14, Verschel den 1Ost 6, Van der Kelen 2. CIBO Zele - Ledeberg: 95-72 De 12 eerste minuten van de match moest de thuisploeg felle tegenstand van Ledeberg opvangen. De bezoekers konden hun reboundoverwicht ten gelde maken in een 28- 25 stand. De thuisploeg vergrootte de pressing en meteen was de weg geëffend naar een groot verschil, waarin Maurits De Looze zeker een ruim aandeel had. In de eerste helft lukte hij een 12 op 15 shotprestatie en 36 punten in 20 minuten. Aan de rust werd het 52-32. In de tweede helft lukte hij een 12 op 15 shotprestatie en 36 punten in 20 minuten. Aan de rust werd het 52-32. In de tweede helft liet de thuisploeg zich niet meer bedreigen en Van de Velde, Van Damme en de gebroers Van Miegroet hielden gemakkelijk het verschil op het bord. Punten: De Looze 36-11, Van de Velde 4-4, De Prouw 6- 0, Van Damme 4-5, Goeman 2-3, Georges Van Miegroet 0-8, Wemer Van Miegroet 0-8, Colmans 0-2, Beirens 0-2. Linkeroever - Panters Baasrode: 90-64 In de eerste helft hebben de Panters de gelegenheid gemist om een betere positie te bewerken dan de 37-34 ruststand. De afwerking liet in die periode te wensen over. Alleen Vermeersch kon meekampen met de thuisploeg. Aan de 5* minuut had Linkeroever het verschil vergroot tot 41-43 en op dat moment liep Geert Moens zijn vierde fout op. Coach Piron moest hem noodgedwongen naar de bank roepen. Panters was niet zo produktief en Moens werd opnieuw in het spel gebracht. Aan de 12* minuut milderde Panters tot 53-48, maar de volgende minuten kreeg het een 9-0 aangesmeerd en het verloor Moens voor 5 fouten. Met 62-48 werd het een achtervolgings wedstrijd. In de eindfase kwam Guido Verstappen beter los, maar toen waren de punten reeds verdeeld. Punten: Linkeroever: De Combe 2-5, De Prince 11-18, Dewachter 10-12, Van Daele 2-0, Van de Stock 8-4, Lauwers 4-4. Panters: Stevens 4-2, Vermeersch 12-10, Moens 8-0, Guido Verstappen 4-12, Dierick 6-4, Mark Verstappen 0- 2, Erembodegem - Hemaco: 47-78 De nederlaag van vorige week bij Lede was bij Hemaco niet in goede aarde gevallen. De spelers werden de levieten gelezen en de motivatie tegen Erembodegem was er opnieuw. De thuisploeg trachtte in een kombinatie- verdediging Luc Van Lembergen te beperken, maar de Collegeploeg bewees haar veelzijdigheid, zowel verdedi gend als aanvallend. In de eerste helft beperkte Erembo degem nog enigszins de schade maar in de laatste time stond er geen maat op Dendermonde. Punten: Erembodegem: Van der Burgt 3, Van der Veken 3, Marcoen 9, Triest 4, Sterck 6, De Wolf 10, Van den Haute 8. De Mangeleer 4. Hemaco: Hedwig Verstappen 18, Luc Van Lembergen 15. Pat Van Lembergen 14, Klaas Keppens 2, Lieven Kop pens 2, De Decker 14, Leo Verstappen 7, Coppens 2. Hoger Op - Bavo Geywa Moerzeke: 71-60 In het begin van de kompetitie kwam Moerzeke gemakke lijker tot een ovenwinning. In de eerste helft zorgde het trio Van Loey, Van Riet en Van Cleemput ervoor dat hun team bij de rust het beste was met 33-36. In de tweede helft was het alleen Van Loey nog die aanvallend kon optomen tegen de thuisploeg, maar dit was onvoldoende om nog in aanmerking te komen voor de overwinning. Punten: Hoger Op: Van Neste 10-6, De Meyer 10-13, Alluyn 4-7, Walraet 4-4, Van Tilburgh 3-4, Cornillie 2-0, Wittewrongel 0-4. Moerzeke: Van Loey 10-14, Van Riet 10-2, Van Haute 6- 4, Colman 2-0, Van Cleemput 8-4. BENO Eenhoorn Bazel - Grembergen: 76-92 Het bestuur van het liefheb bersverbond bestaande uit': Ghijsbrecht, Rubbrecht, De Waele, Kennis, 't Seyen en Cami startte heel sterk in het l begin van de wedstrijd en hield dit zelfs vol tot aan de rust. De I oud-spelers van De Hoorn Roosen, Huylebroeck, Van I Wambeke, Thybaert, V.d. Lin- I den en gastspeler De Rouck i waren niet in staat om ook maar een beetje weerstand te bieden. Ruststand: 26-9. In de tweede helft (met een I manverdediging van De Hoorn) kwamen de oud-spe lers op hun sokken terug: zelfs tot 4 punten, maar verder ge- De thuisploeg die een leiders plaats had te verdedigen start- Grembergen met Colpin speelde ridder of mis en wan- te de match in een taktisch neer Meeusen ook de gebo- zeer ongunstige slagorde. Sterspeler Meire kreeg te wei nig ballen en speelde teveel vanop afstand zodat hij ook niet tot scoren kwam. Meire nochtans een oude taaie mee nde dit te moeten uitwerken op de scheidsrechters en dit had nefaste gevolgen voor gans zijn ploeg. Na 38-41 rustcijfers was alles nog mogelijk maar noch Meire noch Van Renter- ghem kwamen tot een norma le prestatie. Steeds maar tegenmopperen brengt geen vaart in de ploeg en dit moest Bazel dan ook ondergaan. den kansen waarnam en in Goossens een mede vrijschut ter vond was het vlug beke ken. De thuisploeg liet zich hangen en verloor nog met afgetekende cijfers. Punten: Bazel: Toté 6 p., Mei re 19 p., Van Renterghem 6 p., De Smet 2 p., Van Broeckho- ven 12 p., Verschooren 12 p., Borggraef 8 p. Grembergen: Segers 2 p., Straetman 14 p., Mijs 2 p., Colpin 20 p., Meeusen 21 p., De Clercq 8 p., Goossens 25 P- WEGA Okapi Aakst - Kortrijk 71-82 Aan wat de wanprestaties van Okapi dit weekeinde te wijten waren dat mag Joost weten. In alle geval voor de thuisploeg was de match tegen Kortrijk maar slappe koffie en een glimlach kon er bij de spelers na de wedstrijd nog met moeite af. Hoger Op - Bavo Moerzeke: 71-60 Dat Moerzeke niet tot de zwakke broertjes behoort be wees het weer in de uitmatch tegen Hoger Op. Met Van Riet-Van Looy aan het kanon bleef Bavo de eerste helft de betere partij maar de 33-36 rustcijfers waarborgen nog geen zege. Dit moesten de bezoekers ervaren want tegen De Meyer en C° is het steeds opletten geblazen. De Gentse spelverdeler stimuleerde zijn medemaats navenant en waar Van Looy de tweede helft één oog bleek in het land der blin den moest Bavo ondervinden dat eerste provinciaal geen gemakkelijke reeks is. Er zijn geen mindere goden en elke wedstrijd is een vraagteken. Hoger Op beter in verdediging kon uiteindelijk een nipte zege uit het vuur slepen ondanks het feit dat hun beste speler met drie weken schorsing langs de lijn bleef. Bavo liet dus de kans liggen om zich naar een veilige middenmoot van de rangschikking te spelen. Punten: Bavo: Van Houtte 6-4, Colman 2-0, Van Riet 10-2, Van Cleemput 8-4, Van Looy 10-14. Hoger Op: Van Tilburgh 3-4, De Meyer 10-13, Van Neste 10-6, Alluyn 4-7, Walraet 4-4, Cornille 2-0, Wittewrongel 0-4. WEGA Bertino - Velzeke: 68-93 Velzeke een der sterkere ploe gen uit de reeks moest slechts één helft wachten om het meesterschap op het bord te prikken. Zoals elke week nu reeds eenzelfde scenario weergeeft startte Bertino met traag spel. De Beleyr-D'Hoo- ghe werden goed bediend maar Velzeke met Keerstok beheerste de rebound. Kwam daarbij dat de Patro-pioeg meer afwerkers in haar rangen telde en halfweg kwam Bertino al in de problemen 34-42. De tweede helft ging de foutenlast dan bij de thuisjongens door wegen en waar Thiron niet in zijn gewone doen was kwam Bertino te weinig aan bod in de aanval om een veel sterker Velzeke in gevaar te kunnen brengen. De Mulder bleek een gevaarlijk heerschap en hij al leen was samen met De Lan ge de dooddoener van de thuisploeg. Punten: Bertino: Vonck 16 p., Thiron 4 p., Pauwels 14 p., D'Hooghe 13 p., De Beleyr 18 P- Velzeke: Keerstok 4 p., Van Rossum 6 p., De Mulder 29 p., De Troyer 16 p., De Lange 19 p., Gelas 6 p., Van Coppenolle 11 p. WEGA Melsele - Melle: 103-78 De thuisploeg mag wellicht de kampioen van de onregelma tigheid worden genoemd. En kele flauwe resultaten zijn nog vers in het geheugen of Melse le prikte een monsterscore op het bord. Reeds de eerste helft kon men zien dat de thuis ploeg er zin in had. Stout was road-runner van dienst en Pol- fliet-Laureys zorgen voor re boundoverwicht waartegen pi vot Van de Sijpt geen verhaal kreeg. Het verging de Gente naars van kwaad tot erger want zij wilden er een aanval lende wedstrijd van maken. Dit was in de kaart van Melsele Nochtans waren de Ajuinen goed gestart. Famaey trok Okapi op tot 14-8. Davis blok keerde veel shots van de an dere kant. Maar de supporters mochten vrij vlug hun loftrom petten inpakken want Kortrijk herpakte zich snel en duwde de groenhemden in de hoek. Hierdoor verloor Okapi zijn zelfvertrouwen en het team sloeg overhaast het verkeerde pad in. Met als resultaat: een afwerking om van te huilen, verkeerd rondspelen van de bal, veel balverlies, kortom slecht basket. Mac Pipe en Verhaghe, de betere tegen spelers, gebruikten de Aalster- se flaters om hun positie te verstevigen. Ruststand: 33-40. In de tweede helft moesten de gastheren nog meer tegen de stroom in zwemmen. Kortrijk versnelde voortdurend het tempo terwijl Aalst het alsmaar moeilijker kreeg om in hun spoor te blijven. Mac Pipe scoorde punten bij de vleet in een mum van tijd. De balans sloeg hierdoor volledig tilt. Elias en Minnebo probeerden de zaak nog wat te redden door zich in fastbreaks te lan ceren en treffers af te vuren. Maar helaas het kwaad was geschied, de vele missers hadden een stempel op het spel gedrukt zodat de Ajuinen opnieuw een vernedering moesten inkasseren. Eindstand: 71-82. Okapi: 29 op 85 en 13 op 14 VW Fameay 22, Davis 12, Elias 12. Schorreel 10. Minnebo 8, Van Den Broeck 5, Philips 2. Kortrijk: 37 op 68, 8 op 12 VW Mac Pipe 34, Verhaghe 12, Denoulét 12, Dermaut 11, Blancke 6, Raes 7. Voorzitter Hilleware was niet vatbaar voor veel kommen- taar. «Okapi heeft zeer slechts ge speeld, zowel verdedigend als aanvallend was het niks. Het shotpercentage (29 op 85) verklaart al veel. Ook een stuntelige afwerking was een van de oorzaken dat Okapi er bijliep voor spek en bonen. Wat kan je met zo'n ploeg beginnen? In de loop van de week zullen wij de koppen eens bij mekaar steken om te zien wat er nog te redden valt. Want zo kan het niet blijven voortduren», aldus de voorzitter. Luc Famaey stond er na de wedstrijd wat sip bij: «De match was slecht, dat zag iedereen. Wij zijn nochtans goed gestart, maar vrij snel teruggevallen. Vooral het ver keerd aanspelen van de bal, het balverlies en de weinig rake korven zijn onze dood doeners geweest. Kortrijk speelde uitstekend, het kon tenvolle rekenen op Mac Pipe, een echt shotmachine. Zo ie mand missen we in onze ploeg. De bezoekers waren sterk gemotiveerd, dat was overduidelijk. Persoonlijk denk ik dat het heil alleen nog te vinden is een ander spelsys teem, maar daar moet ieder een mee akkoord gaan en dat is niet makkelijk. Dit is vast en zeker een onder werp waar je uren kan over doorpraten», aldus Famaey. k Okapi Aalst - Kortrijk. Bij een 14-8 stand dacht iedereen aan een herhaling van vorige week maar enkele minuten later was het al 14-17. Ook Mare Minnebo kan hier niet shotten, (per) WAHMCWTftAli ffflft 1 Okapi Aalst - Kortrijk. Danny Schorreel schijnt hier de gevallen spelers die toch nog de bal betwisten tot betere gevoelens aan te manen, (per) dat aanvallende met Willems- Stout heel wat meer uit de verf kwam. Een centuryscore was de beloning voor de thuisploeg en wij verwachten nog zulke uitslagen van een ploeg die heel wat beter kan dan de meesten vermoeden. Punten: Melsele: Stout 37 p., Polfliet 19 p., Laureys 10 p., Willems 24 p., Van Puym- broeck 8 p.. Van Goethem 5 p. Melle: Van de Sijpt R. 10 p.. Baert 27 p., Brown 4 p., Pap pens 6 p., Van de Sijpt Yvan 8 p., Cornelis Filip 4 p., Cornelis Francis 17 p., Van den Berghe 4 p. WEGA Leonidas Aalst - Stars Gent 59-42 Ondanks de vrij geringe belangstelling was de match ti@^ moeten veranderen, an- We kwamen beter vrij zodat Leonidas - Gent aardig om te zien. Belde ploegen hadden (jgrs werd de toestand ram- we konden doelen. ups and downs. Af en toe pakte Aalst uit met zijn sterke pzalig», aldus de trainer. Volgens mij is Leonidas nog Individualisten Van Doren en De Wandeleer. Hierop rea- van Den Bossche, in de eer- niet wat het zou moeten zijn, er?t8e_ T®L#1®8 -haId?®kklg ?n 9av®n knaP ste helft onder nul na de rust wij hebben talent in onze ploeg verdedigingswerk en tempoversnellingen ten beste. Aan vallend hielden vooral De Groote en De Roo de Gentse touwtjes In handen. Nochtans maakte dit niet veel uit want de stand bij de rust (25-19) bleef In het voordeel van Leonidas. merkelijk beter, verklaarde dit maar we laten het niet altijd als volgt: aan bod komen, we hebben «Het waren vooral de zenu- nog te vaak schrik om onze wen die mij lelijk parten speel- verantwoordelijkheid op te ne- den. Ik wou mijn vroegere men en missen daardoor goe- ploeg bewijzen dat ik kan bas- de kansen, keften maar dat viel flagrant Onze ploeg is in een aanpas- voorsDTona "ehouderT Naast ke' ièderésnkan doëïén maar verkeerd uit. Ik miste duidelijk singsfaze (twee nieuwe basis- Hit ïc hiüisKa'.r het eeuei kii een naar noAi» kansnn sneelstersl maar we zullen het Cockpit Zorba - Sint Antoon 44-82 In de tweede speelhelft bleven 9®en korven gemaakt werden, de Aalsterse vrouwen hun Persoonlijk dacht ik dat in bas- irspronq behouden Naast ket iedereen kan doelen maar vo.rvoo.u uu. miaie uuiuwnj* ainyaia^ de vaste Leonidaswaarden dit is blijkbaar niet het geval bij een paar goeie kansen. speelsters) maar we zullen het shotte Van Den Bossche mer- Leonidas. Alvast een punt dat Na de rust hebben we in over- wel te boven komen, dat hoop oi ikuuu van i uuoou IC 11ICI - r-—- kelijk beter dan in de eerste bii °"z<> volgende trainingen mei onze trainer een ander ik alvast-, aldus van den - - - *-* spelsysteem ingevoerd en dan Bossche. liep alles van een leien dakje. helft. Bij de bezoeksters ver- wa' meer aandacht zal krijgen, dween de fut geleidelijk. Al- WiJ hebben dan ook onze tak- raakten zij niet. Eindstand 49- 44. Als toemaatje van deze vriendschappelijke wedstrijd werd de wedstrijd dan verder gezet bij een kaastafel met glazen wijn als punten: win naar onbeslist. Punten van de basketwed strijd Voor het bestuur: Ghys- brecht 0, Rubbrecht 20, De Waele 2, Kennis 2, 't Seyen 2, Cami 23. Voor oud-spelers: Thybaert 12, Roosen 10, Huylebroeck 0, V. Wambeke 4, De Rouck 8, Van der Linden 10. V.E.M. Rampzalige start van de thuis ploeg. dat al zijn aandacht toe spitste op Bieseman. Daarvan profiteerden Rubbrecht, De Smet en Stuerebaut om Sint Antoon reeds na 9' 4-23 te doen uitlopen. Overschake lend naar individuele mandek king kon Cockpit Zorba gelijke tred houden tot de rust 16-37. Danny Corthals, die voor de lokalen verdienstelijk werk le verde met zijn verdediging op Bieseman, werd met drie fou ten naar de bank geroepen. Bieseman nam deze verlich ting te baat om Sint-Antoon naar een definitieve 18-51 voorsprong te loodsen. In de slotfaze moest Sint An toon wat gas terugnemen, wat aan Cockpit toeliet de score iets aanschouwelijker te maken. Cockpit Zorba: Biebaut 2, Possé 8, F. Van den Hauwe 16, De Wuffel 8, De Boitselier 2, Corthals 4, G. Van den Hauwe 4. Slnt-Antoon: De Smet 16. Rubbrecht 11, Stuerebaut 12. Bieseman 27, Renders 6, Blanckaert 10. V.E.M. Den Beiaard was onbestaand tegen een ook eerder ontgoo chelend Borghmans. Sint-An toon nam via een uitstekende Guido Bieseman heel gezwind de bovenhand op Cockpit-Zor- ba die nu aan één van zijn slechtste seizoenen bezig is: de afwezigheid van Jacques Rasschaert wordt sterk aange voeld. Hugh's Villa - De Nacht wacht was een spannende wedstrijd waarin uiteindelijk Hubert Troch, Marc Comelis en hun maats aan het langste eind trokken. Snoepertje Kerkvliet behaald zijn eerste overwinning tegen het nog steeds puntenloze Terlinden. Op de overwinning van De Hoorn tegen het noch tans gereputeerde Olfit stond geen maat (zie verslag elders in het blad). Torenhof behaal de een centuryscore tegen het eeroer bescheiden De Klok. Uitslagen Den Beiaard-Norghm. 27-45 Cockpit Zorba-St. Antoon 44-82 Hugh's Villa-De Nachtw. 63-57 Teriinden-Sn. Kerkvl. 42-53 Olfit-De Hoorn 59-83 Torenh.-De Klok 126-62 Rangschikking na 5 speeldagen 1. De Hoorn 10 2. Sint-Antoon 8 Olfit 8 Hugh's Villa 8 5 Torenhof 6 Nachtwacht 6 Borghmans 6 8. Cockpit Zorba 4 9. Beiaard 2 Snoepertje Kerkvl. 2 11 De Klok 0 Tetlinden 0 V.E.M. Sportief Temse - Melle Vogelhoek: 70-68 Een speels Temse meende de oude dagen. Sportief nam naar een gemakkelijke zege te weliswaar de bovenhand maar stevenen maar dit was zonder moest tot in de slotseconde de waard gerekend. Aanval- wachten om zekerheid te krij- lend was Melle wel een zwak gen nopens de zegepunten. broertje maar in rebound wa- Punten: Sportief Temse: Aert- ren de Gentenaars toch de geerts 22 p., Gorrebeeck 8 p., baas. Lateire bleek een ge- Van Bruyssel 2 p., Van Dam- vaarlijk heerschap en zonder me 12 p.. Vael 10 p., Degroep dat de thuisploeg het wist werd 14 p., Anné 2 p. het bij de rust op achterstand Melle: Verspeeten 5 p.. Latezi- 32-38 geplaatst. Het werd nu re 20 p., Doubels 9 p.. Kennive een achtervolging van formaat 22 p., Gorleer 7 p.. Boone 5 p. met Degroep-Van Damme op WEGA snelheid en Aertgeerts zoals in leen de afstandsworpen van De Roo bracht nog wat op schudding. Toen Breukeman op de koop toe wegens fel protest tegen de beslissing van de scheidsrechter, van het plein werd gezet gaven de be zoeksters definitief de pijp aan Maarten. Voor de gastvrou wen was alles in kannen en kruiken. Zij waren weer een ovenwinning rijker. Eindstand: 59-42. Leonidas Aalst: De Wandeleer 18, Van Den Bosch 23, Van Doren 4, Martens 4, Heirman 6, Van Gestel 4. Stars Gent: De Groote 14, Broeckaert 7, Braeckman 3, Dessomuiele 2, De Roo 14, De Rycke 7. Trainer Verhulst vond het peil van de wedstrijd naar de lage kant. «Leonidas had een zwakke tegenstrever maar was zelf ook niet fameus. Het andere spelsysteem van Gent was in het begin efficient want bij ons kwamen de gewone LittMAS m Li» «fcH shotsters niet vrij zodat er ook BBC Leonidas Aalst, het team van coach Verhulst blijft maar winnen, (per) Het huidige relatief zachte weer handhaaft zich wel licht tot en met dinsdag (Allerzielen). Een hogedruk- gebled overdekt een groot deel van West- en Centraal Europa. Het zorgt bij ons en in de ons omringende landen voor droog en fraai najaarsweer. De enige negatieve faktor die als spelbreker kan optreden is de mist die 's nachts en 's morgens wordt gevormd. Het is niet uitgesloten dat die plaatselijk eens blijft han gen voor een ganse dag. Op die plaatsen blijven de mlddagtemperaturen een flink stuk achter. Waar de zon vroeg doorbreekt wordt het In de middag 15 17°. De nachten worden wel koud en plaatselijk kan er nachtvorst optreden. De wind blijft zwak en verander lijk. Hoe het weer na dinsdag gaat evolueren Is momenteel nog onzeker, (edm) Zeven schuttersmaatschappijen namen deel aan de keizersschieting op de liggende wip te Belsele. Willem Verstrepen kreeg de kroon, (dw)

De Voorpost | 1982 | | pagina 11